07.00 ΠΑΙΔΙΚΟ ΠΡΟΓΡΑΜΜΑ Πολωνικά κινούμενα σχέδια
07.30 ΤΟ ΝΤΟΚΙΜΑΝΤΕΡ ΣΤΟΝ 902 «Δήμος Εξωμβούργων - Τήνος»
08.00 Η ΕΛΛΑΔΑ ΚΑΙ Ο ΚΟΣΜΟΣ «The Hermitage Museum»
09.00 ΜΟΥΣΙΚΕΣ ΔΙΑΔΡΟΜΕΣ Με μουσική από το ελληνικό και ξένο σινεμά
10.00 Η ΑΓΟΡΑ ΣΤΗΝ ΤΗΛΕΟΡΑΣΗ
15.00 ΕΙΔΗΣΕΙΣ
15.50 ΕΙΔΗΣΕΙΣ ΣΤΗ ΝΟΗΜΑΤΙΚΗ Σύντομο δελτίο ειδήσεων και ειδήσεις στην ελληνική νοηματική γλώσσα
15.55 ΜΟΥΣΙΚΕΣ ΔΙΑΔΡΟΜΕΣ Με μουσική παράσταση από σπουδαστές
17.05 Η ΕΛΛΑΔΑ ΚΑΙ Ο ΚΟΣΜΟΣ Ντοκιμαντέρ για τη φύση και τα ζώα
17.30 ΣΤΑ ΜΟΝΟΠΑΤΙΑ ΤΟΥ ΠΟΛΙΤΙΣΜΟΥ Θα μεταδοθεί η θεατρική παράσταση «Η κόμισσα της φάμπρικας»
19.10 ΣΕΛΙΔΕΣ ΓΝΩΣΗΣ (Ε) Ενας περίπατος στον κόσμο του βιβλίου με την Αννεκε Ιωαννάτου. Θέμα: «Από την 4η Αυγούστου ως τις μέρες μας»
20.00 ΔΕΝ ΑΝΘΙΣΑΝ ΜΑΤΑΙΩΣ... (Ε) Εκπομπή αφιερωμένη στην Βίκυ Μοσχολιού. Επιμέλεια - παρουσίαση: Σοφία Αδαμίδου
20.30 ΚΕΝΤΡΙΚΟ ΔΕΛΤΙΟ ΕΙΔΗΣΕΩΝ
21.30 ΜΟΥΣΙΚΕΣ ΔΙΑΔΡΟΜΕΣ Με καλό ελληνικό τραγούδι
22.10 ΚΙΝΗΜΑΤΟΓΡΑΦΙΚΗ ΤΑΙΝΙΑ «111 μέρες»
23.00 ΕΙΔΗΣΕΙΣ
23.15 ΜΟΥΣΙΚΟ ΔΙΑΛΕΙΜΜΑ
08.00 ΚΑΙ ΜΙΛΑΕΙ ΚΑΙ ΛΑΛΑΕΙ (Ε)
08.30 ΤΟ ΤΣΙΡΚΟ ΤΗΣ ΤΖΟ ΤΖΟ (Ε)
09.00 ΕΙΔΙΚΟΣ ΠΡΑΚΤΟΡΑΣ ΟΣΟ
09.40 ΜΙΚΥ ΜΑΟΥΣ: ΠΑΙΖΩ ΚΑΙ ΜΑΘΑΙΝΩ
10.00 ΠΡΩΙΝΑΚΙΑ (Ε)
10.30 Ο κ. ΠΙΓΚΟΥΙΝΟΣ (Ε)
11.00 ΕΚΠΑΙΔΕΥΤΙΚΗ ΤΗΛΕΟΡΑΣΗ
12.00 ΓΥΝΑΙΚΕΣ (Ε)
14.00 ΟΥΡΑΝΙΟ ΤΟΞΟ
15.05 ΠΕΠΕΡ ΑΝ (Ε)
15.30 ΟΙ ΑΝΤΙΚΑΤΑΣΤΑΤΕΣ (Ε)
16.00 ΑΑΡΟΝ ΣΤΟΟΥΝ (Ε)
16.30 ΟΙ ΜΑΓΟΙ ΤΟΥ ΓΟΥΕΒΕΡΛΙ ΠΛΕΪΣ (Ε)
17.00 ESCAPE
18.45ART@ERT
19.00 ΠΑΠΠΟΥΔΕΣ ΕΝ ΔΡΑΣΕΙ (Ε)
20.00 ΛΩΞΑΝΤΡΑ (Ε)
21.00 ΤΟ ΟΙΚΟΣΥΣΤΗΜΑ ΤΗς ΝΗΣΟΥ ΚΛΙΠΕΡΤΟΝ
21.30 ΔΙΕΘΝΕΣ ΤΟΥΡΝΟΥΑ ΜΠΑΣΚΕΤ ΚΥΠΡΟΥ «Ιταλία - Ελλάδα»
23.30 ΞΕΝΗ ΤΑΙΝΙΑ «Πρετ α Πορτέ»
01.45 ESCAPE (Ε)
03.15ART@ERT (Ε)
04.00 Η ΦΥΛΗ ΤΩΝ ΑΝΘΡΩΠΩΝ
05.00 ΓΥΝΑΙΚΕΣ (Ε)
07.00 ΕΝΗΜΕΡΩΣΗ ΣΤΗ ΝΕΤ
10.00 ΟΙ 27 ΤΗΣ ΕΥΡΩΠΗΣ (Ε) «Παίξτε μπάλα»
11.00 ΟΚΤΩ ΗΜΕΡΕΣ ΓΙΑ ΤΗΝ ΥΓΕΙΑ ΣΤΗΝ ΕΥΡΩΠΗ (Ε) «Εθισμός στο διαδίκτυο»
12.00 ΕΙΔΗΣΕΙΣ
13.00 ΚΛΗΡΩΣΗ PLAY OFF - CHAMPIONS LEAGUE
13.30 ΜΕΝΟΥΜΕ ΕΛΛΑΔΑ - Best of
15.00 ΕΙΔΗΣΕΙΣ
16.00 ΕΛΛΗΝΙΚΗ ΤΑΙΝΙΑ «Ενας βλάκας με πατέντα»
17.45 ΣΑΝ ΣΗΜΕΡΑ ΤΟΝ 20ό ΑΙΩΝΑ
18.00 ΕΙΔΗΣΕΙΣ
18.15 ΕΚΤΟΣ ΤΩΝ ΤΕΙΧΩΝ «Ενα καλάθι με μελωδίες του κόσμου»
19.00 Η ΜΗΧΑΝΗ ΤΟΥ ΧΡΟΝΟΥ (Ε) «Αλέκος Αλεξανδράκης» Β' μέρος
20.00 ΕΞΑΝΤΑΣ (Ε)
21.00 ΕΙΔΗΣΕΙΣ
22.00 DIAMOND LEAGUE - ΣΤΙΒΟΣ
24.00 ΕΙΔΗΣΕΙΣ
00.30 ΣΤΑ ΑΚΡΑ (Ε)
02.30 ΕΚΤΟΣ ΤΩΝ ΤΕΙΧΩΝ (Ε)
03.00 ΟΚΤΩ ΗΜΕΡΕΣ ΓΙΑ ΤΗΝ ΥΓΕΙΑ ΣΤΗΝ ΕΥΡΩΠΗ (Ε)
04.00 ΕΞΕΝΤΑΣ (Ε)
05.00 ΟΙ 27 ΤΗΣ ΕΥΡΩΠΗΣ (Ε)
06.00 Η ΜΗΧΑΝΗ ΤΟΥ ΧΡΟΝΟΥ (Ε)
07.30 ΟΙ ΜΕΓΑΛΥΤΕΡΕΣ ΠΟΛΕΙΣ ΤΟΥ ΚΟΣΜΟΥ «Λονδίνο»
08.30 ΚΑΙΝΟΥΡΓΙΑ ΜΕΡΑ
10.30 ΠΟΛΙΤΙΣΜΟΙ ΣΕ ΚΙΝΔΥΝΟ
11.30 ΟΙ ΤΕΛΕΥΤΑΙΟΙ ΝΟΜΑΔΕΣ «Νομάδες στην κορυφή του κόσμου»
12.30 ΜΑΓΙΚΟΣ ΚΟΣΜΟΣ «Φασματώδη έντομα»
13.00 ΕΙΔΗΣΕΙΣ
14.00 ΕΠΟΧΙΑΚΕΣ ΓΕΥΣΕΙΣ «Μπισκότα»
14.30 ΤΟΛΜΗ ΚΑΙ ΓΟΗΤΕΙΑ (Ε)
15.30 Η ΧΑΡΑ ΤΗΣ ΖΩΓΡΑΦΙΚΗΣ
16.00 ΑΛΗΘΙΝΑ ΣΕΝΑΡΙΑ «Παιχνίδια του χθες»
17.00 ΕΙΔΗΣΕΙΣ
17.30 ΤΟΥ ΝΕΡΟΥ ΤΑ ΠΑΡΑΜΥΘΙΑ
18.30 Ο ΚΟΣΜΟΣ ΤΩΝ ΣΠΟΡ
19.00 Η ΕΚΤΗ ΑΙΣΘΗΣΗ (Ε)
19.30 ΜΑΓΙΚΟΣ ΚΟΣΜΟΣ
20.00 ΕΛΛΗΝΙΚΗ ΤΑΙΝΙΑ «Μπετόβεν και μπουζούκι»
21.50 ΔΕΛΤΙΟ ΚΑΙΡΟΥ
22.00 ΕΙΔΗΣΕΙΣ
23.00 ΣΤΑ ΟΡΙΑ
24.00 ΠΟΥ ΕΙΣΤΕ; ΓΕΓΟΝΟΤΑ ΠΟΥ ΑΛΛΑΞΑΝ ΤΟΝ ΚΟΣΜΟ «Χιροσίμα»
00.30 ΚΑΚΟΤΡΟΠΟΙ ΑΡΧΑΙΟΙ
01.30 ΟΙ ΜΕΓΑΛΥΤΕΡΕΣ ΠΟΛΕΙΣ ΤΟΥ ΚΟΣΜΟΥ (Ε)
02.30 ΤΟΛΜΗ ΚΑΙ ΓΟΗΤΕΙΑ (Ε)
03.30 ΑΛΗΘΙΝΑ ΣΕΝΑΡΙΑ (Ε)
04.30 Η ΜΟΥΣΙΚΗ ΕΙΝΑΙ ΜΙΑ (Ε)
05.30 ΕΠΙΧΕΙΡΗΣΗ ΠΕΡΙΒΑΛΛΟΝ (Ε)
06.30 ΕΝΤΟΜΟΣΚΟΠΙΟ
06.40 Ο ΠΑΠΠΟΥΣ ΣΤΗΝ ΤΣΕΠΗ ΜΟΥ
07.00 ΜΙΚΡΟΙ ΑΝΘΡΩΠΟΙ
07.05 Η ΣΑΝΤΙ... ΦΥΣΙΚΑ
06.00 ΕΛΛΑΣ ΤΟ ΜΕΓΑΛΕΙΟ ΣΟΥ (Ε)
07.00 ELATTE
11.00 ΙΔΙΑΙΤΕΡΑ ΓΙΑ ΚΛΑΜΑΤΑ (Ε)
12.00 ΑΣΤΡΟΛΟΓΟΣ
13.00 ΕΙΔΗΣΕΙΣ
13.30 ΑΚΡΩΣ ΟΙΚΟΓΕΝΕΙΑΚΟΝ (Ε)
14.30 PLAY AND WIN
14.40 ΚΩΝΣΤΑΝΤΙΝΟΥ ΚΑΙ ΕΛΕΝΗΣ (Ε)
15.40 PLAY AND WIN
15.50 ΤΟ ΚΑΦΕ ΤΗΣ ΧΑΡΑΣ (Ε)
16.50 ΕΙΔΗΣΕΙΣ - ΔΕΛΤΙΟ ΣΤΗ ΝΟΗΜΑΤΙΚΗ ΓΛΩΣΣΑ
17.00 KYLE XY
18.00 THE SECRET LIFE OF THE AMERICAN TEENAGER
19.00 ΕΓΚΛΗΜΑΤΑ (Ε)
20.00 ΕΙΔΗΣΕΙΣ
21.00 ΕΖΕΛ
23.00 LAS VEGAS
24.00 CRIMINAL MINDS
01.00 ΕΙΔΗΣΕΙΣ
01.10 ΚΙΣΜΕΤ
03.10 AMERICA'S GOT TALENT
04.10 ΣΤΟΝ ΗΛΙΟ ΤΟΥ ΑΙΓΑΙΟΥ (Ε)
05.10 ΤΗΛΕΜΑΡΚΕΤΙΝΓΚ
05.50 MOBILE FUN
06.00 ΑΝ Μ' ΑΓΑΠΑΣ (Ε)
07.00 ΟΔΟΣ ΠΑΡΑΔΕΙΣΟΥ 7 (Ε)
08.00 ΚΙΝΟΥΜΕΝΗ ΑΜΜΟΣ (Ε)
09.00 ΜΙΑ ΑΓΑΠΗ ΜΙΑ ΖΩΗ (Ε)
10.00 ΜΕΝΕΞΕ
12.00 ΕΝΤΙΜΟΤΑΤΟΙ... ΚΕΡΑΤΑΔΕΣ (Ε)
13.00 ΕΙΔΗΣΕΙΣ
13.15 ΣΦΗΝΑΚΙΑ (Ε)
14.00 JAMIE'S OLIVER ESCAPES
15.00 KITCHEN NIGHTMARE USA
16.00 ΤΟ ΑΓΙΑΖΙ ΤΟΥ ΕΡΩΤΑ
17.55 ΕΙΔΗΣΕΙΣ - ΔΕΛΤΙΟ ΣΤΗ ΝΟΗΜΑΤΙΚΗ ΓΛΩΣΣΑ
18.00 ΟΙΚΟΓΕΝΕΙΑΚΕΣ ΙΣΤΟΡΙΕΣ (Ε)
19.00 ΕΙΔΗΣΕΙΣ
20.00 ΝΤΑΝΤΑ ΑΜΕΣΟΥ ΔΡΑΣΗΣ
21.00 ΑΛ ΤΣΝΤΙΡΙ ΝΙΟΥΖ (Ε)
23.00 ΣΦΗΝΑΚΙΑ (Ε)
00.30 ΑΛΗΘΙΝΟΙ ΕΡΩΤΕΣ (Ε)
01.30 THE BIG GAME
02.30 FASHION FEVER
03.30 ΤΗΛΕΜΑΡΚΕΤΙΝΓΚ
04.00 ΜΕΣ ΣΤΗΝ ΚΑΛΗ ΧΑΡΑ - Best of
06.00 ΒΕΡΑ ΣΤΟ ΔΕΞΙ (Ε)
07.00 ΠΡΩΙΝΟ MEGA
10.00 ΠΡΩΙΝΟ MOU (Ε)
12.00 MASTER CHEF (Ε)
13.00 ΟΙ ΚΗΠΟΥΡΟΙ ΤΟΥ MEGA (Ε)
14.00 ΕΙΔΗΣΕΙΣ
15.00 ΜΠΟΥΚΙΑ ΚΑΙ ΣΥΓΧΩΡΙΟ (Ε)
16.00 ΠΕΡΙ ΑΝΕΜΩΝ ΚΑΙ ΥΔΑΤΩΝ (Ε)
17.00 ΕΙΔΗΣΕΙΣ
17.10 PATTY, Η ΠΙΟ ΟΜΟΡΦΗ ΙΣΤΟΡΙΑ (Ε)
18.00 SINGLES (Ε)
19.00 ΤΟ ΚΟΚΚΙΝΟ ΔΩΜΑΤΙΟ (Ε)
20.00 ΕΙΔΗΣΕΙΣ
21.00 Η ΠΟΛΥΚΑΤΟΙΚΙΑ (Ε)
22.00 4 (Ε)
01.00 ΕΙΔΗΣΕΙΣ
01.15 ΦΕΥΓΑ (Ε)
02.30 ΦΟΝΟΣ ΧΩΡΙΣ ΤΑΥΤΟΤΗΤΑ (Ε)
03.30 ΤΕΛΕΥΤΑΙΟΙ ΕΓΓΟΝΟΙ (Ε)
04.30 ΤΗΛΕΜΑΡΚΕΤΙΝΓΚ
05.00 ΦΙΛΟΔΟΞΙΕΣ (Ε)
06.25 ΠΑΙΔΙΚΟ ΠΡΟΓΡΑΜΜΑ «Yu-Gi-Oh», «Ζορό: η νέα γενιά», «Yin Yang Yo!», «Iggy Arbuckle», «Καπετάν Φλαμίνγκο», «Powerpuff girls Z», «Tutenstein: η μικρή μούμια», «Τα σούπερ παιδιά», «Τζούνιπερ Λι, το σούπερ κορίτσι», «Ο φίλος μου ο... σκίουρος», «Ο Δαίμονας της Ταζ-Μάνια», «Ντακ Ντότζερς», «Γούντι, ο τρυποκάρυδος»
12.00 ΖΙΝΑ
13.00 ΕΙΔΗΣΕΙΣ
13.45 ΟΙ ΜΑΓΙΣΣΕΣ
15.30 Ο ΠΡΙΓΚΙΠΑΣ ΤΟΥ BEL AIR
16.45 TWO AND A HALF MEN
17.45 ΕΙΔΗΣΕΙΣ
17.50 ΝΤΕΤΕΚΤΙΒ ΜΟΝΚ
18.50 ΙΑΤΡΙΚΕΣ ΥΠΟΘΕΣΕΙΣ
19.45 ΕΞΕΛΙΞΕΙΣ
20.00 ΕΙΔΗΣΕΙΣ
21.00 ΟΜΑΔΑ NCIS
22.00 ΞΕΝΗ ΤΑΙΝΙΑ «Η ώρα των εκτελεστών»
00.45 ΞΕΝΗ ΤΑΙΝΙΑ «Πέρα από τα σύνορα»
03.15 ΞΕΝΗ ΤΑΙΝΙΑ «Submission L.A.» Α' τηλεοπτική προβολή
05.00 ΣΤΟΝ ΕΒΔΟΜΟ ΟΥΡΑΝΟ