07.00 ΠΑΙΔΙΚΟ ΠΡΟΓΡΑΜΜΑ Τσάρλι Τσάπλιν
07.30 ΤΟ ΝΤΟΚΙΜΑΝΤΕΡ ΣΤΟΝ «902» Κάρυστος, Α' μέρος
08.00 ΣΤΑ ΜΟΝΟΠΑΤΙΑ ΤΟΥ ΠΟΛΙΤΙΣΜΟΥ Θα μεταδοθεί η παιδική θεατρική παράσταση «Τα ρούχα του αυτοκράτορα»
09.00 Η ΑΓΟΡΑ ΣΤΗΝ ΤΗΛΕΟΡΑΣΗ
15.00 ΕΙΔΗΣΕΙΣ
15.50 ΕΙΔΗΣΕΙΣ ΣΤΗ ΝΟΗΜΑΤΙΚΗ Σύντομο δελτίο ειδήσεων και ειδήσεις στην ελληνική νοηματική γλώσσα
15.55 ΜΟΥΣΙΚΕΣ ΔΙΑΔΡΟΜΕΣ Με το Γεράσιμο Ανδρεάτο και συνεργάτες
17.00 ΠΩΣ ΔΕΝΟΤΑΝΕ ΤΟ ΑΤΣΑΛΙ Ξένη σειρά (3ο)
18.00 ΕΙΣ ΥΓΕΙΑΝ Θέμα: Μελάνωμα. Επιμέλεια - Παρουσίαση: Ειρήνη Μπαλντίδη
19.00 ΘΕΜΑΤΑ ΠΑΙΔΕΙΑΣ Μια εκπομπή αφιερωμένη στα πολλά και σοβαρά ζητήματα της Παιδείας, τις ρίζες τους και την απαιτούμενη διέξοδο. Με τον Κυριάκο Ιωαννίδη
20.00 Η ΕΛΛΑΔΑ ΚΑΙ Ο ΚΟΣΜΟΣ «Ο φτερωτός βασιλιάς της Τάιγκα»
20.30 ΚΕΝΤΡΙΚΟ ΔΕΛΤΙΟ ΕΙΔΗΣΕΩΝ
21.30 ΜΟΥΣΙΚΕΣ ΔΙΑΔΡΟΜΕΣ Με το Μίλτο Πασχαλίδη
22.00 ΚΙΝΗΜΑΤΟΓΡΑΦΙΚΗ ΤΑΙΝΙΑ «Σέρλοκ Χολμς, το κυνήγι της τίγρης»
23.00 ΕΙΔΗΣΕΙΣ
23.15 ΜΟΥΣΙΚΟ ΔΙΑΛΕΙΜΜΑ
08.00 ΘΕΑΤΡΟ ΣΚΙΩΝ (Ε)
08.30 ΤΟ ΤΣΙΡΚΟ ΤΗΣ ΤΖΟ ΤΖΟ (Ε)
09.00 ΕΙΔΙΚΟΣ ΠΡΑΚΤΟΡΑΣ ΟΣΟ
09.30 ΜΙΚΥ ΜΑΟΥΣ: ΠΑΙΖΩ ΚΑΙ ΜΑΘΑΙΝΩ
10.00 ΠΡΩΙΝΑΚΙΑ (Ε)
10.30 ΠΙΤΣΙΡΙΚΙΑ (Ε)
11.00 ΤΑ ΧΡΩΜΑΤΑ ΤΗΣ ΑΓΑΠΗΣ (Ε)
12.00 ΓΥΝΑΙΚΕΣ Καθημερινή εκπομπή
14.00 ΟΥΡΑΝΙΟ ΤΟΞΟ
15.00 ΠΕΠΕΡ ΑΝ (Ε)
15.30 ΣΠΟΤ, ΤΟ ΟΝΕΙΡΟ ΕΝΟΣ ΣΚΥΛΟΥ (Ε)
16.00 ΜΙΑ ΕΥΚΑΙΡΙΑ ΓΙΑ ΤΗ ΣΟΝΙ (Ε)
16.30 ΟΙ ΜΑΓΟΙ ΤΟΥ ΓΟΥΕΒΕΡΛΙ ΠΛΕΪΣ (Ε)
17.00 ESCAPE
18.45ART@ERT
19.00 ΠΑΘΗΤΙΚΗ: Η «ΕΚΤΗ ΣΥΜΦΩΝΙΑ» ΤΟΥ ΤΣΑΪΚΟΦΣΚΙ
20.00 ΜΟΥΣΙΚΕΣ ΤΟΥ ΚΟΣΜΟΥ (Ε)
21.00 ΠΑΡΑΣΚΗΝΙΟ «Η πικρή ιστορία του Αντρέι Γκορένκο»
22.00 ΞΕΝΗ ΤΑΙΝΙΑ «Sherrybaby». Α' προβολή
24.00 ESCAPE (Ε)
01.30ART@ERT (Ε)
06.00 ΠΡΩΙΝΗ ΕΝΗΜΕΡΩΣΗ
10.00 ΣΥΜΒΑΙΝΕΙ ΤΩΡΑ
12.00 ΕΙΔΗΣΕΙΣ
13.00 ΜΕΝΟΥΜΕ ΕΛΛΑΔΑ
15.00 ΕΙΔΗΣΕΙΣ
16.00 ΕΧΕΙ ΓΟΥΣΤΟ (Ε)
18.00 ΕΙΔΗΣΕΙΣ
18.15 ΜΟΝΟΓΡΑΜΜΑ «Χρήστος Ζερεφός»
18.45 ΕΛΛΗΝΙΚΗ ΤΑΙΝΙΑ «Ο γαμπρός μου ο δικηγόρος»
20.45 ΣΑΝ ΣΗΜΕΡΑ ΤΟΝ 20ό ΑΙΩΝΑ
21.00 ΕΙΔΗΣΕΙΣ
22.00 ΤΟ ΚΟΥΤΙ ΤΗΣ ΠΑΝΔΩΡΑΣ
23.00 ΔΙΑΒΟΛΙΚΑ ΜΥΑΛΑ
24.00 ΕΙΔΗΣΕΙΣ
00.15 ΞΕΝΗ ΤΑΙΝΙΑ «Ο ιεραπόστολος»
02.30 ΞΕΝΗ ΤΑΙΝΙΑ «Παράνομα δεμένες»
07.30 ΘΕΡΜΕΣ ΠΟΛΕΙΣ «Νερό, Λίμα: τήξη»
08.30 ΚΑΙΝΟΥΡΙΑ ΜΕΡΑ
10.30 ΕΝΤΟΜΟΣΚΟΠΙΟ
10.40 Ο ΠΑΠΠΟΥΣ ΣΤΗΝ ΤΣΕΠΗ ΜΟΥ
11.00 ΜΙΚΡΟΙ ΑΝΘΡΩΠΟΙ
11.05 Η ΣΑΝΤΙ... ΦΥΣΙΚΑ
11.30 ΤΟ ΜΥΣΤΗΡΙΟ ΤΩΝ ΛΕΥΚΩΝ ΑΜΜΟΛΟΦΩΝ
12.30 ΣΥΝΤΑΓΕΣ ΜΕ ΠΕΝΤΕ ΥΛΙΚΑ
13.00 ΕΙΔΗΣΕΙΣ
14.00 Η ΧΑΡΑ ΤΗΣ ΖΩΓΡΑΦΙΚΗΣ
14.30 ΤΟΛΜΗ ΚΑΙ ΓΟΗΤΕΙΑ
15.00 ΠΟΛΙΤΙΣΜΙΚΕΣ ΓΕΥΣΕΙΣ: ΦΑΓΗΤΑ ΑΠ' ΟΛΟ ΤΟΝ ΚΟΣΜΟ «Ελλάδα»
15.30 ΕΠΟΧΙΑΚΕΣ ΓΕΥΣΕΙΣ
16.00 ΑΛΗΘΙΝΑ ΣΕΝΑΡΙΑ «Κύπρος - το μοναστήρι των γάτων»
17.00 ΕΙΔΗΣΕΙΣ
17.05 ΠΕΝΤΕ ΚΑΙ...
18.30 Ο ΚΟΣΜΟΣ ΤΩΝ ΣΠΟΡ
19.00 ΟΙ ΚΟΡΕΣ ΤΟΥ ΜΑΚ ΛΕΟΝΤ
20.00 ΤΑΞΙΔΕΥΟΝΤΑΣ ΣΤΗ ΓΗ «Σιγκαπούρη»
20.30 ΑΪΡΤΟΝ ΣΕΝΑ - Η ΑΝΕΠΙΣΗΜΗ ΠΛΗΡΗΣ ΙΣΤΟΡΙΑ ΤΟΥ
21.45 ΔΕΛΤΙΟ ΚΑΙΡΟΥ
22.00 ΕΙΔΗΣΕΙΣ
23.00 ΜΕΣΑ ΣΤΟ ΠΑΓΩΜΕΝΟ ΒΕΓΚΑΣ
24.00 ΕΓΚΛΗΜΑΤΑ
00.30 ΠΕΝΤΕ ΚΑΙ... (Ε)
01.30 ΕΡΠΕΤΑ ΤΗΣ ΘΑΛΑΣΣΑΣ
02.30 ΤΟΛΜΗ ΚΑΙ ΓΟΗΤΕΙΑ (Ε)
03.30 ΑΛΗΘΙΝΑ ΣΕΝΑΡΙΑ (Ε)
06.00 ΦΙΛΑ ΤΟ ΒΑΤΡΑΧΟ ΣΟΥ (Ε)
07.00 ELATTE
11.00 ΙΔΙΑΙΤΕΡΑ ΓΙΑ ΚΛΑΜΑΤΑ (Ε)
12.00 40 ΚΥΜΑΤΑ (Ε)
13.00 ΕΙΔΗΣΕΙΣ
13.30 ΑΚΡΩΣ ΟΙΚΟΓΕΝΕΙΑΚΟΝ (Ε)
14.30 PLAY AND WIN
14.40 ΚΩΝΣΤΑΝΤΙΝΟΥ ΚΑΙ ΕΛΕΝΗΣ (Ε)
15.40 PLAY AND WIN
15.50 ΤΟ ΚΑΦΕ ΤΗΣ ΧΑΡΑΣ (Ε)
16.50 ΕΙΔΗΣΕΙΣ - ΔΕΛΤΙΟ ΣΤΗ ΝΟΗΜΑΤΙΚΗ ΓΛΩΣΣΑ
17.00 KYLE XY
18.00 THE SECRET LIFE OF THE AMERICAN TEENAGER
19.00 ΕΓΚΛΗΜΑΤΑ (Ε)
20.00 ΕΙΔΗΣΕΙΣ
21.00 ΕΖΕΛ
23.00 LAS VEGAS
24.00 TRUE BLOOD
01.00 ANT1 NEWS
01.10 AMERICA'S GOT TALENT
02.10 ΛΟΛΑ (Ε)
03.10 ΤΟ ΚΑΦΕ ΤΗΣ ΧΑΡΑΣ (Ε)
04.10 ΤΗΛΕΜΑΡΚΕΤΙΝΓΚ
04.50 MOBILE FUN
05.00 ΣΑΝ ΤΟ ΣΚΥΛΟ ΜΕ ΤΗ ΓΑΤΑ (Ε)
06.00 ΑΝ Μ' ΑΓΑΠΑΣ (Ε)
07.00 ΟΔΟΣ ΠΑΡΑΔΕΙΣΟΥ 7 (Ε)
08.00 ΘΑ ΣΕ ΔΩ ΣΤΟ ΠΛΟΙΟ (Ε)
09.00 ΜΟΥ ΤΟ ΚΡΑΤΑΣ ΜΑΝΙΑΤΙΚΟ (Ε)
10.00 ΚΑΦΕΣ ΜΕ ΤΗΝ ΕΛΕΝΗ Best of
12.00 ΕΝΤΙΜΟΤΑΤΟΙ... ΚΕΡΑΤΑΔΕΣ (Ε)
13.00 ΕΙΔΗΣΕΙΣ
13.15 ΚΟΥΣ ΚΟΥΣ ΤΟ ΜΕΣΗΜΕΡΙ
16.00 ΔΕΣΤΕ ΤΟΥΣ
17.00 ΕΙΔΗΣΕΙΣ - ΔΕΛΤΙΟ ΣΤΗ ΝΟΗΜΑΤΙΚΗ ΓΛΩΣΣΑ
17.15 ΔΕΣΤΕ ΤΟΥΣ (Συνέχεια)
18.00 ΤΟ ΑΓΙΑΖΙ ΤΟΥ ΕΡΩΤΑ
19.00 ΕΙΔΗΣΕΙΣ
20.00 ΜΕΝΕΞΕ
22.00 ΓΙΑ ΤΗΝ ΚΑΡΔΙΑ ΕΝΟΣ ΑΓΓΕΛΟΥ (Ε)
23.30 ΑΛΗΘΙΝΟΙ ΕΡΩΤΕΣ (Ε)
00.30 ΣΦΗΝΑΚΙΑ (Ε)
01.15 THE BIG GAME
02.15 10η ΕΝΤΟΛΗ (Ε)
03.15 ΚΟΚΚΙΝΟΣ ΚΥΚΛΟΣ (Ε)
04.00 ΤΗΛΕΜΑΡΚΕΤΙΝΓΚ
04.30 ΚΟΥΣ ΚΟΥΣ ΤΟ ΜΕΣΗΜΕΡΙ
06.00 ΒΕΡΑ ΣΤΟ ΔΕΞΙ (Ε)
07.00 ΚΟΙΝΩΝΙΑ ΩΡΑ MEGA
10.00 ΠΡΩΙΝΟ MOU (Ε)
12.00 MASTER CHEF (Ε)
13.00 FOOD AND THE CITY (Ε)
14.00 ΕΙΔΗΣΕΙΣ
15.00 ΜΠΟΥΚΙΑ ΚΑΙ ΣΥΓΧΩΡΙΟ (Ε)
16.00 ΠΕΡΙ ΑΝΕΜΩΝ ΚΑΙ ΥΔΑΤΩΝ (Ε)
17.00 ΕΙΔΗΣΕΙΣ
17.10 PATTY, Η ΠΙΟ ΟΜΟΡΦΗ ΙΣΤΟΡΙΑ (Ε)
18.00 SINGLES (Ε)
19.00 50-50 (Ε)
20.00 ΕΙΔΗΣΕΙΣ
21.00 Η ΠΟΛΥΚΑΤΟΙΚΙΑ (Ε)
22.00 4 (Ε)
23.10 ΜΙΛΑ ΜΟΥ ΒΡΩΜΙΚΑ (Ε)
00.15 ΕΙΔΗΣΕΙΣ
00.30 DAMAGES
01.30 ΑΚΟΥΝΑ ΜΑΤΑΤΑ (Ε)
02.30 ΦΟΝΟΣ ΧΩΡΙΣ ΤΑΥΤΟΤΗΤΑ (Ε)
03.30 ΤΕΛΕΥΤΑΙΟΙ ΕΓΓΟΝΟΙ (Ε)
04.30 ΤΗΛΕΜΑΡΚΕΤΙΝΓΚ
05.00 ΦΙΛΟΔΟΞΙΕΣ (Ε)
06.25 ΠΑΙΔΙΚΟ ΠΡΟΓΡΑΜΜΑ «Yu-Gi-Oh», «Σούπερ Looney Tunes», «Yin Yang Yo!», «Iggy Arbuckle», «Καπετάν Φλαμίνγκο», «Tutenstein: η μικρή μούμια»,«Τα σούπερ παιδιά», «Τζούνιπερ Λι, το σούπερ κορίτσι», «Ο φίλος μου ο... σκίουρος», «Ιστορίες με τους Τομ και Τζέρι», «Ντακ Ντότζερς», «Γούντι ο τρυποκάρυδος»
12.00 ΖΙΝΑ
13.00 ΕΙΔΗΣΕΙΣ
13.45 ΜΑΡΙΑ, ΑΓΓΕΛΕ ΜΟΥ
14.45 ΟΙ ΜΑΓΙΣΣΕΣ
15.45 FRESH PRINCE OF BELAIR
16.45 TWO AND A HALF MEN
17.45 ΕΙΔΗΣΕΙΣ
17.50 ΝΤΕΤΕΚΤΙΒ ΜΟΝΚ
18.40 ΙΑΤΡΙΚΕΣ ΥΠΟΘΕΣΕΙΣ
19.45 ΕΙΔΗΣΕΙΣ
21.00 LIFE
22.00 ΞΕΝΗ ΤΑΙΝΙΑ «Θανάσιμος επισκέπτης»
24.00 ΝΟΜΟΣ ΚΑΙ ΤΑΞΗ: ΕΙΔΙΚΗ ΟΜΑΔΑ
01.00 TERMINATOR: ΤΑ ΧΡΟΝΙΚΑ ΤΗΣ ΣΑΡΑ ΚΟΝΟΡ
02.00 ΞΕΝΗ ΤΑΙΝΙΑ «Το τελευταίο έγκλημα». Α' προβολή
03.45 ΞΕΝΗ ΤΑΙΝΙΑ «Εκτέλεση καθήκοντος». Αστυνομική περιπέτεια