06.00 - 13.00 ΕΡΤ ΕΝΗΜΕΡΩΣΗ (08.00 και 09.00 3λεπτο ΔΕΛΤΙΟ ΕΙΔΗΣΕΩΝ)
15.00 ΕΡΤ ΕΙΔΗΣΕΙΣ - ΑΘΛΗΤΙΚΑ - ΚΑΙΡΟΣ
16.00 ΟΝ ΕΡΤ Εκπομπή
18.00 ΕΡΤ ΕΙΔΗΣΕΙΣ / ΔΕΛΤΙΟ ΣΤΗ ΝΟΗΜΑΤΙΚΗ - ΑΘΛΗΤΙΚΑ - ΚΑΙΡΟΣ
19.00 ΣΑΝ ΣΗΜΕΡΑ ΤΟΝ 20ό ΑΙΩΝΑ (Ε)
19.15 ΕΛΛΗΝΙΚΗ ΤΑΙΝΙΑ «Μαύρη γη»
20.40 Ο ΚΑΙΡΟΣ ΣΤΗΝ ΩΡΑ ΤΟΥ
20.55 ΚΕΝΤΡΙΚΟ ΔΕΛΤΙΟ ΕΙΔΗΣΕΩΝ - ΑΘΛΗΤΙΚΑ
22.00 ΕΙΔΙΚΕΣ ΑΠΟΣΤΟΛΕΣ Νέα εκπομπή
23.00 ΕΡΤ FOCUS Εκπομπή
24.00 ΕΙΔΗΣΕΙΣ - ΑΘΛΗΤΙΚΑ - ΚΑΙΡΟΣ
07.00 ΠΑΙΔΙΚΟ ΠΡΟΓΡΑΜΜΑ
09.00 ΞΕΝΟ ΝΤΟΚΙΜΑΝΤΕΡ (Νέα σειρά)
10.00 ΞΕΝΟ ΝΤΟΚΙΜΑΝΤΕΡ «Νέοι σεφ, νέοι κανόνες»
11.00 ΜΙΑ ΜΕΣΑ, ΜΙΑ ΕΞΩ (Ε)
12.00 ΕΞΙ ΨΕΜΑΤΑ ΚΑΙ ΜΙΑ ΑΛΗΘΕΙΑ (Ε)
13.00 REWIND (Ε)
15.00 ΕΜΙΛΙ
16.00 THE PARADISE (Ε) Σειρά
17.00 ΒΡΑΔΙΝΕΣ ΚΑΜΠΑΝΕΣ (Ε) (Τελευταίο)
17.45 1966-2016: 50 ΧΡΟΝΙΑ ΕΡΤ - 50 ΧΡΟΝΙΑ ΔΙΑΜΑΝΤΙΑ
19.00 ΞΕΝΟ ΝΤΟΚΙΜΑΝΤΕΡ (Ε)
20.00 THE PARADISE Νέα σειρά
21.00 EUROLEAGUE PRE GAME SHOW (Ζ)
21.45 EUROLEAGUE BASKET - ΑΓΩΝΑΣ (Ζ) ΤΟΡ 16: «Μάλαγα - Παναθηναϊκός»
23.45 EUROLEAGUE SHOW (Ζ)
07.00 ΚΑΛΗΜΕΡΑ ΕΛΛΑΔΑ Ενημερωτική εκπομπή
10.00 ΤΟ ΠΡΩΙΝΟ
12.50 ΜΕ ΑΓΑΠΗ
13.00 ΕΙΔΗΣΕΙΣ
13.30 TV QUIZ
14.10 ΚΩΝΣΤΑΝΤΙΝΟΥ ΚΑΙ ΕΛΕΝΗΣ (Ε)
15.15 ΤΟ ΚΑΦΕ ΤΗΣ ΧΑΡΑΣ (Ε)
16.30 ΧΩΡΙΣ ΕΣΕΝΑ Σειρά
17.30 ΕΙΔΗΣΕΙΣ - ΔΕΛΤΙΟ ΣΤΗ ΝΟΗΜΑΤΙΚΗ
17.45 Η ΜΑΜΑ ΜΟΥ ΜΑΓΕΙΡΕΥΕΙ ΚΑΛΥΤΕΡΑ ΑΠΟ ΤΗΝ ΔΙΚΗ ΣΟΥ
19.00 ΕΙΔΗΣΕΙΣ
20.00 ΔΙΔΥΜΑ ΦΕΓΓΑΡΙΑ Σειρά
21.00 ΜΠΡΟΥΣΚΟ Καθημερινή δραματική σειρά
22.15 ΟΙ ΣΥΜΜΑΘΗΤΕΣ Σειρά
23.15 THE 2NIGHT SHOW
08.00 HAPPY DAY ΣΤΟΝ ALPHA
12.30 ΕΙΔΗΣΕΙΣ
13.00 ΕΛΕΝΗ
16.00 ΛΟΓΩ TiViς
17.50 ΔΕΛΤΙΟ ΕΙΔΗΣΕΩΝ ΣΤΗ ΝΟΗΜΑΤΙΚΗ ΓΛΩΣΣΑ
18.00 ΑΚΟΥ ΤΙ ΕΙΠΑΝ! Τηλεπαιχνίδι
19.00 ΕΙΔΗΣΕΙΣ
20.00 ΚΑΤΙ ΨΗΝΕΤΑΙ
21.00 ΤΟ ΣΟΪ ΣΟΥ
21.50 ΠΑΜΕ ΠΑΚΕΤΟ
23.50 60' ΕΛΛΑΔΑ
06.45 ΚΟΙΝΩΝΙΑ ΩΡΑ MEGA Ενημερωτική εκπομπή
10.00 ΚΑΛΗΜΕΡΟΥΔΙΑ
13.10 ΝΤΟΛΤΣΕ ΒΙΤΑ (Ε)
14.00 ΕΙΔΗΣΕΙΣ
15.00 ΛΑΤΡΕΜΕΝΟΙ ΜΟΥ ΓΕΙΤΟΝΕΣ (Ε)
16.40 ΚΑΝ' ΤΟ ΟΠΩΣ Ο ΑΚΗΣ
17.30 ΑΠΟΓΕΥΜΑΤΙΝΟ ΔΕΛΤΙΟ ΕΙΔΗΣΕΩΝ
17.40 Ο ΚΑΙΡΟΣ ΜΕ ΤΟ ΘΟΔΩΡΗ ΚΟΛΥΔΑ
17.50 ΣΤΟ ΠΑΡΑ ΠΕΝΤΕ (Ε) Σειρά
18.50 ΤΟ ΔΑΧΤΥΛΙΔΙ ΤΗΣ ΦΩΤΙΑΣ Σειρά
20.00 ΚΕΝΤΡΙΚΟ ΔΕΛΤΙΟ ΕΙΔΗΣΕΩΝ
21.00 ΔΕΝ ΕΧΩ ΛΟΓΙΑ!
22.00 ΤΟ ΝΗΣΙ (Ε)
23.10 CELEBRITY GAME NIGHT
10.00 LIVE U Ενημερωτική εκπομπή
12.00 ΑΛΗΘΕΙΕΣ ΜΕ ΤΗ ΖΗΝΑ
13.45 HOUSE Ιατρική σειρά
14.45 ΦΜ LIVE
16.30 BLIND TASTE Διαγωνισμός μαγειρικής
17.40 ΕΙΔΗΣΕΙΣ ΣΤΗ ΝΟΗΜΑΤΙΚΗ
17.50 9 ΜΗΝΕΣ Καθημερινή δραματική σειρά
18.50 ΤΡΟΧΟΣ ΤΗΣ ΤΥΧΗΣ Τηλεπαιχνίδι
19.50 ΕΙΔΗΣΕΙΣ
21.00 ΤΡΕΛΗ ΟΙΚΟΓΕΝΕΙΑ Σειρά
21.45 ΞΕΝΗ ΤΑΙΝΙΑ «WANTED» Α' τηλεοπτική προβολή