07.00 ΔΙΠΛΗ ΜΑΤΙΑ Ενημερωτική εκπομπή
10.00 ΑΚΡΙΒΩΣ ΣΤΙΣ 10.00 Ενημερωτική εκπομπή
12.00 ΕΡΤ ΕΙΔΗΣΕΙΣ - ΑΘΛΗΤΙΚΑ - ΚΑΙΡΟΣ
13.00 EUROPE
15.00 ΕΡΤ ΕΙΔΗΣΕΙΣ - ΑΘΛΗΤΙΚΑ - ΚΑΙΡΟΣ
16.00 ΑΠΟ ΤΟΝ ΦΡΟΪΝΤ ΣΤΟ ΔΙΑΔΙΚΤΥΟ (Ε)
17.00 Η ΜΗΧΑΝΗ ΤΟΥ ΧΡΟΝΟΥ (Ε)
18.00 ΕΡΤ ΕΙΔΗΣΕΙΣ - ΑΘΛΗΤΙΚΑ - ΚΑΙΡΟΣ
18.30 ΙΑΤΡΙΚΗ ΚΑΙ ΛΑΪΚΕΣ ΠΑΡΑΔΟΣΕΙΣ Ντοκιμαντέρ (Νέος κύκλος)
19.00 ΟΙ ΠΕΡΙΠΕΤΕΙΕΣ ΤΟΥ ΗΡΑΚΛΗ ΠΟΥΑΡΟ
20.45 ΣΑΝ ΣΗΜΕΡΑ ΤΟΝ 20ό ΑΙΩΝΑ (Ε)
20.55 ΚΕΝΤΡΙΚΟ ΔΕΛΤΙΟ ΕΙΔΗΣΕΩΝ - ΑΘΛΗΤΙΚΑ - ΚΑΙΡΟΣ
22.00 ΣΙΝΕΜΑ ΤΟ ΕΛΛΗΝΙΚΟΝ «Αλίμονο στους νέους»
24.00 ΕΡΤ ΕΙΔΗΣΕΙΣ - ΑΘΛΗΤΙΚΑ - ΚΑΙΡΟΣ
00.30 ΞΕΝΗ ΤΑΙΝΙΑ «Μπουένος Αϊρες σ' αγαπώ»
07.00 ΠΑΙΔΙΚΟ ΠΡΟΓΡΑΜΜΑ (Ε)
10.00 ΞΕΝΟ ΝΤΟΚΙΜΑΝΤΕΡ (Ε) «Στην Αγρια Δύση με τον Ρέι Μίερς»
11.00 ΕΞ ΑΔΙΑΙΡΕΤΟΥ (Ε)
12.00 ΟΙ ΧΛΙΔΑΤΟΙ (Ε)
13.00 ΟΥΡΑΝΙΟ ΤΟΞΟ (Ε)
13.30 ΕΜΙΛΙ (Ε)
15.00 HANDBALL PREMIER (Ζ)
17.00 EUROBASKET 2017 - ΠΡΟΚΡΙΜΑΤΙΚΑ ΓΥΝΑΙΚΩΝ (Ζ) «Ελλάδα - Ρωσία»
19.00 ART ΕΡΤ
20.00 ΞΕΝΟ ΝΤΟΚΙΜΑΝΤΕΡ (Νέο) «Η ιστορία της Μαύρης Μουσικής»
21.00 ΞΕΝΗ ΤΑΙΝΙΑ «Η γη των κόκκινων ανθρώπων»
22.45 ΞΕΝΗ ΣΕΙΡΑ (Ε) «Quirke»
06.00 ΕΠΑΝΑΛΗΨΕΙΣ ΕΛΛΗΝΙΚΩΝ ΣΕΙΡΩΝ
09.15 ΥΓΕΙΑ ΠΑΝΩ ΑΠ' ΟΛΑ
10.00 ΠΡΩΙΝΟ ΣΟΥΚΟΥ
13.00 ΤΑ ΝΕΑ ΤΟΥ ΑΝΤ1
13.30 TV QUIZ
14.00 ΕΠΑΝΑΛΗΨΗ ΕΛΛΗΝΙΚΟΥ ΠΡΟΓΡΑΜΜΑΤΟΣ
16.00 ΤΡΩΜΕ ΜΑΖΙ Εκπομπή μαγειρικής
16.15 JOY Τηλεοπτικό μαγκαζίνο
17.45 ΤΑ ΝΕΑ ΤΟΥ ΑΝΤ1 - ΔΕΛΤΙΟ ΣΤΗ ΝΟΗΜΑΤΙΚΗ ΓΛΩΣΣΑ
18.00 ΕΛΛΗΝΙΚΗ ΤΑΙΝΙΑ «Τέντυ μπόι, αγάπη μου»
20.00 ΑΝΤ1 NEWS
21.00 ΕΛΛΗΝΙΚΗ ΤΑΙΝΙΑ «Θα σε κάνω βασίλισσα»
22.30 ΞΕΝΗ ΤΑΙΝΙΑ «A.C.O.D.» Α' τηλεοπτική προβολή
06.00 ΕΠΑΝΑΛΗΨΗ ΕΛΛΗΝΙΚΩΝ ΣΕΙΡΩΝ
09.45 ΣΠΙΤΙ ΜΟΥ ΣΠΙΤΑΚΙ ΜΟΥ
13.00 ΕΙΔΗΣΕΙΣ
13.15 ΞΕΝΗ ΤΑΙΝΙΑ «Rocky»
15.45 ΕΛΛΗΝΙΚΗ ΤΑΙΝΙΑ «Μια τρελή... τρελή... οικογένεια»
17.55 ΔΕΛΤΙΟ ΕΙΔΗΣΕΩΝ ΣΤΗ ΝΟΗΜΑΤΙΚΗ ΓΛΩΣΣΑ
18.00 ΣΤΗ ΓΕΙΤΟΝΙΑ ΜΑΣ (Πρεμιέρα)
19.00 ΚΕΝΤΡΙΚΟ ΔΕΛΤΙΟ ΕΙΔΗΣΕΩΝ
20.00 QUIZDOM THE SHOW (Πρεμιέρα)
21.00 ΣΤΗΝ ΥΓΕΙΑ ΜΑΣ ΡΕ ΠΑΙΔΙΑ
06.45 MEGA ΣΑΒΒΑΤΟΚΥΡΙΑΚΟ Ενημερωτική εκπομπή
10.00 H TZINI KAI TO TZINI Σειρά
10.40 ΠΑΝΤΡΕΜΕΝΟΙ ΜΕ ΠΑΙΔΙΑ Σειρά
11.10 DROP DEAD DIVA Σειρά
12.00 JENNY JENNY
14.00 ΕΙΔΗΣΕΙΣ
14.50 MY LIFE
16.00 ΣΑΒΒΑΤΟΓΕΝΝΗΜΕΝΕΣ (Ε)
17.15 ΑΠΟΓΕΥΜΑΤΙΝΟ ΔΕΛΤΙΟ ΕΙΔΗΣΕΩΝ
17.20 ΕΠΤΑ ΘΑΝΑΣΙΜΕΣ ΠΕΘΕΡΕΣ (Ε)
20.00 ΚΕΝΤΡΙΚΟ ΔΕΛΤΙΟ ΕΙΔΗΣΕΩΝ
21.00 ΞΕΝΗ ΤΑΙΝΙΑ «Στάσου πλάι μου»
23.00 ΞΕΝΗ ΤΑΙΝΙΑ «Ζήτημα τιμής»
06.20 STARLAND - ΠΑΙΔΙΚΟ ΠΡΟΓΡΑΜΜΑ
13.30 ΞΕΝΗ ΤΑΙΝΙΑ «Μια σύγχρονη σταχτοπούτα Νο2»
15.15 ΤΑ ΦΙΛΑΡΑΚΙΑ
16.40 THE BIG BANG THEORY
17.40 ΕΙΔΗΣΕΙΣ ΣΤΗ ΝΟΗΜΑΤΙΚΗ ΓΛΩΣΣΑ
17.50 MIKE AND MOLLY
18.50 TWO AND A HALF MEN
19.50 ΕΙΔΗΣΕΙΣ
21.00 ΤΡΕΛΗ ΟΙΚΟΓΕΝΕΙΑ Σειρά
21.45 ΞΕΝΗ ΤΑΙΝΙΑ «Ο ψευταράς»
23.30 ΞΕΝΗ ΤΑΙΝΙΑ «Κύκλος θανάτου»