06.00 ΕΡΤ ΕΝΗΜΕΡΩΣΗ Ενημερωτική εκπομπή
06.30 ΕΝΘΕΤΟ ΔΕΛΤΙΟ ΕΙΔΗΣΕΩΝ
08.00 ΕΡΤ ΕΝΗΜΕΡΩΣΗ Ενημερωτική εκπομπή
10.00 ΕΡΤ ΕΝΗΜΕΡΩΣΗ Ενημερωτική εκπομπή
Στις 08.00, 09.00 και 10.00 θα μεταδίδεται 3λεπτο ΔΕΛΤΙΟ ΕΙΔΗΣΕΩΝ
12.00 ΕΡΤ ΕΙΔΗΣΕΙΣ - ΑΘΛΗΤΙΚΑ - ΚΑΙΡΟΣ
13.00 ΕΡΤ ΕΝΗΜΕΡΩΣΗ Ενημερωτική εκπομπή
15.00 ΕΡΤ ΕΙΔΗΣΕΙΣ - ΑΘΛΗΤΙΚΑ - ΚΑΙΡΟΣ
16.00 ΟΝ ΕΡΤ Εκπομπή
18.00 ΕΡΤ ΕΙΔΗΣΕΙΣ / ΔΕΛΤΙΟ ΣΤΗ ΝΟΗΜΑΤΙΚΗ - ΑΘΛΗΤΙΚΑ - ΚΑΙΡΟΣ
19.15 ΣΑΝ ΣΗΜΕΡΑ ΤΟΝ 20ό ΑΙΩΝΑ (Ε)
19.35 ΕΡΑΣΤΕΣ ΤΗΣ ΠΕΡΙΠΕΤΕΙΑΣ (Ε) Ντοκιμαντέρ
20.40 Ο ΚΑΙΡΟΣ ΣΤΗΝ ΩΡΑ ΤΟΥ
21.00 ΚΕΝΤΡΙΚΟ ΔΕΛΤΙΟ ΕΙΔΗΣΕΩΝ - ΑΘΛΗΤΙΚΑ
22.00 ΕΡΤ FOCUS Εκπομπή
24.00 ΕΙΔΗΣΕΙΣ - ΑΘΛΗΤΙΚΑ - ΚΑΙΡΟΣ
00.30 ΞΕΝΟ ΝΤΟΚΙΜΑΝΤΕΡ «History: The lost evidence: Sicily»
01.30 ΞΕΝΟ ΝΤΟΚΙΜΑΝΤΕΡ (Ε)
02.40 ΣΑΝ ΣΗΜΕΡΑ ΤΟΝ 20ό ΑΙΩΝΑ (Ε)
03.00 ΞΕΝΟ ΝΤΟΚΙΜΑΝΤΕΡ (Ε)
04.00 ΟΝ ΕΡΤ (Ε)
07.00 ΠΑΙΔΙΚΟ ΠΡΟΓΡΑΜΜΑ (Ε)
08.00 ΠΟΛΥΑΡΧΙΕΡΑΤΙΚΟ ΣΥΛΛΕΙΤΟΥΡΓΟ ΚΑΙ ΤΑ ΕΛΕΥΘΕΡΙΑ ΤΗΣ ΘΕΣΣΑΛΟΝΙΚΗΣ Από τον Ιερό Ναό Αγίου Δημητρίου Θεσσαλονίκης
11.30 ΣΤΕΝΕΣ ΕΠΑΦΕΣ ΤΡΥΠΙΟΥ ΤΟΙΧΟΥ (Ε)
12.00 ΜΑΡΙΑ ΔΗΜΑΔΗ (Ε)
12.55 ΚΟΙΤΑ ΤΙ ΕΚΑΝΕΣ (Ε)
14.30 ART ERT (Νέος κύκλος - Εναρξη)
15.00 DANI'S HOUSE
15.30 ΤΑ ΠΑΙΔΙΑ ΤΟΥ ΚΟΣΜΟΥ
16.00 ΞΕΝΟ ΝΤΟΚΙΜΑΝΤΕΡ (Ε) «Η ζωή μετά τον άνθρωπο»
17.00 Η ΜΑΥΡΗ ΧΡΥΣΑΛΛΙΔΑ (Ε)
18.00 ΜΕ ΑΦΟΡΜΗ ΤΗΝ ΑΝΑΠΗΡΙΑ (Ε)
19.00 ΜΑΡΤΥΡΙΕΣ (Ε) «Κολλέγιο Αθηνών - Ενα σχολείο στα χρόνια του Μεσοπολέμου»
20.00 ΑΣΘΕΝΕΙΣ ΚΑΙ ΟΔΟΙΠΟΡΟΙ (Ε) Σειρά
20.50 ΤΟ ΧΡΟΝΙΚΟ ΤΗΣ ΕΘΝΙΚΗΣ ΑΝΤΙΣΤΑΣΗΣ (Ε)
22.00 Η ΑΡΑΧΝΗ Ξένη σειρά (α' τηλεοπτική προβολή)
23.00 ΤΑ ΤΡΑΓΟΥΔΙΑ ΤΗΣ ΚΑΤΟΧΗΣ (Ε)
24.00 ΞΕΝΗ ΤΑΙΝΙΑ «Μέρες θυμού»
ΕΠΑΝΑΛΗΨΕΙΣ ΗΜΕΡΑΣ
06.00 ΠΑΤΕΡ ΗΜΩΝ (Ε)
07.00 ΚΑΛΗΜΕΡΑ ΕΛΛΑΔΑ Ενημερωτική εκπομπή
10.00 ΤΟ ΠΡΩΙΝΟ
12.50 ΜΕ ΑΓΑΠΗ
13.00 ΕΙΔΗΣΕΙΣ
13.30 TV QUIZ
14.10 ΚΩΝΣΤΑΝΤΙΝΟΥ ΚΑΙ ΕΛΕΝΗΣ (Ε)
15.15 ΤΟ ΚΑΦΕ ΤΗΣ ΧΑΡΑΣ (Ε)
16.30 ΡΟΥΑ ΜΑΤ
17.45 ΕΙΔΗΣΕΙΣ - ΔΕΛΤΙΟ ΣΤΗ ΝΟΗΜΑΤΙΚΗ
18.00 ΕΓΚΛΗΜΑΤΑ (Ε)
18.45 Η ΜΑΜΑ ΜΟΥ ΜΑΓΕΙΡΕΥΕΙ ΚΑΛΥΤΕΡΑ ΑΠΟ ΤΗ ΔΙΚΗ ΣΟΥ
20.00 ΕΙΔΗΣΕΙΣ
21.00 ΜΠΡΟΥΣΚΟ Καθημερινή δραματική σειρά
22.15 ΟΙ ΣΥΜΜΑΘΗΤΕΣ Καθημερινή σειρά
23.15 ΞΕΝΗ ΤΑΙΝΙΑ
01.15 ΚΑΙ ΟΙ ΠΑΝΤΡΕΜΕΝΟΙ ΕΧΟΥΝ ΨΥΧΗ (Ε)
02.15 ΤΗΣ ΑΓΑΠΗΣ ΜΑΧΑΙΡΙΑ (Ε)
03.15 ΚΑΡΜΑ (Ε)
04.15 ΤΟ ΚΑΦΕ ΤΗΣ ΧΑΡΑΣ (Ε)
05.15 ΕΙΝΑΙ ΣΤΙΓΜΕΣ (Ε)
06.00 ΑΝ Μ' ΑΓΑΠΑΣ (Ε) Σειρά
07.00 ΠΑΙΔΙΚΟ ΠΡΟΓΡΑΜΜΑ
08.00 HAPPY DAY ΣΤΟΝ ALPHA
11.00 ΠΡΩΙΝΗ ΕΝΗΜΕΡΩΣΗ ALPHA
12.30 ΕΙΔΗΣΕΙΣ
13.00 ΕΛΕΝΗ
16.00 ΛΟΓΩ TiViς
17.50 ΔΕΛΤΙΟ ΕΙΔΗΣΕΩΝ ΣΤΗ ΝΟΗΜΑΤΙΚΗ ΓΛΩΣΣΑ
18.00 ΑΚΟΥ ΤΙ ΕΙΠΑΝ! Τηλεπαιχνίδι
19.00 ΕΙΔΗΣΕΙΣ
20.00 ΚΑΤΙ ΨΗΝΕΤΑΙ (Ε)
21.00 ΜΗΝ ΑΡΧΙΖΕΙΣ ΤΗ ΜΟΥΡΜΟΥΡΑ Σειρά
21.50 ΕΛΛΗΝΟΦΡΕΝΕΙΑ
22.30 ΟΙ ΑΣΦΑΙΡΟΙ Σειρά
23.15 ΞΕΝΗ ΤΑΙΝΙΑ «Εχθρός προ των πυλών»
01.45 ΑΚΟΥ ΤΙ ΕΙΠΑΝ! (Ε)
02.45 ΘΥΡΙΔΑ ΤΗΛΕΠΩΛΗΣΗΣ
03.15 TV MALL
04.15 LOL Κωμική σειρά
04.45 ΘΥΡΙΔΑ ΤΗΛΕΠΩΛΗΣΗΣ
05.00 ΕΙΚΟΝΕΣ (Ε)
05.45 ΒΕΡΑ ΣΤΟ ΔΕΞΙ (Ε)
06.45 ΚΟΙΝΩΝΙΑ ΩΡΑ MEGA Ενημερωτική εκπομπή
10.00 ΚΑΛΗΜΕΡΟΥΔΙΑ Πρεμιέρα
13.10 Η ΝΤΑΝΤΑ (Ε)
14.00 ΕΙΔΗΣΕΙΣ
15.00 ΚΛΙΝΙΚΗ ΠΕΡΙΠΤΩΣΗ (Ε)
16.30 ΚΑΝ' ΤΟ ΟΠΩΣ Ο ΑΚΗΣ
17.20 ΜΑΤΙΕΣ ΣΤΑ ΓΕΓΟΝΟΤΑ
17.30 Ο ΚΑΙΡΟΣ ΜΕ ΤΟ ΘΟΔΩΡΗ ΚΟΛΥΔΑ
17.40 ΡΑΓΙΣΜΕΝΕΣ ΚΑΡΔΙΕΣ Σειρά
18.50 ΤΟ ΔΑΧΤΥΛΙΔΙ ΤΗΣ ΦΩΤΙΑΣ Σειρά
20.00 ΚΕΝΤΡΙΚΟ ΔΕΛΤΙΟ ΕΙΔΗΣΕΩΝ
21.00 Η ΠΟΛΥΚΑΤΟΙΚΙΑ (Ε)
22.00 ΕΥΤΥΧΙΣΜΕΝΟΙ ΜΑΖΙ (Ε)
23.00 SAFE SEX (Ε)
01.00 ΞΕΝΗ ΤΑΙΝΙΑ «Φονικός ιός»
03.00 ΑΓΡΙΑ ΠΑΙΔΙΑ (Ε) Σειρά
04.00 ΙΧΝΗ (Ε) Ξένη σειρά
05.00 ΦΙΛΟΔΟΞΙΕΣ (Ε) Σειρά
06.15 ΠΑΙΔΙΚΟ ΠΡΟΓΡΑΜΜΑ
08.00 ΜΑΥΡΟ ΤΡΙΑΝΤΑΦΥΛΛΟ
10.00 LIVE U Ενημερωτική εκπομπή
12.00 ΑΛΗΘΕΙΕΣ ΜΕ ΤΗ ΖΗΝΑ
13.45 HOUSE Ιατρική σειρά
14.45 ΦΜ LIVE
16.30 BLIND TASTE Διαγωνισμός μαγειρικής
17.40 ΕΙΔΗΣΕΙΣ ΣΤΗ ΝΟΗΜΑΤΙΚΗ
17.50 9 ΜΗΝΕΣ Καθημερινή δραματική σειρά
18.50 ΤΡΟΧΟΣ ΤΗΣ ΤΥΧΗΣ Τηλεπαιχνίδι
19.50 ΕΙΔΗΣΕΙΣ
21.00 ΞΕΝΗ ΤΑΙΝΙΑ «Ο μονομάχος»
00.15 ΕΛΛΗΝΙΚΗ ΤΑΙΝΙΑ «Η δασκάλα με τα ξανθά μαλλιά»
02.30 ΞΕΝΗ ΤΑΙΝΙΑ «Η πρώτη φορά» Α' τηλεοπτική προβολή