Για την εκδήλωση της ΚΕ στην Τρίπολη, αύριο Κυριακή, οι Οργανώσεις του ΚΚΕ δρομολογούν λεωφορεία από τις πιο κάτω περιοχές της Πελοποννήσου:
Κορινθία: 7.30 π.μ. Αγιοι Θεόδωροι, Φούρνος Καταβέτη. 8.00 π.μ. Λουτράκι, Πάρκο ΟΣΕ. 8.00 π.μ. Κόρινθος, Περιβολάκια. 8.45 π.μ. Κιάτο, Εθνική Τράπεζα.
Αργολίδα: 8.30 π.μ. Ναύπλιο, Δικαστήριο. 8.30 π.μ. Αργος, Λαϊκή Αγορά.
Λακωνία: 7.00 π.μ. Μολάοι, Γενικό Νοσοκομείο. 7.00 π.μ. Αρεόπολη, Πλατεία. 8.15 π.μ. Σπάρτη, Μουσείο.
Μεσσηνία: 7.00 π.μ. Γαργαλιάνοι, Πλατεία. 7.30 π.μ. Φιλιατρά, Φουρναράκιο. 7.30 π.μ. Πύλος, Πλατεία. 8.00 π.μ. Κυπαρισσία, ΟΣΕ. 8.30 π.μ. Καλαμάτα, πλατεία Υπαπαντής. 8.30 π.μ. Μεσσήνη, Δημαρχείο. 8.45 π.μ. Μελιγαλάς, Κάτω αγορά.
Αχαΐα: 6.45 π.μ. Πάτρα, πλατεία Μαρούδα. 7 π.μ. Αίγιο, τέρμα Μητροπόλεως.
Ηλεία: 6.45 π.μ. Λεχαινά, πλατεία Αγίου Δημητρίου. 7 π.μ. Γαστούνη, ΚΤΕΛ. 7.30 π.μ. Αμαλιάδα, οδός Παπανδρέου στον Αγιο Τρύφωνα. 7.30 π.μ. Πύργος, πλατεία ΟΤΕ. 7.50 π.μ. διασταύρωση Κρεστένων. 8 π.μ. Ζαχάρω, φούρνος Βλασσόπουλου.
Η ΚΟΒ Πετραλώνων του ΚΚΕ διαθέτει πούλμαν που θα αναχωρήσει την Κυριακή, στις 7 π.μ., από το σταθμό του Ηλεκτρικού στα Ανω Πετράλωνα, στην οδό Θεσσαλονίκης.
-- Περιστέρι, στις 7.15 π.μ., από πλατεία Δημαρχείου.
-- Μελίσσια, στις 7.00 π.μ., από Λεωφόρο Δημοκρατίας 65.