Οργανώσεις του ΚΚΕ και της ΚΝΕ δρομολογούν πούλμαν για το Φεστιβάλ. Λεωφορεία αναχωρούν από τις εξής περιοχές:
Και τις τρεις ημέρες: Ζωγράφου, από πλατεία Γαρδένιας στις 6.30 μ.μ. σήμερα και αύριο και στις 6 μ.μ. το Σάββατο. Ηλιούπολη, Μουσείο Εθνικής Αντίστασης (με στάση στη Γυμναστική Ακαδημία) στις 6.30 μ.μ. σήμερα και αύριο στις 6 μ.μ. το Σάββατο. Καισαριανή, κεντρική πλατεία, στις 6.30 .μ.μ. σήμερα και αύριο και στις 6 μ.μ. το Σάββατο. Βύρωνα, πλατεία Εθνικής Αντίστασης (πρώην Ταπητουργείου), στις 6.30 μ.μ. σήμερα και αύριο και στις 6 μ.μ. το Σάββατο.
Μόνο το Σάββατο: Υμηττός - Δάφνη, 6 μ.μ. από την πλατεία Αγ. Φωτεινής, με ενδιάμεση στάση στη Γυμναστική Ακαδημία. Καλλιθέα, 5.30 μ.μ., πλατεία Δαβάκη. Ν. Σμύρνη, 5.30 μ.μ., Αγ. Φωτεινής (POLISPARK). Αγ. Δημήτριος, 6.00 μ.μ., πλατεία Ελ. Βενιζέλου, νέο Τέρμα. Γλυφάδα, 6.00 μ.μ., πλατεία Αγ. Τρύφωνα. Αλιμος, 6.00 μ.μ., Δωδεκανήσου 57. Ελληνικό, 6.00 μ.μ., πλατεία Εθνικής Αντίστασης. Αργυρούπολη, 6.15 μ.μ., Δημαρχείο Αργυρούπολης. Νέα Μάκρη, 6 μ.μ., κεντρική πλατεία. Κορωπί, 5.15 μ.μ., Δημαρχείο. Παιανία, 5.30 μ.μ., στάση Λαγού. Λαύριο, 5 μ.μ., άγαλμα Μεταλλωρύχων. Κερατέα, 5.30 μ.μ., κεντρική πλατεία. Καλύβια, 5.45 μ.μ., Δημαρχείο. Μέγαρα, 6 μ.μ., πλατεία Ηρώων. Ελευσίνα, 6 μ.μ., Δημοτικό πάρκινγκ.