08.00 ΠΑΙΔΙΚΟ ΠΡΟΓΡΑΜΜΑ Πολωνικά κινούμενα σχέδια
09.00 ΠΑΙΔΙΚΟ ΠΡΟΓΡΑΜΜΑ
09.40 ΚΑΡΑΓΚΙΟΖΗΣ «Ο Καραγκιόζης και το τζίνι της συμφοράς», «Ο Καραγκιόζης και το καταραμένο φίδι»
11.00 ΓΕΥΣΕΙΣ ΠΑΡΑΔΟΣΗΣ (Ε) Οταν το φαγητό δεν είναι μόνο μια συνταγή, αλλά κομμάτι των εθίμων, των συνηθειών και των λαϊκών παραδόσεων ενός τόπου, με την Ευδοκία Πατσιλινάκου «Το τυρί: ιστορία - τυροκομία - είδη τυριών - τυροκομικά προϊόντα (μέρος 2ο)»
11.55 ΤΕΧΝΟΜΟΡΦΕΣ «Κατασκευή καπνοσύραγγας»
12.20 ΜΟΥΣΙΚΕΣ ΔΙΑΔΡΟΜΕΣ
13.00 Ο ΔΡΟΜΟΣ Ξένη σειρά
14.00 ΔΕΛΤΙΟ ΕΙΔΗΣΕΩΝ
14.15 ΦΩΤΑΨΙΕΣ ΤΗΣ ΑΛΛΗΣ ΟΧΘΗΣ
15.15 ΠΑΙΔΙΚΟ ΠΡΟΓΡΑΜΜΑ Ταινίες μικρού μήκους του βωβού κινηματογράφου
16.30 ΜΟΥΣΙΚΕΣ ΔΙΑΔΡΟΜΕΣ
17.30 ΓΕΥΣΕΙΣ ΠΑΡΑΔΟΣΗΣ Με την Ευδοκία Πατσιλινάκου «Παραδοσιακή κρητική κουζίνα, ταβέρνα "Το Μιτάτο"»
18.30 ΤΑ ΖΙΖΑΝΙΑ Ξένη σειρά
19.00 ΟΙ ΤΕΣΣΕΡΙΣ ΤΑΝΚΙΣΤΕΣ ΚΑΙ ΤΟ ΣΚΥΛΙ Ξένη σειρά
20.00 ΚΕΝΤΡΙΚΟ ΔΕΛΤΙΟ ΕΙΔΗΣΕΩΝ
20.35 ΦΩΤΟΓΡΑΦΕΣ «Αλκης Ξανθάκης» (Μέρος 5ο)
21.05 Ο ΚΑΤΑΣΚΟΠΟΣ J Ξένη σειρά
22.00 ΑΝΑΖΗΤΗΣΕΙΣ Πολιτική, ενημερωτική εκπομπή
23.30 ΜΟΥΣΙΚΕΣ ΔΙΑΔΡΟΜΕΣ
24.00 Ο ΔΡΟΜΟΣ (Ε)
01.00 ΟΙ ΤΕΣΣΕΡΙΣ ΤΑΝΚΙΣΤΕΣ ΚΑΙ ΤΟ ΣΚΥΛΙ (Ε) Ξένη σειρά
02.00 ΦΩΤΑΨΙΕΣ ΤΗΣ ΑΛΛΗΣ ΟΧΘΗΣ (Ε)
03.00 ΚΑΤΑΣΚΟΠΟΣ J Ξένη σειρά (Ε)
04.00 ΜΟΥΣΙΚΕΣ ΔΙΑΔΡΟΜΕΣ
05.10 ΠΑΙΔΙΚΟ ΠΡΟΓΡΑΜΜΑ (Ε)
06.10 ΤΕΧΝΟΜΟΡΦΕΣ (Ε)
06.40 ΚΑΡΑΓΚΙΟΖΗΣ (Ε)
06.00 ΕΛΛΑΣ ΤΟ ΜΕΓΑΛΕΙΟ ΣΟΥ (Ε)
07.00 ΠΡΩΙΝΟ ΑΝΤ1
11.00 FTHIS TV
12.00 40 ΚΥΜΑΤΑ (Ε)
12.50 ΜΕ ΑΓΑΠΗ
13.00 ΕΙΔΗΣΕΙΣ
13.30 ΑΚΡΩΣ ΟΙΚΟΓΕΝΕΙΑΚΟΝ (Ε)
14.30 ΚΩΝΣΤΑΝΤΙΝΟΥ ΚΑΙ ΕΛΕΝΗΣ (Ε)
15.30 ΤΟ ΚΑΦΕ ΤΗΣ ΧΑΡΑΣ (Ε)
17.05 ΕΙΔΗΣΕΙΣ - ΔΕΛΤΙΟ ΣΤΗ ΝΟΗΜΑΤΙΚΗ
17.10 KARADAYI Δραματική σειρά
18.00 ΕΛΛΗΝΙΚΗ ΤΑΙΝΙΑ «Νταντά με το ζόρι»
20.00 ΕΙΔΗΣΕΙΣ
21.15 SUMMER WIPE OUT
22.15 ΕΡΓΑΖΟΜΕΝΗ ΓΥΝΑΙΚΑ (Ε)
23.30 ΟΛΑ HOT
00.30 TRUE BLOOD Ξένη σειρά
01.30 EZEL Σειρά
03.30 ΤΟ ΚΑΦΕ ΤΗΣ ΧΑΡΑΣ (Ε)
04.30 ΤΗΛΕΜΑΡΚΕΤΙΝΓΚ
05.00 ΣΤΟΝ ΗΛΙΟ ΤΟΥ ΑΙΓΑΙΟΥ (Ε)
06.10 EVERYBODY LOVES RAYMOND
07.00 FRAZIER
07.45 ΘΥΡΙΔΑ ΤΗΛΕΠΩΛΗΣΗΣ
08.00 ΑΚΑΤΑ ΜΑΚΑΤΑ ΜΕ ΤΑ ΖΟΥΖΟΥΝΙΑ
09.55 ΘΥΡΙΔΑ ΤΗΛΕΠΩΛΗΣΗΣ
10.10 ΑΛΛΑΞΕ ΤΟ (Ε)
11.00 ΕΝΤΙΜΟΤΑΤΟΙ ΚΕΡΑΤΑΔΕΣ (Ε)
12.00 ΕΙΔΗΣΕΙΣ
13.00 ΕΛΕΝΗ Ψυχαγωγική εκπομπή
16.00 ΔΕΣΤΕ ΤΟΥΣ Ψυχαγωγική εκπομπή
18.30 ΕΙΔΗΣΕΙΣ
19.55 ΔΕΛΤΙΟ ΕΙΔΗΣΕΩΝ ΣΤΗ ΝΟΗΜΑΤΙΚΗ ΓΛΩΣΣΑ
20.00 AVENIDA BRASIL Δραματική σειρά
21.00 ΠΑΜΕ ΠΑΚΕΤΟ
23.00 ΟΣΑ ΜΟΥ ΚΡΥΒΕΙΣ (Ε)
24.00 ΑΥΤΟΨΙΑ Ενημερωτική εκπομπή
01.30 10η ΕΝΤΟΛΗ (Ε)
02.30 ΚΟΚΚΙΝΟΣ ΚΥΚΛΟΣ (Ε)
03.30 JUDGING AMY Σειρά
04.15 CSI, NEW YORK Αστυνομική σειρά
05.00 ΘΥΡΙΔΑ ΤΗΛΕΠΩΛΗΣΗΣ
05.15 ΕΙΚΟΝΕΣ (Ε)
05.45 ΤΑ ΜΥΣΤΙΚΑ ΤΗΣ ΕΔΕΜ (Ε)
06.45 ΚΟΙΝΩΝΙΑ ΩΡΑ MEGA
10.00 ΠΡΩΙΝΟ MOU
13.10 ΕΜΕΙΣ ΚΙ ΕΜΕΙΣ (Ε)
14.00 ΕΙΔΗΣΕΙΣ
15.00 ΔΕΚΑ ΛΕΠΤΑ ΚΗΡΥΓΜΑ (Ε)
16.20 ΕΡΑΣΤΗΣ ΔΥΤΙΚΩΝ ΠΡΟΑΣΤΙΩΝ (Ε)
17.20 ΠΑΡΕΑ ΣΤΗΝ ΚΟΥΖΙΝΑ, ΚΑΘΕ ΜΕΡΑ
17.45 ΕΙΔΗΣΕΙΣ
17.50 ΣΤΟ ΠΑΡΑ ΠΕΝΤΕ (Ε)
19.00 FATMAGUL Δραματική σειρά
20.00 ΕΙΔΗΣΕΙΣ
21.15 ΕΥΤΥΧΙΣΜΕΝΟΙ ΜΑΖΙ (Ε) Σειρά
22.30 ΟΜΟΡΦΟΣ ΚΟΣΜΟΣ 2
23.40 JUSTIFIED Αστυνομική σειρά
00.50 ΕΙΔΗΣΕΙΣ
01.00 CASHMERE MAFIA Σειρά
02.00 ΙΧΝΗ (Ε)
03.00 ΤΟ ΤΕΛΕΥΤΑΙΟ ΑΝΤΙΟ (Ε)
04.00 ΠΑΡΑΛΛΗΛΟΙ ΔΡΟΜΟΙ (Ε)
05.00 ΦΙΛΟΔΟΞΙΕΣ (Ε)
06.00 OFFICE: AN AMERICAN WORKPLACE Σειρά
06.20 ΦΜ LIVE (Ε)
08.15 ΠΑΙΔΙΚΟ ΠΡΟΓΡΑΜΜΑ «Pichi Pichi Pitch», «Πέππα, το γουρουνάκι», «Tom and Jerry kids», «Lazy town», «Baby Looney Tunes», «Xiaolin showdown», «Πόκεμον», «Gormiti: Η φύση αντεπιτίθεται», «Μπάτμαν: Οι νέες περιπέτειες»
12.30 ΕΙΔΗΣΕΙΣ
13.00 ΜΕΣΗΜΕΡΙΑΝΗ ΜΕΛΕΤΗ Ψυχαγωγική εκπομπή
15.30 ΜΙΛΑ Κοινωνική εκπομπή
17.15 ΕΙΔΗΣΕΙΣ
17.50 ΦΜ LIVE Ψυχαγωγική εκπομπή
19.45 ΕΙΔΗΣΕΙΣ
21.00 WITHOUT A TRACE Αστυνομική σειρά
22.00 ΞΕΝΗ ΤΑΙΝΙΑ «Transporters 3» Α' τηλεοπτική προβολή
00.15 ΝΟΜΟΣ ΚΑΙ ΤΑΞΗ: ΑΣΤΥΝΟΜΙΚΕΣ ΙΣΤΟΡΙΕΣ Αστυνομική σειρά
01.15 THE VAMPIRE DIARIES
02.15 ΞΕΝΗ ΤΑΙΝΙΑ «Οι σταυροφόροι του χρόνου»