Κυριακή 29 Γενάρη 2012
ΡΙΖΟΣΠΑΣΤΗΣ
ΡΙΖΟΣΠΑΣΤΗΣ
Σελίδα 10
ΕΝΘΕΤΗ ΕΚΔΟΣΗ: "7 ΜΕΡΕΣ ΜΑΖΙ"
Προγράμματα
ΚΥΡΙΑΚΗ 29/1
«902»
Τηλ. 210.2592.902 - 210.2592.802

07.00 ΠΑΙΔΙΚΟ ΠΡΟΓΡΑΜΜΑ Το βήμα του Καραγκιόζη

07.45 ΠΑΙΔΙΚΟ ΠΡΟΓΡΑΜΜΑ Πολωνικά κινούμενα σχέδια

09.00 Η ΑΓΟΡΑ ΣΤΗΝ ΤΗΛΕΟΡΑΣΗ

15.00 ΕΙΔΗΣΕΙΣ

15.20 Η ΠΑΡΕΑ Ξένη σειρά (10ο)

16.00 Η ΑΓΟΡΑ ΣΤΗΝ ΤΗΛΕΟΡΑΣΗ

17.30 ΓΕΥΣΕΙΣ ΠΑΡΑΔΟΣΗΣ (Ε) Οταν το φαγητό δεν είναι μόνο μια συνταγή, αλλά κομμάτι των εθίμων, των συνηθειών και των λαϊκών παραδόσεων ενός τόπου, με την Ευδοκία Πατσιλινάκου

18.30 Ο ΕΛΛΗΝΙΣΜΟΣ ΣΤΟ ΤΟΡΟΝΤΟ

19.00 ΤΑ ΠΑΝΤΕΛΟΝΙΑ ΕΙΝΑΙ ΠΕΡΙΕΡΓΑ ΡΟΥΧΑ (Ε) Επιμέλεια - παρουσίαση: Πάρης Μήτσου

20.30 ΚΕΝΤΡΙΚΟ ΔΕΛΤΙΟ ΕΙΔΗΣΕΩΝ

21.20 ΚΛΑΣΙΚΕΣ ΑΡΜΟΝΙΕΣ «Το καμπούρικο αλογάκι» (1ο)

22.30 Η ΕΛΛΑΔΑ ΚΑΙ Ο ΚΟΣΜΟΣ Ντοκιμαντέρ για φύση, ζώα...

23.00 ΕΙΔΗΣΕΙΣ

23.15 ΜΟΥΣΙΚΟ ΔΙΑΛΕΙΜΜΑ

ΕΤ-1
Τηλ. 210.7761.000

08.00 ΘΕΙΑ ΛΕΙΤΟΥΡΓΙΑ

10.30 ΕΥΡΩΠΑΪΚΟ ΠΡΩΤΑΘΛΗΜΑ ΚΑΛΛΙΤΕΧΝΙΚΟΥ ΠΑΤΙΝΑΖ (Μ)

13.00 ΤΟ ΑΛΑΤΙ ΤΗΣ ΓΗΣ «Αφιέρωμα στην ηπειρωτική μουσική παράδοση»

15.00 ΞΕΝΗ ΤΑΙΝΙΑ «Σερφάροντας στα κύματα»

16.30 ΕΥΡΩΠΑΪΚΟ ΠΡΩΤΑΘΛΗΜΑ ΠΟΛΟ ΑΝΔΡΩΝ Τελικός. Απευθείας μετάδοση

18.00 ΜΕΣΟΓΕΙΟΣ «Κωνσταντινούπολη»

19.00 ΣΥΝΑΝΤΗΣΕΙΣ ΜΕ ΑΞΙΟΣΗΜΕΙΩΤΟΥΣ ΑΝΘΡΩΠΟΥΣ

20.00 ΠΑΓΚΟΣΜΙΟ ΠΡΩΤΑΘΛΗΜΑ ΡΑΛΙ Εκπομπή

21.00 ΤΑ ΜΥΣΤΗΡΙΑ ΤΗΣ ΛΙΣΑΒΟΝΑΣ

22.00 ΣΜΥΡΝΗ: Η ΚΑΤΑΣΤΡΟΦΗ ΜΙΑΣ ΚΟΣΜΟΠΟΛΙΤΙΚΗΣ ΠΟΛΗΣ, 1900-1922

23.30 ΜΙΚΡΟΦΙΛΜ - ΟΙ ΤΑΙΝΙΕΣ (Ε) «Εκτός εποχής» - «Μ' ακούει κανείς»

00.30 ΜΕΣΟΓΕΙΟΣ (Ε)

  • Το πρόγραμμα συνεχίζεται με εκπομπές σε επανάληψη
ΝΕΤ
Τηλ. 210.6066.000

07.00 ΣΑΒΒΑΤΟΚΥΡΙΑΚΟ ΣΤΗ ΝΕΤ

10.00 ΒΟΥΛΗ ΤΩΝ ΕΛΛΗΝΩΝ

11.00 ΜΕ ΑΡΕΤΗ ΚΑΙ ΤΟΛΜΗ

11.30 ΠΟΔΗΛΑΤΟ ΠΑΝΤΟΥ (Ε)

12.00 ΕΙΔΗΣΕΙΣ

12.30 ΤΟΠΩΝ ΜΝΗΜΕΣ (Ε) «Μπάντεν, η καρδιά της σουηδικής άμυνας»

13.00 ΞΕΝΗ ΤΑΙΝΙΑ «Κατά λάθος εισβολείς»

15.00 ΕΙΔΗΣΕΙΣ

16.00 ΠΡΟΣΩΠΙΚΑ

17.00 Η ΜΗΧΑΝΗ ΤΟΥ ΧΡΟΝΟΥ «Ντίνος Ηλιόπουλος»

18.00 ΕΙΔΗΣΕΙΣ

18.15 ON THE ROAD (Ε)

19.00 ΠΡΩΤΑΘΛΗΜΑ ΜΠΑΣΚΕΤ Α1 ΑΝΔΡΩΝ «Ολυμπιακός - Ρέθυμνο»

21.00 ΕΙΔΗΣΕΙΣ

22.00 ΑΘΛΗΤΙΚΗ ΚΥΡΙΑΚΗ Αθλητική εκπομπή

00.30 ΕΙΔΗΣΕΙΣ

00.45 ΞΕΝΗ ΤΑΙΝΙΑ «Βερόνικα Γκέριν: Θανάσιμη αποκάλυψη»

  • Το πρόγραμμα συνεχίζεται με εκπομπές σε επανάληψη
ΕΤ-3
Τηλ. 2310.299.400

07.00 ΤΑΡΑΓΜΕΝΑ ΧΡΟΝΙΑ «Οι ευτυχισμένες μέρες: Οι Τούρκοι μας»

07.30 ΘΕΙΑ ΛΕΙΤΟΥΡΓΙΑ

10.30 ΧΩΜΑΤΑ ΜΕ ΙΣΤΟΡΙΑ - Ο ΓΕΡΟΣ ΤΟΥ ΜΟΡΙΑ, ΘΕΟΔΩΡΟΣ ΚΟΛΟΚΟΤΡΩΝΗΣ

11.00 ΑΛΗΘΙΝΑ ΣΕΝΑΡΙΑ (Ε)

12.00 Ο ΤΟΠΟΣ ΚΑΙ ΤΟ ΤΡΑΓΟΥΔΙ ΤΟΥ «Δράμας δρώμενα»

13.00 ΕΙΔΗΣΕΙΣ

13.30 ΕΛΛΗΝΙΚΗ ΤΑΙΝΙΑ «Μαρία Πενταγιώτισσα»

15.00 ΚΥΡΙΑΚΗ ΣΤΟ ΧΩΡΙΟ «Αρκοχώρι Νάουσας»

18.00 ΚΥΠΕΛΛΟ ΑΓΓΛΙΑΣ «Αρσεναλ - Αστον Βίλα» Απευθείας μετάδοση

20.00 ΓΙΟΡΤΗ ΣΤΗ ΒΕΝΕΤΙΑ

21.00 ΧΩΡΙΣ ΑΥΤΟΚΙΝΗΤΟ

21.30 ΠΟΥ ΕΙΣΤΕ; ΓΕΓΟΝΟΤΑ ΠΟΥ ΑΛΛΑΞΑΝ ΤΟΝ ΚΟΣΜΟ «Ματωμένη Κυριακή»

22.00 ΕΙΔΗΣΕΙΣ

23.00 ΞΕΝΗ ΤΑΙΝΙΑ «Ενας ελεύθερος κόσμος»

01.00 ΕΠΙΓΕΙΟΣ ΠΟΛΕΜΟΣ «Μηχανοκίνηση στο πεδίο της μάχης»

02.00 BALKAN EXPRESS (Ε)

03.30 ΕΚΤΗ ΑΙΣΘΗΣΗ (Ε)

04.00 ΚΥΡΙΑΚΗ ΣΤΟ ΧΩΡΙΟ (Ε)

ΑΝΤ1
Τηλ. 210.6886.100

06.00 THE AMAZING RACE

07.00 ΤΥΧΗ ΒΟΥΝΟ (Ε)

08.00 ΟΙ ΜΕΝ ΚΑΙ ΟΙ ΔΕΝ (Ε)

09.00 40 ΚΥΜΑΤΑ (Ε)

10.00 ΦΙΛΑ ΤΟΝ ΒΑΤΡΑΧΟ ΣΟΥ (Ε)

11.00 ΟΙ ΣΤΑΒΛΟΙ ΤΗΣ ΕΡΙΕΤΑΣ ΖΑΪΜΗ (Ε)

12.00 ΘΑ ΒΡΕΙΣ ΤΟ ΔΑΣΚΑΛΟ ΣΟΥ (Ε)

13.00 ΕΙΔΗΣΕΙΣ

13.30 ΞΕΝΗ ΤΑΙΝΙΑ «Η Μάρσι τα 'παιξε»

15.40 ΛΙΤΣΑ.COM (Ε)

16.50 Ο ΠΟΛΕΜΟΣ ΤΩΝ ΑΣΤΡΩΝ (Ε)

17.50 ΕΙΔΗΣΕΙΣ - ΔΕΛΤΙΟ ΣΤΗ ΝΟΗΜΑΤΙΚΗ ΓΛΩΣΣΑ

18.00 ΕΡΓΑΖΟΜΕΝΗ ΓΥΝΑΙΚΑ Κωμική σειρά

20.00 ΕΙΔΗΣΕΙΣ

20.50 ΚΛΗΡΩΣΗ ΤΖΟΚΕΡ - ΠΡΟΤΟ

21.00 DANCING ON ICE (Ε)

24.00 ΕΙΔΗΣΕΙΣ

00.15 THE X-FACTOR (USA)

02.50 ΛΟΛΑ (Ε)

03.50 ΚΛΕΜΜΕΝΗ ΖΩΗ (Ε)

04.50 ΤΗΛΕΜΑΡΚΕΤΙΓΚ

05.20 MOBILE FUN

05.30 ΔΙΠΛΑΝΗ ΠΟΡΤΑ (Ε)

ΑLPHA
Τηλ. 212.212.4000

06.00 ΟΔΟΣ ΠΑΡΑΔΕΙΣΟΥ 7 (Ε)

07.00 ΜΗ ΜΑΔΑΣ ΤΗ ΜΑΡΓΑΡΙΤΑ (Ε)

08.00 ΠΙΑΤΣΑ ΚΟΛΩΝΑΚΙ (Ε)

09.00 BOTRINI'S PROJECT (Ε)

10.00 ΜΕΣ ΣΤΗΝ ΚΑΛΗ ΧΑΡΑ

14.00 ΕΙΔΗΣΕΙΣ

14.15 STARS SYSTEM

15.10 AMERICAN IDOL

16.00 ΞΕΝΗ ΤΑΙΝΙΑ «Η Αννα και ο βασιλιάς»

17.00 ΕΙΔΗΣΕΙΣ - ΔΕΛΤΙΟ ΣΤΗ ΝΟΗΜΑΤΙΚΗ

17.05 ΞΕΝΗ ΤΑΙΝΙΑ (Συνέχεια)

19.00 ΕΙΔΗΣΕΙΣ

20.00 OLIVER'S TWIST Εκπομπή μαγειρικής

21.00 CHART* SHOW - YOUR COUNTDOWN (Ε)

00.30 ΞΕΝΗ ΤΑΙΝΙΑ «Η κατάρα 3»

02.30 ΑΛΛΑΞΕ ΤΟ (Ε)

03.30 ΤΗΛΕΜΑΡΚΕΤΙΓΚ

03.45 ΜΕΣ ΣΤΗΝ ΚΑΛΗ ΧΑΡΑ (Ε)

MEGA
Τηλ. 210.6903.000 - 800.116.900

06.00 ΒΕΡΑ ΣΤΟ ΔΕΞΙ (Ε)

07.00 MEGA ΣΑΒΒΑΤΟΚΥΡΙΑΚΟ

10.00 MOMMY - ΤΟ ΠΑΙΔΙ ΜΟΥ ΚΙ ΕΓΩ

10.30 ΛΑΚΗΣ Ο ΓΛΥΚΟΥΛΗΣ (Ε)

11.30 Η ΩΡΑ Η ΚΑΛΗ (Ε)

12.30 ΕΡΩΤΑΣ ΚΑΙ ΤΙΜΩΡΙΑ (Ε)

14.00 ΕΙΔΗΣΕΙΣ

14.50 ΞΕΝΗ ΤΑΙΝΙΑ «Το χαμόγελο της Μόνα Λίζα»

17.05 ΕΙΔΗΣΕΙΣ

17.10 ΕΛΛΗΝΙΚΗ ΣΕΙΡΑ (Ε)

18.00 ΕΛΛΗΝΙΚΗ ΣΕΙΡΑ (Ε)

19.00 ΕΛΛΗΝΙΚΗ ΣΕΙΡΑ (Ε)

20.00 ΕΙΔΗΣΕΙΣ

21.00 ΞΕΝΗ ΤΑΙΝΙΑ «Μόλις χώρισα»

23.10 ΠΡΩΤΑΓΩΝΙΣΤΕΣ Ενημερωτική εκπομπή

00.30 ΕΙΔΗΣΕΙΣ

00.50 ΚΛΕΙΣΕ ΤΑ ΜΑΤΙΑ (Ε)

01.50 ΠΡΟΔΟΣΙΑ (Ε)

02.50 ΑΜΑΡΤΙΕΣ ΓΟΝΕΩΝ (Ε)

04.00 ΤΗΛΕΜΑΡΚΕΤΙΓΚ

05.00 ΦΙΛΟΔΟΞΙΕΣ (Ε)

STAR
Τηλ. 211.189.1000 - 2000

06.00 ΣΤΗΝ ΕΝΤΑΤΙΚΗ Σειρά

06.50 ΠΑΙΔΙΚΟ ΠΡΟΓΡΑΜΜΑ «Οι σούπερ ήρωες», «Yin Yang Yo!», «Powerpuff girls Z», «Τα σούπερ παιδιά», «Polly pocket», «Peppa: Το γουρουνάκι», «Go, Diego, go!», «Lazy town», «Pichi Pichi Pitch», «Teens days», «Μπομπ ο σφουγγαράκης», «Ben 10: Ultimate Alien», «Οι περιπέτειες του Μαξ», «Gormiti», «Beyblade», «Οι πιγκουίνοι της Μαδαγασκάρης»

13.00 ΕΙΔΗΣΕΙΣ

13.45 ΞΕΝΗ ΤΑΙΝΙΑ «Ραντεβού με παρθένο»

15.45 ΤΑ ΦΙΛΑΡΑΚΙΑ

16.50 CHRISTINE

17.45 ΕΙΔΗΣΕΙΣ

17.50 ΙΑΤΡΙΚΕΣ ΥΠΟΘΕΣΕΙΣ

18.50 ROYAL PAINS

19.45 ΕΙΔΗΣΕΙΣ

21.00 ΕΛΛΗΝΙΚΗ ΤΑΙΝΙΑ «Η αρχόντισσα και ο αλήτης»

23.30 ΞΕΝΗ ΤΑΙΝΙΑ «Το μεγάλο δίλημμα»

01.15 ΞΕΝΗ ΤΑΙΝΙΑ «Ζώνη υψηλού κινδύνου»

03.00 ΞΕΝΗ ΤΑΙΝΙΑ «Cronicas»


Κορυφή σελίδας

Διαβάστε στο «Ρ»

Ο καιρός
Weather data from openweathermap.org