07.00 ΠΑΙΔΙΚΟ ΠΡΟΓΡΑΜΜΑ Το βήμα του Καραγκιόζη
07.45 ΠΑΙΔΙΚΟ ΠΡΟΓΡΑΜΜΑ Διάφορα κινούμενα σχέδια
09.00 Η ΑΓΟΡΑ ΣΤΗΝ ΤΗΛΕΟΡΑΣΗ
15.00 ΕΙΔΗΣΕΙΣ
15.20 ΔΙΑΚΟΠΕΣ ΜΕ ΤΑ ΦΑΝΤΑΣΜΑΤΑ Ξένη σειρά (5ο)
16.00 Η ΑΓΟΡΑ ΣΤΗΝ ΤΗΛΕΟΡΑΣΗ
17.30 2η ΜΑΤΙΑ Ανασκόπηση των σημαντικότερων γεγονότων της βδομάδας
18.30 ΦΩΤΑΨΙΕΣ ΤΗΣ ΑΛΛΗΣ ΟΧΘΗΣ Ενα ταξίδι στο πολύμορφο και πολύτροπο ανθρώπινο τοπίο της παραδοσιακής μουσικής και της λαϊκής παράδοσης, με συνταξιδιώτη τον Αλέξανδρο Λαμπρίδη
19.30 ΣΤΑ ΕΔΡΑΝΑ ΤΗΣ ΒΟΥΛΗΣ Τα σημαντικότερα της κοινοβουλευτικής δραστηριότητας. Με τον Κώστα Ψωμιάδη
20.30 ΚΕΝΤΡΙΚΟ ΔΕΛΤΙΟ ΕΙΔΗΣΕΩΝ
21.30 ΚΡΑΤΙΚΑ ΣΥΝΟΡΑ Ξένη σειρά (5β)
23.00 ΕΙΔΗΣΕΙΣ
23.15 ΜΟΥΣΙΚΟ ΔΙΑΛΕΙΜΜΑ
07.15 ΕΛΛΗΝΙΚΟ ΠΑΙΔΙΚΟ ΠΡΟΓΡΑΜΜΑ (Ε) «Κόκκινο - Κίτρινο - Μπλε»
08.00 ΕΚΠΑΙΔΕΥΤΙΚΗ ΤΗΛΕΟΡΑΣΗ
10.00 ΑΠΟ ΠΕΤΡΑ ΚΑΙ ΧΡΟΝΟ «Λιγνιτωρυχεία - Πτολεμαΐδα»
10.30 ΤΟ ΟΡΟΠΕΔΙΟ ΤΗΣ ΕΓΚΛΟΥΒΗΣ
12.00 20ός ΑΙΩΝΑΣ ΕΠΙΛΟΓΕΣ (Ε) «Χατζηκυριάκος Γκίκας»
12.30 ΚΟΙΝΟΒΟΥΛΙΟ ΑΙΧΜΗΣ
13.30 MEDITERRANEO
14.00 ΣΑΝ ΣΗΜΕΡΑ ΤΟΝ 20ό ΑΙΩΝΑ (Ε)
14.15 ΦΩΤΟΣΦΑΙΡΑ «Οικολογικά σκιρτήματα στην πόλη. Πάρκο Αντώνη Τρίτση»
14.45 ΑΥΤΟΙ ΠΟΥ ΠΗΡΑΝ ΤΑ ΒΟΥΝΑ
15.45 ΑΠΟ ΠΟΥ ΚΡΑΤΑΕΙ Η ΣΚΟΥΦΙΑ ΜΑΣ
16.45 PRE GAME
17.00 ΜΠΑΣΚΕΤ ΠΡΩΤΑΘΛΗΜΑ Α1 ΑΝΔΡΩΝ «Κολοσσός Ρόδου - Ικαρος»
19.00 ΣΥΝΑΥΛΙΑ ΗΛΙΑ ΑΝΔΡΙΟΠΟΥΛΟΥ (Μ)
20.30 ΜΟΝΟΓΡΑΜΜΑ «Κωνσταντίνος Ξενάκης»
21.00 Η ΞΕΝΗ ΤΑΙΝΙΑ ΤΟΥ ΣΑΒΒΑΤΟΥ «Αμφιβολία» Α' προβολή
23.00 ΕΛΛΗΝΙΚΟΣ ΚΙΝΗΜΑΤΟΓΡΑΦΟΣ «Ανθός της λίμνης»
07.00 ΣΑΒΒΑΤΟΚΥΡΙΑΚΟ ΣΤΗ ΝΕΤ
DISNEY FESTIVAL
10.00 WEEKENDERS (Ε)
11.00 ΠΕΠΕΡ ΑΝ
12.00 ΕΙΔΗΣΕΙΣ - ΑΘΛΗΤΙΚΑ - ΚΑΙΡΟΣ
12.30 Ο ΘΑΥΜΑΣΤΟΣ ΚΟΣΜΟΣ ΤΟΥ DISNEY «Bolt» Α' μετάδοση
14.00 Η ΜΗΧΑΝΗ ΤΟΥ ΧΡΟΝΟΥ (Ε)
15.00 ΕΙΔΗΣΕΙΣ
16.00 ΦΥΛΕΣ ΤΗΣ ΑΘΗΝΑΣ
17.00 ΑΝΤΑΠΟΚΡΙΤΕΣ (Ε)
18.00 ΕΙΔΗΣΕΙΣ
18.30 ΜΥΘΟΙ ΠΟΥ ΕΓΙΝΑΝ ΤΕΧΝΗ «Τα μπολ του Μπαλί»
19.00 ΕΛΛΗΝΙΚΗ ΤΑΙΝΙΑ «Της κακομοίρας»
20.45 ΣΑΝ ΣΗΜΕΡΑ ΤΟΝ 20ό ΑΙΩΝΑ (Ε)
21.00 ΕΙΔΗΣΕΙΣ
22.00 ΣΤΗΝ ΥΓΕΙΑ ΜΑΣ
Στις 24.00 πεντάλεπτο Δελτίο Ειδήσεων
07.00 ΟΙ ΤΕΛΕΥΤΑΙΟΙ ΕΛΕΥΘΕΡΟΙ ΑΝΘΡΩΠΟΙ «Πέρα από τον ορίζοντα»
08.00 ΕΝΑΣ ΠΑΝΕΜΟΡΦΟΣ ΑΓΝΩΣΤΟΣ ΚΟΣΜΟΣ
08.30 Η ΔΙΑΣΩΣΗ ΤΗΣ ΑΦΡΙΚΑΝΙΚΗΣ ΤΣΙΤΑ
09.00 ΜΠΕΙΤΕ ΣΤΟ ΤΡΕΝΟ «Κούβα, το κουβανέζικο τρένο»
10.00 ΔΕΥΤΕΡΗ ΑΝΑΓΝΩΣΗ
12.00 ΑΞΙΟΝ ΕΣΤΙ
13.00 ΕΙΔΗΣΕΙΣ
13.30 ΔΙΑΣΠΟΡΑ
15.00 ΑΠΕΥΘΕΙΑΣ ΜΕΤΑΔΟΣΗ ΠΟΔΟΣΦΑΙΡΙΚΟΥ ΑΓΩΝΑ Β' ΕΘΝΙΚΗΣ
17.00 ΕΛΛΗΝΙΚΗ ΤΑΙΝΙΑ «Εταιρεία θαυμάτων»
18.30 ΣΚΑΡΛΕΤ Ξένη σειρά
20.00 ΤΟΥ ΝΕΡΟΥ ΤΑ ΠΑΡΑΜΥΘΙΑ «Νέστος»
21.00 ΟΝΕΙΡΟΥ ΕΛΛΑΣ
22.00 ΕΙΔΗΣΕΙΣ
23.00 ΞΕΝΗ ΤΑΙΝΙΑ «Ο Ναπολέων και εγώ»
01.00 ΡΟΛΙΓΚ ΣΤΟΟΥΝΣ Ντοκιμαντέρ
02.15 Η ΜΟΥΣΙΚΗ ΕΙΝΑΙ ΜΙΑ
03.30 ΝΤΟΚΙΜΑΝΤΕΡ «Οι ιστορίες τους», «Εικόνες πάνω σε πέτρα»
04.30 «ΠΕΛΛΑ: Ο ΝΟΜΟΣ ΤΩΝ ΤΕΣΣΑΡΩΝ ΕΠΟΧΩΝ
05.00 ΔΕΥΤΕΡΗ ΑΝΑΓΝΩΣΗ (Ε)
06.00 ΙΔΙΑΙΤΕΡΑ ΓΙΑ ΚΛΑΜΑΤΑ (E)
07.00 ΕΚΕΙΝΕΣ ΚΙ ΕΓΩ (Ε)
08.00 ΘΑ ΒΡΕΙΣ ΤΟ ΔΑΣΚΑΛΟ ΣΟΥ (Ε)
09.00 ΛΟΛΑ (Ε)
10.00 40 ΚΥΜΑΤΑ (Ε)
11.00 ΦΙΛΑ ΤΟ ΒΑΤΡΑΧΟ ΣΟΥ (Ε)
12.00 Ο ΠΟΛΕΜΟΣ ΤΩΝ ΑΣΤΡΩΝ (Ε)
13.00 ΤΑ ΝΕΑ ΤΟΥ ΑΝΤ1
13.30 ΞΕΝΗ ΤΑΙΝΙΑ «Eragon»
15.30 ΕΠΑΝΑΛΗΨΗ ΕΛΛΗΝΙΚΟΥ ΠΡΟΓΡΑΜΜΑΤΟΣ
17.50 ΤΑ ΝΕΑ ΤΟΥ ΑΝΤ1 - ΔΕΛΤΙΟ ΣΤΗ ΝΟΗΜΑΤΙΚΗ ΓΛΩΣΣΑ
18.00 ΕΛΛΗΝΙΚΗ ΤΑΙΝΙΑ
20.00 ANT1 NEWS
21.00 ΞΕΝΗ ΤΑΙΝΙΑ «Taxi»
23.30 ΟΛΑ 11+
01.00 ANT1 NEWS
01.10 ΞΕΝΗ ΤΑΙΝΙΑ «Οι ιππότες του Μπρονξ»
03.00 ΚΑΡΜΑ (Ε)
04.00 ΤΗΛΕΜΑΡΚΕΤΙΝΓΚ
04.40 MOBILE FUN
05.15 ΤΑ ΦΙΛΑΡΑΚΙΑ (Ε)
06.00 ΚΑΛΑ ΝΑ ΠΑΘΕΙΣ (Ε)
07.00 ΕΡΩΤΑΣ ΜΕ ΕΠΙΔΟΤΗΣΗ ΟΓΑ (Ε)
08.00 ΘΑ ΣΕ ΔΩ ΣΤΟ ΠΛΟΙΟ (Ε)
09.00 ΕΝΤΙΜΟΤΑΤΟΙ... ΚΕΡΑΤΑΔΕΣ (Ε)
10.00 ΜΕΣ ΣΤΗΝ ΚΑΛΗ ΧΑΡΑ
14.00 ΕΙΔΗΣΕΙΣ
14.15 HOW CLEAN IS YOUR HOUSE?
15.00 ΣΠΙΤΙ ΑΠ' ΤΗΝ ΑΡΧΗ (Ε)
16.00 ΓΙΑ ΛΟΓΑΡΙΑΣΜΟ ΣΑΣ (Ε)
17.00 ΔΕΛΤΙΟ ΕΙΔΗΣΕΩΝ ΣΤΗ ΝΟΗΜΑΤΙΚΗ ΓΛΩΣΣΑ
17.05 ΞΕΝΗ ΤΑΙΝΙΑ
19.00 ΕΙΔΗΣΕΙΣ
20.00 ΕΦΙΑΛΤΗΣ! ΣΤΗΝ ΚΟΥΖΙΝΑ (Ε)
21.00 GREEΚ IDOL Audition
22.30 ΕΛΛΗΝΙΚΗ ΤΑΙΝΙΑ
00.30 ΞΕΝΗ ΤΑΙΝΙΑ
02.30 ΕΙΚΟΝΕΣ (Ε)
03.30 ΞΕΝΗ ΤΑΙΝΙΑ
05.30 Η ΚΟΥΖΙΝΑ ΤΗΣ ΜΑΜΑΣ (Ε)
06.15 ΠΑΙΔΙΚΕΣ ΣΕΙΡΕΣ
12.45 ΕΙΔΗΣΕΙΣ
13.00 TV WEEKEND
16.15 ΤΑ ΠΑΡΑΤΡΑΓΟΥΔΑ
18.45 ΕΙΔΗΣΕΙΣ
21.00 LIFESTYLE
22.00 ΕΛΛΗΝΙΚΗ ΤΗΛΕΤΑΙΝΙΑ (Ε)
23.00 ΞΕΝΗ ΤΑΙΝΙΑ «Η σύγκρουση»
00.45 ΞΕΝΗ ΤΑΙΝΙΑ «American pie: ένα τρελό τρελό Σαββατοκύριακο»
03.00 WITNESS GENIUS Ιστορική δραματική σειρά
06.00 ΒΕΡΑ ΣΤΟ ΔΕΞΙ (Ε)
07.00 MEGA ΣΑΒΒΑΤΟΚΥΡΙΑΚΟ
10.00 ΜΟΜΜΥ - ΤΟ ΠΑΙΔΙ ΜΟΥ ΚΙ ΕΓΩ
10.20 ΡΑΤΤΥ, Η ΠΙΟ ΟΜΟΡΦΗ ΙΣΤΟΡΙΑ (Ε)
12.50 MEGA STAR
14.00 ΕΙΔΗΣΕΙΣ
14.50 ΕΠΤΑ ΘΑΝΑΣΙΜΕΣ ΠΕΘΕΡΕΣ (Ε)
16.00 ΟΛΑ ΓΙΑ ΤΗΝ ΥΓΕΙΑ MOΥ
17.10 ΜΑΤΙΕΣ ΣΤΑ ΓΕΓΟΝΟΤΑ
17.15 FIFTY - FIFTY
18.00 ΟΙ ΚΗΠΟΥΡΟΙ ΤΟΥ MEGA (Ε)
19.00 ΓΛΥΚΕΣ ΑΛΧΗΜΕΙΕΣ
20.00 ΚΕΝΤΡΙΚΟ ΔΕΛΤΙΟ ΕΙΔΗΣΕΩΝ
21.00 ΠΑΜΕ EURO Αθλητική εκπομπή
21.30 ΜΑΛΤΑ - ΕΛΛΑΔΑ Ποδοσφαιρική αναμέτρηση
23.30 ΠΑΜΕ EURO (Συνέχεια)
01.00 ΤΕΛΕΥΤΑΙΑ ΓΕΓΟΝΟΤΑ
01.15 ΑΓΡΙΑ ΠΑΙΔΙΑ (Ε)
02.15 ΑΠΟΣΤΑΣΗ ΑΝΑΠΝΟΗΣ (Ε)
03.15 ΟΛΑ ΓΙΑ ΤΗΝ ΥΓΕΙΑ MOΥ (Ε)
04.30 ΤΗΛΕΜΑΡΚΕΤΙΝΓΚ
05.00 ΦΙΛΟΔΟΞΙΕΣ (Ε)
06.15 ΟΙ ΜΑΓΙΣΣΕΣ Δραματική σειρά
07.00 STARLAND «YU-GI-OH», «Urban Vermin», «Σούπερ Looney Tunes», «Πανδώρα και Πλάτωνας, τα φραουλόπουλα», «Ντόρα, η μικρή εξερευνήτρια», «Angel's friends», «Lazy town», «Power Rangers: operation overdrive», «World of quest», «Μπομπ ο σφουγγαράκης», «Xiaolin showdown», «Οι περιπέτειες του Μαξ» «Σκούμπι Ντου»
13.00 ΕΙΔΗΣΕΙΣ
13.45 ΠΑΙΔΙΚΗ ΤΑΙΝΙΑ «Γουάλας και Γκρόμιτ στον τεράστιο λαχανόκηπο»
15.30 ΤΑ ΦΙΛΑΡΑΚΙΑ
16.50 THE BIG BANG THEORY
17.45 ΕΙΔΗΣΕΙΣ ΣΤΗ ΝΟΗΜΑΤΙΚΗ ΓΛΩΣΣΑ
17.50 GOSSIP GIRL
18.50 THE LISTENER
19.45 ΕΙΔΗΣΕΙΣ
21.00 ΞΕΝΗ ΤΑΙΝΙΑ «Ντένις, ο τρομερός»
23.00 ΞΕΝΗ ΤΑΙΝΙΑ «Υπόθεση Τόμας Κράουν»
01.15 ΞΕΝΗ ΤΑΙΝΙΑ «Το κυνήγι του κόκκινου Οκτώβρη»
04.00 ΜΑΓΙΣΣΑ ΤΙΜΩΡΟΣ Δυναμική σειρά φαντασίας