Παρασκευή 12 Φλεβάρη 2010
ΚΥΠΕΛΛΟ ΕΛΛΑΔΑΣ
Ανοιχτοί λογαριασμοί

Με μια ημέρα καθυστέρηση ολοκληρώθηκε χτες η αναμέτρηση μεταξύ της Καβάλας και του Πανιωνίου, για τα προημιτελικά του Κυπέλλου Ελλάδας, με τις δύο ομάδες να αναδεικνύονται ισόπαλες χωρίς σκορ (0-0) και το ζευγάρι να οδηγείται σε επαναληπτικό στη Νέα Σμύρνη την Τετάρτη 17/2. Μπορεί να πέρασαν 24 ώρες, όμως το σκηνικό στο «Ανθή Καραγιάννη» δεν είχε αλλάξει συγκριτικά με το 69ο λεπτό την Τετάρτη, όταν και ο διαιτητής Μιχάλης Ντάκος αποφάσισε να διακόψει το ματς λόγω ακαταλληλότητας του αγωνιστικού χώρου. Το παιχνίδι ωστόσο συνεχίστηκε για τα υπόλοιπα 21 λεπτά συν τις καθυστερήσεις με τις δύο ομάδες να προσπαθούν στον ελάχιστο χρόνο που είχαν μπροστά τους χωρίς να φτάσουν στο τέρμα που θα τους έδινε την πρόκριση.

Στο «Κλ. Βικελίδης» θα λύσουν τις διαφορές τους Ξάνθη και Αρης, μετά την ισοπαλία με σκορ 1-1 που απέσπασαν οι «κίτρινοι» στα Πηγάδια, το απόγευμα της Τετάρτης, με αποτέλεσμα οι δύο αντίπαλοι να οδηγηθούν σε επαναληπτικό.