07.00 ΠΑΙΔΙΚΟ ΠΡΟΓΡΑΜΜΑ Παιδικές ταινίες, κινούμενα σχέδια, Καραγκιόζης, εκπαιδ/κά
09.00 H ΑΓΟΡΑ ΣΤΗΝ ΤΗΛΕΟΡΑΣΗ
15.00 ΕΙΔΗΣΕΙΣ
15.30 ΣΤΑ ΜΟΝΟΠΑΤΙΑ ΤΟΥ ΠΟΛΙΤΙΣΜΟΥ... με μουσική, χορό και καλές θεατρικές παραστάσεις
16.30 Η ΑΓΟΡΑ ΣΤΗΝ ΤΗΛΕΟΡΑΣΗ
17.30 ΚΟΝΤΑ ΣΤΗΝ ΠΑΡΑΔΟΣΗ Παραδοσιακή μουσική και τραγούδια, με τον Παντελή Σούλη
18.30 ΣΕΛΙΔΕΣ ΓΝΩΣΗΣ (Ε) Η Αννεκε Ιωαννάτου συνομιλεί με τον Αναστάση Γκίκα, συγγραφέα διδάκτωρ πολιτικών επιστημών, με θέμα το βιβλίο: «Οι Ελληνες στη διαδικασία οικοδόμησης του σοσιαλισμού στην ΕΣΣΔ»
19.30 ΚΕΝΤΡΙΚΟ ΔΕΛΤΙΟ ΕΙΔΗΣΕΩΝ
20.30 ΜΑΤΙΕΣ ΣΤΟΝ ΚΟΣΜΟ Συζήτηση για θέματα εξωτερικής πολιτικής και διεθνών σχέσεων με την Αννα Μπαλλή
21.30 ΣΤΑ ΜΟΝΟΠΑΤΙΑ ΤΟΥ ΠΟΛΙΤΙΣΜΟΥ... με μουσική, χορό και καλές θεατρικές παραστάσεις
23.30 ΕΙΔΗΣΕΙΣ
24.00 Η ΑΓΟΡΑ ΣΤΗΝ ΤΗΛΕΟΡΑΣΗ
08.00 ΕΚΠΑΙΔΕΥΤΙΚΗ ΤΗΛΕΟΡΑΣΗ ΓΙΑ ΠΑΙΔΙΑ, NEOYΣ ΚΑΙ ΕΝΗΛΙΚΕΣ...
10.00 ΠΑΡΑΟΛΥΜΠΙΑΚΟΙ ΑΓΩΝΕΣ 2008 Εκπομπή ανασκόπησης
11.00 ΠΑΡΑΟΛΥΜΠΙΑΚΟΙ ΑΓΩΝΕΣ 2008
12.00 ΠΑΡΑΟΛΥΜΠΙΑΚΟΙ ΑΓΩΝΕΣ 2008 Κολύμβηση, Στίβος
16.40 ΤΕΛΙΚΟΙ ΓΚΡΑΝ ΠΡΙ ΣΤΙΒΟΥ (από Στουτγκάρδη)
19.20 Ο ΚΥΡ ΟΡΦΕΑΣ (Ε) Ντοκιμαντέρ
20.00 ΤΑΞΙΔΕΥΟΝΤΑΣ «Ισπανικά νησιά» Ντοκιμαντέρ
21.00 ΚΛΗΡΩΣΗ ΛΟΤΤΟ
21.05 ΚΥΝΗΓΩΝΤΑΣ ΤΗΝ ΠΕΡΙΠΕΤΕΙΑ Ξένη σειρά
22.00 ΚΥΝΗΓΟΣ ΤΗΣ ΝΥΧΤΑΣ «Η πηγή» Ξένη σειρά
23.00 ΕΙΔΗΣΕΙΣ - ΑΘΛΗΤΙΚΑ - ΚΑΙΡΟΣ
24.00 ΝΕΟ ΣΙΝΕΜΑ ΑΠ' ΟΛΟ ΤΟΝ ΚΟΣΜΟ - ΙΝΔΙΑ: «Εθνος χωρίς γυναίκες»
05.50 ΣΑΒΒΑΤΟΚΥΡΙΑΚΟ ΣΤΗ ΝΕΤ
DISNEY FESTIVAL
10.00 DARKWING DUCK
10.30 ΤΣΙΠ ΚΑΙ ΝΤΕΪΛ
11.00 Ο ΜΙΚΙ ΚΑΙ Η ΠΑΡΕΑ ΤΟΥ
11.30 ΗΡΑΚΛΗΣ
12.00 ΕΙΔΗΣΕΙΣ
DISNEY FESTIVAL
12.30 ΤΣΙΠ ΚΑΙ ΝΤΕΪΛ
13.00 Ο ΜΙΚΙ ΚΑΙ Η ΠΑΡΕΑ ΤΟΥ
13.30 Ο ΘΑΥΜΑΣΤΟΣ ΚΟΣΜΟΣ ΤΟΥ DISNEY «Ο τίγρης, ο Γουίνι και η παρέα τους»
15.00 ΕΙΔΗΣΕΙΣ
16.00 ΣΙΝΕΜΑ ΓΙΑ ΟΛΟΥΣ «Αγάπη μου, μεγέθυνα το παιδί»
18.00 ΕΙΔΗΣΕΙΣ
18.30 PRE GAME
19.00 SUPER LEAGUE Πρωτάθλημα ποδοσφαίρου
21.00 ΕΙΔΗΣΕΙΣ
ΘΕΡΙΝΟ ΣΙΝΕΜΑ
22.00 ΞΕΝΗ ΤΑΙΝΙΑ «Σοκολά»
24.00 ΣΤΑ ΑΚΡΑ (Ε) «Αγγελική Λαΐου»
- Στις 24.00 θα μεταδοθεί ΜΟΝΟΛΕΠΤΟ ΔΕΛΤΙΟ ΕΙΔΗΣΕΩΝ
07.00 ΕΠΙΣΤΗΜΗ NOVA
08.00 ΕΠΙΚΟΙΝΩΝΙΑ ΜΕ ΤΑ ΠΑΙΔΙΑ «Εξυπνα παιδιά, κακοί βαθμοί»
08.30 ΠΑΙΔΙΑ, ΥΓΕΙΑ ΚΑΙ ΑΝΑΤΡΟΦΗ «Δίαιτα και υγειές παιδί»
09.00 ΑΠΟΣΤΟΛΗ ΣΤΗΝ ΑΡΚΤΙΚΗ «Αφανισμός»
10.00 ΔΕΥΤΕΡΗ ΑΝΑΓΝΩΣΗ
12.00 ΣΟΔΕΙΑ ΤΡΟΜΟΥ
13.00 ΕΙΔΗΣΕΙΣ
13.30 ΔΙΑΣΠΟΡΑ (Ε)
15.00 ΑΠΕΥΘΕΙΑΣ ΜΕΤΑΔΟΣΗ ΠΟΔΟΣΦΑΙΡΟΥ ΑΓΩΝΑ Β' ΕΘΝΙΚΗΣ
17.00 ΞΕΝΗ ΤΑΙΝΙΑ «Απόδραση από το σκοτάδι»
19.00 ΤΟ ΒΑΦΤΙΣΤΗΡΙ ΤΟΥ ΑΛΕΞΑΝΔΡΟΥ Ωριαίο ντοκιμαντέρ
20.00 ΟΜΙΛΙΑ ΤΟΥ ΠΡΟΕΔΡΟΥ ΤΟΥ ΠΑΣΟΚ κ. ΓΕΩΡΓΙΟΥ ΠΑΠΑΝΔΡΕΟΥ ΣΤΟ ΔΕΙΠΝΟ ΠΡΟΣ ΤΙΜΗΝ ΤΩΝ ΕΚΠΡΟΣΩΠΩΝ ΤΩΝ ΠΑΡΑΓΩΓΙΚΩΝ ΤΑΞΕΩΝ Απευθείας μετάδοση
22.00 ΕΙΔΗΣΕΙΣ
23.00 ΧΡΥΣΗ ΟΘΟΝΗ - ΑΦΙΕΡΩΜΑ ΣΤΟ ΘΡΙΛΕΡ: «Τεξ»
00.30 ΜΟΤΟ GP - ΔΟΚΙΜΑΣΤΙΚΑ ΗΠΑ (Μ)
02.30 ΑΝΙΧΝΕΥΣΕΙΣ (Ε)
04.00 ΕΠΙΣΤΗΜΗ NOVA (Ε)
05.00 ΔΕΥΤΕΡΗ ΑΝΑΓΝΩΣΗ (Ε)
06.00 ΤΗΣ ΕΛΛΑΔΟΣ ΤΑ ΠΑΙΔΙΑ (Ε)
07.00 ΕΚΕΙΝΕΣ ΚΙ ΕΓΩ (Ε)
08.00 ΛΙΦΤΙΝΓΚ (Ε)
09.00 ΤΟ ΠΙΟ ΓΛΥΚΟ ΜΟΥ ΨΕΜΑ (Ε)
09.45 ΕΛΛΑΔΑ ΕΧΕΙΣ ΤΑΛΕΝΤΟ - BEST OF
13.00 ΤΑ ΝΕΑ ΤΟΥ ΑΝΤ1
13.45 EXTREME MAKEOVER HOME EDITION (2ος κύκλος)
15.45 ΞΕΝΗ ΤΑΙΝΙΑ
17.40 THE SIMPLE LIFE
18.10 ΤΑ ΝΕΑ ΤΟΥ ΑΝΤ1 - ΔΕΛΤΙΟ ΣΤΗ ΝΟΗΜΑΤΙΚΗ ΓΛΩΣΣΑ
17.15 ΕΛΛΗΝΙΚΗ ΤΑΙΝΙΑ
20.00 ΤΑ ΝΕΑ ΤΟΥ ΑΝΤ1
21.00 ΘΕΑΤΡΙΚΟ ΕΡΓΟ
00.30 ΕΙΔΗΣΕΙΣ
01.00 ALIAS Σειρά δράσης
03.00 ΕΠΙΘΥΜΙΕΣ (Ε)
04.20 ΤΗΛΕΜΑΡΚΕΤΙΝΓΚ - ΤΗΛΕΑΓΟΡΑ
05.00 MOBILE FUN
05.20 ΟΙ ΜΕΝ ΚΑΙ ΟΙ ΔΕΝ (Ε)
05.50 STUDIO ALPHA
10.00 ΚΟΙΤΑ ΤΙ ΕΚΑΝΕΣ (Ε)
13.00 ΑΛΛΑΞΕ ΤΟ (Ε)
14.00 ΕΙΔΗΣΕΙΣ
14.30 FORMULA 1 (Ιταλία Δοκιμαστικά)
16.15 ΣΦΗΝΑΚΙΑ Σειρά
16.45 SUPER LEAGUE
18.45 ΔΕΛΤΙΟ ΕΙΔΗΣΕΩΝ
19.00 ΧΤΥΠΟΚΑΡΔΙΑ ΣΤΟ ΜΠΕΒΕΡΛΙ ΧΙΛΣ ΙV
20.00 ΚΕΝΤΡΙΚΟ ΔΕΛΤΙΟ ΕΙΔΗΣΕΩΝ
21.00 ΕΛΛΗΝΙΚΗ ΤΑΙΝΙΑ «Οι θαλασσιές οι χάντρες»
23.00 MAD VIDEO MUSIC AWARDS 2008 (Ε)
01.00 ΕΙΔΗΣΕΙΣ
MAD VIDEO MUSIC AWARDS 2008 (Συνέχεια)
02.30 ΚΟΚΚΙΝΟΣ ΚΥΚΛΟΣ (Ε)
03.30 ΕΙΚΟΝΕΣ (Ε)
04.30 ΤΗΛΕΑΓΟΡΕΣ
04.45 BELISSIMA
06.30 ΠΑΙΔΙΚΕΣ ΣΕΙΡΕΣ
13.30 ΕΙΔΗΣΕΙΣ
13.45 TV WEEKEND
16.15 ΞΕΝΗ ΤΑΙΝΙΑ «Δάσκαλος για γέλια και για κλάματα»
18.45 ΕΙΔΗΣΕΙΣ
21.00 ΞΕΝΗ ΤΑΙΝΙΑ «Η δολοφονία του "Ελβις"»
23.00 ΞΕΝΗ ΤΑΙΝΙΑ «Ο χορός του πάθους»
01.15 ΞΕΝΗ ΤΑΙΝΙΑ «Αραμπέσκ»
03.15 ΞΕΝΗ ΤΑΙΝΙΑ «Ο νόμος του υποκόσμου»
06.00 ΑΠΟ ΝΩΡΙΣ ΚΑΙ ΤΟ ΣΑΒΒΑΤΟΚΥΡΙΑΚΟ
07.00 MEGA ΣΑΒΒΑΤΟΚΥΡΙΑΚΟ
10.00 Η ΑΠΛΗ ΜΕΘΟΔΟΣ ΤΩΝ ΤΡΙΩΝ (Ε)
11.00 ΤΗΛΕΜΠΟΡΑ (Ε)
12.00 ΤΟ ΣΗΜΑΔΙ ΤΟΥ ΕΡΩΤΑ (Ε)
13.10 ΜΕ ΔΥΟ ΜΑΜΑΔΕΣ (Ε)
14.00 ΕΙΔΗΣΕΙΣ
14.50 ΞΕΝΗ ΤΑΙΝΙΑ «Ισπανοαγγλικά»
17.15 ΜΑΤΙΕΣ ΣΤΑ ΓΕΓΟΝΟΤΑ
17.20 ΜΙΑ ΣΤΙΓΜΗ ΔΥΟ ΖΩΕΣ (E)
18.15 ΜΕ ΘΕΑ ΣΤΟ ΠΕΛΑΓΟ (Ε)
19.15 50-50 (Ε)
20.00 ΕΙΔΗΣΕΙΣ
21.00 ΕΠΤΑ ΘΑΝΑΣΙΜΕΣ ΠΕΘΕΡΕΣ (Ε)
24.00 ΕΙΔΗΣΕΙΣ
00.15 SINGLES 3 (Ε)
02.00 ΞΕΝΗ ΤΑΙΝΙΑ «Ο Μπέρι και η Αρκουδοπαρέα»
04.00 ΤΗΛΕΜΑΡΚΕΤΙΝΓΚ
04.45 ΣΤΑΡΣΚΙ ΚΑΙ ΧΑΤΣ Σειρά
06.00 ΠΑΙΔΙΚΟ ΠΡΟΓΡΑΜΜΑ
13.00 ΕΙΔΗΣΕΙΣ
13.45 ΞΕΝΗ ΤΑΙΝΙΑ «Ελευθερώστε τον Γουίλι 3: Η διάσωση»
15.45 ΤΑ ΦΙΛΑΡΑΚΙΑ (8ος κύκλος)
16.45 ΣΟΥΠΕΡΜΑΝ, ΤΑ ΧΡΟΝΙΑ ΤΗΣ ΝΙΟΤΗΣ Σειρά
17.40 ΕΙΔΗΣΕΙΣ ΣΤΗ ΝΟΗΜΑΤΙΚΗ ΓΛΩΣΣΑ
17.45 ΒΕΡΟΝΙΚΑ ΜΑΡΣ Ξένη Σειρά
18.45 ΣΤΗΝ ΕΝΤΑΤΙΚΗ (11ος κύκλος)
19.45 ΕΙΔΗΣΕΙΣ
21.00 ΞΕΝΗ ΤΑΙΝΙΑ «Η κατάρα του Τουταγχαμών»
00.30 ΞΕΝΗ ΤΑΙΝΙΑ «Ο σκαθαροζούμης»
02.15 ΞΕΝΗ ΤΑΙΝΙΑ «Μονά... ζυγά»
04.45 ΤΟ ΤΣΙΡΚΟ ΤΟΥ ΜΥΣΤΗΡΙΟΥ Σειρά μυστηρίου
12.30 ΣΤΟ ΡΥΘΜΟ ΤΗΣ ΑΓΟΡΑΣ Νέα από την αγορά
14.15 ΤΑΔΕ ΕΦΗ
14.20 ΣΤΙΓΜΕΣ ΤΟΥ ΑΙΩΝΑ
14.30 ΜΕΣΗΜΒΡΙΝΟ ΔΕΛΤΙΟ ΕΙΔΗΣΕΩΝ
15.15 ΤΑΔΕ ΕΦΗ
15.20 ΓΑΙΑ ΕΛΛΗΝΙΚΗ Αγροτική εκπομπή
16.00 ΚΙΝΟΥΜΕΝΑ ΣΧΕΔΙΑ
16.55 ΤΑΔΕ ΕΦΗ
17.00 ΜΟΥΣΙΚΟ ΑΦΙΕΡΩΜΑ
19.00 ΤΑΔΕ ΕΦΗ
19.05 ΞΕΝΗ ΤΑΙΝΙΑ
20.25 ΤΑΔΕ ΕΦΗ
20.30 ΚΕΝΤΡΙΚΟ ΔΕΛΤΙΟ ΕΙΔΗΣΕΩΝ
21.45 ΤΑΔΕ ΕΦΗ
21.50 ΞΕΝΗ ΤΑΙΝΙΑ
23.45 ΤΑΔΕ ΕΦΗ
23.50 ΝΥΧΤΕΡΙΝΟ ΔΕΛΤΙΟ ΕΙΔΗΣΕΩΝ
00.15 ΤΑΔΕ ΕΦΗ
00.20 ΣΤΙΓΜΕΣ ΤΟΥ ΑΙΩΝΑ
00.30 ΞΕΝΗ ΤΑΙΝΙΑ
02.00 ΜΟΥΣΙΚΟ ΑΦΙΕΡΩΜΑ