07.00 ΕΚΠΑΙΔΕΥΤΙΚΗ ΤΗΛΕΟΡΑΣΗ Ιστορία - Πολιτισμός Α΄: Η Αθηναϊκή Δημοκρατία τον 5ο π.Χ. αιώνα
07.35 ΠΑΙΔΙΚΟ ΠΡΟΓΡΑΜΜΑ «Νιντζάκια» επ. 14ο, 15ο και 16ο
09.00 Η ΑΓΟΡΑ ΣΤΗΝ ΤΗΛΕΟΡΑΣΗ
15.00 ΕΙΔΗΣΕΙΣ
15.30 ΠΑΙΔΙΚΟ ΠΡΟΓΡΑΜΜΑ Παιδικές ταινίες, κινούμενα σχέδια, Καραγκιόζης, Εκπαιδευτικά
16.30 ΠΑΙΔΙΚΟ ΠΡΟΓΡΑΜΜΑ «Νιντζάκια» επ. 12 & 13ο
17.25 ΕΙΔΗΣΕΙΣ ΣΤΗ ΝΟΗΜΑΤΙΚΗ Σύντομο δελτίο ειδήσεων και ειδήσεις στη νοηματική γλώσσα
17.30 Η ΕΛΛΑΔΑ ΚΑΙ Ο ΚΟΣΜΟΣ Σειρές ελληνικών και ξένων ντοκιμαντέρ
18.00 ΓΥΝΑΙΚΑ ΜΕ ΑΠΟΨΗ (Ε) «Μητρότητα» (μέρος α΄). Επιμέλεια - παρουσίαση: Ειρήνη Μπαλντίδη
19.00 Η ΕΛΛΑΔΑ ΚΑΙ Ο ΚΟΣΜΟΣ «Αντίπαρος»
19.30 ΚΕΝΤΡΙΚΟ ΔΕΛΤΙΟ ΕΙΔΗΣΕΩΝ Με τον Γ. Ευσταθίου
20.20 ΞΕΝΗ ΣΕΙΡΑ (Ε) 07 ΑΝΑΦΕΡΣΟΥ: Περιπέτεια, επεισόδιο 2ο
21.15 ΣΤΑ ΜΟΝΟΠΑΤΙΑ ΤΟΥ ΠΟΛΙΤΙΣΜΟΥ Θα μεταδοθεί η θεατρική παράσταση «Ορνιθες του Αριστοφάνους», από τη θεατρική ομάδα Δήμου Ιλίου, που πραγματοποιήθηκε στο πολιτιστικό κέντρο «ΜΕΛΙΝΑ ΜΕΡΚΟΥΡΗ»
23.30 ΕΙΔΗΣΕΙΣ
24.00 Η ΑΓΟΡΑ ΣΤΗΝ ΤΗΛΕΟΡΑΣΗ
06.00 ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΙ ΑΓΩΝΕΣ: (συνέχεια από 04.00) Συγχρ. Κολύμβηση Duet, κολύμβηση ανοιχτής θαλάσσης (γ), ιστιοπλοΐα, πόλο (α), πινγκ πονγκ (ατομικό), πάλη (ελευθέρα), ενόργανη γυμναστική (γκαλά)
14.50 ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΙ ΑΓΩΝΕΣ: Μπάσκετ (α) Προημιτελικοί
19.00 Ο ΠΡΙΓΚΙΠΑΣ
20.00 Η ΝΕΑ ΕΥΡΩΠΗ ΤΟΥ ΜΑΪΚΛ ΠΑΛΙΝ
21.00 ΚΛΗΡΩΣΗ ΛΟΤΤΟ
21.05 ΜΟΝΟ ΕΣΥ (Ε)
22.00 ΝΟΙΚΟΚΥΡΕΣ ΣΕ ΑΠΟΓΝΩΣΗ (Ε)
23.00 ΕΙΔΗΣΕΙΣ - ΑΘΛΗΤΙΚΑ - ΚΑΙΡΟΣ
24.00 ΟΙ ΑΓΝΟΟΥΜΕΝΟΙ
01.00 ΔΙΑΒΟΛΙΚΑ ΜΥΑΛΑ
02.00 ΝΥΧΤΕΡΙΝΟ ΔΕΛΤΙΟ (Ε)
03.00 ΟΙ ΣΚΑΛΕΣ (Ε)
04.00 ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΙ ΑΓΩΝΕΣ Καταδύσεις (γ), Κολύμβηση ανοιχτής θαλάσσης (α), μπιτς βόλεϊ (γ), τάε κβο ντο
06.00 ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΙ ΑΓΩΝΕΣ (συνέχεια από 04.00) Μπιτς βόλεϊ, πάλη
08.00 ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΙ ΑΓΩΝΕΣ Προημιτελικός Βόλεϊ (α) (Ε)
09.30 ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΙ ΑΓΩΝΕΣ Προημιτελικοί Μπάσκετ (α)
12.00 ΕΙΔΗΣΕΙΣ
12.30 ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΙ ΑΓΩΝΕΣ Προημιτελικοί Μπάσκετ (α)
13.30 ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΙ ΑΓΩΝΕΣ Κανόε καγιάκ - Highlights
14.00 ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΙ ΑΓΩΝΕΣ Στίβος τελικοί
18.15 ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΙ ΑΓΩΝΕΣ Καταδύσεις (γ), πινγκ πονγκ (α)
19.00 ΠΕΚΙΝΟ 2008 - Αθλητική εκπομπή
21.00 ΕΙΔΗΣΕΙΣ
22.00 ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΙ ΑΓΩΝΕΣ Περίληψη
24.00 ΞΕΝΗ ΤΑΙΝΙΑ «Επιστροφή στο Χάουαρντς Εντ»
02.30 ΞΕΝΗ ΤΑΙΝΙΑ «Ο κήπος του Αλλάχ»
03.50 ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΙ ΑΓΩΝΕΣ Στίβος (τελικοί βάδην γυναικών), προκριματικά πινγκ πονγκ, πάλη
07.00 ΠΕΡΙΛΗΨΗ
07.45 Η ΜΑΥΡΗ ΘΕΑ
08.30 ΤΟΛΜΗ ΚΑΙ ΓΟΗΤΕΙΑ (Ε)
09.20 ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΙ ΑΓΩΝΕΣ Χάντμπολ (α) προημιτελικός
11.00 ΟΝΕΙΡΕΜΕΝΑ ΝΗΣΙΑ «Ρεϊνιόν»
12.00 ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΙ ΑΓΩΝΕΣ ΠΕΡΙΛΗΨΗ
12.50 ΕΙΔΗΣΕΙΣ - ΚΑΙΡΟΣ
14.40 ΣΤΟ ΚΕΝΤΡΟ ΤΗΣ ΠΕΡΙΦΕΡΕΙΑΣ
14.50 ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΙ ΑΓΩΝΕΣ: Βόλεϊ (ανδρών) προημιτελικός
16.40 ΤΟΛΜΗ ΚΑΙ ΓΟΗΤΕΙΑ
17.30 Η ΧΑΡΑ ΤΗΣ ΖΩΓΡΑΦΙΚΗΣ
18.00 ΜΑΓΙΚΟΣ ΚΟΣΜΟΣ
18.30 ΠΕΡΙΛΗΨΗ
19.30 ΑΠΟΔΡΑΣΗ
20.15 ΟΙ ΘΡΥΛΟΙ ΤΗΣ ΘΑΛΑΣΣΑΣ
20.45 ΤΑΡΑΓΜΕΝΑ ΧΡΟΝΙΑ
21.15 ΤΑ ΧΡΟΝΙΑ ΤΗΣ ΜΕΤΑΝΑΣΤΕΥΣΗΣ
21.45 ΔΕΛΤΙΟ ΚΑΙΡΟΥ
22.00 ΕΙΔΗΣΕΙΣ
23.00 ΕΛΛΗΝΙΚΗ ΤΑΙΝΙΑ «Νυμφίος ανύμφευτος»
00.25 ΕΙΔΗΣΕΙΣ
00.35 ΠΕΚΙΝΟ 2008
02.00 ΑΘΛΗΤΙΚΕΣ ΔΡΑΣΤΗΡΙΟΤΗΤΕΣ
02.30 Η ΜΑΥΡΗ ΘΕΑ
03.30 ΑΞΙΟΝ ΕΣΤΙ
04.30 ΕΚ ΤΟΥ ΠΛΗΣΙΟΝ
05.30 ΕΞΕΡΕΥΝΗΤΕΣ ΤΟΥ ΚΟΣΜΟΥ
06.00 ΠΛΑΝΗΤΗΣ Χ
06.30 ΤΑ ΜΥΣΤΙΚΑ ΤΗΣ ΟΙΝΟΠΟΙΙΑΣ
06.00 6 ΜΕ 11 ΜΑΖΙ
11.00 UNGLY BETTY
12.00 ΤΥΧΗ ΒΟΥΝΟ (Ε)
13.00 ΕΙΔΗΣΕΙΣ
13.50 ΚΩΝΣΤΑΝΤΙΝΟΥ ΚΑΙ ΕΛΕΝΗΣ (Ε)
14.50 ΑΚΡΩΣ ΟΙΚΟΓΕΝΕΙΑΚΟΝ (Ε)
15.50 ΘΑ ΒΡΕΙΣ ΤΟ ΔΑΣΚΑΛΟ ΣΟΥ (Ε)
17.15 THE SIMPLE LIFE
17.50 ΕΙΔΗΣΕΙΣ - ΔΕΛΤΙΟ ΣΤΗ ΝΟΗΜΑΤΙΚΗ ΓΛΩΣΣΑ
18.00 ΕΓΚΛΗΜΑΤΑ (Ε)
19.00 ΤΟ ΚΑΦΕ ΤΗΣ ΧΑΡΑΣ (Ε)
20.00 ΕΙΔΗΣΕΙΣ
21.00 UGLY BETTY
22.00 ΣΤΑΒΛΟΙ ΤΗΣ ΕΡΙΕΤΑΣ ΖΑΪΜΗ (Ε)
23.00 LOST
24.00 BONES
01.00 ΕΙΔΗΣΕΙΣ
01.15 THE SIMPLE LIFE
02.00 ΔΟΥΡΕΙΟΣ ΙΠΠΟΣ (Ε)
03.00 ΕΠΙΘΥΜΙΕΣ (Ε)
04.00 ΤΗΛΕΜΑΡΚΕΤΙΝΓΚ
04.30 MOBILE FUN
05.10 ΟΙ ΜΕΝ ΚΑΙ ΟΙ ΔΕΝ (Ε)
06.00 ΠΡΩΙ ΠΡΩΙ
10.00 ΘΑ ΣΕ ΔΩ ΣΤΟ ΠΛΟΙΟ (Ε)
11.00 ΜΥΣΤΙΚΑ ΚΑΙ ΛΑΘΗ (Ε)
12.00 ΠΗΡΑ ΚΟΚΚΙΝΑ ΓΥΑΛΙΑ (Ε)
13.00 ΣΤΗ ΛΕΩΦΟΡΟ ΤΟΥ ΜΕΛΡΟΟΥΖ
14.00 ΣΦΗΝΑΚΙΑ (Ε)
15.00 ΕΙΔΗΣΕΙΣ
15.45 BAYWATCH ΙV
17.00 ΕΙΔΗΣΕΙΣ - ΔΕΛΤΙΟ ΣΤΗ ΝΟΗΜΑΤΙΚΗ ΓΛΩΣΣΑ
17.05 BAYWATCH ΙV (Συνέχεια)
17.50 ΧΤΥΠΟΚΑΡΔΙΑ ΣΤΟ ΜΠΕΒΕΡΛΙ ΧΙΛΣ
20.00 ΕΙΔΗΣΕΙΣ
21.00 ΞΕΝΗ ΤΑΙΝΙΑ «The watcher»
23.00 10η ΕΝΤΟΛΗ (Ε)
24.00 DR 90210
01.00 ΕΙΔΗΣΕΙΣ
01.15 ΞΕΝΗ ΤΑΙΝΙΑ «Οι περιπέτειες του Ρόκετερ»
03.30 ΤΗΛΕΜΑΡΚΕΤΙΝΓΚ
03.45 BELISSIMA
06.30 ALTER KIDS
08.30 ΗΡΑΚΛΗΣ
09.30 ΖΙΝΑ
10.30 ΕΙΔΗΣΕΙΣ
11.15 ΕΛΙΕΣ ΘΡΟΥΜΠΕΣ
12.15 ΣΤΗΝ ΚΟΥΖΙΝΑ (Ε)
13.00 Η ΛΙΜΝΗ ΤΩΝ ΣΤΕΝΑΓΜΩΝ
15.30 ΕΙΔΗΣΕΙΣ
16.15 ΓΙΑΝΝΑΚΗ ΟΜΟΡΦΟΠΑΙΔΟ
16.45 ΚΟΡΙΤΣΙΑ Ο ΜΑΡΚΟΥΛΗΣ
17.45 ΕΛΛΗΝΙΚΗ ΤΑΙΝΙΑ «Ποιος γελάει τελευταίος»
18.45 ΕΙΔΗΣΕΙΣ
21.00 GREY'S ANATOMY
22.00 ΞΕΝΗ ΤΑΙΝΙΑ «Μαχητής του ήλιου: Σύγκρουση στη δύση»
24.00 SEX AND THE CITY
00.45 AUTO ALTER
01.00 ΞΕΝΗ ΤΑΙΝΙΑ «Born in East LA»
03.00 ΞΕΝΗ ΤΑΙΝΙΑ «Η απόδραση των τεράτων»
06.00 ΠΡΩΙΝΟ MEGA
10.00 ΚΡΙΣ ΚΡΟΣ (Ε)
11.00 ΡΕΤΙΡΕ (Ε)
11.50 ΕΜΕΙΣ ΚΙ ΕΜΕΙΣ (Ε)
12.50 ΒΕΡΑ ΣΤΟ ΔΕΞΙ (Ε)
14.00 ΕΙΔΗΣΕΙΣ
15.00 ΟΙ ΑΤΑΙΡΙΑΣΤΟΙ (Ε)
16.40 ΕΙΔΗΣΕΙΣ - ΔΕΛΤΙΟ ΣΤΗ ΝΟΗΜΑΤΙΚΗ ΓΛΩΣΣΑ
16.45 ΠΟΔΟΣΦΑΙΡΟ ΕΛΠΙΔΕΣ «Αλβανία - Ελλάδα»
18.50 50 - 50 (Ε)
20.00 ΕΙΔΗΣΕΙΣ
21.15 ΠΟΔΟΣΦΑΙΡΟ ΑΝΔΡΕΣ «Σλοβακία - Ελλάδα»
23.15 SAFE SEX (E)
00.15 ΕΙΔΗΣΕΙΣ
00.30 RESCUE ME (Ε)
01.30 WORLD POKER TOUR (Ε)
02.30 Ο ΑΛΛΟΣ ΜΟΥ ΕΑΥΤΟΣ (Ε)
04.30 ΤΗΛΕΜΑΡΚΕΤΙΝΓΚ
06.30 ΠΑΙΔΙΚΟ ΠΡΟΓΡΑΜΜΑ
13.00 ΕΙΔΗΣΕΙΣ
13.45 ΗΡΑΚΛΗΣ
14.45 ΖΙΝΑ
15.45 ΣΟΥΠΕΡΜΑΝ, ΤΑ ΧΡΟΝΙΑ ΤΗΣ ΝΙΟΤΗΣ
16.45 ΟΙ ΜΑΓΙΣΣΕΣ
17.45 ΦΙΛΟΙ ΓΙΑ ΠΑΝΤΑ
18.40 ΕΙΔΗΣΕΙΣ - ΔΕΛΤΙΟ ΣΤΗ ΝΟΗΜΑΤΙΚΗ ΓΛΩΣΣΑ
18.45 ΝΤΕΤΕΚΤΙΒ ΜΟΝΚ
19.45 ΕΙΔΗΣΕΙΣ
21.00 ΟΜΑΔΑ NCIS
22.00 ΞΕΝΗ ΤΑΙΝΙΑ «Ο σύζυγός μου ο μαφιόζος»
23.45 ΑΝΕΞΙΧΝΙΑΣΤΕΣ ΥΠΟΘΕΣΕΙΣ
00.45 SUPERNATURAL
01.45 ΕΙΔΗΣΕΙΣ
02.00 ΞΕΝΗ ΤΑΙΝΙΑ «Darkman 3»
03.45 ΤΟ ΤΣΙΡΚΟ ΤΟΥ ΜΥΣΤΗΡΙΟΥ
05.30 ΤΖΑΚ ΚΑΙ ΜΠΟΜΠΙ
12.30 ΣΤΟ ΡΥΘΜΟ ΤΗΣ ΑΓΟΡΑΣ Νέα από την αγορά
14.20 ΤΑΔΕ ΕΦΗ
14.25 ΣΤΙΓΜΕΣ ΤΟΥ ΑΙΩΝΑ
14.30 ΕΝΑ ΑΠ' ΟΛΑ Μεσημβρινό ενημερωτικό μαγκαζίνο
15.45 ΤΑΔΕ ΕΦΗ
15.50 ΝΤΟΚΙΜΑΝΤΕΡ
17.00 ΤΑΔΕ ΕΦΗ
17.05 Ο.Κ. με τον Θέμη Γεωργαντά - MAD ΜΟΥΣΙΚΗ ΕΚΠΟΜΠΗ
19.00 ΤΑΔΕ ΕΦΗ
19.05 ΝΤΟΚΙΜΑΝΤΕΡ
20.25 ΤΑΔΕ ΕΦΗ
20.30 ΚΕΝΤΡΙΚΟ ΔΕΛΤΙΟ ΕΙΔΗΣΕΩΝ
21.45 ΤΑΔΕ ΕΦΗ
21.50 ΣΤΟ ΚΕΝΤΡΟ ΤΗΣ ΠΕΡΙΦΕΡΕΙΑΣ Αγροτικά Νέα
22.00 4 ΕΠΟΧΕΣ Αγροτική ζωντανή εκπομπή
23.45 ΤΑΔΕ ΕΦΗ
23.50 ΝΥΧΤΕΡΙΝΟ ΔΕΛΤΙΟ ΕΙΔΗΣΕΩΝ
00.15 ΤΑΔΕ ΕΦΗ
00.20 ΣΤΙΓΜΕΣ ΤΟΥ ΑΙΩΝΑ
00.30 ΜΟΥΣΙΚΟ ΑΦΙΕΡΩΜΑ