07.00 ΕΚΠΑΙΔΕΥΤΙΚΗ ΤΗΛΕΟΡΑΣΗ Χάρτινοι ήρωες. 4. Μίκυ Μάους, 5. Υπερήρωες, 6. Ηρωες & αντιήρωες
08.00 ΠΑΙΔΙΚΟ ΠΡΟΓΡΑΜΜΑ Κλασικά κινούμενα σχέδια Νο 21
09.00 Η ΑΓΟΡΑ ΣΤΗΝ ΤΗΛΕΟΡΑΣΗ
15.00 ΕΙΔΗΣΕΙΣ
15.30 ΠΑΙΔΙΚΟ ΠΡΟΓΡΑΜΜΑ «Τσάρλι Τσάπλιν» Νο 27
16.25 ΣΤΑ ΜΟΝΟΠΑΤΙΑ ΤΟΥ ΠΟΛΙΤΙΣΜΟΥ Θα μεταδοθεί η παιδική θεατρική παράσταση «Ιφιγένεια εν Ταύροις»
17.25 ΕΙΔΗΣΕΙΣ ΣΤΗ ΝΟΗΜΑΤΙΚΗ Σύντομο δελτίο ειδήσεων και ειδήσεις στη νοηματική γλώσσα
17.30 ΕΥ ΖΗΝ (Ε) Η υγιεινή διατροφή, η σημασία και ο ρόλος της με την Ρένα Μαραζιώτη. Φιλοξενούμενη η Πηνελόπη Μπρούμη - Μινώτου
18.00 ΛΑΪΚΗ ΑΠΟΓΕΥΜΑΤΙΝΗ Θα μεταδοθεί η θεατρική παράσταση «Γαλιλαίος Γαλιλέι» του Μπρεχτ από το «Αττικό Θέατρο»
19.30 ΚΕΝΤΡΙΚΟ ΔΕΛΤΙΟ ΕΙΔΗΣΕΩΝ Με τον Γ. Ευσταθίου
20.20 ΚΙΝΗΜΑΤΟΓΡΑΦΙΚΗ ΒΡΑΔΙΑ «Μοναχική γυναίκα»
22.05 ΜΟΥΣΙΚΕΣ ΔΙΑΔΡΟΜΕΣ «Μ' ένα τριφύλλι φως» Ορχήστρα των Χρωμάτων - Μουσική παράσταση
22.30 ΜΙΚΡΟΠΡΟΟΠΤΙΚΗ Οι ταινίες μικρού μήκους και οι δημιουργοί τους, με τον Γρηγόρη Τραγγανίδα. Φιλοξενούμενος ο Κύρος Παπαβασιλείου
23.30 ΕΙΔΗΣΕΙΣ
24.00 Η ΑΓΟΡΑ ΣΤΗΝ ΤΗΛΕΟΡΑΣΗ
06.00 ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΙ ΑΓΩΝΕΣ (συνέχεια από 05.00) Τρίαθλο (γυναικών)
07.45 ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΙ ΑΓΩΝΕΣ Μπιτς βόλεϊ (ανδρών - μαγν.), Πόλο (ανδρών - μαγν.) «Σερβία - Ιταλία» και «Ισπανία - Ελλάδα», Ιστιοπλοΐα (μαγν.)
10.20 ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΙ ΑΓΩΝΕΣ Γυμναστική, Αρση βαρών, Ιππασία, Μπάσκετ «ΗΠΑ - Γερμανία» και «Αργεντινή - Ρωσία», Ποδηλασία πίστας, Ιστιοπλοΐα
19.00 ΨΗΦΙΑΚΗ ΕΛΛΑΔΑ
20.00 Η ΝΕΑ ΕΥΡΩΠΗ ΤΟΥ ΜΑΪΚΛ ΠΑΛΙΝ
21.00 ΜΟΝΟ ΕΣΥ (Ε)
22.00 ΝΟΙΚΟΚΥΡΕΣ ΣΕ ΑΠΟΓΝΩΣΗ (Ε)
23.00 ΕΙΔΗΣΕΙΣ - ΟΙΚΟΝΟΜΙΑ - ΑΘΛΗΤΙΚΑ - ΚΑΙΡΟΣ
24.00 ΟΙ ΑΓΝΟΟΥΜΕΝΟΙ (Ε)
01.00 ΔΙΑΒΟΛΙΚΑ ΜΥΑΛΑ Αστυνομική σειρά
02.00 ΝΥΧΤΕΡΙΝΟ ΔΕΛΤΙΟ Σειρά
03.00 ΟΙ ΣΚΑΛΕΣ
04.00 ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΙ ΑΓΩΝΕΣ Μπιτς βόλεϊ (γυν. - ημιτ.), Τρίαθλο (ανδρών)
06.00 ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΙ ΑΓΩΝΕΣ (Συνέχεια από τις 04.00) Στίβος
07.00 ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΙ ΑΓΩΝΕΣ Μπάσκετ (ανδρών) «Αυστραλία - Λιθουανία» (μαγν.)
09.20 ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΙ ΑΓΩΝΕΣ Μπάσκετ (ανδρών) «Ελλάδα - Κίνα»
11.30 ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΙ ΑΓΩΝΕΣ Σύγχρ. Κολύμβηση (προκρ. ντουέτο - μαγν.)
12.00 ΕΙΔΗΣΕΙΣ
12.30 ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΙ ΑΓΩΝΕΣ Στίβος (μαγν.), Κανόε Καγιάκ, Πινγκ Πονγκ (πιθανότητα μαγνητοσκόπησης)
13.50 ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΙ ΑΓΩΝΕΣ Στίβος (τελικοί)
17.15 ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΙ ΑΓΩΝΕΣ Μπιτς βόλεϊ (πιθ. μαγν.), Τραμπολίνο (γυν.), Πινγκ Πονγκ (μαγν.)
19.00 ΠΕΚΙΝΟ 2008 Αθλητική εκπομπή
21.00 ΕΙΔΗΣΕΙΣ
22.00 ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΙ ΑΓΩΝΕΣ Περίληψη
24.00 ΞΕΝΗ ΤΑΙΝΙΑ «Η νύχτα και η πόλη»
02.00 ΞΕΝΗ ΤΑΙΝΙΑ «Επικίνδυνο μονοπάτι»
03.30 ΘΕΜΑΤΙΚΑ ΡΕΠΟΡΤΑΖ ΤΟΥ ABC
03.50 ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΙ ΑΓΩΝΕΣ Στίβος, Πινγκ Πονγκ, Πάλη (πιθαν.), Ιστιοπλοΐα
07.00 ΠΕΡΙΛΗΨΗ
07.45 Η ΜΑΥΡΗ ΘΕΑ
08.30 ΤΟΛΜΗ ΚΑΙ ΓΟΗΤΕΙΑ (Ε)
09.10 ΟΙ ΘΗΣΑΥΡΟΙ ΤΗΣ ΓΗΣ
09.45 ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΙ ΑΓΩΝΕΣ Βόλεϊ (ανδρών) «Ρωσία - Πολωνία» (μαγν.)
12.00 ΠΕΡΙΛΗΨΗ
12.50 ΕΙΔΗΣΕΙΣ - ΚΑΙΡΟΣ
13.50 ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΙ ΑΓΩΝΕΣ Χάντμπολ (ανδρών) «Γερμανία - Δανία»
15.30 ΕΛΛΗΝΙΚΗ ΤΑΙΝΙΑ «Η Αθήνα τη νύχτα»
16.40 ΤΟΛΜΗ ΚΑΙ ΓΟΗΤΕΙΑ
17.30 Η ΧΑΡΑ ΤΗΣ ΖΩΓΡΑΦΙΚΗΣ
18.00 ΜΑΓΙΚΟΣ ΚΟΣΜΟΣ
18.30 ΠΕΡΙΛΗΨΗ
19.30 ΑΠΟΔΡΑΣΗ
20.15 ΟΙ ΘΡΥΛΟΙ ΤΗΣ ΘΑΛΑΣΣΑΣ
20.45 ΜΕΓΑΛΕΣ ΚΑΤΑΣΤΡΟΦΕΣ
21.45 ΔΕΛΤΙΟ ΚΑΙΡΟΥ
22.00 ΕΙΔΗΣΕΙΣ
23.00 ΖΗΤΗΜΑ ΥΓΕΙΑΣ
00.25 ΕΙΔΗΣΕΙΣ
00.35 ΠΕΚΙΝΟ 2008
02.00 MOTO GP (E) «Γκραν Πρι Τσεχίας»
03.30 ΤΟ ΑΥΡΙΟ ΑΡΧΙΖΕΙ ΣΗΜΕΡΑ
04.30 ΕΚ ΤΟΥ ΠΛΗΣΙΟΝ
05.30 ΕΞΕΡΕΥΝΗΤΕΣ ΤΟΥ ΚΟΣΜΟΥ
06.00 ΠΛΑΝΗΤΗΣ ΕΧ
06.30 ΤΑ ΜΥΣΤΙΚΑ ΤΗΣ ΟΙΝΟΠΟΙΙΑΣ
06.00 6 ΜΕ 11 ΜΑΖΙ
11.00 UNGLY BETTY
12.00 ΤΥΧΗ ΒΟΥΝΟ (Ε)
13.00 ΕΙΔΗΣΕΙΣ
13.50 ΚΩΝΣΤΑΝΤΙΝΟΥ ΚΑΙ ΕΛΕΝΗΣ (Ε)
14.50 ΑΚΡΩΣ ΟΙΚΟΓΕΝΕΙΑΚΟΝ (Ε)
15.50 ΘΑ ΒΡΕΙΣ ΤΟ ΔΑΣΚΑΛΟ ΣΟΥ (Ε)
17.15 THE SIMPLE LIFE
17.50 ΕΙΔΗΣΕΙΣ - ΔΕΛΤΙΟ ΣΤΗ ΝΟΗΜΑΤΙΚΗ ΓΛΩΣΣΑ
18.00 ΕΓΚΛΗΜΑΤΑ (Ε)
19.00 ΤΟ ΚΑΦΕ ΤΗΣ ΧΑΡΑΣ (Ε)
20.00 ΕΙΔΗΣΕΙΣ
21.00 UGLY BETTY
22.00 ΟΙ ΣΤΑΥΛΟΙ ΤΗΣ ΕΡΙΕΤΑΣ ΖΑΪΜΗ (Ε)
23.00 LOST
24.00 BONES
01.00 ΕΙΔΗΣΕΙΣ
01.15 THE SIMPLE LIFE
02.00 ΔΟΥΡΕΙΟΣ ΙΠΠΟΣ (Ε)
03.00 ΕΠΙΘΥΜΙΕΣ (Ε)
04.00 ΤΗΛΕΜΑΡΚΕΤΙΝΓΚ
04.30 MOBILE FUN
05.10 ΟΙ ΜΕΝ ΚΑΙ ΟΙ ΔΕΝ (Ε)
06.00 ΠΡΩΙ ΠΡΩΙ
10.00 ΘΑ ΣΕ ΔΩ ΣΤΟ ΠΛΟΙΟ (Ε)
11.00 ΜΥΣΤΙΚΑ ΚΑΙ ΛΑΘΗ (Ε)
12.00 ΠΗΡΑ ΚΟΚΚΙΝΑ ΓΥΑΛΙΑ (Ε)
13.00 ΣΤΗ ΛΕΩΦΟΡΟ ΤΟΥ ΜΕΛΡΟΟΥΖ
14.00 ΣΦΗΝΑΚΙΑ (Ε)
15.00 ΕΙΔΗΣΕΙΣ
15.45 BAYWATCH
17.00 ΕΙΔΗΣΕΙΣ - ΔΕΛΤΙΟ ΣΤΗ ΝΟΗΜΑΤΙΚΗ ΓΛΩΣΣΑ
17.05 BAYWATCH (Συνέχεια)
17.50 ΧΤΥΠΟΚΑΡΔΙΑ ΣΤΟ ΜΠΕΒΕΡΛΙ ΧΙΛΣ
20.00 ΕΙΔΗΣΕΙΣ
21.00 ΞΕΝΗ ΤΑΙΝΙΑ «Τι είχαμε, τι χάσαμε»
23.00 10η ΕΝΤΟΛΗ (Ε)
24.00 DRESDEN FILES
01.00 ΕΙΔΗΣΕΙΣ
01.15 ΞΕΝΗ ΤΑΙΝΙΑ «Ο γόνος της Κόλασης»
03.00 ΕΙΚΟΝΕΣ (Ε)
04.00 ΤΗΛΕΜΑΡΚΕΤΙΝΓΚ
04.15 BELISSIMA
06.30 ALTER KIDS
08.30 ΗΡΑΚΛΗΣ
09.30 ΖΙΝΑ (Ε)
10.30 ΕΙΔΗΣΕΙΣ
11.15 ΕΛΙΕΣ ΘΡΟΥΜΠΕΣ
12.15 ΣΤΗΝ ΚΟΥΖΙΝΑ (Ε)
13.00 Η ΛΙΜΝΗ ΤΩΝ ΣΤΕΝΑΓΜΩΝ
15.30 ΕΙΔΗΣΕΙΣ
16.15 ΓΙΑΝΝΑΚΗ ΟΜΟΡΦΟΠΑΙΔΟ
16.45 ΚΟΡΙΤΣΙΑ Ο ΜΑΡΚΟΥΛΗΣ
17.45 ΞΕΝΗ ΤΑΙΝΙΑ «Ο νέος μου μπαμπάς»
18.45 ΕΙΔΗΣΕΙΣ
20.55 AUTO ALTER
21.00 GREY'S ANATOMY
22.00 ΞΕΝΗ ΤΑΙΝΙΑ «Καλ ο κατακτητής»
24.00 SEX AND THE CITY
00.45 AUTO ALTER
01.00 ΞΕΝΗ ΤΑΙΝΙΑ «Οι άνθρωποι κάτω από τις σκάλες»
03.15 ΞΕΝΗ ΤΑΙΝΙΑ «Αρσέν Λουπέν: το μυστήριο της κατακόμβης»
06.00 ΠΡΩΙΝΟ MEGA
10.00 ΚΡΙΣ ΚΡΟΣ (Ε)
10.50 ΡΕΤΙΡΕ (Ε)
11.50 ΕΜΕΙΣ ΚΑΙ ΕΜΕΙΣ (Ε)
12.50 ΒΕΡΑ ΣΤΟ ΔΕΞΙ (Ε)
14.00 ΕΙΔΗΣΕΙΣ
15.00 ΑΤΑΙΡΙΑΣΤΟΙ (Ε)
16.30 Η ΩΡΑ Η ΚΑΛΗ (Ε)
17.30 ΕΙΔΗΣΕΙΣ ΣΤΗ ΝΟΗΜΑΤΙΚΗ
17.40 ΜΙΑ ΣΤΙΓΜΗ, ΔΥΟ ΖΩΕΣ (Ε)
18.50 50 - 50 (Ε)
20.00 ΕΙΔΗΣΕΙΣ
21.00 ΓΟΡΓΟΝΕΣ (Ε)
22.00 ΤΟ ΚΟΚΚΙΝΟ ΔΩΜΑΤΙΟ (Ε)
23.00 SAFE SEX (E)
24.00 ΕΙΔΗΣΕΙΣ
00.30 RESCUE ME (Ε)
01.30 WORLD POKER TOUR (Ε)
02.30 ΓΙΑΤΡΟΙ ΤΗΣ ΕΛΠΙΔΑΣ
03.40 ΤΗΛΕΜΑΡΚΕΤΙΝΓΚ
04.30 Ο ΑΛΛΟΣ ΜΟΥ ΕΑΥΤΟΣ (Ε)
06.30 ΠΑΙΔΙΚΟ ΠΡΟΓΡΑΜΜΑ
13.00 ΕΙΔΗΣΕΙΣ
13.45 ΗΡΑΚΛΗΣ
14.45 ΖΙΝΑ
15.45 ΣΟΥΠΕΡΜΑΝ, ΤΑ ΧΡΟΝΙΑ ΤΗΣ ΝΙΟΤΗΣ
16.45 ΟΙ ΜΑΓΙΣΣΕΣ
17.45 ΦΙΛΟΙ ΓΙΑ ΠΑΝΤΑ
18.40 ΕΙΔΗΣΕΙΣ
18.45 ΝΤΕΤΕΚΤΙΒ ΜΟΝΚ
19.45 ΕΙΔΗΣΕΙΣ
21.00 ΟΜΑΔΑ NCIS
22.00 ΞΕΝΗ ΤΑΙΝΙΑ «Απαγωγή στο νησί του παραδείσου»
23.45 ΑΝΕΞΙΧΝΙΑΣΤΕΣ ΥΠΟΘΕΣΕΙΣ
00.45 SUPERNATURAL
01.45 ΕΙΔΗΣΕΙΣ
02.00 ΞΕΝΗ ΤΑΙΝΙΑ «Σε αντίστροφη μέτρηση»
04.30 ΤΟ ΤΣΙΡΚΟ ΤΟΥ ΜΥΣΤΗΡΙΟΥ
05.30 ΤΖΑΚ ΚΑΙ ΜΠΟΜΠΙ
12.30 ΣΤΟ ΡΥΘΜΟ ΤΗΣ ΑΓΟΡΑΣ Νέα από την αγορά
14.20 ΤΑΔΕ ΕΦΗ
14.25 ΣΤΙΓΜΕΣ ΤΟΥ ΑΙΩΝΑ
14.30 ΕΝΑ ΑΠ' ΟΛΑ Μεσημβρινό ενημερωτικό μαγκαζίνο
15.45 ΤΑΔΕ ΕΦΗ
15.50 ΝΤΟΚΙΜΑΝΤΕΡ
17.00 ΤΑΔΕ ΕΦΗ
17.05 Ο.Κ. με τον Θέμη Γεωργαντά - MAD ΜΟΥΣΙΚΗ ΕΚΠΟΜΠΗ
19.00 ΤΑΔΕ ΕΦΗ
19.05 ΝΤΟΚΙΜΑΝΤΕΡ
20.25 ΤΑΔΕ ΕΦΗ
20.30 ΚΕΝΤΡΙΚΟ ΔΕΛΤΙΟ ΕΙΔΗΣΕΩΝ
21.45 ΤΑΔΕ ΕΦΗ
21.50 ΣΤΟ ΚΕΝΤΡΟ ΤΗΣ ΠΕΡΙΦΕΡΕΙΑΣ Αγροτικά Νέα
22.00 4 ΕΠΟΧΕΣ Αγροτική ζωντανή εκπομπή
23.45 ΤΑΔΕ ΕΦΗ
23.50 ΝΥΧΤΕΡΙΝΟ ΔΕΛΤΙΟ ΕΙΔΗΣΕΩΝ
00.15 ΤΑΔΕ ΕΦΗ
00.20 ΣΤΙΓΜΕΣ ΤΟΥ ΑΙΩΝΑ
00.30 ΜΟΥΣΙΚΟ ΑΦΙΕΡΩΜΑ