07.00 ΠΑΙΔΙΚΟ ΠΡΟΓΡΑΜΜΑ 07.00-07.30 Τσάρλι Τσάπλιν, 07.30-10.00 Χριστούγεννα με την «Τρελή παρέα»
10.00 Η ΕΛΛΑΔΑ ΚΑΙ Ο ΚΟΣΜΟΣ Ενα οδοιπορικό στα ορεινά του Πάρνωνα
10.45 ΣΤΑ ΜΟΝΟΠΑΤΙΑ ΤΟΥ ΠΟΛΙΤΙΣΜΟΥ Παραδοσιακοί χοροί Πνευματικού Κέντρου Δ. Γλυφάδας στο θέατρο «Μελίνα Μερκούρη»
12.20 ΣΤΑ ΜΟΝΟΠΑΤΙΑ ΤΟΥ ΠΟΛΙΤΙΣΜΟΥ Cirque le Masque
12.40 Η ΕΛΛΑΔΑ ΚΑΙ Ο ΚΟΣΜΟΣ «Οδοιπορικό στο Βίκο»
13.00 ΜΟΥΣΙΚΕΣ ΔΙΑΔΡΟΜΕΣ Συναυλία παιδικής χορωδίας «Αετοπούλειου» Πολιτιστικού Κέντρου Δ. Χαλανδρίου
13.35 ΠΑΙΔΙΚΗ ΘΕΑΤΡΙΚΗ ΣΚΗΝΗ «Ο πρίγκιπας με την πράσινη ουρά»
14.30 ΜΟΥΣΙΚΕΣ ΔΙΑΔΡΟΜΕΣ «Τραγούδια με χαμόγελο» στο ΖΥΓΟ: Γιάννης Λογοθέτης, Γιάννης Γιοκαρίνης και Λάκης Παπαδόπουλος
15.00 ΕΙΔΗΣΕΙΣ
15.30 ΤΑ ΠΑΝΤΕΛΟΝΙΑ ΕΙΝΑΙ ΠΕΡΙΕΡΓΑ ΡΟΥΧΑ (Ε) Εορταστικό πρόγραμμα με τον Πάρη Μήτσου και την παρέα του
18.30 ΣΤΑ ΜΟΝΟΠΑΤΙΑ ΤΟΥ ΠΟΛΙΤΙΣΜΟΥ Με τους SHANGHAI MAGIC TROURE από το ΓΥΑΛΙΝΟ ΜΟΥΣΙΚΟ ΘΕΑΤΡΟ
19.30 ΚΕΝΤΡΙΚΟ ΔΕΛΤΙΟ ΕΙΔΗΣΕΩΝ
20.30 ΜΕΡΕΣ ΑΝΤΙΣΤΑΣΗΣ Περιπετειώδης σειρά για το Β' Παγκόσμιο Πόλεμο. Επεισόδιο 8ο
22.00 ΣΤΑ ΜΟΝΟΠΑΤΙΑ ΤΟΥ ΠΟΛΙΤΙΣΜΟΥ Θέατρο Μπολσόι - Χτες και σήμερα
22.40 ΜΟΥΣΙΚΕΣ ΔΙΑΔΡΟΜΕΣ Στα «9 ΟΓΔΟΑ» με καλή μουσική και τραγούδια από τους: Μ. Λιβιεράτο, Γ. Λάρδη, Νάντια Καραγιάννη και Νάσια Κονιτοπούλου
24.00 ΜΟΥΣΙΚΕΣ ΔΙΑΔΡΟΜΕΣ «Από τον Αττίκ στο Γούναρη» μουσική σκηνή ΧΑΜΑΜ
01.00 Η ΑΓΟΡΑ ΣΤΗΝ ΤΗΛΕΟΡΑΣΗ
06.00 ΟΡΘΡΟΣ ΚΑΙ ΛΕΙΤΟΥΡΓΙΑ ΧΡΙΣΤΟΥΓΕΝΝΑ
10.00 ΜΟΥΣΙΚΗ ΠΑΡΑΔΟΣΗ «Κάλαντα και τραγούδια Χριστουγέννων»
11.30 ΜΟΥΣΙΚΗ ΣΤΟΥΣ ΑΙΩΝΕΣ: ΔΥΟ ΧΙΛΙΕΤΙΕΣ ΕΛΛΗΝΙΚΗΣ ΜΟΥΣΙΚΗΣ ΠΑΡΑΔΟΣΗΣ
14.00 ΕΙΔΗΣΕΙΣ - ΑΘΛΗΤΙΚΑ - ΚΑΙΡΟΣ
14.30 ΟΙΚΟΓΕΝΕΙΑ ΠΡΑΟΥΝΤ
15.00 Ο ΑΥΤΟΚΡΑΤΟΡΑΣ ΠΑΕΙ ΣΧΟΛΕΙΟ
15.30 ΞΕΝΗ ΤΑΙΝΙΑ «Χριστουγεννιάτικη ιστορία»
17.00 ΕΛΛΗΝΙΚΗ ΤΑΙΝΙΑ «Peppermint»
19.00 ΜΕΓΑΛΕΣ ΠΑΡΑΣΤΑΣΕΙΣ
21.00 ΞΕΝΗ ΤΑΙΝΙΑ «Ξεφάντωμα με τους Μπιτλς»
23.00 ΕΙΔΗΣΕΙΣ - ΑΘΛΗΤΙΚΑ - ΚΑΙΡΟΣ
23.30 ΕΛΛΗΝΙΚΗ ΤΑΙΝΙΑ «Ηθικόν ακμαιότατον»
06.00 ΑΙΣΘΗΣΗ ΧΡΙΣΤΟΥΓΕΝΝΩΝ
06.30 ΥΜΝΟΙ ΧΡΙΣΤΟΥΓΕΝΝΩΝ
07.00 ΔΩΡΑ ΣΤΡΑΤΟΥ
09.00 ΞΕΝΗ ΤΑΙΝΙΑ «Ταμπαλούγκα και Λίο»
10.15 ΞΕΝΗ ΤΑΙΝΙΑ «Τα Χριστούγεννα της Ελοΐζ»
12.00 ΕΙΔΗΣΕΙΣ
13.00 ΞΕΝΗ ΤΑΙΝΙΑ «Ο σπάνιος Τζο»
15.00 ΕΙΔΗΣΕΙΣ
16.00 ΞΕΝΗ ΤΑΙΝΙΑ «Ο Αγιος Βασίλης μου 2»
18.00 ΕΙΔΗΣΕΙΣ
19.00 Ο ΘΑΥΜΑΣΤΟΣ ΚΟΣΜΟΣ ΤΟΥ ΝΤΙΣΝΕΪ «Μουλάν»
20.30 ΠΑΙΔΙΚΗ ΤΑΙΝΙΑ «Το ποντικάκι που ήθελε να γίνει αστεράκι» Α' τηλεοπτική προβολή
21.00 ΕΙΔΗΣΕΙΣ
22.00 TOP STORIES
00.30 ΞΕΝΗ ΤΑΙΝΙΑ «Κληρονομώ την κόρη μου»
02.00 ΞΕΝΗ ΤΑΙΝΙΑ «Μαγικός κόσμος: Η εκδίκηση του Καλαμπάρ»
07.00 ΘΕΙΑ ΛΕΙΤΟΥΡΓΙΑ
09.00 Η ΓΕΝΝΗΣΗ
10.00 ΧΡΙΣΤΟΥΓΕΝΝΙΑΤΙΚΕΣ ΜΕΛΩΔΙΕΣ
11.00 ΞΕΝΗ ΤΑΙΝΙΑ «Μαγικά Χριστούγεννα»
13.00 ΕΙΔΗΣΕΙΣ
13.30 ΑΛΗΘΙΝΑ ΣΕΝΑΡΙΑ
14.30 ΤΟΛΜΗ ΚΑΙ ΓΟΗΤΕΙΑ
15.30 Η ΧΑΡΑ ΤΗΣ ΖΩΓΡΑΦΙΚΗΣ (Ε)
16.00 Η ΠΑΡΕΑ ΜΑΣ (Ε)
18.30 CINEMANIA
19.30 ΕΙΔΗΣΕΙΣ
20.25 ΔΕΛΤΙΟ ΚΑΙΡΟΥ
20.30 ΓΙΟΡΤΗ ΣΤΗ ΒΕΝΕΤΙΑ
21.30 ΧΡΙΣΤΟΥΓΕΝΝΑ ΣΤΟ ΧΩΡΙΟ
24.00 ΕΙΔΗΣΕΙΣ
00.25 ΔΕΛΤΙΟ ΚΑΙΡΟΥ
00.30 Ο ΣΤΑΜΑΤΗΣ ΚΡΑΟΥΝΑΚΗΣ ΣΤΗ ΜΟΝΗ ΛΑΖΑΡΙΣΤΩΝ
02.30 ΡΕΜΠΕΤΙΚΗ ΙΣΤΟΡΙΑ - ΜΑΡΚΟΣ ΒΑΜΒΑΚΑΡΗΣ
04.30 ΜΕΓΑΛΑ ΘΑΥΜΑΤΑ ΤΟΥ ΚΟΣΜΟΥ «Το άγαλμα της Ελευθερίας» - Το όρος Ράσμορ, ΗΠΑ
07.30 ΞΕΝΗ ΤΑΙΝΙΑ «Θαύμα στο Μανχάταν»
09.50 ΠΡΩΙΝΟΣ ΚΑΦΕΣ
13.00 ΕΙΔΗΣΕΙΣ
13.50 ΚΩΝΣΤΑΝΤΙΝΟΥ ΚΑΙ ΕΛΕΝΗΣ (Ε)
14.45 ΑΚΡΩΣ ΟΙΚΟΓΕΝΕΙΑΚΟΝ (Ε)
15.45 ΑΞΙΖΕΙ ΝΑ ΤΟ ΔΕΙΣ
17.40 ΕΙΔΗΣΕΙΣ - ΔΕΛΤΙΟ ΣΤΗ ΝΟΗΜΑΤΙΚΗ ΓΛΩΣΣΑ
17.50 DEAL
18.40 ΜΕ ΑΓΑΠΗ
18.50 ΕΡΩΤΑΣ
20.00 ΕΙΔΗΣΕΙΣ
21.00 ΞΕΝΗ ΤΑΙΝΙΑ «Ενας μπαμπάς, μα τι μπαμπάς»
23.00 8 ΟΛΑ - Εορταστικό
01.30 ΕΙΔΗΣΕΙΣ
01.50 ΜΕ ΑΓΑΠΗ (Ε)
02.00 ΜΟΥΣΙΚΟ ΠΡΟΓΡΑΜΜΑ
03.45 ΞΕΝΗ ΤΑΙΝΙΑ «Χριστούγεννα στον αέρα»
05.45 ΚΑΛΗΜΕΡΑ ΣΑΣ
10.00 ΚΑΦΕΣ ΜΕ ΤΗΝ ΕΛΕΝΗ
13.00 ΚΟΥΣ ΚΟΥΣ ΤΟ ΜΕΣΗΜΕΡΙ
16.00 ΕΙΔΗΣΕΙΣ
16.50 ΔΙΚΗ ΣΟΥ ΓΙΑ ΠΑΝΤΑ
17.50 ΕΙΔΗΣΕΙΣ - Δελτίο στη νοηματική γλώσσα
18.00 ΤΙ... ΠΑΙΖΕΙ ΣΗΜΕΡΑ
19.00 ΖΩΗ ΞΑΝΑ
20.00 ΕΙΔΗΣΕΙΣ
21.00 ΠΑΜΕ ΠΑΚΕΤΟ
22.30 ΞΕΝΗ ΤΑΙΝΙΑ «Σοκολά»
01.00 ΕΙΔΗΣΕΙΣ
01.15 MR BEAN
01.45 ΞΕΝΗ ΤΑΙΝΙΑ «Χριστουγεννιάτικος μπελάς»
03.45 ΡΟΥΜΠΙ (Ε)
06.00 ALTERS KIDS
09.00 ΠΑΙΔΙΚΗ ΤΑΙΝΙΑ «Bob the builder: A Christmas to remember»
10.00 ΝΟΝΤΙ: ΧΡΙΣΤΟΥΓΕΝΝΑ ΣΤΗΝ ΠΑΙΧΝΙΔΟΥΠΟΛΗ
10.30 ΠΑΙΔΙΚΗ ΤΑΙΝΙΑ «Παιχνίδια στο χιόνι»
12.30 ΠΑΙΔΙΚΗ ΤΑΙΝΙΑ «Η περιπέτεια του Αγιου Βασίλη»
13.45 ΠΑΙΔΙΚΗ ΤΑΙΝΙΑ «Η Παναγία των Παρισίων»
15.30 ΕΙΔΗΣΕΙΣ
16.10 ΞΕΝΗ ΤΑΙΝΙΑ «Πριγκίπισσα Σίσσυ»
18.45 ΣΗΜΕΡΑ
20.00 ΕΙΔΗΣΕΙΣ
20.55 AUTO ALTER
21.00 ΞΕΝΗ ΤΑΙΝΙΑ «Ο κατεργάρης των Χριστουγέννων»
23.15 ΞΕΝΗ ΤΑΙΝΙΑ «Ο άλλος Αϊ - Βασίλης»
01.15 AUTO ALTER
01.30 ΞΕΝΗ ΤΑΙΝΙΑ «Τα απόρρητα της κρεβατοκάμαρας»
03.30 ΞΕΝΗ ΤΑΙΝΙΑ «Τελευταία ευκαιρία»
06.00 ΞΕΝΗ ΤΑΙΝΙΑ «Το πέρασμα στην ωριμότητα»
07.50 ΞΕΝΗ ΤΑΙΝΙΑ «Τομ και Τόμας»
10.00 ΟΜΟΡΦΟΣ ΚΟΣΜΟΣ ΤΟ ΠΡΩΙ
13.10 ΜΑΡΙΑ Η ΑΣΧΗΜΗ (Ε)
14.00 ΕΙΔΗΣΕΙΣ
15.00 ΣΕ ΑΓΑΠΩ, ΜΕ ΑΓΑΠΑΣ (Ε) Σειρά
16.15 ΚΑΝΕΙΣ ΔΕ ΛΕΕΙ ΣΕ ΑΓΑΠΩ (Ε)
17.00 ΕΙΔΗΣΕΙΣ
17.10 ΕΡΑΣΤΗΣ ΔΥΤΙΚΩΝ ΠΡΟΑΣΤΙΩΝ (Ε)
18.10 50-50 (Ε)
19.10 ΜΑΡΙΑ Η ΑΣΧΗΜΗ
20.00 ΕΙΔΗΣΕΙΣ
21.00 ΕΥΤΥΧΙΣΜΕΝΟΙ ΜΑΖΙ
22.30 ΞΕΝΗ ΤΑΙΝΙΑ «Η καμαριέρα»
00.50 ΕΙΔΗΣΕΙΣ
01.00 ΜΟΥΣΙΚΟ ΑΦΙΕΡΩΜΑ
01.30 ΞΕΝΗ ΤΑΙΝΙΑ «Γκοστμπάστερς»
03.40 ΝΟΙΚΟΚΥΡΑ ΜΕ ΠΑΝΤΕΛΟΝΙΑ
04.30 ΤΗΛΕΜΑΡΚΕΤΙΝΓΚ
05.00 ASTRO BOY
08.00 ΠΑΙΔΙΚΟ ΠΡΟΓΡΑΜΜΑ
11.30 ΞΕΝΗ ΤΑΙΝΙΑ «Σεβάχ ο θαλασσινός»
13.00 ΕΙΔΗΣΕΙΣ
14.00 ΞΕΝΗ ΤΑΙΝΙΑ «Το μυστικό των Χριστουγέννων»
15.45 ΞΕΝΗ ΤΑΙΝΙΑ «Απόδραση στο χρόνο»
19.45 ΕΙΔΗΣΕΙΣ
21.00 ΞΕΝΗ ΤΑΙΝΙΑ «Το πολικό εξπρές»
23.15 ΞΕΝΗ ΤΑΙΝΙΑ «Το θαύμα των Χριστουγέννων»
01.15 ΞΕΝΗ ΤΑΙΝΙΑ «Ενας διαφορετικός άγγελος»
03.15 ΞΕΝΗ ΤΑΙΝΙΑ «Ο μάγος του Οζ»
05.30 ΛΟΪΣ ΚΑΙ ΚΛΑΡΚ
12.30 ΣΤΟ ΡΥΘΜΟ ΤΗΣ ΑΓΟΡΑΣ Νέα από την αγορά
14.20 ΤΑΔΕ ΕΦΗ
14.25 ΣΤΙΓΜΕΣ ΤΟΥ ΑΙΩΝΑ
14.30 ΕΝΑ ΑΠ' ΟΛΑ Μεσημβρινό ενημερωτικό μαγκαζίνο
15.45 ΤΑΔΕ ΕΦΗ
15.50 ΝΤΟΚΙΜΑΝΤΕΡ
17.00 ΤΑΔΕ ΕΦΗ
17.05 Ο.Κ. με τον Θέμη Γεωργαντά - MAD ΜΟΥΣΙΚΗ ΕΚΠΟΜΠΗ
19.00 ΤΑΔΕ ΕΦΗ
19.05 ΝΤΟΚΙΜΑΝΤΕΡ
20.25 ΤΑΔΕ ΕΦΗ
20.30 ΚΕΝΤΡΙΚΟ ΔΕΛΤΙΟ ΕΙΔΗΣΕΩΝ
21.45 ΤΑΔΕ ΕΦΗ
21.50 ΣΤΟ ΚΕΝΤΡΟ ΤΗΣ ΠΕΡΙΦΕΡΕΙΑΣ Αγροτικά Νέα
22.00 4 ΕΠΟΧΕΣ Αγροτική ζωντανή εκπομπή
23.45 ΤΑΔΕ ΕΦΗ
23.50 ΝΥΧΤΕΡΙΝΟ ΔΕΛΤΙΟ ΕΙΔΗΣΕΩΝ
00.15 ΤΑΔΕ ΕΦΗ
00.20 ΣΤΙΓΜΕΣ ΤΟΥ ΑΙΩΝΑ
00.30 ΜΟΥΣΙΚΟ ΑΦΙΕΡΩΜΑ