15.00 ΕΙΔΗΣΕΙΣ
15.45 ΕΚΠΑΙΔΕΥΤΙΚΗ ΤΗΛΕΟΡΑΣΗ Η ιστορία της μουσικής
16.00 ΤΟ ΜΟΝΟΠΡΑΚΤΟ Υμνοι της Μεγάλης Εβδομάδας. Επιμέλεια: Σοφία Αδαμίδου
16.30 ΤΟ ΝΤΟΚΙΜΑΝΤΕΡ ΣΤΟΝ «902» Αρχαία ελληνική τεχνολογία
17.00 ΤΕΧΝΟΜΟΡΦΕΣ Καταγραφή διαδικασίας κατασκευής των κεριών
17.30 ΕΙΔΗΣΕΙΣ Οι ειδήσεις της ημέρας και οι ειδήσεις στη νοηματική
18.00 ΗΧΟΙ ΓΡΑΦΗΣ ΣΙΩΠΗΣ Η Μεγάλη Εβδομάδα στη Βυζαντινή Τέχνη. Επιμέλεια - παρουσίαση: Σοφία Αδαμίδου
18.30 ΣΤΑ ΜΟΝΟΠΑΤΙΑ ΤΟΥ ΠΟΛΙΤΙΣΜΟΥ Με βυζαντινούς ύμνους από τον Λάκη Χαλκιά
20.00 ΗΧΟΙ ΓΡΑΦΗΣ ΣΙΩΠΗΣ Η Μεγάλη Εβδομάδα στη Βυζαντινή Τέχνη. Επιμέλεια - παρουσίαση: Σοφία Αδαμίδου
21.00 ΕΙΔΗΣΕΙΣ
22.00 ΑΠΟΨΕ ΑΥΤΟΣΧΕΔΙΑΖΟΥΜΕ Αυτοσχεδιάζοντας με το λόγο και το έργο σημαντικών ανθρώπων της μουσικής και της θεατρικής σκηνής
23.00 ΣΤΟΥΣ ΔΡΟΜΟΥΣ ΤΗΣ ΛΟΓΟΤΕΧΝΙΑΣ Παρουσίαση λογοτεχνικών βιβλίων και συγγραφέων. Με τον Βαγγέλη Κούτα
24.00 ΕΙΔΗΣΕΙΣ
07.30 ΤΑ ΔΙΔΥΜΑΚΙΑ
08.00 ΑΚΟΛΟΥΘΙΑ ΤΩΝ ΜΕΓΑΛΩΝ ΩΡΩΝ
12.45 ΚΛΑΣΙΚΗ ΜΟΥΣΙΚΗ
14.00 ΜΕΣΟΓΕΙΑΚΟ ΤΡΙΠΤΥΧΟ ΓΙΑ ΤΑ ΠΑΘΗ
15.00 ΒΥΖΑΝΤΙΝΟΙ ΛΟΓΙΟΙ ΚΑΙ ΚΑΛΛΙΤΕΧΝΕΣ ΣΤΗΝ ΑΝΑΓΕΝΝΗΣΗ
15.45 ΘΕΙΟ ΠΑΘΟΣ ΚΑΙ ΑΝΘΡΩΠΟΙ
17.15 ΤΟ ΜΥΣΤΗΡΙΟ ΠΑΥΛΟΣ
19.00 ΑΚΟΛΟΥΘΙΑ ΤΟΥ ΕΠΙΤΑΦΙΟΥ
22.15 Η ΕΛΛΗ ΛΑΜΠΕΤΗ ΔΙΑΒΑΖΕΙ ΑΠΟΣΠΑΣΜΑΤΑ ΤΩΝ ΙΕΡΩΝ ΕΥΑΓΓΕΛΙΩΝ ΓΙΑ ΤΗ ΜΕΓΑΛΗ ΕΒΔΟΜΑΔΑ
22.50 ΕΝ ΑΡΧΗ ΗΝ Ο ΛΟΓΟΣ
23.00 ΕΙΔΗΣΕΙΣ - ΑΘΛΗΤΙΚΑ - ΧΡΗΜΑΤΙΣΤΗΡΙΟ - ΚΑΙΡΟΣ
24.00 ΚΙΝΗΜΑΤΟΓΡΑΦΙΚΗ ΛΕΣΧΗ «Οι άντρες με τα όπλα»
06.00 ΒΕΝΕΤΙΑ, ΕΝΑ ΑΛΛΟ ΒΥΖΑΝΤΙΟ
07.00 ΠΑΙΔΙΚΟ ΘΕΑΤΡΟ
09.00 Ο ΚΑΤΑΚΛΥΣΜΟΣ ΤΟΥ ΝΩΕ
10.00 ΤΑ ΠΑΘΗ ΣΤΗΝ ΠΑΓΚΟΣΜΙΑ ΜΟΥΣΙΚΗ ΠΑΡΑΔΟΣΗ
11.00 ΑΚΟΛΟΥΘΙΑ ΤΩΝ ΩΡΩΝ
13.00 Ω! ΓΛΥΚΥ ΜΟΥ ΕΑΡ
14.10 Η ΙΕΡΑ ΣΙΝΔΟΝΗ ΤΟΥ ΤΟΡΙΝΟ
15.00 ΕΙΔΗΣΕΙΣ
16.00 Η ΙΕΡΑ ΜΟΝΗ ΤΗΣ ΑΓΙΑΣ ΑΙΚΑΤΕΡΙΝΗΣ ΣΤΟ ΟΡΟΣ ΣΙΝΑ
17.00 ΤΑ ΠΑΘΗ ΣΤΗΝ ΕΛΛΗΝΙΚΗ ΜΟΥΣΙΚΗ ΠΑΡΑΔΟΣΗ
18.00 ΕΙΔΗΣΕΙΣ
18.30 ΤΑ ΚΑΤΑ ΙΩΑΝΝΗ ΠΑΘΗ
20.30 ΤΟ ΜΟΙΡΟΛΟΪ ΤΗΣ ΠΑΝΑΓΙΑΣ
21.00 ΕΙΔΗΣΕΙΣ
22.00 Ο ΡΩΜΑΝΟΣ Ο ΜΕΛΩΔΟΣ ΚΑΙ ΤΟ ΘΕΙΟ ΔΡΑΜΑ
23.00 ΕΛΛΗΝΙΚΗ ΤΑΙΝΙΑ «Το κορίτσι με τα μαύρα»
00.45 ΕΙΔΗΣΕΙΣ
01.00 Η ΣΙΩΠΗ ΤΩΝ ΑΓΓΕΛΩΝ: Ο ΗΧΟΣ ΤΗΣ ΟΡΘΟΔΟΞΙΑΣ
08.00 ΑΚΟΛΟΥΘΙΑ ΤΗΣ ΑΠΟΚΑΘΗΛΩΣΕΩΣ
11.00 ΜΥΣΤΑΓΩΓΙΑ ΤΟΥ ΦΩΤΟΣ - ΜΕΓΑΛΗ ΕΒΔΟΜΑΔΑ
12.00 GABRIEL GARCIA MARQUEZ Ντοκιμαντέρ
13.00 ΕΙΔΗΣΕΙΣ
14.00 ΣΥΝΑΥΛΙΑ ΜΟΥΣΙΚΗΣ ΔΩΜΑΤΙΟΥ
15.00 ΡΕΣΙΤΑΛ ΓΙΑΝΝΗ ΒΑΚΑΡΕΛΗ
16.30 Η ΖΩΗ ΕΙΝΑΙ ΩΡΑΙΑ
18.00 ΤΑ ΘΕΙΑ ΠΑΘΗ
19.00 ΑΚΟΛΟΥΘΙΑ ΤΟΥ ΕΠΙΤΑΦΙΟΥ ΘΡΗΝΟΥ
21.00 ΕΙΔΗΣΕΙΣ
22.00 ΠΑΘΗ ΤΑ ΣΕΠΤΑ
23.00 ΜΙΣΟΣ ΚΑΙ ΠΑΘΟΣ
24.00 ΕΙΔΗΣΕΙΣ
00.30 ΜΙΣΟΣ ΚΑΙ ΠΑΘΟΣ (Συνέχεια)
02.00 ΑΝΑΠΝΟΗ ΖΩΗΣ
06.15 ΦΛΙΝΤ, Ο ΤΑΞΙΔΙΩΤΗΣ ΤΟΥ ΧΡΟΝΟΥ
06.40 ΡΕΝΑΝΤΑ, Η ΑΤΙΘΑΣΗ
07.00 ΞΕΝΗ ΤΑΙΝΙΑ «Μαρία, η μητέρα του Θεανθρώπου»
10.20 ΞΕΝΗ ΤΑΙΝΙΑ «Τη μέρα που πέθανε ο Χριστός»
13.15 SUPER GAME
13.20 ΤΟ ΠΙΟ ΓΛΥΚΟ ΜΟΥ ΨΕΜΑ (Ε)
14.00 ΕΙΔΗΣΕΙΣ
14.30 ΕΛΛΗΝΙΚΗ ΤΑΙΝΙΑ
16.25 SUPER GAME
16.30 ΑΚΡΩΣ ΟΙΚΟΓΕΝΕΙΑΚΟΝ (Ε)
17.30 ΤΑ ΝΕΑ ΤΟΥ ΑΝΤ1 - ΕΙΔΗΣΕΙΣ ΣΤΗ ΝΟΗΜΑΤΙΚΗ ΓΛΩΣΣΑ
17.40 Ο ΚΑΙΡΟΣ ΤΗΣ ΕΒΔΟΜΑΔΑΣ
17.45 SUPER GAME
17.50 ΚΑΛΗΜΕΡΑ ΖΩΗ
18.40 ΘΗΣΑΥΡΟΦΥΛΑΚΙΟ
19.20 Η ΛΑΜΨΗ
20.00 ΤΑ ΝΕΑ ΤΟΥ ΑΝΤ1
21.00 ΕΠΙΤΑΦΙΟΣ
21.20 Ο ΙΗΣΟΥΣ ΑΠΟ ΤΗ ΝΑΖΑΡΕΤ
23.00 FAME STORY
24.00 ΝΥΧΤΕΡΙΝΕΣ ΕΙΔΗΣΕΙΣ
00.30 ΞΕΝΗ ΤΑΙΝΙΑ «Ο Δημήτριος και οι μονομάχοι»
02.40 ΞΕΝΗ ΤΑΙΝΙΑ «Δαυίδ και Βηθσεβά»
05.00 ΤΑΥΡΟΣ ΜΕ ΤΟΞΟΤΗ (Ε)
06.50 ΕΛΛΗΝΙΚΗ ΤΑΙΝΙΑ «Ξεριζωμένη γενιά»
10.00 Η ΒΙΒΛΟΣ: ΙΕΡΕΜΙΑΣ
12.00 ΕΛΛΗΝΙΚΗ ΤΑΙΝΙΑ «Πληγωμένες καρδιές»
14.00 ΕΙΔΗΣΕΙΣ
14.45 ΝΙΝΑ
15.30 ΜΕΤΑΞΥ ΑΓΑΠΗΣ ΚΑΙ ΜΙΣΟΥΣ
16.20 ΕΙΔΗΣΕΙΣ
16.30 Η ΒΙΒΛΟΣ: ΣΟΛΟΜΩΝ (Β΄ μέρος)
18.15 ΜΠΟΡΩ (Ε)
20.00 ΕΙΔΗΣΕΙΣ
21.00 ΕΠΙΤΑΦΙΟΣ
21.30 Η ΒΙΒΛΟΣ: ΔΑΥΙΔ
01.00 ΕΙΔΗΣΕΙΣ
01.15 ΞΕΝΗ ΤΑΙΝΙΑ «Μεταξένιες ελπίδες»
03.15 ΤΗΛΕΑΓΟΡΕΣ
03.45 ΜΠΟΡΩ (Ε)
06.00 ALTER KIDS
13.00 ΕΙΔΗΣΕΙΣ
14.00 BEST OF ΑΠΟΚΛΕΙΣΤΙΚΑ
16.30 ΕΙΔΗΣΕΙΣ
16.45 ΕΛΛΗΝΙΚΗ ΤΑΙΝΙΑ «Το μεγάλο ρουθούνι»
18.45 ΤΟ ΠΡΩΤΟ ΘΕΜΑ
19.00 ΕΙΔΗΣΕΙΣ
20.00 Η ΦΩΝΗ ΤΟΥ ΠΟΛΙΤΗ
20.55 AUTO ALTER
21.00 ΞΕΝΗ ΤΑΙΝΙΑ «Οικογενειακό οχυρό»
00.30 ΞΕΝΗ ΤΑΙΝΙΑ «Κίτρινος Τύπος»
02.30 SEX AND THE CITY
03.00 ΞΕΝΗ ΤΑΙΝΙΑ «Φονικό ένστικτο»
06.00 ΠΕΡΙ ΑΝΕΜΩΝ ΚΑΙ ΥΔΑΤΩΝ (Ε)
07.00 ΠΑΡΕΑ ΜΕ ΤΟΝ ΓΟΥΙΝΙ ΤΟ ΑΡΚΟΥΔΑΚΙ
08.00 ΞΕΝΗ ΤΑΙΝΙΑ «Η φάρμα των μπαλονιών»
10.00 ΞΕΝΗ ΤΑΙΝΙΑ «Ενας σύγχρονος Νώε»
12.00 ΞΕΝΗ ΤΑΙΝΙΑ «Κράμερ εναντίον Κράμερ»
14.00 ΕΙΔΗΣΕΙΣ
14.50 ΞΕΝΗ ΤΑΙΝΙΑ «Σαμψών και Δαλιδά»
17.30 ΕΙΔΗΣΕΙΣ ΚΑΙ ΔΕΛΤΙΟ ΣΤΗ ΝΟΗΜΑΤΙΚΗ ΓΛΩΣΣΑ
17.40 ΞΕΝΗ ΤΑΙΝΙΑ «Σάιμον: ένα μικρό θαύμα»
20.00 ΕΙΔΗΣΕΙΣ
21.00 Η ΦΑΡΜΑ ΙΙ
22.00 ΞΕΝΗ ΤΑΙΝΙΑ «Βαραβάς»
00.15 ΕΙΔΗΣΕΙΣ
00.30 ΞΕΝΗ ΤΑΙΝΙΑ (Συνέχεια)
01.00 ΞΕΝΗ ΤΑΙΝΙΑ «Οσο υπάρχουν άνθρωποι»
03.30 ΟΛΑ ΓΙΑ ΤΗΝ ΑΓΑΠΗ ΣΟΥ
04.30 ΤΗΛΕΜΑΡΚΕΤΙΝΓΚ
05.00 ΤΟ ΝΗΣΙ ΤΩΝ ΤΡΕΛΩΝ ΝΑΥΑΓΩΝ Σειρά
06.00 ΙΣΤΟΡΙΕΣ ΑΠΟ ΤΗ ΒΙΒΛΟ
06.30 ΠΑΙΔΙΚΟ ΠΡΟΓΡΑΜΜΑ
11.30 ΞΕΝΗ ΤΑΙΝΙΑ «Πόκεμον: η δύναμη του ενός»
13.30 ΞΕΝΗ ΤΑΙΝΙΑ «Ιβανόης»
15.30 ΞΕΝΗ ΤΑΙΝΙΑ «Μασάντα»
19.30 ΕΙΔΗΣΕΙΣ
20.40 ΑΘΛΗΤΙΚΕΣ ΕΙΔΗΣΕΙΣ - ΔΕΛΤΙΟ ΚΑΙΡΟΥ
21.00 ΞΕΝΗ ΤΑΙΝΙΑ «Ο Βασιλεύς των βασιλέων»
00.30 ΞΕΝΗ ΤΑΙΝΙΑ «Αναμέτρηση στο βυθό» Α΄ τηλεοπτική προβολή
02.30 ΞΕΝΗ ΤΑΙΝΙΑ «Ποιος σκότωσε τον Χάρι»
04.45 ΑΣΤΕΡΙΑ ΣΤΟ ΠΕΝΤΑΓΡΑΜΜΟ