Πέμπτη 30 Μάρτη 2000
ΡΙΖΟΣΠΑΣΤΗΣ
ΡΙΖΟΣΠΑΣΤΗΣ
Σελίδα 12
ΠΟΛΙΤΙΚΗ
Συγκεντρώσεις στην περιφέρεια
Σήμερα, Πέμπτη, 30 Μάρτη

ΚΑΤΕΡΙΝΗ: Στις 8μμ στον πεζόδρομο, θα μιλήσει ο ευρωβουλευτής του ΚΚΕ Στρατής Κόρακας, ο Γιώργος Αλεξάτος, στέλεχος της «Κομμουνιστικής Ανανέωσης» και ο Γιάννης Σκουφάς.

ΚΟΖΑΝΗ: Στις 7.30μμ, στην κεντρική πλατεία θα μιλήσουν ο Κώστας Σταμπολίδης, μέλος της ΚΕ και υποψήφιος βουλευτής, ο Βαγγέλης Μπούτας, μέλος της ΚΕ του ΚΚΕ και επίσης υποψήφιος και ο Πέτρος Ταμουρίδης από την «Κομμουνιστική Ανανέωση».

ΗΓΟΥΜΕΝΙΤΣΑ: Στις 8.30 το βράδυ στην πλατεία Δημαρχείου. Θα μιλήσουν οι Κώστας Αλυσανδράκης, Δώρης Δήμας.

ΑΡΤΑ: Στις 9μμ, στην πλατεία Μονοπωλίου, θα μιλήσουν ο ΣπύροςΣτριφτάρης, μέλος του ΠΓ της ΚΕ του ΚΚΕ και η Μαρία Ζευγώλη από την «Κομμουνιστική Ανανέωση», καθώς και άλλοι υποψήφιοι στο νομό.

ΧΑΛΚΙΔΑ: Στις 8μμ, στο «Στρογγυλό» στην παραλία Χαλκίδας, με ομιλητές τον Κώστα Παρασκευά, μέλος του ΠΓ της ΚΕ του ΚΚΕ, τον Γιάννη Κασινά, τον Δημήτρη Καγιά από την Επιτροπή Στήριξης του ΚΚΕ και τον Γιώργο Αδαμίδη, από την «Κομμουνιστική Ανανέωση».

ΒΟΛΟΣ: Στις 8 μμ, στη διασταύρωση των οδών Δημητριάδος και Αντωνοπούλου. Θα μιλήσουν ο Νίκος Σοφιανός, ο Νίκος Γκατζής και ο Αποστόλης Παπαδόπουλος, στέλεχος της «Κομμουνιστικής Ανανέωσης».

ΛΙΒΑΔΕΙΑ: Στις 8μμ στην κεντρική πλατεία Εθνικής Αντίστασης θα μιλήσουν ο Δημήτρης Κουτσούμπας, μέλος του ΠΓ της ΚΕ του ΚΚΕ, ο Τίτος Βανδής και ο Λουκάς Λιάκος.

ΤΡΙΠΟΛΗ: Στις 7.30μμ, στην πλατεία Αγίου Βασιλείου, με ομιλητές τους Δ. Αρβανιτάκη, Δ. Κολοβό, Β. Μπρούσκαρη.

ΑΡΓΟΣ: Στις 8.00μμ, στην πλατεία Αγίου Βασιλείου, με ομιλητές τους Λουίζα Ράζου, Αντώνη Κάππο, Ανδρέα Βασιλείου.

Στις 31 Μάρτη

ΓΙΑΝΝΙΤΣΑ: Στις 8.30μμ, στον κεντρικό πεζόδρομο, θα μιλήσει ο ευρωβουλευτής του ΚΚΕ Στρατής Κόρακας, καθώς και ο Στέλιος Βολανάς από την «Κομμουνιστική Ανανέωση» και ο Λευτέρης Ζεγκίνης.

ΙΣΤΙΑΙΑ: Στις 7.30μμ με ομιλητές τους Δ. Ραχιώτη και Γεωργία Λαδογιάννη.

ΛΑΜΙΑ: Στις 8μμ, στην πλατεία Πάρκου, με ομιλητές τους Δημήτρη Κουτσούμπα, Θύμιο Παπανικολάου, Αλέξη Αλεξόπουλο.

ΚΑΛΑΜΑΤΑ: Στις 7μμ, στην κεντρική πλατεία με ομιλητές τους Κώστα Παρασκευά, Τάσο Φωτόπουλο («Κομμουνιστική Ανανέωση»), Αντώνη Κατσά, Τρύφωνα Κωστόπουλο.Μία ώρα πριν τη συγκέντρωση, στις 6μμ, η ΝΕ Μεσσηνίας του ΚΚΕ θα παραχωρήσει συνέντευξη Τύπου στο εκλογικό κέντρο (Κολοκοτρώνη και Αγίου Νικολάου).

ΧΑΝΙΑ: Στις 8μμ στο εκλογικό κέντρο του ΚΚΕ (Αποκορώνου 35) με ομιλητές τους Σπύρο Χαλβατζή και Γιάννη Μαζοκοπάκη.

ΡΟΔΟΣ: Στις 8μμ, στην πλατεία Κύπρου, με ομιλητή τον Κώστα Καζάκο και άλλους υποψήφιους.

ΦΛΩΡΙΝΑ: Στις 7.30μμ, στην κεντρική πλατεία με ομιλητές τους Γιώργο Μούλη, Μανώλη Βογιατζή, Γιώργο Φορτομάρη.

ΚΟΡΙΝΘΟΣ: Στις 8.30μμ στα Περιβολάκια Κορίνου με ομιλητές τους Νίκο Σοφιανό, Τάκη Αλωνιστιώτη, Δημήτρη Κακούρο, Ιωάννα Λαζάρου.

ΑΓΡΙΝΙΟ: Στις 8.30μμ στην κεντρική πλατεία με ομιλητές τους Σπύρο Στριφτάρη, Γιώργο Ρούση.

ΑΜΦΙΣΣΑ: Στις 8μμ, στην πλατεία Λαού, με ομιλητές τους Γιώργο Ιωσηφίδη και Νίκο Αγγελόπουλο.

Την 1 Απρίλη

ΚΑΡΥΣΤΟΣ: Στις 8μμ με ομιλητή τον Κώστα Παρασκευά.

ΞΑΝΘΗ: Στις 11πμ, στην κεντρική πλατεία, με ομιλητές τους Στρατή Κόρακα, Πολύμερο Μουλούδη, στέλεχος της «Κομμουνιστικής Ανανέωσης» και άλλους υποψηφίους στο νομό.

Στις 2 Απρίλη

ΛΙΤΟΧΩΡΟ: Στις 7μμ, στην κεντρική Πλατεία θα πραγματοποιηθεί η προεκλογική συγκέντρωση.

ΠΡΕΒΕΖΑ: Στις 8.30μμ, στην παραλία της Πρέβεζας, με ομιλητή τον ευρωβουλευτή του ΚΚΕ Κώστα Αλυσανδράκη. Θα χαιρετίσουν υποψήφιοι βουλευτές στο νομό.

ΤΑΞΙΑΡΧΗΣ ΕΥΒΟΙΑΣ: Στις 7.30μμ με ομιλητή τον Δ. Ραχιώτη.

ΟΡΜΥΛΙΑ ΧΑΛΚΙΔΙΚΗΣ: Στις 9μμ, στην πλατεία Ορμυλίων, με ομιλητές τους Γιώργο Μαυρίκο, Νίκο Παρθενιώτη, Στέλιο Βαλανά.

ΚΟΜΟΤΗΝΗ: Στις 7.30μμ στην πλατεία Κομοτηνής με ομιλητές τους Στρατή Κόρακα, Πολύμερο Μουλούδη, Εμίν Σεμπαχεδίν, Πέτρο Τεπερίδη.

ΣΠΑΡΤΗ: Προεκλογική εκδήλωση - συνεστίαση θα γίνει στις 8μμ, στο κέντρο «Ζήτα».

Στις 4 Απρίλη

ΣΑΜΟΣ: Στις 7μμ, στην πλατεία Αγίου Νικολάου. Θα μιλήσουν οι δύο υποψήφιοι Αγγελική Βαλεοντή - Δεμερτζή και Νίκος Μουρσελάς.

ΛΕΥΚΑΔΑ: Στις 8.30μμ στην πλατεία Λευκάδας με ομιλητές τους Γεράσιμο Αραβανή και Αγγελο Βρεττό.

ΚΕΡΚΥΡΑ: Στις 8.30μμ, στην Πλακάδα τ' Αγίου, με ομιλητή τον Σπύρο Στριφτάρη, μέλος του ΠΓ της ΚΕ του ΚΚΕ και τους υποψηφίους στο νομό Θεόδωρο Γουλή, Χάρη Ξανθουδάκη, Βασίλη Δημητρά, Αλέξανδρο Λιτσαρδόπουλο.

Στις 5 Απρίλη

ΚΑΡΠΕΝΗΣΙ: Στις 8μμ, στην πλατεία, με ομιλητές τους Λουκά Γκούνη και Μιλτιάδη Χαντζόπουλο.


Κορυφή σελίδας

Διαβάστε στο «Ρ»
Ο καιρός
Weather data from openweathermap.org