Σάββατο 12 Γενάρη 2019 - Κυριακή 13 Γενάρη 2019
ΡΙΖΟΣΠΑΣΤΗΣ
ΡΙΖΟΣΠΑΣΤΗΣ
Σελίδα 24
2019 ΤΟΠΙΚΕΣ ΚΑΙ ΠΕΡΙΦΕΡΕΙΑΚΕΣ ΕΚΛΟΓΕΣ
Οι υποψήφιοι δήμαρχοι που στηρίζει το ΚΚΕ
ΠΕΡΙΦΕΡΕΙΑ ΚΕΝΤΡΙΚΗΣ ΜΑΚΕΔΟΝΙΑΣ

Νομός Ημαθίας

Δ. Βέροιας: Μελιόπουλος Γιώργος, πυροσβέστης, δημοτικός σύμβουλος Βέροιας.

Δ. Αλεξάνδρειας: Ιακωβίδης Ηλίας, εργάτης. Διετέλεσε πρόεδρος του Σωματείου Ιδιωτικών Υπαλλήλων Πρέβεζας.

Δ. Νάουσας: Τσουκαλάς Θωμάς, χειρουργός, διετέλεσε αντιδήμαρχος Νάουσας.

Νομός Κιλκίς

Δ. Κιλκίς: Φαχουρίδης Γιάννης, αρχιτέκτονας, δημοτικός σύμβουλος, πρόεδρος του ΔΣ του Συλλόγου Αρχιτεκτόνων Κιλκίς.

Δ. Παιονίας: Βασιλακάκης Τάσος, πολιτικός μηχανικός στον δήμο Κιλκίς, μέλος του Γενικού Συμβουλίου της ΠΟΕ - ΟΤΑ, του Διοικητικού Συμβουλίου Σωματείου Εργαζομένων ΟΤΑ Κιλκίς - Παιονίας, της Εκτελεστικής Γραμματείας του Νομαρχιακού Τμήματος ΑΔΕΔΥ Κιλκίς.

Νομός Πέλλας

Δ. Εδεσσας: Τσιτσάγκας Χαράλαμπος (Μπάμπης), αυτοαπασχολούμενος λογιστής.

Δ. Αλμωπίας: Δρόσογλου Σταύρος, συνταξιούχος ΟΤΑ, πρόεδρος του Παραρτήματος Αριδαίας της ΠΕΑΕΑ - ΔΣΕ.

Δ. Πέλλας: Παπαδοπούλου Ολυμπία, συνταξιούχος, μέλος του ΔΣ του Σωματείου Συνταξιούχων ΙΚΑ Γιαννιτσών, δημοτική σύμβουλος.

Δ. Σκύδρας: Σουμελίδης Γιάννης, αγρότης, μέλος του ΔΣ του Αγροτοκτηνοτροφικού Συλλόγου «ΕΝΟΤΗΤΑ» Πέλλας.

Νομός Πιερίας

Δ. Κατερίνης: Νικόλαος Τσουπέης, αυτοαπασχολούμενος πολιτικός μηχανικός, μέλος στο ΔΣ του τμήματος ΤΕΕ Πιερίας.

Δ. Δίου - Ολύμπου: Κουρίτα Κατερίνα, δασκάλα, μέλος του Νομαρχιακού Τμήματος Πιερίας της ΑΔΕΔΥ, πρόεδρος του Συλλόγου Γυναικών Λιτοχώρου και μέλος του ΔΣ του Συλλόγου Εκπαιδευτικών Πιερίας, δημοτική σύμβουλος.

Δ. Πύδνας - Κολινδρού: Γιαγκόπουλος Αθανάσιος, πρόεδρος του Πανελλήνιου Συνδέσμου Κατασκευής και Εμπορίας Μηχανημάτων Αισθητικής και Καλλυντικών (ΠΣΑΜΚΑ).

Νομός Σερρών

Δ. Σερρών: Φαρμάκης Παύλος, κρεοπώλης, μέλος της διοίκησης του Σωματείου Κρεοπωλών Σερρών, της διοίκησης της Ομοσπονδίας ΕΒΕ Σερρών και της Πανελλαδικής Ομοσπονδίας Κρεοπωλών.

Δ. Αμφίπολης: Αντσιου Αννα, νοσηλεύτρια, δημοτική σύμβουλος του Δήμου Αμφίπολης.

Δ. Βισαλτίας: Λάγιος Γεράσιμος (Μάκης), καθηγητής δευτεροβάθμιας εκπαίδευσης, μέλος του Νομαρχιακού Τμήματος της ΑΔΕΔΥ.

Δ. Εμμανουήλ Παππά: Μανδάνας Αργύριος, αυτοαπασχολούμενος γεωλόγος. Εδρασε συνδικαλιστικά με τον Σύλλογο Ελλήνων Γεωλόγων (ΣΕΓ) και στο Γεωτεχνικό Επιμελητήριο Ελλάδος (ΓΕΩΤΕΕ). Δραστηριοποιήθηκε για πολλά χρόνια στο αγροτικό κίνημα.

Δ. Ηρακλείας: Χατζίδου Δέσποινα, άνεργη, δημοτική σύμβουλος στον Δήμο Ηράκλειας.

Δ. Νέας Ζίχνης: Στεφανόπουλος Ιωάννης, εργάζεται στο Φυσικό Αέριο (ΔΕΠΑ - ΔΕΣΦΑ) μέσω εργολαβικών εταιρειών, αντιπρόεδρος στο Κλαδικό Σωματείο Ενέργειας Κεντρικής Μακεδονίας, μέλος του ΔΣ της Πανελλήνιας Ενωσης Προπονητών Ποδοσφαίρου.

Δ. Σιντικής: Ιωαννίδου Μαρία, εκπαιδευτικός, μέλος της Επιτροπής Αγώνα Αναπληρωτών Εκπαιδευτικών.

Νομός Χαλκιδικής

Δ. Πολυγύρου: Αγγελική Χριστιανού, συνταξιούχος νηπιαγωγός, Γραμματέας του Συλλόγου Συνταξιούχων Δημοσίων Υπαλλήλων Χαλκιδικής, δημοτική σύμβουλος στον δήμο Πολυγύρου.

Δ. Αριστοτέλη: Κυριάκος Παρθενιάδης, οικονομολόγος.

Δ. Κασσάνδρας: Πρόδρομος Ποτίογλου, αγρότης, δημοτικός σύμβουλος.

Δ. Νέας Προποντίδας: Παναγιώτης Κολογκούνης, αγρότης, δραστηριοποιείται στο αγροτικό κίνημα.

Δ. Σιθωνίας: Παντελής Λάζαρος, αυτοαπασχολούμενος στον κλάδο του Επισιτισμού - Τουρισμού. Διετέλεσε πρόεδρος και αντιπρόεδρος του ΣΥΣΔΙΕΚ. Είναι μέλος του Συλλόγου Τουριστικών καταλυμάτων Σάρτης.

ΠΕΡΙΦΕΡΕΙΑ ΑΝΑΤΟΛΙΚΗΣ ΜΑΚΕΔΟΝΙΑΣ - ΘΡΑΚΗΣ

Νομός Δράμας

Δ. Δράμας: Μήτρου Γιώργος, Τεχνολόγος Γεωπόνος.

Δ. Δοξάτου: Αμανατίδης Μάριος, αναπληρωτής δάσκαλος. Δραστηριοποιείται στον Σύλλογο Εκπαιδευτικών Δράμας.

Δ. Προσοτσάνης: Αετοπούλου Κατερίνα, γιατρός ακτινολόγος.

Νομός Εβρου

Δ. Αλεξανδρούπολης: Δευτεραίος Σάββας, επίκουρος καθηγητής του Τμ. Ιατρικής του Δημοκρίτειου Πανεπιστήμιου Θράκης, μέλος του ΔΣ του Ιατρικού Συλλόγου Εβρου, του ΔΣ της Ενωσης Ιατρών Νοσοκομείων και Κέντρων Υγείας Θράκης και του ΔΣ του Ενιαίου Συλλόγου μελών ΔΕΠ του ΔΠΘ. Δημοτικός σύμβουλος.

Δ. Ορεστιάδας: Ζαλουφλής Κωνσταντίνος, λογιστής, Γραμματέας του Συλλόγου Λογιστών - Ελεύθερων Επαγγελματιών Β. Εβρου.

Δ. Σουφλίου: Μηδάλκος Παναγιώτης, εκπαιδευτικός, δημοτικός σύμβουλος.

Νομός Καβάλας

Δ. Καβάλας: Ποτόλιας Χρήστος, συνταξιούχος εκπαιδευτικός, δημοτικός σύμβουλος και πρόεδρος της Επιτροπής Ειρήνης Καβάλας.

Δ. Θάσου: Χρυσάφης Νίκος, δημοτικός σύμβουλος, αγρότης, πρόεδρος του Αγροτοκτηνοτροφικού Συλλόγου Θάσου.

Δ. Νέστου: Πηλίτση Χάρις (Χαϊδούλα), συνταξιούχος, διετέλεσε μέλος του προεδρείου της ΟΓΕ.

Δ. Παγγαίου: Διαμαντόπουλος Μιχάλης, αυτοαπασχολούμενος μηχανικός.

Νομός Ξάνθης

Δ. Ξάνθης: Βογιατζής Κώστας, βιομηχανικός εργάτης, μέλος ΔΣ του Εργατικού Κέντρου Ξάνθης και αντιπρόεδρος της «ΕΝΩΣΗΣ ΙΔΙΩΤΙΚΩΝ ΥΠΑΛΛΗΛΩΝ & ΕΜΠΟΡΟΫΠΑΛΛΗΛΩΝ Ν. ΞΑΝΘΗΣ».

Δ. Αβδήρων: Μαχαιρίδου Βούλα, υπάλληλος στο Κέντρο Κοινωνικής Πρόνοιας της Περιφέρειας Αν. Μακεδονίας - Θράκης, μέλος του ΔΣ της ΟΓΕ.

Νομός Ροδόπης

Δ. Κομοτηνής: Λεβέντης Ιωάννης, υπάλληλος στην Ανεξάρτητη Αρχή Δημοσίων Εσόδων, αντιπρόεδρος στον Σύλλογο Εργαζομένων της ΔΟΥ Ν. Ροδόπης και Οργανωτικός Γραμματέας στο Νομαρχιακό Τμήμα της ΑΔΕΔΥ.

Δ. Ιάσμου: Σπορίκης Παναγιώτης, οδοντοτεχνίτης. Δραστηριοποιείται στον Πολιτιστικό Σύλλογο Ιάσμου, του οποίου διετέλεσε πρόεδρος και μέλος της διοίκησής του για πολλά χρόνια.

ΠΕΡΙΦΕΡΕΙΑ ΔΥΤΙΚΗΣ ΜΑΚΕΔΟΝΙΑΣ

Νομός Γρεβενών

Δ. Γρεβενών: Ντάγκα Παναγιώτα, εκπαιδευτικός, δημοτική σύμβουλος, μέλος του ΔΣ Εκπαιδευτικών Πρωτοβάθμιας Εκπαίδευσης Γρεβενών.

Δ. Δεσκάτης: Δημήτρης Γαλάνης, συνταξιούχος καθηγητής. Διετέλεσε για χρόνια στη διοίκηση της ΕΛΜΕ Γρεβενών και στον Μορφωτικό Σύλλογο Δεσκάτης.

Νομός Καστοριάς

Δ. Καστοριάς: Χαραμοπούλου Βασιλική, χημικός, δημοτική σύμβουλος.

Δ. Αργους Ορεστικού: Γραμμένου Αννέτα, φυσικός.

Δ. Νεστορίου: Τίγκας Γιώργος, εκπαιδευτικός. Είναι γραμματέας του Συλλόγου Εκπαιδευτικών Πρωτοβάθμιας Εκπαίδευσης Λευκάδας και πρόεδρος της Επιτροπής Ειρήνης Λευκάδας.

Νομός Κοζάνης

Δ. Κοζάνης: Στολτίδης Νώντας, οικονομολόγος.

Δ. Βοΐου: Καραμπατζιάς Μιχάλης, αυτοαπασχολούμενος γουνοποιός, δημοτικός σύμβουλος.

Δ. Εορδαίας: Χόλμπα - Τζιφρή Αντωνία, συνταξιούχος νηπιαγωγός, δημοτική σύμβουλος, πρόεδρος της Επιτροπής Ειρήνης Εορδαίας και μέλος του Εθνικού Συμβουλίου της ΕΕΔΥΕ.

Δ. Σερβίων - Βελβεντού: Γεωργακόπουλος Νίκος, εργαζόμενος στη ΔΕΗ ΑΕ, μέλος του ΔΣ του κλαδικού Σωματείου Εργατοτεχνιτών και Εργαζομένων στην Ενέργεια Δυτικής Μακεδονίας (ΣΕΕΕΝ) και του ΔΣ του Σωματείου «ΣΠΑΡΤΑΚΟΣ». Δημοτικός σύμβουλος.

Νομός Φλωρίνης

Δ. Φλώρινας: Ναλπαντίδου Ευθυμία (Μιμίκα), δασκάλα.

Δ. Αμυνταίου: Ελευθεριάδης Κυριάκος, άνεργος. Απόφοιτος του Τμήματος Πλαστικών Τεχνών και Επιστημών της Τέχνης στα Ιωάννινα και της Σχολής Αρχιτεκτονικής του Πανεπιστημίου του Westminster στο Λονδίνο, όπου ζούσε και εργαζόταν τα τελευταία 6 χρόνια.

Δ. Πρεσπών: Ιωαννόπουλος Γιώργος, ηλεκτρολόγος - μηχανικός, υποψήφιος διδάκτορας του Πολυτεχνείου Ξάνθης, γραμματέας του Συλλόγου Μεταπτυχιακών Φοιτητών και Υποψήφιων Διδακτόρων του Πολυτεχνείου Ξάνθης.

ΠΕΡΙΦΕΡΕΙΑ ΘΕΣΣΑΛΙΑΣ

Νομός Καρδίτσας

Δ. Καρδίτσας: Κρανιάς Βασίλης, συνταξιούχος τεχνικός του ΟΤΕ, δημοτικός σύμβουλος.

Δ. Λίμνης Πλαστήρα: Ελευθερίου Βασίλης, τοπογράφος μηχανικός, έκτακτος καθηγητής ΤΕΙ Θεσσαλίας. Δημοτικός σύμβουλος, μέλος της Κεντρικής Αντιπροσωπείας του ΤΕΕ και πρόεδρος του Παραρτήματος Καρδίτσας του Πανελλήνιου Συλλόγου Διπλωματούχων Αγρονόμων Τοπογράφων Μηχανικών.

Δ. Μουζακίου: Γιώτης Λάμπρος, ψυκτικός, δημοτικός σύμβουλος Μουζακίου.

Δ. Παλαμά: Πολυγένης Αρης, αγρότης, δημοτικός σύμβουλος, μέλος του ΔΣ της Ενωτικής Ομοσπονδίας Αγροτικών Συλλόγων Καρδίτσας και πρόεδρος του Αγροτικού Συλλόγου Λεύκης.

Δ. Σοφάδων: Στουρνάρας Ηλίας, τοπογράφος Μηχανικός, πρόεδρος του Παραρτήματος Θεσσαλίας του Σωματείου Μισθωτών Τεχνικών.

Νομός Λαρίσης

Δ. Αγιάς: Κασίδας Γιάννης, δασολόγος, αυτοαπασχολούμενος. Δημοτικός Σύμβουλος, μέλος του ΔΣ του Εμπορικού Συλλόγου Αγιάς.

Δ. Ελασσόνας: Αβρανάς Δημήτρης, αυτοαπασχολούμενος οδοντίατρος, δημοτικός σύμβουλος Ελασσόνας.

Δ. Κιλελέρ: Σταμουλάκης Βασίλης, συνταξιούχος έμπορος, δημοτικός σύμβουλος.

Δ. Τεμπών: Κωστή Μαρία, συνταξιούχος τραπεζοϋπάλληλος, πρώην συνδικαλίστρια στον Σύλλογο Υπαλλήλων της Εθνικής Τράπεζας. Εχει ενασχόληση διαχρονικά με τον πολιτισμό.

Δ. Τυρνάβου: Χατζηκράχτης Στέλιος, αυτοαπασχολούμενος εκπαιδευτικός, δημοτικός σύμβουλος Τυρνάβου.

Δ. Φαρσάλων: Αναγνώστου Αποστόλης, οικοδόμος, πρόεδρος του Σωματείου Οικοδόμων Φαρσάλων.

Νομός Μαγνησίας

Δ. Βόλου: Ριζόπουλος Αποστόλης, δάσκαλος.

Δ. Αλμυρού: Τσόγκας Σάββας, αυτοαπασχολούμενος λογιστής- φοροτέχνης, δημοτικός σύμβουλος Αλμυρού.

Δ. Ζαγοράς - Μουρεσίου: Τσαπράζης Βασίλης, αυτοαπασχολούμενος πολιτικός μηχανικό, δημοτικός σύμβουλος Ζαγοράς - Μουρεσίου, μέλος της Αντιπροσωπείας του ΤΕΕ Μαγνησίας και του ΔΣ του Συλλόγου Πολιτικών Μηχανικών Νομού Μαγνησίας.

Δ. Νοτίου Πηλίου: Κωνσταντινάκης Γιάννης, αυτοαπασχολούμενος χωματουργικών έργων.

Δ. Ρήγα Φερραίου: Παπαϊωάννου Αποστόλης, συνταξιούχος καθηγητής, δημοτικός σύμβουλος Ρήγα Φεραίου.

Δ. Σκιάθου: Καρπέτας Βάιος, τραπεζοϋπάλληλος.

Δ. Σκοπέλου: Αναγνώστου Γιώργος, επαγγελματίας Τουρισμού - Εστίασης, δημοτικός σύμβουλος.

Νομός Τρικάλων

Δ. Τρικκαίων: Καΐκης Γιώργος, καθηγητής Φυσικής Αγωγής, δημοτικός σύμβουλος Τρικάλων.

Δ. Πύλης: Καλύβας Βάιος, μηχανικός αυτοκινήτων, μέλος του ΔΣ του Σωματείου Ιδιοκτητών Συνεργείων Αυτοκινήτων Τρικάλων και μέλος της Γραμματείας Τρικάλων της ΠΑΣΕΒΕ.

Δ. Φαρκαδόνας: Στεργίου Ευαγγελία, ειδική παιδαγωγός, δραστηριοποιείται στον Σύλλογο Πρωτοβάθμιας Εκπαίδευσης Τρικάλων και στην Πρωτοβουλία Αναπληρωτών.

ΠΕΡΙΦΕΡΕΙΑ ΗΠΕΙΡΟΥ

Νομός Αρτης

Δ. Αρταίων: Καλλώνης Στράτος, λογιστής, αντιπρόεδρος του Εργατικού Κέντρου Αρτας.

Δ. Κεντρικών Τζουμέρκων: Λύκος Χρήστος, συνταξιούχος.

Δ. Νικολάου Σκουφά: Σαπρίκης Ηλίας, ιδιωτικός υπάλληλος, μέλος της Επιτροπής Ειρήνης και δραστηριοποιείται στο Σωματείο Φαρμακοϋπαλλήλων Αρτας.

Νομός Θεσπρωτίας

Δ. Ηγουμενίτσας: Δήμας Θεόδωρος (Δώρης), δημοτικός σύμβουλος, συνταξιούχος, εκλεγμένος στο ΔΣ του Σωματείου Συνταξιούχων ΟΑΕΕ Θεσπρωτίας.

Δ. Σουλίου: Κούτσης Ηλίας, εκπαιδευτικός, μέλος του ΔΣ ΕΛΜΕ Θεσπρωτίας.

Δ. Φιλιατών: Ρέγκας Λαέρτης, μέλος της ΕΠ Ηπείρου - Κέρκυρας - Λευκάδας.

Νομός Ιωαννίνων

Δ. Βορείων Τζουμέρκων: Λεοντάρης Λεωνίδας, αρχιτέκτονας μηχανικός, πρόεδρος του Σωματείου Εργαζομένων στην Αρχαιολογία, επικεφαλής Επιτροπής Ειρήνης Ιωαννίνων, δημοτικός σύμβουλος.

Δ. Δωδώνης: Τόκας Τάσος, εκπαιδευτικός, εκλεγμένος στο Σύλλογο Εκπαιδευτικών Πρωτοβάθμιας Εκπαίδευσης.

Δ. Ζίτσας: Λωρίδας Γιώργος, ειδικευόμενος γιατρός στο Νοσοκομείο «Χατζηκώστα».

Δ. Κόνιτσας: Σδούκος Τάκης, κτηνοτρόφος, δημοτικός σύμβουλος.

Δ. Πωγωνίου: Καραγιάννης Πάνος, ιδιωτικός υπάλληλος, δημοτικός σύμβουλος.

Νομός Πρεβέζης

Δ. Πρέβεζας: Αμάραντος Σταύρος, φαρμακοποιός, πρόεδρος του Φαρμακευτικού Συλλόγου Πρέβεζας, δημοτικός σύμβουλος.

Δ. Ζηρού: Γείτονας Μενέλαος, εκπαιδευτικός, δημοτικός σύμβουλος.

Δ. Πάργας: Δέσκας Πέτρος, δημοτικός σύμβουλος, εκπαιδευτικός, εκλεγμένος στο ΔΣ της ΕΛΜΕ Πρέβεζας.

ΠΕΡΙΦΕΡΕΙΑ ΔΥΤΙΚΗΣ ΕΛΛΑΔΑΣ

Νομός Αιτωλοακαρνανίας

Δ. Μεσολογγίου: Γερολυμάτος Θύμιος, ιδιωτικός υπάλληλος.

Δ. Αγρινίου: Παπανικολάου Τίμος, δημοτικός σύμβουλος, μέλος του ΔΣ της ΠΕ Δήμων Δυτικής Ελλάδας.

Δ. Ακτίου - Βόνιτσας: Αμαργιανός Γιώργος, εστιάτορας.

Δ. Αμφιλοχίας: Μάλλιος Ηλίας, συνταξιούχος οδοντοτεχνίτης.

Δ. Θέρμου: Μπουγάς Χαρίλαος, έμπορος.

Δ. Ξηρομέρου: Κομπλίτσης Δημήτρης, συνταξιούχος του ΟΤΕ, δημοτικός σύμβουλος.

Νομός Αχαΐας

Δ. Αιγιαλείας: Κουρή Αγγελική, λογίστρια, υπήρξε Γραμματέας του Συλλόγου Λογιστών Αιγίου (2012 - 2016).

Δ. Δυτικής Αχαΐας: Θανόπουλος Αλέκος, αγρότης, πρόεδρος του Αγροτικού Συλλόγου Ωλενίας και του Συλλόγου Παραγωγών Λαϊκών Αγορών Ν. Αχαΐας.

Δ. Ερυμάνθου: Σκιαδάς Τάκης, συνταξιούχος υπάλληλος του δήμου Πατρέων, μέλος του ΔΣ του ΔΗΠΕΘΕ Πάτρας. Υπηρξε μέλος του ΔΣ της ΠΟΕ - ΟΤΑ και πρόεδρος του Σωματείου Υπαλλήλων Δήμου Πατρέων.

Δ. Καλαβρύτων: Ανδριόπουλος Σταμάτης, συνταξιούχος εργάτης.

Νομός Ηλείας

Δ. Πύργου: Γιάνναρος Χρήστος, μηχανολόγος μηχανικός, αυτοαπασχολούμενος, μέλος της διοίκησης του Επιμελητηρίου Ηλείας.

Δ. Ανδραβίδας - Κυλλήνης: Μοσχονάς Γιώργος, γενικός γραμματέας του Συλλόγου Δασκάλων και Νηπιαγωγών Λεχαινών.

Δ. Ανδρίτσαινας - Κρεστένων: Γκότσης Νίκος, ιδιωτικός υπάλληλος, δημοτικός σύμβουλος.

Δ. Αρχαίας Ολυμπίας: Τζαβάρας Γιώργος, δημοτικός σύμβουλος, μέλος του ΔΣ του Εμπορικού Συλλόγου Αρχαίας Ολυμπίας.

Δ. Ζαχάρως: Γιαννόπουλος Χρήστος, πρόεδρος της Ομοσπονδίας Αγροτικών Συλλόγων Ηλείας, δημοτικός σύμβουλος.

Δ. Ηλιδας: Κολόσακας Αγγελος, συνταξιούχος δάσκαλος, δημοτικός σύμβουλος.

Δ. Πηνειού: Τσαουσάκης Αλέξης, αυτοκινητιστής.

ΠΕΡΙΦΕΡΕΙΑ ΣΤΕΡΕΑΣ ΕΛΛΑΔΑΣ

Νομός Βοιωτίας

Δ. Λεβαδέων: Κοτσικώνας Νώντας, Δικηγόρος, δημοτικός σύμβουλος.

Δ. Αλιάρτου - Θεσπιέων: Μπούτσικος Γιώργος, πολιτικός μηχανικός ΟΤΑ, δημοτικός σύμβουλος.

Δ. Διστόμου - Αράχοβας - Αντίκυρας: Ζάκας Λουκάς, συνταξιούχος μεταλλεργάτης, δημοτικός σύμβουλος.

Δ. Θηβαίων: Τουλουμάκος Αντώνης, δικηγόρος, δημοτικός σύμβουλος, μέλος του ΔΣ του Δικηγορικού Συλλόγου Θήβας.

Δ. Ορχομενού: Σκοπάς Γιώργος, υπάλληλος ΔΕΗ, δημοτικός σύμβουλος.

Δ. Τανάγρας: Γιαλούρης Μιχάλης, λογιστής. Διετέλεσε πρόεδρος του Συνδέσμου Προστασίας Ασωπού. Ηταν Πρόεδρος του Δημοτικού Συμβουλίου του δήμου Οινοφύτων και διετέλεσε αντιδήμαρχος το 2007.

Νομός Ευβοίας

Δ. Χαλκιδέων: Τζαβάρας Γιάννης, τεχν. Γεωπονίας, μέλος του ΔΣ του ΕΚ Εύβοιας, πρόεδρος του Σωματείου Εργαζομένων στο ΖΟΥΡΑ.

Δ. Διρφύων - Μεσσαπίων: Πύθουλα Γεωργία, φιλόλογος, δημοτικός σύμβουλος

Δ. Ερέτριας: Καραμπέτσου Ασημίνα, μηχανικός Περιβάλλοντος, δημοτικός σύμβουλος, μέλος του ΔΣ του ΕΚ Εύβοιας, Πρόεδρος του Σωματείου Ιδ. Υπαλλήλων Χαλκίδας, μέλος του ΔΣ της ΟΓΕ.

Δ. Ιστιαίας - Αιδηψού: Καμαράτος Θανάσης, οικοδόμος, δημοτικός σύμβουλος, πρόεδρος του Σωματείου Οικοδόμων ΒΚ Εύβοιας.

Δ. Καρύστου: Παρασκευάς Δημήτρης, Φυσικός, εργαζόμενος σε φροντιστήριο. Συμμετέχει στην Επιτροπή Αγώνα Εργαζομένων Καρύστου.

Δ. Κύμης - Αλιβερίου: Κέκκης Κώστας, πυροσβέστης, μέλος του ΔΣ του Σωματείου Πυροσβεστών Στερεάς Ελλάδας.

Δ. Μαντουδίου - Λίμνης - Αγίας Αννας: Λιαγκάκης Στάθης, αγρότης, πρόεδρος του Αγροτικού Συλλόγου Μαντουδίου.

Νομός Ευρυτανίας

Δ. Καρπενησίου: Γκορόγιας Δημήτρης, συνταξιούχος ΟΤΕ. Διετέλεσε πρόεδρος του τμήματος κλασικού Αθλητισμού του ΑΠΟΚ ΒΕΛΟΥΧΙ και πρόεδρος της Κοινότητας Δυτ. Φραγγίστας (1994-1998).

Νομός Φθιώτιδος

Δ. Λαμιέων: Δελιχάς Γιώργος, δημοσιογράφος, μέλος του ΔΣ του ΕΚ Λαμίας.

Δ. Μώλου - Αγίου Κωνσταντίνου: Ηλιόπουλος Γιάννης, συνταξιούχος οικοδόμος, για χρόνια πρόεδρος του Σωματείου Οικοδόμων Κ. Βούρλων.

Δ. Αμφίκλειας - Ελάτειας: Τσούλφας Δημήτρης, εργάτης στη Βιομηχανία Πλαστικών Κρήτης. Υπήρξε δημοτικός σύμβουλος Αμφίκλειας - Ελάτειας (2012-2014).

Δ. Λοκρών: Καρατράντος Θωμάς, εργαζόμενος στην ΕΖΑ, ταμίας του Κυνηγητικού Συλλόγου Αταλάντης.

Δ. Δομοκού: Νιάνιος Χρήστος, συνταξιούχος εκπαιδευτικός, δημοτικός σύμβουλος.

Δ. Μακρακώμης: Ράμμος Παναγιώτης, δημοσιογράφος, πρώην μέλος του ΔΣ της ΕΣΗΕΑ.

Δ. Στυλίδος: Καρκάνη Βαγγελιώ, τεχνολόγος ιατρικών εργαστηρίων (παρασκευάστρια), μέλος της Ομάδας Γυναικών Λαμίας (ΟΓΕ).

Νομός Φωκίδας

Δ. Δελφών: Λεοντίου Στάθης, υπάλληλος Περιφέρειας Στερεάς, δημοτικός σύμβουλος.

Δ. Δωρίδος: Λάιος Γιάννης, συνταξιούχος ΛΑΡΚΟ, δημοτικός σύμβουλος.

ΠΕΡΙΦΕΡΕΙΑ ΠΕΛΟΠΟΝΝΗΣΟΥ

Νομός Αργολίδος

Δ. Ναυπλιέων: Γκόνης Κώστας, συνταξιούχος πολιτικός μηχανικός, μέλος του ΔΣ του ΤΕΕ Πελοποννήσου.

Δ. Αργους - Μυκηνών: Θεοδοσίου Γιώργος, αγρότης, μέλος του Αγροτοκτηνοτροφικού Συλλόγου Αργολίδας, δημοτικός σύμβουλος.

Δ. Επιδαύρου: Μπουρδάκος Ναπολέων, πληροφορικός - αυτοαπασχολούμενος, μέλος του Πολιτιστικού Συλλόγου Επιδαύρου.

Δ. Ερμιονίδας: Πετρίδης Βασίλης, συνταξιούχος οδηγός στα τρόλεϊ Αθηνών, αντιπρόεδρος του Συλλόγου Συνταξιούχων τρόλεϊ Αθηνών - Πειραιώς.

Νομός Αρκαδίας

Δ. Τρίπολης: Γούργαρης Βαγγέλης, συνταξιούχος εργαζόμενος της ΔΕΗ, περιφερειακός σύμβουλος.

Δ. Γορτυνίας: Φράγκος Γιάννης, συνταξιούχος, πρώην πρόεδρος του Σωματείου εργαζομένων στα Κέντρα Υγείας Αρκαδίας.

Δ. Μεγαλόπολης: Κατσιρούμπας Γιώργος, συνταξιούχος ΟΤΑ, μέλος της Επιτροπής Αγώνα Μεγαλόπολης.

Δ. Νότιας Κυνουρίας: Χείλαρης Νίκος, αυτοαπασχολούμενος, Γραμματέας του Παναρκαδικού Συνδικάτου Τεχνεργατών Οικοδόμων.

Νομός Κορινθίας

Δ. Κορινθίων: Τζέκου Παρασκευή (Βιβή), μηχανικός Η/Υ, πρώην μέλος του ΔΣ του Σωματείου Νέων Τεχνολογιών και Τηλεπικοινωνιών Ν. Αχαΐας.

Δ. Βέλου - Βόχας: Τσουτσάνης Δημήτρης, αρχιτέκτονας - μηχανικός, πρώην μέλος της ΔΕ του ΤΕΕ Κορινθίας.

Δ. Λουτρακίου - Περαχώρας - Αγ. Θεοδώρων: Ασημακόπουλος Χρήστος, πρώην πρόεδρος του Εμπορικού Συλλόγου Λουτρακίου.

Δ. Ξυλοκάστρου - Ευρωστίνης: Παναγιωτόπουλος Νίκος, συμβασιούχος στο δήμο Ξυλοκάστρου, μέλος του ΔΣ Συλλόγου Ιδιωτικών Υπαλλήλων Ν. Κορινθίας.

Δ. Σικυωνίων: Νανόπουλος Βασίλης, συνταξιούχος ΙΚΑ, πρώην μέλος του ΔΣ του Συλλόγου Υπαλλήλων ΙΚΑ Ν. Κορινθίας.

Νομός Λακωνίας

Δ. Σπάρτης: Βουνάσης Αλέκος, γιατρός ακτινοδιαγνώστης, αντιπρόεδρος γιατρών ΕΣΥ Λακωνίας, μέλος του ΔΣ του Ιατρικού Συλλόγου Σπάρτης, δημοτικός σύμβουλος.

Δ. Ανατολικής Μάνης: Αναστασάκος Δημήτρης, αυτοαπασχολούμενος ξυλουργός, μέλος του Τοπικού Συμβουλίου κοινότητας Γυθείου και του ΔΣ του Πολιτιστικού Συλλόγου Μαυροβουνίου.

Δ. Ευρώτα: Κοιλάκος Γιώργος, αρτοποιός, δημοτικός σύμβουλος.

Δ. Μονεμβασίας: Αναγνωστοπούλου Ελένη, δημοτική σύμβουλος, συνταξιούχος εκπαιδευτικός.

Νομός Μεσσηνίας

Δ. Καλαμάτας: Οικονομάκος Δημήτρης, αυτοαπασχολούμενος, μέλος πολιτιστικών και αθλητικών συλλόγων, μέλος του ΔΣ Συλλόγου Γονέων 4ου Δημοτικού Σχολείου, δημοτικός σύμβουλος.

Δ. Δυτικής Μάνης: Ταβουλαρέας Πέτρος, ηλεκτρολόγος, πρόεδρος της Σαϊδόνας από το 2014.

Δ. Μεσσήνης: Θεοδωρακόπουλος Χρήστος, αγρότης, πρόεδρος της Ομοσπονδίας Αγροτικών Συλλόγων Πελοποννήσου και του Αγροτοκτηνοτροφικού Συλλόγου Μεσσήνης.

Δ. Οιχαλίας: Ρεϊτζόπουλος Κώστας, κοινωνιολόγος, δημοτικός σύμβουλος.

Δ. Πύλου - Νέστορος: Αποστολοπούλου Σοφία, συνταξιούχος γιατρός, δημοτικός σύμβουλος.

Δ. Τριφυλίας: Κουκούμης Σαράντος, συνταξιούχος δάσκαλος, αντιπρόεδρος του ΔΣ Πολυτέκνων Τριφυλίας, δημοτικός σύμβουλος.

ΠΕΡΙΦΕΡΕΙΑ ΙΟΝΙΩΝ ΝΗΣΩΝ

Δ. Ζακύνθου: Κόκλας Φώτης, λογιστής.

Δ. Κέρκυρας: Κουλούρης Γιώργος, μέλος του ΔΣ του Σωματείου Συνταξιούχων ΙΚΑ Κέρκυρας.

Δ. Κεφαλονιάς: Μαντζουράτος Δημήτρης, γυμναστής, πρόεδρος της ΕΛΜΕ.

Δ. Ιθάκης: Μαυροκέφαλος Νώντας, δημοτικός σύμβουλος, μέλος του ΔΣ της ΕΛΜΕ.

Δ. Λευκάδος: Βεροιώτης Βαγγέλης, ιδιωτικός υπάλληλος, γραμματέας του Σωματείου Ιδιωτικών Υπαλλήλων Λευκάδας.

ΠΕΡΙΦΕΡΕΙΑ ΒΟΡΕΙΟΥ ΑΙΓΑΙΟΥ

Δ. Λέσβου: Τσιριγώτη Νίκη, δικηγόρος, μέλος του ΔΣ του Δικηγορικού Συλλόγου Μυτιλήνης και πρόεδρος του Συλλόγου Προοδευτικών Γυναικών Μυτιλήνης, δημοτική σύμβουλος.

Δ. Χίου: Σκούφαλος Μάρκος, δάσκαλος, δημοτικός σύμβουλος. Πρόεδρος του ΝΤ Χίου της ΑΔΕΔΥ.

Δ. Σάμου: Τζίχας Κώστας, μέλος της Γραμματείας της Πανσαμιακής Επιτροπής Ειρήνης και δημοτικός σύμβουλος.

Δ. Λήμνου: Μαδυτινός Κώστας, δάσκαλος, μέλος του Τοπικού Συμβουλίου Κάσπακα, πρόεδρος του ΝΤ Λήμνου της ΑΔΕΔΥ, πρόεδρος του Συλλόγου Εκπαιδευτικών Πρωτοβάθμιας Εκπαίδευσης Λήμνου.

Δ. Φούρνων Κορσέων: Kυπραίου Ευαγγελία, εργαζόμενη σε ερευνητικά προγράμματα σχετικά με τη συλλογή αλιευτικών δεδομένων, μέλος της ΟΓΕ και του ΔΣ του Πολιτιστικού Συλλόγου «ΚΟΡΑΣΙΑΙ ΝΗΣΟΙ».

ΠΕΡΙΦΕΡΕΙΑ ΝΟΤΙΟΥ ΑΙΓΑΙΟΥ

Δ. Ρόδου: Πότσος Τάκης, οδηγός - πωλητής στο χονδρεμπόριο, δημοτικός σύμβουλος, μέλος του ΔΣ του Σωματείου Ιδιωτικών Υπαλλήλων Ρόδου.

Δ. Καλυμνίων: Χούλης Σακελλάριος, οικοδόμος.

Δ. Θήρας: Αργυρού Μαρία, συνταξιούχος τραπεζοϋπάλληλος, δημοτική σύμβουλος στο δήμο Θήρας.

Δ. Νάξου: Κορρές Γιάννης. αγρότης, δημοτικός σύμβουλος.

Δ. Πάρου: Ροκονίδας Κωνσταντίνος, εκπαιδευτικός, αντιπρόεδρος του ΔΣ του Πανελλήνιου Συλλόγου Αδιόριστων Εκπαιδευτικών.

ΠΕΡΙΦΕΡΕΙΑ ΚΡΗΤΗΣ

Νομός Ηρακλείου

Δ. Αρχανών - Αστερουσίων: Καρκαβάτσος Μανόλης, αγρότης, πρόεδρος του Αγροτικού Συλλόγου Αστερουσίων, δημοτικός σύμβουλος.

Δ. Βιάννου: Μωυσάκης Κώστας, δικαστικός υπάλληλος, μέλος της Γραμματείας της Επιτροπής Ειρήνης Ηρακλείου.

Δ. Γόρτυνας: Μανιαδάκης Μιχάλης, βιοτέχνης, δημοτικός σύμβουλος.

Δ. Μαλεβιζίου: Χουστουλάκης Μιχάλης, συνταξιούχος οικοδόμος, αντιπρόεδρος Ενωσης Συνταξιούχων ΙΚΑ Ηρακλείου, δημοτικός σύμβουλος.

Δ. Φαιστού: Ζαχαριουδάκης Ιωάννης, κοινωνικός λειτουργός σε προγράμματα προσφύγων.

Δ. Χερσονήσου: Παρθενιώτης Γιώργος, λογιστής, πρόεδρος του ΔΣ Συλλόγου Γονέων Δημοτικού Σχολείου Επισκοπής, δημοτικός σύμβουλος.

Νομός Λασιθίου

Δ. Αγίου Νικολάου: Φιλιππάκης Γιώργος, δασολόγος γεωτεχνικός, μέλος του Πολιτιστικού Συλλόγου Ελούντας και της Επιτροπής Ειρήνης Λασιθίου.

Δ. Ιεράπετρας: Κοτσιφάκη Μαρία, συνταξιούχος εφοριακός ΔΟΥ, δημοτικός σύμβουλος.

Δ. Σητείας: Συμεωνίδης Συμεών, αυτοαπασχολούμενος λογιστής. οικονομολόγος, πρώην δημοτικός σύμβουλος δήμου Σητείας.

Νομός Ρεθύμνης

Δ. Ρεθύμνης: Μανουσογιάννης Μανούσος, ιδιωτικός υπάλληλος, μέλος του ΔΣ του Εργατικού Κέντρου Ρεθύμνου, δημοτικός σύμβουλος δήμου Ρεθύμνου.

Δ. Αγίου Βασιλείου: Χαριτάκης Θανάσης, συνταξιούχος λογιστής, πρώην μέλος του ΔΣ Ομοσπονδίας του Δημοσίου.

Δ. Ανωγείων: Σταυρακάκης Στέλιος, αγροτοκτηνοτρόφος, μέλος της Πανελλήνιας Επιτροπής των Μπλόκων, πρώην δημοτικός σύμβουλος δήμου Ανωγείων.

Νομός Χανίων

Δ. Χανίων: Βουρλάκης Νίκος, έμπορος, μέλος του ΔΣ της ΕΣΕΕ και του ΔΣ της ΟΕΣΚ.

Δ. Αποκορώνου: Μελισσάκης Νικήτας, απόστρατος Πυροσβεστικού Σώματος, μέλος του ΔΣ της Ενωσης Αποστράτων Πυροσβεστών Ν. Χανίων.

Δ. Κισσάμου: Φραγκιουδάκης Γιώργος, συνταξιούχος νοσηλευτής, μέλος του Εθνικού Συμβουλίου της ΕΕΔΥΕ.

Δ. Πλατανιά: Ανθούσης Δημήτρης, γυμναστής, προπονητής ποδοσφαίρου, γενικός γραμματέας του ΔΣ του Συνδέσμου Προπονητών Ποδοσφαίρου Χανίων - Ρεθύμνου.


Κορυφή σελίδας

Διαβάστε στο «Ρ»
Ο καιρός
Weather data from openweathermap.org