Πέμπτη 6 Δεκέμβρη 2018
ΠΟΔΟΣΦΑΙΡΟ - ΚΥΠΕΛΛΟ
Απέφυγε τα χειρότερα ο ΠΑΟ

Στις καθυστερήσεις γλίτωσε ο Παναθηναϊκός την ήττα από την Ιεράπετρα, με την οποία αναδείχθηκε ισόπαλος 2-2 σε εξ αναβολής αγώνα στο ΟΑΚΑ για τον 3ο όμιλο του Κυπέλλου. Οπως έχει διαμορφωθεί η βαθμολογία στον όμιλο, ενόψει της 3ης και τελευταίας αγωνιστικής οι δύο θέσεις που οδηγούν στην επόμενη φάση διεκδικούνται και από τις τέσσερις ομάδες (ΠΑΟ, ΟΦΙ, Κισσαμικό και Παναιτωλικό).

Παρά τις πολλές αλλαγές στη σύνθεσή τους, οι «πράσινοι» αναμενόταν να φτάσουν λιγότερο ή περισσότερο εύκολα στη νίκη επί της κρητικής ομάδας, η οποία αγωνίζεται στην Γ' Εθνική, και αυτό φάνηκε να γίνεται πράξη όταν ο Χατζηθεοδωρίδης άνοιξε το σκορ στο 20'. Η συνέχεια όμως διέψευσε ...πανηγυρικά τα προγνωστικά. Η αξιόμαχη Ιεράπετρα ισοφάρισε άμεσα με τον Χίσι (25') και λίγο πριν την ανάπαυλα έκανε το 1-2 (Αναστασόπουλος 43'), το οποίο κρατούσε μέχρι και την τελευταία φάση του αγώνα, στο 94ο λεπτό, όταν το γκολ του Καμπέτση λύτρωσε τον Παναθηναϊκό και του έδωσε το βαθμό της ισοπαλίας.

• Η βαθμολογία: Κισσαμικός 4, Παναθηναϊκός 4, Παναιτωλικός 1, Ιεράπετρα 1.