Παρασκευή 9 Αυγούστου 2002
ΡΙΖΟΣΠΑΣΤΗΣΡΙΖΟΣΠΑΣΤΗΣ

Sportidea

Ολοταχώς προς το χρυσό μετάλλιο... τρέχει ο Κώστας Κεντέρης στο πανευρωπαϊκό πρωτάθλημα του Μονάχου και στην κούρσα του αυτή μάλλον δεν... έχει αντίπαλο. Ο Ελληνας πρωταθλητής πήρε άνετα την πρόκριση για το σημερινό τελικό του αγωνίσματος και μάλιστα χωρίς να... ιδρώσει και ιδιαίτερα. Παράλληλα οι κούρσες του στα προκριματικά και στα προημιτελικά ήταν και μια επίδειξη δύναμης επιβεβαιώνοντας με τον καλύτερο τρόπο το γεγονός ότι θεωρείται ίσως ο καλύτερος 200άρης στον κόσμο αυτή τη στιγμή. Ο «χρυσός» Ολυμπιονίκης του Σίδνεϊ και παγκόσμιος πρωταθλητής του Εντμοντον πέρασε εύκολα πρώτος στα προημιτελικά των 200 μέτρων στο ευρωπαϊκό πρωτάθλημα του Μονάχου, με χρόνο 20.55, ουσιαστικά...
472 λέξεις, σελ.: 23
Χωρίς να πείσει με την απόδοσή της, αλλά παράλληλα και χωρίς να συναντήσει και ιδιαίτερα προβλήματα η ΑΕΚ άνοιξε νικηφόρα τις επίσημες υποχρεώσεις της για τη νέα χρονιά. Η «Ενωση επικράτησε με 2-0...