Τετάρτη 22 Φλεβάρη 2017
ΡΙΖΟΣΠΑΣΤΗΣΡΙΖΟΣΠΑΣΤΗΣ
Με την ήττα στο πρώτο παιχνίδι της Τούμπας με 3-0 να του περιορίζει τις ελπίδες, ο ΠΑΟΚ αντιμετωπίζει σήμερα στη Γερμανία τη Σάλκε (19.00, Cosmote Sports 3), στη ρεβάνς για τη φάση των «32» στο Europa League. Η επιβλητική νίκη επί της Βέροιας για τη Super League έφτιαξε ξανά το κλίμα στην ομάδα με το ζητούμενο για σήμερα να είναι η καλύτερη εμφάνιση από αυτή στον πρώτο αγώνα, κυρίως για λόγους γοήτρου και ψυχολογίας. Πάντως, ο τεχνικός του «δικεφάλου», Βλάνταν Ιβιτς, δεν χάνει την αισιοδοξία του τονίζοντας πως σε «90 λεπτά μπορούν να αλλάξουν πολλά». Για τον ίδιο, παρά τις διαμορφωμένες ισορροπίες, οι παίκτες έχουν σημαντικό κίνητρο για απόψε θέλοντας να κάνουν μια καλή εμφάνιση, με τη νίκη...
186 λέξεις, σελ.: 23
Χωρίς να συναντήσει ιδιαίτερα προβλήματα (με εξαίρεση τη 2η περίοδο) η ΑΕΚ σφράγισε χτες την πρόκριση στους «16» του Fiba Champions League επικρατώντας στο ΟΑΚΑ της λιθουανικής Γιουβέντους με 74-55...