Παρασκευή 24 Γενάρη 2014
ΡΙΖΟΣΠΑΣΤΗΣΡΙΖΟΣΠΑΣΤΗΣ

Icon

Τα προβλήματα στην περιφέρεια στο μεγαλύτερο μέρος του αγώνα και τα κρίσιμα εύστοχα σουτ στα τελευταία λεπτά των Κλέιζα και Ονάν (ως απάντηση στα αντίστοιχα των Μπράμου, Φώτση) ήταν τα βασικά στοιχεία που διαμόρφωσαν το σκηνικό της ήττας για τον Παναθηναϊκό από τη Φενέρ του Ομπράντοβιτς στην Τουρκία με 77-72 για την 4η αγωνιστική του ΤΟΠ-16. Το αποτέλεσμα δεν επιφέρει κάποιες σημαντικές επιπτώσεις για την ελληνική ομάδα ενώ για τους γηπεδούχους είναι σημαντικό καθώς τους κρατάει εντός πρόκρισης. Οι «πράσινοι» στο πρώτο μέρος εγκλωβίστηκαν περιφερειακά με αστοχία στην επίθεση (4/17 3ποντα) αφού δεν έβρισκαν το ελεύθερο σουτ ενώ αμυντικά αδυνατούσαν να σταματήσουν τους Μακ Κάλεμπ - Πρέλτζιτς...
393 λέξεις, σελ.: 23
Μια ακόμη... σφαλιάρα, αυτή τη φορά από τη Σάντερλαντ για το Λιγκ Καπ, ήρθε να επιβεβαιώσει την παρατεταμένη περίοδο «ντεφορμαρίσματος» της προσεχούς αντιπάλου του Ολυμπιακού στο Τσάμπιονς Λιγκ...