Τετάρτη 25 Απρίλη 2012
ΡΙΖΟΣΠΑΣΤΗΣΡΙΖΟΣΠΑΣΤΗΣ
Το πρώτο βήμα για την πρόκρισή τους και στο φετινό τελικό της Α1 ανδρών έκαναν χτες Ολυμπιακός και Παναθηναϊκός που στα πλαίσια της ημιτελικής φάσης επικράτησαν εντός έδρας στα πρώτα παιχνίδια του Πανιωνίου (83-67) και του Κολοσσού Ρόδου (103-67) κάνοντας το 1-0 νίκες. Ας σημειωθεί ότι η πρόκριση κρίνεται στις 3 νίκες, ενώ τα δεύτερα παιχνίδια θα γίνουν την Πέμπτη και πάλι στις έδρες των αιωνίων. Στο ΣΕΦ ο Ολυμπιακός παίζοντας καλύτερα στην τρίτη περίοδο κατάφερε να φθάσει στη νίκη απέναντι στον Πανιώνιο που σε όλο το πρώτο μέρος τον δυσκόλεψε αρκετά (23-23 στο 10', 29-33 στο 15', 42-38 ημίχρονο). Οι γηπεδούχοι βελτιωμένοι αισθητά στα αμυντικά τους καθήκοντα κατάφεραν να ξεφύγουν στο σκορ...