Πέμπτη 19 Μάρτη 2009
ΡΙΖΟΣΠΑΣΤΗΣΡΙΖΟΣΠΑΣΤΗΣ
Φιλομένο - Ντιόγκο σημειώσατε: Χ. Οι δυο παίκτες ήταν αυτοί που διαμόρφωσαν το τελικό αποτέλεσμα στην Τρίπολη (2-2) με τους «ερυθρόλευκους» αναμφίβολα να έχουν τον πρώτο λόγο στη ρεβάνς στο «Καραϊσκάκη» για την πρόκριση στον τελικό του θεσμού. Η ομάδα της Αρκαδίας κατάφερε να βρεθεί μπροστά στο σκορ με δυο γκολ διαφορά μέσα σε πέντε λεπτά. Στο 30' ο Ζαϊρί, αφού «χόρεψε» την άμυνα του Ολυμπιακού, βρήκε με όμορφη σέντρα τον Φιλομένο που με κεφαλιά άνοιξε το σκορ. Πέντε λεπτά αργότερα ο ίδιος παίκτης από σέντρα φάουλ του Φλάβιο, επίσης με κεφαλιά, διπλασίασε τα γκολ του Αστέρα. Τότε πήρε το... όπλο του ο Ντιόγκο. Με δυνατό σουτ στο 43' μείωσε, ενώ στην επανάληψη με κεφαλιά ψαράκι στο 73' από...
220 λέξεις, σελ.: 37
Ενα 20λεπτο καλού ποδοσφαίρου ήταν αρκετό για την ΑΕΚ, που κέρδισε 3-1 τον Πανσερραϊκό και πήρε προβάδισμα πρόκρισης για τον τελικό του Κυπέλλου. Με τον Μπλάνκο σε ρόλο δημιουργού (2 ασίστ) και τους...