00:00 - 10:30 ΜΟΥΣΙΚΕΣ ΕΠΙΛΟΓΕΣ, 10:30 - 10:35 ΔΕΛΤΙΟ ΕΙΔΗΣΕΩΝ, 10:35 - 11:00 ΜΟΥΣΙΚΕΣ ΕΠΙΛΟΓΕΣ, 11:00 - 12:00 ΟΣΑ ΦΕΡΝΕΙ Η ΜΕΡΑ, 12:00 - 13:00 ΚΛΙΚ ΣΤΗΝ ΕΝΗΜΕΡΩΣΗ, 13:00 - 13:30 ΜΟΥΣΙΚΕΣ ΕΠΙΛΟΓΕΣ, 13:30 - 13:35 ΔΕΛΤΙΟ ΕΙΔΗΣΕΩΝ, 13:35 - 14:00 ΜΟΥΣΙΚΕΣ ΕΠΙΛΟΓΕΣ, 14:00 - 16:00 Η ΤΖΑΖ ΤΟΤΕ ΚΑΙ ΤΩΡΑ, 16:00 - 19:00 ΜΟΥΣΙΚΕΣ ΕΠΙΛΟΓΕΣ, 19:00 - 20:00 WORLD BYPASS, 20:00 - 22:00 ΜΟΝΟΠΑΤΙΑ ΤΗΣ ΑΝΑΤΟΛΗΣ, 22:00 - 24:00 ΜΟΥΣΙΚΕΣ ΕΠΙΛΟΓΕΣ
00:00 - 10:30 ΜΟΥΣΙΚΕΣ ΕΠΙΛΟΓΕΣ, 10:30 - 10:35 ΔΕΛΤΙΟ ΕΙΔΗΣΕΩΝ, 10:35 - 11:00 ΜΟΥΣΙΚΕΣ ΕΠΙΛΟΓΕΣ, 11:00 - 12:00 ΟΣΑ ΦΕΡΝΕΙ Η ΜΕΡΑ, 12:00 - 13:00 ΚΛΙΚ ΣΤΗΝ ΕΝΗΜΕΡΩΣΗ, 13:00 - 13:30 ΜΟΥΣΙΚΕΣ ΕΠΙΛΟΓΕΣ, 13:30 - 13:35 ΔΕΛΤΙΟ ΕΙΔΗΣΕΩΝ, 13:35 - 14:00 ΜΟΥΣΙΚΕΣ ΕΠΙΛΟΓΕΣ, 14:00 - 16:00 ΜΟΝΟΠΑΤΙΑ ΤΗΣ ΑΝΑΤΟΛΗΣ, 16:00 - 17:00 ΜΟΥΣΙΚΕΣ ΕΠΙΛΟΓΕΣ, 17:00 - 19:00 7 ΣΕ ΠΑΙΡΝΕΙ ΑΡΙΣΤΕΡΑ, 19:00 - 20:00 ΛΑΪΚΑ ΜΟΝΟΠΑΤΙΑ, 20:00 - 21:00 ΜΟΥΣΙΚΟΙ ΣΥΝΕΙΡΜΟΙ, 21:00 - 24:00 ΜΟΥΣΙΚΕΣ ΕΠΙΛΟΓΕΣ
00:00 - 10:30 ΜΟΥΣΙΚΕΣ ΕΠΙΛΟΓΕΣ, 10:30 - 10:35 ΔΕΛΤΙΟ ΕΙΔΗΣΕΩΝ, 10:35 - 11:00 ΜΟΥΣΙΚΕΣ ΕΠΙΛΟΓΕΣ, 11:00 - 12:00 ΟΣΑ ΦΕΡΝΕΙ Η ΜΕΡΑ, 12:00 - 13:00 ΚΛΙΚ ΣΤΗΝ ΕΝΗΜΕΡΩΣΗ, 13:00 - 13:30 ΜΟΥΣΙΚΕΣ ΕΠΙΛΟΓΕΣ, 13:30 - 13:35 ΔΕΛΤΙΟ ΕΙΔΗΣΕΩΝ, 13:35 - 17:00 ΜΟΥΣΙΚΕΣ ΕΠΙΛΟΓΕΣ, 17:00 - 19:00 7 ΣΕ ΠΑΙΡΝΕΙ ΑΡΙΣΤΕΡΑ, 19:00 - 20:00 ΚΙΝΗΜΑΤΟΓΡΑΦΙΚΕΣ ΣΗΜΕΙΩΣΕΙΣ, 20:00 - 22:00 ΥΠΑΡΧΕΙ ΛΟΓΟΣ ΣΟΒΑΡΟΣ, 22:00 - 24:00 ΜΟΥΣΙΚΕΣ ΕΠΙΛΟΓΕΣ
00:00 - 10:00 ΜΟΥΣΙΚΕΣ ΕΠΙΛΟΓΕΣ, 10:30 - 10:35 ΔΕΛΤΙΟ ΕΙΔΗΣΕΩΝ, 10:35 - 11:00 ΜΟΥΣΙΚΕΣ ΕΠΙΛΟΓΕΣ, 11:00 - 12:00 ΟΣΑ ΦΕΡΝΕΙ Η ΜΕΡΑ, 12:00 - 13:00 ΚΛΙΚ ΣΤΗΝ ΕΝΗΜΕΡΩΣΗ, 13:00 - 13:30 ΜΟΥΣΙΚΕΣ ΕΠΙΛΟΓΕΣ, 13:30 - 13:35 ΔΕΛΤΙΟ ΕΙΔΗΣΕΩΝ, 13:35 - 14:00 ΜΟΥΣΙΚΕΣ ΕΠΙΛΟΓΕΣ 14:00 -16:00 ΑΦΙΕΡΩΜΑ 16:00 - 18:00 ΜΟΥΣΙΚΕΣ ΕΠΙΛΟΓΕΣ, 18:00 - 19:00 ΛΟΓΩ... ΤΕΧΝΗΣ 19:00 - 21:00 ΠΟΙΗΤΙΚΗ ΑΔΕΙΑ, 21:00 - 24:00 ΜΟΥΣΙΚΕΣ ΕΠΙΛΟΓΕΣ
00:00 - 10:00 ΜΟΥΣΙΚΕΣ ΕΠΙΛΟΓΕΣ, 10:00 - 10:30 ΚΛΑΣΙΚΗ ΜΟΥΣΙΚΗ, 10:30 - 10:35 ΔΕΛΤΙΟ ΕΙΔΗΣΕΩΝ, 10:35 - 11:00 ΚΛΑΣΙΚΗ ΜΟΥΣΙΚΗ, 11:00 - 13:00 ΑΘΛΗΤΙΚΟ ΣΑΒΒΑΤΟ, 13.00-13.30 ΜΟΥΣΙΚΕΣ ΕΠΙΛΟΓΕΣ, 13:30 - 13:35 ΔΕΛΤΙΟ ΕΙΔΗΣΕΩΝ, 13:35 - 14:00 ΜΟΥΣΙΚΕΣ ΕΠΙΛΟΓΕΣ, 14:00 - 16:00 ΠΑΡΑΔΟΣΙΑΚΑ ΤΡΑΓΟΥΔΙΑ, 16:00 - 18:00 ΜΟΥΣΙΚΕΣ ΕΠΙΛΟΓΕΣ, 18.00-20.00 ΑΦΙΕΡΩΜΑ 20:00 - 21:00 ROCK AND ROLL ΕΠΙΛΟΓΕΣ, 21:00 - 23:00 Η JAZZ ΤΟΤΕ ΚΑΙ ΤΩΡΑ, 23:00 - 24:00 ΜΟΥΣΙΚΕΣ ΕΠΙΛΟΓΕΣ
10:00 - 10.30 ΚΛΑΣΙΚΗ ΜΟΥΣΙΚΗ 10-30-10.35 ΔΕΛΤΙΟ ΕΙΔΗΣΕΩΝ 10.35 - 11:00 ΚΛΑΣΙΚΗ ΜΟΥΣΙΚΗ, 11:00 - 12:00 ΜΟΥΣΙΚΕΣ ΕΠΙΛΟΓΕΣ, 12:00 - 14:00 ΠΑΡΑΔΟΣΙΑΚΑ ΤΡΑΓΟΥΔΙΑ, 14:00 - 15:00 ΛΑΙΚΑ ΜΟΝΟΠΑΤΙΑ, 15:00 - 18.00 20:00 ΜΟΥΣΙΚΕΣ ΕΠΙΛΟΓΕΣ, 18.00 - 20.00 ΑΦΙΕΡΩΜΑ 20:00 - 21:00 ROCK AND ROLL ΕΠΙΛΟΓΕΣ, 21.00-22.00 ΗΧΟΙ ΤΩΝ ΠΟΛΙΤΙΣΜΩΝ 22.00 - 24.00 ΜΟΥΣΙΚΕΣ ΕΠΙΛΟΓΕΣ
06.00 - 13.00 ΕΡΤ ΕΝΗΜΕΡΩΣΗ (08.00 και 09.00 3λεπτο ΔΕΛΤΙΟ ΕΙΔΗΣΕΩΝ)
15.00 ΕΡΤ ΕΙΔΗΣΕΙΣ - ΑΘΛΗΤΙΚΑ - ΚΑΙΡΟΣ
16.00 ΟΝ ΕΡΤ Εκπομπή
18.00 ΕΡΤ ΕΙΔΗΣΕΙΣ / ΔΕΛΤΙΟ ΣΤΗ ΝΟΗΜΑΤΙΚΗ - ΑΘΛΗΤΙΚΑ - ΚΑΙΡΟΣ
19.00 ΣΑΝ ΣΗΜΕΡΑ ΤΟΝ 20ό ΑΙΩΝΑ (Ε)
19.15 ΕΛΛΗΝΙΚΗ ΤΑΙΝΙΑ «Ο καλός μας άγγελος»
20.40 Ο ΚΑΙΡΟΣ ΣΤΗΝ ΩΡΑ ΤΟΥ
20.55 ΚΕΝΤΡΙΚΟ ΔΕΛΤΙΟ ΕΙΔΗΣΕΩΝ - ΑΘΛΗΤΙΚΑ
22.00 ΕΡΤ FOCUS Εκπομπή
24.00 ΕΙΔΗΣΕΙΣ - ΑΘΛΗΤΙΚΑ - ΚΑΙΡΟΣ
07.00 ΠΑΙΔΙΚΟ ΠΡΟΓΡΑΜΜΑ
09.00 ΞΕΝΟ ΝΤΟΚΙΜΑΝΤΕΡ (Νέα σειρά)
10.00 ΞΕΝΟ ΝΤΟΚΙΜΑΝΤΕΡ (Ε) «Φάκελος: Διατροφή»
11.00 ΜΗ ΜΟΥ ΓΥΡΝΑΣ ΤΗΝ ΠΛΑΤΗ (Ε)
12.30 ΕΞΙ ΨΕΜΑΤΑ ΚΑΙ ΜΙΑ ΑΛΗΘΕΙΑ (Ε)
13.30 REWIND (Ε)
15.00 ΕΜΙΛΙ
16.00 THE PARADISE (Ε) Σειρά
17.00 Η ΑΛΤΑΝΑ ΤΗΣ ΠΑΡΓΑΣ (Ε)
18.00 ΜΙΚΡΟΣΚΟΠΙΟ
18.30 ΑΠΟΣΤΡΟΦΟΣ (Ε)
19.00 ΞΕΝΟ ΝΤΟΚΙΜΑΝΤΕΡ (Ε)
20.00 THE PARADISE Νέα σειρά
21.00 EUROLEAGUE BASKET - ΑΓΩΝΑΣ (Ζ) ΤΟΡ 16: «Μπάμπεργκ - Ολυμπιακός»
23.00 EUROLEAGUE SHOW (Ζ)
07.00 ΚΑΛΗΜΕΡΑ ΕΛΛΑΔΑ Ενημερωτική εκπομπή
10.00 ΤΟ ΠΡΩΙΝΟ
12.50 ΜΕ ΑΓΑΠΗ
13.00 ΕΙΔΗΣΕΙΣ
13.30 TV QUIZ
14.10 ΚΩΝΣΤΑΝΤΙΝΟΥ ΚΑΙ ΕΛΕΝΗΣ (Ε)
15.15 ΤΟ ΚΑΦΕ ΤΗΣ ΧΑΡΑΣ (Ε)
16.30 ΧΩΡΙΣ ΕΣΕΝΑ Σειρά
17.30 ΕΙΔΗΣΕΙΣ - ΔΕΛΤΙΟ ΣΤΗ ΝΟΗΜΑΤΙΚΗ
17.45 Η ΜΑΜΑ ΜΟΥ ΜΑΓΕΙΡΕΥΕΙ ΚΑΛΥΤΕΡΑ ΑΠΟ ΤΗΝ ΔΙΚΗ ΣΟΥ
19.00 ΕΙΔΗΣΕΙΣ
20.00 ΔΙΔΥΜΑ ΦΕΓΓΑΡΙΑ Σειρά
21.00 ΜΠΡΟΥΣΚΟ Καθημερινή δραματική σειρά
22.15 ΟΙ ΣΥΜΜΑΘΗΤΕΣ Σειρά
23.15 THE 2NIGHT SHOW
08.00 HAPPY DAY ΣΤΟΝ ALPHA
12.30 ΕΙΔΗΣΕΙΣ
13.00 ΕΛΕΝΗ
16.00 ΛΟΓΩ TiViς
17.50 ΔΕΛΤΙΟ ΕΙΔΗΣΕΩΝ ΣΤΗ ΝΟΗΜΑΤΙΚΗ ΓΛΩΣΣΑ
18.00 ΑΚΟΥ ΤΙ ΕΙΠΑΝ! Τηλεπαιχνίδι
19.00 ΕΙΔΗΣΕΙΣ
20.00 ΚΑΤΙ ΨΗΝΕΤΑΙ
21.00 ΤΟ ΣΟΪ ΣΟΥ
21.50 ΠΑΜΕ ΠΑΚΕΤΟ
23.50 60' ΕΛΛΑΔΑ
06.45 ΚΟΙΝΩΝΙΑ ΩΡΑ MEGA Ενημερωτική εκπομπή
10.00 ΚΑΛΗΜΕΡΟΥΔΙΑ
13.10 ΝΤΟΛΤΣΕ ΒΙΤΑ (Ε)
14.00 ΕΙΔΗΣΕΙΣ
15.00 ΟΙ ΒΑΣΙΛΙΑΔΕΣ (Ε)
16.40 ΚΑΝ' ΤΟ ΟΠΩΣ Ο ΑΚΗΣ
17.30 ΑΠΟΓΕΥΜΑΤΙΝΟ ΔΕΛΤΙΟ ΕΙΔΗΣΕΩΝ
17.40 Ο ΚΑΙΡΟΣ ΜΕ ΤΟ ΘΟΔΩΡΗ ΚΟΛΥΔΑ
17.50 ΣΤΟ ΠΑΡΑ ΠΕΝΤΕ (Ε) Σειρά
18.50 ΠΕΝΗΝΤΑ ΠΕΝΗΝΤΑ (Ε) Σειρά
20.00 ΚΕΝΤΡΙΚΟ ΔΕΛΤΙΟ ΕΙΔΗΣΕΩΝ
21.00 ΔΕΝ ΕΧΩ ΛΟΓΙΑ!
22.00 ΤΟ ΝΗΣΙ (Ε)
23.10 CELEBRITY GAME NIGHT
10.00 LIVE U Ενημερωτική εκπομπή
12.00 ΑΛΗΘΕΙΕΣ ΜΕ ΤΗ ΖΗΝΑ
13.45 HOUSE Ιατρική σειρά
14.45 ΦΜ LIVE
16.30 BLIND TASTE Διαγωνισμός μαγειρικής
17.40 ΕΙΔΗΣΕΙΣ ΣΤΗ ΝΟΗΜΑΤΙΚΗ
17.50 9 ΜΗΝΕΣ Καθημερινή δραματική σειρά
18.50 ΤΡΟΧΟΣ ΤΗΣ ΤΥΧΗΣ Τηλεπαιχνίδι
19.50 ΕΙΔΗΣΕΙΣ
21.00 ΤΡΕΛΗ ΟΙΚΟΓΕΝΕΙΑ Σειρά
21.45 ΞΕΝΗ ΤΑΙΝΙΑ «Κούρσα θανάτου» Α' τηλεοπτική προβολή
Με εκπομπές από σωματεία και τοπικές Γραμματείες, με θέμα τα προβλήματα και τις κινητοποιήσεις των εργαζομένων, ξεκινά για τρίτη χρονιά φέτος το πρόγραμμά του το διαδικτυακό ραδιόφωνο του ΠΑΜΕ. Το πρόγραμμα ξεκινά από τη Δευτέρα 16 Νοέμβρη και έχει ως εξής:
Δευτέρα
6 μ.μ. Συνδικάτο Τηλεπικοινωνιών και Πληροφορικής, 7 μ.μ. Συνδικάτο Μετάλλου Αττικής και Ναυπηγικής Βιομηχανίας, 8 μ.μ. Σύλλογος Εμποροϋπαλλήλων Αθήνας
Τρίτη
6 μ.μ. Συνδικάτο Επισιτισμού - Τουρισμού - Ξενοδοχείων Αττικής, 8 μ.μ. «Γεια σου περήφανη και αθάνατη εργατιά», εργατικό τραγούδι με τη Μαρία Καραπιπέρη
Τετάρτη
6 μ.μ. Σωματείο εργαζομένων στο Χρηματοπιστωτικό σύστημα, 7 μ.μ. Συνδικάτο Ενέργειας
8 μ.μ. Γραμματείες του ΠΑΜΕ
Πέμπτη
6 μ.μ. Γραμματείες του ΠΑΜΕ, 7 μ.μ. Σύνδεσμος Ιδιωτικών Υπαλλήλων, 9 μ.μ. «ΠΑΜΕ δρόμο» με το Γιώργο Σαρρή
Παρασκευή
6 μ.μ. Συνδικάτο Φαρμάκου, 7 μ.μ. Ενωση Λογιστών, 8 μ.μ. Μέτωπο Αγώνα Σπουδαστών (ΜΑΣ), 9 μ.μ. Πανελλήνιος Μουσικός Σύλλογος
06.00 - 13.00 ΕΡΤ ΕΝΗΜΕΡΩΣΗ (08.00 και 09.00 3λεπτο ΔΕΛΤΙΟ ΕΙΔΗΣΕΩΝ)
15.00 ΕΡΤ ΕΙΔΗΣΕΙΣ - ΑΘΛΗΤΙΚΑ - ΚΑΙΡΟΣ
16.00 ΟΝ ΕΡΤ Εκπομπή
18.00 ΕΡΤ ΕΙΔΗΣΕΙΣ / ΔΕΛΤΙΟ ΣΤΗ ΝΟΗΜΑΤΙΚΗ - ΑΘΛΗΤΙΚΑ - ΚΑΙΡΟΣ
19.00 ΣΑΝ ΣΗΜΕΡΑ ΤΟΝ 20ό ΑΙΩΝΑ (Ε)
19.15 ΕΛΛΗΝΙΚΗ ΤΑΙΝΙΑ «Πιάσαμε την καλή»
20.40 Ο ΚΑΙΡΟΣ ΣΤΗΝ ΩΡΑ ΤΟΥ
20.55 ΚΕΝΤΡΙΚΟ ΔΕΛΤΙΟ ΕΙΔΗΣΕΩΝ - ΑΘΛΗΤΙΚΑ
22.00 ΣΙΝΕΜΑ ΑΠ' ΟΛΟ ΤΟΝ ΚΟΣΜΟ «Ο επίμονος κηπουρός»
07.00 ΠΑΙΔΙΚΟ ΠΡΟΓΡΑΜΜΑ
09.00 ΞΕΝΟ ΝΤΟΚΙΜΑΝΤΕΡ (Νέα σειρά)
10.00 ΞΕΝΟ ΝΤΟΚΙΜΑΝΤΕΡ (Ε) «Φάκελος: Διατροφή»
11.00 ΜΗ ΜΟΥ ΓΥΡΝΑΣ ΤΗΝ ΠΛΑΤΗ (Ε)
12.30 ΕΞΙ ΨΕΜΑΤΑ ΚΑΙ ΜΙΑ ΑΛΗΘΕΙΑ (Ε)
13.30 REWIND (Ε)
15.00 ΕΜΙΛΙ Σειρά
16.00 THE PARADISE (Ε)
17.00 Η ΑΛΤΑΝΑ ΤΗΣ ΠΑΡΓΑΣ (Ε)
18.00 EUROPA LEAGUE ΕΡΤ
19.00 ΞΕΝΟ ΝΤΟΚΙΜΑΝΤΕΡ (Ε)
20.00 THE PARADISE Νέα σειρά
21.00 ΞΕΝΟ ΝΤΟΚΙΜΑΝΤΕΡ «Ας βγάλουμε λεφτά»
23.00 EUROLEAGUE SHOW (Ζ)
07.00 ΚΑΛΗΜΕΡΑ ΕΛΛΑΔΑ Ενημερωτική εκπομπή
10.00 ΤΟ ΠΡΩΙΝΟ
12.50 ΜΕ ΑΓΑΠΗ
13.00 ΕΙΔΗΣΕΙΣ
13.30 TV QUIZ
14.10 ΚΩΝΣΤΑΝΤΙΝΟΥ ΚΑΙ ΕΛΕΝΗΣ (Ε)
15.15 ΤΟ ΚΑΦΕ ΤΗΣ ΧΑΡΑΣ (Ε)
16.00 ΧΩΡΙΣ ΕΣΕΝΑ Σειρά
17.30 ΕΙΔΗΣΕΙΣ - ΔΕΛΤΙΟ ΣΤΗ ΝΟΗΜΑΤΙΚΗ
17.45 Η ΜΑΜΑ ΜΟΥ ΜΑΓΕΙΡΕΥΕΙ ΚΑΛΥΤΕΡΑ ΑΠΟ ΤΗΝ ΔΙΚΗ ΣΟΥ
19.00 ΕΙΔΗΣΕΙΣ
20.00 ΔΙΔΥΜΑ ΦΕΓΓΑΡΙΑ Σειρά
21.00 ΜΠΡΟΥΣΚΟ Καθημερινή δραματική σειρά
22.15 ΤΑΜΑΜ Σειρά
23.15 ΘΕΑΤΡΙΚΟ
08.00 HAPPY DAY ΣΤΟΝ ALPHA
12.30 ΕΙΔΗΣΕΙΣ
13.00 ΕΛΕΝΗ
16.00 ΛΟΓΩ TiViς
17.50 ΔΕΛΤΙΟ ΕΙΔΗΣΕΩΝ ΣΤΗ ΝΟΗΜΑΤΙΚΗ ΓΛΩΣΣΑ
18.00 ΑΚΟΥ ΤΙ ΕΙΠΑΝ! Τηλεπαιχνίδι
19.00 ΕΙΔΗΣΕΙΣ
20.00 ΚΑΤΙ ΨΗΝΕΤΑΙ
21.00 ΤΟ ΣΟΪ ΣΟΥ
21.50 ΑΚΟΥ ΤΙ ΕΙΠΑΝ! ΒΡΑΔΙΑΤΙΚΑ
23.00 ΦΩΣ ΣΤΟ ΤΟΥΝΕΛ
06.45 ΚΟΙΝΩΝΙΑ ΩΡΑ MEGA Ενημερωτική εκπομπή
10.00 ΚΑΛΗΜΕΡΟΥΔΙΑ
13.10 ΝΤΟΛΤΣΕ ΒΙΤΑ (Ε)
14.00 ΕΙΔΗΣΕΙΣ
15.00 ΟΙ ΒΑΣΙΛΙΑΔΕΣ (Ε)
16.40 ΚΑΝ' ΤΟ ΟΠΩΣ Ο ΑΚΗΣ
17.30 ΑΠΟΓΕΥΜΑΤΙΝΟ ΔΕΛΤΙΟ ΕΙΔΗΣΕΩΝ
17.40 Ο ΚΑΙΡΟΣ ΜΕ ΤΟ ΘΟΔΩΡΗ ΚΟΛΥΔΑ
17.50 ΣΤΟ ΠΑΡΑ ΠΕΝΤΕ (Ε) Σειρά
18.50 ΠΕΝΗΝΤΑ ΠΕΝΗΝΤΑ (Ε) Σειρά
20.00 ΚΕΝΤΡΙΚΟ ΔΕΛΤΙΟ ΕΙΔΗΣΕΩΝ
21.00 ΔΕΝ ΕΧΩ ΛΟΓΙΑ!
22.00 ΕΛΛΗΝΙΚΗ ΤΑΙΝΙΑ «Ενα αστείο κορίτσι»
10.00 LIVE U Ενημερωτική εκπομπή
12.00 ΑΛΗΘΕΙΕΣ ΜΕ ΤΗ ΖΗΝΑ
13.45 HOUSE Ιατρική σειρά
14.45 ΦΜ LIVE
16.30 BLIND TASTE Διαγωνισμός μαγειρικής
17.40 ΕΙΔΗΣΕΙΣ ΣΤΗ ΝΟΗΜΑΤΙΚΗ
17.50 9 ΜΗΝΕΣ Καθημερινή δραματική σειρά
18.50 ΤΡΟΧΟΣ ΤΗΣ ΤΥΧΗΣ Τηλεπαιχνίδι
19.50 ΕΙΔΗΣΕΙΣ
21.00 ΤΡΕΛΗ ΟΙΚΟΓΕΝΕΙΑ Σειρά
21.45 ΞΕΝΗ ΤΑΙΝΙΑ «Inception»
07.00 ΔΙΠΛΗ ΜΑΤΙΑ Ενημερωτική εκπομπή
10.00 ΑΚΡΙΒΩΣ ΣΤΙΣ 10.00 Ενημερωτική εκπομπή
12.00 ΕΡΤ ΕΙΔΗΣΕΙΣ - ΑΘΛΗΤΙΚΑ - ΚΑΙΡΟΣ
13.00 EUROPE
15.00 ΕΡΤ ΕΙΔΗΣΕΙΣ - ΑΘΛΗΤΙΚΑ - ΚΑΙΡΟΣ
16.00 ΑΠΟ ΤΟΝ ΦΡΟΪΝΤ ΣΤΟ ΔΙΑΔΙΚΤΥΟ (Ε)
17.00 Η ΜΗΧΑΝΗ ΤΟΥ ΧΡΟΝΟΥ (Ε)
18.00 ΕΡΤ ΕΙΔΗΣΕΙΣ - ΑΘΛΗΤΙΚΑ - ΚΑΙΡΟΣ
18.30 ΙΑΤΡΙΚΗ ΚΑΙ ΛΑΪΚΕΣ ΠΑΡΑΔΟΣΕΙΣ Ντοκιμαντέρ
19.00 ΚΛΑΣΙΚΟΙ ΝΤΕΤΕΚΤΙΒ: ΑΠΟ ΤΟ ΜΥΑΛΟ ΤΗΣ ΑΓΚΑΘΑ ΚΡΙΣΤΙ
20.40 ΣΑΝ ΣΗΜΕΡΑ ΤΟΝ 20ό ΑΙΩΝΑ (Ε)
20.55 ΚΕΝΤΡΙΚΟ ΔΕΛΤΙΟ ΕΙΔΗΣΕΩΝ - ΑΘΛΗΤΙΚΑ - ΚΑΙΡΟΣ
22.00 ΣΙΝΕΜΑ ΤΟ ΕΛΛΗΝΙΚΟΝ «Επτά χρόνια γάμου»
24.00 ΕΡΤ ΕΙΔΗΣΕΙΣ - ΑΘΛΗΤΙΚΑ - ΚΑΙΡΟΣ
00.30 ΞΕΝΗ ΤΑΙΝΙΑ «Η σιωπή της Λόρνα»
07.00 ΠΑΙΔΙΚΟ ΠΡΟΓΡΑΜΜΑ (Ε)
10.00 ΞΕΝΟ ΝΤΟΚΙΜΑΝΤΕΡ «Η μυστική ζωή των Τσιγγάνων»
11.00 ΜΗ ΜΟΥ ΓΥΡΝΑΣ ΤΗΝ ΠΛΑΤΗ (Ε)
12.00 ΕΞΙ ΨΕΜΑΤΑ ΚΑΙ ΜΙΑ ΑΛΗΘΕΙΑ (Ε)
13.00 ΟΥΡΑΝΙΟ ΤΟΞΟ (Ε)
13.30 ΕΜΙΛΙ (Ε)
16.00 ΜΠΑΣΚΕΤ Α2 (Ζ)
18.00 EUROLEAGUE HIGHLIGHTS (Μ)
18.30 ΠΡΩΤΑΘΛΗΜΑ ΒΟΛΕΪ Α1 ΓΥΝΑΙΚΩΝ (Ζ)
21.00 ΞΕΝΗ ΤΑΙΝΙΑ «Scary Movie 5»
22.45 ΞΕΝΗ ΤΑΙΝΙΑ «Η ερωμένη του ταυρομάχου»
06.00 ΕΠΑΝΑΛΗΨΕΙΣ ΕΛΛΗΝΙΚΩΝ ΣΕΙΡΩΝ
09.00 ΥΓΕΙΑ ΠΑΝΩ ΑΠ' ΟΛΑ
10.00 ΠΡΩΙΝΟ ΣΟΥΚΟΥ
13.00 ΤΑ ΝΕΑ ΤΟΥ ΑΝΤ1
13.30 TV QUIZ
14.00 ΟΙ ΣΥΜΜΑΘΗΤΕΣ (Ε)
15.00 ΤΡΩΜΕ ΜΑΖΙ Εκπομπή μαγειρικής
15.15 JOY Τηλεοπτικό μαγκαζίνο
16.45 ΤΑ ΝΕΑ ΤΟΥ ΑΝΤ1 - ΔΕΛΤΙΟ ΣΤΗ ΝΟΗΜΑΤΙΚΗ ΓΛΩΣΣΑ
17.00 ΕΛΛΗΝΙΚΗ ΤΑΙΝΙΑ «Η καφετζού»
19.00 ΑΝΤ1 NEWS
20.00 FLASHBACK Ψυχαγωγική εκπομπή
21.00 ΕΛΛΗΝΙΚΗ ΤΑΙΝΙΑ «Ενας ιππότης για τη Βασούλα»
23.30 ΞΕΝΗ ΤΑΙΝΙΑ «Κλαμπ χωρισμένων γυναικών»
06.00 ΕΠΑΝΑΛΗΨΗ ΕΛΛΗΝΙΚΩΝ ΣΕΙΡΩΝ
09.45 ΣΠΙΤΙ ΜΟΥ ΣΠΙΤΑΚΙ ΜΟΥ
13.00 ΕΙΔΗΣΕΙΣ
13.10 ΣΤΗ ΓΕΙΤΟΝΙΑ ΜΑΣ (Ε)
14.10 ΞΕΝΗ ΤΑΙΝΙΑ «Ο ροζ πάνθηρας»
16.10 ΤΟ ΣΟΪ ΣΟΥ (Ε)
16.55 ΔΕΛΤΙΟ ΕΙΔΗΣΕΩΝ ΣΤΗ ΝΟΗΜΑΤΙΚΗ ΓΛΩΣΣΑ
17.05 ΕΛΛΗΝΙΚΗ ΤΑΙΝΙΑ «Μερικοί το προτιμούν κρύο»
19.00 ΚΕΝΤΡΙΚΟ ΔΕΛΤΙΟ ΕΙΔΗΣΕΩΝ
20.00 QUIZDOM THE SHOW
21.00 ΣΤΗΝ ΥΓΕΙΑ ΜΑΣ ΡΕ ΠΑΙΔΙΑ
06.45 MEGA ΣΑΒΒΑΤΟΚΥΡΙΑΚΟ Ενημερωτική εκπομπή
10.00 H TZINI KAI TO TZINI Σειρά
10.40 ΠΑΝΤΡΕΜΕΝΟΙ ΜΕ ΠΑΙΔΙΑ Σειρά
11.10 DROP DEAD DIVA Σειρά
12.00 JENNY JENNY
14.00 ΕΙΔΗΣΕΙΣ
14.50 MY LIFE
16.00 ΣΑΒΒΑΤΟΓΕΝΝΗΜΕΝΕΣ (Ε)
16.55 ΑΠΟΓΕΥΜΑΤΙΝΟ ΔΕΛΤΙΟ ΕΙΔΗΣΕΩΝ
17.00 ΕΠΤΑ ΘΑΝΑΣΙΜΕΣ ΠΕΘΕΡΕΣ (Ε)
20.00 ΚΕΝΤΡΙΚΟ ΔΕΛΤΙΟ ΕΙΔΗΣΕΩΝ
21.00 ΞΕΝΗ ΤΑΙΝΙΑ «Σίνα: Η βασίλισσα της ζούγκλας»
23.30 ΞΕΝΗ ΤΑΙΝΙΑ «Γρήγορη και θανάσιμη»
06.20 STARLAND - ΠΑΙΔΙΚΟ ΠΡΟΓΡΑΜΜΑ
13.40 ΞΕΝΗ ΤΑΙΝΙΑ «Το ημερολόγιο της Μπρίτζετ Τζόουνς»
15.45 ΤΑ ΦΙΛΑΡΑΚΙΑ
16.40 THE BIG BANG THEORY
17.40 ΕΙΔΗΣΕΙΣ ΣΤΗ ΝΟΗΜΑΤΙΚΗ ΓΛΩΣΣΑ
17.50 MIKE AND MOLLY
18.50 TWO AND A HALF MEN
19.50 ΕΙΔΗΣΕΙΣ
21.00 ΤΡΕΛΗ ΟΙΚΟΓΕΝΕΙΑ Σειρά
21.45 ΞΕΝΗ ΤΑΙΝΙΑ «Ο ζωολογικός μας κήπος»
ΑΥΛΑΙΑ (Τσιμισκή, 2310.237.700) «Οι πεταλούδες είναι ελεύθερες» (20.00). ΒΑΣΙΛΙΚΟ ΘΕΑΤΡΟ (Λεωφ. Νίκης 121, 2315.200.200) «Βόιτσεκ» (19.00). BLACK BOX (Βασ. Ολγας 65, 2310.423.976) «Κάτω κόσμος» (19.30). ΘΕΑΤΡΟ ΕΞΩ ΑΠΟ ΤΑ ΤΕΙΧΗ (Πανεπιστημίου 2, 2310.210.308) «Εγώ ποτέ» (21.15). ΘΕΑΤΡΟ ΕΤΑΙΡΕΙΑΣ ΜΑΚΕΔΟΝΙΚΩΝ ΣΠΟΥΔΩΝ (Εθν. Αμύνης 2, 2315.200.200) «4ο Big Day: Αφιέρωμα στον Γκεοργκ Μπυχνερ» (10.00-16.30). «Μάκμπεθ» (19.00). ΘΕΑΤΡΟ «Τ» (Φλέμινγκ 16, 2310.854.333) «Νεκρή φύση σε χαντάκι» (21.00). ΜΟΝΗ ΛΑΖΑΡΙΣΤΩΝ (Κολοκοτρώνη 21, 2310.589.200) Μικρό Θέατρο: «Σωτηρία με λένε» (19.00), Σκηνή Σωκρ. Καραντινός: «Αγγέλα» (19.00).
ΑΘΗΝΑΙΟΝ (Λεωφ. Βασ. Ολγας 35, 2310.832.060) Μικρή Σκηνή: «Τι και Τι το κατιτί» (12.00). ΑΡΙΣΤΟΤΕΛΕΙΟΝ (Εθν. Αμύνης 2, 2310.262.051) «Ο μικρός πρίγκιπας» (11.00). ΑΥΛΑΙΑ (Τσιμισκή, 2310.237.700) «Εμπρός, λοιπόν, όλοι μαζί» (11.30). «Ζήσε τη μαγεία!» (17.00). ΒΑΣΙΛΙΚΟ ΘΕΑΤΡΟ (Λεωφ. Νίκης 121, 2315.200200) «Ο μυστικός κήπος» (11.00). ΘΕΑΤΡΟ «Τ» (Φλέμινγκ 16, 2310.854.333) «Vagor & Bellavita» (12.00). ΣΟΦΟΥΛΗ (Τραπεζούντος 5 και Σοφούλη, 2310.423.925) «Η ιστορία πριν και μετά το παραμύθι Χάνσελ και Γκρέτελ» (11.30 & 17.00). ΧΑΝΘ (Νικ. Γερμανού 1, 2310.241.007) «Η αλεπού, ο λύκος και ο γάιδαρος» - κουκλοθέατρο (12.00).
ΑΥΛΑΙΑ (Τσιμισκή, 2310.237.700) «Αυτός που έκανε ό,τι ήθελε» (21.00).