ΡΙΖΟΣΠΑΣΤΗΣ
ΡΙΖΟΣΠΑΣΤΗΣ
Κυριακή 19 Ιούνη 2011
Σελ. /24
ΕΝΘΕΤΗ ΕΚΔΟΣΗ: "7 ΜΕΡΕΣ ΜΑΖΙ"
Προγράμματα
ΠΕΜΠΤΗ
«902»
Τηλ. 210.2592.902 - 210.2592.802

07.00 ΠΑΙΔΙΚΟ ΠΡΟΓΡΑΜΜΑ Πολωνικά κινούμενα σχέδια

07.30 ΤΟ ΝΤΟΚΙΜΑΝΤΕΡ ΣΤΟΝ «902» Ντοκιμαντέρ για φύση, ζώα...

08.00 ΚΑΛΗΜΕΡΑ ΜΕ ΤΟΝ «902» Πρωινή ενημερωτική εκπομπή. Με τον Ορέστη Παντελόγλου

09.00 ΠΑΜΕ ΤΑΞΙΚΑ (Ε)

10.00 Η ΑΓΟΡΑ ΣΤΗΝ ΤΗΛΕΟΡΑΣΗ

15.00 ΕΙΔΗΣΕΙΣ

15.50 ΕΙΔΗΣΕΙΣ ΣΤΗ ΝΟΗΜΑΤΙΚΗ Σύντομο δελτίο ειδήσεων και ειδήσεις στην ελληνική νοηματική γλώσσα

15.55 ΜΟΥΣΙΚΕΣ ΔΙΑΔΡΟΜΕΣ Με καλό ελληνικό τραγούδι

16.15 ΑΘΛΗΤΙΚΟ ΡΑΝΤΕΒΟΥ Ειδήσεις, ενημέρωση, συζητήσεις από τον αθλητικό χώρο

17.00 ΚΟΠΕΡΝΙΚΟΣ Ξένη σειρά (3ο)

18.00 ΕΙΣ ΥΓΕΙΑΝ Οι νεότερες εξελίξεις στο χώρο της υγείας, με καλεσμένους που συμβουλεύουν για τις διάφορες παθήσεις

19.00 ΘΕΜΑΤΑ ΠΑΙΔΕΙΑΣ Μια εκπομπή αφιερωμένη στα πολλά και σοβαρά ζητήματα της Παιδείας, τις ρίζες τους και την απαιτούμενη διέξοδο. Με τον Κυριάκο Ιωαννίδη

20.00 Η ΕΛΛΑΔΑ ΚΑΙ Ο ΚΟΣΜΟΣ Ντοκιμαντέρ για φύση, ζώα...

20.30 ΚΕΝΤΡΙΚΟ ΔΕΛΤΙΟ ΕΙΔΗΣΕΩΝ

21.30 ΜΟΥΣΙΚΕΣ ΔΙΑΔΡΟΜΕΣ Με καλό ελληνικό τραγούδι

22.00 ΑΝΑΖΗΤΗΣΕΙΣ Πολιτική ενημερωτική εκπομπή

23.00 ΕΙΔΗΣΕΙΣ

23.15 ΜΟΥΣΙΚΟ ΔΙΑΛΕΙΜΜΑ

ΕΤ-1
Τηλ. 210.7761.000

08.00 ΘΕΑΤΡΟ ΣΚΙΩΝ (Ε)

08.30 Η ΚΟΥΝΕΛΟΥΠΟΛΗ (Ε)

09.00 ΤΟ ΤΣΙΡΚΟ ΤΗΣ ΤΖΟ ΤΖΟ (Ε)

09.30 ΜΙΚΙ ΜΑΟΥΣ: ΠΑΙΖΩ ΚΑΙ ΜΑΘΑΙΝΩ

10.00 ΠΡΩΙΝΑΚΙΑ (Ε)

10.30 ΜΠΟΥΡΜΠΟΥΛΗΘΡΕΣ (Ε)

10.45 ΠΙΤΣΙΡΙΚΙΑ (Ε)

11.00 ΣΤΟ ΚΑΜΠΙΝΓΚ (Ε)

12.00 ΓΥΝΑΙΚΕΣ

14.00 ΟΥΡΑΝΙΟ ΤΟΞΟ

15.00 ΠΕΠΕΡ ΑΝ

15.30 ΣΠΟΤ, ΤΟ ΟΝΕΙΡΟ ΕΝΟΣ ΣΚΥΛΟΥ

16.00 ΖΑΚ ΚΑΙ ΚΟΝΤΙ ΕΝ ΠΛΩ

16.30 ΟΙ ΜΑΓΟΙ ΤΟΥ ΓΟΥΕΒΕΡΛΙ ΠΛΕΪΣ

17.00 ESCAPE

18.45 ART@ERT

19.00 ΠΑΓΚΟΣΜΙΑ ΠΟΤΑ «Η περιπέτεια του χυμού»

20.00 ΜΟΥΣΙΚΕΣ ΤΟΥ ΚΟΣΜΟΥ (Ε) «Ο Ντάσο στο Ελμπασάν»

21.00 Η ΕΠΟΧΗ ΤΩΝ ΕΙΚΟΝΩΝ

22.00 ΞΕΝΗ ΤΑΙΝΙΑ «Ιστορίες του Μπρονξ»

24.00 ESCAPE (Ε)

01.30 ART@ERT (Ε)

  • Το πρόγραμμα συνεχίζεται με εκπομπές σε επανάληψη
ΝΕΤ
Τηλ. 210.6066.000

06.00 ΠΡΩΙΝΗ ΕΝΗΜΕΡΩΣΗ

10.00 ΣΥΜΒΑΙΝΕΙ ΤΩΡΑ

12.00 ΕΙΔΗΣΕΙΣ

13.00 ΜΕΝΟΥΜΕ ΕΛΛΑΔΑ

15.00 ΕΙΔΗΣΕΙΣ

16.00 ΕΧΕΙ ΓΟΥΣΤΟ

18.00 ΕΙΔΗΣΕΙΣ

18.15 ΜΟΝΟΓΡΑΜΜΑ «Ρουσσέτος Παναγιωτάκης»

19.00 ΕΛΛΗΝΙΚΗ ΤΑΙΝΙΑ «Ο κόσμος τρελάθηκε»

20.45 ΣΑΝ ΣΗΜΕΡΑ ΤΟΝ 20ό ΑΙΩΝΑ

21.00 ΕΙΔΗΣΕΙΣ

22.00 ΤΟ ΚΟΥΤΙ ΤΗΣ ΠΑΝΔΩΡΑΣ

23.00 3THREE NET Ενημερωτική εκπομπή

24.00 ΕΙΔΗΣΕΙΣ

00.15 3THREE NET (Συνέχεια)

01.15 ΞΕΝΗ ΤΑΙΝΙΑ «PVC-1»

  • Το πρόγραμμα συνεχίζεται με εκπομπές σε επανάληψη
ΕΤ-3
Τηλ. 2310.299.400

07.30 ΤΟ ΚΑΛΕΣΜΑ ΤΗΣ ΑΓΡΙΑΣ ΦΥΣΗΣ

08.30 ΚΑΙΝΟΥΡΓΙΑ ΜΕΡΑ

10.30 ΕΝΤΟΜΟΣΚΟΠΙΟ

10.40 Ο ΠΑΠΠΟΥΣ ΣΤΗΝ ΤΣΕΠΗ ΜΟΥ

11.00 ΜΙΚΡΟΙ ΑΝΘΡΩΠΟΙ

11.05 Η ΣΑΝΤΙ... ΦΥΣΙΚΑ

11.30 Η ΕΠΙΔΡΟΜΗ ΤΗΣ ΓΙΓΑΝΤΙΑΙΑΣ ΜΕΔΟΥΣΑΣ

12.30 ΜΑΓΕΙΡΙΚΗ ΤΟΥ ΚΟΣΜΟΥ

13.00 ΕΙΔΗΣΕΙΣ

14.30 ΤΟΛΜΗ ΚΑΙ ΓΟΗΤΕΙΑ

15.00 ΜΑΘΗΜΑΤΑ ΜΑΓΕΙΡΙΚΗΣ ΓΙΑ ΠΑΙΔΙΑ

15.30 ΕΡΕΥΝΗΤΕΣ ΤΩΝ ΤΡΟΦΩΝ

16.00 ΜΑΓΙΚΟΣ ΚΟΣΜΟΣ

17.00 ΕΙΔΗΣΕΙΣ

17.05 ΠΕΝΤΕ ΚΑΙ...

18.30 Ο ΚΟΣΜΟΣ ΤΩΝ ΣΠΟΡ

19.00 ΟΙ ΚΟΡΕΣ ΤΟΥ ΜΑΚ ΛΕΟΝΤ

20.00 ΤΑΞΙΔΕΥΟΝΤΑΣ ΣΤΗ ΓΗ «Νέα Υόρκη»

20.30 ΑΛΗΘΙΝΑ ΣΕΝΑΡΙΑ

21.45 ΔΕΛΤΙΟ ΚΑΙΡΟΥ

22.00 ΕΙΔΗΣΕΙΣ

23.00 ΚΑΚΟΤΡΟΠΟΙ ΑΡΧΑΙΟΙ «Τζένγκις Χαν»

24.00 ΕΓΚΛΗΜΑΤΑ

00.30 ΠΕΝΤΕ ΚΑΙ... (Ε)

01.30 ΓΙΝΕ ΕΝΑ ΜΕ ΤΑ ΠΛΑΣΜΑΤΑ

02.30 ΤΟΛΜΗ ΚΑΙ ΓΟΗΤΕΙΑ (Ε)

03.00 ΠΑΓΚΟΣΜΙΑ ΚΟΥΖΙΝΑ (Ε)

03.30 ΑΛΗΘΙΝΑ ΣΕΝΑΡΙΑ (Ε)

04.30 Η ΜΟΥΣΙΚΗ ΕΙΝΑΙ ΜΙΑ (Ε)

05.30 ΔΙΑΣΠΟΡΑ (Ε)

ΑΝΤ1
Τηλ. 210.6886.100

06.00 ΦΙΛΑ ΤΟ ΒΑΤΡΑΧΟ ΣΟΥ (Ε)

07.00 ΚΑΛΗΜΕΡΑ ΕΛΛΑΔΑ

10.00 10 ΜΕ 1 ΜΑΖΙ

12.50 ΜΕ ΑΓΑΠΗ

13.00 ΕΙΔΗΣΕΙΣ

13.30 ΑΚΡΩΣ ΟΙΚΟΓΕΝΕΙΑΚΟΝ (Ε)

14.30 ΚΩΝΣΤΑΝΤΙΝΟΥ ΚΑΙ ΕΛΕΝΗΣ (Ε)

15.30 ΤΟ ΚΑΦΕ ΤΗΣ ΧΑΡΑΣ (Ε)

16.50 ΕΙΔΗΣΕΙΣ - ΔΕΛΤΙΟ ΣΤΗ ΝΟΗΜΑΤΙΚΗ ΓΛΩΣΣΑ

17.00 KYLE XY

18.00 THE SECRET LIFE OF THE AMERICAN TEENAGER

19.00 ΕΚΕΙΝΕΣ ΚΙ ΕΓΩ (Ε)

20.00 ΕΙΔΗΣΕΙΣ

21.00 ΕΖΕΛ

23.00 TRUE BLOOD

24.00 LAS VEGAS Σειρά περιπέτειας

01.00 ANT1 NEWS

01.10 ΜΕ ΑΓΑΠΗ (Ε)

01.20 AMERICA'S GOT TALENT

02.20 ΛΟΛΑ (Ε)

03.20 ΤΟ ΚΑΦΕ ΤΗΣ ΧΑΡΑΣ (Ε)

04.20 ΤΗΛΕΜΑΡΚΕΤΙΝΓΚ

04.50 MOBILE FUN

05.20 ΚΡΥΦΑ ΜΟΝΟΠΑΤΙΑ (Ε)

ALPHA
Τηλ. 212.2124.000

07.00 ΠΑΝΩ ΣΤΗΝ ΩΡΑ

10.00 ΚΑΦΕΣ ΜΕ ΤΗΝ ΕΛΕΝΗ

13.00 ΕΙΔΗΣΕΙΣ

13.15 ΚΟΥΣ ΚΟΥΣ ΤΟ ΜΕΣΗΜΕΡΙ

16.00 ΔΕΣΤΕ ΤΟΥΣ

17.55 ΕΙΔΗΣΕΙΣ - ΔΕΛΤΙΟ ΣΤΗ ΝΟΗΜΑΤΙΚΗ ΓΛΩΣΣΑ

18.00 ΟΙΚΟΓΕΝΕΙΑΚΕΣ ΙΣΤΟΡΙΕΣ (Ε)

19.00 ΕΙΔΗΣΕΙΣ

20.00 ΚΑΤΙ ΨΗΝΕΤΑΙ (Ε)

21.00 ΠΑΜΕ ΠΑΚΕΤΟ (Best of)

23.00 ΟΙ ΤΕΛΕΥΤΑΙΕΣ ΜΕΡΕΣ ΤΟΥ ΜΑΪΚΛ ΤΖΑΚΣΟΝ

24.00 SEX AND THE CITY

01.15 THE BIG GAME

02.15 ΑΛΛΑΞΕ ΤΟ (Ε)

03.30 Η ΚΟΥΖΙΝΑ ΤΗΣ ΜΑΜΑΣ (Ε)

04.30 ΤΗΛΕΜΑΡΚΕΤΙΝΓΚ

04.45 ΚΟΥΣ ΚΟΥΣ ΤΟ ΜΕΣΗΜΕΡΙ (Ε)

MEGA
Τηλ. 210.6903.000 - 800.116.900

06.00 ΒΕΡΑ ΣΤΟ ΔΕΞΙ (Ε)

07.00 ΚΟΙΝΩΝΙΑ ΩΡΑ MEGA

10.00 ΠΡΩΙΝΟ MOU

13.00 ΜΠΟΥΚΙΑ ΚΑΙ ΣΥΧΩΡΙΟ (Ε)

14.00 ΕΙΔΗΣΕΙΣ

15.00 ΝΤΟΛΤΣΕ ΒΙΤΑ (Ε)

16.00 Μ+Μ (Ε)

16.50 ΕΙΔΗΣΕΙΣ

17.00 SINGLES (Ε)

18.00 PATTY, Η ΠΙΟ ΟΜΟΡΦΗ ΙΣΤΟΡΙΑ (Ε)

19.00 50 - 50 (E)

20.00 ΕΙΔΗΣΕΙΣ

21.00 Η ΠΟΛΥΚΑΤΟΙΚΙΑ (Ε)

22.00 ΕΥΤΥΧΙΣΜΕΝΟΙ ΜΑΖΙ (Ε)

23.10 DAMAGES Δικαστικό θρίλερ

00.15 METROPOLIS

01.00 ΕΙΔΗΣΕΙΣ

01.15 Η ΖΩΗ ΠΟΥ ΔΕΝ ΕΖΗΣΑ (Ε)

02.15 ΕΝΟΧΗ ΑΓΑΠΗ (Ε)

03.15 ΠΑΛΙΡΡΟΙΑ (Ε)

04.15 ΤΗΛΕΜΑΡΚΕΤΙΝΓΚ

05.00 ΦΙΛΟΔΟΞΙΕΣ (Ε)

STAR
Τηλ. 211.189.1000 - 2000

06.00 ΣΤΟΝ ΕΒΔΟΜΟ ΟΥΡΑΝΟ

06.45 ΠΑΙΔΙΚΟ ΠΡΟΓΡΑΜΜΑ «Iggy Arbuckle», «Yin Yang Yo!»

07.30 ΠΡΩΙΝΗ ΜΕΛΕΤΗ

10.10 ΠΑΙΔΙΚΟ ΠΡΟΓΡΑΜΜΑ «Ιστορίες με τους Τομ και Τζέρι», «Ντακ Ντότζερς», «Γούντι, ο τρυποκάρυδος»

11.30 ΜΑΡΙΑ, ΑΓΓΕΛΕ ΜΟΥ

12.30 ΕΙΔΗΣΕΙΣ

13.30 SUPER STAR

15.45 ΑΞΙΖΕΙ ΝΑ ΤΟ ΖΕΙΣ

17.45 ΕΙΔΗΣΕΙΣ - ΔΕΛΤΙΟ ΣΤΗ ΝΟΗΜΑΤΙΚΗ

17.50 ΦΩΤΗΣ - ΜΑΡΙΑ LIVE

19.45 ΕΙΔΗΣΕΙΣ

21.00 LIFE Αστυνομική σειρά

22.00 ΞΕΝΗ ΤΑΙΝΙΑ «Ο άλλος» Α' προβολή

23.45 MOONLIGHT

00.45 NIP TUCK

01.45 ΞΕΝΗ ΤΑΙΝΙΑ «Robocop 3»

04.00 ΞΕΝΗ ΤΑΙΝΙΑ «Οσμοσις Τζόουνς» Κινούμενα σχέδια

ΠΑΡΑΣΚΕΥΗ
«902»
Τηλ. 210.2592.902 - 210.2592.802

07.00 ΠΑΙΔΙΚΟ ΠΡΟΓΡΑΜΜΑ Πολωνικά κινούμενα σχέδια

07.30 ΤΟ ΝΤΟΚΙΜΑΝΤΕΡ ΣΤΟΝ «902» Ντοκιμαντέρ για φύση, ζώα...

08.00 ΚΑΛΗΜΕΡΑ ΜΕ ΤΟΝ «902» Πρωινή ενημερωτική εκπομπή, με τον Ορέστη Παντελόγλου

09.00 ΑΝΑΖΗΤΗΣΕΙΣ (Ε)

10.00 Η ΑΓΟΡΑ ΣΤΗΝ ΤΗΛΕΟΡΑΣΗ

15.00 ΕΙΔΗΣΕΙΣ

15.50 ΕΙΔΗΣΕΙΣ ΣΤΗ ΝΟΗΜΑΤΙΚΗ Σύντομο δελτίο ειδήσεων και ειδήσεις στην ελληνική νοηματική γλώσσα

15.55 ΜΟΥΣΙΚΕΣ ΔΙΑΔΡΟΜΕΣ Με καλό ελληνικό τραγούδι

16.15 ΑΘΛΗΤΙΚΟ ΡΑΝΤΕΒΟΥ Ειδήσεις, ενημέρωση, συζητήσεις από τον αθλητικό χώρο

17.05 Η ΕΛΛΑΔΑ ΚΑΙ Ο ΚΟΣΜΟΣ Ντοκιμαντέρ για φύση, ζώα...

17.30 ΣΤΑ ΜΟΝΟΠΑΤΙΑ ΤΟΥ ΠΟΛΙΤΙΣΜΟΥ Θα μεταδοθεί η θεατρική παράσταση «Ονειρο θερινής νύχτας» από την Πειραματική Σκηνή

19.10 ΣΕΛΙΔΕΣ ΓΝΩΣΗΣ (Ε) Ενας περίπατος στον κόσμο του βιβλίου με την Αννεκε Ιωαννάτου

20.00 ΔΕΝ ΑΝΘΙΣΑΝ ΜΑΤΑΙΩΣ... (Ε) Εκπομπή για ανθρώπους από το χώρο της τέχνης και των γραμμάτων, που έφυγαν..., αφήνοντας σημαντικό έργο, με την Σοφία Αδαμίδου

20.30 ΚΕΝΤΡΙΚΟ ΔΕΛΤΙΟ ΕΙΔΗΣΕΩΝ

21.30 ΜΟΥΣΙΚΕΣ ΔΙΑΔΡΟΜΕΣ Με καλό ελληνικό τραγούδι

22.10 ΠΡΟΕΚΤΑΣΕΙΣ Πολιτική, ενημερωτική εκπομπή

23.00 ΕΙΔΗΣΕΙΣ

23.15 ΜΟΥΣΙΚΟ ΔΙΑΛΕΙΜΜΑ

ΕΤ-1
Τηλ. 210.7791.000

08.00 ΘΕΑΤΡΟ ΣΚΙΩΝ (Ε) «Οδύσσεια»

08.30 Η ΚΟΥΝΕΛΟΥΠΟΛΗ

09.00 ΤΟ ΤΣΙΡΚΟ ΤΗΣ ΤΖΟ ΤΖΟ (Ε)

09.30 ΜΙΚΥ ΜΑΟΥΣ: ΠΑΙΖΩ ΚΑΙ ΜΑΘΑΙΝΩ

10.00 ΠΡΩΪΝΑΚΙΑ (Ε)

10.30 ΜΠΟΥΡΜΠΟΥΛΗΘΡΕΣ (Ε)

10.45 ΠΙΤΣΙΡΙΚΙΑ (Ε)

11.00 ΕΚΠΑΙΔΕΥΤΙΚΗ ΤΗΛΕΟΡΑΣΗ

12.00 ΓΥΝΑΙΚΕΣ

14.00 ΟΥΡΑΝΙΟ ΤΟΞΟ

15.00 ΠΕΠΕΡ ΑΝ

15.30 ΣΠΟΤ, ΤΟ ΟΝΕΙΡΟ ΕΝΟΣ ΣΚΥΛΟΥ

16.00 ΖΑΚ ΚΑΙ ΚΟΝΤΙ ΕΝ ΠΛΩ

16.30 ΟΙ ΜΑΓΟΙ ΤΟΥ ΓΟΥΕΒΕΡΛΙ ΠΛΕΪΣ

17.00 ESCAPE

18.45 ART@ERT

19.00 ΜΟΝΑ ΖΥΓΑ ΔΙΚΑ ΣΑΣ

21.00 ΣΑΝ ΣΗΜΕΡΑ ΤΟΝ 20ό ΑΙΩΝΑ

21.15 EUROVISION YOUNG DANCERS Απευθείας μετάδοση από το Οσλο της Νορβηγίας

22.50 ΧΟΡΟΓΡΑΦΙΕΣ 2 Ντοκιμαντέρ

24.00 ESCAPE (Ε)

01.30 ART@ERT (Ε)

  • Το πρόγραμμα συνεχίζεται με εκπομπές σε επανάληψη
ΝΕΤ
Τηλ. 210.6066.000

06.00 ΠΡΩΙΝΗ ΕΝΗΜΕΡΩΣΗ

10.00 ΣΥΜΒΑΙΝΕΙ ΤΩΡΑ

12.00 ΕΙΔΗΣΕΙΣ

13.00 ΜΕΝΟΥΜΕ ΕΛΛΑΔΑ

15.00 ΕΙΔΗΣΕΙΣ

16.00 ΕΧΕΙ ΓΟΥΣΤΟ

18.00 ΕΙΔΗΣΕΙΣ

18.15 ΕΚΤΟΣ ΤΩΝ ΤΕΙΧΩΝ «Αύριο θα ήταν μια άλλη μέρα»

19.00 ΕΛΛΗΝΙΚΗ ΤΑΙΝΙΑ «Ο Φανούρης και το σόι του»

20.45 ΣΑΝ ΣΗΜΕΡΑ ΤΟΝ 20ό ΑΙΩΝΑ

21.00 ΕΙΔΗΣΕΙΣ

22.00 ΣΤΑ ΑΚΡΑ

24.00 15' ΔΕΛΤΙΟ ΕΙΔΗΣΕΩΝ

00.15 ΕΓΚΛΗΜΑ ΚΑΙ ΕΡΕΥΝΑ (Ε) «Οι πρώτες 48 ώρες: Φευγάτος»

01.15 ΞΕΝΗ ΤΑΙΝΙΑ «Η μεγάλη ζωή»

  • Το πρόγραμμα συνεχίζεται με εκπομπές σε επανάληψη
ΕΤ-3
Τηλ. 2310.299.400

07.30 ΤΟ ΚΑΛΕΣΜΑ ΤΗΣ ΑΓΡΙΑΣ ΦΥΣΗΣ

08.30 ΚΑΙΝΟΥΡΙΑ ΜΕΡΑ

10.30 ΕΝΤΟΜΟΣΚΟΠΙΟ

10.40 Ο ΠΑΠΠΟΥΣ ΣΤΗΝ ΤΣΕΠΗ ΜΟΥ

11.00 ΜΙΚΡΟΙ ΑΝΘΡΩΠΟΙ

11.05 Η ΣΑΝΤΙ... ΦΥΣΙΚΑ

11.30 Ο ΛΥΚΟΣ ΤΟΥ ΚΟΣΜΟΥ

12.30 ΜΑΓΕΙΡΙΚΗ ΤΟΥ ΚΟΣΜΟΥ

13.00 ΕΙΔΗΣΕΙΣ

14.30 ΤΟΛΜΗ ΚΑΙ ΓΟΗΤΕΙΑ

15.00 ΜΑΘΗΜΑΤΑ ΜΑΓΕΙΡΙΚΗΣ ΓΙΑ ΤΑ ΠΑΙΔΙΑ

15.30 ΕΡΕΥΝΗΤΕΣ ΤΩΝ ΤΡΟΦΩΝ

16.00 ΜΑΓΙΚΟΣ ΚΟΣΜΟΣ

17.00 ΕΙΔΗΣΕΙΣ

17.05 «ΠΕΝΤΕ ΚΑΙ...»

18.30 Ο ΚΟΣΜΟΣ ΤΩΝ ΣΠΟΡ

19.00 Η ΕΚΤΗ ΑΙΣΘΗΣΗ

19.30 ΕΛΛΗΝΙΚΗ ΤΑΙΝΙΑ «Αυτό το κάτι άλλο»

21.45 ΔΕΛΤΙΟ ΚΑΙΡΟΥ

22.00 ΕΙΔΗΣΕΙΣ

23.00 ΛΑΒΥΡΙΝΘΟΣ

00.30 ΠΕΝΤΕ ΚΑΙ... (Ε)

01.30 ΤΣΙΓΓΑΝΟΙ

02.30 ΤΟΛΜΗ ΚΑΙ ΓΟΗΤΕΙΑ (Ε)

03.00 ΠΑΓΚΟΣΜΙΑ ΚΟΥΖΙΝΑ (Ε)

03.30 ΒΟΥΛΓΑΡΙΚΕΣ ΠΤΗΣΕΙΣ (Α' μέρος)

04.30 Η ΜΟΥΣΙΚΗ ΕΙΝΑΙ ΜΙΑ (Ε)

05.30 ΛΑΒΥΡΙΝΘΟΣ (Ε)

ΑΝΤ1
Τηλ. 210.6886.100

06.00 ΦΙΛΑ ΤΟ ΒΑΤΡΑΧΟ ΣΟΥ (Ε)

07.00 ΚΑΛΗΜΕΡΑ ΕΛΛΑΔΑ

10.00 10 ΜΕ 1 ΜΑΖΙ Ζωντανή καθημερινή εκπομπή

12.50 ΜΕ ΑΓΑΠΗ Καθημερινή κοινωνικό μήνυμα προσφοράς

13.00 ΕΙΔΗΣΕΙΣ

13.30 ΑΚΡΩΣ ΟΙΚΟΓΕΝΕΙΑΚΟΝ (Ε)

14.30 ΚΩΝΣΤΑΝΤΙΝΟΥ ΚΑΙ ΕΛΕΝΗΣ (Ε)

15.30 ΤΟ ΚΑΦΕ ΤΗΣ ΧΑΡΑΣ (Ε)

16.50 ΕΙΔΗΣΕΙΣ - ΔΕΛΤΙΟ ΣΤΗ ΝΟΗΜΑΤΙΚΗ ΓΛΩΣΣΑ

17.00 KYLE XY

18.00 THE SECRET LIFE OF THE AMERICAN TEENAGER Νεανική σειρά

19.00 ΕΚΕΙΝΕΣ ΚΙ ΕΓΩ (Ε)

20.00 ΕΙΔΗΣΕΙΣ

21.00 KISMET

23.00 TRUE BLOOD Σειρά φαντασίας

24.00 LAS VEGAS Σειρά περιπέτειας

01.00 ANT1 NEWS

01.10 ΜΕ ΑΓΑΠΗ (Ε)

01.20 AMERICA'S GOT TALENT

02.20 ΛΟΛΑ (Ε)

03.20 ΣΤΟΝ ΗΛΙΟ ΤΟΥ ΑΙΓΑΙΟΥ (Ε)

04.20 ΤΗΛΕΜΑΡΚΕΤΙΝΓΚ

04.50 MOBILE FUN

05.20 ΚΡΥΦΑ ΜΟΝΟΠΑΤΙΑ (Ε) Δραματική σειρά

ALPHA
Τηλ. 212.2124.000

07.00 ΠΑΝΩ ΣΤΗΝ ΩΡΑ

10.00 ΚΑΦΕΣ ΜΕ ΤΗΝ ΕΛΕΝΗ

13.00 ΕΙΔΗΣΕΙΣ

13.15 ΚΟΥΣ ΚΟΥΣ ΤΟ ΜΕΣΗΜΕΡΙ

16.00 ΔΕΣΤΕ ΤΟΥΣ

17.55 ΕΙΔΗΣΕΙΣ - ΔΕΛΤΙΟ ΣΤΗ ΝΟΗΜΑΤΙΚΗ ΓΛΩΣΣΑ

18.00 ΟΙΚΟΓΕΝΕΙΑΚΕΣ ΙΣΤΟΡΙΕΣ (Ε)

19.00 ΕΙΔΗΣΕΙΣ

20.00 ΚΑΤΙ ΨΗΝΕΤΑΙ

21.00 ΑΛ ΤΣΑΝΤΙΡΙ ΝΙΟΥΖ (Ε)

23.00 ΞΕΝΗ ΤΑΙΝΙΑ «Το σημάδι του δολοφόνου»

01.15 THE BIG GAME

02.15 ΞΕΝΗ ΤΑΙΝΙΑ «Το σημάδι του δολοφόνου»

04.30 ΜΕΣ ΣΤΗΝ ΚΑΛΗ ΧΑΡΑ (Ε)

MEGA
Τηλ. 210.6903.000 - 800.116.900

06.00 ΒΕΡΑ ΣΤΟ ΔΕΞΙ (Ε)

07.00 ΚΟΙΝΩΝΙΑ ΩΡΑ MEGA

10.00 ΠΡΩΪΝΟ ΜΟU

13.00 ΜΠΟΥΚΙΑ ΚΑΙ ΣΥΧΩΡΙΟ (Ε)

14.00 ΕΙΔΗΣΕΙΣ

15.00 ΝΤΟΛΤΣΕ ΒΙΤΑ (Ε)

16.00 Μ+Μ (Ε)

16.50 ΕΙΔΗΣΕΙΣ

17.00 SINGLES (Ε)

18.00 ΠΑΤΤΥ, Η ΠΙΟ ΟΜΟΡΦΗ ΙΣΤΟΡΙΑ (Ε)

19.00 50 -50 (Ε)

20.00 ΕΙΔΗΣΕΙΣ

21.00 Η ΠΟΛΥΚΑΤΟΙΚΙΑ (Ε)

22.00 ΕΥΤΥΧΙΣΜΕΝΟΙ ΜΑΖΙ (Ε)

23.10 DAMAGES Ξένη σειρά

00.15 METROPOLIS Ξένη σειρά

01.00 ΤΕΛΕΥΤΑΙΑ ΓΕΓΟΝΟΤΑ

01.15 Η ΖΩΗ ΠΟΥ ΔΕΝ ΕΖΗΣΑ (Ε)

02.15 ΕΝΟΧΗ ΑΓΑΠΗ (Ε)

03.15 ΠΑΛΙΡΡΟΙΑ (Ε)

04.15 ΤΗΛΕΜΑΡΚΕΤΙΝΓΚ

05.00 ΦΙΛΟΔΟΞΙΕΣ (Ε)

STAR
Τηλ. 211.189.1000 - 2000

06.00 ΣΤΟΝ ΕΒΔΟΜΟ ΟΥΡΑΝΟ

06.45 ΠΑΙΔΙΚΟ ΠΡΟΓΡΑΜΜΑ «Iggy Arbuckle», «Yin Yang Yo!»

07.30 ΠΡΩΙΝΗ ΜΕΛΕΤΗ Ψυχαγωγική εκπομπή

10.10 ΙΣΤΟΡΙΕΣ ΜΕ ΤΟΥΣ ΤΟΜ ΚΑΙ ΤΖΕΡΙ

10.40 ΝΤΑΚ ΝΤΟΤΖΕΡΣ

11.00 ΓΟΥΝΤΙ Ο ΤΡΥΠΟΚΑΡΥΔΟΣ

11.30 ΜΑΡΙΑ, ΑΓΓΕΛΕ ΜΟΥ Δραματική σειρά

12.30 ΕΙΔΗΣΕΙΣ

13.30 SUPER STAR

15.45 ΑΞΙΖΕΙ ΝΑ ΤΟ ΖΕΙΣ Κοινωνική εκπομπή

17.45 ΕΙΔΗΣΕΙΣ ΣΤΗ ΝΟΗΜΑΤΙΚΗ ΓΛΩΣΣΑ

17.50 ΦΩΤΗΣ - ΜΑΡΙΑ LIVE Ψυχαγωγική εκπομπή

19.45 ΕΙΔΗΣΕΙΣ

21.00 LIFE Αστυνομική σειρά

22.00 ΞΕΝΗ ΤΑΙΝΙΑ «Θεωρίες συνωμοσίας»

00.45 ΞΕΝΗ ΤΑΙΝΙΑ «Εγγαμος βίος»

02.30 ΞΕΝΗ ΤΑΙΝΙΑ «Χάρολντ και Κουμαρ 2: Απόδραση από το Γκουαντάναμο»

Ιστορίες του Μπρονξ

Ο Ρόμπερτ Ντε Νίρο σκηνοθετεί και πρωταγωνιστεί στην αστυνομική περιπέτεια «Ιστορίες του Μπρονξ». Ο εννιάχρονος Κολότζερο γίνεται ο μοναδικός μάρτυρας μιας δολοφονίας από τον τοπικό γκάγκστερ Σόνι. Ο μικρός αρνείται να αποκαλύψει στην αστυνομία το δολοφόνο και τότε ο Σόνι τον παίρνει υπό την προστασία του κι αρχίζει να του μαθαίνει τα κόλπα της «δουλειάς». Τότε αρχίζει ένας αγώνας ανάμεσα στον πατέρα του Καλότζερο και τον γκάγκστερ, για το ποιος θα κερδίσει τελικά το μικρό. Για τα επόμενα οκτώ χρόνια, καθώς ο Σόνι γίνεται ολοένα και πιο δυνατός, ο πατέρας του θα παλέψει με νύχια και με δόντια, προκειμένου να αποτρέψει τον γιο του από το να υιοθετήσει για πάντα τον τρόπο ζωής του μαφιόζου... Παίζουν: Ρόμπερτ Ντε Νίρο, Τσας Παλμιντέρι, Φράνσις Κάπρα, Λίλο Μπρανκάτο, Τάρα Χίκς, Τζο Πέσι (Πέμπτη, ΕΤ-1. 22.00)

Στη... λίμνη

Στην ιταλική επαρχία, στις σχέσεις, τα ψέματα της καθημερινότητας, τις «μάσκες» αναφέρεται η βραβευμένη ταινία «Το κορίτσι της λίμνης», σε σκηνοθεσία Αντρέα Μολεόλι. Η ειδυλλιακή πόλη συγκλονίζεται από τη δολοφονία μιας νέας και όμορφης κοπέλας, που εντοπίζεται γυμνή στην όχθη της λίμνης. Δεν υπάρχει κανένα ίχνος σεξουαλικής κακοποίησης ούτε καν αντίστασης από το θύμα. Ενας επιθεωρητής της Αστυνομίας καλείται από την πόλη για να λύσει το γρίφο της σκοτεινής δολοφονίας της, αλλά το θύμα αποδεικνύεται τόσο μυστηριώδες όσο και το ίδιο το έγκλημα... Πρωταγωνιστούν: Τόνι Σερβίλι, Ντενίς Φασολό, Βαλέρια Γκολίνο, Ομέρο Αντονούτι, Φαμπρίτσιο Τζιφούνι, Αννα Μποναγιούτο (Σάββατο, ΕΤ-3, 23.00).




Διαβάστε στο «Ρ»
Ο καιρός
Weather data from openweathermap.org