ΡΙΖΟΣΠΑΣΤΗΣ
ΡΙΖΟΣΠΑΣΤΗΣ
Κυριακή 18 Δεκέμβρη 2016
Σελ. /32
Προγράμματα
Το πρόγραμμα του web radio του «902.gr»
ΔΕΥΤΕΡΑ

00:00 - 11:00 ΜΟΥΣΙΚΕΣ ΕΠΙΛΟΓΕΣ, 11.00 - 12.00 ΟΣΑ ΦΕΡΝΕΙ Η ΜΕΡΑ, 12:00 - 13:00 ΚΛΙΚ ΣΤΗΝ ΕΝΗΜΕΡΩΣΗ, 13.00 - 14:00 ΤΑ ΑΘΛΗΤΙΚΑ ΤΗΣ ΔΕΥΤΕΡΑΣ 14.00 - 19.00 ΜΟΥΣΙΚΕΣ ΕΠΙΛΟΓΕΣ 19.00 - 21:00 ΠΟΙΗΤΙΚΗ ΑΔΕΙΑ, 21.00 - 24:00 ΜΟΥΣΙΚΕΣ ΕΠΙΛΟΓΕΣ

ΤΡΙΤΗ

00:00 - 11:00 ΜΟΥΣΙΚΕΣ ΕΠΙΛΟΓΕΣ, 11:00 - 12:00 ΟΣΑ ΦΕΡΝΕΙ Η ΜΕΡΑ, 12:00 - 13:00 ΚΛΙΚ ΣΤΗΝ ΕΝΗΜΕΡΩΣΗ, 13:00 - 16:00 Η ΤΖΑΖ ΤΟΤΕ ΚΑΙ ΤΩΡΑ, 16:00 - 19:00 ΜΟΥΣΙΚΕΣ ΕΠΙΛΟΓΕΣ, 19:00 - 20:00 WORLD BYPASS, 20:00 - 24:00 ΜΟΥΣΙΚΕΣ ΕΠΙΛΟΓΕΣ

ΤΕΤΑΡΤΗ

00:00 - 11:00 ΜΟΥΣΙΚΕΣ ΕΠΙΛΟΓΕΣ, 11:00 - 12:00 ΟΣΑ ΦΕΡΝΕΙ Η ΜΕΡΑ, 12:00 - 13.00 ΚΛΙΚ ΣΤΗΝ ΕΝΗΜΕΡΩΣΗ 13.00 - 19:00 ΜΟΥΣΙΚΕΣ ΕΠΙΛΟΓΕΣ, 19:00 - 20:00 ΛΑΪΚΑ ΜΟΝΟΠΑΤΙΑ, 20:00 - 21:00 ΜΟΥΣΙΚΟΙ ΣΥΝΕΙΡΜΟΙ, 21:00 - 24:00 ΜΟΥΣΙΚΕΣ ΕΠΙΛΟΓΕΣ

ΠΕΜΠΤΗ

00:00 - 11:00 ΜΟΥΣΙΚΕΣ ΕΠΙΛΟΓΕΣ, 11:00 - 12:00 ΟΣΑ ΦΕΡΝΕΙ Η ΜΕΡΑ, 12:00 - 13.00 ΚΛΙΚ ΣΤΗΝ ΕΝΗΜΕΡΩΣΗ 13.00 - 20:00 ΜΟΥΣΙΚΕΣ ΕΠΙΛΟΓΕΣ, 20:00 - 21:30 ΥΠΑΡΧΕΙ ΛΟΓΟΣ ΣΟΒΑΡΟΣ, 21:30 - 24:00 ΜΟΥΣΙΚΕΣ ΕΠΙΛΟΓΕΣ

ΠΑΡΑΣΚΕΥΗ

00:00 - 11:00 ΜΟΥΣΙΚΕΣ ΕΠΙΛΟΓΕΣ, 11:00 - 12:00 ΟΣΑ ΦΕΡΝΕΙ Η ΜΕΡΑ, 12:00 - 13.00 ΚΛΙΚ ΣΤΗΝ ΕΝΗΜΕΡΩΣΗ 13.00 - 14.00 ΣΤΗ ΣΕΝΤΡΑ 14.30 - 15.30 ΣΗΜΕΙΩΣΕΙΣ 15.30 - 19:00 ΜΟΥΣΙΚΕΣ ΕΠΙΛΟΓΕΣ, 19:00 - 21:00 ΠΟΙΗΤΙΚΗ ΑΔΕΙΑ, 21:00 - 24:00 ΜΟΥΣΙΚΕΣ ΕΠΙΛΟΓΕΣ

ΣΑΒΒΑΤΟ

00:00 - 21:00 ΜΟΥΣΙΚΕΣ ΕΠΙΛΟΓΕΣ, 21:00 - 23:00 Η JAZZ ΤΟΤΕ ΚΑΙ ΤΩΡΑ, 23:00 - 24:00 ΜΟΥΣΙΚΕΣ ΕΠΙΛΟΓΕΣ

ΚΥΡΙΑΚΗ

10:00 - 14:00 ΜΟΥΣΙΚΕΣ ΕΠΙΛΟΓΕΣ, 14:00 - 15:00 ΛΑΪΚΑ ΜΟΝΟΠΑΤΙΑ, 15:00 - 20.00 ΜΟΥΣΙΚΕΣ ΕΠΙΛΟΓΕΣ, 20:00 - 21:00 ΜΟΥΣΙΚΟΙ ΣΥΝΕΙΡΜΟΙ, 21.00-22.00 ΗΧΟΙ ΤΩΝ ΠΟΛΙΤΙΣΜΩΝ, 22.00 - 24.00 ΜΟΥΣΙΚΕΣ ΕΠΙΛΟΓΕΣ

ΠΕΜΠΤΗ 22/12
ΕΡΤ 1

06.00 ΠΡΩΤΟ ΔΕΛΤΙΟ ΕΙΔΗΣΕΩΝ

07.00 ΠΡΩΪΝΗ ΖΩΝΗ

07.30 ΔΕΛΤΙΟ EURONEWS

08.05 ΠΡΩΙΝΗ ΖΩΝΗ (Συνέχεια)

Σημείωση: Στις 08.00, 09.00 και 10.00 θα μεταδίδεται 3λεπτο ΔΕΛΤΙΟ ΕΙΔΗΣΕΩΝ

10.00 ΕΡΤ ΕΝΗΜΕΡΩΣΗ

12.00 ΕΙΔΗΣΕΙΣ - ΑΘΛΗΤΙΚΑ - ΚΑΙΡΟΣ

13.00 ΞΕΝΟ ΝΤΟΚΙΜΑΝΤΕΡ (Ε)

14.00 ΕΡΑΣΤΕΣ ΤΗΣ ΠΕΡΙΠΕΤΕΙΑΣ (Ε)

15.00 ΕΡΤ ΕΙΔΗΣΕΙΣ / ΑΘΛΗΤΙΚΑ / Δελτίο για πρόσφυγες / ΚΑΙΡΟΣ

16.00 ΣΤΑΣΗ ΕΡΤ

17.30 Η ΖΩΗ ΜΟΥ, Η ΥΓΕΙΑ ΜΟΥ

18.00 ΕΙΔΗΣΕΙΣ / ΑΘΛΗΤΙΚΑ / Δελτίο για πρόσφυγες / ΚΑΙΡΟΣ

18.15 ΑΙΘΟΥΣΑ ΣΥΝΤΑΞΗΣ

20.00 ΕΚΠΟΜΠΗ EURONEWS

20.30 Ο ΚΑΙΡΟΣ ΣΤΗΝ ΩΡΑ ΤΟΥ

20.45 ΚΕΝΤΡΙΚΟ ΔΕΛΤΙΟ ΕΙΔΗΣΕΩΝ / ΑΘΛΗΤΙΚΑ / Δελτίο για πρόσφυγες / ΠΟΛΙΤΙΣΤΙΚΟ ΔΕΛΤΙΟ

ΕΡΤ 2

07.00 ΠΑΙΔΙΚΟ ΠΡΟΓΡΑΜΜΑ

08.30 ΞΕΝΟ ΝΤΟΚΙΜΑΝΤΕΡ (Ε)

09.30 ΞΕΝΟ ΝΤΟΚΙΜΑΝΤΕΡ (Ε)

10.30 ΣΑΡΑ, ΠΕΡΙΠΕΤΕΙΕΣ ΣΤΟ ΑΒΟΝΛΙ (Ε)

11.30 ΜΑΜΑ ΚΑΙ ΓΙΟΣ (Ε)

12.30 ΕΛΛΗΝΙΚΗ ΤΑΙΝΙΑ «Η ταξιτζού»

14.00 ΞΕΝΟ ΠΑΙΔΙΚΟ ΠΡΟΓΡΑΜΜΑ (Ε)

15.00 ΑΠΟ ΑΓΚΑΘΙ ΡΟΔΟ (Ε)

16.00 ΣΑΡΑ, ΠΕΡΙΠΕΤΕΙΕΣ ΣΤΟ ΑΒΟΝΛΙ

17.00 ΣΤΑ ΦΤΕΡΑ ΤΟΥ ΕΡΩΤΑ (Ε)

19.00 ΟΙ ΕΞΙ ΑΔΕΛΦΕΣ Σειρά

ΕΡΤ 3

09.00 ΚΑΘΗΜΕΡΙΝΑ ΚΑΙ ΑΠΛΑ

12.00 NATURE - WILDLIFE COLLECTION

13.00 ΕΙΔΗΣΕΙΣ

14.00 Ο ΦΑΡΟΣ

14.55 THESSTORY

15.00 Η ΕΠΙΣΤΗΜΗ ΤΗΣ ΕΥΤΥΧΙΑΣ

16.00 ΕπιΚοινωνία

17.30 ΠΩΣ ΦΤΙΑΧΝΕΤΑΙ;

18.00 Ο ΚΟΣΜΟΣ ΤΩΝ ΣΠΟΡ

18.45 ΚΑΙΡΟΣ

19.00 ΕΙΔΗΣΕΙΣ - ΠΕΡΙΦΕΡΕΙΑ

ΑΝΤ1

07.00 ΚΑΛΗΜΕΡΑ ΕΛΛΑΔΑ

10.00 ΤΟ ΠΡΩΙΝΟ

12.50 ΜΕ ΑΓΑΠΗ

13.00 ΕΙΔΗΣΕΙΣ

13.45 TV QUIZ

14.20 ΚΩΝΣΤΑΝΤΙΝΟΥ ΚΑΙ ΕΛΕΝΗΣ (Ε)

15.30 ΤΟ ΚΑΦΕ ΤΗΣ ΧΑΡΑΣ (Ε)

17.20 ΕΙΔΗΣΕΙΣ - ΔΕΛΤΙΟ ΣΤΗ ΝΟΗΜΑΤΙΚΗ ΓΛΩΣΣΑ

17.45 ΜΗ ΜΟΥ ΛΕΣ ΑΝΤΙΟ (Ε)

19.00 ΕΙΔΗΣΕΙΣ

20.00 ΔΙΔΥΜΑ ΦΕΓΓΑΡΙΑ

21.00 ΜΠΡΟΥΣΚΟ

ALPHA

08.00 HAPPY DAY ΣΤΟΝ ALPHA

11.30 ΕΝΤΙΜΟΤΑΤΟΙ ΚΕΡΑΤΑΔΕΣ (Ε)

12.30 ΕΙΔΗΣΕΙΣ

13.00 ΕΛΕΝΗ

16.00 ΞΑΝΑΔΕΣΤΕ ΤΟΥΣ

17.50 ΔΕΛΤΙΟ ΕΙΔΗΣΕΩΝ ΣΤΗ ΝΟΗΜΑΤΙΚΗ ΓΛΩΣΣΑ

18.00 DEAL

19.00 ΕΙΔΗΣΕΙΣ

20.00 ΕΛΑ ΣΤΗ ΘΕΣΗ ΜΟΥ Σειρά

21.00 ΤΟ ΣΟΪ ΣΟΥ

MEGA

06.00 ΕΠΑΝΑΛΗΨΕΙΣ ΕΛΛΗΝΙΚΩΝ ΣΕΙΡΩΝ

14.00 ΤΟ ΚΟΚΚΙΝΟ ΔΩΜΑΤΙΟ (Ε)

15.00 ΔΕΚΑ ΛΕΠΤΑ ΚΗΡΥΓΜΑ (Ε)

16.40 L.A.P.D. (Ε)

17.40 Ο ΚΑΙΡΟΣ Με τον Θοδωρή Κολυδά

17.50 ΕΠΑΝΑΛΗΨΕΙΣ ΕΛΛΗΝΙΚΩΝ ΣΕΙΡΩΝ

STAR

10.00 LIVE U

12.00 ΑΛΗΘΕΙΕΣ ΜΕ ΤΗ ΖΗΝΑ

14.00 ΖΩΗ ΜΟΥ

15.00 SHOPPING STAR

16.25 BLIND TASTE

17.30 ΕΙΔΗΣΕΙΣ - Δελτίο στη νοηματική

17.45 9 ΜΗΝΕΣ

18.50 ΤΡΟΧΟΣ ΤΗΣ ΤΥΧΗΣ

19.50 ΕΙΔΗΣΕΙΣ

21.00 ΞΕΝΗ ΤΑΙΝΙΑ «Θεέ μου τι σου κάναμε;» Α' τηλεοπτική προβολή

ΠΑΡΑΣΚΕΥΗ 23/12
ΕΡΤ 1

06.00 ΠΡΩΤΟ ΔΕΛΤΙΟ ΕΙΔΗΣΕΩΝ

07.00 ΠΡΩΪΝΗ ΖΩΝΗ

07.30 ΔΕΛΤΙΟ EURONEWS

08.05 ΠΡΩΙΝΗ ΖΩΝΗ (Συνέχεια)

Σημείωση: Στις 08.00, 09.00 και 10.00 θα μεταδίδεται 3λεπτο ΔΕΛΤΙΟ ΕΙΔΗΣΕΩΝ

10.00 ΕΡΤ ΕΝΗΜΕΡΩΣΗ

12.00 ΕΙΔΗΣΕΙΣ - ΑΘΛΗΤΙΚΑ - ΚΑΙΡΟΣ

13.00 ΞΕΝΟ ΝΤΟΚΙΜΑΝΤΕΡ (Ε)

14.00 ΕΡΑΣΤΕΣ ΤΗΣ ΠΕΡΙΠΕΤΕΙΑΣ (Ε)

15.00 ΕΡΤ ΕΙΔΗΣΕΙΣ / ΑΘΛΗΤΙΚΑ / Δελτίο για πρόσφυγες / ΚΑΙΡΟΣ

16.00 ΣΤΑΣΗ ΕΡΤ

17.30 Η ΖΩΗ ΜΟΥ, Η ΥΓΕΙΑ ΜΟΥ

18.00 ΕΙΔΗΣΕΙΣ / ΑΘΛΗΤΙΚΑ / Δελτίο για πρόσφυγες / ΚΑΙΡΟΣ

18.20 ΞΕΝΗ ΤΑΙΝΙΑ «Χριστούγεννα στο σπίτι»

20.00 ΚΕΝΤΡΙΚΟ ΔΕΛΤΙΟ ΕΙΔΗΣΕΩΝ / ΑΘΛΗΤΙΚΑ / Δελτίο για πρόσφυγες / ΚΑΙΡΟΣ

21.15 EUROLEAGUE BASKET «Παναθηναϊκός - Μπασκονια» (Ζ)

ΕΡΤ 2

07.00 ΠΑΙΔΙΚΟ ΠΡΟΓΡΑΜΜΑ

08.30 ΞΕΝΟ ΝΤΟΚΙΜΑΝΤΕΡ (Ε)

09.30 ΞΕΝΟ ΝΤΟΚΙΜΑΝΤΕΡ (Ε)

10.30 ΣΑΡΑ, ΠΕΡΙΠΕΤΕΙΕΣ ΣΤΟ ΑΒΟΝΛΙ (Ε)

11.30 ΜΑΜΑ ΚΑΙ ΓΙΟΣ (Ε)

12.30 ΕΛΛΗΝΙΚΗ ΤΑΙΝΙΑ «Η μουσίτσα»

14.00 ΞΕΝΟ ΠΑΙΔΙΚΟ ΠΡΟΓΡΑΜΜΑ (Ε)

15.00 ΑΠΟ ΑΓΚΑΘΙ ΡΟΔΟ (Ε)

16.00 ΣΑΡΑ, ΠΕΡΙΠΕΤΕΙΕΣ ΣΤΟ ΑΒΟΝΛΙ

17.00 ΣΤΑ ΦΤΕΡΑ ΤΟΥ ΕΡΩΤΑ (Ε)

19.00 ΟΙ ΕΞΙ ΑΔΕΛΦΕΣ Σειρά

ΕΡΤ 3

09.00 ΚΑΘΗΜΕΡΙΝΑ ΚΑΙ ΑΠΛΑ

12.00 Ο ΓΑΛΑΖΙΟΣ ΔΟΥΝΑΒΗΣ

13.00 ΕΙΔΗΣΕΙΣ

14.00 Ο ΦΑΡΟΣ

14.55 THESSTORY

15.00 ΕΠΙΣΤΡΟΦΗ ΣΤΟ ΣΠΙΤΙ

15.30 ΑΠΟ ΠΕΤΡΑ ΚΑΙ ΖΩΗ

16.00 ΕπιΚοινωνία

17.30 ΠΩΣ ΦΤΙΑΧΝΕΤΑΙ;

18.00 Ο ΚΟΣΜΟΣ ΤΩΝ ΣΠΟΡ

18.45 ΚΑΙΡΟΣ

19.00 ΕΙΔΗΣΕΙΣ - ΠΕΡΙΦΕΡΕΙΑ

ΑΝΤ1

07.00 ΚΑΛΗΜΕΡΑ ΕΛΛΑΔΑ

10.00 ΤΟ ΠΡΩΙΝΟ

12.50 ΜΕ ΑΓΑΠΗ

13.00 ΕΙΔΗΣΕΙΣ

13.45 TV QUIZ

14.20 ΚΩΝΣΤΑΝΤΙΝΟΥ ΚΑΙ ΕΛΕΝΗΣ (Ε)

15.20 G TECH TRENDS

15.30 ΤΟ ΚΑΦΕ ΤΗΣ ΧΑΡΑΣ (Ε)

17.20 ΕΙΔΗΣΕΙΣ - ΔΕΛΤΙΟ ΣΤΗ ΝΟΗΜΑΤΙΚΗ ΓΛΩΣΣΑ

17.45 ΜΗ ΜΟΥ ΛΕΣ ΑΝΤΙΟ (Ε)

19.00 ΕΙΔΗΣΕΙΣ

20.00 ΔΙΔΥΜΑ ΦΕΓΓΑΡΙΑ

21.00 ΜΠΡΟΥΣΚΟ

ALPHA

08.00 HAPPY DAY ΣΤΟΝ ALPHA

11.30 ΕΝΤΙΜΟΤΑΤΟΙ ΚΕΡΑΤΑΔΕΣ (Ε)

12.30 ΕΙΔΗΣΕΙΣ

13.00 ΕΛΕΝΗ

16.00 ΞΑΝΑΔΕΣΤΕ ΤΟΥΣ

17.50 ΔΕΛΤΙΟ ΕΙΔΗΣΕΩΝ ΣΤΗ ΝΟΗΜΑΤΙΚΗ ΓΛΩΣΣΑ

18.00 DEAL

19.00 ΕΙΔΗΣΕΙΣ

20.00 ΕΛΑ ΣΤΗ ΘΕΣΗ ΜΟΥ Σειρά

21.00 ΜΗΝ ΑΡΧΙΖΕΙΣ ΤΗ ΜΟΥΡΜΟΥΡΑ (Ε)

MEGA

06.00 ΕΠΑΝΑΛΗΨΕΙΣ ΕΛΛΗΝΙΚΩΝ ΣΕΙΡΩΝ

14.00 ΤΟ ΚΟΚΚΙΝΟ ΔΩΜΑΤΙΟ (Ε)

15.00 ΔΕΚΑ ΛΕΠΤΑ ΚΗΡΥΓΜΑ (Ε)

16.40 L.A.P.D. (Ε)

17.40 Ο ΚΑΙΡΟΣ Με τον Θοδωρή Κολυδά

17.50 ΕΠΑΝΑΛΗΨΕΙΣ ΕΛΛΗΝΙΚΩΝ ΣΕΙΡΩΝ

STAR

10.00 LIVE U

12.00 ΑΛΗΘΕΙΕΣ ΜΕ ΤΗ ΖΗΝΑ

14.00 ΖΩΗ ΜΟΥ

15.00 SHOPPING STAR

16.25 BLIND TASTE

17.30 ΕΙΔΗΣΕΙΣ - Δελτίο στη νοηματική

17.45 9 ΜΗΝΕΣ

18.50 ΤΡΟΧΟΣ ΤΗΣ ΤΥΧΗΣ

19.50 ΕΙΔΗΣΕΙΣ

21.00 ΞΕΝΗ ΤΑΙΝΙΑ «Μόνος στο σπίτι»

ΣΑΒΒΑΤΟ 24/12
ΕΡΤ 1

07.15 ΞΕΝΟ ΝΤΟΚΙΜΑΝΤΕΡ (Ε)

08.15 ΑΠΟ ΤΟΝ ΦΡΟΫΝΤ ΣΤΟ ΔΙΑΔΙΚΤΥΟ (Ε)

09.15 ΣΥΝΑΝΤΗΣΑ ΚΑΙ ΕΥΤΥΧΙΣΜΕΝΟΥΣ ΜΑΣΤΟΡΟΥΣ (Ε)

10.05 ΤΑΞΙΔΕΥΟΝΤΑΣ ΣΤΗΝ ΕΛΛΑΔΑ (Ε)

11.10 ΣΥΜΠΑΝ: ΑΡΧΑΙΑ ΜΥΣΤΗΡΙΑ

12.00 ΕΙΔΗΣΕΙΣ - ΑΘΛΗΤΙΚΑ - ΚΑΙΡΟΣ

12.30 ΑΠΟ ΠΕΤΡΑ ΚΑΙ ΧΡΟΝΟ (Ε)

13.00 ΣΑΝ ΣΗΜΕΡΑ ΤΟΝ 20ό ΑΙΩΝΑ (Ε)

13.20 ΠΩΣ ΑΡΧΙΣΕ Η ΖΩΗ (α' και β' μέρος)

15.00 ΕΙΔΗΣΕΙΣ - ΑΘΛΗΤΙΚΑ - ΚΑΙΡΟΣ

16.00 ΔΕΝ ΕΙΣΑΙ ΜΟΝΟΣ (Ε)

17.00 Η ΜΗΧΑΝΗ ΤΟΥ ΧΡΟΝΟΥ

18.00 ΕΙΔΗΣΕΙΣ - ΑΘΛΗΤΙΚΑ - ΚΑΙΡΟΣ

19.10 ΞΕΝΗ ΤΑΙΝΙΑ «Χριστουγεννιάτικο σκίρτημα»

20.45 ΚΕΝΤΡΙΚΟ ΔΕΛΤΙΟ ΕΙΔΗΣΕΩΝ - ΑΘΛΗΤΙΚΑ - ΚΑΙΡΟΣ

22.00 ΣΙΝΕΜΑ ΤΟ ΕΛΛΗΝΙΚΟΝ

ΕΡΤ 2

07.00 ΠΑΙΔΙΚΟ ΠΡΟΓΡΑΜΜΑ

10.30 ΕΜΕΙΣ ΚΑΙ Ο ΜΠΛΕ ΠΛΑΝΗΤΗΣ (Ε)

11.30 ΕΛΛΗΝΙΚΗ ΜΟΥΣΙΚΗ ΠΑΡΑΔΟΣΗ (Ε)

12.30 ΚΟΝΣΕΡΤΟ ΘΕΡΙΝΗΣ ΝΥΧΤΑΣ 2016 (Ε)

14.00 ΞΕΝΟ ΠΑΙΔΙΚΟ ΠΡΟΓΡΑΜΜΑ (Ε)

15.00 ΣΤΗΝ ΚΟΥΖΙΝΑ ΤΩΝ ΜΕΤΑΝΑΣΤΩΝ «Best of»

16.30 ΤΟ ΜΕΓΑΛΥΤΕΡΟ ΔΕΝΤΡΟ ΣΤΗ ΓΗ (Ε)

17.30 ΑΠΟ ΑΓΚΑΘΙ ΡΟΔΟ

18.30 ΠΥΡΓΟΣ ΑΘΗΝΩΝ

19.00 Ο ΛΟΥΚΙ ΛΟΥΚ ΣΕ ΝΕΕΣ ΠΕΡΙΠΕΤΕΙΕΣ

19.30 ΤΑΙΝΙΑ ΚΙΝΟΥΜΕΝΩΝ ΣΧΕΔΙΩΝ «Ο βοηθός του Αγιου Βασίλη»

21.00 ΞΕΝΗ ΤΑΙΝΙΑ «Το αεροπλανάκι που μου χάρισε ο μπαμπάς μου»

ΕΡΤ 3

11.30 ΔΙΑΣΠΟΡΑ (Ε)

13.00 ΕΙΔΗΣΕΙΣ

13.30 ΑΓΡΟweek

14.30 ΕΛΛΗΝΙΚΗ ΤΑΙΝΙΑ «Εταιρεία θαυμάτων»

16.00 Ο ΤΟΠΟΣ ΚΑΙ ΤΟ ΤΡΑΓΟΥΔΙ ΤΟΥ (Ε)

17.00 ΕΚ ΤΟΥ ΠΛΗΣΙΟΝ (Ε)

18.00 ΜΕΣΑ ΑΠΟ ΤΑ ΜΑΤΙΑ ΣΟΥ (Ε)

18.30 ΕΚΤΗ ΑΙΣΘΗΣΗ

19.00 ΕΙΔΗΣΕΙΣ

19.30 ΕΛΛΗΝΩΝ ΔΡΩΜΕΝΑ (Ε)

20.30 ΑΓΙΑ ΝΥΧΤΑ: ΕΝΑ ΜΗΝΥΜΑ ΕΙΡΗΝΗΣ

21.00 ΒΡΑΔΙΑ ΟΠΕΡΑΣ «Ο μαγικός αυλός»

ΑΝΤ1

06.00 ΕΠΑΝΑΛΗΨΗ ΕΛΛΗΝΙΚΩΝ ΣΕΙΡΩΝ

10.15 ΕΛΛΗΝΙΚΗ ΤΑΙΝΙΑ «Θου-Βου φαλακρός πράκτωρ - Επιχείρησις: Γης Μαδιάμ»

12.30 TV QUIZ

13.00 ΕΙΔΗΣΕΙΣ

13.45 ΞΕΝΗ ΤΑΙΝΙΑ «Εμείς κι ο Αη Βασίλης»

15.45 ΤΡΩΜΕ ΜΑΖΙ

16.00 Ο ΠΟΛΕΜΟΣ ΤΩΝ ΑΣΤΡΩΝ (Ε)

17.00 ΕΙΔΗΣΕΙΣ - ΔΕΛΤΙΟ ΣΤΗ ΝΟΗΜΑΤΙΚΗ ΓΛΩΣΣΑ

17.15 ΕΓΚΛΗΜΑΤΑ (Ε)

19.00 ΕΙΔΗΣΕΙΣ

20.00 LUCKY ROOM

ALPHA

09.45 ΣΠΙΤΙ ΜΟΥ ΣΠΙΤΑΚΙ ΜΟΥ

13.00 ΕΙΔΗΣΕΙΣ

14.00 ΜΗΝ ΑΡΧΙΖΕΙΣ ΤΗ ΜΟΥΡΜΟΥΡΑ (Ε)

15.00 ΤΟ ΣΟΪ ΣΟΥ (Ε)

15.45 ΞΕΝΗ ΤΑΙΝΙΑ «Μαίρη Πόππινς»

17.00 ΔΕΛΤΙΟ ΕΙΔΗΣΕΩΝ ΣΤΗ ΝΟΗΜΑΤΙΚΗ ΓΛΩΣΣΑ

17.10 ΞΕΝΗ ΤΑΙΝΙΑ (Συνέχεια)

19.00 ΚΕΝΤΡΙΚΟ ΔΕΛΤΙΟ ΕΙΔΗΣΕΩΝ

MEGA

08.00 ΞΕΝΗ ΤΑΙΝΙΑ «Μικρές κυρίες»

10.20 ΞΕΝΗ ΤΑΙΝΙΑ «Τα φτερουγίσματα»

12.30 ΞΕΝΗ ΤΑΙΝΙΑ «Χριστούγεννα... με το ζόρι»

14.40 ΞΕΝΗ ΤΑΙΝΙΑ «Μπίνγκο»

16.30 ΞΕΝΗ ΤΑΙΝΙΑ «Ο αληθινός Αγιος Βασίλης»

18.00 Σ' ΑΓΑΠΩ Μ' ΑΓΑΠΑΣ (Ε)

19.00 Η ΟΙΚΟΓΕΝΕΙΑ ΒΛΑΠΤΕΙ (Ε)

20.00 Η ΠΟΛΥΚΑΤΟΙΚΙΑ (Ε)

21.00 ΞΕΝΗ ΤΑΙΝΙΑ «Τα Στρουμφάκια: Χριστουγεννιάτικα κάλαντα»

STAR

06.20 ΠΑΙΔΙΚΟ ΠΡΟΓΡΑΜΜΑ

13.30 ΞΕΝΗ ΤΑΙΝΙΑ «Ενας σκίουρος σούπερ ήρωας»

15.15 ΞΕΝΗ ΤΑΙΝΙΑ «Γκούνις: Το κυνήγι της μεγάλης περιπέτειας»

17.45 ΞΕΝΗ ΤΑΙΝΙΑ «Τα Χριστούγεννα του τρελού θηριοτροφείου»

19.50 ΕΙΔΗΣΕΙΣ

21.00 ΞΕΝΗ ΤΑΙΝΙΑ «Το πολικό εξπρές»

ΘΕΑΤΡΑ ΘΕΣΣΑΛΟΝΙΚΗΣ
ΚΥΡΙΑΚΗ

ΑΘΗΝΑΙΟΝ (Λεωφ. Βασ. Ολγας 35, 2310.832.060) «Το κλουβί με τις τρελές» (20.00). ΑΡΙΣΤΟΤΕΛΕΙΟΝ (Εθν. Αμύνης 2, 2310.262.051) «Ω... Θεέ μου!!!» (20.00). ΑΥΛΑΙΑ (Τσιμισκή, 2310.237.700) «Κάτω από το γαλατοδάσος» (20.00). ΒΑΣΙΛΙΚΟ ΘΕΑΤΡΟ (Λεωφ. Νίκης 121, 2315.200.200) «Ψύλλοι στα αυτιά» (19.00). BLACK BOX (Βασ. Ολγας 65, 2310.829254) «Οιδίνους» (21.00). ΔΗΜΟΤΙΚΟ ΘΕΑΤΡΟ ΚΑΛΑΜΑΡΙΑΣ «ΜΕΛΙΝΑ ΜΕΡΚΟΥΡΗ» (Μεταμορφώσεως 7-9, 2310.458.591) «Χριστουγεννιάτικα κάλαντα» (21.00). ΘΕΑΤΡΟ ΕΤΑΙΡ. ΜΑΚΕΔ. ΣΠΟΥΔΩΝ (Εθν. Αμύνης 2, 2315.200.200) «Η μάνα κουράγιο και τα παιδιά της» (19.00). «Οικογενειακή γιορτή» (19.00). ΘΕΑΤΡΟ «Τ» (Φλέμινγκ 16, 2310.854.333) «Μια ζωή θέατρο» (19.00). ΜΟΝΗ ΛΑΖΑΡΙΣΤΩΝ (Κολοκοτρώνη 21, 2310.589.200) Μικρό Θέατρο: «Σωτηρία με λένε» (19.00). Σκηνή Σωκράτης Καραντινός: «Το τρίτο στεφάνι» (19.00). ΠΟΛΙΤΙΣΤΙΚΟ ΚΕΝΤΡΟ ΑΛΕΞΑΝΔΡΟΣ (Εθν. Αμύνης 1, τηλ. 2310.287.724) «Συμπέθεροι από τα Τίρανα» (20.00). ΣΟΦΟΥΛΗ (Τραπεζούντος 5 και Σοφούλη, 2310.423.925) «Αι στο διάολο - Σε λατρεύω» (21.00). STUDIO ΠΑΡΑΘΛΑΣΗ (Κασσάνδρου 132, 2310.216.567) «Αμορφος του Οττεμπουργκ» (21.00). TOMS Flagship Store (Τσιμισκή 22) «Αγελάδες και διαφωτισμός» (21.00). ΧΩΡΟΣ ΤΕΧΝΗΣ SourLiBooM (Κ. Κρυστάλλη 4, 2314.011584) «La voix humaine» (21.15).

ΠΑΙΔΙΚΕΣ ΠΑΡΑΣΤΑΣΕΙΣ

ΑΘΗΝΑΙΟΝ (Λεωφ. Βασ. Ολγας 35, 2310.832.060) «Μικρό - μικρό στο μεγάλο, μεγάλο κόσμο» (Κυρ. 12.00). ΑΝΕΤΟΝ (Παρασκευοπούλου 42, 2310.869.869) «Η ξεχασιάρα μέλισσα» (11.00 & 12.30). ΑΡΙΣΤΟΤΕΛΕΙΟΝ (Εθν. Αμύνης 2, 2310.262.051) «Το σκλαβί» (11.00). «Πινόκιο» (15.00). ΑΥΛΑΙΑ (Τσιμισκή, 2310.237.700) «Το κουαρτέτο των Χριστουγέννων» (11.30). «Οι μπέμπηδες των Χριστουγέννων» (17.00). ΒΑΣΙΛΙΚΟ ΘΕΑΤΡΟ (Λεωφ. Νίκης 121, 2315.200200) «Οικογένεια Νώε» (11.00). BLACK BOX (Βασ. Ολγας 65, 2310.829254) «Σταχτοπούτα» (11.30). BURLESQUE (Σκρα 10, 2310.288.153) «Η κινητή ονειροθήκη» (12.00). ΟΛΥΜΠΙΟΝ (Πλατ. Αριστοτέλους 10, 2310.378.400) «Τα ψηλά βουνά» (11.30). ΘΕΑΤΡΟ «Τ» (Φλέμινγκ 16, 2310.854.333) «Ο Αγησίλαγος» κουκλοθέατρο (11.30). ΘΕΑΤΡΟ ΤΑΞΙΔΙ ΟΝΕΙΡΟΥ (Στεφ. Τάττη 3, 6972.702.870) «Το πνεύμα των Χριστουγέννων - Σκρουτζ» (12.00). ΚΟΛΟΣΣΑΙΟΝ (Βασ. Ολγας 150, 2310.834.996) «Τα Χριστούγεννα του Μάικ του Φασολάκη» (11.30). ΜΕΓΑΡΟ ΜΟΥΣΙΚΗΣ ΘΕΣΣΑΛΟΝΙΚΗΣ (25ης Μαρτίου 1, 2310.8959.389) «Ο κουρέας της Σεβίλλης» (11.30). ΠΟΛΙΤΕΙΑ ΘΕΑΤΡΟΥ (Ολύμπου 88, 2310.285.452) «Χοντρός - Λιγνός» (19.00). ΠΟΛΥΧΩΡΟΣ ΕΡΜΟΥ (Ερμού 11 και Δραγούμη, 2310.425.097) «Αισώπου κόμιξ 2» (11.30). ΡΑΔΙΟ ΣΙΤΥ (Παρασκευοπούλου 9, 2310.819153/824970) «Το φωτεινό δωμάτιο» (12.00). ΦΑΡΓΚΑΝΗ (Αγ. Παντελεήμονος 10, 2310.960.063) «Πήτερ Παν και πριγκίπισσες: Το μαγικό φίλτρο» (11.30). ΧΑΝΘ (Νικ. Γερμανού 1, 2310.241.007) «Ο Φασουλής και οι καλικάντζαροι» (κουκλοθέατρο, 12.00).

ΔΕΥΤΕΡΑ

ΑΥΛΑΙΑ (Τσιμισκή, 2310.237.700) «Απόψε στο Στάτφορντ» (21.00). ΘΕΑΤΡΟ «Τ» (Φλέμινγκ 16, 2310.854.333) «Εισβολή» (21.30). ΘΕΑΤΡΟ ΤΑΞΙΔΙ ΟΝΕΙΡΟΥ (Στεφ. Τάττη 3, 6972.702.870) «Τα κόκκινα Χριστούγεννα της Κάρλα Δεμβριεντες» (21.15).



Μνημεία & Μουσεία Αγώνων του Λαού
Ο καθημερινός ΡΙΖΟΣΠΑΣΤΗΣ 1 ευρώ