Σε ό,τι αφορά τους δήμους, τα ονόματα όλων των υποψήφιων δημάρχων με τη «Λαϊκή Συσπείρωση», συγκεντρωμένα και κατηγοριοποιημένα ανά περιφέρεια, είναι διαθέσιμα στην ιστοσελίδα της εφημερίδας μας (www.rizospastis.gr), στην ειδική ενότητα για τις εκλογές στην οποία αποκτάτε πρόσβαση κάνοντας «κλικ» στο εικονίδιο «Εκλογές Μάης 2014» που βρίσκεται πάνω δεξιά σε όλες τις σελίδες του site μας.
Παφίλης Αθανάσιος, μέλος της ΚΕ του ΚΚΕ, βουλευτής, Γενικός Γραμματέας του Παγκόσμιου Συμβουλίου Ειρήνης (ΠΣΕ)
ΑΝΤΙΠΕΡΙΦΕΡΕΙΑΡΧΕΣ
ΚΕΝΤΡΙΚΟΥ ΤΟΜΕΑ ΑΘΗΝΩΝ: Πέρρος Γιώργος
ΝΟΤΙΟΥ ΤΟΜΕΑ ΑΘΗΝΩΝ: Μαυρίκος Γιώργος
ΒΟΡΕΙΟΥ ΤΟΜΕΑ ΑΘΗΝΩΝ: Μπαλού Αλεξάνδρα
ΔΥΤΙΚΟΥ ΤΟΜΕΑ ΑΘΗΝΩΝ: Πρωτούλης Γιάννης
ΑΝΑΤΟΛΙΚΗΣ ΑΤΤΙΚΗΣ: Συρίγος Βάλσαμος
ΔΥΤΙΚΗΣ ΑΤΤΙΚΗΣ: Κουμπούρης Δήμος
ΠΕΙΡΑΙΑ: Μανουσογιαννάκης Γιάννης
ΝΗΣΩΝ ΑΡΓΟΣΑΡΩΝΙΚΟΥ: Τζατζάνης Κώστας
Ζιώγας Γιάννης, πανεπιστημιακός, Περιφερειακός Σύμβουλος Κεντρικής Μακεδονίας
ΑΝΤΙΠΕΡΙΦΕΡΕΙΑΡΧΕΣ
ΘΕΣΣΑΛΟΝΙΚΗΣ: Ιγνατιάδης Θεόδωρος
ΗΜΑΘΙΑΣ: Τσίτσης Σάκης
ΚΙΛΚΙΣ: Χαλίτσιος Κώστας
ΠΙΕΡΙΑΣ: Ρούτσας Αλέκος
ΠΕΛΛΑΣ: Ουγγρίνος Αλέκος
ΣΕΡΡΩΝ: Ρακιτζή Τιμοθέα
ΧΑΛΚΙΔΙΚΗΣ: Σμυρλής Νίκος
Τρέλλης Χρήστος, μέλος του ΓΠ Αν. Μακεδονίας - Θράκης του ΚΚΕ, γεωπόνος - μελετητής, ελεύθερος επαγγελματίας, περιφερειακός σύμβουλος.
ΑΝΤΙΠΕΡΙΦΕΡΕΙΑΡΧΕΣ
ΕΒΡΟΥ: Βλισίδης Τάσος
ΡΟΔΟΠΗΣ: Βαργεμίδης Νίκος
ΞΑΝΘΗΣ: Βογιατζής Κώστας
ΚΑΒΑΛΑΣ: Κοντογεωργίου Θεόδωρος
ΔΡΑΜΑΣ: Μήτρου Γιώργος
Βήττας Γιάννης, δικηγόρος, μέλος του Γραφείου Περιοχής Δυτικής Μακεδονίας του ΚΚΕ
ΑΝΤΙΠΕΡΙΦΕΡΕΙΑΡΧΕΣ
ΓΡΕΒΕΝΩΝ: Τάτσιος Νίκος
ΚΑΣΤΟΡΙΑΣ: Ζέγας Λεωνίδας
ΚΟΖΑΝΗΣ: Τσίγκα Εφη
ΦΛΩΡΙΝΑΣ: Καραντζίδης Βασίλης
Τσουμάνη Ολγα (Ολυ), δικηγόρος, μέλος του ΔΣ του Δικηγορικού Συλλόγου Ιωαννίνων
ΑΝΤΙΠΕΡΙΦΕΡΕΙΑΡΧΕΣ
ΙΩΑΝΝΙΝΩΝ: Πρέτζας Γιώργος
ΑΡΤΑΣ: Ζιώβας Βασίλης
ΘΕΣΠΡΩΤΙΑΣ: Παπαθεοδώρου Γιάννης
ΠΡΕΒΕΖΑΣ: Κωτσαντής Κώστας
Γουλής Θόδωρος, παθολόγος, περιφερειακός σύμβουλος Ιονίων Νήσων
ΑΝΤΙΠΕΡΙΦΕΡΕΙΑΡΧΕΣ
ΛΕΥΚΑΔΑΣ: Βερροιώτης Μάκης
ΚΕΡΚΥΡΑΣ: Μπορμπότης Γιάννης
ΚΕΦΑΛΟΝΙΑΣ - ΙΘΑΚΗΣ: Μαντζουράτος Δημήτρης
ΖΑΚΥΝΘΟΥ: Κορφιάτης Γιάννης
Καραθανασόπουλος Νίκος, μέλος της ΚΕ του ΚΚΕ, οικονομολόγος, βουλευτής, εκπρόσωπος του ΔΣ της ΕΝΠΕ, περιφερειακός σύμβουλος Περιφέρειας Δυτικής Ελλάδας.
ΑΝΤΙΠΕΡΙΦΕΡΕΙΑΡΧΕΣ
ΑΙΤΩΛΟΑΚΑΡΝΑΝΙΑΣ: Κοτοπούλης Σπύρος
ΑΧΑΪΑΣ: Κεραμιδάς Στάθης
ΗΛΕΙΑΣ: Καραπάνος Γιώργος
Γόντικας Νίκος, δημόσιος υπάλληλος - εφοριακός, μέλος ΕΠ Πελοποννήσου του ΚΚΕ, περιφερειακός σύμβουλος Πελοποννήσου, μέλος του ΔΣ Σωματείου Εργαζομένων ΔΟΥ Αρκαδίας - Λακωνίας - Μεσσηνίας.
ΑΝΤΙΠΕΡΙΦΕΡΕΙΑΡΧΕΣ
ΑΡΓΟΛΙΔΑΣ: Μπαβέλη Ναυσικά
ΑΡΚΑΔΙΑΣ: Γούργαρης Βαγγέλης
ΚΟΡΙΝΘΙΑΣ: Μπράβος Ηλίας
ΛΑΚΩΝΙΑΣ: Μαστρογιαννόπουλος Δημήτρης
ΜΕΣΣΗΝΙΑΣ: Διασάκος Νίκος
Μπούτας Βαγγέλης, αγρότης, μέλος της ΚΕ του ΚΚΕ, μέλος της Πανελλαδικής Γραμματείας της ΠΑΣΥ (Παναγροτική Αγωνιστική Συσπείρωση), πρόεδρος της Ενωτικής Ομοσπονδίας Αγροτικών Συλλόγων Νομού Καρδίτσας, περιφερειακός σύμβουλος
ΑΝΤΙΠΕΡΙΦΕΡΕΙΑΡΧΕΣ
ΛΑΡΙΣΑΣ: Τσιαπλές Τάσος
ΜΑΓΝΗΣΙΑΣ: Λούμας Γιώργος
ΤΡΙΚΑΛΩΝ: Μπακάση Βάσω
ΚΑΡΔΙΤΣΑΣ: Χαλάτσης Αστέρης
Μαρίνος Γιώργος, μέλος του Πολιτικού Γραφείου της ΚΕ του ΚΚΕ
ΑΝΤΙΠΕΡΙΦΕΡΕΙΑΡΧΕΣ
ΒΟΙΩΤΙΑΣ: Γκικόπουλος Γιώργος
ΕΥΒΟΙΑΣ: Ντούρου Σοφία
ΕΥΡΥΤΑΝΙΑΣ: Σερετάκης Νίκος
ΦΘΙΩΤΙΔΑΣ: Μπασδέκης Κώστας
ΦΩΚΙΔΑΣ: Τσελές Δρόσος
Ορφανός Στέλιος, πολιτικός μηχανικός, μέλος ΕΠ Κρήτης του ΚΚΕ, περιφερειακός σύμβουλος.
ΑΝΤΙΠΕΡΙΦΕΡΕΙΑΡΧΕΣ
ΗΡΑΚΛΕΙΟΥ: Βρύσαλης Δημήτρης
ΛΑΣΙΘΙΟΥ: Συμεωνίδης Σίμος
ΡΕΘΥΜΝΟΥ: Μανουσάκης Νίκος
ΧΑΝΙΩΝ: Μαρινάκης Αλέκος