06.00 - 13.00 ΕΡΤ ΕΝΗΜΕΡΩΣΗ
(08.00 και 09.00 3λεπτο ΔΕΛΤΙΟ ΕΙΔΗΣΕΩΝ)
15.00 ΕΡΤ ΕΙΔΗΣΕΙΣ - ΑΘΛΗΤΙΚΑ - ΚΑΙΡΟΣ
16.00 ΟΝ ΕΡΤ Εκπομπή
18.00 ΕΡΤ ΕΙΔΗΣΕΙΣ / ΔΕΛΤΙΟ ΣΤΗ ΝΟΗΜΑΤΙΚΗ - ΑΘΛΗΤΙΚΑ - ΚΑΙΡΟΣ
19.00 ΕΛΛΗΝΙΚΗ ΤΑΙΝΙΑ «Αγάπησα μια πολυθρόνα»
20.40 Ο ΚΑΙΡΟΣ ΣΤΗΝ ΩΡΑ ΤΟΥ
20.55 ΚΕΝΤΡΙΚΟ ΔΕΛΤΙΟ ΕΙΔΗΣΕΩΝ - ΑΘΛΗΤΙΚΑ
22.00 ΕΡΤ FOCUS Εκπομπή
07.00 ΠΑΙΔΙΚΟ ΠΡΟΓΡΑΜΜΑ
09.00 ΞΕΝΟ ΝΤΟΚΙΜΑΝΤΕΡ «+- 5 meters»
10.00 ΞΕΝΟ ΝΤΟΚΙΜΑΝΤΕΡ (Ε)
11.00 ΜΥΡΤΩ (Ε)
12.00 Η ΜΑΝΙΑΤΙΣΣΑ (Ε)
13.30 ΟΙ ΑΤΑΙΡΙΑΣΤΟΙ (Ε)
15.00 ΟΙΚΟΓΕΝΕΙΑ ΜΠΕΪΛΙ Σειρά
17.00 Ο ΧΡΙΣΤΟΣ ΞΑΝΑΣΤΑΥΡΩΝΕΤΑΙ (Ε)
17.55 ΜΟΝΟΓΡΑΜΜΑ (Ε)
18.20 ΤΕΚΜΗΡΙΑ ΕΛΛΗΝΙΣΜΟΥ
20.00 MR. SELFRIDGE
20.50 Η ΜΙΚΡΗ ΝΤΟΡΙΤ (Ε)
21.40 ΜΑΥΡΕΣ ΧΗΡΕΣ Σειρά
22.30 ΞΕΝΗ ΤΑΙΝΙΑ «The Bing Bang»
08.00 ΚΑΘΗΜΕΡΙΝΑ ΚΑΙ ΑΠΛΑ
09.30 ΜΑΓΕΙΡΕΥΟΝΤΑΣ... (Ε)
10.00 ΑΘΗΝΑ - ΘΕΣΣΑΛΟΝΙΚΗ
12.00 ΑΛΗΘΙΝΑ ΣΕΝΑΡΙΑ (Ε)
13.00 ΕΙΔΗΣΕΙΣ
14.00 ΣΤΑ ΗΦΑΙΣΤΕΙΑ ΤΟΥ ΚΟΣΜΟΥ
14.30 ΕΠΙΣΤΡΟΦΗ ΣΤΟ ΣΠΙΤΙ
15.00 ΑΣ ΜΑΓΕΙΡΕΨΟΥΜΕ... ΙΣΤΟΡΙΑ
16.00 ΕπιΚοινωνία
17.30 ΘΡΥΛΙΚΕΣ ΠΟΛΕΙΣ «Αθήνα»
18.00 Ο ΚΟΣΜΟΣ ΤΩΝ ΣΠΟΡ
18.45 ΚΑΙΡΟΣ
19.00 ΕΙΔΗΣΕΙΣ - ΠΕΡΙΦΕΡΕΙΑ
20.00 ΠΟΛΙΤΗΣ ΤΟΥ ΚΟΣΜΟΥ
21.00 BALKAN EXPRESS (Ε)
07.00 ΚΑΛΗΜΕΡΑ ΕΛΛΑΔΑ
10.00 ΤΟ ΠΡΩΙΝΟ
12.50 ΜΕ ΑΓΑΠΗ
13.00 ΕΙΔΗΣΕΙΣ
13.30 TV QUIZ
14.10 ΚΩΝΣΤΑΝΤΙΝΟΥ ΚΑΙ ΕΛΕΝΗΣ (Ε)
15.15 ΤΟ ΚΑΦΕ ΤΗΣ ΧΑΡΑΣ (Ε)
16.45 ΧΩΡΙΣ ΕΣΕΝΑ Σειρά
17.30 ΕΙΔΗΣΕΙΣ - ΔΕΛΤΙΟ ΣΤΗ ΝΟΗΜΑΤΙΚΗ ΓΛΩΣΣΑ
17.45 Η ΜΑΜΑ ΜΟΥ ΜΑΓΕΙΡΕΥΕΙ ΚΑΛΥΤΕΡΑ ΑΠΟ ΤΗΝ ΔΙΚΗ ΣΟΥ
19.00 ΕΙΔΗΣΕΙΣ
20.00 ΔΙΔΥΜΑ ΦΕΓΓΑΡΙΑ Σειρά
21.00 ΜΠΡΟΥΣΚΟ Καθημερινή δραματική σειρά
22.15 ΟΙ ΣΥΜΜΑΘΗΤΕΣ Καθημερινή σειρά
23.15 ΡΑΔΙΟ ΑΡΒΥΛΑ
08.00 HAPPY DAY ΣΤΟΝ ALPHA
12.30 ΕΙΔΗΣΕΙΣ
13.00 ΕΛΕΝΗ
16.00 ΛΟΓΩ TiViς
17.50 ΔΕΛΤΙΟ ΕΙΔΗΣΕΩΝ ΣΤΗ ΝΟΗΜΑΤΙΚΗ ΓΛΩΣΣΑ
18.00 ΑΚΟΥ ΤΙ ΕΙΠΑΝ! Τηλεπαιχνίδι
19.00 ΕΙΔΗΣΕΙΣ
20.00 ΚΑΤΙ ΨΗΝΕΤΑΙ
21.00 ΜΗΝ ΑΡΧΙΖΕΙΣ ΤΗ ΜΟΥΡΜΟΥΡΑ Σειρά
21.50 ΕΛΛΗΝΟΦΡΕΝΕΙΑ
22.30 ΞΕΝΗ ΤΑΙΝΙΑ «Εκτός ορίων 2»
06.45 ΚΟΙΝΩΝΙΑ ΩΡΑ MEGA Ενημερωτική εκπομπή
10.00 ΚΑΛΗΜΕΡΟΥΔΙΑ
13.10 ΝΤΟΛΤΣΕ ΒΙΤΑ (Ε)
14.00 ΕΙΔΗΣΕΙΣ
15.00 ΟΙ ΒΑΣΙΛΙΑΔΕΣ (Ε)
16.30 ΚΑΝ' ΤΟ ΟΠΩΣ Ο ΑΚΗΣ
17.20 ΑΠΟΓΕΥΜΑΤΙΝΟ ΔΕΛΤΙΟ ΕΙΔΗΣΕΩΝ
17.30 Ο ΚΑΙΡΟΣ ΜΕ ΤΟΝ ΘΟΔΩΡΗ ΚΟΛΥΔΑ
17.40 ΣΤΟ ΠΑΡΑ ΠΕΝΤΕ (Ε) Σειρά
18.50 ΠΕΝΗΝΤΑ ΠΕΝΗΝΤΑ (Ε) Σειρά
20.00 ΚΕΝΤΡΙΚΟ ΔΕΛΤΙΟ ΕΙΔΗΣΕΩΝ
21.00 ΔΕΝ ΕΧΩ ΛΟΓΙΑ!
22.00 ΜΑΛΙΣΤΑ, ΣΕΦ!
10.00 LIVE U
12.00 ΑΛΗΘΕΙΕΣ ΜΕ ΤΗ ΖΗΝΑ
14.00 ΤΡΕΛΗ ΟΙΚΟΓΕΝΕΙΑ (Ε)
14.45 ΦΜ LIVE
16.30 BLIND TASTE Διαγωνισμός μαγειρικής
17.40 ΕΙΔΗΣΕΙΣ Περιέχει και δελτίο στη νοηματική
17.50 9 ΜΗΝΕΣ Καθημερινή σειρά
18.50 ΤΡΟΧΟΣ ΤΗΣ ΤΥΧΗΣ Τηλεπαιχνίδι
19.50 ΕΙΔΗΣΕΙΣ
21.00 ΞΕΝΗ ΤΑΙΝΙΑ «Απρόσκλητος επισκέπτης»
23.15 ΣΤΟΝ ΕΝΙΚΟ...
06.00 - 13.00 ΕΡΤ ΕΝΗΜΕΡΩΣΗ
(08.00 και 09.00 3λεπτο ΔΕΛΤΙΟ ΕΙΔΗΣΕΩΝ)
15.00 ΕΡΤ ΕΙΔΗΣΕΙΣ - ΑΘΛΗΤΙΚΑ - ΚΑΙΡΟΣ
16.00 ΟΝ ΕΡΤ Εκπομπή
18.00 ΕΡΤ ΕΙΔΗΣΕΙΣ / ΔΕΛΤΙΟ ΣΤΗ ΝΟΗΜΑΤΙΚΗ - ΑΘΛΗΤΙΚΑ - ΚΑΙΡΟΣ
18.30 ΕΛΛΗΝΙΚΗ ΤΑΙΝΙΑ «Το κορίτσι με τα παραμύθια»
19.55 ΚΕΝΤΡΙΚΟ ΔΕΛΤΙΟ ΕΙΔΗΣΕΩΝ - ΑΘΛΗΤΙΚΑ
20.40 Ο ΚΑΙΡΟΣ ΣΤΗΝ ΩΡΑ ΤΟΥ
21.00 CHAMPIONS ΕΡΤ - Pre Game
21.45 CHAMPIONS LEAGUE Προημιτελικός αγώνας Απευθείας μετάδοση
23.45 CHAMPIONS ΕΡΤ - Post Game
07.00 ΠΑΙΔΙΚΟ ΠΡΟΓΡΑΜΜΑ
09.00 ΞΕΝΟ ΝΤΟΚΙΜΑΝΤΕΡ «+- 5 meters»
10.00 ΞΕΝΟ ΝΤΟΚΙΜΑΝΤΕΡ (Ε)
11.00 ΜΥΡΤΩ (Ε)
12.00 Η ΜΑΝΙΑΤΙΣΣΑ (Ε)
13.30 ΟΙ ΑΤΑΙΡΙΑΣΤΟΙ (Ε)
15.00 ΟΙΚΟΓΕΝΕΙΑ ΜΠΕΪΛΙ Σειρά
16.00 MR. SELFRIDGE (Ε)
17.00 Ο ΧΡΙΣΤΟΣ ΞΑΝΑΣΤΑΥΡΩΝΕΤΑΙ (Ε)
18.00 ΑΠΟΚΛΕΙΣΤΙΚΗ ΣΥΝΕΝΤΕΥΞΗ: Η ΝΙΑ ΒΑΡΝΤΑΛΟΣ ΚΑΙ ΤΟ... ΣΟΪ ΤΗΣ
19.00 ΞΕΝΟ ΝΤΟΚΙΜΑΝΤΕΡ (Ε)
20.00 MR. SELFRIDGE Ξένη σειρά
20.50 Η ΜΙΚΡΗ ΝΤΟΡΙΤ (Ε)
21.40 ΜΑΥΡΕΣ ΧΗΡΕΣ Νέα σειρά
22.30 ΞΕΝΗ ΤΑΙΝΙΑ «Το παρελθόν» Α' τηλεοπτική μετάδοση
08.00 ΚΑΘΗΜΕΡΙΝΑ ΚΑΙ ΑΠΛΑ
09.30 ΜΑΓΕΙΡΕΥΟΝΤΑΣ... (Ε)
10.00 ΑΘΗΝΑ - ΘΕΣΣΑΛΟΝΙΚΗ
12.00 ΑΛΗΘΙΝΑ ΣΕΝΑΡΙΑ (Ε)
13.00 ΕΙΔΗΣΕΙΣ
14.00 ΟΙ ΔΡΟΜΟΙ ΤΗΣ ΕΛΙΑΣ
15.00 ΑΣ ΜΑΓΕΙΡΕΨΟΥΜΕ... ΙΣΤΟΡΙΑ
16.00 ΕπιΚοινωνία
17.30 ΘΡΥΛΙΚΕΣ ΠΟΛΕΙΣ «Αγία Πετρούπολη» (Ρωσία)
18.00 Ο ΚΟΣΜΟΣ ΤΩΝ ΣΠΟΡ
18.45 ΚΑΙΡΟΣ
19.00 ΕΙΔΗΣΕΙΣ - ΠΕΡΙΦΕΡΕΙΑ
20.00 ΕΝΑΝΤΙΑ ΣΤΟ ΡΕΥΜΑ, ΜΙΑ ΙΣΤΟΡΙΑ ΓΙΑ ΤΟ FREESTYLE Ντοκιμαντέρ
21.00 BALKAN EXPRESS (Ε)
07.00 ΚΑΛΗΜΕΡΑ ΕΛΛΑΔΑ Ενημερωτική εκπομπή
10.00 ΤΟ ΠΡΩΙΝΟ
12.50 ΜΕ ΑΓΑΠΗ
13.00 ΕΙΔΗΣΕΙΣ
13.30 TV QUIZ
14.10 ΚΩΝΣΤΑΝΤΙΝΟΥ ΚΑΙ ΕΛΕΝΗΣ (Ε)
15.15 ΤΟ ΚΑΦΕ ΤΗΣ ΧΑΡΑΣ (Ε)
16.45 ΧΩΡΙΣ ΕΣΕΝΑ Σειρά
17.30 ΕΙΔΗΣΕΙΣ - ΔΕΛΤΙΟ ΣΤΗ ΝΟΗΜΑΤΙΚΗ ΓΛΩΣΣΑ
17.45 Η ΜΑΜΑ ΜΟΥ ΜΑΓΕΙΡΕΥΕΙ ΚΑΛΥΤΕΡΑ ΑΠΟ ΤΗΝ ΔΙΚΗ ΣΟΥ
19.00 ΕΙΔΗΣΕΙΣ
20.00 ΔΙΔΥΜΑ ΦΕΓΓΑΡΙΑ Σειρά
21.00 ΜΠΡΟΥΣΚΟ Καθημερινή δραματική σειρά
22.15 ΟΙ ΣΥΜΜΑΘΗΤΕΣ Καθημερινή σειρά
08.00 HAPPY DAY ΣΤΟΝ ALPHA
12.30 ΕΙΔΗΣΕΙΣ
13.00 ΕΛΕΝΗ
16.00 ΛΟΓΩ TiViς
17.50 ΔΕΛΤΙΟ ΕΙΔΗΣΕΩΝ ΣΤΗ ΝΟΗΜΑΤΙΚΗ ΓΛΩΣΣΑ
18.00 ΑΚΟΥ ΤΙ ΕΙΠΑΝ! Τηλεπαιχνίδι
19.00 ΕΙΔΗΣΕΙΣ
20.00 ΚΑΤΙ ΨΗΝΕΤΑΙ
21.00 ΜΗΝ ΑΡΧΙΖΕΙΣ ΤΗ ΜΟΥΡΜΟΥΡΑ (Ε) Σειρά
22.00 WORLD PARTY
06.45 ΚΟΙΝΩΝΙΑ ΩΡΑ MEGA Ενημερωτική εκπομπή
10.00 ΚΑΛΗΜΕΡΟΥΔΙΑ
13.10 ΝΤΟΛΤΣΕ ΒΙΤΑ (Ε)
14.00 ΕΙΔΗΣΕΙΣ
15.00 ΟΙ ΒΑΣΙΛΙΑΔΕΣ (Ε)
16.30 ΚΑΝ' ΤΟ ΟΠΩΣ Ο ΑΚΗΣ
17.20 ΑΠΟΓΕΥΜΑΤΙΝΟ ΔΕΛΤΙΟ ΕΙΔΗΣΕΩΝ
17.30 Ο ΚΑΙΡΟΣ ΜΕ ΤΟΝ ΘΟΔΩΡΗ ΚΟΛΥΔΑ
17.40 ΣΤΟ ΠΑΡΑ ΠΕΝΤΕ (Ε) Σειρά
18.50 ΠΕΝΗΝΤΑ ΠΕΝΗΝΤΑ (Ε) Σειρά
20.00 ΚΕΝΤΡΙΚΟ ΔΕΛΤΙΟ ΕΙΔΗΣΕΩΝ
21.00 ΔΕΝ ΕΧΩ ΛΟΓΙΑ!
22.00 ΞΕΝΗ ΤΑΙΝΙΑ «Τα δάκρυα του ήλιου»
10.00 LIVE U Ενημερωτική εκπομπή
12.00 ΑΛΗΘΕΙΕΣ ΜΕ ΤΗ ΖΗΝΑ
14.00 ΤΡΕΛΗ ΟΙΚΟΓΕΝΕΙΑ (Ε)
14.45 ΦΜ LIVE
16.30 BLIND TASTE Διαγωνισμός μαγειρικής
17.40 ΕΙΔΗΣΕΙΣ ΣΤΗ ΝΟΗΜΑΤΙΚΗ
17.50 9 ΜΗΝΕΣ Καθημερινή δραματική σειρά
18.50 ΤΡΟΧΟΣ ΤΗΣ ΤΥΧΗΣ Τηλεπαιχνίδι
19.50 ΕΙΔΗΣΕΙΣ
21.00 THE MENTALIST
22.00 ΞΕΝΗ ΤΑΙΝΙΑ «X-MEN: Η ΠΡΩΤΗ ΓΕΝΙΑ»
07.00 ΔΙΠΛΗ ΜΑΤΙΑ
10.00 ΑΚΡΙΒΩΣ ΣΤΙΣ 10.00
12.00 ΕΡΤ ΕΙΔΗΣΕΙΣ - ΑΘΛΗΤΙΚΑ - ΚΑΙΡΟΣ
13.00 ΤΟ ΑΛΑΤΙ ΤΗΣ ΓΗΣ (Ε)
15.00 ΕΡΤ ΕΙΔΗΣΕΙΣ - ΑΘΛΗΤΙΚΑ - ΚΑΙΡΟΣ
16.00 ΠΡΟΣΩΠΙΚΑ (Ε)
17.00 ART WEEK Εκπομπή
18.00 ΕΡΤ ΕΙΔΗΣΕΙΣ - ΑΘΛΗΤΙΚΑ - ΚΑΙΡΟΣ
18.30 ΙΑΤΡΙΚΗ ΚΑΙ ΛΑΪΚΕΣ ΠΑΡΑΔΟΣΕΙΣ Ντοκιμαντέρ
19.00 ΚΛΑΣΙΚΟΙ ΝΤΕΤΕΚΤΙΒ: ΑΠΟ ΤΟ ΜΥΑΛΟ ΤΗΣ ΑΓΚΑΘΑ ΚΡΙΣΤΙ
20.40 ΣΑΝ ΣΗΜΕΡΑ ΤΟΝ 20ό ΑΙΩΝΑ (Ε)
20.55 ΚΕΝΤΡΙΚΟ ΔΕΛΤΙΟ ΕΙΔΗΣΕΩΝ - ΑΘΛΗΤΙΚΑ - ΚΑΙΡΟΣ
22.00 ΑΘΛΗΤΙΚΗ ΚΥΡΙΑΚΗ
07.00 ΓΥΝΑΙΚΕΙΑ ΜΟΝΑΣΤΗΡΙΑ (Ε)
08.00 ΘΕΙΑ ΛΕΙΤΟΥΡΓΙΑ Από τον ιερό ναό Ανάληψης Κυρίου Θεσσ/νίκης
10.40 ΕΛΛΗΝΙΚΗ ΜΟΥΣΙΚΗ ΠΑΡΑΔΟΣΗ (Ε)
11.00 ΜΥΡΤΩ (Ε)
12.00 Η ΜΑΝΙΑΤΙΣΣΑ (Ε)
13.00 ΟΥΡΑΝΙΟ ΤΟΞΟ (Ε)
13.30 ΕΜΙΛΙ (Ε)
16.00 ΞΕΝΟ ΝΤΟΚΙΜΑΝΤΕΡ (Ε)
17.00 ΕΛΛΗΝΙΚΟ ΝΤΟΚΙΜΑΝΤΕΡ (Ε)
18.30 ΞΕΝΗ ΤΑΙΝΙΑ «Χαμένο καραβάνι»
20.00 ΞΕΝΟ ΝΤΟΚΙΜΑΝΤΕΡ (Ε)
21.00 ΞΕΝΗ ΤΑΙΝΙΑ «Στη Ρώμη με αγάπη» Α' τηλεοπτική μετάδοση
23.00 DOC ON ΕΡΤ «Οι ιστορίες ενός κρυφού δολοφόνου»
08.00 ΑΡΧΙΕΡΑΤΙΚΗ ΘΕΙΑ ΛΕΙΤΟΥΡΓΙΑ
10.30 ΙΕΡΑ ΜΟΝΟΜΑΤΙΑ (Ε)
11.00 Ο ΤΟΠΟΣ ΚΑΙ ΤΟ ΤΡΑΓΟΥΔΙ ΤΟΥ (Ε)
12.00 ΘΕΡΜΕΣ ΠΟΛΕΙΣ
13.00 ΕΙΔΗΣΕΙΣ
13.30 ΠΑΡΤΥ ΣΤΟΝ ΚΗΠΟ
14.00 ΤΑΞΙΔΕΥΟΝΤΑΣ ΣΤΗ ΜΕΣΟΡΟΠΗ ΚΑΒΑΛΑΣ (Ε)
15.00 ΔΙΑΣΠΟΡΑ
16.30 ΜΕ ΕΝΑ ΤΑΞΙ ΣΤΗΝ ΑΣΙΑ
17.00 ΥΓΕΙΑ (Ε)
18.00 ALLERT 3
19.00 ΕΙΔΗΣΕΙΣ
19.45 ΜΑΚΡΙΝΕΣ ΦΙΛΙΕΣ (Ε)
20.00 ΕΛΛΗΝΙΚΗ ΤΑΙΝΙΑ «Ενα βότσαλο στη λίμνη»
21.35 ΕΠΙΣΤΡΟΦΗ ΣΤΟ ΣΠΙΤΙ
22.00 ΞΕΝΗ ΤΑΙΝΙΑ «Πατέρας αφέντης»
06.00 - 09.00 ΕΛΛΗΝΙΚΕΣ ΣΕΙΡΕΣ (Ε)
09.00 ΥΓΕΙΑ ΠΑΝΩ ΑΠ' ΟΛΑ
10.00 ΠΡΩΙΝΟ ΣΟΥΚΟΥ
13.00 ΕΙΔΗΣΕΙΣ
13.30 TV QUIZ
14.00 ΟΙ ΣΥΜΜΑΘΗΤΕΣ (Ε)
15.15 JOY Τηλεπεριοδικό
16.45 ΕΙΔΗΣΕΙΣ - ΔΕΛΤΙΟ ΣΤΗ ΝΟΗΜΑΤΙΚΗ ΓΛΩΣΣΑ
17.00 ΕΛΛΗΝΙΚΗ ΤΑΙΝΙΑ «Τρεις κούκλες κι εγώ»
19.00 ΕΙΔΗΣΕΙΣ
20.00 ΕΠΑΝΑΛΗΨΗ ΕΛΛΗΝΙΚΟΥ ΠΡΟΓΡΑΜΜΑΤΟΣ
21.15 YOUR FACE SOUNDS FAMILIAR
06.00 - 09.45 ΕΛΛΗΝΙΚΕΣ ΣΕΙΡΕΣ (Ε)
09.45 ΣΠΙΤΙ ΜΟΥ ΣΠΙΤΑΚΙ ΜΟΥ
13.00 ΕΙΔΗΣΕΙΣ
13.10 STARS SYSTEM
14.10 ΜΗΝ ΑΡΧΙΖΕΙΣ ΤΗ ΜΟΥΡΜΟΥΡΑ (Ε)
15.00 ANIMANIAC
16.00 ΤΟ ΣΟΪ ΣΟΥ (Ε)
16.55 ΔΕΛΤΙΟ ΕΙΔΗΣΕΩΝ ΣΤΗ ΝΟΗΜΑΤΙΚΗ ΓΛΩΣΣΑ
17.05 ΕΛΛΗΝΙΚΗ ΤΑΙΝΙΑ «Κλεφτρόνι και Τζέντλεμαν»
19.00 ΕΙΔΗΣΕΙΣ
20.00 QUIZDOM THE SHOW
21.00 ΞΕΝΗ ΤΑΙΝΙΑ «Αρμαγεδδών»
06.45 MEGA ΣΑΒΒΑΤΟΚΥΡΙΑΚΟ Ενημερωτική εκπομπή
10.00 Η ΤΖΙΝΙ ΚΑΙ ΤΟ ΤΖΙΝΙ Σειρά
10.40 ΠΑΝΤΡΕΜΕΝΟΙ ΜΕ ΠΑΙΔΙΑ Σειρά
11.10 DROP DEAD DIVA Σειρά
12.00 JENNY JENNY
14.00 ΕΙΔΗΣΕΙΣ
14.50 ΞΕΝΗ ΤΑΙΝΙΑ «Step Up 3D: Η νέα διάσταση»
16.55 ΑΠΟΓΕΥΜΑΤΙΝΟ ΔΕΛΤΙΟ ΕΙΔΗΣΕΩΝ
17.00 Σ' ΑΓΑΠΩ Μ' ΑΓΑΠΑΣ (Ε)
18.10 ΕΛΛΗΝΙΚΗ ΤΑΙΝΙΑ «Η νύφη το 'σκασε»
20.00 ΕΙΔΗΣΕΙΣ
21.00 ΞΕΝΗ ΤΑΙΝΙΑ «Καράτε Κιντ»
06.20 STARLAND - ΠΑΙΔΙΚΟ ΠΡΟΓΡΑΜΜΑ
13.30 ΞΕΝΗ ΤΑΙΝΙΑ «Αγάπη στην αναμονή»
15.45 ΤΑ ΦΙΛΑΡΑΚΙΑ
16.40 THE BIG BANG THEORY Σειρά
17.40 ΕΙΔΗΣΕΙΣ ΣΤΗ ΝΟΗΜΑΤΙΚΗ ΓΛΩΣΣΑ
17.50 TWO AND A HALF MEN
18.50 ΡΑΝΤΕΒΟΥ!
19.50 ΕΙΔΗΣΕΙΣ
21.00 ΕΛΛΗΝΙΚΗ ΤΑΙΝΙΑ «Ο Ηλίας του 16ου»
06.00 - 13.00 ΕΡΤ ΕΝΗΜΕΡΩΣΗ
(08.00 και 09.00 3λεπτο ΔΕΛΤΙΟ ΕΙΔΗΣΕΩΝ)
15.00 ΕΡΤ ΕΙΔΗΣΕΙΣ - ΑΘΛΗΤΙΚΑ - ΚΑΙΡΟΣ
16.00 ΟΝ ΕΡΤ Εκπομπή
18.00 ΕΡΤ ΕΙΔΗΣΕΙΣ / ΔΕΛΤΙΟ ΣΤΗ ΝΟΗΜΑΤΙΚΗ - ΑΘΛΗΤΙΚΑ - ΚΑΙΡΟΣ
19.00 ΕΛΛΗΝΙΚΗ ΤΑΙΝΙΑ «Η κόρη μου η ψεύτρα»
20.40 Ο ΚΑΙΡΟΣ ΣΤΗΝ ΩΡΑ ΤΟΥ
20.55 ΚΕΝΤΡΙΚΟ ΔΕΛΤΙΟ ΕΙΔΗΣΕΩΝ - ΑΘΛΗΤΙΚΑ
22.00 ΕΡΤ FOCUS Εκπομπή
07.00 ΠΑΙΔΙΚΟ ΠΡΟΓΡΑΜΜΑ
09.00 ΞΕΝΟ ΝΤΟΚΙΜΑΝΤΕΡ «+- 5 meters»
10.00 ΞΕΝΟ ΝΤΟΚΙΜΑΝΤΕΡ (Ε)
11.00 ΜΥΡΤΩ (Ε)
12.00 Η ΜΑΝΙΑΤΙΣΣΑ (Ε)
13.30 ΟΙ ΑΤΑΙΡΙΑΣΤΟΙ (Ε)
15.00 ΟΙΚΟΓΕΝΕΙΑ ΜΠΕΪΛΙ Σειρά
16.00 MR. SELFRIDGE (Ε)
17.00 Ο ΧΡΙΣΤΟΣ ΞΑΝΑΣΤΑΥΡΩΝΕΤΑΙ (Ε)
18.00 ΤΙΠΟΤΑ ΓΙΑ ΕΜΑΣ ΧΩΡΙΣ ΕΜΑΣ (Ε)
18.30 ΜΙΑ ΜΕΡΑ ΜΑΖΙ (Ε)
19.00 ΞΕΝΟ ΝΤΟΚΙΜΑΝΤΕΡ (Ε)
20.00 MR. SELFRIDGE
20.50 Η ΜΙΚΡΗ ΝΤΟΡΙΤ (Ε)
21.40 ΜΑΥΡΕΣ ΧΗΡΕΣ Σειρά
22.30 ΝΕΟΣ ΕΛΛΗΝΙΚΟΣ ΚΙΝΗΜΑΤΟΓΡΑΦΟΣ «Ρ20»
08.00 ΚΑΘΗΜΕΡΙΝΑ ΚΑΙ ΑΠΛΑ
09.30 ΜΑΓΕΙΡΕΥΟΝΤΑΣ... (Ε)
10.00 ΑΘΗΝΑ - ΘΕΣΣΑΛΟΝΙΚΗ
12.00 ΑΛΗΘΙΝΑ ΣΕΝΑΡΙΑ (Ε)
13.00 ΕΙΔΗΣΕΙΣ
14.00 ΠΟΛΙΤΗΣ ΤΟΥ ΚΟΣΜΟΥ
15.00 ΑΣ ΜΑΓΕΙΡΕΨΟΥΜΕ... ΙΣΤΟΡΙΑ
16.00 ΕπιΚοινωνία
17.30 ΘΡΥΛΙΚΕΣ ΠΟΛΕΙΣ «Φλωρεντία» (Ιταλία)
18.00 Ο ΚΟΣΜΟΣ ΤΩΝ ΣΠΟΡ
18.45 ΚΑΙΡΟΣ
19.00 ΕΙΔΗΣΕΙΣ - ΠΕΡΙΦΕΡΕΙΑ
20.00 ΟΙ ΔΡΟΜΟΙ ΤΗΣ ΕΛΙΑΣ
21.00 BALKAN EXPRESS (Ε)
07.00 ΚΑΛΗΜΕΡΑ ΕΛΛΑΔΑ
10.00 ΤΟ ΠΡΩΙΝΟ
12.50 ΜΕ ΑΓΑΠΗ
13.00 ΕΙΔΗΣΕΙΣ
13.30 TV QUIZ
14.10 ΚΩΝΣΤΑΝΤΙΝΟΥ ΚΑΙ ΕΛΕΝΗΣ (Ε)
15.15 ΤΟ ΚΑΦΕ ΤΗΣ ΧΑΡΑΣ (Ε)
16.45 ΧΩΡΙΣ ΕΣΕΝΑ Σειρά
17.30 ΕΙΔΗΣΕΙΣ - ΔΕΛΤΙΟ ΣΤΗ ΝΟΗΜΑΤΙΚΗ ΓΛΩΣΣΑ
17.45 Η ΜΑΜΑ ΜΟΥ ΜΑΓΕΙΡΕΥΕΙ ΚΑΛΥΤΕΡΑ ΑΠΟ ΤΗΝ ΔΙΚΗ ΣΟΥ
19.00 ΕΙΔΗΣΕΙΣ
20.00 ΔΙΔΥΜΑ ΦΕΓΓΑΡΙΑ Σειρά
21.00 ΚΛΗΡΩΣΗ ΛΑΪΚΟΥ ΛΑΧΕΙΟΥ
21.10 ΜΠΡΟΥΣΚΟ Καθημερινή δραματική σειρά
22.15 ΟΙ ΣΥΜΜΑΘΗΤΕΣ Καθημερινή σειρά
08.00 HAPPY DAY ΣΤΟΝ ALPHA
12.30 ΕΙΔΗΣΕΙΣ
13.00 ΕΛΕΝΗ
16.00 ΛΟΓΩ TiViς
17.50 ΔΕΛΤΙΟ ΕΙΔΗΣΕΩΝ ΣΤΗ ΝΟΗΜΑΤΙΚΗ ΓΛΩΣΣΑ
18.00 ΑΚΟΥ ΤΙ ΕΙΠΑΝ! Τηλεπαιχνίδι
19.00 ΕΙΔΗΣΕΙΣ
20.00 ΚΑΤΙ ΨΗΝΕΤΑΙ
21.00 ΜΗΝ ΑΡΧΙΖΕΙΣ ΤΗ ΜΟΥΡΜΟΥΡΑ Σειρά
21.50 ΕΛΛΗΝΟΦΡΕΝΕΙΑ
22.30 THE MUSIC PROJECT BY JUMPING FISH (Πρεμιέρα)
06.45 ΚΟΙΝΩΝΙΑ ΩΡΑ MEGA Ενημερωτική εκπομπή
10.00 ΚΑΛΗΜΕΡΟΥΔΙΑ
13.10 ΝΤΟΛΤΣΕ ΒΙΤΑ (Ε)
14.00 ΕΙΔΗΣΕΙΣ
15.00 ΟΙ ΒΑΣΙΛΙΑΔΕΣ (Ε)
16.30 ΚΑΝ' ΤΟ ΟΠΩΣ Ο ΑΚΗΣ
17.20 ΑΠΟΓΕΥΜΑΤΙΝΟ ΔΕΛΤΙΟ ΕΙΔΗΣΕΩΝ
17.30 Ο ΚΑΙΡΟΣ ΜΕ ΤΟΝ ΘΟΔΩΡΗ ΚΟΛΥΔΑ
17.40 ΣΤΟ ΠΑΡΑ ΠΕΝΤΕ (Ε) Σειρά
18.50 ΠΕΝΗΝΤΑ ΠΕΝΗΝΤΑ (Ε) Σειρά
20.00 ΚΕΝΤΡΙΚΟ ΔΕΛΤΙΟ ΕΙΔΗΣΕΩΝ
21.00 ΔΕΝ ΕΧΩ ΛΟΓΙΑ!
22.00 ΤΟ ΝΗΣΙ (Ε)
10.00 LIVE U
12.00 ΑΛΗΘΕΙΕΣ ΜΕ ΤΗ ΖΗΝΑ
14.00 ΤΡΕΛΗ ΟΙΚΟΓΕΝΕΙΑ (Ε)
14.45 ΦΜ LIVE
16.30 BLIND TASTE
17.40 ΕΙΔΗΣΕΙΣ Περιέχει και δελτίο στη νοηματική
17.50 9 ΜΗΝΕΣ Καθημερινή σειρά
18.50 ΤΡΟΧΟΣ ΤΗΣ ΤΥΧΗΣ Τηλεπαιχνίδι
19.50 ΕΙΔΗΣΕΙΣ
21.00 THE MENTALIST
22.00 ΞΕΝΗ ΤΑΙΝΙΑ «Broken City»