Τρίτη 9 Απρίλη 2013
ΡΙΖΟΣΠΑΣΤΗΣ
ΡΙΖΟΣΠΑΣΤΗΣ
Σελίδα 30
ΜΕΣΑ ΕΝΗΜΕΡΩΣΗΣ

«902»
Τηλ. 210.2592.902

08.00 ΠΑΙΔΙΚΟ ΠΡΟΓΡΑΜΜΑ «Τρελή παρέα»

09.00 ΠΑΙΔΙΚΟ ΠΡΟΓΡΑΜΜΑ Πολωνικά κινούμενα σχέδια

10.00 ΑΝΑΖΗΤΗΣΕΙΣ (Ε)

11.00 ΓΕΥΣΕΙΣ ΠΑΡΑΔΟΣΗΣ Οταν το φαγητό δεν είναι μόνο μια συνταγή, αλλά κομμάτι των εθίμων, των συνηθειών και των λαϊκών παραδόσεων ενός τόπου, με την Ευδοκία Πατσιλινάκου - «Γλυκά κουταλιού»

11.55 ΤΕΧΝΟΜΟΡΦΕΣ «Σύγχρονη ζωγραφική»

12.25 ΜΟΥΣΙΚΕΣ ΔΙΑΔΡΟΜΕΣ «Φ. Δεληβοριάς»

13.10 ΤΟ ΜΥΣΤΙΚΟ ΤΟΥ «ENIGMA» Ξένη σειρά

14.00 ΔΕΛΤΙΟ ΕΙΔΗΣΕΩΝ

14.15 ΦΩΤΑΨΙΕΣ ΤΗΣ ΑΛΛΗΣ ΟΧΘΗΣ

15.15 ΠΑΙΔΙΚΟ ΠΡΟΓΡΑΜΜΑ «Ο Καραγκιόζης μάγειρας»

16.05 ΜΟΥΣΙΚΕΣ ΔΙΑΔΡΟΜΕΣ «Κονιτόπουλος»

16.30 TΗΛΕΜΑΡΚΕΤΙΝΓΚ

17.00 ΓΕΥΣΕΙΣ ΠΑΡΑΔΟΣΗΣ Οταν το φαγητό δεν είναι μόνο μια συνταγή, αλλά κομμάτι των εθίμων, των συνηθειών και των λαϊκών παραδόσεων ενός τόπου, με την Ευδοκία Πατσιλινάκου - «Ταβέρνα Πατούχας, κρητική κουζίνα»

17.55 ΔΕΝ ΑΝΘΙΣΑΝ ΜΑΤΑΙΩΣ «Ελλη Λαμπέτη»

18.15 ΝΤΟΚΙΜΑΝΤΕΡ: ΜΙΚΡΕΣ ΔΙΑΔΡΟΜΕΣ «Εβρος»

18.30 ΤΟ ΤΑΞΙΔΙ Ξένη σειρά

18.55 ΟΙ ΤΕΣΣΕΡΙΣ ΤΑΝΚΙΣΤΕΣ ΚΑΙ ΤΟ ΣΚΥΛΙ Ξένη σειρά

20.00 ΚΕΝΤΡΙΚΟ ΔΕΛΤΙΟ ΕΙΔΗΣΕΩΝ

20.35 ΑΦΙΕΡΩΜΑΤΑ «Ο σύγχρονος αντικομμουνισμός με αιχμή το σοσιαλισμό»

21.20 ΚΑΤΑΣΚΟΠΟΣ J-23 Ξένη σειρά

22.20 Η ΑΠΟΣΤΟΛΗ Ξένη σειρά

23.20 ΜΟΥΣΙΚΕΣ ΔΙΑΔΡΟΜΕΣ «Βαγγέλης Κορακάκης»

24.00 ΤΟ ΜΥΣΤΙΚΟ ΤΟΥ «ENIGMA» (Ε) Ξένη σειρά

00.45 ΚΑΤΑΣΚΟΠΟΣ J-23 (Ε) Ξένη σειρά

01.45 ΦΩΤΑΨΙΕΣ ΤΗΣ ΑΛΛΗΣ ΟΧΘΗΣ (Ε)

02.45 Η ΑΠΟΣΤΟΛΗ Ξένη σειρά (Ε)

03.45 ΜΟΥΣΙΚΕΣ ΔΙΑΔΡΟΜΕΣ (Ε) «Βαγγέλης Κορακάκης»

05.00 ΔΕΝ ΑΝΘΙΣΑΝ ΜΑΤΑΙΩΣ (Ε) «Ελλη Λαμπέτη»

05.20 ΜΟΥΣΙΚΕΣ ΔΙΑΔΡΟΜΕΣ (Ε) «Φ. Δεληβοριάς»

06.10 ΤΕΧΝΟΜΟΡΦΕΣ «Σύγχρονη ζωγραφική» (Ε)

06.40 ΝΤΟΚΙΜΑΝΤΕΡ: ΜΙΚΡΕΣ ΔΙΑΔΡΟΜΕΣ «Εβρος»

06.50 ΠΑΙΔΙΚΟ ΠΡΟΓΡΑΜΜΑ «Ο Καραγκιόζης μάγειρας» (Ε)

ΕΤ1
Τηλ. 210.7761.000

06.30 ΖΩΟΓΡΑΦΙΑ (Ε)

07.30 ΟΥΡΑΝΙΟ ΤΟΞΟ (Ε)

08.00 ΑΣΤΥΝΟΜΟΣ ΣΑΪΝΗΣ (Ε)

08.30 ΜΑΡΘΑ, ΤΟ ΣΚΥΛΑΚΙ ΠΟΥ ΜΙΛΑΕΙ (Ε)

09.00 ΡΟΜΠΟΤ ΣΕ ΔΡΑΣΗ (Ε)

09.30 ΣΑΡΛΟ ΚΑΙ ΦΙΛΟΙ (Ε)

10.00 PEDAL (Ε)

10.30 ΠΡΟΒΑ ΓΑΜΟΥ (Ε) «Νιγηριανός γάμος»

11.00 ΠΑΡΑΜΥΘΙΑ ΠΙΣΩ ΑΠΟ ΤΑ ΚΑΓΚΕΛΑ (Ε)

12.00 ΚΑΘΕ ΚΑΤΕΡΓΑΡΗΣ ΣΤΟΝ ΠΑΓΚΟ ΤΟΥ (Ε)

12.30 Ο ΘΕΙΟΣ ΜΑΣ Ο ΜΙΜΗΣ (Ε)

13.00 ΕΛΛΗΝΙΚΗ ΤΑΙΝΙΑ «Το γέλιο βγήκε από τον Παράδεισο»

14.30 ΜΑΡΘΑ, ΤΟ ΣΚΥΛΑΚΙ ΠΟΥ ΜΙΛΑΕΙ (Ε)

15.00 ΡΟΜΠΟΤ ΣΕ ΔΡΑΣΗ

15.30 ΣΑΡΛΟ ΚΑΙ ΦΙΛΟΙ (Ε)

16.00 ΠΟΔΟΣΦΑΙΡΟ ΣΤΙΣ ΓΕΙΤΟΝΙΕΣ

16.30 ΤΟ ΜΥΣΤΙΚΟ ΣΟΟΥ

17.00 ΜΕ ΘΕΑ ΤΗ ΓΗ (Ε)

18.00 ΦΩΤΟΣΦΑΙΡΑ

18.30 ΑΣΤΙΚΟ ΤΟΠΙΟ

19.00 ΚΛΗΡΩΣΗ ΛΑΪΚΟΥ ΛΑΧΕΙΟΥ

19.10 ΘΥΜΑΜΑΙ Κοινωνική σειρά

20.00 Η ΙΣΤΟΡΙΑ ΤΗΣ NASA (E)

21.00 EUROLEAGUE ΜΠΑΣΚΕΤ «Μπαρτσελόνα - Παναθηναϊκός». 1ος ημιτελικός. Απευθείας μετάδοση

23.00 ΟΙ ΕΛΛΗΝΕΣ

24.00 ΕΙΔΗΣΕΙΣ

01.00 ΕΛΛΗΝΙΚΗ ΤΑΙΝΙΑ «Γαμήλια νάρκη»

  • Το πρόγραμμα συνεχίζεται με εκπομπές σε επανάληψη
ΝΕΤ
Τηλ. 210.6066.000

06.00 ΠΡΩΙΝΗ ΕΝΗΜΕΡΩΣΗ Ενημερωτική εκπομπή

08.00 ΝΕΤ ΣΤΑ ΓΕΓΟΝΟΤΑ

10.00 ΣΥΜΒΑΙΝΕΙ ΤΩΡΑ Ενημερωτική εκπομπή

12.00 ΕΙΔΗΣΕΙΣ

13.00 ΜΕΝΟΥΜΕ ΕΛΛΑΔΑ (Ε) Ταξιδιωτική εκπομπή

15.00 ΕΙΔΗΣΕΙΣ

16.00 ΕΙΔΙΚΗ ΕΚΔΟΣΗ

17.00 ΑΠΟΣΤΟΛΟΣ ΚΑΙ ΜΟΝΟΣ (Ε)

18.00 ΕΙΔΗΣΕΙΣ

18.15 136 Καθημερινό μαγκαζίνο

21.00 ΕΙΔΗΣΕΙΣ

22.05 ΘΑΝΑΤΟΣ ΣΤΟΝ ΠΑΡΑΔΕΙΣΟ Αστυνομική σειρά

23.00 ΖOOM

00.30 ΞΕΝΗ ΤΑΙΝΙΑ «Domino»

  • Το πρόγραμμα συνεχίζεται με εκπομπές σε επανάληψη
ΕΤ-3
Τηλ. 2310.299.400

07.30 Η ΧΑΡΑ ΤΗΣ ΖΩΓΡΑΦΙΚΗΣ

08.00 ΠΕΤΡΕΛΑΙΟ: ΤΟ ΕΠΟΣ ΤΟΥ ΜΑΥΡΟΥ ΧΡΥΣΟΥ (Ε)

09.00 BALKAN EXPRESS (Ε)

10.00 ΕΞΥΠΝΗ ΖΩΗ (Ε)

11.00 ΕΝΑ ΚΙ ΕΝΑ

12.45 ΜΙΑ ΜΕΡΑ ΣΑΝ ΚΙ ΑΥΤΗ

13.00 ΕΙΔΗΣΕΙΣ

14.00 Η ΕΥΡΩΠΗ ΤΟΥ RICK STEVE

14.30 ΑΝΤΟΝΙ ΜΠΟΥΡΝΤΕΝ: ΧΩΡΙΣ ΚΡΑΤΗΣΕΙΣ

15.00 ΤΟΛΜΗ ΚΑΙ ΓΟΗΤΕΙΑ

15.30 ΓΕΓΟΝΟΣ Ενημερωτική εκπομπή

16.50 ΕΠΙΤΥΧΗΜΕΝΟΙ ΕΠΙΧΕΙΡΗΜΑΤΙΕΣ

17.00 ΕΙΔΗΣΕΙΣ

17.15 ΜΙΑ ΜΕΡΑ ΣΑΝ ΚΙ ΑΥΤΗ (Ε)

17.20 Η ΘΕΣΣΑΛΟΝΙΚΗ ΜΕΣΑ ΑΠΟ ΤΗΝ ΠΟΙΗΣΗ (Ε)

17.30 ΠΡΑΓΜΑΤΩΝ ΥΛΗ ΜΑΓΙΚΗ (Ε)

18.00 Ο ΚΟΣΜΟΣ ΤΩΝ ΣΠΟΡ

18.30 ΕΡΕΥΝΗΤΕΣ ΤΩΝ ΤΡΟΦΩΝ (Ε)

19.00 ΣΧΕΔΙΟ (Ε)

19.30 ΑΡΧΙΤΕΚΤΟΝΙΚΗ (Ε)

20.00 ΕΛΛΗΝΙΚΗ ΤΑΙΝΙΑ «Το παιδί του δρόμου»

21.45 ΔΕΛΤΙΟ ΚΑΙΡΟΥ

22.00 ΕΙΔΗΣΕΙΣ

23.00 ΜΙΑ ΚΛΗΡΟΝΟΜΙΑ

24.00 ΑΠΕΝΑΝΤΙ

01.00 Ο ZOG ΚΑΙ Ο ΚΑΤΑΚΛΥΣΜΟΣ

02.00 Η ΕΥΡΩΠΗ ΤΟΥ RICK STEVE (Ε)

02.30 ΤΟΛΜΗ ΚΑΙ ΓΟΗΤΕΙΑ (Ε)

03.00 ΕΝΑ ΚΙ ΕΝΑ (Ε)

04.30 ΓΕΓΟΝΟΣ (Ε)

06.30 ΣΧΕΔΙΟ (Ε)

07.00 ΑΡΧΙΤΕΚΤΟΝΙΚΗ (Ε)

ΑΝΤ1
Τηλ. 210.6886.100

06.00 ΤΑΥΡΟΣ ΜΕ ΤΟΞΟΤΗ (Ε)

07.00 ΠΡΩΙΝΟ ΑΝΤ1

11.00 FTHIS TV

12.00 ΟΝΕΙΡΟΠΑΓΙΔΑ (Ε)

12.50 ΜΕ ΑΓΑΠΗ

13.00 ΕΙΔΗΣΕΙΣ

13.30 ΑΚΡΩΣ ΟΙΚΟΓΕΝΕΙΑΚΟΝ (Ε)

14.30 ΚΩΝΣΤΑΝΤΙΝΟΥ ΚΑΙ ΕΛΕΝΗΣ (Ε)

15.30 ΤΟ ΚΑΦΕ ΤΗΣ ΧΑΡΑΣ (Ε)

17.05 ΕΙΔΗΣΕΙΣ - ΔΕΛΤΙΟ ΣΤΗ ΝΟΗΜΑΤΙΚΗ

17.10 ΕΛΛΗΝΙΚΗ ΤΑΙΝΙΑ «Μια λατέρνα, μια ζωή»

19.00 ΒΑΛΣ ΜΕ ΔΩΔΕΚΑ ΘΕΟΥΣ Σειρά

20.00 ΕΙΔΗΣΕΙΣ

21.15 ΣΟΥΛΕΪΜΑΝ Ο ΜΕΓΑΛΟΠΡΕΠΗΣ

22.15 SON Δραματική σειρά

23.15 ΡΑΔΙΟ ΑΡΒΥΛΑ Σατιρική εκπομπή

00.15 ΟΛΑ ΜΠΑΧΑΛΟ ΦΕΤΟΣ

01.30 ΚΛΕΜΜΕΝΗ ΖΩΗ (Ε)

03.30 ΤΟ ΚΑΦΕ ΤΗΣ ΧΑΡΑΣ (Ε)

04.30 ΤΗΛΕΜΑΡΚΕΤΙΝΓΚ

05.00 ΦΙΛΙ ΖΩΗΣ (Ε)

ALPHA
Τηλ. 212.2124.000

06.20 EVERYBODY LOVES RAYMOND

07.15 FRAZIER

08.00 ΘΥΡΙΔΑ ΤΗΛΕΠΩΛΗΣΗΣ

08.15 FOUR WEDDINGS

09.15 ΘΥΡΙΔΑ ΤΗΛΕΠΩΛΗΣΗΣ

09.30 Η ΚΟΥΖΙΝΑ ΤΗΣ ΜΑΜΑΣ (Ε)

10.20 ΑΛΛΑΞΕ ΤΟ (Ε)

11.30 ΕΝΤΙΜΟΤΑΤΟΙ ΚΕΡΑΤΑΔΕΣ (Ε)

12.30 ΕΙΔΗΣΕΙΣ

13.00 ΕΛΕΝΗ

16.00 ΔΕΣΤΕ ΤΟΥΣ

17.55 ΕΙΔΗΣΕΙΣ - ΔΕΛΤΙΟ ΣΤΗ ΝΟΗΜΑΤΙΚΗ ΓΛΩΣΣΑ

18.00 ΟΙΚΟΓΕΝΕΙΑΚΕΣ ΙΣΤΟΡΙΕΣ (Ε)

19.00 ΕΙΔΗΣΕΙΣ

20.00 ΚΑΤΙ ΨΗΝΕΤΑΙ (Ε) Εκπομπή γαστρονομίας

21.00 ΞΕΝΗ ΤΑΙΝΙΑ «Sex & the city»

24.00 10η ΕΝΤΟΛΗ (Ε)

01.00 ΟΙ ΙΣΤΟΡΙΕΣ ΤΟΥ ΑΣΤΥΝΟΜΟΥ ΜΠΕΚΑ (Ε)

02.15 ΚΟΚΚΙΝΟΣ ΚΥΚΛΟΣ (Ε)

03.15 Η ΚΟΥΖΙΝΑ ΤΗΣ ΜΑΜΑΣ (Ε)

04.15 CSI, LAS VEGAS

05.15 ΘΥΡΙΔΑ ΤΗΛΕΠΩΛΗΣΗΣ

05.30 ΕΙΚΟΝΕΣ (Ε)

MEGA
Τηλ. 210.6903.000 - 800.116.900

05.45 ΤΑ ΜΥΣΤΙΚΑ ΤΗΣ ΕΔΕΜ (Ε)

06.45 ΚΟΙΝΩΝΙΑ ΩΡΑ MEGA

10.00 ΠΡΩΙΝΟ MOU

13.10 ΕΜΕΙΣ ΚΙ ΕΜΕΙΣ (Ε)

14.00 ΕΙΔΗΣΕΙΣ

15.00 ΔΕΚΑ ΛΕΠΤΑ ΚΗΡΥΓΜΑ (Ε)

16.20 ΕΙΔΗΣΕΙΣ

16.30 SINGLES (Ε) Σειρά

17.30 ΠΑΡΕΑ ΣΤΗΝ ΚΟΥΖΙΝΑ, ΚΑΘΕ ΜΕΡΑ

17.50 ΕΠΤΑ ΘΑΝΑΣΙΜΕΣ ΠΕΘΕΡΕΣ (Ε) Σειρά

19.00 FATMAGUL Σειρά

20.00 ΕΙΔΗΣΕΙΣ

21.15 ΚΛΕΜΜΕΝΑ ΟΝΕΙΡΑ Σειρά

22.30 ΞΕΝΗ ΤΑΙΝΙΑ «Η ζωή σε δύο πράξεις»

01.00 ΕΙΔΗΣΕΙΣ

01.15 ΞΕΝΗ ΤΑΙΝΙΑ «Σύγκρουση στην περιοχή 51»

03.15 ΣΙΝΑ, Η ΒΑΣΙΛΙΣΣΑ ΤΗΣ ΖΟΥΓΚΛΑΣ

04.15 ΠΑΡΑΛΛΗΛΟΙ ΔΡΟΜΟΙ (Ε)

05.00 ΦΙΛΟΔΟΞΙΕΣ (Ε)

STAR
Τηλ. 211.189.1000 - 2000

06.00 ΝΗΣΤΙΚΟΙ ΠΡΑΚΤΟΡΕΣ (Ε) Σειρά

06.45 ΠΑΙΔΙΚΟ ΠΡΟΓΡΑΜΜΑ «Η λεγεώνα των υπερηρώων», «Πόκεμον», «Xiaolin showdown»

08.00 ΦΜ LIVE (Ε)

09.50 Ο ΠΡΙΓΚΙΠΑΣ ΤΟΥ BEL AIR Σειρά

10.20 ΦΙΛΟΙ ΓΙΑ ΠΑΝΤΑ Σειρά

11.20 SMALLVILLE Σειρά

12.30 ΕΙΔΗΣΕΙΣ

13.00 ΜΕΣΗΜΕΡΙΑΝΗ ΜΕΛΕΤΗ

15.30 ΜΙΛΑ

17.15 ΕΙΔΗΣΕΙΣ

17.50 ΦΜ Live

19.45 ΕΙΔΗΣΕΙΣ

21.00 THE MENTALIST Δραματική σειρά

22.00 ΞΕΝΗ ΤΑΙΝΙΑ «Το τέλος του κόσμου»

00.30 ΝΟΜΟΣ ΚΑΙ ΤΑΞΗ: L.A.

01.30 THE FORGOTTEN Αστυνομική σειρά

02.30 ΞΕΝΗ ΤΑΙΝΙΑ «Η κούκλα και η πανούκλα»




Διαβάστε στο «Ρ»

Ο καιρός
Weather data from openweathermap.org