Κυριακή 8 Απρίλη 2012
ΡΙΖΟΣΠΑΣΤΗΣ
ΡΙΖΟΣΠΑΣΤΗΣ
Σελίδα 10
ΕΝΘΕΤΗ ΕΚΔΟΣΗ: "7 ΜΕΡΕΣ ΜΑΖΙ"
Προγράμματα

Μ. ΔΕΥΤΕΡΑ 9/4
«902»
Τηλ. 210.2592.902 - 210.2592.802

07.00 ΠΑΙΔΙΚΟ ΠΡΟΓΡΑΜΜΑ Πολωνικά κινούμενα σχέδια

07.30 ΤΟ ΝΤΟΚΙΜΑΝΤΕΡ ΣΤΟΝ «902» «Φολέγανδρος»

08.00 ΚΑΛΗΜΕΡΑ ΜΕ ΤΟΝ «902» Πρωινή ενημερωτική εκπομπή, με τον Ορέστη Παντελόγλου

09.00 ΣΤΑ ΜΟΝΟΠΑΤΙΑ ΤΟΥ ΠΟΛΙΤΙΣΜΟΥ

15.00 ΕΙΔΗΣΕΙΣ

15.50 ΕΙΔΗΣΕΙΣ ΣΤΗ ΝΟΗΜΑΤΙΚΗ

15.55 ΜΟΥΣΙΚΕΣ ΔΙΑΔΡΟΜΕΣ Με καλό ελληνικό τραγούδι

16.15 ΑΘΛΗΤΙΚΟ ΡΑΝΤΕΒΟΥ Ειδήσεις, ενημέρωση, συζητήσεις από τον αθλητικό χώρο

17.00 ΚΟΠΕΡΝΙΚΟΣ Ξένη σειρά (1ο)

18.10 ΣΕΛΙΔΕΣ ΓΝΩΣΗΣ Η Αννεκε Ιωαννάτου συνομιλεί για το βιβλίο: «Τα παιδιά του Εμφυλίου και της πολιτικής προσφυγιάς» με τους Χρ. Τσιντζιλώνη, πρόεδρο ΠΕΑΕΑ-ΔΣΕ, Γρ. Φώτου, πρώην πρ. Πανελ. Ενωσης Επαναπατρισμένων Πολ. Προσφύγων και τον Γ. Σύρο, μέλος ΔΣ της ΠΕΑΕΑ-ΔΣΕ

19.00 Η ΕΛΛΑΔΑ ΚΑΙ Ο ΚΟΣΜΟΣ Σειρές ελληνικών και ξένων ντοκιμαντέρ

19.20 ΚΙΝΗΜΑΤΟΓΡΑΦΙΚΗ ΤΑΙΝΙΑ «Μη βολικός άνθρωπος» (1ο)

20.30 ΚΕΝΤΡΙΚΟ ΔΕΛΤΙΟ ΕΙΔΗΣΕΩΝ

21.20 ΜΟΥΣΙΚΕΣ ΔΙΑΔΡΟΜΕΣ

21.50 ΠΡΟΕΚΤΑΣΕΙΣ Πολιτική, ενημερωτική εκπομπή

23.00 ΕΙΔΗΣΕΙΣ

23.15 ΜΟΥΣΙΚΟ ΔΙΑΛΕΙΜΜΑ

ΕΤ1
Τηλ. 210.7761.000

08.00 ΤΟ ΚΑΠΛΑΝΙ ΤΗΣ ΒΙΤΡΙΝΑΣ (Ε)

08.30 ΝΙΚΟ

09.00 Ο ΜΙΚΡΟΣ ΝΙΚΟΛΑΣ

09.30 ΟΙ ΠΕΡΙΠΕΤΕΙΕΣ ΤΗΣ ΜΑΝΤΛΙΝ

10.00 ΒΥΖΑΝΤΙΝΟΙ ΛΟΓΙΟΙ ΚΑΙ ΚΑΛΛΙΤΕΧΝΕΣ ΣΤΗΝ ΑΝΑΓΕΝΝΗΣΗ (Ε)

11.00 ΠΑΓΚΟΣΜΙΑ ΠΟΤΑ (Ε) «Καφές»

12.00 Ο ΧΡΙΣΤΟΣ ΞΑΝΑΣΤΑΥΡΩΝΕΤΑΙ (Ε)

13.00 ΒΥΖΑΝΤΙΝΗ ΚΑΙ ΜΕΤΑΒΥΖΑΝΤΙΝΗ ΤΕΧΝΗ ΣΤΗΝ ΕΛΛΑΔΑ (Ε) «Ψηφιδωτά»

13.30 ΚΟΣΜΑΣ Ο ΑΙΤΩΛΟΣ (Ε)

14.30 ΟΥΡΑΝΙΟ ΤΟΞΟ Παιδική εκπομπή

15.00 Η ΜΙΚΡΗ ΛΟΥΛΟΥ

15.30 ΑΣΤΥΝΟΜΟΣ ΣΑΪΝΗΣ

16.00 ΧΑΝΑ ΜΟΝΤΑΝΑ ΓΙΑ ΠΑΝΤΑ (Ε)

16.30 ΤΕΛΕΥΤΑΙΑ ΕΚΔΟΣΗ

17.00 ΕΙΔΑ ΤΗ ΓΗ Ν' ΑΛΛΑΖΕΙ (Ε)

18.00 ΚΑΠΝΙΣΜΕΝΟΣ ΟΥΡΑΝΟΣ (Ε)

19.00 ΑΚΟΛΟΥΘΙΑ ΤΟΥ ΝΥΜΦΙΟΥ

21.00 ΕΙΔΗΣΕΙΣ ΣΤΗ ΝΟΗΜΑΤΙΚΗ

22.00 ΑΚΡΟΑΣΙΣ

22.30 ΓΚΟΡΑΝ ΜΠΡΕΓΚΟΒΙΤΣ: «Ημερολόγια μιας θλιμμένης βασίλισσας»

00.30 CITY FOLK (Ε) «Πράγα»

01.00 ΣΗΜΕΙΟ ART (Ε)

02.00 ΣΤΑ ΜΟΝΟΠΑΤΙΑ ΤΗΣ ΣΚΕΨΗΣ (Ε)

  • Το πρόγραμμα συνεχίζεται με εκπομπές σε επανάληψη
ΝΕΤ
Τηλ. 210.6066.000

06.00 ΠΡΩΙΝΗ ΕΝΗΜΕΡΩΣΗ

10.00 ΣΥΜΒΑΙΝΕΙ ΤΩΡΑ

12.00 ΕΙΔΗΣΕΙΣ

13.00 ΜΕΝΟΥΜΕ ΕΛΛΑΔΑ

15.00 ΕΙΔΗΣΕΙΣ

16.00 ΕΧΕΙ ΓΟΥΣΤΟ

18.00 ΕΙΔΗΣΕΙΣ

18.15 ΣΗΜΕΙΟ ART

19.00 27 ΤΗΣ ΕΥΡΩΠΗΣ (Ε)

20.00 Η ΡΩΣΙΚΗ ΕΠΑΝΑΣΤΑΣΗ (Ε)

21.00 ΕΙΔΗΣΕΙΣ

22.00 NETWeek Ενημερωτική εκπομπή

24.00 ΕΙΔΗΣΕΙΣ

00.30 ΞΕΝΗ ΤΑΙΝΙΑ «Πράγα»

  • Το πρόγραμμα συνεχίζεται με εκπομπές σε επανάληψη
ΕΤ-3
Τηλ. 2310.299.400

07.30 ΜΕΘΟΡΙΟΙ ΔΡΟΜΟΙ

08.30 ΤΑΞΙΔΙΑ ΣΤΗΝ ΑΚΡΗ ΤΟΥ ΚΟΣΜΟΥ ΜΕ ΤΟΝ ΑΡΤ ΓΟΥΛΦ

09.00 Ο ΥΠΕΡΟΧΟΣ ΒΥΘΟΣ ΤΗΣ ΜΕΣΟΓΕΙΟΥ

09.30 ΜΑΓΙΚΟΣ ΚΟΣΜΟΣ

10.00 BALKAN EXPRESS (E)

11.00 ΚΑΙΝΟΥΡΙΑ ΜΕΡΑ

12.30 ΑΛΗΘΙΝΑ ΣΕΝΑΡΙΑ (Ε) «Μεγάλη Εβδομάδα» (Α' μέρος)

13.00 ΕΙΔΗΣΕΙΣ

14.00 ΕΠΤΑ ΗΜΕΡΕΣ

15.00 ΤΟΛΜΗ ΚΑΙ ΓΟΗΤΕΙΑ

15.30 ΠΑΓΚΟΣΜΙΑ ΚΟΥΖΙΝΑ

16.00 ΜΥΡΙΖΕΙ ΠΑΣΚΑ (Ε)

17.00 ΕΙΔΗΣΕΙΣ

17.25 ΕΛΛΗΝΙΚΗ ΤΑΙΝΙΑ «Ο καλός μας άγγελος»

19.00 ΑΚΟΛΟΥΘΙΑ ΤΟΥ ΝΥΜΦΙΟΥ

21.00 ΙΕΡΑ ΜΟΝΑΣΤΗΡΙΑ

21.45 ΔΕΛΤΙΟ ΚΑΙΡΟΥ

22.00 ΕΙΔΗΣΕΙΣ

23.00 ΕΛΛΗΝΙΚΗ ΤΑΙΝΙΑ «Ουρανός»

01.00 ΑΛΗΘΙΝΑ ΣΕΝΑΡΙΑ (Ε)

01.30 ΤΑ ΕΠΤΑ ΘΑΥΜΑΤΑ ΤΟΥ ΑΡΧΑΙΟΥ... (Ε)

02.30 ΤΟΛΜΗ ΚΑΙ ΓΟΗΤΕΙΑ (Ε)

03.00 ΤΟ ΟΙΚΟΓΕΝΕΙΑΚΟ ΕΣΤΙΑΤΟΡΙΟ

03.30 ΑΛΗΘΙΝΑ ΣΕΝΑΡΙΑ (Ε)

04.30 4ο ΦΕΣΤΙΒΑΛ ΕΥΡΩΠΑΪΚΗΣ ΤΗΛΕΟΡΑΣΗΣ - CITROM

05.30 BALKAN EXPRESS (Ε)

06.30 ΔΥΟ ΠΕΤΑΛΙΑ ΔΡΟΜΟΣ (Ε)

ΑΝΤ1
Τηλ. 210.6886.100

06.00 EXTREME MAKEOVER: HOME EDITION

07.00 ΠΡΩΙΝΟ ΑΝΤ1

12.50 ΜΕ ΑΓΑΠΗ

13.00 ΕΙΔΗΣΕΙΣ

13.30 ΑΚΡΩΣ ΟΙΚΟΓΕΝΕΙΑΚΟΝ (Ε)

14.30 PLAY AND WIN

14.40 ΚΩΝΣΤΑΝΤΙΝΟΥ ΚΑΙ ΕΛΕΝΗΣ (Ε)

15.40 PLAY AND WIN

15.50 ΤΟ ΚΑΦΕ ΤΗΣ ΧΑΡΑΣ (Ε)

16.50 ΕΙΔΗΣΕΙΣ - ΔΕΛΤΙΟ ΣΤΗ ΝΟΗΜΑΤΙΚΗ ΓΛΩΣΣΑ

17.00 WIPE OUT (Ε)

18.00 ΠΛΑΚΑ ΚΑΝΕΙΣ (Ε)

19.00 ΕΙΝΑΙ ΣΤΙΓΜΕΣ

20.00 ΕΙΔΗΣΕΙΣ

21.00 ΟΙΚΟΓΕΝΕΙΑ ΤΗΣ ΣΥΜΦΟΡΑΣ (E) Ψυχαγωγική εκπομπή

22.00 BLACK OUT

23.00 ΡΑΔΙΟ ΑΡΒΥΛΑ

24.00 OLA 12

02.30 ΕΙΔΗΣΕΙΣ

02.40 THE RICHES

03.40 ΤΟ ΚΑΦΕ ΤΗΣ ΧΑΡΑΣ (Ε)

04.40 ΤΗΛΕΜΑΡΚΕΤΙΝΓΚ

05.15 MOBILE FUN

05.30 ΔΑΝΕΙΚΟΣ ΠΑΤΕΡΑΣ (Ε)

ALPHA
Τηλ. 212.2124.000

06.00 ΔΕΣΤΕ ΤΟΥΣ (Ε)

07.45 FRASIER

08.45 Ο ΒΑΣΙΛΙΑΣ ΤΟΥ ΚΟΥΙΝΣ

09.45 ΡΩΤΑ ΤΗΝ ΑΓΑΠΗ Σειρά

10.45 ΕΡΩΤΑΣ ΜΕ ΕΠΙΔΟΤΗΣΗ ΟΓΑ (Ε)

11.45 ΕΝΤΙΜΟΤΑΤΟΙ... ΚΕΡΑΤΑΔΕΣ (Ε)

12.45 ΕΙΔΗΣΕΙΣ

13.00 ΕΛΕΝΗ Ψυχαγωγική εκπομπή

16.00 ΔΕΣΤΕ ΤΟΥΣ Ψυχαγωγική εκπομπή

17.55 ΕΙΔΗΣΕΙΣ - ΔΕΛΤΙΟ ΣΤΗ ΝΟΗΜΑΤΙΚΗ ΓΛΩΣΣΑ

18.00 ΟΙΚΟΓΕΝΕΙΑΚΕΣ ΙΣΤΟΡΙΕΣ (Ε)

19.00 ΕΙΔΗΣΕΙΣ

20.00 ΚΑΤΙ ΨΗΝΕΤΑΙ (Ε)

21.00 ΛΑΛΕ, ΕΡΩΤΑΣ ΣΤΗΝ ΚΩΝΣΤΑΝΤΙΝΟΥΠΟΛΗ Σειρά

21.45 ΞΕΝΗ ΤΑΙΝΙΑ «Κυρίαρχο αρσενικό»

23.45 ΝΟΜΟΣ ΚΑΙ ΤΑΞΗ: ΕΙΔΙΚΗ ΟΜΑΔΑ

00.45 ΟΙ ΙΣΤΟΡΙΕΣ ΤΟΥ ΑΣΤΥΝΟΜΟΥ ΜΠΕΚΑ (Ε)

02.00 Η ΚΟΥΖΙΝΑ ΤΗΣ ΜΑΜΑΣ (Ε)

03.00 ΑΛΛΑΞΕ ΤΟ (Ε)

04.00 PATRAS ALLER RETOUR (Ε)

04.45 ΤΗΛΕΜΑΡΚΕΤΙΝΓΚ

05.00 ΕΙΚΟΝΕΣ (Ε)

MEGA
Τηλ. 210.6903.000 - 800.116.900

05.45 ΤΑ ΜΥΣΤΙΚΑ ΤΗΣ ΕΔΕΜ (Ε)

06.45 ΚΟΙΝΩΝΙΑ ΩΡΑ MEGA

10.00 ΠΡΩΙΝΟ MOU

13.10 ΚΛΕΜΜΕΝΑ ΟΝΕΙΡΑ (Ε)

14.00 ΕΙΔΗΣΕΙΣ

15.00 ΠΑΡΕΑ ΣΤΗΝ ΚΟΥΖΙΝΑ (Ε)

15.50 ΗΡΘΕ ΚΙ ΕΔΕΣΕ (Ε)

16.50 ΕΙΔΗΣΕΙΣ

17.00 Η ΝΤΑΝΤΑ (Ε)

18.00 ΜΟΙΡΑΙΟΣ ΕΡΩΤΑΣ

19.00 ΚΛΕΜΜΕΝΑ ΟΝΕΙΡΑ

20.00 ΕΙΔΗΣΕΙΣ

21.00 ΠΙΣΩ ΣΤΟ ΣΠΙΤΙ Σειρά

22.00 ΜΕ ΛΕΝΕ ΒΑΓΓΕΛΗ Σειρά

23.15 ΑΝΑΤΡΟΠΗ Ενημερωτική εκπομπή

01.00 ΕΙΔΗΣΕΙΣ

01.15 Η ΖΩΗ ΜΑΣ ΜΙΑ ΒΟΛΤΑ (Ε)

02.15 ΟΙ ΜΑΓΙΣΣΕΣ ΤΗΣ ΣΜΥΡΝΗΣ (Ε)

03.15 Ο ΕΠΙΣΚΕΠΤΗΣ ΤΗΣ ΟΜΙΧΛΗΣ (Ε)

04.15 ΤΗΛΕΜΑΡΚΕΤΙΝΓΚ

05.00 ΜΙΑ ΣΤΙΓΜΗ, ΔΥΟ ΖΩΕΣ (Ε)

STAR
Τηλ. 211.189.1000 - 2000

06.00 ΣΙΓΑ ΤΟΝ ΠΟΛΥΕΛΑΙΟ (Ε)

06.45 ΠΑΙΔΙΚΟ ΠΡΟΓΡΑΜΜΑ «Η τάξη του 3000», «Πόκεμον»

07.30 ΠΡΩΙΝΗ ΜΕΛΕΤΗ Ενημερωτική εκπομπή

10.15 ΠΑΙΔΙΚΟ ΠΡΟΓΡΑΜΜΑ «Ο Σκούμπι Ντου και ο κολλητός του», «Ιστορίες με τους Τομ και Τζέρι»

11.15 ΜΑΡΙΑ, ΑΓΓΕΛΕ ΜΟΥ

12.50 ΕΙΔΗΣΕΙΣ

13.45 MADE IN STAR

15.45 ΜΙΛΑ Κοινωνική εκπομπή

17.45 ΕΙΔΗΣΕΙΣ

17.50 ΦΩΤΗΣ - ΜΑΡΙΑ LIVE Ψυχαγωγική εκπομπή

19.45 ΕΙΔΗΣΕΙΣ

21.00 ΞΕΝΗ ΤΑΙΝΙΑ «Ο ήρωας του βυθού» Κινούμενα σχέδια

22.45 ΞΕΝΗ ΤΑΙΝΙΑ «Wild wild West»

01.00 ΞΕΝΗ ΤΑΙΝΙΑ «Γέννηση»

03.00 ΞΕΝΗ ΤΑΙΝΙΑ «Πριν το ξημέρωμα»

Μ. ΤΡΙΤΗ 10/4
«902»
Τηλ. 210.2592.902 - 210.2592.802

07.00 ΠΑΙΔΙΚΟ ΠΡΟΓΡΑΜΜΑ Τα φρουτάκια (1ο)

07.45 ΠΟΙΟΙ ΚΛΕΙΝΟΥΝ ΤΙΣ ΕΠΙΧΕΙΡΗΣΕΙΣ;

08.00 ΚΑΛΗΜΕΡΑ ΜΕ ΤΟΝ «902» Πρωινή ενημερωτική εκπομπή. Με τον Ορέστη Παντελόγλου

09.00 ΑΝΑΖΗΤΗΣΕΙΣ (Ε) Πολιτική, ενημερωτική εκπομπή

10.00 Η ΑΓΟΡΑ ΣΤΗΝ ΤΗΛΕΟΡΑΣΗ

15.00 ΕΙΔΗΣΕΙΣ

15.50 ΕΙΔΗΣΕΙΣ ΣΤΗ ΝΟΗΜΑΤΙΚΗ

15.55 ΜΟΥΣΙΚΕΣ ΔΙΑΔΡΟΜΕΣ Με μουσική από το Ιράκ

16.15 ΑΘΛΗΤΙΚΟ ΡΑΝΤΕΒΟΥ Ειδήσεις, ενημέρωση, συζητήσεις από τον αθλητικό χώρο

17.00 ΣΗΜΑΔΙ ΠΑΝΩ ΣΤΗ ΓΗ Ξένη σειρά (1ο)

18.25 ΛΑΪΚΑ ΣΚΑΛΟΠΑΤΙΑ (Ε) Καλό λαϊκό τραγούδι με τους Αχιλλέα Γκουγκουστάμο και την «Αλλιώτικη Κομπανία»

19.20 ΚΙΝΗΜΑΤΟΓΡΑΦΙΚΗ ΤΑΙΝΙΑ «Μη βολικός άνθρωπος» (2ο)

20.30 ΚΕΝΤΡΙΚΟ ΔΕΛΤΙΟ ΕΙΔΗΣΕΩΝ

21.30 ΔΕΝ ΑΝΘΙΣΑΝ ΜΑΤΑΙΩΣ (Ε) Εκπομπή αφιερωμένη στη Μαρία Φωκά, με τη Σοφία Αδαμίδου

22.00 ΚΙΝΗΜΑΤΟΓΡΑΦΙΚΗ ΤΑΙΝΙΑ «Η ηθικής της Ιατρικής»

23.00 ΕΙΔΗΣΕΙΣ

23.15 ΜΟΥΣΙΚΟ ΔΙΑΛΕΙΜΜΑ

ΕΤ1
Τηλ. 210.7761.000

08.00 ΤΟ ΚΑΠΛΑΝΙ ΤΗΣ ΒΙΤΡΙΝΑΣ (Ε)

08.30 ΝΙΚΟ

09.00 Ο ΜΙΚΡΟΣ ΝΙΚΟΛΑΣ

09.30 ΟΙ ΠΕΡΙΠΕΤΕΙΕΣ ΤΗΣ ΜΑΝΤΛΙΝ

10.00 ΒΥΖΑΝΤΙΝΟΙ ΛΟΓΙΟΙ ΚΑΙ ΚΑΛΛΙΤΕΧΝΕΣ ΣΤΗΝ ΑΝΑΓΕΝΝΗΣΗ (Ε)

11.00 ΠΑΓΚΟΣΜΙΑ ΠΟΤΑ (Ε) «Τσάι»

12.00 Ο ΧΡΙΣΤΟΣ ΞΑΝΑΣΤΑΥΡΩΝΕΤΑΙ (Ε)

13.00 ΒΥΖΑΝΤΙΝΗ ΚΑΙ ΜΕΤΑΒΥΖΑΝΤΙΝΗ ΤΕΧΝΗ ΣΤΗΝ ΕΛΛΑΔΑ (Ε) «Εκκλησιαστικά αργυρά»

13.30 Η ΥΜΝΟΓΡΑΦΟΣ ΚΑΣΣΙΑΝΗ: ΕΚΣΤΗΘΙ ΦΡΙΤΤΩΝ ΟΥΡΑΝΕ

14.30 ΟΥΡΑΝΙΟ ΤΟΞΟ Παιδική εκπομπή

15.00 Η ΜΙΚΡΗ ΛΟΥΛΟΥ

15.30 ΑΣΤΥΝΟΜΟΣ ΣΑΪΝΗΣ

16.00 ΧΑΝΑ ΜΟΝΤΑΝΑ ΓΙΑ ΠΑΝΤΑ (Ε)

16.30 ΤΕΛΕΥΤΑΙΑ ΕΚΔΟΣΗ

17.00 ΕΙΔΑ ΤΗ ΓΗ Ν' ΑΛΛΑΖΕΙ (Ε)

17.50 ΜΕΣΟΛΟΓΓΙ - ΙΕΡΗ ΠΟΛΗ (Ε)

19.00 ΑΚΟΛΟΥΘΙΑ ΤΟΥ ΝΥΜΦΙΟΥ Από τον ιερό ναό Αγίας Τριάδας Πειραιώς

21.00 ΕΙΔΗΣΕΙΣ ΣΤΗ ΝΟΗΜΑΤΙΚΗ

22.00 ΚΛΗΡΩΣΗ ΛΑΪΚΟΥ ΛΑΧΕΙΟΥ

22.10 ΑΚΡΟΑΣΙΣ

22.30 ΟΙ ΚΕΡΑΙΕΣ ΤΗΣ ΕΠΟΧΗΣ ΜΑΣ «Ουμπέρτο Εκο» (Β' μέρος)

23.30 ΞΕΝΗ ΤΑΙΝΙΑ «Τουρκία»

01.15 ΣΗΜΕΙΟ ART (Ε)

02.00 ΣΤΑ ΜΟΝΟΠΑΤΙΑ ΤΗΣ ΣΚΕΨΗΣ (Ε)

  • Το πρόγραμμα συνεχίζεται με εκπομπές σε επανάληψη
ΝΕΤ
Τηλ. 210.6066.000

06.00 ΠΡΩΙΝΗ ΕΝΗΜΕΡΩΣΗ Ενημερωτική εκπομπή

10.00 ΣΥΜΒΑΙΝΕΙ ΤΩΡΑ

12.00 ΕΙΔΗΣΕΙΣ

13.00 ΜΕΝΟΥΜΕ ΕΛΛΑΔΑ Ταξιδιωτική εκπομπή

15.00 ΕΙΔΗΣΕΙΣ

16.00 ΕΧΕΙ ΓΟΥΣΤΟ Πολιτιστικό μαγκαζίνο

18.00 ΕΙΔΗΣΕΙΣ

18.15 ΣΗΜΕΙΟ ART

19.00 ΜΑΡΤΥΡΙΕΣ (Ε) «Σπύρος Μαρκεζίνης»

20.00 ΑΝΤΡΕΪ ΖΑΧΑΡΟΦ, ΕΝΑΣ ΕΛΕΥΘΕΡΟΣ ΑΝΘΡΩΠΟΣ (Ε) Ντοκιμαντέρ

21.00 ΕΙΔΗΣΕΙΣ

22.15 ΠΑΝΟΡΑΜΑ ΜΙΑΣ ΕΠΤΑΕΤΙΑΣ

23.00 ΤΟ ΚΟΥΤΙ ΤΗΣ ΠΑΝΔΩΡΑΣ

24.00 ΕΙΔΗΣΕΙΣ

00.30 ΞΕΝΗ ΤΑΙΝΙΑ «Malcolm X»

  • Το πρόγραμμα συνεχίζεται με εκπομπές σε επανάληψη
ΕΤ-3
Τηλ. 2310.299.400

07.30 ΜΕΘΟΡΙΟΙ ΔΡΟΜΟΙ

08.30 ΤΑΙΓΚΑ

09.30 ΜΑΓΙΚΟΣ ΚΟΣΜΟΣ

10.00 ΑΛΗΘΙΝΑ ΣΕΝΑΡΙΑ (E)

11.00 ΚΑΙΝΟΥΡΙΑ ΜΕΡΑ

12.30 ΑΛΗΘΙΝΑ ΣΕΝΑΡΙΑ (Ε) «Μεγάλη Εβδομάδα» (Β' μέρος)

13.00 ΕΙΔΗΣΕΙΣ

14.00 ΕΠΤΑ ΗΜΕΡΕΣ

15.00 ΤΟΛΜΗ ΚΑΙ ΓΟΗΤΕΙΑ

15.30 ΠΑΓΚΟΣΜΙΑ ΚΟΥΖΙΝΑ

16.00 Η ΖΩΗ ΣΤΗΝ ΕΠΟΧΗ ΤΟΥ ΙΗΣΟΥ

17.00 ΕΙΔΗΣΕΙΣ

17.25 ΕΛΛΗΝΙΚΗ ΤΑΙΝΙΑ «Ο Φανούρης και το σόι του»

19.00 ΑΚΟΛΟΥΘΙΑ ΤΟΥ ΝΥΜΦΙΟΥ

21.00 ΙΕΡΑ ΜΟΝΟΠΑΤΙΑ

21.45 ΔΕΛΤΙΟ ΚΑΙΡΟΥ

22.00 ΕΙΔΗΣΕΙΣ

23.00 ΕΛΛΗΝΙΚΗ ΤΑΙΝΙΑ «Το κάθαρμα - (Η μαρκησία του λιμανιού)»

01.00 ΑΛΗΘΙΝΑ ΣΕΝΑΡΙΑ (Ε)

01.30 ΤΑ ΕΠΤΑ ΘΑΥΜΑΤΑ ΤΟΥ ΑΡΧΑΙΟΥ... (Ε)

02.30 ΤΟΛΜΗ ΚΑΙ ΓΟΗΤΕΙΑ (Ε)

03.00 ΤΟ ΟΙΚΟΓΕΝΕΙΑΚΟ ΕΣΤΙΑΤΟΡΙΟ

03.30 ΠΕΡΙ ΑΝΘΡΩΠΙΝΩΝ ΠΑΘΩΝ

04.30 ΕΠΤΑ ΗΜΕΡΕΣ (Ε)

05.30 ΕΛΛΗΝΩΝ ΔΡΩΜΕΝΑ (Ε)

06.30 Η ΖΩΗ ΣΤΗΝ ΕΠΟΧΗ ΤΟΥ ΙΗΣΟΥ (Ε)

ΑΝΤ1
Τηλ. 210.6886.100

06.00 EXTREME MAKEOVER: HOME EDITION

07.00 ΠΡΩΙΝΟ ΑΝΤ1

12.50 ΜΕ ΑΓΑΠΗ

13.00 ΕΙΔΗΣΕΙΣ

13.30 ΑΚΡΩΣ ΟΙΚΟΓΕΝΕΙΑΚΟΝ (Ε)

14.30 PLAY AND WIN

14.40 ΚΩΝΣΤΑΝΤΙΝΟΥ ΚΑΙ ΕΛΕΝΗΣ (Ε)

15.40 PLAY AND WIN

15.50 ΤΟ ΚΑΦΕ ΤΗΣ ΧΑΡΑΣ (Ε)

16.50 ΕΙΔΗΣΕΙΣ - ΔΕΛΤΙΟ ΣΤΗ ΝΟΗΜΑΤΙΚΗ ΓΛΩΣΣΑ

17.00 WIPE OUT (Ε)

18.00 ΠΛΑΚΑ ΚΑΝΕΙΣ (Ε)

19.00 ΕΙΝΑΙ ΣΤΙΓΜΕΣ

20.00 ΕΙΔΗΣΕΙΣ

21.00 Ο ΙΗΣΟΥΣ ΑΠΟ ΤΗ ΝΑΖΑΡΕΤ Θρησκευτική μίνι σειρά. Α' μέρος

23.00 ΡΑΔΙΟ ΑΡΒΥΛΑ

24.00 PRIVATE PRACTICE

01.10 ΕΙΔΗΣΕΙΣ

01.20 LIVE QUIZ

03.20 ΤΟ ΚΑΦΕ ΤΗΣ ΧΑΡΑΣ (Ε)

04.20 ΤΗΛΕΜΑΡΚΕΤΙΝΓΚ

04.50 MOBILE FUN

05.20 ΔΑΝΕΙΚΟΣ ΠΑΤΕΡΑΣ (Ε)

ALPHA
Τηλ. 212.2124.000

06.00 ΔΕΣΤΕ ΤΟΥΣ (Ε)

07.45 FRASIER

08.45 Ο ΒΑΣΙΛΙΑΣ ΤΟΥ ΚΟΥΙΝΣ

09.50 ΡΩΤΑ ΤΗΝ ΑΓΑΠΗ Σειρά

10.45 ΕΡΩΤΑΣ ΜΕ ΕΠΙΔΟΤΗΣΗ ΟΓΑ (Ε)

11.45 ΕΝΤΙΜΟΤΑΤΟΙ... ΚΕΡΑΤΑΔΕΣ (Ε)

12.45 ΕΙΔΗΣΕΙΣ

13.00 ΕΛΕΝΗ

16.00 ΔΕΣΤΕ ΤΟΥΣ

17.55 ΕΙΔΗΣΕΙΣ - ΔΕΛΤΙΟ ΣΤΗ ΝΟΗΜΑΤΙΚΗ ΓΛΩΣΣΑ

18.00 ΟΙΚΟΓΕΝΕΙΑΚΕΣ ΙΣΤΟΡΙΕΣ (Ε)

19.00 ΕΙΔΗΣΕΙΣ

20.00 ΚΑΤΙ ΨΗΝΕΤΑΙ (Ε)

21.00 ΞΕΝΗ ΤΑΙΝΙΑ «Οριακές διαπραγματεύσεις»

23.45 ΝΟΜΟΣ ΚΑΙ ΤΑΞΗ: ΕΙΔΙΚΗ ΟΜΑΔΑ

00.45 ΞΕΝΗ ΤΑΙΝΙΑ «Οριακές διαπραγματεύσεις»

03.15 PATRAS ALLER RETOUR (Ε)

04.45 ΤΗΛΕΜΑΡΚΕΤΙΝΓΚ

05.00 ΕΙΚΟΝΕΣ (Ε)

MEGA
Τηλ. 210.6903.000 - 800.116.900

05.45 ΤΑ ΜΥΣΤΙΚΑ ΤΗΣ ΕΔΕΜ (Ε)

06.45 ΚΟΙΝΩΝΙΑ ΩΡΑ MEGA

10.00 ΠΡΩΙΝΟ MOU

13.00 ΚΛΕΜΜΕΝΑ ΟΝΕΙΡΑ (Ε)

14.00 ΕΙΔΗΣΕΙΣ

15.00 ΕΛΛΗΝΙΚΗ ΣΕΙΡΑ (Ε)

15.50 ΗΡΘΕ ΚΙ ΕΔΕΣΕ (Ε)

16.50 ΕΙΔΗΣΕΙΣ

17.00 Η ΝΤΑΝΤΑ (Ε)

18.00 ΜΟΙΡΑΙΟΣ ΕΡΩΤΑΣ

19.00 ΚΛΕΜΜΕΝΑ ΟΝΕΙΡΑ

20.00 ΕΙΔΗΣΕΙΣ

21.00 ΞΕΝΗ ΤΑΙΝΙΑ «Η αγάπη θέλει το χρόνο της»

23.15 ΞΕΝΗ ΤΑΙΝΙΑ «Ο πατριώτης»

00.50 ΕΙΔΗΣΕΙΣ

01.05 ΞΕΝΗ ΤΑΙΝΙΑ (Συνέχεια)

02.45 ΟΙ ΜΑΓΙΣΣΕΣ ΤΗΣ ΣΜΥΡΝΗΣ (Ε)

04.00 ΤΗΛΕΜΑΡΚΕΤΙΝΓΚ

05.00 ΜΙΑ ΣΤΙΓΜΗ, ΔΥΟ ΖΩΕΣ (Ε)

STAR
Τηλ. 211.189.1000 - 2000

06.00 ΣΙΓΑ ΤΟΝ ΠΟΛΥΕΛΑΙΟ (Ε)

06.45 ΠΑΙΔΙΚΟ ΠΡΟΓΡΑΜΜΑ «Η τάξη του 3000», «Πόκεμον»

07.30 ΠΡΩΙΝΗ ΜΕΛΕΤΗ Ενημερωτική εκπομπή

10.15 ΠΑΙΔΙΚΟ ΠΡΟΓΡΑΜΜΑ «Ο Σκούμπι Ντου και ο κολλητός του», «Ιστορίες με τους Τομ και Τζέρι»

11.15 ΜΑΡΙΑ, ΑΓΓΕΛΕ ΜΟΥ

12.50 ΕΙΔΗΣΕΙΣ

13.45 MADE IN STAR

15.45 ΜΙΛΑ Κοινωνική εκπομπή

17.45 ΕΙΔΗΣΕΙΣ

17.50 ΦΩΤΗΣ - ΜΑΡΙΑ LIVE Ψυχαγωγική εκπομπή

19.45 ΕΙΔΗΣΕΙΣ

21.00 ΞΕΝΗ ΤΑΙΝΙΑ «Η ωραία Ελένη της Τροίας»

00.30 ΞΕΝΗ ΤΑΙΝΙΑ «Μαζί για τη νίκη» Α' τηλεοπτική προβολή

03.00 ΞΕΝΗ ΤΑΙΝΙΑ «Τι έκανες μπαμπά στην Αγρια Δύση»

ΚΥΡΙΑΚΗ 8/4
«902»
Τηλ. 210.2592.902 - 210.2592.802

07.00 ΠΑΙΔΙΚΟ ΠΡΟΓΡΑΜΜΑ Το βήμα του Καραγκιόζη: Καφέ Internet

07.45 ΠΑΙΔΙΚΟ ΠΡΟΓΡΑΜΜΑ «Η μαγική σπίθα»

09.00 Η ΑΓΟΡΑ ΣΤΗΝ ΤΗΛΕΟΡΑΣΗ

15.00 ΕΙΔΗΣΕΙΣ

15.20 ΕΚΑΤΟ ΛΕΠΤΑ ΔΙΑΚΟΠΕΣ Ξένη σειρά (3ο)

16.00 Η ΑΓΟΡΑ ΣΤΗΝ ΤΗΛΕΟΡΑΣΗ

17.30 ΓΕΥΣΕΙΣ ΠΑΡΑΔΟΣΗΣ (Ε) Η Ευδοκία Πατσιλινάκου φιλοξενεί τον Ηλία Σκουλά να μας παρουσιάζει συνταγές από τη Σμύρνη

18.20 ΤΑ ΠΑΝΤΕΛΟΝΙΑ ΕΙΝΑΙ ΠΕΡΙΕΡΓΑ ΡΟΥΧΑ (Ε) Επιμέλεια - παρουσίαση: Πάρης Μήτσου

20.30 ΚΕΝΤΡΙΚΟ ΔΕΛΤΙΟ ΕΙΔΗΣΕΩΝ

21.20 ΚΛΑΣΙΚΕΣ ΑΡΜΟΝΙΕΣ «Πέτρινο λουλούδι» (2ο)

22.15 Η ΕΛΛΑΔΑ ΚΑΙ Ο ΚΟΣΜΟΣ Ρωσικά μουσεία

23.00 ΕΙΔΗΣΕΙΣ

23.15 ΜΟΥΣΙΚΟ ΔΙΑΛΕΙΜΜΑ

ΕΤ-1
Τηλ. 210.7761.000

07.00 ΝΤΕΝΙΣ, Ο ΤΡΟΜΕΡΟΣ

08.00 ΑΡΧΙΕΡΑΤΙΚΗ ΘΕΙΑ ΛΕΙΤΟΥΡΓΙΑ

11.00 ΟΙΚΟΛΟΓΙΚΑ ΗΜΕΡΟΛΟΓΙΑ (Ε)

12.00 ΜΕΤΑ-ΜΟΥΣΕΙΟ

13.00 ΤΟ ΑΛΑΤΙ ΤΗΣ ΓΗΣ

15.00 ΞΕΝΗ ΤΑΙΝΙΑ «Μια φάρμα στην Αφρική» Α' τηλεοπτική προβολή

16.45 CHANGES (Ε)

17.00 ΕΥΡΗΚΑ 2 «Η κρίση της τροφής»

17.50 ΜΕΣΟΓΕΙΟΣ «Σαρδηνία»

18.45 ΑΚΟΛΟΥΘΙΑ ΤΟΥ ΝΥΜΦΙΟΥ Από τον ιερό ναό Παμμεγίστων Ταξιαρχών Κορυδαλλού - Νικαίας

21.00 ΕΙΔΗΣΕΙΣ ΣΤΗ ΝΟΗΜΑΤΙΚΗ

22.00 ΑΚΡΟΑΣΙΣ Νέα εκπομπή

22.30 ΞΕΝΗ ΤΑΙΝΙΑ «Adaptation»

00.30 ΜΙΚΡΟΦΙΛΜ - ΟΙ ΤΑΙΝΙΕΣ «Monday», «Κρύο-ζεστό»

01.30 ΜΕΣΟΓΕΙΟΣ (Ε)

  • Το πρόγραμμα συνεχίζεται με εκπομπές σε επανάληψη
ΝΕΤ
Τηλ. 210.6066.000

06.45 ΣΑΒΒΑΤΟΚΥΡΙΑΚΟ ΣΤΗ ΝΕΤ

10.00 ΤΑΜΑΤΑ - ΔΩΡΑ ΣΤΟΥΣ ΘΕΟΥΣ (Ε)

11.00 ΜΕ ΑΡΕΤΗ ΚΑΙ ΤΟΛΜΗ

11.30 ΜΕΣΟΓΕΙΟΣ, ΜΙΑ ΕΛΛΗΝΙΚΗ ΛΙΜΝΗ «Εύξεινος Πόντος»

12.00 ΕΙΔΗΣΕΙΣ

12.30 ΡΙΜΕΪΚ

13.00 ΞΕΝΗ ΤΑΙΝΙΑ «Ραγισμένες ψυχές» Α' τηλεοπτική προβολή

15.00 ΕΙΔΗΣΕΙΣ

16.00 ΠΡΟΣΩΠΙΚΑ

17.00 ΜΠΑΣΚΕΤ Α1 ΑΝΔΡΩΝ «Πανιώνιος - Παναθηναϊκός» Απευθείας μετάδοση

19.00 Η ΜΗΧΑΝΗ ΤΟΥ ΧΡΟΝΟΥ «Τα πρώτα σίριαλ της TV» (Β' μέρος)

20.00 ΥΓΕΙΑ ΣΤΗΝ ΕΥΡΩΠΗ (Ε) «Εθισμός στο Διαδίκτυο»

21.00 ΕΙΔΗΣΕΙΣ

22.00 ΑΘΛΗΤΙΚΗ ΚΥΡΙΑΚΗ Αθλητική εκπομπή

00.30 ΕΙΔΗΣΕΙΣ

00.45 SCHOOL TUBE (Ε)

01.45 ΔΙΑΒΟΛΙΚΑ ΜΥΑΛΑ

  • Το πρόγραμμα συνεχίζεται με εκπομπές σε επανάληψη
ΕΤ-3
Τηλ. 2310.299.400

07.00 ΤΑΡΑΓΜΕΝΑ ΧΡΟΝΙΑ

07.30 ΘΕΙΑ ΛΕΙΤΟΥΡΓΙΑ

10.30 ΤΑΞΙΔΙ ΣΤΙΣ ΡΑΓΕΣ ΤΟΥ ΧΡΟΝΟΥ... Από το τραμ στο μετρό Εισαγωγή στο ντοκιμαντέρ

10.40 ΤΑΞΙΔΙ ΣΤΙΣ ΡΑΓΕΣ ΤΟΥ ΧΡΟΝΟΥ... Από το τραμ στο μετρό (Ε)

11.40 Ο ΑΙΩΝΑΣ ΤΗΣ ΘΕΣΣΑΛΟΝΙΚΗΣ (Ε)

13.00 ΕΙΔΗΣΕΙΣ

13.30 Ο ΤΟΠΟΣ ΚΑΙ ΤΟ ΤΡΑΓΟΥΔΙ ΤΟΥ

14.30 ΧΩΜΑΤΑ ΜΕ ΙΣΤΟΡΙΑ - Ο ΓΕΡΟΣ ΤΟΥ ΜΟΡΙΑ, ΘΕΟΔΩΡΟΣ ΚΟΛΟΚΟΤΡΩΝΗΣ

15.00 ΚΥΡΙΑΚΗ ΣΤΟ ΧΩΡΙΟ (Ε)

17.00 ΕΙΔΗΣΕΙΣ

17.05 ΚΥΡΙΑΚΗ ΣΤΟ ΧΩΡΙΟ (Συνέχεια)

18.00 BALKAN EXPRESS

19.00 ΕΞΥΠΝΗ ΖΩΗ Νέα εκπομπή

20.00 ΜΠΑΣΚΕΤ - ΤΕΛΙΚΟΣ ΚΥΠΕΛΛΟΥ ΓΥΝΑΙΚΩΝ Απευθείας μετάδοση από την Αθήνα

22.00 ΕΙΔΗΣΕΙΣ

23.00 ΞΕΝΗ ΤΑΙΝΙΑ «Οι υπέροχοι Αμπερσονς»

01.00 ΒΙΟΓΡΑΦΙΕΣ

02.00 BALKAN EXPRESS (Ε)

03.30 ΕΚΤΗ ΑΙΣΘΗΣΗ (Ε)

04.00 ΚΥΡΙΑΚΗ ΣΤΟ ΧΩΡΙΟ (Ε)

ΑΝΤ1
Τηλ. 210.6886.100

06.00 EXTREME MAKEOVER: Home Edition

07.00 GREEK

09.00 ΔΕΛΗΓΙΑΝΝΕΙΟ ΠΑΡΘΕΝΑΓΩΓΕΙΟ (Ε)

10.00 ΦΙΛΑ ΤΟΝ ΒΑΤΡΑΧΟ ΣΟΥ (Ε)

11.00 ΘΑ ΒΡΕΙΣ ΤΟ ΔΑΣΚΑΛΟ ΣΟΥ (Ε)

12.00 GALILEO (Ε) Εκπομπή γνώσεων

13.00 ΕΙΔΗΣΕΙΣ

13.30 ΞΕΝΗ ΤΑΙΝΙΑ «Monsters vs Aliens: Mutant pumpkins from outer space». Μεταγλωττισμένη ταινία κινουμένων σχεδίων

14.10 ΞΕΝΗ ΤΑΙΝΙΑ «Secrets of the furious five». Μεταγλωττισμένη ταινία κινουμένων σχεδίων

14.45 ΞΕΝΗ ΤΑΙΝΙΑ «Scared Shrekless». Μεταγλωττισμένη ταινία κινουμένων σχεδίων

15.20 ΛΙΤΣΑ.COM (Ε)

16.50 Ο ΠΟΛΕΜΟΣ ΤΩΝ ΑΣΤΡΩΝ (Ε)

17.50 ΕΙΔΗΣΕΙΣ - ΔΕΛΤΙΟ ΣΤΗ ΝΟΗΜΑΤΙΚΗ ΓΛΩΣΣΑ

18.00 ΕΡΓΑΖΟΜΕΝΗ ΓΥΝΑΙΚΑ (Ε) Κωμική σειρά

20.00 ΕΙΔΗΣΕΙΣ

20.50 ΚΛΗΡΩΣΗ ΤΖΟΚΕΡ - ΠΡΟΤΟ

21.00 ΕΛΛΑΔΑ ΕΧΕΙΣ ΤΑΛΕΝΤΟ

23.00 ΕΛΛΗΝΙΚΗ ΣΕΙΡΑ (Ε)

24.00 ΕΛΛΗΝΙΚΗ ΣΕΙΡΑ (Ε)

01.00 ΕΙΔΗΣΕΙΣ

01.20 LIVE QUIZ

03.20 ΞΕΝΗ ΤΑΙΝΙΑ «Αμισνταντ»

05.20 ΤΗΛΕΜΑΡΚΕΤΙΝΓΚ

05.50 MOBILE FUN

ΑLPHA
Τηλ. 212.212.4000

06.00 ΟΔΟΣ ΠΑΡΑΔΕΙΣΟΥ 7 (Ε)

07.00 ΚΑΛΑ ΝΑ ΠΑΘΕΙΣ (Ε)

08.00 ΜΑΡΓΑΡΙΤΑ (Ε)

09.00 30ΛΕΠΤΑ ΓΕΥΜΑΤΑ

10.00 ΜΕΣ ΣΤΗΝ ΚΑΛΗ ΧΑΡΑ Ψυχαγωγική εκπομπή

14.00 ΕΙΔΗΣΕΙΣ

14.15 STARS SYSTEM

15.10 ΛΑΛΕ, ΕΡΩΤΑΣ ΣΤΗΝ ΚΩΝΣΤΑΝΤΙΝΟΥΠΟΛΗ

16.10 AMERICAN IDOL

17.55 ΕΙΔΗΣΕΙΣ - ΔΕΛΤΙΟ ΣΤΗ ΝΟΗΜΑΤΙΚΗ

18.00 JUDGIING AMY Κοινωνική σειρά

19.00 ΕΙΔΗΣΕΙΣ

20.00 30ΛΕΠΤΑ ΓΕΥΜΑΤΑ

21.00 CHART* SHOW - YOUR COUNTDOWN (Ε) Μουσική εκπομπή

00.30 ΞΕΝΗ ΤΑΙΝΙΑ «Η λίμνη των φαντασμάτων»

02.30 10η ΕΝΤΟΛΗ (Ε)

03.30 ΞΕΝΗ ΤΑΙΝΙΑ «Η λίμνη των φαντασμάτων»

MEGA
Τηλ. 210.6903.000 - 800.116.900

06.00 ΤΑ ΜΥΣΤΙΚΑ ΤΗΣ ΕΔΕΜ (Ε)

07.00 MEGA ΣΑΒΒΑΤΟΚΥΡΙΑΚΟ

10.00 MOMMY - ΤΟ ΠΑΙΔΙ ΜΟΥ ΚΙ ΕΓΩ

10.30 ΠΑΤΙ, Η ΠΙΟ ΟΜΟΡΦΗ ΙΣΤΟΡΙΑ (Ε)

11.30 ΛΑΚΗΣ, Ο ΓΛΥΚΟΥΛΗΣ (Ε)

12.30 ΜΟΙΡΑΙΟΣ ΕΡΩΤΑΣ (Ε)

14.00 ΕΙΔΗΣΕΙΣ

14.50 ΞΕΝΗ ΤΑΙΝΙΑ «Το κυνήγι της ευτυχίας»

17.10 ΠΑΡΕΑ ΣΤΗΝ ΚΟΥΖΙΝΑ

17.25 ΕΙΔΗΣΕΙΣ

17.40 MINUTE TO WIN IT (Ε)

19.00 ΠΙΣΩ ΣΤΟ ΣΠΙΤΙ (Ε)

20.00 ΕΙΔΗΣΕΙΣ

21.00 ΞΕΝΗ ΤΑΙΝΙΑ «Ο Ηλίας του 16ου»

23.15 ΠΡΩΤΑΓΩΝΙΣΤΕΣ Ενημερωτική εκπομπή

00.50 ΕΙΔΗΣΕΙΣ

01.00 Η ΖΩΗ ΜΑΣ ΜΙΑ ΒΟΛΤΑ (Ε) Δραματική σειρά

02.00 ΟΙ ΜΑΓΙΣΣΕΣ ΤΗΣ ΣΜΥΡΝΗΣ (Ε)

03.00 Ο ΕΠΙΣΚΕΠΤΗΣ ΤΗΣ ΟΜΙΧΛΗΣ (Ε)

04.00 ΤΗΛΕΜΑΡΚΕΤΙΝΓΚ

05.00 ΜΙΑ ΣΤΙΓΜΗ, ΔΥΟ ΖΩΕΣ (Ε)

STAR
Τηλ. 211.189.1000 - 2000

06.00 ΣΤΗΝ ΕΝΤΑΤΙΚΗ Σειρά

06.50 ΠΑΙΔΙΚΟ ΠΡΟΓΡΑΜΜΑ «Power Rangers: Mystic force», «Powerpuff girls Z», «Τα σούπερ παιδιά», «Angel's friends», «Polly pocket», «Peppa: Το γουρουνάκι», «Go, Diego, go!», «Lazy town», «Jewelpet», «Pichi Pichi Pitch», «Teens days», «Μπάρμπι: Στην ιστορία μιας γοργόνας 2» (Β' μέρος), «Ben 10: Ultimate Alien», «Gormiti», «Sylvester and Tweety mysteries»

13.00 ΕΙΔΗΣΕΙΣ

13.30 ΞΕΝΗ ΤΑΙΝΙΑ «Music and lyrics»

15.45 ΤΑ ΦΙΛΑΡΑΚΙΑ

16.50 CHRISTINE

17.45 ΕΙΔΗΣΕΙΣ - ΔΕΛΤΙΟ ΣΤΗ ΝΟΗΜΑΤΙΚΗ

17.50 ΙΑΤΡΙΚΕΣ ΥΠΟΘΕΣΕΙΣ

18.50 KNIGHT RIDER Σειρά

19.45 ΕΙΔΗΣΕΙΣ

21.00 ΕΛΛΗΝΙΚΗ ΤΑΙΝΙΑ «Αλίμονο στους νέους»

23.00 ΞΕΝΗ ΤΑΙΝΙΑ «Δείπνο δολοφόνων»

01.45 ΞΕΝΗ ΤΑΙΝΙΑ «Το νεκρό κορίτσι»

03.30 ΞΕΝΗ ΤΑΙΝΙΑ «Daisy» Α' τηλεοπτική προβολή

Μ. ΤΕΤΑΡΤΗ 11/4
«902»
Τηλ. 210.2592.902 - 210.2592.802

07.00 ΠΑΙΔΙΚΟ ΠΡΟΓΡΑΜΜΑ Τα φρουτάκια (2ο)

07.40 ΤΟ ΝΤΟΚΙΜΑΝΤΕΡ ΣΤΟΝ «902» «Κρήτη»

08.00 ΚΑΛΗΜΕΡΑ ΜΕ ΤΟΝ «902» Πρωινή ενημερωτική εκπομπή. Με τον Ορέστη Παντελόγλου

09.00 Η ΕΛΛΑΔΑ ΚΑΙ Ο ΚΟΣΜΟΣ «Μαγεμένοι από ένα δελφίνι»

10.00 Η ΑΓΟΡΑ ΣΤΗΝ ΤΗΛΕΟΡΑΣΗ

15.00 ΕΙΔΗΣΕΙΣ

15.50 ΕΙΔΗΣΕΙΣ ΣΤΗ ΝΟΗΜΑΤΙΚΗ

15.55 ΜΟΥΣΙΚΕΣ ΔΙΑΔΡΟΜΕΣ Ανδρική και μικτή μαντολινάτα, από το Σύλλογο Φαρακλάδων Κεφαλονιάς «Η Εύγερος» (Α' μέρος)

16.15 ΑΘΛΗΤΙΚΟ ΡΑΝΤΕΒΟΥ Ειδήσεις, ενημέρωση, συζητήσεις από τον αθλητικό χώρο

17.00 ΞΕΝΗ ΣΕΙΡΑ «Τα μακρινά μίλια του πολέμου» (2ο)

18.00 ΓΕΥΣΕΙΣ ΠΑΡΑΔΟΣΗΣ Η Ευδοκία Πατσιλινάκου φιλοξενεί τον Ηλία Σκουλά για πασχαλινά εδέσματα

19.00 ΜΟΥΣΙΚΕΣ ΔΙΑΔΡΟΜΕΣ

20.00 ΞΕΝΗ ΣΕΙΡΑ «Οι περιπέτειες του σκύλου Τσίβιλ» (3ο)

20.30 ΚΕΝΤΡΙΚΟ ΔΕΛΤΙΟ ΕΙΔΗΣΕΩΝ

21.30 ΜΟΥΣΙΚΕΣ ΔΙΑΔΡΟΜΕΣ «Εν χορδαίς - Misirli Ahmet» Μέρος Α' και Β'

22.00 ΠΑΜΕ ΤΑΞΙΚΑ Ενημερωτική εκπομπή. Με τον Ζήση Νούσια

23.00 ΕΙΔΗΣΕΙΣ

23.15 ΜΟΥΣΙΚΟ ΔΙΑΛΕΙΜΜΑ

ΕΤ-1
Τηλ. 210.7761.000

08.00 ΤΟ ΚΑΠΛΑΝΙ ΤΗΣ ΒΙΤΡΙΝΑΣ (Ε)

08.30 ΝΙΚΟ

09.00 Ο ΜΙΚΡΟΣ ΝΙΚΟΛΑΣ

09.30 ΟΙ ΠΕΡΙΠΕΤΕΙΕΣ ΤΗΣ ΜΑΝΤΛΙΝ

10.00 ΒΥΖΑΝΤΙΝΟΙ ΛΟΓΙΟΙ ΚΑΙ ΚΑΛΛΙΤΕΧΝΕΣ ΣΤΗΝ ΑΝΑΓΕΝΝΗΣΗ (Ε)

11.00 ΠΑΓΚΟΣΜΙΑ ΠΟΤΑ (Ε) «Γάλα»

12.00 Ο ΧΡΙΣΤΟΣ ΞΑΝΑΣΤΑΥΡΩΝΕΤΑΙ (Ε)

13.00 ΒΥΖΑΝΤΙΝΗ ΚΑΙ ΜΕΤΑΒΥΖΑΝΤΙΝΗ ΤΕΧΝΗ ΣΤΗΝ ΕΛΛΑΔΑ (Ε) «Εικόνες»

13.30 Η ΜΟΝΗ ΤΗΣ ΑΓΙΑΣ ΑΙΚΑΤΕΡΙΝΗΣ ΤΟΥ ΟΡΟΥΣ ΣΙΝΑ (Ε)

14.30 ΟΥΡΑΝΙΟ ΤΟΞΟ Παιδική εκπομπή

15.00 Η ΜΙΚΡΗ ΛΟΥΛΟΥ

15.30 ΑΣΤΥΝΟΜΟΣ ΣΑΪΝΗΣ

16.00 ΖΙΚ ΚΑΙ ΛΟΥΘΕΡ (Ε)

16.30 CAROUSEL (Ε)

17.00 ΕΙΔΑ ΤΗ ΓΗ Ν' ΑΛΛΑΖΕΙ (Ε)

17.50 ΜΕΤΕΩΡΑ, 600 ΧΡΟΝΙΑ ΜΟΝΑΞΙΑΣ (Ε)

18.30 ΑΚΟΛΟΥΘΙΑ ΤΟΥ ΝΙΠΤΗΡΟΣ Από τον ιερό ναό Αγίου Δημητρίου - Πετρούπολη

21.00 ΕΙΔΗΣΕΙΣ ΣΤΗ ΝΟΗΜΑΤΙΚΗ

22.00 ΑΚΡΟΑΣΙΣ

22.30 ΞΕΝΗ ΤΑΙΝΙΑ «Πέντε λεπτά πριν τον παράδεισο» Α' τηλεοπτική προβολή

24.00 Η «ΠΕΜΠΤΗ ΣΥΜΦΩΝΙΑ» ΤΟΥ ΜΑΛΕΡ Ντοκιμαντέρ

01.00 ΣΗΜΕΙΟ ART (Ε)

02.15 ΣΤΑ ΜΟΝΟΠΑΤΙΑ ΤΗΣ ΣΚΕΨΗΣ (Ε)

  • Το πρόγραμμα συνεχίζεται με εκπομπές σε επανάληψη
ΝΕΤ
Τηλ. 210.6066.000

06.00 ΠΡΩΙΝΗ ΕΝΗΜΕΡΩΣΗ Ενημερωτική εκπομπή

10.00 ΣΥΜΒΑΙΝΕΙ ΤΩΡΑ

12.00 ΕΙΔΗΣΕΙΣ

13.00 ΜΕΝΟΥΜΕ ΕΛΛΑΔΑ Ταξιδιωτική εκπομπή

15.00 ΕΙΔΗΣΕΙΣ

16.00 ΤΑΞΙΔΕΥΟΝΤΑΣ ΣΤΗΝ ΕΛΛΑΔΑ (Ε) «Πάτμος»

16.30 ΜΠΑΣΚΕΤ Α1 ΑΝΔΡΩΝ «Παναθηναϊκός - Κολοσσός»

18.30 ΣΗΜΕΙΟ ART

19.30 ΦΩΤΟΣΦΑΙΡΑ (Ε) «Ψίθυροι στη Λιμνοθάλασσα - Μεσολόγγι»

20.00 ΑΝΤΡΕΪ ΖΑΧΑΡΟΦ, ΕΝΑΣ ΕΛΕΥΘΕΡΟΣ ΑΝΘΡΩΠΟΣ (Ε) Ντοκιμαντέρ

21.00 ΕΙΔΗΣΕΙΣ

22.00 ΡΕΠΟΡΤΑΖ ΧΩΡΙΣ ΣΥΝΟΡΑ

23.00 ΤΟ ΧΑΜΕΝΟ ΛΙΜΑΝΙ ΤΗΣ ΚΩΝΣΤΑΝΤΙΝΟΥΠΟΛΗΣ (Ε)

24.00 ΕΙΔΗΣΕΙΣ

00.30 ΞΕΝΗ ΤΑΙΝΙΑ «Ημέρες Σεπτεμβρίου» Α' τηλεοπτική προβολή

  • Το πρόγραμμα συνεχίζεται με εκπομπές σε επανάληψη
ΕΤ-3
Τηλ. 2310.299.400

07.30 ΑΛΗΘΙΝΑ ΣΕΝΑΡΙΑ (Ε)

08.30 ΤΑΪΓΚΑ

09.30 ΜΑΓΙΚΟΣ ΚΟΣΜΟΣ

10.00 ΕΛΛΗΝΩΝ ΔΡΩΜΕΝΑ (E)

10.30 ΕΚΤΗ ΑΙΣΘΗΣΗ

11.00 ΚΑΙΝΟΥΡΙΑ ΜΕΡΑ

12.30 ΠΡΟΣΚΥΝΗΜΑ ΣΤΗ ΓΟΥΜΕΝΙΣΣΑ

13.00 ΕΙΔΗΣΕΙΣ

14.00 ΕΠΤΑ ΗΜΕΡΕΣ

15.00 ΤΟΛΜΗ ΚΑΙ ΓΟΗΤΕΙΑ

15.30 ΠΑΓΚΟΣΜΙΑ ΚΟΥΖΙΝΑ

16.00 Η ΖΩΗ ΣΤΗΝ ΕΠΟΧΗ ΤΟΥ ΙΗΣΟΥ

17.00 ΕΙΔΗΣΕΙΣ

17.25 ΕΛΛΗΝΙΚΗ ΤΑΙΝΙΑ «Ενας ήρως με παντούφλες»

19.00 ΑΚΟΛΟΥΘΙΑ ΤΟΥ ΝΥΜΦΙΟΥ ΚΑΙ ΤΟΥ ΜΥΣΤΙΚΟΥ ΔΕΙΠΝΟΥ

21.00 ΙΕΡΑ ΜΟΝΟΠΑΤΙΑ

21.45 ΔΕΛΤΙΟ ΚΑΙΡΟΥ

22.00 ΕΙΔΗΣΕΙΣ

23.00 ΕΛΛΗΝΙΚΗ ΤΑΙΝΙΑ «Το μπλόκο»

01.00 ΠΟΥ ΕΙΣΤΕ; ΓΕΓΟΝΟΤΑ ΠΟΥ ΑΛΛΑΞΑΝ ΤΟΝ ΚΟΣΜΟ «Απόλλο 13»

01.30 ΤΑ ΕΠΤΑ ΘΑΥΜΑΤΑ ΤΟΥ ΑΡΧΑΙΟΥ... (Ε)

02.30 ΤΟΛΜΗ ΚΑΙ ΓΟΗΤΕΙΑ (Ε)

03.00 ΤΟ ΟΙΚΟΓΕΝΕΙΑΚΟ ΕΣΤΙΑΤΟΡΙΟ

03.30 ΠΕΡΙ ΑΝΘΡΩΠΙΝΩΝ ΠΑΘΩΝ

04.30 ΕΠΤΑ ΗΜΕΡΕΣ (Ε)

05.30 4ο ΦΕΣΤΙΒΑΛ ΕΥΡΩΠΑΪΚΗΣ ΤΗΛΕΟΡΑΣΗΣ - CITROM

06.30 Η ΖΩΗ ΣΤΗΝ ΕΠΟΧΗ ΤΟΥ ΙΗΣΟΥ (Ε)

ΑΝΤ1
Τηλ. 210.6886.100

06.00 EXTREME MAKEOVER: HOME EDITION

07.00 ΠΡΩΙΝΟ ΑΝΤ1

12.50 ΜΕ ΑΓΑΠΗ

13.00 ΕΙΔΗΣΕΙΣ

13.30 ΑΚΡΩΣ ΟΙΚΟΓΕΝΕΙΑΚΟΝ (Ε)

14.30 PLAY AND WIN

14.30 ΚΩΝΣΤΑΝΤΙΝΟΥ ΚΑΙ ΕΛΕΝΗΣ (Ε)

15.40 PLAY AND WIN

15.50 ΤΟ ΚΑΦΕ ΤΗΣ ΧΑΡΑΣ (Ε)

16.50 ΕΙΔΗΣΕΙΣ - ΔΕΛΤΙΟ ΣΤΗ ΝΟΗΜΑΤΙΚΗ ΓΛΩΣΣΑ

17.00 WIPE OUT (Ε)

18.00 ΠΛΑΚΑ ΚΑΝΕΙΣ (Ε)

19.00 ΕΙΝΑΙ ΣΤΙΓΜΕΣ

20.00 ΕΙΔΗΣΕΙΣ

21.00 Ο ΙΗΣΟΥΣ ΑΠΟ ΤΗ ΝΑΖΑΡΕΤ Θρησκευτική μίνι σειρά. Β' μέρος

23.00 ΡΑΔΙΟ ΑΡΒΥΛΑ

24.00 PRIVATE PRACTICE

01.10 ΕΙΔΗΣΕΙΣ

01.20 LIVE QUIZ

03.20 ΤΟ ΚΑΦΕ ΤΗΣ ΧΑΡΑΣ (Ε)

04.20 ΤΗΛΕΜΑΡΚΕΤΙΝΓΚ

04.50 MOBILE FUN

05.20 ΔΑΝΕΙΚΟΣ ΠΑΤΕΡΑΣ (Ε)

ALPHA
Τηλ. 212.2124.000

06.00 ΔΕΣΤΕ ΤΟΥΣ (Ε)

07.45 FRASIER

08.45 Ο ΒΑΣΙΛΙΑΣ ΤΟΥ ΚΟΥΙΝΣ

09.50 ΡΩΤΑ ΤΗΝ ΑΓΑΠΗ Σειρά

10.45 ΕΡΩΤΑΣ ΜΕ ΕΠΙΔΟΤΗΣΗ ΟΓΑ (Ε)

11.45 ΕΝΤΙΜΟΤΑΤΟΙ... ΚΕΡΑΤΑΔΕΣ (Ε)

12.45 ΕΙΔΗΣΕΙΣ

13.00 ΕΛΕΝΗ Ψυχαγωγική εκπομπή

16.00 ΔΕΣΤΕ ΤΟΥΣ Ψυχαγωγική εκπομπή

17.55 ΕΙΔΗΣΕΙΣ - ΔΕΛΤΙΟ ΣΤΗ ΝΟΗΜΑΤΙΚΗ ΓΛΩΣΣΑ

18.00 ΟΙΚΟΓΕΝΕΙΑΚΕΣ ΙΣΤΟΡΙΕΣ (Ε)

19.00 ΕΙΔΗΣΕΙΣ

20.00 ΚΑΤΙ ΨΗΝΕΤΑΙ (Ε)

21.00 ΛΑΛΕ, ΕΡΩΤΑΣ ΣΤΗΝ ΚΩΝΣΤΑΝΤΙΝΟΥΠΟΛΗ

21.45 ΞΕΝΗ ΤΑΙΝΙΑ «Ο πελάτης»

24.00 ΝΟΜΟΣ ΚΑΙ ΤΑΞΗ: ΕΙΔΙΚΗ ΟΜΑΔΑ

01.00 ΞΕΝΗ ΤΑΙΝΙΑ «Ο πελάτης»

03.00 ΑΛΛΑΞΕ ΤΟ (Ε)

04.00 PATRAS ALLEZ RETOUR (Ε)

04.40 ΤΗΛΕΜΑΡΚΕΤΙΝΓΚ

05.00 ΕΙΚΟΝΕΣ (Ε)

MEGA
Τηλ. 210.6903.000 - 800.116.900

05.45 ΤΑ ΜΥΣΤΙΚΑ ΤΗΣ ΕΔΕΜ (Ε)

06.45 ΚΟΙΝΩΝΙΑ ΩΡΑ MEGA

10.00 ΠΡΩΙΝΟ MOU

13.00 ΚΛΕΜΜΕΝΑ ΟΝΕΙΡΑ (Ε)

14.00 ΕΙΔΗΣΕΙΣ

15.00 ΕΛΛΗΝΙΚΗ ΣΕΙΡΑ (Ε)

15.50 ΗΡΘΕ ΚΙ ΕΔΕΣΕ (Ε)

16.50 ΕΙΔΗΣΕΙΣ

17.00 Η ΝΤΑΝΤΑ (Ε)

18.00 ΜΟΙΡΑΙΟΣ ΕΡΩΤΑΣ

19.00 ΚΛΕΜΜΕΝΑ ΟΝΕΙΡΑ

20.00 ΕΙΔΗΣΕΙΣ

21.00 ΞΕΝΗ ΤΑΙΝΙΑ «Τελευταία έξοδος: Ρίτα Χέιγουορθ»

24.00 ΕΙΔΗΣΕΙΣ

00.15 ΞΕΝΗ ΤΑΙΝΙΑ «Τζο και Μαξ: πυγμάχοι δύο κόσμων»

02.30 ΟΙ ΜΑΓΙΣΣΕΣ ΤΗΣ ΣΜΥΡΝΗΣ (Ε)

03.30 Ο ΕΠΙΣΚΕΠΤΗΣ ΤΗΣ ΟΜΙΧΛΗΣ (Ε)

04.30 ΤΗΛΕΜΑΡΚΕΤΙΝΓΚ

05.00 ΜΙΑ ΣΤΙΓΜΗ, ΔΥΟ ΖΩΕΣ (Ε)

STAR
Τηλ. 211.189.1000 - 2000

06.00 ΣΙΓΑ ΤΟΝ ΠΟΛΥΕΛΑΙΟ (Ε)

06.45 ΠΑΙΔΙΚΟ ΠΡΟΓΡΑΜΜΑ «Η τάξη του 3000», «Πόκεμον»

07.10 ΠΡΩΙΝΗ ΜΕΛΕΤΗ Ενημερωτική εκπομπή

10.15 ΠΑΙΔΙΚΟ ΠΡΟΓΡΑΜΜΑ «Ο Σκούμπι Ντου και ο κολλητός του», «Ιστορίες με τους Τομ και Τζέρι»

11.15 ΜΑΡΙΑ, ΑΓΓΕΛΕ ΜΟΥ

12.50 ΕΙΔΗΣΕΙΣ

13.45 MADE IN STAR

15.45 ΜΙΛΑ Κοινωνική εκπομπή

17.45 ΕΙΔΗΣΕΙΣ

17.50 ΦΩΤΗΣ - ΜΑΡΙΑ LIVE Ψυχαγωγική εκπομπή

19.45 ΕΙΔΗΣΕΙΣ

21.00 ΞΕΝΗ ΤΑΙΝΙΑ «Η κιβωτός του Νώε»

00.15 ΞΕΝΗ ΤΑΙΝΙΑ «Η επαφή»

03.30 ΞΕΝΗ ΤΑΙΝΙΑ «Βρετανικός»

Μ. ΠΕΜΠΤΗ 12/4
«902»
Τηλ. 210.2592.902 - 210.2592.802

07.00 ΠΑΙΔΙΚΟ ΠΡΟΓΡΑΜΜΑ Πολωνικά κινούμενα σχέδια

07.30 Η ΕΛΛΑΔΑ ΚΑΙ Ο ΚΟΣΜΟΣ «Κυκλαδικά ειδώλια»

08.00 ΚΑΛΗΜΕΡΑ ΜΕ ΤΟΝ «902» Πρωινή ενημερωτική εκπομπή. Με τον Ορέστη Παντελόγλου

09.00 ΠΑΜΕ ΤΑΞΙΚΑ (Ε) Ενημερωτική εκπομπή. Με τον Ζήση Νούσια

10.00 Η ΑΓΟΡΑ ΣΤΗΝ ΤΗΛΕΟΡΑΣΗ

15.00 ΕΙΔΗΣΕΙΣ

15.50 ΕΙΔΗΣΕΙΣ ΣΤΗ ΝΟΗΜΑΤΙΚΗ ΓΛΩΣΣΑ

15.55 ΜΟΥΣΙΚΕΣ ΔΙΑΔΡΟΜΕΣ Με την ορχήστρα του Μ. Θεοδωράκη

16.15 ΑΘΛΗΤΙΚΟ ΡΑΝΤΕΒΟΥ Ειδήσεις, ενημέρωση, συζητήσεις από τον αθλητικό χώρο

17.00 ΞΕΝΗ ΣΕΙΡΑ «Ο τσιγγάνος» (4ο)

18.30 ΜΟΥΣΙΚΕΣ ΔΙΑΔΡΟΜΕΣ «Από τον Αττίκ στον Γούναρη»

19.00 ΘΕΜΑΤΑ ΠΑΙΔΕΙΑΣ Μια εκπομπή αφιερωμένη στα πολλά και σοβαρά ζητήματα της Παιδείας, τις ρίζες τους και την απαιτούμενη διέξοδο. Με τον Κυριάκο Ιωαννίδη

20.00 Ο ΗΧΟΣ ΤΗΣ ΣΙΩΠΗΣ ΚΑΙ ΤΗΣ ΓΡΑΦΗΣ Η Μεγάλη Εβδομάδα

20.30 ΚΕΝΤΡΙΚΟ ΔΕΛΤΙΟ ΕΙΔΗΣΕΩΝ

21.20 ΣΤΑ ΜΟΝΟΠΑΤΙΑ ΤΟΥ ΠΟΛΙΤΙΣΜΟΥ Μεγάλη Εβδομάδα, με το Λάκη Χαλκιά

22.10 Η ΕΛΛΑΔΑ ΚΑΙ Ο ΚΟΣΜΟΣ

23.00 ΕΙΔΗΣΕΙΣ

23.15 ΜΟΥΣΙΚΟ ΔΙΑΛΕΙΜΜΑ

ΕΤ-1
Τηλ. 210.7761.000

08.00 ΤΟ ΚΑΠΛΑΝΙ ΤΗΣ ΒΙΤΡΙΝΑΣ (Ε)

08.30 ΝΙΚΟ

09.00 Ο ΜΙΚΡΟΣ ΝΙΚΟΛΑΣ

09.30 ΟΙ ΠΕΡΙΠΕΤΕΙΕΣ ΤΗΣ ΜΑΝΤΛΙΝ

10.00 ΒΥΖΑΝΤΙΝΟΙ ΛΟΓΙΟΙ ΚΑΙ ΚΑΛΛΙΤΕΧΝΕΣ ΣΤΗΝ ΑΝΑΓΕΝΝΗΣΗ (Ε)

11.00 ΠΑΓΚΟΣΜΙΑ ΠΟΤΑ (Ε) «Νερό»

12.00 Ο ΧΡΙΣΤΟΣ ΞΑΝΑΣΤΑΥΡΩΝΕΤΑΙ (Ε)

13.00 ΒΥΖΑΝΤΙΝΗ ΚΑΙ ΜΕΤΑΒΥΖΑΝΤΙΝΗ ΤΕΧΝΗ ΣΤΗΝ ΕΛΛΑΔΑ (Ε) «Αντιγραφές χειρογράφων»

13.30 ΠΑΡΑΣΚΗΝΙΟ (Ε) «Νίκος Σκαλκώτας - Στο τελευταίο αναλόγιο»

14.30 ΟΥΡΑΝΙΟ ΤΟΞΟ Παιδική εκπομπή

15.00 Η ΜΙΚΡΗ ΛΟΥΛΟΥ

15.30 ΑΣΤΥΝΟΜΟΣ ΣΑΪΝΗΣ

16.00 ΖΙΚ ΚΑΙ ΛΟΥΘΕΡ (Ε)

16.30 ΤΕΛΕΥΤΑΙΑ ΕΚΔΟΣΗ Νεανική σειρά

17.00 ΥΠΟΘΕΣΗ ΕΡΓΑΣΙΑΣ: ΤΡΟΠΟΙ ΔΙΑΣΩΣΗΣ ΤΟΥ ΠΛΑΝΗΤΗ Ντοκιμαντέρ

18.00 ΚΑΠΝΙΣΜΕΝΟΣ ΟΥΡΑΝΟΣ (Ε)

18.30 ΑΚΟΛΟΥΘΙΑ ΤΩΝ ΠΑΘΩΝ Από τον ιερό ναό Αγίου Διονυσίου Αεροπαγίτου

22.45 ΑΚΡΟΑΣΙΣ

23.15 ΞΕΝΗ ΤΑΙΝΙΑ «Ο κόσμος είναι μεγάλος και η σωτηρία της ψυχής βρίσκεται στη γωνία»

01.00 ΣΗΜΕΙΟ ART (Ε)

02.00 ΣΤΑ ΜΟΝΟΠΑΤΙΑ ΤΗΣ ΣΚΕΨΗΣ (Ε) «Pierre Manent»

  • Το πρόγραμμα συνεχίζεται με εκπομπές σε επανάληψη
ΝΕΤ
Τηλ. 210.6066.000

06.00 ΠΡΩΙΝΗ ΕΝΗΜΕΡΩΣΗ Ενημερωτική εκπομπή

10.00 ΣΥΜΒΑΙΝΕΙ ΤΩΡΑ

12.00 ΕΙΔΗΣΕΙΣ

13.00 ΜΕΝΟΥΜΕ ΕΛΛΑΔΑ - Best of Ταξιδιωτική εκπομπή

15.00 ΕΙΔΗΣΕΙΣ

16.00 ΕΧΕΙ ΓΟΥΣΤΟ Πολιτιστικό μαγκαζίνο

18.00 ΕΙΔΗΣΕΙΣ

18.15 ΣΗΜΕΙΟ ART

19.00 ΡΙΜΕΪΚ

19.30 ΜΟΝΟΓΡΑΜΜΑ (Ε) «Γιώργος Αρβανίτης»

20.00 ΑΝΤΡΕΪ ΖΑΧΑΡΟΦ, ΕΝΑΣ ΕΛΕΥΘΕΡΟΣ ΑΝΘΡΩΠΟΣ (Ε) Ντοκιμαντέρ

21.00 ΕΙΔΗΣΕΙΣ

22.00 ΞΕΝΗ ΤΑΙΝΙΑ «Ο δρόμος του ειρηνικού πολεμιστή» Α' τηλεοπτική προβολή

24.00 ΕΙΔΗΣΕΙΣ

00.30 ΞΕΝΗ ΤΑΙΝΙΑ «The getaway»

  • Το πρόγραμμα συνεχίζεται με εκπομπές σε επανάληψη
ΕΤ-3
Τηλ. 2310.299.400

07.30 ΕΣΠΕΡΙΝΟΣ ΚΑΙ ΘΕΙΑ ΛΕΙΤΟΥΡΓΙΑ ΤΟΥ ΜΕΓΑΛΟΥ ΒΑΣΙΛΕΙΟΥ

10.00 ΤΟΥ ΝΕΡΟΥ ΤΑ ΠΑΡΑΜΥΘΙΑ (E)

11.00 Η ΟΡΘΟΔΟΞΙΑ ΣΤΗ ΡΩΣΙΑ

12.00 ΙΕΡΟΥΣΑΛΗΜ, ΜΙΑ ΑΚΙΝΗΤΗ ΜΕΓΑΛΟΠΡΕΠΕΙΑ

13.00 ΕΙΔΗΣΕΙΣ

14.00 2.010 ΧΡΟΝΙΑ ΙΣΤΟΡΙΑΣ ΤΗΣ ΚΩΝΣΤΑΝΤΙΝΟΥΠΟΛΗ

15.00 ΑΓΙΟΤΑΦΙΤΕΣ

16.00 Η ΖΩΗ ΣΤΗΝ ΕΠΟΧΗ ΤΟΥ ΙΗΣΟΥ «Εγκλημα και τιμωρία»

17.00 ΕΙΔΗΣΕΙΣ

17.30 ΑΚΟΛΟΥΘΙΑ ΤΩΝ ΑΓΙΩΝ ΠΑΘΩΝ Από το Οικουμενικό Πατριαρχείο

21.45 ΔΕΛΤΙΟ ΚΑΙΡΟΥ

22.00 ΕΙΔΗΣΕΙΣ

23.00 ΕΛΛΗΝΙΚΗ ΤΑΙΝΙΑ «Στέλλα»

01.00 ΠΡΟΣΚΥΝΗΜΑ ΣΤΗ ΓΟΥΜΕΝΙΣΣΑ (Ε)

01.30 2.010 ΧΡΟΝΙΑ ΙΣΤΟΡΙΑΣ ΤΗΣ ΚΩΝΣΤΑΝΤΙΝΟΥΠΟΛΗ (Ε)

02.30 ΑΓΙΟΤΑΦΙΤΕΣ (Ε)

03.30 ΠΕΡΙ ΑΝΘΡΩΠΙΝΩΝ ΠΑΘΩΝ

04.30 ΠΡΟΣΚΗΝΥΜΑ ΣΤΗΝ ΚΑΠΠΑΔΟΚΙΑ (Ε)

05.30 ΑΛΗΘΙΝΑ ΣΕΝΑΡΙΑ (Ε) «Αγιοι Τόποι» (Β' μέρος)

06.30 Η ΖΩΗ ΣΤΗΝ ΕΠΟΧΗ ΤΟΥ ΙΗΣΟΥ (Ε)

ΑΝΤ1
Τηλ. 210.6886.100

06.00 PROJECT RUNWAY

07.00 ΞΕΝΗ ΤΑΙΝΙΑ «Μικρές μπαλαρίνες»

09.00 ΞΕΝΗ ΤΑΙΝΙΑ «Η ιστορία της Μάρθα Στιούαρτ»

10.40 ΞΕΝΗ ΤΑΙΝΙΑ «Ανεμοδαρμένα ύψη»

12.50 ΜΕ ΑΓΑΠΗ

13.00 ΕΙΔΗΣΕΙΣ

13.30 ΑΚΡΩΣ ΟΙΚΟΓΕΝΕΙΑΚΟΝ (Ε)

14.30 PLAY AND WIN

14.40 ΚΩΝΣΤΑΝΤΙΝΟΥ ΚΑΙ ΕΛΕΝΗΣ (Ε)

15.40 PLAY AND WIN

15.50 ΤΟ ΚΑΦΕ ΤΗΣ ΧΑΡΑΣ (Ε)

16.50 ΕΙΔΗΣΕΙΣ - ΔΕΛΤΙΟ ΣΤΗ ΝΟΗΜΑΤΙΚΗ ΓΛΩΣΣΑ

17.00 WIPE OUT (Ε)

18.00 ΠΛΑΚΑ ΚΑΝΕΙΣ (Ε)

19.00 ΕΙΝΑΙ ΣΤΙΓΜΕΣ

20.00 ΕΙΔΗΣΕΙΣ

21.00 Ο ΙΗΣΟΥΣ ΑΠΟ ΤΗ ΝΑΖΑΡΕΤ Θρησκευτική μίνι σειρά. Γ' μέρος

22.50 ΞΕΝΗ ΤΑΙΝΙΑ «Freedom writers»

01.10 ΕΙΔΗΣΕΙΣ

01.20 ΞΕΝΗ ΤΑΙΝΙΑ «Η Μέριλιν κι εγώ»

03.10 ΤΟ ΚΑΦΕ ΤΗΣ ΧΑΡΑΣ (Ε)

04.10 Ω, ΓΛΥΚΥ ΜΟΥ ΕΑΡ

05.20 ΜΕ ΤΟ ΔΕΞΙ (Ε)

ALPHA
Τηλ. 212.2124.000

06.00 ΔΕΣΤΕ ΤΟΥΣ (Ε)

07.45 FRASIER

08.45 Ο ΒΑΣΙΛΙΑΣ ΤΟΥ ΚΟΥΙΝΣ

09.50 ΡΩΤΑ ΤΗΝ ΑΓΑΠΗ Σειρά

10.45 ΕΡΩΤΑΣ ΜΕ ΕΠΙΔΟΤΗΣΗ ΟΓΑ (Ε)

11.45 ΕΝΤΙΜΟΤΑΤΟΙ... ΚΕΡΑΤΑΔΕΣ (Ε)

12.45 ΕΙΔΗΣΕΙΣ

13.00 Η ΚΟΥΖΙΝΑ ΤΗΣ ΜΑΜΑΣ (Ε)

14.00 ΑΛΛΑΞΕ ΤΟ (Ε)

15.00 ΣΠΙΤΙ ΑΠΟ ΤΗΝ ΑΡΧΗ (Ε)

16.00 ΤΑ ΜΥΣΤΗΡΙΑ ΤΟΥ ΤΙΤΑΝΙΚΟΥ Ντοκιμαντέρ

17.55 ΕΙΔΗΣΕΙΣ - ΔΕΛΤΙΟ ΣΤΗ ΝΟΗΜΑΤΙΚΗ ΓΛΩΣΣΑ

18.00 ΟΙΚΟΓΕΝΕΙΑΚΕΣ ΙΣΤΟΡΙΕΣ (Ε)

19.00 ΕΙΔΗΣΕΙΣ

20.00 ΚΑΤΙ ΨΗΝΕΤΑΙ (Ε)

21.00 ΠΑΜΕ ΠΑΚΕΤΟ (Ε)

23.00 ΠΑΡΕΜΒΑΣΗ Ενημερωτική εκπομπή

24.00 CSI, LAS VEGAS Αστυνομική σειρά

01.00 ΟΙ ΙΣΤΟΡΙΕΣ ΤΟΥ ΑΣΤΥΝΟΜΟΥ ΜΠΕΚΑ (Ε)

02.15 Η ΚΟΥΖΙΝΑ ΤΗΣ ΜΑΜΑΣ (Ε)

03.15 ΑΛΛΑΞΕ ΤΟ (Ε)

04.15 PATRAS ALLEΖ RETOUR (Ε)

05.00 ΤΗΛΕΜΑΡΚΕΤΙΝΓΚ

05.15 ΕΙΚΟΝΕΣ (Ε)

MEGA
Τηλ. 210.6903.000 - 800.116.900

05.45 ΤΑ ΜΥΣΤΙΚΑ ΤΗΣ ΕΔΕΜ (Ε)

06.45 ΚΟΙΝΩΝΙΑ ΩΡΑ MEGA

10.00 ΞΕΝΗ ΤΑΙΝΙΑ «Ο ποντικομικρούλης 3»

11.15 ΞΕΝΗ ΤΑΙΝΙΑ «Μπίνγκο»

13.00 ΓΛΥΚΕΣ ΑΛΧΗΜΕΙΕΣ (Ε)

14.00 ΕΙΔΗΣΕΙΣ

15.00 ΞΕΝΗ ΤΑΙΝΙΑ «Ο μύθος της λίμνης»

17.10 ΕΙΔΗΣΕΙΣ

17.15 ΞΕΝΗ ΤΑΙΝΙΑ «Ματίλντα»

19.10 ΜΠΟΥΚΙΑ ΚΑΙ ΣΥΧΩΡΙΟ (Ε)

20.00 ΕΙΔΗΣΕΙΣ

21.00 ΞΕΝΗ ΤΑΙΝΙΑ «Επτά ζωές»

23.40 ΕΜΠΟΛΕΜΗ ΖΩΝΗ Ενημερωτική εκπομπή

01.00 ΕΙΔΗΣΕΙΣ

01.15 ΞΕΝΗ ΤΑΙΝΙΑ «Επτά ζωές»

04.00 ΤΗΛΕΜΑΡΚΕΤΙΝΓΚ

05.00 ΜΙΑ ΣΤΙΓΜΗ, ΔΥΟ ΖΩΕΣ (Ε)

STAR
Τηλ. 211.189.1000 - 2000

06.00 ΣΙΓΑ ΤΟΝ ΠΟΛΥΕΛΑΙΟ (Ε)

06.45 ΠΑΙΔΙΚΟ ΠΡΟΓΡΑΜΜΑ «Η τάξη του 3000», «Πόκεμον», «Οι σούπερ ήρωες», «World of quest», «Ο φίλος μου ο... σκίουρος», «Οι περιπέτειες του Max», «Ο Σκούμπι Ντου και ο κολλητός του», «Ιστορίες με τους Τομ και Τζέρι»

10.30 ΞΕΝΗ ΤΑΙΝΙΑ «Mucha Lucha: Η επιστροφή του Ελ Μαλέφικο»

12.00 ΜΑΡΙΑ, ΑΓΓΕΛΕ ΜΟΥ

12.50 ΕΙΔΗΣΕΙΣ

13.30 ΞΕΝΗ ΤΑΙΝΙΑ «Τομ και Τζέρι: Εναντίον των πειρατών»

14.45 ΞΕΝΗ ΤΑΙΝΙΑ «Ace Ventura: Ντετέκτιβ ζώων»

16.30 ΞΕΝΗ ΤΑΙΝΙΑ «Quo Vadis» Ιστορική ταινία

19.45 ΕΙΔΗΣΕΙΣ

21.00 ΞΕΝΗ ΤΑΙΝΙΑ «Οι Δέκα Εντολές»

00.30 ΞΕΝΗ ΤΑΙΝΙΑ «Καταιγίδα»

03.30 ΞΕΝΗ ΤΑΙΝΙΑ «Οταν κάποιον αγαπάς»

Μ. ΠΑΡΑΣΚΕΥΗ 13/4
«902»
Τηλ. 210.2592.902 - 210.2592.802

07.00 ΠΑΙΔΙΚΟ ΠΡΟΓΡΑΜΜΑ Πολωνικά κινούμενα σχέδια

07.45 Η ΕΛΛΑΔΑ ΚΑΙ Ο ΚΟΣΜΟΣ Οδοιπορικό στην ιερά μονή Γηροκομείου

08.20 ΚΑΤΑΣΚΕΥΕΣ... Η διαδικασία κατασκευής της καμπάνας

08.35 ΣΤΑ ΜΟΝΟΠΑΤΙΑ ΤΟΥ ΠΟΛΙΤΙΣΜΟΥ Α' κύκλος νυκτών εγχόρδων «Η Κιθάρα»

09.45 ΤΟ ΝΤΟΚΙΜΑΝΤΕΡ ΣΤΟΝ «902» Πάτμος

10.00 Η ΑΓΟΡΑ ΣΤΗΝ ΤΗΛΕΟΡΑΣΗ

15.00 ΕΙΔΗΣΕΙΣ

15.20 ΣΤΑ ΜΟΝΟΠΑΤΙΑ ΤΟΥ ΠΟΛΙΤΙΣΜΟΥ «Ψυχή αθάνατον τάξιν έχει μακάρων» Θεατρικό δρώμενο με μοιρολόγια, τραγούδια και χορό

16.30 ΣΤΑ ΜΟΝΟΠΑΤΙΑ ΤΟΥ ΠΟΛΙΤΙΣΜΟΥ Πολυφωνικά συγκροτήματα, Θέατρο Πέτρας

17.20 ΣΤΑ ΜΟΝΟΠΑΤΙΑ ΤΟΥ ΠΟΛΙΤΙΣΜΟΥ Θα μεταδοθεί το θεατρικό «Ενας Μάκβεθ»

19.00 ΜΟΥΣΙΚΕΣ ΔΙΑΔΡΟΜΕΣ Με το Μανώλη Καρπάθιο - Θρήνοι και Υμνοι της Μεγ. Εβδομάδας

19.50 ΣΤΑ ΜΟΝΟΠΑΤΙΑ ΤΟΥ ΠΟΛΙΤΙΣΜΟΥ Εθιμα Λαζάρου από το Σύλλογο Δροσοχωρίου

20.00 ΔΕΝ ΑΝΘΙΣΑΝ ΜΑΤΑΙΩΣ... Εκπομπή αφιερωμένη στο Τάσο Λειβαδίτη, με την Σοφία Αδαμίδου

20.30 ΚΕΝΤΡΙΚΟ ΔΕΛΤΙΟ ΕΙΔΗΣΕΩΝ

21.30 ΜΟΥΣΙΚΕΣ ΔΙΑΔΡΟΜΕΣ Στη βυζαντινή μουσική με το Λάκη Χαλκιά

23.00 ΕΙΔΗΣΕΙΣ

23.15 ΜΟΥΣΙΚΟ ΔΙΑΛΕΙΜΜΑ

ΕΤ-1
Τηλ. 210.7761.000

08.00 ΑΚΟΛΟΥΘΙΑ ΤΩΝ ΜΕΓΑΛΩΝ ΩΡΩΝ ΚΑΙ ΤΟΥ ΕΣΠΕΡΙΝΟΥ

12.30 ΠΟΥ ΠΑΣ ΤΕΤΟΙΑ ΑΝΟΙΞΗ ΚΑΛΕ ΜΟΥ Ντοκιμαντέρ

13.15 ΒΥΖΑΝΤΙΝΗ ΚΑΙ ΜΕΤΑΒΥΖΑΝΤΙΝΗ ΤΕΧΝΗ ΣΤΗΝ ΕΛΛΑΔΑ (Ε)

13.45 ΤΑ ΠΑΘΗ ΣΤΗΝ ΠΑΓΚΟΣΜΙΑ ΜΟΥΣΙΚΗ ΠΑΡΑΔΟΣΗ (Ε)

14.30 ΟΥΡΑΝΙΟ ΤΟΞΟ (Νέος κύκλος)

15.15 ΘΕΙΟ ΠΑΘΟΣ ΚΑΙ ΑΝΘΡΩΠΟΙ

17.00 ΑΓΙΟΣ ΙΩΑΝΝΗΣ Ο ΘΕΟΛΟΓΟΣ

17.45 Ω ΓΛΥΚΥ ΜΟΥ ΕΑΡ

19.00 ΑΚΟΛΟΥΘΙΑ ΤΟΥ ΕΠΙΤΑΦΙΟΥ

22.00 ΑΚΡΟΑΣΙΣ

22.30 ΤΑ ΚΑΤΑ ΜΑΤΘΑΙΟΝ ΠΑΘΗ

24.00 ΣΥΝΑΝΤΗΣΕΙΣ ΜΕ ΑΞΙΟΣΗΜΕΙΩΤΟΥΣ ΑΝΘΡΩΠΟΥΣ (Ε) «Το μέγεθος της νησίδας»

ΝΕΤ
Τηλ. 210.6066.000

06.00 ΤΑ ΠΑΘΗ ΣΤΗΝ ΕΛΛΗΝΙΚΗ ΜΟΥΣΙΚΗ ΠΑΡΑΔΟΣΗ

07.00 ΡΩΜΑΝΟΣ Ο ΜΕΛΩΔΟΣ ΚΑΙ ΤΟ ΘΕΙΟ ΔΡΑΜΑ

08.00 ΒΕΝΕΤΙΑ, ΕΝΑ ΑΛΛΟ ΒΥΖΑΝΤΙΟ

09.15 ΡΕΚΒΙΕΜ του Τζουζέπε Βέρντι (Ε) Μουσικό πρόγραμμα

11.00 ΑΚΟΛΟΥΘΙΑ ΤΩΝ ΜΕΓΑΛΩΝ ΩΡΩΝ ΚΑΙ ΤΟΥ ΕΣΠΕΡΙΝΟΥ

12.30 ΕΙΔΗΣΕΙΣ

13.00 Η ΙΣΤΟΡΙΑ ΤΗΣ ΚΑΜΗΛΑΣ ΠΟΥ ΔΑΚΡΥΣΕ (Ε)

15.00 ΕΙΔΗΣΕΙΣ

16.00 ΒΡΕΘΗΚΑ ΕΙΣ ΤΗΝ ΝΗΣΟΝ, ΤΗΝ ΛΕΓΟΜΕΝΗ ΠΑΤΜΟ (Ε)

16.45 Ω, ΓΛΥΚΥ ΜΟΥ ΕΑΡ (Ε)

18.00 ΕΙΔΗΣΕΙΣ

18.15 ΕΠΙΚΡΑΝΘΗ (Ε)

18.30 ΑΦΙΕΡΩΜΑ ΣΤΟ ΜΟΥΣΙΚΟΣΥΝΘΕΤΗ ΔΗΜΗΤΡΗ ΛΑΓΙΟ

21.00 ΕΙΔΗΣΕΙΣ

22.00 ΞΕΝΗ ΤΑΙΝΙΑ «Τριστάνος και Ιζόλδη»

24.00 ΕΙΔΗΣΕΙΣ

00.30 ΜΟΥΣΙΚΑ ΣΥΝΟΛΑ ΕΡΤ: Η Εθνική Συμφωνική Ορχήστρα και η Χορωδία της ΕΡΤ σε έργα Ρώσων Συνθετών

  • Το πρόγραμμα συνεχίζεται με εκπομπές σε επανάληψη
ΕΤ-3
Τηλ. 2310.299.400

07.30 ΙΕΡΑ ΜΟΝΟΠΑΤΙΑ (Ε)

08.00 ΜΕΓΑΛΑΙ ΩΡΑΙ - ΕΣΠΕΡΙΝΟΣ ΤΗΣ ΑΠΟΚΑΘΗΛΩΣΕΩΣ από τον ιερό Προσκυνηματικό Ναό του Πολιούχου Αγίου Δημητρίου

12.00 Ο ΔΡΟΜΟΣ ΤΟΥ ΜΑΡΤΥΡΙΟΥ

13.00 ΕΙΔΗΣΕΙΣ

13.30 ΙΕΡΑ ΜΟΝΟΠΑΤΙΑ (Ε)

14.00 2010 ΧΡΟΝΙΑ ΙΣΤΟΡΙΑΣ ΤΗΣ ΚΩΝΣΤΑΝΤΙΝΟΥΠΟΛΗΣ

15.00 ΑΓΙΟΤΑΦΙΤΕΣ

16.00 ΠΡΟΣΚΥΝΗΜΑ ΣΤΗ ΜΕΓΑΛΟΝΗΣΟ

17.00 ΕΙΔΗΣΕΙΣ

17.05 Η ΛΟΓΧΗ ΤΟΥ ΧΡΙΣΤΟΥ (Ε)

18.00 ΑΚΟΛΟΥΘΙΑ ΤΟΥ ΙΕΡΟΥ ΕΠΙΤΑΦΙΟΥ Από το Οικουμενικό Πατριαρχείο

20.30 ΒΙΒΛΟΣ

21.45 ΔΕΛΤΙΟ ΚΑΙΡΟΥ

22.00 ΕΙΔΗΣΕΙΣ

23.00 ΕΛΛΗΝΙΚΗ ΤΑΙΝΙΑ «Ο άνθρωπος του τρένου»

00.30 ΠΡΟΣΚΥΝΗΜΑ ΣΤΗ ΜΕΓΑΛΟΝΗΣΟ (Ε)

01.30 2010 ΧΡΟΝΙΑ ΙΣΤΟΡΙΑΣ ΤΗΣ ΚΩΝΣΤΑΝΤΙΝΟΥΠΟΛΗΣ (Ε)

02.30 ΑΓΙΟΤΑΦΙΤΕΣ (Ε)

03.30 ΒΙΒΛΟΣ (Ε)

04.30 Η ΛΟΓΧΗ ΤΟΥ ΧΡΙΣΤΟΥ (Ε)

05.30 ΙΕΡΟΥΣΑΛΗΜ, ΜΙΑ ΑΚΙΝΗΤΗ ΜΕΓΑΛΟΠΡΕΠΕΙΑ (Ε)

06.30 Ο ΔΡΟΜΟΣ ΤΟΥ ΜΑΡΤΥΡΙΟΥ (Ε)

ΑΝΤ1
Τηλ. 210.6886.100

06.00 PROJECT RUNWAY

07.00 ΜΕ ΤΟ ΔΕΞΙ (Ε)

08.30 ΞΕΝΗ ΤΑΙΝΙΑ «Για τη Ροζάν»

10.30 ΞΕΝΗ ΤΑΙΝΙΑ «Βασιλιάς Δαυίδ»

12.50 ΜΕ ΑΓΑΠΗ

13.00 ΕΙΔΗΣΕΙΣ

13.30 ΑΚΡΩΣ ΟΙΚΟΓΕΝΕΙΑΚΟΝ (Ε)

14.30 PLAY AND WIN

14.40 ΚΩΝΣΤΑΝΤΙΝΟΥ ΚΑΙ ΕΛΕΝΗΣ (Ε)

15.40 PLAY AND WIN

15.50 ΤΟ ΚΑΦΕ ΤΗΣ ΧΑΡΑΣ (Ε)

16.50 ΕΙΔΗΣΕΙΣ - ΔΕΛΤΙΟ ΣΤΗ ΝΟΗΜΑΤΙΚΗ ΓΛΩΣΣΑ

17.00 WIPE OUT (Ε)

18.00 ΠΛΑΚΑ ΚΑΝΕΙΣ (Ε)

19.00 ΕΙΝΑΙ ΣΤΙΓΜΕΣ Δραματική καθημερινή σειρά

20.00 ΕΙΔΗΣΕΙΣ

21.00 Ο ΕΠΙΤΑΦΙΟΣ Σε απευθείας σύνδεση με ιερό ναό

21.10 ΜΙΝΙ ΣΕΙΡΑ «Ο Ιησούς από τη Ναζαρέτ» - Δ' μέρος -

22.50 ΞΕΝΗ ΤΑΙΝΙΑ «Τα φαντάσματα του Γκόγια»

01.00 ΕΙΔΗΣΕΙΣ

01.10 ΞΕΝΗ ΤΑΙΝΙΑ «Αναγγελία θανάτου»

02.50 LOST IN AUSTIN Δραματική σειρά

04.50 ΜΕ ΤΟ ΔΕΞΙ (Ε)

ALPHA
Τηλ. 212.2124.000

06.00 ΔΕΣΤΕ ΤΟΥΣ (Ε)

08.00 FRASIER Σειρά

09.00 Ο ΒΑΣΙΛΙΑΣ ΤΟΥ ΚΟΥΙΝΣ

09.50 ΡΩΤΑ ΤΗΝ ΑΓΑΠΗ (Ε)

10.45 ΕΡΩΤΑΣ ΜΕ ΕΠΙΔΟΤΗΣΗ ΟΓΑ (Ε)

11.45 ΕΝΤΙΜΟΤΑΤΟΙ... ΚΕΡΑΤΑΔΕΣ (Ε)

12.45 ΕΙΔΗΣΕΙΣ

13.00 Η ΚΟΥΖΙΝΑ ΤΗΣ ΜΑΜΑΣ (Ε)

14.00 ΑΛΛΑΞΕ ΤΟ (Ε)

15.00 ΣΠΙΤΙ ΑΠ' ΤΗΝ ΑΡΧΗ (Ε)

16.00 ΝΟΣΤΡΑΔΑΜΟΣ Ντοκιμαντέρ

17.55 ΕΙΔΗΣΕΙΣ - ΔΕΛΤΙΟ ΣΤΗ ΝΟΗΜΑΤΙΚΗ ΓΛΩΣΣΑ

18.00 ΟΙΚΟΓΕΝΕΙΑΚΕΣ ΙΣΤΟΡΙΕΣ (Ε)

19.00 ΕΙΔΗΣΕΙΣ

20.00 ΡΩΤΑ ΤΗΝ ΑΓΑΠΗ Δραματική σειρά

21.00 ΛΑΛΕ, ΕΡΩΤΑΣ ΣΤΗΝ ΚΩΝΣΤΑΝΤΙΝΟΥΠΟΛΗ Δραματική σειρά

21.45 ΞΕΝΗ ΤΑΙΝΙΑ «Γουίλιαμ και Κέιτ: Ο γάμος του αιώνα»

23.30 ΝΟΜΟΣ ΚΑΙ ΤΑΞΗ: ΕΙΔΙΚΗ ΟΜΑΔΑ Ξένη σειρά

00.30 ΟΙ ΙΣΤΟΡΙΕΣ ΤΟΥ ΑΣΤΥΝΟΜΟΥ ΜΠΕΚΑ (Ε)

01.45 Η ΚΟΥΖΙΝΑ ΤΗΣ ΜΑΜΑΣ (Ε)

02.45 ΑΛΛΑΞΕ ΤΟ (Ε)

03.45 PATRAS ALLER RETOUR (Ε)

MEGA
Τηλ. 210.6903.000 - 800.116.900

05.45 ΤΑ ΜΥΣΤΙΚΑ ΤΗΣ ΕΔΕΜ (Ε)

07.20 ΞΕΝΗ ΤΑΙΝΙΑ «Ο χορός της Σαλώμης»

09.30 ΞΕΝΗ ΤΑΙΝΙΑ «Ο άνθρωπος των δύο αιώνων»

12.00 ΞΕΝΗ ΤΑΙΝΙΑ «Το κορίτσι μου»

14.00 ΕΙΔΗΣΕΙΣ

14.50 ΞΕΝΗ ΤΑΙΝΙΑ «Βαραββάς»

17.45 ΜΑΤΙΕΣ ΣΤΑ ΓΕΓΟΝΟΤΑ

17.50 ΞΕΝΗ ΤΑΙΝΙΑ «Η ιστορία της Μπρουκ Ελισον»

19.30 ΜΠΟΥΚΙΑ ΚΑΙ ΣΥΧΩΡΙΟ (Ε)

20.00 ΕΙΔΗΣΕΙΣ

21.00 ΞΕΝΗ ΤΑΙΝΙΑ «Οι Αθλιοι»

23.40 ΞΕΝΗ ΤΑΙΝΙΑ «Κράμερ εναντίον Κράμερ»

00.50 ΕΙΔΗΣΕΙΣ

01.05 ΞΕΝΗ ΤΑΙΝΙΑ (Συνέχεια)

02.00 ΟΙ ΜΑΓΙΣΣΕΣ ΤΗΣ ΣΜΥΡΝΗΣ (Ε)

03.00 Ο ΕΠΙΣΚΕΠΤΗΣ ΤΗΣ ΟΜΙΧΛΗΣ (E)

04.00 ΤΗΛΕΜΑΡΚΕΤΙΝΓΚ

STAR
Τηλ. 211.189.1000 - 2000

06.00 ΣΙΓΑ ΤΟΝ ΠΟΛΥΕΛΑΙΟ (Ε)

06.45 ΠΑΙΔΙΚΟ ΠΡΟΓΡΑΜΜΑ «Η τάξη του 3000», «Πόκεμον»

07.30 ΠΑΙΔΙΚΟ ΠΡΟΓΡΑΜΜΑ Με ήρωες Κινουμένων Σχεδίων

10.30 ΠΑΙΔΙΚΗ ΤΑΙΝΙΑ «Teen Titans: Περιπέτειες στο Τόκυο»

12.00 ΜΑΡΙΑ, ΑΓΓΕΛΕ ΜΟΥ

12.50 ΕΙΔΗΣΕΙΣ

13.30 ΞΕΝΗ ΤΑΙΝΙΑ «Τομ & Τζέρι: Γρήγοροι και μαλλιαροί»

14.45 ΞΕΝΗ ΤΑΙΝΙΑ «Ο μυστικός κήπος»

16.45 ΞΕΝΗ ΤΑΙΝΙΑ «Ο βασιλεύε των βασιλέων»

19.45 ΕΙΔΗΣΕΙΣ

21.00 ΞΕΝΗ ΤΑΙΝΙΑ «Η αδελφή μου κι εγώ»

23.15 ΞΕΝΗ ΤΑΙΝΙΑ «Ιερή αναζήτηση»

01.30 ΞΕΝΗ ΤΑΙΝΙΑ «Διαλυμένα όνειρα»

03.30 ΞΕΝΗ ΤΑΙΝΙΑ «Η χώρα των Φαραώ»

Μ. ΣΑΒΒΑΤΟ 14/4
«902»
Τηλ. 210.2592.902 - 210.2592.802

07.00 ΣΤΑ ΜΟΝΟΠΑΤΙΑ ΤΟΥ ΠΟΛΙΤΙΣΜΟΥ Ρεσιτάλ πιάνου με τη Βάσω Ζύλη από το Χαλκιδώνειο Ωδείο

08.00 ΠΑΙΔΙΚΟ ΠΡΟΓΡΑΜΜΑ «Οι μύθοι του Αισώπου»

09.00 Η ΑΓΟΡΑ ΣΤΗΝ ΤΗΛΕΟΡΑΣΗ

15.00 ΕΙΔΗΣΕΙΣ

15.20 ΕΚΑΤΟ ΛΕΠΤΑ ΔΙΑΚΟΠΕΣ Ξένη σειρά (4ο)

16.00 Η ΑΓΟΡΑ ΣΤΗΝ ΤΗΛΕΟΡΑΣΗ

17.30 ΣΤΑ ΜΟΝΟΠΑΤΙΑ ΤΟΥ ΠΟΛΙΤΙΣΜΟΥ Α' κύκλος Νυκτών Εγχόρδων «Το μαντολίνο»

18.30 ΦΩΤΑΨΙΕΣ ΤΗΣ ΑΛΛΗΣ ΟΧΘΗΣ Ενα ταξίδι στο πολύμορφο και πολύτροπο ανθρώπινο τοπίο της παραδοσιακής μουσικής και της λαϊκής παράδοσης, με συνταξιδιώτη τον Αλέξανδρο Λαμπρίδη

19.30 ΣΤΑ ΜΟΝΟΠΑΤΙΑ ΤΟΥ ΠΟΛΙΤΙΣΜΟΥ Θα μεταδοθεί το αφιέρωμα στο Γιάννη Ρίτσο «Συλλειτουργό»

20.30 ΚΕΝΤΡΙΚΟ ΔΕΛΤΙΟ ΕΙΔΗΣΕΩΝ

21.30 ΚΡΑΤΙΚΑ ΣΥΝΟΡΑ Ξένη σειρά (8Α)

22.30 ΜΟΥΣΙΚΕΣ ΔΙΑΔΡΟΜΕΣ Με τους Κώστα Μακεδόνα, Παντελή Θαλασσινό, Δέσποινα Ολυμπίου

23.00 ΕΟΡΤΑΣΤΙΚΟ ΠΡΟΓΡΑΜΜΑ Ο Πάρης Μήτσου μας μεταφέρει στις «ΔΙΑΔΡΟΜΕΣ»

02.00 ΜΟΥΣΙΚΕΣ ΔΙΑΔΡΟΜΕΣ Με τους Ορφέα Περίδη, Γεωργία Νταγάκη

03.20 ΜΟΥΣΙΚΕΣ ΔΙΑΔΡΟΜΕΣ - Συνέχεια Με τους Μπάμπη Τσέρτο, Σωτηρία Λεονάρδου, Γιούλη Τσίρου

05.00 ΜΟΥΣΙΚΕΣ ΔΙΑΔΡΟΜΕΣ στα ...«Τραγούδια με χαμόγελο» με Γιάννη Λογοθέτη και Λάκη Παπαδόπουλο

06.00 ΜΟΥΣΙΚΕΣ ΔΙΑΔΡΟΜΕΣ - Συνέχεια Με τους Βάσω Αλαγιάννη, Μανώλη Λιδάκη, Λιζέτα Καλημέρη

ΕΤ-1
Τηλ. 210.7791.000

07.00 ΟΥΡΑΝΙΟ ΤΟΞΟ (Ε)

06.20 ΣΥΝΑΥΛΙΑ ΒΥΖΑΝΤΙΝΗΣ ΜΟΥΣΙΚΗΣ (Ε) «Από το Πάθος στην Ανάσταση»

08.00 ΑΚΟΛΟΥΘΙΑ ΤΟΥ ΕΣΠΕΡΙΝΟΥ - ΘΕΙΑ ΛΕΙΤΟΥΡΓΙΑ ΤΟΥ ΜΕΓΑΛΟΥ ΒΑΣΙΛΕΙΟΥ

10.30 ΝΤΕΝΙΣ, Ο ΤΡΟΜΕΡΟΣ

11.20 SONIC UNDERGROUND

11.50 ΑΚΑΔΗΜΙΑ ΜΟΝΟΜΑΧΩΝ

12.15 ΞΕΝΗ ΤΑΙΝΙΑ ΚΙΝΟΥΜΕΝΩΝ ΣΧΕΔΙΩΝ «Πανικός στο δάσος - Η απόδραση του Φέλιξ Λυγξ»

14.00 ΘΕΑΤΡΟ ΑΠΟ ΤΟ ΑΡΧΕΙΟ ΤΗΣ ΕΡΤ (Ε) «Ματωμένος γάμος»

16.00 CAROUSEL Νέα εκπομπή

16.30 ΞΕΝΗ ΤΑΙΝΙΑ «Motocrossed»

18.00 SCHOOL TUBE

19.00 ΕΛΛΗΝΙΚΗ ΤΑΙΝΙΑ «Μανταλένα»

20.30 Η ΟΜΟΡΦΙΑ ΘΑ ΣΩΣΕΙ ΤΟΝ ΚΟΣΜΟ (Ε) Ντοκιμαντέρ

21.00 ΔΕΛΤΙΟ ΕΙΔΗΣΕΩΝ ΣΤΗ ΝΟΗΜΑΤΙΚΗ

22.00 «ΑΚΡΟΑΣΙΣ»

22.30 ΕΠΙΚΡΑΝΘΗ (Ε)

23.00 ΑΚΟΛΟΥΘΙΑ ΤΗΣ ΑΝΑΣΤΑΣΕΩΣ

00.30 ΞΕΝΗ ΤΑΙΝΙΑ «Η νύχτα είναι ακόμα δική μας»

ΝΕΤ
Τηλ. 210.6066.000

06.45 ΣΑΒΒΑΤΟΚΥΡΙΑΚΟ ΣΤΗ ΝΕΤ

10.00 ΜΕΣΟΓΕΙΑΚΟ ΤΡΙΠΤΥΧΟ ΓΙΑ ΤΑ ΠΑΘΗ (Ε)

11.00 ΤΑΞΙΔΕΥΟΝΤΑΣ (Ε) Ντοκιμαντέρ

12.00 ΕΙΔΗΣΕΙΣ

12.30 ΕΤΣΙ ΓΙΟΡΤΑΖΟΥΝ ΟΙ ΕΛΛΗΝΕΣ

13.00 ΤΑΞΙΔΕΥΟΝΤΑΣ ΜΕ ΤΗ ΜΑΓΙΑ (Ε)

14.00 ΑΝΤΑΠΟΚΡΙΤΕΣ

15.00 ΕΙΔΗΣΕΙΣ

16.00 ΞΕΝΗ ΤΑΙΝΙΑ «Τελικό ξεκαθάρισμα» Α' μετάδοση

18.00 ΕΙΔΗΣΕΙΣ

18.15 ΣΤΑ ΜΟΝΟΠΑΤΙΑ ΤΗΣ ΠΑΡΑΔΟΣΗΣ (Ε) «Πάσχα στη Φολέγανδρο»

19.00 ΞΕΝΗ ΤΑΙΝΙΑ «Το πέρασμα στην ωριμότητα»

21.00 ΕΙΔΗΣΕΙΣ

22.00 ΞΕΝΗ ΤΑΙΝΙΑ «Η τελευταία ευκαιρία» Α' μετάδοση

23.45 ΑΚΟΛΟΥΘΙΑ ΤΗΣ ΑΝΑΣΤΑΣΕΩΣ - ΣΥΝΔΕΣΗ ΜΕ ΤΗΝ ΕΤ1

00.15 ΣΤΗΝ ΥΓΕΙΑ ΜΑΣ Εορταστικό πρόγραμμα

  • Το πρόγραμμα συνεχίζεται με εκπομπές σε επανάληψη
ΕΤ-3
Τηλ. 2310.299.400

07.30 ΕΣΠΕΡΙΝΟΣ ΚΑΙ ΘΕΙΑ ΛΕΙΤΟΥΡΓΙΑ ΜΕΓΑΛΟΥ ΒΑΣΙΛΕΙΟΥ από τον ιερό ναό Μεταμορφώσεως του Σωτήρος

10.00 ΠΡΟΣΚΥΝΗΜΑ ΣΤΗΝ ΚΑΠΠΑΔΟΚΙΑ (Ε)

11.00 ΑΛΗΘΙΝΑ ΣΕΝΑΡΙΑ (Ε)

12.00 ΑΞΙΟΝ ΕΣΤΙ (Ε)

13.00 ΕΙΔΗΣΕΙΣ

13.30 ΤΟΥ ΝΕΡΟΥ ΤΑ ΠΑΡΑΜΥΘΙΑ

14.30 ΠΟΔΟΣΦΑΙΡΟ - ΗΜΙΤΕΛΙΚΗ ΦΑΣΗ ΚΥΠΕΛΛΟΥ ΑΓΓΛΙΑΣ «Λίβερπουλ - Εβερτον»

16.30 ΤΑ ΜΕΓΑΛΥΤΕΡΑ ΜΥΣΤΗΡΙΑ ΤΟΥ ΚΟΣΜΟΥ

17.00 ΕΙΔΗΣΕΙΣ

17.05 ΕΛΛΗΝΩΝ ΔΡΩΜΕΝΑ

18.00 Η ΖΩΗ ΣΤΗΝ ΕΠΟΧΗ ΤΟΥ ΙΗΣΟΥ

19.00 ΕΛΛΗΝΙΚΗ ΤΑΙΝΙΑ «Οι άσοι του γηπέδου»

21.00 ΤΑ ΤΡΑΓΟΥΔΙΑ ΤΗΣ ΟΘΟΝΗΣ

22.00 ΕΙΔΗΣΕΙΣ

23.00 ΑΚΟΛΟΥΘΙΑ ΤΗΣ ΑΝΑΣΤΑΣΕΩΣ από το Οικουμενικό Πατριαρχείο

00.15 ΕΟΡΤΑΣΤΙΚΟ ΠΡΟΓΡΑΜΜΑ

02.30 ΑΛΗΘΙΝΑ ΣΕΝΑΡΙΑ (Ε)

03.30 ΠΑΣΧΑ ΣΤΗ ΣΚΙΑΘΟ (Ε)

04.30 ΤΟΥ ΝΕΡΟΥ ΤΑ ΠΑΡΑΜΥΘΙΑ (Ε)

06.00 Η ΣΚΥΡΟΣ ΤΗΣ ΚΥΡΙΑΣ ΑΛΙΚΗΣ (Ε)

ΑΝΤ1
Τηλ. 210.6886.100

06.00 PROJECT RUNWAY

07.00 GREEK Νεανική σειρά

09.00 ΔΕΛΗΓΙΑΝΝΕΙΟ ΠΑΡΘΕΝΑΓΩΓΕΙΟ (Ε)

10.00 ΦΙΛΑ ΤΟ ΒΑΤΡΑΧΟ ΣΟΥ (Ε)

11.00 ΘΑ ΒΡΕΙΣ ΤΟ ΔΑΣΚΑΛΟ ΣΟΥ (Ε)

12.00 GALILEO (Ε)

13.00 ΤΑ ΝΕΑ ΤΟΥ ΑΝΤ1

13.30 ΞΕΝΗ ΤΑΙΝΙΑ «Πέρα από το φράχτη» Μεταγλωττισμένη ταινία κινουμένων σχεδίων

15.10 ΛΙΤΣΑ.COM (Ε) Κωμική σειρά

16.50 Ο ΠΟΛΕΜΟΣ ΤΩΝ ΑΣΤΡΩΝ (Ε)

17.50 ΤΑ ΝΕΑ ΤΟΥ ΑΝΤ1 - ΔΕΛΤΙΟ ΣΤΗ ΝΟΗΜΑΤΙΚΗ ΓΛΩΣΣΑ

18.00 ΕΡΓΑΖΟΜΕΝΗ ΓΥΝΑΙΚΑ (Ε) Τηλεταινία

20.00 ANT1 NEWS

21.00 ΞΕΝΗ ΤΑΙΝΙΑ «Σρεκ ο Τρίτος» Οικογενειακή ταινία κινουμένων σχεδίων

23.00 ΜΙΝΙ ΣΕΙΡΑ «Ο Ιησούς από τη Ναζαρέτ» Ε' μέρος - τελευταίο

23.55 ΑΝΑΣΤΑΣΗ Ζωντανή σύνδεση από τον ιερό ναό του Αγ. Ανδρέα

00.05 ΕΟΡΤΑΣΤΙΚΟ ΠΡΟΓΡΑΜΜΑ

02.00 ΞΕΝΗ ΤΑΙΝΙΑ «Οι κολλητοί»

04.00 ΕΚΕΙΝΕΣ ΚΙ ΕΓΩ (Ε) Εορταστικό

05.00 ΕΛΛΑΣ ΤΟ ΜΕΓΑΛΕΙΟ ΣΟΥ (Ε) Εορταστικό

ALPHA
Τηλ. 212.212.4000

06.00 ΟΔΟΣ ΠΑΡΑΔΕΙΣΟΥ (Ε)

07.00 ΚΑΛΑ ΝΑ ΠΑΘΕΙΣ (Ε)

08.00 ΜΑΡΓΑΡΙΤΑ (Ε)

09.00 30ΛΕΠΤΑ ΓΕΥΜΑΤΑ Με τον Τζέιμι Ολιβερ

10.00 ΑΛΛΑΞΕ ΤΟ (Ε)

12.00 Η ΚΟΥΖΙΝΑ ΤΗΣ ΜΑΜΑΣ (Ε)

14.00 ΕΙΔΗΣΕΙΣ

14.15 KITCHEN NIGHTMARES Με τον Γκόρντον Ράμσεϊ

15.10 ΛΑΛΕ, ΕΡΩΤΑΣ ΣΤΗΝ ΚΩΝΣΤΑΝΤΙΝΟΥΠΟΛΗ

17.00 ΔΕΛΤΙΟ ΕΙΔΗΣΕΩΝ ΣΤΗ ΝΟΗΜΑΤΙΚΗ ΓΛΩΣΣΑ

17.05 ΞΕΝΗ ΤΑΙΝΙΑ «Γουίλιαμ και Κέιτ: Ο γάμος του αιώνα»

19.00 ΚΕΝΤΡΙΚΟ ΔΕΛΤΙΟ ΕΙΔΗΣΕΩΝ

20.00 JAMIE'S FOOD ESCAPES Με τον Τζέιμι Ολιβερ

21.00 ΞΕΝΗ ΤΑΙΝΙΑ «Μια ζωή σαν όνειρο»

23.15 ΞΕΝΗ ΤΑΙΝΙΑ «Αρκεί μια στιγμή»

23.50 ΑΝΑΣΤΑΣΗ

24.00 ΞΕΝΗ ΤΑΙΝΙΑ (Συνέχεια)

01.30 ΚΟΙΤΑ ΤΙ ΕΚΑΝΕΣ (Ε)

04.00 ΞΕΝΗ ΤΑΙΝΙΑ «Αρκεί μια στιγμή»

MEGA
Τηλ. 210.6903.000 - 800.116.900

06.00 ΤΑ ΜΥΣΤΙΚΑ ΤΗΣ ΕΔΕΜ (Ε)

08.00 ΞΕΝΗ ΤΑΙΝΙΑ «Οσο υπάρχουν άνθρωποι»

10.30 ΞΕΝΗ ΤΑΙΝΙΑ «Η πριγκίπισσα του Ηλιου» Κινούμενα σχέδια

12.00 ΞΕΝΗ ΤΑΙΝΙΑ «Η ιστορία της Μπρουκ Ελισον»

14.00 ΕΙΔΗΣΕΙΣ

14.50 ΞΕΝΗ ΤΑΙΝΙΑ «Πήτερ Παν»

17.00 ΠΑΡΕΑ ΣΤΗΝ ΚΟΥΖΙΝΑ

17.15 ΜΑΤΙΕΣ ΣΤΑ ΓΕΓΟΝΟΤΑ

17.20 ΕΛΛΗΝΙΚΗ ΣΕΙΡΑ (Ε)

18.10 ΟΙ ΚΗΠΟΥΡΟΙ ΤΟΥ MEGA (Ε)

19.00 ΓΛΥΚΕΣ ΑΛΧΗΜΕΙΕΣ (Ε)

20.00 ΕΙΔΗΣΕΙΣ

21.00 MINUTE TO WIN IT

22.20 ΞΕΝΗ ΤΑΙΝΙΑ «Open season»

23.55 ΜΟΥΣΙΚΟ ΠΡΟΓΡΑΜΜΑ

00.10 ΜΟΥΣΙΚΟ ΠΡΟΓΡΑΜΜΑ

02.00 ΜΟΥΣΙΚΟ ΠΡΟΓΡΑΜΜΑ

04.00 ΤΗΛΕΜΑΡΚΕΤΙΝΓΚ

05.00 ΜΙΑ ΣΤΙΓΜΗ, ΔΥΟ ΖΩΕΣ (Ε)

STAR
Τηλ. 211.189.10.00-20.00

06.00 ΣΤΗΝ ΕΝΤΑΤΙΚΗ Δραματική σειρά

06.50 STARLAND «Power Rangers: Mystic Force», «Powerpuff girls Z», «Τα σούπερ παιδιά», «Angel's Friends», «Polly Pocket», «Peppa: Το γουρουνάκι», «Ντόρα, η μικρή εξερευνήτρια», «Lazy town», «Jewelpet», «Pichi Pichi Pitch», «Teen days», «Μπομπ ο σφουγγαράκης», «Οι περιπέτειες του Μax», «Ben 10 Ultimate Alien», «Beyblade», «Sylvester and Tweety mysteries»

13.00 ΕΙΔΗΣΕΙΣ

13.30 ΞΕΝΗ ΤΑΙΝΙΑ «Η γοργόνα»

15.45 ΞΕΝΗ ΤΑΙΝΙΑ «Μπεν Χουρ»

19.45 ΕΙΔΗΣΕΙΣ

21.00 ΞΕΝΗ ΤΑΙΝΙΑ «Σπάρτακος»

24.00 ΑΝΑΣΤΑΣΗ

00.15 ΞΕΝΗ ΤΑΙΝΙΑ (Συνέχεια)

00.45 ΜΟΥΣΙΚΟ ΠΡΟΓΡΑΜΜΑ Μαγνητοσκοπημένο μουσικό πρόγραμμα από το νυχτερινό κέντρο «Θέα» (καλοκαίρι 2011)

03.15 ΞΕΝΗ ΤΑΙΝΙΑ «She»




Διαβάστε στο «Ρ»

Ο καιρός
Weather data from openweathermap.org