Σάββατο 6 Νοέμβρη 2010
ΡΙΖΟΣΠΑΣΤΗΣ
ΡΙΖΟΣΠΑΣΤΗΣ
Σελίδα 30
ΜΕΣΑ ΕΝΗΜΕΡΩΣΗΣ

ΣΑΒΒΑΤΟ
«902»
Τηλ. 210.2592.902 - 210.2592.802

07.00 ΠΑΙΔΙΚΟ ΠΡΟΓΡΑΜΜΑ «Ο Καραγκιόζης υπηρέτης»

08.00 ΚΑΛΗΜΕΡΑ ΜΕ ΤΟΝ «902» Πρωινή ενημερωτική εκπομπή

10.00 Η ΕΛΛΑΔΑ ΚΑΙ Ο ΚΟΣΜΟΣ «Naturaleza Protegida»

11.00 ΜΟΥΣΙΚΕΣ ΔΙΑΔΡΟΜΕΣ Με τον Βασίλη Παπακωνσταντίνου

12.00 ΚΑΛΗΜΕΡΑ ΜΕ ΤΟΝ «902» Πρωινή ενημερωτική εκπομπή

14.00 ΤΟ ΝΤΟΚΙΜΑΝΤΕΡ ΣΤΟΝ «902» «Ο Λένιν και ο χρόνος»

15.00 ΕΙΔΗΣΕΙΣ

15.20 ΚΙΝΗΜΑΤΟΓΡΑΦΙΚΗ ΤΑΙΝΙΑ «Οι δυο πλευρές»

16.05 ΜΟΥΣΙΚΕΣ ΔΙΑΔΡΟΜΕΣ Με τον Βασίλη Λέκκα

17.00 ΤΟ ΝΤΟΚΙΜΑΝΤΕΡ ΣΤΟΝ «902» «Θέατρο Μπολσόι - Χτες και σήμερα»

17.35 Η ΕΛΛΑΔΑ ΚΑΙ Ο ΚΟΣΜΟΣ «Το τρένο στην επανάσταση»

18.30 ΦΩΤΑΨΙΕΣ ΤΗΣ ΑΛΛΗΣ ΟΧΘΗΣ Ενα ταξίδι στο πολύμορφο και πολύτροπο ανθρώπινο τοπίο της παραδοσιακής μουσικής και της λαϊκής παράδοσης, με συνταξιδιώτη τον Αλέξανδρο Λαμπρίδη

19.30 ΤΟ ΝΤΟΚΙΜΑΝΤΕΡ ΣΤΟΝ «902» «Η καπιταλιστική κρίση»

20.30 ΚΕΝΤΡΙΚΟ ΔΕΛΤΙΟ ΕΙΔΗΣΕΩΝ

21.30 ΚΙΝΗΜΑΤΟΓΡΑΦΙΚΗ ΤΑΙΝΙΑ «Εναλλαγή»

23.00 ΕΙΔΗΣΕΙΣ

23.15 ΜΟΥΣΙΚΟ ΔΙΑΛΕΙΜΜΑ

ΕΤ-1
Τηλ. 210.7791.000

08.00 ΕΚΠΑΙΔΕΥΤΙΚΗ ΤΗΛΕΟΡΑΣΗ

10.00 ΙΣΤΟΡΙΑ ΚΑΙ ΠΟΛΙΤΙΣΜΟΣ ΤΟΥ ΒΥΖΑΝΤΙΟΥ (Ε)

10.30 ΜΕDΙΤΕRRΑΝΕΟ (Ε)

11.00 ΑΚΟΛΟΥΘΩΝΤΑΣ ΤΑ ΠΑΛΙΑ ΣΗΜΑΔΙΑ (Ε) «Στην Καππαδοκία»

11.30 ΕΛΛΗΝΙΚΟ ΝΤΟΚΙΜΑΝΤΕΡ «TO.RA.KE»

12.00 ΣΕ ΗΧΟ ΕΛΕΥΘΕΡΟ

12.30 ΠΑΡΑΣΚΗΝΙΟ (Ε) «Ο ζωγράφος Παγώνης και η εκπαίδευση στην Τουρκοκρατία»

13.30 ΟΡΕΙΝΗ ΕΛΛΑΔΑ (Ε) «Λίμνη Αλυκή - Ο τελευταίος σταθμός»

14.00 ΒΥΖΑΝΤΙΝΟΙ ΛΟΓΙΟΙ ΚΑΙ ΚΑΛΛΙΤΕΧΝΕΣ ΣΤΗΝ ΑΝΑΓΕΝΝΗΣΗ (Ε) «Ο ελληνισμός της Βενετίας και ο Βησσαρίων της Αναγέννησης»

14.50 ΣΑΝ ΠΑΡΑΜΥΘΙ (Ε)

15.40 ΜΟΥΣΙΚΕΣ ΡΙΖΕΣ ΤΗΣ ΕΥΡΩΠΗΣ

16.45 PRE GAME

17.00 ΠΡΩΤΑΘΛΗΜΑ ΜΠΑΣΚΕΤ Α1 ΑΝΔΡΩΝ «Πανιώνιος - Ολυμπιακός»

19.00 ΠΡΩΤΑΘΛΗΜΑ ΜΠΑΣΚΕΤ Α1 ΑΝΔΡΩΝ «Παναθηναϊκός - Περιστέρι»

21.00 ΚΛΗΡΩΣΗ ΛΟΤΤΟ

21.05 Η ΞΕΝΗ ΤΑΙΝΙΑ ΤΟΥ ΣΑΒΒΑΤΟΥ «Αμλετ»

23.00 ΕΙΔΗΣΕΙΣ - ΑΘΛΗΤΙΚΑ - ΚΑΙΡΟΣ

23.40 ΣΑΝ ΣΗΜΕΡΑ ΤΟΝ 20ό ΑΙΩΝΑ (Ε)

24.00 ΔΙΑΒΟΛΙΚΑ ΜΥΑΛΑ (Ε)

01.00 ΕΓΚΛΗΜΑ ΚΑΙ ΕΡΕΥΝΑ (Ε)

  • Το πρόγραμμα συνεχίζεται με εκπομπές σε επανάληψη
ΝΕΤ
Τηλ. 210.6066.000

06.00 ΟΚΤΩ ΗΜΕΡΕΣ ΓΙΑ ΤΗΝ ΥΓΕΙΑ ΣΤΗΝ ΕΥΡΩΠΗ (Ε) «Ο εθισμός στο διαδίκτυο»

07.00 ΣΑΒΒΑΤΟΚΥΡΙΑΚΟ ΣΤΗ ΝΕΤ

10.00 ΝΤΑΓΚ

11.00 ΗΡΑΚΛΗΣ

12.00 ΕΙΔΗΣΕΙΣ - ΑΘΛΗΤΙΚΑ - ΚΑΙΡΟΣ

12.30 Ο ΜΙΚΙ ΚΑΙ Η ΠΑΡΕΑ ΤΟΥ

13.00 ΠΑΠΙΟΠΕΡΙΠΕΤΕΙΕΣ

13.30 Ο ΘΑΥΜΑΣΤΟΣ ΚΟΣΜΟΣ ΤΟΥ DISNEY «Η ιστορία των παιχνιδιών»

15.00 ΕΙΔΗΣΕΙΣ

16.00 ΕΙΔΙΚΕΣ ΑΠΟΣΤΟΛΕΣ: Η ΕΛΛΗΝΙΚΗ ΟΙΚΟΝΟΜΙΑ ΣΤΗ WALL STREET (Ε)

17.15 SUPER LEAGUE - ΠΡΩΤΑΘΛΗΜΑ ΠΟΔΟΣΦΑΙΡΟΥ «SKODA ΞΑΝΘΗ - ΗΡΑΚΛΗΣ»

19.15 PRE-GAME

19.30 SUPER LEAGUE - ΠΡΩΤΑΘΛΗΜΑ ΠΟΔΟΣΦΑΙΡΟΥ «ΟΣΦΠ - ΠΑΝΙΩΝΙΟΣ»

21.30 ΕΙΔΗΣΕΙΣ

22.00 ΣΤΗΝ ΥΓΕΙΑ ΜΑΣ Η αποψινή πρώτη εκπομπή είναι αφιερωμένη στο δημοτικό τραγούδι

-- Στις 24.00, θα μεταδοθεί πεντάλεπτο δελτίο ειδήσεων

  • Το πρόγραμμα συνεχίζεται με εκπομπές σε επανάληψη
ΕΤ-3
Τηλ. 2310.299.400

07.00 ΛΗΣΜΟΝΗΜΕΝΕΣ ΦΩΝΕΣ

08.00 Η ΔΙΑΣΩΣΗ ΤΗΣ ΑΦΡΙΚΑΝΙΚΗΣ ΤΣΙΤΑ

08.30 ΕΝΑΣ ΠΑΝΕΜΟΡΦΟΣ ΑΓΝΩΣΤΟΣ ΚΟΣΜΟΣ

09.00 ΤΟ ΨΑΡΕΜΑ

10.00 ΔΕΥΤΕΡΗ ΑΝΑΓΝΩΣΗ

12.00 ΑΞΙΟΝ ΕΣΤΙ

13.00 ΕΙΔΗΣΕΙΣ

13.30 ΔΙΑΣΠΟΡΑ

15.00 ΜΕΘΟΡΙΟΙ ΔΡΟΜΟΙ

16.00 ΕΛΛΗΝΙΚΗ ΤΑΙΝΙΑ «Ανθρωπος για όλες τις δουλειές»

18.30 ΡΟΒΙΝΣΩΝΑΣ ΚΡΟΥΣΟΣ Ξένη σειρά

20.00 ΔΑΚΡΥΑ ΣΤΗΝ ΑΡΚΤΙΚΗ «Ο τελευταίος κυνηγός στο παγωμένο βασίλειο»

21.00 ΟΝΕΙΡΟΥ ΕΛΛΑΣ

22.00 ΕΙΔΗΣΕΙΣ

23.00 ΕΛΛΗΝΙΚΗ ΤΑΙΝΙΑ «Αμφιβολίες»

00.30 ΧΡΥΣΗ ΟΘΟΝΗ «Οι καυγατζήδες»

02.30 Ο ΠΥΡΓΟΣ ΤΗΣ ΒΑΒΕΛ

03.30 Η ΕΛΛΗΝΙΔΑ ΑΠΟ ΤΗ ΣΑΓΚΑΗ... Ντοκιμαντέρ

04.30 ΤΗΛΕΜΑΡΚΕΤΙΝΓΚ

05.00 ΔΕΥΤΕΡΗ ΑΝΑΓΝΩΣΗ (Ε)

ΑΝΤ1
Τηλ. 210.6886.100

06.00 ΚΑΙ ΟΙ ΠΑΝΤΡΕΜΕΝΟΙ ΕΧΟΥΝ ΨΥΧΗ (E)

07.00 ΕΚΕΙΝΕΣ ΚΑΙ ΕΓΩ (Ε)

08.00 ΤΟ ΠΙΟ ΓΛΥΚΟ ΜΟΥ ΨΕΜΑ (Ε)

09.00 ΛΟΛΑ (Ε)

10.00 ΟΝΕΙΡΟΠΑΓΙΔΑ (Ε)

11.00 40 ΚΥΜΑΤΑ (Ε)

12.00 ΛΙΤΣΑ.COM (Ε)

13.00 ΤΑ ΝΕΑ ΤΟΥ ΑΝΤ1

13.25 ΞΕΝΗ ΤΑΙΝΙΑ «Η συμμαχία»

15.40 THE X-FACTOR AUDITION (Ε)

16.40 ΟΝΕΙΡΟΠΑΓΙΔΑ (Ε)

17.40 ΤΑ ΝΕΑ ΤΟΥ ΑΝΤ1 - ΔΕΛΤΙΟ ΣΤΗ ΝΟΗΜΑΤΙΚΗ ΓΛΩΣΣΑ

17.50 NEXT TOP MODEL (Ε)

20.00 ANT1 NEWS

21.00 TOP CHEF Cooking show

23.00 ΟΛΑ 11+

01.00 ANT1 NEWS

01.10 ΞΕΝΗ ΤΑΙΝΙΑ «Σε κατάσταση πολιορκίας»

03.10 ΚΑΘΡΕΦΤΗ, ΚΑΘΡΕΦΤΑΚΙ ΜΟΥ (Ε)

04.10 ΤΗΛΕΜΑΡΚΕΤΙΝΓΚ

04.45 MOBILE FUN

05.20 ΣΤΡΙΒΕΙΝ ΔΙΑ ΤΟΥ ΑΡΡΑΒΩΝΟΣ (Ε)

ALPHA
Τηλ. 212.212.4000

06.00 ΧΟΡΕΥΟΝΤΑΣ ΣΤΗ ΣΙΩΠΗ (Ε)

07.00 ΑΝ Μ' ΑΓΑΠΑΣ (Ε)

08.00 ΘΑ ΣΕ ΔΩ ΣΤΟ ΠΛΟΙΟ (Ε)

09.00 ΕΝΤΙΜΟΤΑΤΟΙ... ΚΕΡΑΤΑΔΕΣ (Ε)

10.00 ΜΕΣ ΣΤΗΝ ΚΑΛΗ ΧΑΡΑ

14.00 ΕΙΔΗΣΕΙΣ

14.15 EXCLUSIVE (Ε)

15.15 BAYWATCH Νεανική σειρά

17.15 ΔΕΛΤΙΟ ΕΙΔΗΣΕΩΝ ΣΤΗ ΝΟΗΜΑΤΙΚΗ ΓΛΩΣΣΑ

17.20 FORMULA 1 - ΒΡΑΖΙΛΙΑΣ (Δοκιμαστικά)

19.00 ΕΙΔΗΣΕΙΣ

20.00 ΕΦΙΑΛΤΗΣ ΣΤΗΝ ΚΟΥΖΙΝΑ (Ε)

21.00 BIG BROTHER

22.00 ΞΕΝΗ ΤΑΙΝΙΑ «SWAT: Επίλεκτη ομάδα κρούσης»

00.15 ΒΡΑΔΥ (Ε)

01.15 ΟΙ ΙΣΤΟΡΙΕΣ ΤΟΥ ΑΣΤΥΝΟΜΟΥ ΜΠΕΚΑ (Ε)

02.30 10η ΕΝΤΟΛΗ (Ε)

03.30 ΤΗΛΕΑΓΟΡΕΣ

03.45 ΜΕΣ ΣΤΗΝ ΚΑΛΗ ΧΑΡΑ (Ε)

MEGA
Τηλ. 210.6903.000 - 800.116.900

06.00 ΒΕΡΑ ΣΤΟ ΔΕΞΙ (Ε)

07.00 MEGA ΣΑΒΒΑΤΟΚΥΡΙΑΚΟ

10.00 MOMMY - ΤΟ ΠΑΙΔΙ ΜΟΥ ΚΙ ΕΓΩ

10.15 ΡΑΤΤΥ, Η ΠΙΟ ΟΜΟΡΦΗ ΙΣΤΟΡΙΑ (Ε)

12.50 MEGA STAR

14.00 ΕΙΔΗΣΕΙΣ

14.50 Η ΠΟΛΥΚΑΤΟΙΚΙΑ (Ε)

15.50 Η ΖΩΗ ΤΗΣ ΑΛΛΗΣ (Ε)

16.30 MASTER CHEF (Ε)

17.25 ΜΑΤΙΕΣ ΣΤΑ ΓΕΓΟΝΟΤΑ

17.30 FIFTY - FIFTY

18.15 ΟΙ ΚΗΠΟΥΡΟΙ ΤΟΥ MEGA Πρεμιέρα

19.00 ΓΛΥΚΕΣ ΑΛΧΗΜΕΙΕΣ

20.00 ΚΕΝΤΡΙΚΟ ΔΕΛΤΙΟ ΕΙΔΗΣΕΩΝ

21.00 MONEY DROP Τηλεπαιχνίδι

22.15 MASTER CHEF

23.15 ΕΛΛΗΝΙΚΗ ΤΑΙΝΙΑ «Πέντε λεπτά ακόμα»

00.50 ΤΕΛΕΥΤΑΙΑ ΓΕΓΟΝΟΤΑ

01.05 ΕΛΛΗΝΙΚΗ ΤΑΙΝΙΑ (Συνέχεια)

01.50 ΠΑΛΙ ΑΠΟ ΤΗΝ ΑΡΧΗ (Ε)

02.50 ΚΟΚΚΙΝΟ ΦΕΓΓΑΡΙ (Ε)

03.50 ΤΗΛΕΜΑΡΚΕΤΙΝΓΚ

04.30 ΦΙΛΟΔΟΞΙΕΣ (Ε)

STAR
Τηλ. 211.189.10.00-20.00

06.00 ΣΟΥΠΕΡΜΑΝ, ΤΑ ΧΡΟΝΙΑ ΤΗΣ ΝΙΟΤΗΣ Νεανική σειρά φαντασίας

07.00 ΠΑΙΔΙΚΟ ΠΡΟΓΡΑΜΜΑ «YU-GI-OH», «Ζορό: Η νέα γενιά», «Κρύπτο, ο σούπερ σκύλος», «Ο Λάζλο στην κατασκήνωση», «Οι μπόμπιρες του 402», «Ντόρα, η μικρή εξερευνήτρια», «Monster high», «Angel's friends», «Lazy town», «Power Rangers: mystic force», «Ben 10: Alien Force», «Μπομπ ο σφουγγαράκης», «Xiaolin showdown», «Sylvester and Tweety mysteries»

13.00 ΕΙΔΗΣΕΙΣ

13.30 ΞΕΝΗ ΤΑΙΝΙΑ «Elizabethtown»

15.40 ΤΑ ΦΙΛΑΡΑΚΙΑ

17.00 GOSSIP GIRL

17.55 ΕΙΔΗΣΕΙΣ - ΔΕΛΤΙΟ ΣΤΗ ΝΟΗΜΑΤΙΚΗ ΓΛΩΣΣΑ

18.00 ΦΙΛΟΙ ΓΙΑ ΠΑΝΤΑ

18.50 ΙΑΤΡΙΚΕΣ ΥΠΟΘΕΣΕΙΣ

19.45 ΕΙΔΗΣΕΙΣ

21.00 ΞΕΝΗ ΤΑΙΝΙΑ «Η μάσκα»

23.00 ΞΕΝΗ ΤΑΙΝΙΑ «Ντιουκς»

01.15 ΞΕΝΗ ΤΑΙΝΙΑ «Ο μπάτσος του Μπέβερλι Χιλς 3»

03.15 ΞΕΝΗ ΤΑΙΝΙΑ «Ολα είναι φωτισμένα» Α' τηλεοπτική προβολή

ΕΝΑ ΚΕΝΤΡΙΚΗΣ ΕΛΛΑΔΟΣ
Τηλ. 22310.51180

12.30 ΣΤΟ ΡΥΘΜΟ ΤΗΣ ΑΓΟΡΑΣ Νέα από την αγορά

14.15 ΤΑΔΕ ΕΦΗ

14.20 ΣΤΙΓΜΕΣ ΤΟΥ ΑΙΩΝΑ

14.30 ΜΕΣΗΜΒΡΙΝΟ ΔΕΛΤΙΟ ΕΙΔΗΣΕΩΝ

15.15 ΤΑΔΕ ΕΦΗ

15.20 ΓΑΙΑ ΕΛΛΗΝΙΚΗ Αγροτική εκπομπή

16.00 ΚΙΝΟΥΜΕΝΑ ΣΧΕΔΙΑ

16.55 ΤΑΔΕ ΕΦΗ

17.00 ΜΟΥΣΙΚΟ ΑΦΙΕΡΩΜΑ

19.00 ΤΑΔΕ ΕΦΗ

19.05 ΞΕΝΗ ΤΑΙΝΙΑ

20.25 ΤΑΔΕ ΕΦΗ

20.30 ΚΕΝΤΡΙΚΟ ΔΕΛΤΙΟ ΕΙΔΗΣΕΩΝ

21.45 ΤΑΔΕ ΕΦΗ

21.50 ΞΕΝΗ ΤΑΙΝΙΑ

23.45 ΤΑΔΕ ΕΦΗ

23.50 ΝΥΧΤΕΡΙΝΟ ΔΕΛΤΙΟ ΕΙΔΗΣΕΩΝ

00.15 ΤΑΔΕ ΕΦΗ

00.20 ΣΤΙΓΜΕΣ ΤΟΥ ΑΙΩΝΑ

00.30 ΞΕΝΗ ΤΑΙΝΙΑ

02.00 ΜΟΥΣΙΚΟ ΑΦΙΕΡΩΜΑ




Διαβάστε στο «Ρ»

Ο καιρός
Weather data from openweathermap.org