Κυριακή 5 Φλεβάρη 2012
ΡΙΖΟΣΠΑΣΤΗΣ
ΡΙΖΟΣΠΑΣΤΗΣ
Σελίδα 10
ΕΝΘΕΤΗ ΕΚΔΟΣΗ: "7 ΜΕΡΕΣ ΜΑΖΙ"
Προγράμματα

ΤΡΙΤΗ 7/2
«902»
Τηλ. 210.2592.902 - 210.2592.802

07.00 ΠΑΙΔΙΚΟ ΠΡΟΓΡΑΜΜΑ Πολωνικά κινούμενα σχέδια

07.30 ΤΟ ΝΤΟΚΙΜΑΝΤΕΡ ΣΤΟΝ «902» Ντοκιμαντέρ για φύση, ζώα...

08.00 ΚΑΛΗΜΕΡΑ ΜΕ ΤΟΝ «902» Πρωινή ενημερωτική εκπομπή. Με τον Ορέστη Παντελόγλου

09.00 ΠΡΟΕΚΤΑΣΕΙΣ (Ε) Πολιτική, ενημερωτική εκπομπή

10.00 Η ΑΓΟΡΑ ΣΤΗΝ ΤΗΛΕΟΡΑΣΗ

15.00 ΕΙΔΗΣΕΙΣ

15.50 ΕΙΔΗΣΕΙΣ ΣΤΗ ΝΟΗΜΑΤΙΚΗ Σύντομο δελτίο ειδήσεων και ειδήσεις στην ελληνική νοηματική γλώσσα

15.55 ΜΟΥΣΙΚΕΣ ΔΙΑΔΡΟΜΕΣ Με καλό ελληνικό τραγούδι

16.15 ΑΘΛΗΤΙΚΟ ΡΑΝΤΕΒΟΥ Ειδήσεις, ενημέρωση, συζητήσεις από τον αθλητικό χώρο

16.45 Η ΣΗΜΑΝΤΙΚΟΤΕΡΗ ΜΕΡΑ ΤΗΣ ΖΩΗΣ ΜΟΥ Ξένη σειρά (8ο)

18.00 ΛΑΪΚΑ ΜΟΝΟΠΑΤΙΑ (Ε) Καλό λαϊκό τραγούδι με τους Αχιλλέα Γκουγκουστάμο και την «Αλλιώτικη Κομπανία»

19.00 Η ΕΛΛΑΔΑ ΚΑΙ Ο ΚΟΣΜΟΣ Σειρές ελληνικών και ξένων ντοκιμαντέρ

19.20 ΚΙΝΗΜΑΤΟΓΡΑΦΙΚΗ ΤΑΙΝΙΑ «Στους ανέμους της Τάιγκα» (2ο)

20.30 ΚΕΝΤΡΙΚΟ ΔΕΛΤΙΟ ΕΙΔΗΣΕΩΝ

21.30 ΔΕΝ ΑΝΘΙΣΑΝ ΜΑΤΑΙΩΣ Εκπομπή αφιερωμένη σε σημαντικούς ανθρώπους της τέχνης που δεν είναι πια κοντά μας. Με την Σοφία Αδαμίδου

22.00 ΚΙΝΗΜΑΤΟΓΡΑΦΙΚΗ ΤΑΙΝΙΑ «Ο δεσμός»

23.00 ΕΙΔΗΣΕΙΣ

23.15 ΜΟΥΣΙΚΟ ΔΙΑΛΕΙΜΜΑ

ΕΤ1
Τηλ. 210.7761.000

08.00 ΤΟ ΒΙΒΛΙΟ ΠΟΥ ΔΕ ΔΙΑΒΑΖΕ ΚΑΝΕΙΣ (Ε)

08.30 ΝΙΚΟ

09.00 ΟΙ ΠΕΡΙΠΕΤΕΙΕΣ ΤΗΣ ΜΑΝΤΕΛΑΪΝ

09.30 ΜΑΡΘΑ, ΤΟ ΣΚΥΛΑΚΙ ΠΟΥ ΜΙΛΑΕΙ

10.00 ΟΛΑ ΓΙΑ ΤΟΝ ΚΗΠΟ (Ε) «Αναρριχώμενα φυτά»

10.30 ΑΠΟ ΠΕΤΡΑ ΚΑΙ ΧΡΟΝΟ (Ε) «Ναύπλιο»

11.00 ΤΟ ΜΥΣΤΗΡΙΟ ΤΗΣ ΕΞΑΦΑΝΙΣΗΣ ΤΩΝ ΜΕΛΙΣΣΩΝ

12.00 ΟΙ ΡΑΚΟΣΥΛΛΕΚΤΕΣ (Ε)

13.00 ΖΩΟΓΡΑΦΙΑ (Ε)

14.00 ΟΥΡΑΝΙΟ ΤΟΞΟ (Ε)

15.00 ΣΑΜΠΡΙΝΑ, Η ΜΙΚΡΗ ΜΑΓΙΣΣΑ

15.30 ΑΣΤΥΝΟΜΟΣ ΣΑΪΝΗΣ

16.00 ΖΑΚ ΚΑΙ ΚΟΝΤΙ ΕΝ ΠΛΩ

16.30 ΑΑΡΟΝ ΣΤΟΟΥΝ (Ε)

17.00 CHANGES (Ε)

17.15 ΑΠΟΣΤΟΛΟΣ ΚΑΙ ΜΟΝΟΣ (Ε)

19.00 ΚΛΗΡΩΣΗ ΛΑΪΚΟΥ ΛΑΧΕΙΟΥ

19.10 ΣΚΟΝΙΣΜΕΝΑ ΣΥΝΝΕΦΑ (Ε)

20.00 ΤΑ ΠΑΙΔΙΑ ΤΗΣ ΝΙΟΒΗΣ (Ε)

21.00 ΔΩΔΕΚΑ ΓΥΝΑΙΚΕΣ ΜΟΝΟ-ΛΟΓΟΥΝ (Ε) «Μαρία Πρωτόπαπα - Στεφανία Γουλιώτη»

22.00 ΜΙΚΡΟΠΟΛΕΙΣ «Κολωνάκι, οι σκάλες»

22.30 ΝΕΟΣ ΕΛΛΗΝΙΚΟΣ ΚΙΝΗΜΑΤΟΓΡΑΦΟΣ «Το βουνό μπροστά»

01.00 ΣΤΑ ΜΟΝΟΠΑΤΙΑ ΤΗΣ ΣΚΕΨΗΣ (Ε)

  • Το πρόγραμμα συνεχίζεται με εκπομπές σε επανάληψη
ΝΕΤ
Τηλ. 210.6066.000

06.00 ΠΡΩΙΝΗ ΕΝΗΜΕΡΩΣΗ

10.00 ΣΥΜΒΑΙΝΕΙ ΤΩΡΑ

12.00 ΕΙΔΗΣΕΙΣ

13.00 ΜΕΝΟΥΜΕ ΕΛΛΑΔΑ (Ε) Ταξιδιωτική εκπομπή

15.00 ΕΙΔΗΣΕΙΣ

16.00 ΕΧΕΙ ΓΟΥΣΤΟ (Ε)

18.00 ΕΙΔΗΣΕΙΣ

18.15 ΠΟΡΤΡΕΤΑ ΚΑΙ ΔΙΑΔΡΟΜΕΣ ΕΛΛΗΝΩΝ ΑΡΧΙΤΕΚΤΟΝΩΝ (Ε) «Η ατελεύτητη αναζήτηση»

18.45 ΕΛΛΗΝΕΣ ΓΕΛΟΙΟΓΡΑΦΟΙ (Ε)

19.15 ΣΑΝ ΣΗΜΕΡΑ (Ε)

19.30 ΠΟΔΗΛΑΤΟ ΠΑΝΤΟΥ (Ε)

20.00 ΟΙ ΑΡΧΙΤΕΚΤΟΝΕΣ ΤΗΣ ΑΛΛΑΓΗΣ (Ε) Ντοκιμαντέρ

21.00 ΕΙΔΗΣΕΙΣ

22.15 ΠΑΝΟΡΑΜΑ ΜΙΑΣ ΕΠΤΑΕΤΙΑΣ. ΧΟΥΝΤΑ ΕΙΝΑΙ, ΘΑ ΠΕΡΑΣΕΙ;

23.00 ΤΟ ΚΟΥΤΙ ΤΗΣ ΠΑΝΔΩΡΑΣ

24.00 ΕΙΔΗΣΕΙΣ

00.30 ΞΕΝΗ ΤΑΙΝΙΑ «Ο Τζέφερσον στο Παρίσι»

  • Το πρόγραμμα συνεχίζεται με εκπομπές σε επανάληψη
ΕΤ-3
Τηλ. 2310.299.400

07.30 ΘΕΡΜΕΣ ΠΟΛΕΙΣ

08.30 ΑΚΡΑΙΟΙ ΤΑΞΙΔΙΩΤΕΣ

09.00 ΤΑΞΙΔΙΑ ΣΤΗΝ ΑΚΡΗ ΤΟΥ ΚΟΣΜΟΥ ΜΕ ΤΟΝ ΑΡΤ ΓΟΥΛΦ

09.30 ΜΑΓΙΚΟΣ ΚΟΣΜΟΣ

10.00 ΑΛΗΘΙΝΑ ΣΕΝΑΡΙΑ (Ε)

11.00 ΚΑΙΝΟΥΡΙΑ ΜΕΡΑ

12.30 Ο ΥΠΕΡΟΧΟΣ ΒΥΘΟΣ ΤΗΣ ΜΕΣΟΓΕΙΟΥ

13.00 ΕΙΔΗΣΕΙΣ

14.00 ΟΙ ΜΕΓΑΛΥΤΕΡΕΣ ΠΟΛΕΙΣ ΤΟΥ ΚΟΣΜΟΥ

15.00 ΤΟΛΜΗ ΚΑΙ ΓΟΗΤΕΙΑ

15.30 ΔΕΙΚΤΗΣ ΕΥΦΥΪΑΣ ΥΨΗΛΟΣ

16.00 ΑΛΗΘΙΝΑ ΣΕΝΑΡΙΑ (Ε)

17.00 ΕΙΔΗΣΕΙΣ

17.15 ΠΕΝΤΕ ΚΑΙ...

18.30 Ο ΚΟΣΜΟΣ ΤΩΝ ΣΠΟΡ

19.00 ΕΛΛΗΝΙΚΗ ΤΑΙΝΙΑ «Συνοικία το όνειρο»

20.45 ΚΑΚΟΤΡΟΠΟΙ ΑΡΧΑΙΟΙ

21.45 ΔΕΛΤΙΟ ΚΑΙΡΟΥ

22.00 ΕΙΔΗΣΕΙΣ

23.00 ΕΛΛΗΝΙΚΗ ΤΑΙΝΙΑ «Επιστροφή»

00.45 ΣΤΑ ΟΡΙΑ

01.30 ΠΕΝΤΕ ΚΑΙ... (Ε)

02.30 ΤΟΛΜΗ ΚΑΙ ΓΟΗΤΕΙΑ (Ε)

03.00 ΤΑΞΙΔΙΑ ΣΤΗΝ ΑΚΡΗ ΤΟΥ ΚΟΣΜΟΥ ΜΕ ΤΟΝ ΑΡΤ ΓΟΥΛΦ (Ε)

03.30 ΑΛΗΘΙΝΑ ΣΕΝΑΡΙΑ (Ε)

04.30 Ο ΗΛΙΘΙΟΣ

05.30 Ο ΤΟΠΟΣ ΚΑΙ ΤΟ ΤΡΑΓΟΥΔΙ ΤΟΥ (Ε)

06.30 ΜΕΘΟΡΙΟΙ ΔΡΟΜΟΙ (Ε)

ΑΝΤ1
Τηλ. 210.6886.100

06.00 THE AMAZING RACE

07.00 ΠΡΩΙΝΟ ΑΝΤ1

12.50 ΜΕ ΑΓΑΠΗ

13.00 ΕΙΔΗΣΕΙΣ

13.30 ΑΚΡΩΣ ΟΙΚΟΓΕΝΕΙΑΚΟΝ (Ε)

14.30 PLAY AND WIN

14.40 ΚΩΝΣΤΑΝΤΙΝΟΥ ΚΑΙ ΕΛΕΝΗΣ (Ε)

15.40 PLAY AND WIN

15.50 ΤΟ ΚΑΦΕ ΤΗΣ ΧΑΡΑΣ (Ε)

16.50 ΕΙΔΗΣΕΙΣ - ΔΕΛΤΙΟ ΣΤΗ ΝΟΗΜΑΤΙΚΗ ΓΛΩΣΣΑ

17.00 MERLIN

18.00 ΕΖΕΛ

19.00 ΕΙΝΑΙ ΣΤΙΓΜΕΣ

20.00 ΕΙΔΗΣΕΙΣ

21.00 ΕΛΛΗΝΙΚΗ ΣΕΙΡΑ (Ε)

23.00 ΡΑΔΙΟ ΑΡΒΥΛΑ

24.00 PRIVATE PRACTICE Ιατρική σειρά

01.00 ΕΙΔΗΣΕΙΣ

01.10 ΜΕ ΑΓΑΠΗ (Ε)

01.20 THE INSIDE

02.20 ΛΟΛΑ (Ε)

03.20 ΤΟ ΚΑΦΕ ΤΗΣ ΧΑΡΑΣ (Ε)

04.20 ΤΗΛΕΜΑΡΚΕΤΙΝΓΚ

04.50 MOBILE FUN

05.20 ΝΤΑΝΤΑ ΓΙΑ ΟΛΕΣ ΤΙΣ ΔΟΥΛΕΙΕΣ

ALPHA
Τηλ. 212.2124.000

06.00 ΔΕΣΤΕ ΤΟΥΣ (Ε)

07.45 Ο ΑΞΙΑΓΑΠΗΤΟΣ ΡΕΪΜΟΝΤ

08.45 Ο ΒΑΣΙΛΙΑΣ ΤΟΥ ΚΟΥΙΝΣ

09.45 ΜΟΥ ΤΟ ΚΡΑΤΑΣ ΜΑΝΙΑΤΙΚΟ (Ε)

10.45 ΑΝ Μ' ΑΓΑΠΑΣ (Ε)

11.45 ΕΝΤΙΜΟΤΑΤΟΙ... ΚΕΡΑΤΑΔΕΣ (Ε)

12.45 ΕΙΔΗΣΕΙΣ

13.00 ΕΛΕΝΗ

16.00 ΔΕΣΤΕ ΤΟΥΣ Ψυχαγωγική εκπομπή

17.55 ΕΙΔΗΣΕΙΣ - ΔΕΛΤΙΟ ΣΤΗ ΝΟΗΜΑΤΙΚΗ ΓΛΩΣΣΑ

18.00 ΟΙΚΟΓΕΝΕΙΑΚΕΣ ΙΣΤΟΡΙΕΣ (Ε)

19.00 ΕΙΔΗΣΕΙΣ

20.00 ΚΑΤΙ ΨΗΝΕΤΑΙ (Ε)

21.00 ΞΕΝΗ ΤΑΙΝΙΑ «Crimson tide»

23.00 ΟΙΚΟΓΕΝΕΙΑΚΕΣ ΙΣΤΟΡΙΕΣ (Ε)

24.00 ΝΟΜΟΣ ΚΑΙ ΤΑΞΗ: ΕΙΔΙΚΗ ΟΜΑΔΑ

01.00 THE BIG GAME (Ε)

02.00 ΧΩΡΙΣ ΙΧΝΟΣ Αστυνομική σειρά

03.00 Η ΚΟΥΖΙΝΑ ΤΗΣ ΜΑΜΑΣ (Ε)

04.00 ΑΛΛΑΞΕ ΤΟ (Ε)

04.50 ΤΗΛΕΜΑΡΚΕΤΙΓΚ

05.00 ΕΙΚΟΝΕΣ (Ε)

MEGA
Τηλ. 210.6903.000 - 800.116.900

06.00 ΒΕΡΑ ΣΤΟ ΔΕΞΙ (Ε)

07.00 ΚΟΙΝΩΝΙΑ ΩΡΑ MEGA

10.00 ΠΡΩΙΝΟ MOU

13.10 ΚΛΕΜΜΕΝΑ ΟΝΕΙΡΑ (Ε)

14.00 ΕΙΔΗΣΕΙΣ

15.00 ΟΙ ΒΑΣΙΛΙΑΔΕΣ (Ε)

15.50 Η ΟΙΚΟΓΕΝΕΙΑ ΒΛΑΠΤΕΙ (Ε)

16.50 ΕΙΔΗΣΕΙΣ

17.00 Η ΝΤΑΝΤΑ (Ε)

18.00 ΕΡΩΤΑΣ ΚΑΙ ΤΙΜΩΡΙΑ

19.10 ΚΛΕΜΜΕΝΑ ΟΝΕΙΡΑ

20.00 ΕΙΔΗΣΕΙΣ

21.00 ΟΙ ΒΑΣΙΛΙΑΔΕΣ

21.50 MONEY DROP Τηλεπαιχνίδι

23.20 ΞΕΝΗ ΤΑΙΝΙΑ «Παγκόσμιος στρατιώτης: Η επιστροφή»

00.50 ΕΙΔΗΣΕΙΣ

01.00 ΚΛΕΙΣΕ ΤΑ ΜΑΤΙΑ (Ε)

02.00 ΠΡΟΔΟΣΙΑ (Ε)

03.00 ΣΤΗΝ ΚΟΨΗ ΤΟΥ ΞΥΡΑΦΙΟΥ (Ε)

04.00 ΤΗΛΕΜΑΡΚΕΤΙΝΓΚ

05.00 ΦΙΛΟΔΟΞΙΕΣ (Ε)

STAR
Τηλ. 211.189.1000 - 2000

06.00 ΣΤΗΝ ΕΝΤΑΤΙΚΗ

06.45 ΠΑΙΔΙΚΟ ΠΡΟΓΡΑΜΜΑ «Η τάξη του 3000», «Ο Δαίμονας της Ταζ-μάνια»

07.30 ΠΡΩΙΝΗ ΜΕΛΕΤΗ

10.15 ΝΗΣΤΙΚΟΙ ΠΡΑΚΤΟΡΕΣ (Ε) Εκπομπή μαγειρικής

11.15 ΜΑΡΙΑ, ΑΓΓΕΛΕ ΜΟΥ

12.50 ΕΙΔΗΣΕΙΣ

13.45 MADE IN STAR

15.45 ΜΙΛΑ

17.45 ΕΙΔΗΣΕΙΣ - ΔΕΛΤΙΟ ΣΤΗ ΝΟΗΜΑΤΙΚΗ

17.50 ΦΩΤΗΣ-ΜΑΡΙΑ LIVE

19.45 ΕΙΔΗΣΕΙΣ

21.00 THE MENTALIST Σειρά

22.00 ΞΕΝΗ ΤΑΙΝΙΑ «Syriana»

00.30 ΑΝΕΞΙΧΝΙΑΣΤΕΣ ΥΠΟΘΕΣΕΙΣ Αστυνομική σειρά

01.30 SUPERNATURAL

02.30 ΞΕΝΗ ΤΑΙΝΙΑ «Η απατηλή λάμψη της ματαιοδοξίας»

ΔΕΥΤΕΡΑ 6/2
«902»
Τηλ. 210.2592.902 - 210.2592.802

07.00 ΠΑΙΔΙΚΟ ΠΡΟΓΡΑΜΜΑ Κλασικά κινούμενα σχέδια

07.30 ΤΟ ΝΤΟΚΙΜΑΝΤΕΡ ΣΤΟΝ «902» Ντοκιμαντέρ για φύση, ζώα...

08.00 ΚΑΛΗΜΕΡΑ ΜΕ ΤΟΝ «902» Πρωινή, ενημερωτική εκπομπή. Με τον Ορέστη Παντελόγλου

09.00 ΣΤΑ ΜΟΝΟΠΑΤΙΑ ΤΟΥ ΠΟΛΙΤΙΣΜΟΥ

10.00 Η ΑΓΟΡΑ ΣΤΗΝ ΤΗΛΕΟΡΑΣΗ

15.00 ΕΙΔΗΣΕΙΣ

15.50 ΕΙΔΗΣΕΙΣ ΣΤΗ ΝΟΗΜΑΤΙΚΗ Σύντομο δελτίο ειδήσεων και ειδήσεις στην ελληνική νοηματική γλώσσα

15.55 ΜΟΥΣΙΚΕΣ ΔΙΑΔΡΟΜΕΣ Με καλό ελληνικό τραγούδι

16.15 ΑΘΛΗΤΙΚΟ ΡΑΝΤΕΒΟΥ Ειδήσεις, ενημέρωση, συζητήσεις από τον αθλητικό χώρο

17.00 ΞΕΝΗ ΣΕΙΡΑ «Το παλιό οχυρό» (6ο)

18.00 ΣΕΛΙΔΕΣ ΓΝΩΣΗΣ Θέμα: «Το οδοιπορικό ενός αντάρτη στο ΔΣΕ». Φιλοξενούμενος της Αννεκε Ιωαννάτου, ο συγγραφέας Κώστας Α. Τάτσης, παλαίμαχος του ΔΣΕ

19.00 Η ΕΛΛΑΔΑ ΚΑΙ Ο ΚΟΣΜΟΣ Σειρές ελληνικών και ξένων ντοκιμαντέρ

19.20 ΚΙΝΗΜΑΤΟΓΡΑΦΙΚΗ ΤΑΙΝΙΑ «Στους ανέμους της Τάιγκα» (1ο)

20.30 ΚΕΝΤΡΙΚΟ ΔΕΛΤΙΟ ΕΙΔΗΣΕΩΝ

21.30 ΜΟΥΣΙΚΕΣ ΔΙΑΔΡΟΜΕΣ Με καλό ελληνικό τραγούδι

22.00 ΠΡΟΕΚΤΑΣΕΙΣ Πολιτική, ενημερωτική εκπομπή. Με τον Κώστα Τσίφτη

23.00 ΕΙΔΗΣΕΙΣ

23.15 ΜΟΥΣΙΚΟ ΔΙΑΛΕΙΜΜΑ

ΕΤ1
Τηλ. 210.7761.000

08.00 ΤΟ ΒΙΒΛΙΟ ΠΟΥ ΔΕ ΔΙΑΒΑΖΕ ΚΑΝΕΙΣ (Ε)

08.30 ΜΙΚΙ ΜΑΟΥΣ: ΠΑΙΖΩ ΚΑΙ ΜΑΘΑΙΝΩ

09.00 ΟΙ ΠΕΡΙΠΕΤΕΙΕΣ ΤΗΣ ΜΑΝΤΕΛΑΪΝ

09.30 ΜΑΡΘΑ, ΤΟ ΣΚΥΛΑΚΙ ΠΟΥ ΜΙΛΑΕΙ

10.00 ΟΛΑ ΓΙΑ ΤΟΝ ΚΗΠΟ (Ε) «Λιμνούλες - Υδροχαρή»

10.30 ΑΠΟ ΠΕΤΡΑ ΚΑΙ ΧΡΟΝΟ (Ε) «Γη Αργολίδας»

11.00 ΧΟΡΕΥΟΝΤΑΣ ΜΕ ΤΙΣ ΑΡΚΟΥΔΕΣ (Ε)

12.00 ΟΙ ΡΑΚΟΣΥΛΛΕΚΤΕΣ (Ε)

13.00 ΖΩΟΓΡΑΦΙΑ (Ε)

14.00 ΟΥΡΑΝΙΟ ΤΟΞΟ (Ε)

15.00 ΣΑΜΠΡΙΝΑ, Η ΜΙΚΡΗ ΜΑΓΙΣΣΑ

15.30 ΑΣΤΥΝΟΜΟΣ ΣΑΪΝΗΣ

16.00 ΖΑΚ ΚΑΙ ΚΟΝΤΙ ΕΝ ΠΛΩ

16.30 ΑΑΡΟΝ ΣΤΟΟΥΝ (Ε)

17.00 CHANGES (Ε)

17.15 ΑΠΟΣΤΟΛΟΣ ΚΑΙ ΜΟΝΟΣ (Ε)

19.00 ΣΚΟΝΙΣΜΕΝΑ ΣΥΝΝΕΦΑ (Ε)

20.00 ΤΑ ΠΑΙΔΙΑ ΤΗΣ ΝΙΟΒΗΣ (Ε)

21.00 ΜΟΥΣΙΚΑ ΣΥΝΟΛΑ ΤΗΣ ΕΡΤ (Ε)

23.00 ΞΕΝΗ ΤΑΙΝΙΑ «Μυστικά και ψέματα στο σπίτι της Αλίκης»

01.00 ΣΤΑ ΜΟΝΟΠΑΤΙΑ ΤΗΣ ΣΚΕΨΗΣ (Ε)

  • Το πρόγραμμα συνεχίζεται με εκπομπές σε επανάληψη
ΝΕΤ
Τηλ. 210.6066.000

06.00 ΠΡΩΙΝΗ ΕΝΗΜΕΡΩΣΗ

10.00 ΣΥΜΒΑΙΝΕΙ ΤΩΡΑ

12.00 ΕΙΔΗΣΕΙΣ

13.00 ΜΕΝΟΥΜΕ ΕΛΛΑΔΑ (Ε)

15.00 ΕΙΔΗΣΕΙΣ

16.00 ΕΧΕΙ ΓΟΥΣΤΟ (Ε)

18.00 ΕΙΔΗΣΕΙΣ

18.15 ΠΟΡΤΡΕΤΑ ΚΑΙ ΔΙΑΔΡΟΜΕΣ ΕΛΛΗΝΩΝ ΑΡΧΙΤΕΚΤΟΝΩΝ (Ε) «Η άλλη πλευρά της νεωτερικότητας»

18.45 ΣΑΝ ΣΗΜΕΡΑ (Ε)

19.00 ΑΝΤΑΠΟΚΡΙΤΕΣ (Ε)

20.00 ΟΙ ΑΡΧΙΤΕΚΤΟΝΕΣ ΤΗΣ ΑΛΛΑΓΗΣ (Ε) Ντοκιμαντέρ

21.00 ΕΙΔΗΣΕΙΣ

22.00 NETWeek Ενημερωτική εκπομπή

24.00 ΕΙΔΗΣΕΙΣ

00.30 ΞΕΝΗ ΤΑΙΝΙΑ «Αμφιβολία»

  • Το πρόγραμμα συνεχίζεται με εκπομπές σε επανάληψη
ΕΤ-3
Τηλ. 2310.299.400

07.30 ΘΕΡΜΕΣ ΠΟΛΕΙΣ

08.30 ΑΚΡΑΙΟΙ ΤΑΞΙΔΙΩΤΕΣ

09.00 ΤΑΞΙΔΙΑ ΣΤΗΝ ΑΚΡΗ ΤΟΥ ΚΟΣΜΟΥ ΜΕ ΤΟΝ ΑΡΤ ΓΟΥΛΦ

09.30 ΜΑΓΙΚΟΣ ΚΟΣΜΟΣ

10.00 BALKAN EXPRESS (Ε)

11.00 ΚΑΙΝΟΥΡΙΑ ΜΕΡΑ

12.30 Ο ΥΠΕΡΟΧΟΣ ΒΥΘΟΣ ΤΗΣ ΜΕΣΟΓΕΙΟΥ

13.00 ΕΙΔΗΣΕΙΣ

14.00 ΟΙ ΜΕΓΑΛΥΤΕΡΕΣ ΠΟΛΕΙΣ ΤΟΥ ΚΟΣΜΟΥ

15.00 ΤΟΛΜΗ ΚΑΙ ΓΟΗΤΕΙΑ

15.30 ΔΕΙΚΤΗΣ ΕΥΦΥΪΑΣ ΥΨΗΛΟΣ

16.00 ΑΛΗΘΙΝΑ ΣΕΝΑΡΙΑ (Ε)

17.00 ΕΙΔΗΣΕΙΣ

17.15 ΠΕΝΤΕ ΚΑΙ...

18.30 Ο ΚΟΣΜΟΣ ΤΩΝ ΣΠΟΡ

19.00 ΕΛΛΗΝΙΚΗ ΤΑΙΝΙΑ «Δελησταύρου και υιός»

20.45 ΚΑΚΟΤΡΟΠΟΙ ΑΡΧΑΙΟΙ «Αττίλας ο Ούνος»

21.45 ΔΕΛΤΙΟ ΚΑΙΡΟΥ

22.00 ΕΙΔΗΣΕΙΣ

23.00 ΕΛΛΗΝΙΚΗ ΤΑΙΝΙΑ «Μαγική πόλη»

00.30 ΣΤΑ ΟΡΙΑ

01.30 ΠΕΝΤΕ ΚΑΙ... (Ε)

02.30 ΤΟΛΜΗ ΚΑΙ ΓΟΗΤΕΙΑ (Ε)

03.00 ΤΑΞΙΔΙΑ ΣΤΗΝ ΑΚΡΗ ΤΟΥ ΚΟΣΜΟΥ ΜΕ ΤΟΝ ΑΡΤ ΓΟΥΛΦ (Ε)

03.30 ΑΛΗΘΙΝΑ ΣΕΝΑΡΙΑ (Ε)

04.30 Ο ΗΛΙΘΙΟΣ

05.30 BALKAN EXPRESS (Ε)

06.30 ΜΝΗΜΗ ΜΟΥ, ΣΕ ΛΕΝΕ ΠΟΝΤΟ (Ε)

ΑΝΤ1
Τηλ. 210.6886.100

06.00 THE AMAZING RACE

07.00 ΠΡΩΙΝΟ ΑΝΤ1

12.50 ΜΕ ΑΓΑΠΗ

13.00 ΕΙΔΗΣΕΙΣ

13.30 ΑΚΡΩΣ ΟΙΚΟΓΕΝΕΙΑΚΟΝ (Ε)

14.30 PLAY AND WIN

14.40 ΚΩΝΣΤΑΝΤΙΝΟΥ ΚΑΙ ΕΛΕΝΗΣ (Ε)

15.40 PLAY AND WIN

15.50 ΤΟ ΚΑΦΕ ΤΗΣ ΧΑΡΑΣ (Ε)

16.50 ΕΙΔΗΣΕΙΣ - ΔΕΛΤΙΟ ΣΤΗ ΝΟΗΜΑΤΙΚΗ ΓΛΩΣΣΑ

17.00 MERLIN

18.00 ΕΖΕΛ (Ε)

19.00 ΕΙΝΑΙ ΣΤΙΓΜΕΣ

20.00 ΕΙΔΗΣΕΙΣ

21.00 WIPE OUT - SPECIAL CELEBRITIES

22.00 BLACK OUT

23.00 ΡΑΔΙΟ ΑΡΒΥΛΑ

24.00 OLA 12

02.30 ΕΙΔΗΣΕΙΣ

02.40 ΜΕ ΑΓΑΠΗ (Ε)

02.50 THE AMAZING RACE

03.50 ΤΟ ΚΑΦΕ ΤΗΣ ΧΑΡΑΣ (Ε)

04.50 ΤΗΛΕΜΑΡΚΕΤΙΝΓΚ

05.20 MOBILE FUN

05.30 ΔΙΠΛΑΝΗ ΠΟΡΤΑ (Ε)

ALPHA
Τηλ. 212.2124.000

06.00 ΔΕΣΤΕ ΤΟΥΣ (Ε)

07.45 Ο ΑΞΙΑΓΑΠΗΤΟΣ ΡΕΪΜΟΝΤ

08.45 Ο ΒΑΣΙΛΙΑΣ ΤΟΥ ΚΟΥΙΝΣ

09.45 ΜΟΥ ΤΟ ΚΡΑΤΑΣ ΜΑΝΙΑΤΙΚΟ (Ε)

10.45 ΑΝ Μ' ΑΓΑΠΑΣ (Ε)

11.45 ΕΝΤΙΜΟΤΑΤΟΙ... ΚΕΡΑΤΑΔΕΣ (Ε)

12.45 ΕΙΔΗΣΕΙΣ

13.00 ΕΛΕΝΗ Ψυχαγωγική εκπομπή

16.00 ΔΕΣΤΕ ΤΟΥΣ Ψυχαγωγική εκπομπή

17.55 ΕΙΔΗΣΕΙΣ - ΔΕΛΤΙΟ ΣΤΗ ΝΟΗΜΑΤΙΚΗ ΓΛΩΣΣΑ

18.00 ΟΙΚΟΓΕΝΕΙΑΚΕΣ ΙΣΤΟΡΙΕΣ (Ε)

19.00 ΕΙΔΗΣΕΙΣ

20.00 ΚΑΤΙ ΨΗΝΕΤΑΙ

21.00 ΞΕΝΗ ΤΑΙΝΙΑ «Το υποσυνείδητο»

23.00 ΟΙΚΟΓΕΝΕΙΑΚΕΣ ΙΣΤΟΡΙΕΣ (Ε)

24.00 ΝΟΜΟΣ ΚΑΙ ΤΑΞΗ: ΕΙΔΙΚΗ ΟΜΑΔΑ

01.00 THE BIG GAME (Ε)

02.00 ΧΩΡΙΣ ΙΧΝΟΣ Αστυνομική σειρά

03.00 ΞΕΝΗ ΤΑΙΝΙΑ «Το υποσυνείδητο»

04.45 ΤΗΛΕΜΑΡΚΕΤΙΓΚ

05.00 ΕΙΚΟΝΕΣ (Ε)

MEGA
Τηλ. 210.6903.000 - 800.116.900

06.00 ΒΕΡΑ ΣΤΟ ΔΕΞΙ (Ε)

07.00 ΚΟΙΝΩΝΙΑ ΩΡΑ MEGA

10.00 ΠΡΩΙΝΟ MOU

13.10 ΚΛΕΜΜΕΝΑ ΟΝΕΙΡΑ (Ε)

14.00 ΕΙΔΗΣΕΙΣ

15.00 ΕΛΛΗΝΙΚΗ ΣΕΙΡΑ (Ε)

15.50 Η ΟΙΚΟΓΕΝΕΙΑ ΒΛΑΠΤΕΙ (Ε)

16.50 ΕΙΔΗΣΕΙΣ

17.00 Η ΝΤΑΝΤΑ (Ε)

18.00 ΕΡΩΤΑΣ ΚΑΙ ΤΙΜΩΡΙΑ

19.10 ΚΛΕΜΜΕΝΑ ΟΝΕΙΡΑ

20.00 ΕΙΔΗΣΕΙΣ

21.00 ΠΙΣΩ ΣΤΟ ΣΠΙΤΙ Σειρά

22.00 ΜΕ ΛΕΝΕ ΒΑΓΓΕΛΗ

23.15 ΑΝΑΤΡΟΠΗ

00.50 ΕΙΔΗΣΕΙΣ

01.15 ΚΛΕΙΣΕ ΤΑ ΜΑΤΙΑ (Ε)

02.15 ΠΡΟΔΟΣΙΑ (Ε)

03.15 ΣΤΗΝ ΚΟΨΗ ΤΟΥ ΞΥΡΑΦΙΟΥ (Ε)

04.15 ΤΗΛΕΜΑΡΚΕΤΙΝΓΚ

05.00 ΦΙΛΟΔΟΞΙΕΣ (Ε)

STAR
Τηλ. 211.189.1000 - 2000

06.00 ΣΤΗΝ ΕΝΤΑΤΙΚΗ

06.45 ΠΑΙΔΙΚΟ ΠΡΟΓΡΑΜΜΑ «Η τάξη του 3000», «Ο Δαίμονας της Ταζ-μάνια»

07.30 ΠΡΩΙΝΗ ΜΕΛΕΤΗ

10.15 ΝΗΣΤΙΚΟΙ ΠΡΑΚΤΟΡΕΣ (Ε) Εκπομπή μαγειρικής

11.15 ΜΑΡΙΑ, ΑΓΓΕΛΕ ΜΟΥ

12.50 ΕΙΔΗΣΕΙΣ

13.45 MADE IN STAR

15.45 ΜΙΛΑ

17.45 ΕΙΔΗΣΕΙΣ - ΔΕΛΤΙΟ ΣΤΗ ΝΟΗΜΑΤΙΚΗ

17.50 ΦΩΤΗΣ-ΜΑΡΙΑ live Ψυχαγωγική εκπομπή

19.45 ΕΙΔΗΣΕΙΣ

21.00 THE MENTALIST Σειρά

22.00 ΞΕΝΗ ΤΑΙΝΙΑ «Μ: Ι-2 επικίνδυνη αποστολή 2»

00.30 ΑΝΕΞΙΧΝΙΑΣΤΕΣ ΥΠΟΘΕΣΕΙΣ Αστυνομική σειρά

01.30 SUPERNATURAL

02.30 ΞΕΝΗ ΤΑΙΝΙΑ «American pastime»

ΚΥΡΙΑΚΗ 5/2
«902»
Τηλ. 210.2592.902 - 210.2592.802

07.00 ΠΑΙΔΙΚΟ ΠΡΟΓΡΑΜΜΑ Το βήμα του Καραγκιόζη

07.45 ΠΑΙΔΙΚΟ ΠΡΟΓΡΑΜΜΑ

09.00 Η ΑΓΟΡΑ ΣΤΗΝ ΤΗΛΕΟΡΑΣΗ

15.00 ΕΙΔΗΣΕΙΣ

15.20 Η ΠΑΡΕΑ Ξένη σειρά (12ο)

16.00 Η ΑΓΟΡΑ ΣΤΗΝ ΤΗΛΕΟΡΑΣΗ

17.30 ΓΕΥΣΕΙΣ ΠΑΡΑΔΟΣΗΣ (Ε) Οταν το φαγητό δεν είναι μόνο μια συνταγή, αλλά κομμάτι των εθίμων, των συνηθειών και των λαϊκών παραδόσεων ενός τόπου, με την Ευδοκία Πατσιλινάκου

18.30 ΤΑ ΠΑΝΤΕΛΟΝΙΑ ΕΙΝΑΙ ΠΕΡΙΕΡΓΑ ΡΟΥΧΑ (Ε) Επιμέλεια - παρουσίαση: Πάρης Μήτσου

20.30 ΚΕΝΤΡΙΚΟ ΔΕΛΤΙΟ ΕΙΔΗΣΕΩΝ

21.20 ΚΛΑΣΙΚΕΣ ΑΡΜΟΝΙΕΣ «Το καμπούρικο αλογάκι» (2ο)

22.30 Η ΕΛΛΑΔΑ ΚΑΙ Ο ΚΟΣΜΟΣ Ντοκιμαντέρ για φύση, ζώα...

23.00 ΕΙΔΗΣΕΙΣ

23.15 ΜΟΥΣΙΚΟ ΔΙΑΛΕΙΜΜΑ

ΕΤ-1
Τηλ. 210.7761.000

07.00 ΜΑΡΘΑ, ΤΟ ΣΚΥΛΑΚΙ ΠΟΥ ΜΙΛΑΕΙ

08.00 ΘΕΙΑ ΛΕΙΤΟΥΡΓΙΑ

10.30 ΕΠΙ ΤΑ ΙΧΝΗ (Ε)

11.00 ΚΛΕΙΣΕ ΤΑ ΜΑΤΙΑ ΓΙΑ ΝΑ ΔΕΙΣ (Ε)

12.00 ΜΕΤΑ-ΜΟΥΣΕΙΟ (Ε)

13.00 ΤΟ ΑΛΑΤΙ ΤΗΣ ΓΗΣ

15.00 ΞΕΝΗ ΤΑΙΝΙΑ «Δυο γυναίκες, τρεις βαλίτσες κι εγώ»

17.00 ΕΥΡΗΚΑ 2

18.00 ΜΕΣΟΓΕΙΟΣ «Λισαβόνα»

19.00 ΣΥΝΑΝΤΗΣΕΙΣ ΜΕ ΑΞΙΟΣΗΜΕΙΩΤΟΥΣ ΑΝΘΡΩΠΟΥΣ «Το μέγεθος της νησίδας»

20.00 EUROVISION SONG CONTEST 2012: Από το Ντίσελντορφ στο Μπακού

22.00 ΞΕΝΗ ΤΑΙΝΙΑ «Αναχωρήσεις»

23.30 ΜΙΚΡΟΦΙΛΜ - ΟΙ ΤΑΙΝΙΕΣ (Ε) «Ο Ζαφείρης» - «Ο κλέφτης»

01.15 ΜΕΣΟΓΕΙΟΣ (Ε)

  • Το πρόγραμμα συνεχίζεται με εκπομπές σε επανάληψη
ΝΕΤ
Τηλ. 210.6066.000

06.45 ΣΑΒΒΑΤΟΚΥΡΙΑΚΟ ΣΤΗ ΝΕΤ

10.00 ΒΟΥΛΗ ΤΩΝ ΕΛΛΗΝΩΝ

11.00 ΜΕ ΑΡΕΤΗ ΚΑΙ ΤΟΛΜΗ

11.30 ΠΟΔΗΛΑΤΟ ΠΑΝΤΟΥ (Ε)

12.00 ΕΙΔΗΣΕΙΣ

12.30 ΤΟΠΩΝ ΜΝΗΜΕΣ (Ε) «Το ξενοδοχείο Νέα Υόρκη στο Ρότερνταμ»

13.00 ΞΕΝΗ ΤΑΙΝΙΑ «Avalon high» Α' τηλεοπτική προβολή

14.45 CHALLENGES (Ε)

15.00 ΕΙΔΗΣΕΙΣ

16.00 ΠΡΟΣΩΠΙΚΑ «Εθισμός των νέων στον τζόγο» (Α' μέρος)

17.00 Η ΜΗΧΑΝΗ ΤΟΥ ΧΡΟΝΟΥ «Ντίνος Ηλιόπουλος»

18.00 ΕΙΔΗΣΕΙΣ

18.15 ON THE ROAD (Ε)

19.00 ΠΡΩΤΑΘΛΗΜΑ ΜΠΑΣΚΕΤ Α1 ΑΝΔΡΩΝ «Πανιώνιος - ΠΑΟΚ»

21.00 ΕΙΔΗΣΕΙΣ

22.00 ΑΘΛΗΤΙΚΗ ΚΥΡΙΑΚΗ Αθλητική εκπομπή

00.30 ΕΙΔΗΣΕΙΣ

00.45 ΞΕΝΗ ΤΑΙΝΙΑ «Το τανγκό του έρωτα»

  • Το πρόγραμμα συνεχίζεται με εκπομπές σε επανάληψη
ΕΤ-3
Τηλ. 2310.299.400

07.00 ΤΑΡΑΓΜΕΝΑ ΧΡΟΝΙΑ «Οι ευτυχισμένες μέρες: ...Γράμματα, σπουδάγματα»

07.30 ΘΕΙΑ ΛΕΙΤΟΥΡΓΙΑ

10.30 ΕΝΘΥΜΙΟΝ ΘΕΣΣΑΛΟΝΙΚΗΣ (Ε)

11.30 Ο ΑΙΩΝΑΣ ΤΗΣ ΘΕΣΣΑΛΟΝΙΚΗΣ (Ε)

12.30 ΧΩΜΑΤΑ ΜΕ ΙΣΤΟΡΙΑ - Ο ΓΕΡΟΣ ΤΟΥ ΜΟΡΙΑ, ΘΕΟΔΩΡΟΣ ΚΟΛΟΚΟΤΡΩΝΗΣ

13.00 ΕΙΔΗΣΕΙΣ

13.30 ΕΛΛΗΝΙΚΗ ΤΑΙΝΙΑ «Η μοδιστρούλα»

15.00 ΚΥΡΙΑΚΗ ΣΤΟ ΧΩΡΙΟ (Ε)

18.00 BALKAN EXPRESS

19.00 ΑΚΡΑΙΟΙ ΤΑΞΙΔΙΩΤΕΣ

19.30 SUPER LEAGUE «Skoda Ξάνθη - Αρης» Απευθείας μετάδοση

21.30 ΠΟΥ ΕΙΣΤΕ; ΓΕΓΟΝΟΤΑ ΠΟΥ ΑΛΛΑΞΑΝ ΤΟΝ ΚΟΣΜΟ «Τσέρνομπιλ»

22.00 ΕΙΔΗΣΕΙΣ

23.00 ΞΕΝΗ ΤΑΙΝΙΑ «Monster»

01.00 ΕΠΙΓΕΙΟΣ ΠΟΛΕΜΟΣ «Πυροβολικό»

02.00 BALKAN EXPRESS (Ε)

03.30 ΕΚΤΗ ΑΙΣΘΗΣΗ (Ε)

04.00 ΚΥΡΙΑΚΗ ΣΤΟ ΧΩΡΙΟ (Ε)

ΑΝΤ1
Τηλ. 210.6886.100

06.00 THE AMAZING RACE

07.00 ΤΥΧΗ ΒΟΥΝΟ (Ε)

08.00 ΟΙ ΜΕΝ ΚΑΙ ΟΙ ΔΕΝ (Ε)

09.00 40 ΚΥΜΑΤΑ (Ε)

10.00 ΦΙΛΑ ΤΟΝ ΒΑΤΡΑΧΟ ΣΟΥ (Ε)

11.00 ΟΙ ΣΤΑΒΛΟΙ ΤΗΣ ΕΡΙΕΤΑΣ ΖΑΪΜΗ (Ε)

12.00 ΘΑ ΒΡΕΙΣ ΤΟ ΔΑΣΚΑΛΟ ΣΟΥ (Ε)

13.00 ΕΙΔΗΣΕΙΣ

13.30 ΞΕΝΗ ΤΑΙΝΙΑ «Clock stoppers»

15.30 ΛΙΤΣΑ.COM (Ε)

16.50 Ο ΠΟΛΕΜΟΣ ΤΩΝ ΑΣΤΡΩΝ (Ε)

17.50 ΕΙΔΗΣΕΙΣ - ΔΕΛΤΙΟ ΣΤΗ ΝΟΗΜΑΤΙΚΗ ΓΛΩΣΣΑ

18.00 ΕΡΓΑΖΟΜΕΝΗ ΓΥΝΑΙΚΑ (Ε) Κωμική σειρά

20.00 ΕΙΔΗΣΕΙΣ

20.50 ΚΛΗΡΩΣΗ ΤΖΟΚΕΡ - ΠΡΟΤΟ

21.00 ΞΕΝΗ ΤΑΙΝΙΑ «Για φαντάσου»

23.30 ΞΕΝΗ ΤΑΙΝΙΑ «Ο κυρίαρχος του παιχνιδιού»

01.00 ΕΙΔΗΣΕΙΣ

01.05 ΞΕΝΗ ΤΑΙΝΙΑ (Συνέχεια)

01.30 THE X-FACTOR (USA)

03.00 THE AMAZING RACE

04.50 ΤΗΛΕΜΑΡΚΕΤΙΓΚ

05.20 MOBILE FUN

05.30 ΔΙΠΛΑΝΗ ΠΟΡΤΑ (Ε)

ΑLPHA
Τηλ. 212.212.4000

06.00 ΟΔΟΣ ΠΑΡΑΔΕΙΣΟΥ 7 (Ε)

07.00 ΜΗ ΜΑΔΑΣ ΤΗ ΜΑΡΓΑΡΙΤΑ (Ε)

08.00 ΠΙΑΤΣΑ ΚΟΛΩΝΑΚΙ (Ε)

09.00 30ΛΕΠΤΑ ΓΕΥΜΑΤΑ

10.00 ΜΕΣ ΣΤΗΝ ΚΑΛΗ ΧΑΡΑ

14.00 ΕΙΔΗΣΕΙΣ

14.15 STARS SYSTEM

15.10 AMERICAN IDOL

17.10 ΕΙΔΗΣΕΙΣ - ΔΕΛΤΙΟ ΣΤΗ ΝΟΗΜΑΤΙΚΗ

17.15 ΞΕΝΗ ΤΑΙΝΙΑ «Η γυναικάρα με τα κόκκινα»

19.00 ΕΙΔΗΣΕΙΣ

20.00 30ΛΕΠΤΑ ΓΕΥΜΑΤΑ

21.00 ΞΕΝΗ ΤΑΙΝΙΑ «Ζήτημα ζωής και θανάτου»

22.45 ΞΕΝΗ ΤΑΙΝΙΑ «Η άφιξη του δαίμονα»

00.45 ΞΕΝΗ ΤΑΙΝΙΑ «Η γυναικάρα με τα κόκκινα»

02.30 ΑΛΛΑΞΕ ΤΟ (Ε)

03.30 ΤΗΛΕΜΑΡΚΕΤΙΓΚ

03.45 ΜΕΣ ΣΤΗΝ ΚΑΛΗ ΧΑΡΑ (Ε)

MEGA
Τηλ. 210.6903.000 - 800.116.900

06.00 ΒΕΡΑ ΣΤΟ ΔΕΞΙ (Ε)

07.00 MEGA ΣΑΒΒΑΤΟΚΥΡΙΑΚΟ

10.00 MOMMY - ΤΟ ΠΑΙΔΙ ΜΟΥ ΚΙ ΕΓΩ

10.30 ΛΑΚΗΣ Ο ΓΛΥΚΟΥΛΗΣ (Ε)

11.30 Η ΩΡΑ Η ΚΑΛΗ (Ε)

12.30 ΕΡΩΤΑΣ ΚΑΙ ΤΙΜΩΡΙΑ (Ε)

14.00 ΕΙΔΗΣΕΙΣ

14.50 ΞΕΝΗ ΤΑΙΝΙΑ «Συλλαβίζοντας το όνειρο»

16.55 ΕΙΔΗΣΕΙΣ

17.00 Η ΟΙΚΟΓΕΝΕΙΑ ΒΛΑΠΤΕΙ (Ε)

17.40 JUNIOR MASTERCHEF (Ε)

19.00 ΜΕ ΛΕΝΕ ΒΑΓΓΕΛΗ (Ε)

20.00 ΕΙΔΗΣΕΙΣ

21.00 JUNIOR MASTERCHEF - ΤΕΛΙΚΟΣ

23.10 ΕΜΠΟΛΕΜΗ ΖΩΝΗ «Ο γητευτής των Ιταλών» (Β' μέρος)

00.50 ΕΙΔΗΣΕΙΣ

01.00 ΚΛΕΙΣΕ ΤΑ ΜΑΤΙΑ (Ε)

02.00 ΠΡΟΔΟΣΙΑ (Ε)

02.00 ΣΤΗΝ ΚΟΨΗ ΤΟΥ ΞΥΡΑΦΙΟΥ (Ε)

04.00 ΤΗΛΕΜΑΡΚΕΤΙΓΚ

05.00 ΦΙΛΟΔΟΞΙΕΣ (Ε)

STAR
Τηλ. 211.189.1000 - 2000

06.00 ΣΤΗΝ ΕΝΤΑΤΙΚΗ Σειρά

06.50 ΠΑΙΔΙΚΟ ΠΡΟΓΡΑΜΜΑ «Οι σούπερ ήρωες», «Yin Yang Yo!», «Powerpuff girls Z», «Τα σούπερ παιδιά», «Polly pocket», «Peppa: Το γουρουνάκι», «Go, Diego, go!», «Lazy town», «Pichi Pichi Pitch», «Teens days», «Μπομπ ο σφουγγαράκης», «Ben 10: Ultimate Alien», «Οι περιπέτειες του Μαξ», «Gormiti», «Beyblade», «Οι πιγκουίνοι της Μαδαγασκάρης»

13.00 ΕΙΔΗΣΕΙΣ

13.45 ΞΕΝΗ ΤΑΙΝΙΑ «Ερωτικές αναποδιές»

15.30 ΤΑ ΦΙΛΑΡΑΚΙΑ

16.50 CHRISTINE

17.45 ΕΙΔΗΣΕΙΣ

17.50 ΙΑΤΡΙΚΕΣ ΥΠΟΘΕΣΕΙΣ

18.50 ROYAL PAINS

19.45 ΕΙΔΗΣΕΙΣ

21.00 ΕΛΛΗΝΙΚΗ ΤΑΙΝΙΑ «Ζητείται επειγόντως γαμπρός»

23.15 ΞΕΝΗ ΤΑΙΝΙΑ «Λέοντες αντί αμνών»

01.00 ΞΕΝΗ ΤΑΙΝΙΑ «Η ημέρα των ζωντανών νεκρών» Α' τηλεοπτική προβολή

02.45 ΞΕΝΗ ΤΑΙΝΙΑ «Τρεις τρελοί υπερεγκέφαλοι»

ΤΕΤΑΡΤΗ 8/2
«902»
Τηλ. 210.2592.902 - 210.2592.802

07.00 ΠΑΙΔΙΚΟ ΠΡΟΓΡΑΜΜΑ Πολωνικά κινούμενα σχέδια

07.30 ΤΟ ΝΤΟΚΙΜΑΝΤΕΡ ΣΤΟΝ «902» Ντοκιμαντέρ για φύση, ζώα...

08.00 ΚΑΛΗΜΕΡΑ ΜΕ ΤΟΝ «902» Πρωινή ενημερωτική εκπομπή, με τον Ορέστη Παντελόγλου

09.00 Η ΕΛΛΑΔΑ ΚΑΙ Ο ΚΟΣΜΟΣ

10.00 Η ΑΓΟΡΑ ΣΤΗΝ ΤΗΛΕΟΡΑΣΗ

15.00 ΕΙΔΗΣΕΙΣ

15.50 ΕΙΔΗΣΕΙΣ ΣΤΗ ΝΟΗΜΑΤΙΚΗ Σύντομο δελτίο ειδήσεων και ειδήσεις στην ελληνική νοηματική γλώσσα

15.55 ΜΟΥΣΙΚΕΣ ΔΙΑΔΡΟΜΕΣ Με καλό ελληνικό τραγούδι

16.15 ΑΘΛΗΤΙΚΟ ΡΑΝΤΕΒΟΥ Ειδήσεις, ενημέρωση, συζητήσεις από τον αθλητικό χώρο

17.00 ΞΕΝΗ ΣΕΙΡΑ «Το βουνό του διαβόλου» (2ο)

18.00 ΓΕΥΣΕΙΣ ΠΑΡΑΔΟΣΗΣ Θέμα: Παστουρμάς, καβουρμάς, πολίτικοι, αρμένικοι και ρώσικοι μεζέδες, Μπατανιάν

19.00 Η ΕΛΛΑΔΑ ΚΑΙ Ο ΚΟΣΜΟΣ Σειρές ελληνικών και ξένων ντοκιμαντέρ

20.00 ΞΕΝΗ ΣΕΙΡΑ «Ατίθαση Μάικα» (3ο)

20.30 ΚΕΝΤΡΙΚΟ ΔΕΛΤΙΟ ΕΙΔΗΣΕΩΝ

21.30 ΜΟΥΣΙΚΕΣ ΔΙΑΔΡΟΜΕΣ Με καλό ελληνικό τραγούδι

22.00 ΠΑΜΕ ΤΑΞΙΚΑ Ενημερωτική εκπομπή, με τον Ζήση Νούσια

23.00 ΕΙΔΗΣΕΙΣ

23.15 ΜΟΥΣΙΚΟ ΔΙΑΛΕΙΜΜΑ

ΕΤ-1
Τηλ. 210.7761.000

08.00 ΤΟ ΒΙΒΛΙΟ ΠΟΥ ΔΕ ΔΙΑΒΑΖΕ ΚΑΝΕΙΣ (Ε)

08.30 ΝΙΚΟ

09.00 ΟΙ ΠΕΡΙΠΕΤΕΙΕΣ ΤΗΣ ΜΑΝΤΕΛΑΪΝ

09.30 ΜΑΡΘΑ, ΤΟ ΣΚΥΛΑΚΙ ΠΟΥ ΜΙΛΑΕΙ

10.00 ΟΛΑ ΓΙΑ ΤΟΝ ΚΗΠΟ (Ε) «Ανάπλαση κήπου»

10.30 ΑΠΟ ΠΕΤΡΑ ΚΑΙ ΧΡΟΝΟ (Ε)

11.00 ΕΝΑΣ ΚΟΣΜΟΣ ΧΩΡΙΣ ΠΑΓΟΥΣ (Ε)

12.00 ΟΙ ΡΑΚΟΣΥΛΛΕΚΤΕΣ (Ε)

13.00 ΖΩΟΓΡΑΦΙΑ (Ε)

14.00 ΟΥΡΑΝΙΟ ΤΟΞΟ (Ε)

15.00 Η ΜΙΚΡΗ ΛΟΥΛΟΥ

15.30 ΑΣΤΥΝΟΜΟΣ ΣΑΪΝΗΣ

16.00 ΖΑΚ ΚΑΙ ΚΟΝΤΙ ΕΝ ΠΛΩ

16.30 ΑΑΡΟΝ ΣΤΟΟΥΝ (Ε)

17.00 CHANGES (Ε)

17.15 ΤΟ ΜΠΟΥΛΟΥΚΙ (Ε)

19.00 ΣΚΟΝΙΣΜΕΝΑ ΣΥΝΝΕΦΑ (Ε)

20.00 ΤΑ ΠΑΙΔΙΑ ΤΗΣ ΝΙΟΒΗΣ (Ε)

21.00 Η ΖΩΗ ΕΙΝΑΙ ΑΛΛΟΥ «Γιώργος Κιμούλης»

22.00 DOCVILLE «Δ. Σούτσου 21, Αθήνα»

23.00 ΞΕΝΗ ΤΑΙΝΙΑ «Ο χωρισμός»

01.30 ΣΤΑ ΜΟΝΟΠΑΤΙΑ ΤΗΣ ΣΚΕΨΗΣ (Ε)

  • Το πρόγραμμα συνεχίζεται με εκπομπές σε επανάληψη
ΝΕΤ
Τηλ. 210.6066.000

06.00 ΠΡΩΙΝΗ ΕΝΗΜΕΡΩΣΗ

10.00 ΣΥΜΒΑΙΝΕΙ ΤΩΡΑ Ενημερωτική εκπομπή

12.00 ΕΙΔΗΣΕΙΣ

13.00 ΜΕΝΟΥΜΕ ΕΛΛΑΔΑ (Ε)

15.00 ΕΙΔΗΣΕΙΣ

16.00 Ο ΝΙΚΟΣ ΞΥΛΟΥΡΗΣ ΚΑΙ ΤΑ ΤΡΙΑ ΠΟΙΗΜΑΤΑ (Ε)

18.00 ΕΙΔΗΣΕΙΣ

19.00 ΦΩΤΟΣΦΑΙΡΑ (Ε)

19.30 GREEKS: ΟΙ ΕΛΛΗΝΕΣ (Ε) «Το όνειρο του ΝΒΑ»

20.30 EUROLEAGUE ΜΠΑΣΚΕΤ «Αναντολού Εφές - Ολυμπιακός» Απευθείας μετάδοση

22.30 ΜΑΤΩΜΕΝΑ ΚΙΝΗΤΑ (Ε)

24.00 ΕΙΔΗΣΕΙΣ

00.30 ΞΕΝΗ ΤΑΙΝΙΑ «Malcolm X»

  • Το πρόγραμμα συνεχίζεται με εκπομπές σε επανάληψη
ΕΤ-3
Τηλ. 2310.299.400

07.30 ΘΕΡΜΕΣ ΠΟΛΕΙΣ

08.30 ΑΚΡΑΙΟΙ ΤΑΞΙΔΙΩΤΕΣ

09.00 ΤΑΞΙΔΕΥΟΝΤΑΣ ΣΤΗ ΓΗ «Μπουένος Αϊρες»

09.30 ΜΑΓΙΚΟΣ ΚΟΣΜΟΣ

10.00 ΕΛΛΗΝΩΝ ΔΡΩΜΕΝΑ «Το αχ και το αμάν»

10.30 ΕΚΤΗ ΑΙΣΘΗΣΗ

11.00 ΚΑΙΝΟΥΡΙΑ ΜΕΡΑ

12.30 Ο ΥΠΕΡΟΧΟΣ ΒΥΘΟΣ ΤΗΣ ΜΕΣΟΓΕΙΟΥ

13.00 ΕΙΔΗΣΕΙΣ

14.00 ΟΙ ΜΕΓΑΛΥΤΕΡΕΣ ΠΟΛΕΙΣ ΤΟΥ ΚΟΣΜΟΥ «Σίδνεϊ»

15.00 ΤΟΛΜΗ ΚΑΙ ΓΟΗΤΕΙΑ

15.30 ΔΕΙΚΤΗΣ ΕΥΦΥΪΑΣ ΥΨΗΛΟΣ

16.00 ΑΛΗΘΙΝΑ ΣΕΝΑΡΙΑ (Ε)

17.00 ΕΙΔΗΣΕΙΣ

17.15 ΠΕΝΤΕ ΚΑΙ...

18.30 Ο ΚΟΣΜΟΣ ΤΩΝ ΣΠΟΡ

19.00 ΕΛΛΗΝΙΚΗ ΤΑΙΝΙΑ «Γυναικοκρατία»

20.45 ΚΑΚΟΤΡΟΠΟΙ ΑΡΧΑΙΟΙ «Καλιγούλας»

21.45 ΔΕΛΤΙΟ ΚΑΙΡΟΥ

22.00 ΕΙΔΗΣΕΙΣ

23.00 ΑΝΙΧΝΕΥΣΕΙΣ

00.30 ΣΤΑ ΟΡΙΑ

01.30 ΠΕΝΤΕ ΚΑΙ...(Ε)

02.30 ΤΟΛΜΗ ΚΑΙ ΓΟΗΤΕΙΑ (Ε)

03.00 ΕΛΛΗΝΩΝ ΔΡΩΜΕΝΑ (Ε)

03.30 ΑΛΗΘΙΝΑ ΣΕΝΑΡΙΑ (Ε)

04.30 Ο ΗΛΙΘΙΟΣ

05.30 ΑΝΙΧΝΕΥΣΕΙΣ (Ε)

ΑΝΤ1
Τηλ. 210.6886.100

06.00 THE AMAZING RACE

07.00 ΠΡΩΙΝΟ ΑΝΤ1

12.50 ΜΕ ΑΓΑΠΗ Κοινωνική εκπομπή

13.00 ΕΙΔΗΣΕΙΣ

13.30 ΑΚΡΩΣ ΟΙΚΟΓΕΝΕΙΑΚΟΝ (Ε)

14.30 PLAY AND WIN

14.40 ΚΩΝΣΤΑΝΤΙΝΟΥ ΚΑΙ ΕΛΕΝΗΣ (Ε)

15.40 PLAY AND WIN

15.50 ΤΟ ΚΑΦΕ ΤΗΣ ΧΑΡΑΣ (Ε)

16.50 ΕΙΔΗΣΕΙΣ - ΔΕΛΤΙΟ ΣΤΗ ΝΟΗΜΑΤΙΚΗ ΓΛΩΣΣΑ

17.00 MERLIN

18.00 ΕΖΕΛ

19.00 ΕΙΝΑΙ ΣΤΙΓΜΕΣ

20.00 ΕΙΔΗΣΕΙΣ

21.00 ΜΕ ΤΟ ΔΕΞΙ

22.00 FAB 5

23.00 ΡΑΔΙΟ ΑΡΒΥΛΑ

24.00 PRIVATE PRACTICE Ιατρική σειρά

01.00 ΕΙΔΗΣΕΙΣ

01.10 ΜΕ ΑΓΑΠΗ (Ε)

01.20 THE INSIDE

02.20 THE AMAZING RACE

03.20 ΤΟ ΚΑΦΕ ΤΗΣ ΧΑΡΑΣ (Ε)

04.20 ΤΗΛΕΜΑΡΚΕΤΙΝΓΚ

04.50 MOBILE FUN

05.20 ΝΤΑΝΤΑ ΓΙΑ ΟΛΕΣ ΤΙΣ ΔΟΥΛΕΙΕΣ

ALPHA
Τηλ. 212.2124.000

06.00 ΔΕΣΤΕ ΤΟΥΣ (Ε)

07.45 Ο ΑΞΙΑΓΑΠΗΤΟΣ ΡΕΪΜΟΝΤ

08.45 Ο ΒΑΣΙΛΙΑΣ ΤΟΥ ΚΟΥΙΝΣ

09.45 ΜΟΥ ΤΟ ΚΡΑΤΑΣ ΜΑΝΙΑΤΙΚΟ (Ε)

10.45 ΑΝ Μ' ΑΓΑΠΑΣ (Ε)

11.45 ΕΝΤΙΜΟΤΑΤΟΙ... ΚΕΡΑΤΑΔΕΣ (Ε)

12.45 ΕΙΔΗΣΕΙΣ

13.00 ΕΛΕΝΗ Ψυχαγωγική εκπομπή

16.00 ΔΕΣΤΕ ΤΟΥΣ Ψυχαγωγική εκπομπή

17.55 ΕΙΔΗΣΕΙΣ - ΔΕΛΤΙΟ ΣΤΗ ΝΟΗΜΑΤΙΚΗ ΓΛΩΣΣΑ

18.00 ΟΙΚΟΓΕΝΕΙΑΚΕΣ ΙΣΤΟΡΙΕΣ (Ε)

19.00 ΕΙΔΗΣΕΙΣ

20.00 ΚΑΤΙ ΨΗΝΕΤΑΙ

21.00 ΣΠΙΤΙ ΑΠ' ΤΗΝ ΑΡΧΗ (Ε)

22.00 ΕΦΙΑΛΤΗΣ ΣΤΗΝ ΚΟΥΖΙΝΑ (Ε)

23.00 ΟΙΚΟΓΕΝΕΙΑΚΕΣ ΙΣΤΟΡΙΕΣ (Ε)

24.00 ΝΟΜΟΣ ΚΑΙ ΤΑΞΗ: ΕΙΔΙΚΗ ΟΜΑΔΑ

01.00 THE BIG GAME

02.00 ΧΩΡΙΣ ΙΧΝΟΣ Αστυνομική σειρά

03.00 Η ΚΟΥΖΙΝΑ ΤΗΣ ΜΑΜΑΣ (Ε)

04.00 ΑΛΛΑΞΕ ΤΟ (Ε)

05.00 ΤΗΛΕΜΑΡΚΕΤΙΓΚ

05.15 ΕΙΚΟΝΕΣ (Ε)

MEGA
Τηλ. 210.6903.000 - 800.116.900

06.00 ΒΕΡΑ ΣΤΟ ΔΕΞΙ (Ε)

07.00 ΚΟΙΝΩΝΙΑ ΩΡΑ MEGA

10.00 ΠΡΩΙΝΟ MOU

13.10 ΚΛΕΜΜΕΝΑ ΟΝΕΙΡΑ (Ε)

14.00 ΕΙΔΗΣΕΙΣ

15.00 ΟΙ ΒΑΣΙΛΙΑΔΕΣ (Ε)

15.50 Η ΟΙΚΟΓΕΝΕΙΑ ΒΛΑΠΤΕΙ (Ε)

16.50 ΕΙΔΗΣΕΙΣ

17.00 Η ΝΤΑΝΤΑ (Ε)

18.00 ΕΡΩΤΑΣ ΚΑΙ ΤΙΜΩΡΙΑ

19.10 ΚΛΕΜΜΕΝΑ ΟΝΕΙΡΑ

20.00 ΕΙΔΗΣΕΙΣ

21.00 ΟΙ ΒΑΣΙΛΙΑΔΕΣ

21.50 ΞΕΝΗ ΤΑΙΝΙΑ «Ο μπάτσος του Mall»

23.50 ΕΡΕΥΝΑ Ενημερωτική εκπομπή

00.50 ΕΙΔΗΣΕΙΣ

01.30 ΚΛΕΙΣΕ ΤΑ ΜΑΤΙΑ (Ε)

02.30 ΞΕΝΗ ΤΑΙΝΙΑ «Ο μπάτσος του Mall» (Ε)

04.15 ΤΗΛΕΜΑΡΚΕΤΙΝΓΚ

05.00 ΦΙΛΟΔΟΞΙΕΣ (Ε)

STAR
Τηλ. 211.189.1000 - 2000

06.00 ΣΤΗΝ ΕΝΤΑΤΙΚΗ

06.45 ΠΑΙΔΙΚΟ ΠΡΟΓΡΑΜΜΑ «Η τάξη του 3000», «Ο Δαίμονας της Ταζ-μάνια»

07.30 ΠΡΩΙΝΗ ΜΕΛΕΤΗ

10.15 ΝΗΣΤΙΚΟΙ ΠΡΑΚΤΟΡΕΣ (Ε) Εκπομπή μαγειρικής

11.15 ΜΑΡΙΑ, ΑΓΓΕΛΕ ΜΟΥ

12.50 ΕΙΔΗΣΕΙΣ

13.45 MADE IN STAR

15.45 ΜΙΛΑ Κοινωνική εκπομπή

17.45 ΕΙΔΗΣΕΙΣ - Δελτίο στη Νοηματική

17.50 ΦΩΤΗΣ-ΜΑΡΙΑ live Ψυχαγωγική εκπομπή

19.45 ΕΙΔΗΣΕΙΣ

21.00 THE MENTALIST Σειρά

22.00 ΞΕΝΗ ΤΑΙΝΙΑ «Ο χρησμός της πεταλούδας»

00.30 ΑΝΕΞΙΧΝΙΑΣΤΕΣ ΥΠΟΘΕΣΕΙΣ Αστυνομική σειρά

01.30 SUPERNATURAL

02.30 ΞΕΝΗ ΤΑΙΝΙΑ «Σπίτι για πάρτι»

ΠΕΜΠΤΗ 9/2
«902»
Τηλ. 210.2592.902 - 210.2592.802

07.00 ΠΑΙΔΙΚΟ ΠΡΟΓΡΑΜΜΑ Πολωνικά κινούμενα σχέδια

07.30 ΤΟ ΝΤΟΚΙΜΑΝΤΕΡ ΣΤΟΝ «902» Ντοκιμαντέρ για φύση, ζώα...

08.00 ΚΑΛΗΜΕΡΑ ΜΕ ΤΟΝ «902» Πρωινή ενημερωτική εκπομπή. Με τον Ορέστη Παντελόγλου

09.00 ΠΑΜΕ ΤΑΞΙΚΑ (Ε) Ενημερωτική εκπομπή. Με τον Ζήση Νούσια

10.00 Η ΑΓΟΡΑ ΣΤΗΝ ΤΗΛΕΟΡΑΣΗ

15.00 ΕΙΔΗΣΕΙΣ

15.50 ΕΙΔΗΣΕΙΣ ΣΤΗ ΝΟΗΜΑΤΙΚΗ Σύντομο δελτίο ειδήσεων και ειδήσεις στην ελληνική νοηματική γλώσσα

15.55 ΜΟΥΣΙΚΕΣ ΔΙΑΔΡΟΜΕΣ Με καλό ελληνικό τραγούδι

16.15 ΑΘΛΗΤΙΚΟ ΡΑΝΤΕΒΟΥ Ειδήσεις, ενημέρωση, συζητήσεις από τον αθλητικό χώρο

17.00 ΞΕΝΗ ΣΕΙΡΑ «Αναχωρήσεις και επιστροφές» (2ο)

18.00 ΣΤΑ ΜΟΝΟΠΑΤΙΑ ΤΟΥ ΠΟΛΙΤΙΣΜΟΥ

19.00 ΘΕΜΑΤΑ ΠΑΙΔΕΙΑΣ Μια εκπομπή αφιερωμένη στα πολλά και σοβαρά ζητήματα της Παιδείας, τις ρίζες τους και την απαιτούμενη διέξοδο. Με τον Κυριάκο Ιωαννίδη

20.00 Η ΕΛΛΑΔΑ ΚΑΙ Ο ΚΟΣΜΟΣ Ντοκιμαντέρ για φύση, ζώα...

20.30 ΚΕΝΤΡΙΚΟ ΔΕΛΤΙΟ ΕΙΔΗΣΕΩΝ

21.30 ΜΟΥΣΙΚΕΣ ΔΙΑΔΡΟΜΕΣ Με καλό ελληνικό τραγούδι

22.00 ΑΝΑΖΗΤΗΣΕΙΣ Πολιτική, ενημερωτική εκπομπή

23.00 ΕΙΔΗΣΕΙΣ

23.15 ΜΟΥΣΙΚΟ ΔΙΑΛΕΙΜΜΑ

ΕΤ-1
Τηλ. 210.7761.000

08.00 ΤΟ ΒΙΒΛΙΟ ΠΟΥ ΔΕΝ ΔΙΑΒΑΖΕ ΚΑΝΕΙΣ (Ε)

08.30 ΝΙΚΟ

09.00 ΟΙ ΠΕΡΙΠΕΤΕΙΕΣ ΤΗΣ ΜΑΝΤΛΙΝ

09.30 ΜΑΡΘΑ, ΤΟ ΣΚΥΛΑΚΙ ΠΟΥ ΜΙΛΑΕΙ

10.00 ΟΛΑ ΓΙΑ ΤΟΝ ΚΗΠΟ (Ε) «Ανάπλαση κήπου - Κηπουρική κουζίνας»

10.30 ΑΠΟ ΠΕΤΡΑ ΚΑΙ ΧΡΟΝΟ (Ε) «Βέροια: τα θρησκευτικά μνημεία της πόλης»

11.00 BERINGIA: Η ΑΤΛΑΝΤΙΔΑ ΤΟΥ ΒΟΡΡΑ (Ε)

12.00 ΟΙ ΡΑΚΟΣΥΛΛΕΚΤΕΣ (Ε)

13.00 ΖΩΟΓΡΑΦΙΑ (Ε)

14.00 ΟΥΡΑΝΙΟ ΤΟΞΟ (Ε)

15.00 Η ΜΙΚΡΗ ΛΟΥΛΟΥ

15.30 ΑΣΤΥΝΟΜΟΣ ΣΑΪΝΗΣ

16.00 ΖΑΚ ΚΑΙ ΚΟΝΤΙ ΕΝ ΠΛΩ

16.30 ΑΑΡΟΝ ΣΤΟΟΥΝ (Ε)

17.00 CHANGES (Ε)

17.15 ΤΟ ΜΠΟΥΛΟΥΚΙ (Ε)

19.00 ΣΚΟΝΙΣΜΕΝΑ ΣΥΝΝΕΦΑ (Ε)

20.00 ΤΑ ΠΑΙΔΙΑ ΤΗΣ ΝΙΟΒΗΣ (Ε)

21.00 ΕΥΡΗΚΑ 2 (Ε)

22.00 ΠΑΡΑΣΚΗΝΙΟ «Γιώργος Φιλιππίδης»

23.00 ΞΕΝΗ ΤΑΙΝΙΑ «Η πρώτη μέρα της υπόλοιπης ζωής σου»

01.00 ΣΤΑ ΜΟΝΟΠΑΤΙΑ ΤΗΣ ΣΚΕΨΗΣ (Ε)

  • Το πρόγραμμα συνεχίζεται με εκπομπές σε επανάληψη
ΝΕΤ
Τηλ. 210.6066.000

06.00 ΠΡΩΙΝΗ ΕΝΗΜΕΡΩΣΗ Ενημερωτική εκπομπή

10.00 ΣΥΜΒΑΙΝΕΙ ΤΩΡΑ Ενημερωτική εκπομπή

12.00 ΕΙΔΗΣΕΙΣ

13.00 ΜΕΝΟΥΜΕ ΕΛΛΑΔΑ (Ε) Ταξιδιωτική εκπομπή

15.00 ΕΙΔΗΣΕΙΣ

16.00 ΕΧΕΙ ΓΟΥΣΤΟ (Ε)

18.00 ΕΙΔΗΣΕΙΣ

18.15 ΠΟΡΤΡΕΤΑ ΚΑΙ ΔΙΑΔΡΟΜΕΣ ΕΛΛΗΝΩΝ ΑΡΧΙΤΕΚΤΟΝΩΝ (Ε) «Αρης Κωνσταντινίδης»

18.45 ΕΛΛΗΝΕΣ ΓΕΛΟΙΟΓΡΑΦΟΙ (Ε)

19.15 ΣΑΝ ΣΗΜΕΡΑ (Ε)

19.30 ΜΟΝΟΓΡΑΜΜΑ «Ρουσσέτος Παναγιωτάκης»

20.00 ΟΙ ΑΡΧΙΤΕΚΤΟΝΕΣ ΤΗΣ ΑΛΛΑΓΗΣ (Ε)

21.00 ΕΙΔΗΣΕΙΣ

22.00 ΕΞΑΝΤΑΣ (Ε) «29 μέρες (Τυνησία - Εξέγερση)»

23.00 ΦΑΝΤΑΣΜΑΤΑ

24.00 ΕΙΔΗΣΕΙΣ

00.30 ΞΕΝΗ ΤΑΙΝΙΑ «Η γυναίκα του μεγιστάνα»

  • Το πρόγραμμα συνεχίζεται με εκπομπές σε επανάληψη
ΕΤ-3
Τηλ. 2310.299.400

07.30 ΘΕΡΜΕΣ ΠΟΛΕΙΣ

08.30 ΑΚΡΑΙΟΙ ΤΑΞΙΔΙΩΤΕΣ

09.00 ΤΑΞΙΔΕΥΟΝΤΑΣ ΣΤΗ ΓΗ «Κουάλα Λουμπούρ»

09.30 ΜΑΓΙΚΟΣ ΚΟΣΜΟΣ

10.00 ΑΞΙΟΝ ΕΣΤΙ (Ε)

11.00 ΚΑΙΝΟΥΡΙΑ ΜΕΡΑ

12.30 Ο ΥΠΕΡΟΧΟΣ ΒΥΘΟΣ ΤΗΣ ΜΕΣΟΓΕΙΟΥ

13.00 ΕΙΔΗΣΕΙΣ

14.00 ΟΙ ΜΕΓΑΛΥΤΕΡΕΣ ΠΟΛΕΙΣ ΤΟΥ ΚΟΣΜΟΥ «Χονγκ Κονγκ»

15.00 ΤΟΛΜΗ ΚΑΙ ΓΟΗΤΕΙΑ

15.30 ΔΕΙΚΤΗΣ ΕΥΦΥΙΑΣ ΥΨΗΛΟΣ

16.00 ΑΛΗΘΙΝΑ ΣΕΝΑΡΙΑ (Ε)

17.00 ΕΙΔΗΣΕΙΣ

17.15 ΠΕΝΤΕ ΚΑΙ...

18.30 Ο ΚΟΣΜΟΣ ΤΩΝ ΣΠΟΡ

19.00 ΕΛΛΗΝΙΚΗ ΤΑΙΝΙΑ «Η προεδρίνα»

20.45 ΚΑΚΟΤΡΟΠΟΙ ΑΡΧΑΙΟΙ «Κλεοπάτρα»

21.45 ΔΕΛΤΙΟ ΚΑΙΡΟΥ

22.00 ΕΙΔΗΣΕΙΣ

23.00 ΑΛΗΘΙΝΑ ΣΕΝΑΡΙΑ

24.00 CINEMANIA

01.00 ΠΟΥ ΕΙΣΤΕ; ΓΕΓΟΝΟΤΑ ΠΟΥ ΑΛΛΑΞΑΝ ΤΟΝ ΚΟΣΜΟ «Η γενοκτονία της Ρουάντα»

01.30 ΠΕΝΤΕ ΚΑΙ...(Ε)

02.30 ΤΟΛΜΗ ΚΑΙ ΓΟΗΤΕΙΑ (Ε)

03.00 8ο ΦΕΣΤΙΒΑΛ ΕΥΡΩΠΑΪΚΗΣ ΤΗΛΕΟΡΑΣΗΣ - CIRCOM

03.30 ΑΛΗΘΙΝΑ ΣΕΝΑΡΙΑ (Ε)

04.30 Ο ΗΛΙΘΙΟΣ

05.30 ΔΙΑΣΠΟΡΑ (Ε)

ΑΝΤ1
Τηλ. 210.6886.100

06.00 THE AMAZING RACE

07.00 ΠΡΩΙΝΟ ΑΝΤ1

12.50 ΜΕ ΑΓΑΠΗ

13.00 ΕΙΔΗΣΕΙΣ

13.30 ΑΚΡΩΣ ΟΙΚΟΓΕΝΕΙΑΚΟΝ (Ε)

14.30 PLAY AND WIN

14.40 ΚΩΝΣΤΑΝΤΙΝΟΥ ΚΑΙ ΕΛΕΝΗΣ (Ε)

15.40 PLAY AND WIN

15.50 ΤΟ ΚΑΦΕ ΤΗΣ ΧΑΡΑΣ (Ε)

16.50 ΕΙΔΗΣΕΙΣ - ΔΕΛΤΙΟ ΣΤΗ ΝΟΗΜΑΤΙΚΗ ΓΛΩΣΣΑ

17.00 MERLIN

18.00 ΕΚΕΙΝΕΣ ΚΙ ΕΓΩ (Ε)

19.00 ΕΙΝΑΙ ΣΤΙΓΜΕΣ

20.00 ΕΙΔΗΣΕΙΣ

21.00 ΞΕΝΗ ΤΑΙΝΙΑ «Transformers: η εκδίκηση των ηττημένων»

00.10 ΒΡΑΔΥ ΜΕ ΤΟΝ ΠΕΤΡΟ ΚΩΣΤΟΠΟΥΛΟ

01.10 PRIVATE PRACTICE

02.10 ΕΙΔΗΣΕΙΣ

02.20 ΜΕ ΑΓΑΠΗ (Ε)

02.30 THE INSIDE

03.30 THE AMAZING RACE

04.30 ΤΟ ΚΑΦΕ ΤΗΣ ΧΑΡΑΣ (Ε)

05.30 ΤΗΛΕΜΑΡΚΕΤΙΝΓΚ

05.50 MOBILE FUN

ALPHA
Τηλ. 212.2124.000

06.00 ΔΕΣΤΕ ΤΟΥΣ (Ε)

07.45 Ο ΑΞΙΑΓΑΠΗΤΟΣ ΡΕΪΜΟΝΤ

08.45 Ο ΒΑΣΙΛΙΑΣ ΤΟΥ ΚΟΥΙΝΣ

09.45 ΜΟΥ ΤΟ ΚΡΑΤΑΣ ΜΑΝΙΑΤΙΚΟ (Ε)

10.45 ΑΝ Μ' ΑΓΑΠΑΣ (Ε)

11.45 ΕΝΤΙΜΟΤΑΤΟΙ... ΚΕΡΑΤΑΔΕΣ (Ε)

12.45 ΕΙΔΗΣΕΙΣ

13.00 ΕΛΕΝΗ Ψυχαγωγική εκπομπή

16.00 ΔΕΣΤΕ ΤΟΥΣ Ψυχαγωγική εκπομπή

17.55 ΕΙΔΗΣΕΙΣ - ΔΕΛΤΙΟ ΣΤΗ ΝΟΗΜΑΤΙΚΗ ΓΛΩΣΣΑ

18.00 ΟΙΚΟΓΕΝΕΙΑΚΕΣ ΙΣΤΟΡΙΕΣ (Ε)

19.00 ΕΙΔΗΣΕΙΣ

20.00 ΚΑΤΙ ΨΗΝΕΤΑΙ Εκπομπή γαστρονομίας

21.00 ΠΑΜΕ ΠΑΚΕΤΟ

23.00 ΟΙΚΟΓΕΝΕΙΑΚΕΣ ΙΣΤΟΡΙΕΣ (Ε)

24.00 ΝΟΜΟΣ ΚΑΙ ΤΑΞΗ: ΕΙΔΙΚΗ ΟΜΑΔΑ

01.00 THE BIG GAME

02.00 ΧΩΡΙΣ ΙΧΝΟΣ Αστυνομική σειρά

03.00 Η ΚΟΥΖΙΝΑ ΤΗΣ ΜΑΜΑΣ (Ε)

04.00 ΑΛΛΑΞΕ ΤΟ (Ε)

04.50 ΤΗΛΕΜΑΡΚΕΤΙΝΓΚ

05.00 ΕΙΚΟΝΕΣ (Ε)

MEGA
Τηλ. 210.6903.000 - 800.116.900

06.00 ΒΕΡΑ ΣΤΟ ΔΕΞΙ (Ε)

07.00 ΚΟΙΝΩΝΙΑ ΩΡΑ MEGA

10.00 ΠΡΩΙΝΟ MOU

13.10 ΚΛΕΜΜΕΝΑ ΟΝΕΙΡΑ (Ε)

14.00 ΕΙΔΗΣΕΙΣ

15.00 ΟΙ ΒΑΣΙΛΙΑΔΕΣ (Ε)

15.50 Η ΟΙΚΟΓΕΝΕΙΑ ΒΛΑΠΤΕΙ (Ε)

16.50 ΕΙΔΗΣΕΙΣ

17.00 Η ΝΤΑΝΤΑ (Ε)

18.00 ΕΡΩΤΑΣ ΚΑΙ ΤΙΜΩΡΙΑ

19.00 ΚΛΕΜΜΕΝΑ ΟΝΕΙΡΑ Σειρά

20.00 ΕΙΔΗΣΕΙΣ

21.00 ΟΙ ΒΑΣΙΛΙΑΔΕΣ Σειρά

22.00 ΞΕΝΗ ΤΑΙΝΙΑ «Οι άγγελοι του Τσάρλι»

24.00 ΕΡΕΥΝΑ

00.15 ΕΙΔΗΣΕΙΣ

00.30 ΚΛΕΙΣΕ ΤΑ ΜΑΤΙΑ (Ε)

01.30 ΑΠΟΣΤΑΣΗ ΑΝΑΠΝΟΗΣ (Ε)

02.30 ΠΡΟΔΟΣΙΑ (Ε)

03.30 ΣΤΗΝ ΚΟΨΗ ΤΟΥ ΞΥΡΑΦΙΟΥ (Ε)

04.15 ΤΗΛΕΜΑΡΚΕΤΙΝΓΚ

05.00 ΦΙΛΟΔΟΞΙΕΣ (Ε)

STAR
Τηλ. 211.189.1000 - 2000

06.00 ΣΤΗΝ ΕΝΤΑΤΙΚΗ

06.45 ΠΑΙΔΙΚΟ ΠΡΟΓΡΑΜΜΑ «Η τάξη του 3000», «Ο Δαίμονας της Ταζ-μάνια»

07.30 ΠΡΩΙΝΗ ΜΕΛΕΤΗ

10.15 ΝΗΣΤΙΚΟΙ ΠΡΑΚΤΟΡΕΣ (Ε) Εκπομπή μαγειρικής

11.15 ΜΑΡΙΑ, ΑΓΓΕΛΕ ΜΟΥ

12.50 ΕΙΔΗΣΕΙΣ

13.45 MADE IN STAR

15.45 ΜΙΛΑ

17.45 ΕΙΔΗΣΕΙΣ - ΔΕΛΤΙΟ ΣΤΗ ΝΟΗΜΑΤΙΚΗ

17.50 ΦΩΤΗΣ - ΜΑΡΙΑ LIVE

19.45 ΕΙΔΗΣΕΙΣ

21.00 THE MENTALIST Ξένη σειρά

22.00 ΞΕΝΗ ΤΑΙΝΙΑ «27 φορέματα»

00.15 ΑΝΕΞΙΧΝΙΑΣΤΕΣ ΥΠΟΘΕΣΕΙΣ Αστυνομική σειρά

01.15 SUPERNATURAL

02.15 ΞΕΝΗ ΤΑΙΝΙΑ «Θανάσιμη μάχη»

ΠΑΡΑΣΚΕΥΗ 10/2
«902»
Τηλ. 210.2592.902 - 210.2592.802

07.00 ΠΑΙΔΙΚΟ ΠΡΟΓΡΑΜΜΑ Κλασικά κινούμενα σχέδια

07.30 Η ΕΛΛΑΔΑ ΚΑΙ Ο ΚΟΣΜΟΣ Ντοκιμαντέρ για φύση, ζώα...

08.00 ΚΑΛΗΜΕΡΑ ΜΕ ΤΟΝ «902» Πρωινή, ενημερωτική εκπομπή. Με τον Ορέστη Παντελόγλου

09.00 ΑΝΑΖΗΤΗΣΕΙΣ (Ε) Πολιτική ενημερωτική εκπομπή

10.00 Η ΑΓΟΡΑ ΣΤΗΝ ΤΗΛΕΟΡΑΣΗ

15.00 ΕΙΔΗΣΕΙΣ

15.50 ΕΙΔΗΣΕΙΣ ΣΤΗ ΝΟΗΜΑΤΙΚΗ Σύντομο δελτίο ειδήσεων και ειδήσεις στην ελληνική νοηματική γλώσσα

15.55 ΜΟΥΣΙΚΕΣ ΔΙΑΔΡΟΜΕΣ Με καλό ελληνικό τραγούδι

16.15 ΑΘΛΗΤΙΚΟ ΡΑΝΤΕΒΟΥ Ειδήσεις, ενημέρωση, συζητήσεις από τον αθλητικό χώρο

17.05 Η ΕΛΛΑΔΑ ΚΑΙ Ο ΚΟΣΜΟΣ «Σκορπιός, ταραντούλα»

18.00 ΤΟ ΘΕΑΤΡΟ ΣΤΟΝ «902» Θα μεταδοθεί η παιδική θεατρική παράσταση «Η εξαίρεση και ο κανόνας» του Μπρεχτ

19.10 ΛΑΪΚΑ ΣΚΑΛΟΠΑΤΙΑ Καλό λαϊκό τραγούδι με τους Αχιλλέα Γκουγκουστάμο και την «Αλλιώτικη Κομπανία»

20.00 ΔΕΝ ΑΝΘΙΣΑΝ ΜΑΤΑΙΩΣ... (Ε) Εκπομπή αφιερωμένη σε σημαντικούς ανθρώπους της Τέχνης που δεν είναι πια κοντά μας. Με την Σοφία Αδαμίδου

20.30 ΚΕΝΤΡΙΚΟ ΔΕΛΤΙΟ ΕΙΔΗΣΕΩΝ

21.30 ΤΑ ΠΑΝΤΕΛΟΝΙΑ ΕΙΝΑΙ ΠΕΡΙΕΡΓΑ ΡΟΥΧΑ Εκπομπή αφιερωμένη στο καλό ελληνικό τραγούδι και τους δημιουργούς του. Με τον Πάρη Μήτσου

23.00 ΕΙΔΗΣΕΙΣ

23.15 ΜΟΥΣΙΚΟ ΔΙΑΛΕΙΜΜΑ

ΕΤ-1
Τηλ. 210.7761.000

08.00 ΤΟ ΒΙΒΛΙΟ ΠΟΥ ΔΕ ΔΙΑΒΑΖΕ ΚΑΝΕΙΣ (Ε)

08.30 ΝΙΚΟ

09.00 ΑΡΘΟΥΡ

09.30 ΜΑΡΘΑ, ΤΟ ΣΚΥΛΑΚΙ ΠΟΥ ΜΙΛΑ

10.00 ΠΑΡΑΔΟΣΙΑΚΑ ΕΠΑΓΓΕΛΜΑΤΑ ΠΟΥ ΧΑΝΟΝΤΑΙ (Ε)

10.30 ΑΠΟ ΠΕΤΡΑ ΚΑΙ ΧΡΟΝΟ (Ε)

11.00 ΕΚΠΑΙΔΕΥΤΙΚΗ ΤΗΛΕΟΡΑΣΗ

12.00 ΟΙ ΡΑΚΟΣΥΛΛΕΚΤΕΣ (Ε)

12.30 ΜΥΡΤΩ (Ε)

13.00 ΖΩΟΓΡΑΦΙΑ (Ε)

14.00 ΟΥΡΑΝΙΟ ΤΟΞΟ (Ε)

15.00 Η ΜΙΚΡΗ ΛΟΥΛΟΥ

15.30 ΑΣΤΥΝΟΜΟΣ ΣΑΪΝΗΣ

16.00 ΖΑΚ ΚΑΙ ΚΟΝΤΙ ΕΝ ΠΛΩ

16.30 ΑΑΡΟΝ ΣΤΟΟΥΝ

17.00 CHANGES (Ε)

17.15 ΤΟ ΜΠΟΥΛΟΥΚΙ (Ε)

19.00 ΣΚΟΝΙΣΜΕΝΑ ΣΥΝΝΕΦΑ (Ε)

20.00 ΤΑ ΠΑΙΔΙΑ ΤΗΣ ΝΙΟΒΗΣ (Ε)

21.00 ΜΕΣΟΓΕΙΟΣ (Ε) «Λισαβόνα»

22.00 ΣΥΝΑΝΤΗΣΕΙΣ ΜΕ ΑΞΙΟΣΗΜΕΙΩΤΟΥΣ ΑΝΘΡΩΠΟΥΣ (Ε)

23.00 ΡΕΤΡΟΣΠΕΚΤΙΒΑ ΕΛΛΗΝΩΝ ΔΗΜΙΟΥΡΓΩΝ ΤΟΥ ΚΙΝΗΜΑΤΟΓΡΑΦΟΥ «Ηλέκτρα»

01.00 ΣΤΑ ΜΟΝΟΠΑΤΙΑ ΤΗΣ ΣΚΕΨΗΣ (Ε)

  • Το πρόγραμμα συνεχίζεται με εκπομπές σε επανάληψη
ΝΕΤ
Τηλ. 210.6066.000

06.00 ΠΡΩΙΝΗ ΕΝΗΜΕΡΩΣΗ

10.00 ΣΥΜΒΑΙΝΕΙ ΤΩΡΑ

12.00 ΕΙΔΗΣΕΙΣ

13.00 ΜΕΝΟΥΜΕ ΕΛΛΑΔΑ (Ε)

15.00 ΕΙΔΗΣΕΙΣ

16.00 ΕΧΕΙ ΓΟΥΣΤΟ (Ε)

18.00 ΕΙΔΗΣΕΙΣ

18.15 ΠΟΡΤΡΕΤΑ ΚΑΙ ΔΙΑΔΡΟΜΕΣ ΕΛΛΗΝΩΝ ΑΡΧΙΤΕΚΤΟΝΩΝ (Ε) «Πάτροκλος Καραντινός»

18.45 ΣΑΝ ΣΗΜΕΡΑ (Ε)

19.00 ΤΑΞΙΔΕΥΟΝΤΑΣ ΜΕ ΤΗ ΜΑΓΙΑ (Ε) «Αγκόλα»

20.00 ΟΙ ΑΡΧΙΤΕΚΤΟΝΕΣ ΤΗΣ ΑΛΛΑΓΗΣ (Ε) Σειρά ντοκιμαντέρ

21.00 ΕΙΔΗΣΕΙΣ

22.00 ΣΤΑ ΑΚΡΑ

24.00 ΕΙΔΗΣΕΙΣ

00.30 ΞΕΝΗ ΤΑΙΝΙΑ «Ματωμένος Σεπτέμβρης»

  • Το πρόγραμμα συνεχίζεται με εκπομπές σε επανάληψη
ΕΤ-3
Τηλ. 2310.299.400

07.30 ΘΕΡΜΕΣ ΠΟΛΕΙΣ

08.30 ΑΚΡΑΙΟΙ ΤΑΞΙΔΙΩΤΕΣ

09.00 ΤΑΞΙΔΕΥΟΝΤΑΣ ΣΤΗ ΓΗ

09.30 ΜΑΓΙΚΟΣ ΚΟΣΜΟΣ

10.00 ΧΩΡΙΣ ΑΥΤΟΚΙΝΗΤΟ (Ε)

10.30 ΕΝΑΣ ΜΟΝΤΕΡΝΟΣ ΠΑΥΣΑΝΙΑΣ «Πειραιάς»

11.00 ΚΑΙΝΟΥΡΙΑ ΜΕΡΑ

12.30 Ο ΥΠΕΡΟΧΟΣ ΒΥΘΟΣ ΤΗΣ ΜΕΣΟΓΕΙΟΥ

13.00 ΕΙΔΗΣΕΙΣ

14.00 ΧΙΜΠΑΝΤΖΗΔΕΣ: Η ΚΛΗΡΟΔΟΤΗΣΗ ΤΗΣ ΕΞΟΥΣΙΑΣ

15.00 ΤΟΛΜΗ ΚΑΙ ΓΟΗΤΕΙΑ

15.30 ΥΨΗΛΗ ΤΕΧΝΟΛΟΓΙΑ

16.00 ΑΞΙΟΝ ΕΣΤΙ

17.00 ΕΙΔΗΣΕΙΣ

17.15 ΠΕΝΤΕ ΚΑΙ...

18.30 Ο ΚΟΣΜΟΣ ΤΩΝ ΣΠΟΡ

19.30 ΕΛΛΗΝΙΚΗ ΤΑΙΝΙΑ «Η κοροϊδάρα»

21.00 ΤΟ ΜΕΛΛΟΝ...

21.45 ΔΕΛΤΙΟ ΚΑΙΡΟΥ

22.00 ΕΙΔΗΣΕΙΣ

23.00 ΛΑΒΥΡΙΝΘΟΣ

00.30 ΟΝΕΙΡΟΥ ΕΛΛΑΣ (Ε)

01.30 ΠΕΝΤΕ ΚΑΙ... (Ε)

02.30 ΤΟΛΜΗ ΚΑΙ ΓΟΗΤΕΙΑ (Ε)

03.00 ΧΩΡΙΣ ΑΥΤΟΚΙΝΗΤΟ (Ε)

03.30 ΑΛΗΘΙΝΑ ΣΕΝΑΡΙΑ (Ε)

04.30 Ο ΗΛΙΘΙΟΣ

05.30 ΛΑΒΥΡΙΝΘΟΣ (Ε)

ΑΝΤ1
Τηλ. 210.6886.100

06.00 THE AMAZING RACE

07.00 ΠΡΩΙΝΟ ΑΝΤ1 Ζωντανή καθημερινή εκπομπή

12.50 ΜΕ ΑΓΑΠΗ

13.00 ΕΙΔΗΣΕΙΣ

13.30 ΑΚΡΩΣ ΟΙΚΟΓΕΝΕΙΑΚΟΝ (Ε)

14.30 PLAY AND WIN

14.40 ΚΩΝΣΤΑΝΤΙΝΟΥ ΚΑΙ ΕΛΕΝΗΣ (Ε)

15.40 PLAY AND WIN

15.50 ΤΟ ΚΑΦΕ ΤΗΣ ΧΑΡΑΣ (Ε)

16.50 ΕΙΔΗΣΕΙΣ - ΔΕΛΤΙΟ ΣΤΗ ΝΟΗΜΑΤΙΚΗ ΓΛΩΣΣΑ

17.10 GALILEO Εκπομπή γνώσεων

18.00 ΕΚΕΙΝΕΣ ΚΙ ΕΓΩ (Ε)

19.00 ΕΙΝΑΙ ΣΤΙΓΜΕΣ Καθημερινή σειρά

20.00 ΕΙΔΗΣΕΙΣ

21.00 ΕΛΕΥΘΕΡΟΣ & ΩΡΑΙΟΣ

22.00 LAUGH ATTACK

23.15 ΒΡΑΔΥ ΜΕ ΤΟΝ ΠΕΤΡΟ ΚΩΣΤΟΠΟΥΛΟ

00.15 PRIVATE PRAKTICE

01.15 ΕΙΔΗΣΕΙΣ

01.20 ΜΕ ΑΓΑΠΗ (Ε)

01.30 ΞΕΝΗ ΤΑΙΝΙΑ «Η ιστορία της Μάρθα Στιούαρτ»

03.30 THE AMAZING RACE

04.30 ΤΗΛΕΜΑΡΚΕΤΙΝΓΚ

05.10 MOBILE FUN

05.20 ΝΤΑΝΤΑ ΓΙΑ ΟΛΕΣ ΤΙΣ ΔΟΥΛΕΙΕΣ (Ε)

ALPHA
Τηλ. 212.2124.000

06.00 ΔΕΣΤΕ ΤΟΥΣ (Ε)

07.45 Ο ΑΞΙΑΓΑΠΗΤΟΣ ΡΕΪΜΟΝΤ

08.45 Ο ΒΑΣΙΛΙΑΣ ΤΟΥ ΚΟΥΙΝΣ

09.45 ΜΟΥ ΤΟ ΚΡΑΤΑΣ ΜΑΝΙΑΤΙΚΟ (Ε)

10.45 ΑΝ Μ' ΑΓΑΠΑΣ (Ε)

11.45 ΕΝΤΙΜΟΤΑΤΟΙ... ΚΕΡΑΤΑΔΕΣ (Ε)

12.45 ΕΙΔΗΣΕΙΣ

13.00 ΕΛΕΝΗ

16.00 ΔΕΣΤΕ ΤΟΥΣ

17.55 ΕΙΔΗΣΕΙΣ - ΔΕΛΤΙΟ ΣΤΗ ΝΟΗΜΑΤΙΚΗ ΓΛΩΣΣΑ

18.00 ΟΙΚΟΓΕΝΕΙΑΚΕΣ ΙΣΤΟΡΙΕΣ (Ε)

19.00 ΕΙΔΗΣΕΙΣ

20.00 ΚΑΤΙ ΨΗΝΕΤΑΙ

21.00 ΞΕΝΗ ΤΑΙΝΙΑ

23.00 ΟΙΚΟΓΕΝΕΙΑΚΕΣ ΙΣΤΟΡΙΕΣ (Ε)

24.00 ΝΟΜΟΣ ΚΑΙ ΤΑΞΗ: ΕΙΔΙΚΗ ΟΜΑΔΑ Ξένη σειρά

01.00 THE BIG GAME

02.00 ΧΩΡΙΣ ΙΧΝΟΣ Σειρά

03.00 Η ΚΟΥΖΙΝΑ ΤΗΣ ΜΑΜΑΣ (Ε)

04.00 ΑΛΛΑΞΕ ΤΟ (Ε)

05.00 ΤΗΛΕΜΑΡΚΕΤΙΝΓΚ

05.15 ΕΙΚΟΝΕΣ (Ε)

MEGA
Τηλ. 210.6903.000 - 800.116.900

06.00 ΒΕΡΑ ΣΤΟ ΔΕΞΙ (Ε)

07.00 ΚΟΙΝΩΝΙΑ ΩΡΑ MEGA

10.00 ΠΡΩΙΝΟ MOU

13.10 ΚΛΕΜΜΕΝΑ ΟΝΕΙΡΑ (Ε)

14.00 ΕΙΔΗΣΕΙΣ

15.00 ΟΙ ΒΑΣΙΛΙΑΔΕΣ (Ε)

15.50 Η ΟΙΚΟΓΕΝΕΙΑ ΒΛΑΠΤΕΙ (Ε)

16.50 ΕΙΔΗΣΕΙΣ

17.00 Η ΝΤΑΝΤΑ (Ε)

18.00 ΕΡΩΤΑΣ ΚΑΙ ΤΙΜΩΡΙΑ

19.10 ΚΛΕΜΜΕΝΑ ΟΝΕΙΡΑ

20.00 ΕΙΔΗΣΕΙΣ

21.00 ΟΙ ΒΑΣΙΛΙΑΔΕΣ

21.50 ΚΛΙΝΙΚΗ ΠΕΡΙΠΤΩΣΗ

23.00 ΞΕΝΗ ΤΑΙΝΙΑ «Ο εξορκισμός της Εμιλυ Ρόουζ»

00.50 ΕΙΔΗΣΕΙΣ

01.05 ΞΕΝΗ ΤΑΙΝΙΑ (Συνέχεια)

01.30 ΞΕΝΗ ΤΑΙΝΙΑ «Η μεγάλη των αεροσυνοδών σχολή»

03.30 ΣΤΗΝ ΚΟΨΗ ΤΟΥ ΞΥΡΑΦΙΟΥ (E)

04.30 ΤΗΛΕΜΑΡΚΕΤΙΝΓΚ

05.00 ΦΙΛΟΔΟΞΙΕΣ (Ε)

STAR
Τηλ. 211.189.1000 - 2000

06.00 ΣΤΗΝ ΕΝΤΑΤΙΚΗ Κωμική σειρά

06.45 ΠΑΙΔΙΚΟ ΠΡΟΓΡΑΜΜΑ «Η τάξη του 3000», «Ο δαίμονας της Ταζ-μάνια»

07.30 ΠΡΩΙΝΗ ΜΕΛΕΤΗ

10.15 ΝΗΣΤΙΚΟΙ ΠΡΑΚΤΟΡΕΣ

11.15 ΜΑΡΙΑ, ΑΓΓΕΛΕ ΜΟΥ

12.50 ΕΙΔΗΣΕΙΣ

13.45 MADE IN STAR Νεανική εκπομπή

15.45 ΜΙΛΑ

17.45 ΕΙΔΗΣΕΙΣ ΣΤΗ ΝΟΗΜΑΤΙΚΗ ΓΛΩΣΣΑ

17.50 ΦΩΤΗΣ - ΜΑΡΙΑ LIVE

19.45 ΕΙΔΗΣΕΙΣ

21.00 THE MENTALIST Σειρά

22.00 ΞΕΝΗ ΤΑΙΝΙΑ «Βatman begins»

00.45 ΞΕΝΗ ΤΑΙΝΙΑ «Το καρέ της απάτης»

02.30 ΞΕΝΗ ΤΑΙΝΙΑ «10»

ΣΑΒΒΑΤΟ 11/2
«902»
Τηλ. 210.2592.902 - 210.2592.802

07.00 ΠΑΙΔΙΚΟ ΠΡΟΓΡΑΜΜΑ «Τσάρλι Τσάπλιν»

07.45 ΠΑΙΔΙΚΟ ΠΡΟΓΡΑΜΜΑ Διάφορα κινούμενα σχέδια

09.00 Η ΑΓΟΡΑ ΣΤΗΝ ΤΗΛΕΟΡΑΣΗ

15.00 ΕΙΔΗΣΕΙΣ

15.20 Η ΠΑΡΕΑ Ξένη σειρά (13ο)

16.00 Η ΑΓΟΡΑ ΣΤΗΝ ΤΗΛΕΟΡΑΣΗ

17.30 2η ΜΑΤΙΑ Ανασκόπηση των σημαντικότερων γεγονότων της βδομάδας

18.30 ΦΩΤΑΨΙΕΣ ΤΗΣ ΑΛΛΗΣ ΟΧΘΗΣ Ενα ταξίδι στο πολύμορφο και πολύτροπο ανθρώπινο τοπίο της παραδοσιακής μουσικής και της λαϊκής παράδοσης, με συνταξιδιώτη τον Αλέξανδρο Λαμπρίδη

19.30 ΣΤΑ ΕΔΡΑΝΑ ΤΗΣ ΒΟΥΛΗΣ Τα σημαντικότερα της κοινοβουλευτικής δραστηριότητας. Με τον Κώστα Ψωμιάδη

20.30 ΚΕΝΤΡΙΚΟ ΔΕΛΤΙΟ ΕΙΔΗΣΕΩΝ

21.30 ΚΡΑΤΙΚΑ ΣΥΝΟΡΑ Ξένη σειρά (6ο)

22.30 ΜΟΥΣΙΚΕΣ ΔΙΑΔΡΟΜΕΣ Με καλό ελληνικό τραγούδι

23.00 ΕΙΔΗΣΕΙΣ

23.15 ΜΟΥΣΙΚΕΣ ΔΙΑΔΡΟΜΕΣ (Συνέχεια)

ΕΤ-1
Τηλ. 210.7791.000

07.00 ΟΥΡΑΝΙΟ ΤΟΞΟ

08.00 ΕΚΠΑΙΔΕΥΤΙΚΗ ΤΗΛΕΟΡΑΣΗ

10.00 ΜΑΡΘΑ, ΤΟ ΣΚΥΛΑΚΙ ΠΟΥ ΜΙΛΑ

11.00 SONIC UNDERGROUND

11.30 ΑΚΑΔΗΜΙΑ ΜΟΝΟΜΑΧΩΝ

12.00 ΞΕΝΗ ΤΑΙΝΙΑ ΚΙΝΟΥΜΕΝΩΝ ΣΧΕΔΙΩΝ «Ντάμπο το ελεφαντάκι»

13.15 CHANGES «Ελίζα» (Ε)

13.30 MEDITERRANEO

14.00 ΤΟ ΘΕΑΤΡΟ ΣΤΗΝ ΕΡΤ (Ε) «Γιατρός με το στανιό»

16.00 ΞΕΝΗ ΤΑΙΝΙΑ «Δίδυμη μαγεία»

18.10 ΣΤΡΑΤΗΛΑΤΕΣ - ΗΡΩΕΣ ΚΑΙ ΑΧΡΕΙΟΙ «Σπάρτακος» (Ε)

19.00 Η ΕΠΟΧΗ ΤΩΝ ΕΙΚΟΝΩΝ «Γουίλιαμ Κέντριτζ: Ο μαγεμένος αυλός»

20.00 ΕΛΛΗΝΙΚΟ ΝΤΟΚΙΜΑΝΤΕΡ (Ε) «Κρίστιαν Μπολτάνσκι»

21.00 ΞΕΝΗ ΤΑΙΝΙΑ «Σάιμον: ένα μικρό θαύμα»

23.00 ΞΕΝΟ ΝΤΟΚΙΜΑΝΤΕΡ - ΣΥΜΠΑΡΑΓΩΓΗ «City Folk»

23.30 ΞΕΝΗ ΤΑΙΝΙΑ «Θα σε δω ξανά»

01.30 Η ΕΠΟΧΗ ΤΩΝ ΕΙΚΟΝΩΝ (Ε)

  • Το πρόγραμμα συνεχίζεται με εκπομπές σε επανάληψη
ΝΕΤ
Τηλ. 210.6066.000

07.00 ΣΑΒΒΑΤΟΚΥΡΙΑΚΟ ΣΤΗ ΝΕΤ

10.00 ΚΟΙΝΟΒΟΥΛΙΟ ΑΙΧΜΗΣ

11.00 Η ΙΣΤΟΡΙΑ ΤΗΣ ΜΟΔΑΣ (Ε) Ντοκιμαντέρ

12.00 ΕΙΔΗΣΕΙΣ

12.30 ΤΟΠΩΝ ΜΝΗΜΕΣ (Ε) «Το γερμανικό εθνικό οδικό δίκτυο»

13.00 NETWEEK (Ε)

14.00 27 ΤΗΣ ΕΥΡΩΠΗΣ

15.00 ΕΙΔΗΣΕΙΣ

16.00 ΞΕΝΗ ΤΑΙΝΙΑ «Η Ελεν εκπαιδεύεται»

18.00 ΕΙΔΗΣΕΙΣ

18.15 EURONET

19.00 ΠΡΩΤΑΘΛΗΜΑ ΜΠΑΣΚΕΤ ΑΝΔΡΩΝ «Ηλυσιακός - Ρέθυμνο Aegean»

21.00 ΕΙΔΗΣΕΙΣ

22.00 ΣΤΗΝ ΥΓΕΙΑ ΜΑΣ

24.00 ΕΙΔΗΣΕΙΣ

00.30 ΣΤΗΝ ΥΓΕΙΑ ΜΑΣ (Συνέχεια)

02.00 ΞΕΝΗ ΤΑΙΝΙΑ «Ο χασάπης»

  • Το πρόγραμμα συνεχίζεται με εκπομπές σε επανάληψη
ΕΤ-3
Τηλ. 2310.299.400

07.30 ΕΝΤΟΜΟΣΚΟΠΙΟ

07.40 Ο ΠΑΠΠΟΥΣ ΣΤΗΝ ΤΣΕΠΗ ΜΟΥ

07.55 ΜΙΚΡΟΙ ΑΝΘΡΩΠΟΙ

08.05 ΕΛΕΥΘΕΡΟ ΡΑΔΙΟΦΩΝΟ ROSCOE

08.30 Η ΣΑΝΤΙ... ΦΥΣΙΚΑ

10.00 ΔΕΥΤΕΡΗ ΑΝΑΓΝΩΣΗ

12.00 ΑΛΗΘΙΝΟΣ ΠΑΡΑΔΕΙΣΟΣ

13.00 ΕΙΔΗΣΕΙΣ

13.30 ΔΙΑΣΠΟΡΑ

15.00 ΜΝΗΜΗ ΜΟΥ ΣΕ ΛΕΝΕ ΠΟΝΤΟ

16.00 ΤΟΥ ΝΕΡΟΥ ΤΑ ΠΑΡΑΜΥΘΙΑ

16.50 PRE GAME

17.05 ΜΠΑΣΚΕΤ Α1 ΚΑΤΗΓΟΡΙΑΣ «ΠΑΟΚ - Μαρούσι» Απευθείας μετάδοση

19.00 ΕΛΛΗΝΙΚΗ ΤΑΙΝΙΑ «Πατέρα κάτσε φρόνιμα»

21.00 ΟΝΕΙΡΟΥ ΕΛΛΑΣ (Ε)

22.00 ΕΙΔΗΣΕΙΣ

23.00 ΞΕΝΗ ΤΑΙΝΙΑ «Δευτέρες με λιακάδα»

01.00 ΑΞΙΟΝ ΕΣΤΙ (Ε)

02.30 CINEMANIA (Ε)

03.30 Η ΣΑΝΤΙ... ΦΥΣΙΚΑ (Ε)

04.30 ΤΟΥ ΝΕΡΟΥ ΤΑ ΠΑΡΑΜΥΘΙΑ (Ε)

05.30 ΔΕΥΤΕΡΗ ΑΝΑΓΝΩΣΗ (Ε)

ΑΝΤ1
Τηλ. 210.6886.100

06.00 THE AMAZING RACE

07.00 ΤΥΧΗ ΒΟΥΝΟ (Ε)

08.00 ΟΙ ΜΕΝ ΚΑΙ ΟΙ ΔΕΝ (Ε)

09.00 40 ΚΥΜΑΤΑ (Ε)

10.00 ΦΙΛΑ ΤΟ ΒΑΤΡΑΧΟ ΣΟΥ (Ε)

11.00 ΟΙ ΣΤΑΒΛΟΙ ΤΗΣ ΕΡΙΕΤΑΣ ΖΑΪΜΗ (Ε)

12.00 ΘΑ ΒΡΕΙΣ ΤΟ ΔΑΣΚΑΛΟ ΣΟΥ (Ε)

13.00 ΤΑ ΝΕΑ ΤΟΥ ΑΝΤ1

13.30 ΞΕΝΗ ΤΑΙΝΙΑ «Μια απίθανη... απίθανη πτήση»

15.30 COOK SMART BY COCA-COLA (Ε)

15.40 ΛΙΤΣΑ.COM (Ε) Κωμική σειρά

16.50 Ο ΠΟΛΕΜΟΣ ΤΩΝ ΑΣΤΡΩΝ (Ε)

17.50 ΤΑ ΝΕΑ ΤΟΥ ΑΝΤ1 - ΔΕΛΤΙΟ ΣΤΗ ΝΟΗΜΑΤΙΚΗ ΓΛΩΣΣΑ

18.00 ΕΡΓΑΖΟΜΕΝΗ ΓΥΝΑΙΚΑ (Ε)

20.00 ANT1 NEWS

21.00 ΕΠΑΝΑΛΗΨΗ ΕΛΛΗΝΙΚΟΥ ΠΡΟΓΡΑΜΜΑΤΟΣ

22.00 ΕΠΑΝΑΛΗΨΗ ΕΛΛΗΝΙΚΟΥ ΠΡΟΓΡΑΜΜΑΤΟΣ

23.10 ΟΛΑ 12+ Εκπομπή

01.20 ΑΝΤ1 NEWS

01.30 ΞΕΝΗ ΤΑΙΝΙΑ «Η Μέριλυν και εγώ»

03.30 THE AMAZING RACE

04.30 ΤΗΛΕΜΑΡΚΕΤΙΝΓΚ - ΤΗΛΕΑΓΟΡΑ

05.00 MOBILE FUN

05.20 ΝΤΑΝΤΑ ΓΙΑ ΟΛΕΣ ΤΙΣ ΔΟΥΛΕΙΕΣ (Ε)

ALPHA
Τηλ. 212.212.4000

06.00 ΟΔΟΣ ΠΑΡΑΔΕΙΣΟΥ 7 (Ε)

07.00 ΜΗ ΜΑΔΑΣ ΤΗ ΜΑΡΓΑΡΙΤΑ (Ε)

08.00 ΠΙΑΤΣΑ ΚΟΛΩΝΑΚΙ (Ε)

09.00 30ΛΕΠΤΑ ΓΕΥΜΑΤΑ

10.00 ΜΕΣ ΣΤΗΝ ΚΑΛΗ ΧΑΡΑ

14.00 ΕΙΔΗΣΕΙΣ

14.15 HOW CLEAN IS YOUR HOUSE?

15.10 AMERICAN IDOL

17.00 ΔΕΛΤΙΟ ΕΙΔΗΣΕΩΝ ΣΤΗ ΝΟΗΜΑΤΙΚΗ ΓΛΩΣΣΑ

17.05 ΞΕΝΗ ΤΑΙΝΙΑ «Ο κατάσκοπος με τις βελούδινες πατούσες»

19.00 ΕΙΔΗΣΕΙΣ

20.00 30ΛΕΠΤΑ ΓΕΥΜΑΤΑ

21.00 ΞΕΝΗ ΤΑΙΝΙΑ «Μις με το ζόρι 2: Κυκλοφορεί και οπλοφορεί»

23.15 ΞΕΝΗ ΤΑΙΝΙΑ «Kill Bill 1: Volume 1»

01.30 ΞΕΝΗ ΤΑΙΝΙΑ «Τυφλή προδοσία»

03.30 ΤΗΛΕΑΓΟΡΕΣ

03.45 ΜΕΣ ΣΤΗΝ ΚΑΛΗ ΧΑΡΑ (Ε)

MEGA
Τηλ. 210.6903.000 - 800.116.900

06.00 ΒΕΡΑ ΣΤΟ ΔΕΞΙ (Ε)

07.00 MEGA ΣΑΒΒΑΤΟΚΥΡΙΑΚΟ

10.00 MOMMY - ΤΟ ΠΑΙΔΙ ΜΟΥ ΚΙ ΕΓΩ

10.30 ΛΑΚΗΣ Ο ΓΛΥΚΟΥΛΗΣ (Ε)

11.30 Η ΩΡΑ Η ΚΑΛΗ (Ε)

12.30 ΕΡΩΤΑΣ ΚΑΙ ΤΙΜΩΡΙΑ (Ε)

14.00 ΕΙΔΗΣΕΙΣ

14.50 ΞΕΝΗ ΤΑΙΝΙΑ «Μικρός στο μάτι...»

16.40 ΕΛΛΗΝΙΚΗ ΣΕΙΡΑ (Ε)

17.05 ΜΑΤΙΕΣ ΣΤΑ ΓΕΓΟΝΟΤΑ

17.10 ΟΛΑ ΓΙΑ ΤΗΝ ΥΓΕΙΑ MOU

18.10 ΟΙ ΚΗΠΟΥΡΟΙ ΤΟΥ MEGA

19.00 ΓΛΥΚΕΣ ΑΛΧΗΜΕΙΕΣ

20.00 ΚΕΝΤΡΙΚΟ ΔΕΛΤΙΟ ΕΙΔΗΣΕΩΝ

21.00 ΟΜΟΡΦΟΣ ΚΟΣΜΟΣ 2

22.15 ΞΕΝΗ ΤΑΙΝΙΑ «Και μετά ήρθε ο έρωτας»

00.30 ΤΕΛΕΥΤΑΙΑ ΓΕΓΟΝΟΤΑ

00.45 ΞΕΝΗ ΤΑΙΝΙΑ «Τίγρης και Δράκος»

03.00 ΣΤΗΝ ΚΟΨΗ ΤΟΥ ΞΥΡΑΦΙΟΥ (Ε)

04.15 ΤΗΛΕΜΑΡΚΕΤΙΝΓΚ

05.00 ΦΙΛΟΔΟΞΙΕΣ (Ε) Σειρά

STAR
Τηλ. 211.189.10.00-20.00

06.00 ΣΤΗΝ ΕΝΤΑΤΙΚΗ Δραματική σειρά

06.50 STARLAND «Οι σούπερ ήρωες», «Yin Yang Yo!», «Powerpuff girls Z», «Τα σούπερ παιδιά», «Polly Pocket», «Peppa: Το γουρουνάκι», «Ντόρα, η μικρή εξερευνήτρια», «Lazy town», «Jewelpet», «Pichi Pichi Pitch», «Teen days», «Μπομπ ο σφουγγαράκης», «Οι περιπέτειες του Μax», «Ben 10 Ultimate Alien», «Beyblade», «Sylvester and Tweety mysteries»

13.00 ΕΙΔΗΣΕΙΣ

13.45 ΞΕΝΗ ΤΑΙΝΙΑ «Συγκάτοικοι με το ζόρι»

15.30 ΤΑ ΦΙΛΑΡΑΚΙΑ

16.50 THE BIG BANG THEORY

17.45 ΕΙΔΗΣΕΙΣ ΣΤΗ ΝΟΗΜΑΤΙΚΗ ΓΛΩΣΣΑ

18.00 MERCY Σειρά

19.45 ΕΙΔΗΣΕΙΣ

21.00 ΞΕΝΗ ΤΑΙΝΙΑ «Μια Αμερικανίδα στο Τόκιο». Α' τηλεοπτική προβολή

23.00 ΞΕΝΗ ΤΑΙΝΙΑ «American pie: Ο γάμος»

01.00 ΞΕΝΗ ΤΑΙΝΙΑ «Οι μηχανόβιοι»

03.15 ΞΕΝΗ ΤΑΙΝΙΑ «A scanner darkly»




Διαβάστε στο «Ρ»
Ο καιρός
Weather data from openweathermap.org