Πέμπτη 5 Γενάρη 2012
ΡΙΖΟΣΠΑΣΤΗΣ
ΡΙΖΟΣΠΑΣΤΗΣ
Σελίδα 26
ΜΕΣΑ ΕΝΗΜΕΡΩΣΗΣ

ΠΕΜΠΤΗ 5/1
«902»
Τηλ. 210.2592.902 - 210.2592.802

07.00 ΠΑΙΔΙΚΟ ΠΡΟΓΡΑΜΜΑ Πολωνικά κινούμενα σχέδια

07.30 ΤΟ ΝΤΟΚΙΜΑΝΤΕΡ ΣΤΟΝ «902» Μουσειακό ερημητήριο: «Χειμωνιάτικο παλάτι»

08.00 ΚΑΛΗΜΕΡΑ ΜΕ ΤΟΝ «902» Πρωινή ενημερωτική εκπομπή. Με τον Ορέστη Παντελόγλου

09.00 ΣΤΑ ΜΟΝΟΠΑΤΙΑ ΤΟΥ ΠΟΛΙΤΙΣΜΟΥ «Ο βυθός» Ομάδα χορού ΜΥΙΑ

10.00 Η ΑΓΟΡΑ ΣΤΗΝ ΤΗΛΕΟΡΑΣΗ

15.00 ΕΙΔΗΣΕΙΣ

15.50 ΕΙΔΗΣΕΙΣ ΣΤΗ ΝΟΗΜΑΤΙΚΗ Σύντομο δελτίο ειδήσεων και ειδήσεις στην ελληνική νοηματική γλώσσα

15.55 ΜΟΥΣΙΚΕΣ ΔΙΑΔΡΟΜΕΣ Με τον Χρήστο Θηβαίο

16.15 ΑΘΛΗΤΙΚΟ ΡΑΝΤΕΒΟΥ Ειδήσεις, ενημέρωση, συζητήσεις από τον αθλητικό χώρο

17.00 ΞΕΝΗ ΣΕΙΡΑ «Ο δρόμος» (3ο)

18.00 ΕΙΣ ΥΓΕΙΑΝ Θέμα: Ερυθηματώδης λύκος. Επιμέλεια - παρουσίαση: Ειρήνη Μπαλντίδη

19.00 ΘΕΜΑΤΑ ΠΑΙΔΕΙΑΣ Μια εκπομπή αφιερωμένη στα πολλά και σοβαρά ζητήματα της Παιδείας, τις ρίζες τους και την απαιτούμενη διέξοδο. Με τον Κυριάκο Ιωαννίδη

20.00 Η ΕΛΛΑΔΑ ΚΑΙ Ο ΚΟΣΜΟΣ «Μπλε πουλί»

20.30 ΚΕΝΤΡΙΚΟ ΔΕΛΤΙΟ ΕΙΔΗΣΕΩΝ

21.30 ΤΟ ΝΤΟΚΙΜΑΝΤΕΡ ΣΤΟΝ «902» «Κολυμπώντας στο ποτάμι»

23.00 ΕΙΔΗΣΕΙΣ

23.15 ΜΟΥΣΙΚΟ ΔΙΑΛΕΙΜΜΑ

ΕΤ-1
Τηλ. 210.7761.000

08.00 ΨΕΜΑΤΑ ΚΙ ΑΛΗΘΕΙΑ, ΕΤΣΙ ΛΕΝ' ΤΑ ΠΑΡΑΜΥΘΙΑ (Ε)

08.30 ΚΟΥΝΕΛΟΥΠΟΛΗ (Ε)

09.00 ΧΑΝΤΙ ΜΑΝΙ, Ο ΜΑΣΤΟΡΑΚΟΣ (Ε)

09.30 ΣΤΑ ΣΤΑΥΡΟΔΡΟΜΙΑ ΤΗΣ ΖΟΥΓΚΛΑΣ (Ε)

10.00 ΒΟΤΑΝΑ, ΜΥΣΤΙΚΑ ΚΑΙ ΘΕΡΑΠΕΙΕΣ (Ε)

10.30 ΑΠΟ ΠΕΤΡΑ ΚΑΙ ΧΡΟΝΟ (Ε) «Κράβαρα»

11.00 Η ΜΕΓΑΛΗ ΑΝΑΜΟΡΦΩΣΗ ΤΗΣ ΓΗΣ (Ε)

12.00 ΤΑ ΕΠΑΓΓΕΛΜΑΤΑ ΤΗΣ ΘΑΛΑΣΣΑΣ (Ε) «Τα λιβάδια του Ποσειδώνα»

13.00 ΟΥΡΑΝΙΟ ΤΟΞΟ (Ε)

14.00 ΞΕΝΟ ΝΤΟΚΙΜΑΝΤΕΡ

15.00 ΖΑΚ ΚΑΙ ΚΟΝΤΙ ΕΝ ΠΛΩ (Ε)

15.30 ΣΑΜΠΡΙΝΑ, Η ΜΙΚΡΗ ΜΑΓΙΣΣΑ

16.00 ΜΙΑ ΕΥΚΑΙΡΙΑ ΓΙΑ ΤΗ ΣΟΝΙ (Ε)

16.30 ΖΙΚ ΚΑΙ ΛΟΥΘΕΡ (Ε)

17.00 CHALLENGES (Ε)

17.15 ΤΑ ΠΑΙΔΙΑ ΤΗΣ ΝΙΟΒΗΣ (Ε)

19.00 ΕΡΩΤΑΣ ΟΠΩΣ ΕΡΗΜΟΣ (Ε)

20.00 ΕΞΙ ΨΕΜΑΤΑ ΚΑΙ ΜΙΑ ΑΛΗΘΕΙΑ (Ε)

20.45 ΓΛΥΚΑ ΑΝΑΤΟΛΗΣ (Ε)

22.00 ΠΑΡΑΣΚΗΝΙΟ «Ανδρέας Εμπειρίκος»

23.00 ΞΕΝΗ ΤΑΙΝΙΑ «Φωτογραφίζοντας το Παλέρμο»

01.00 ΣΗΜΕΙΟ ART (Ε)

  • Το πρόγραμμα συνεχίζεται με εκπομπές σε επανάληψη
ΝΕΤ
Τηλ. 210.6066.000

06.00 ΠΡΩΙΝΗ ΕΝΗΜΕΡΩΣΗ Ενημερωτική εκπομπή

10.00 ΣΥΜΒΑΙΝΕΙ ΤΩΡΑ Ενημερωτική εκπομπή

12.00 ΕΙΔΗΣΕΙΣ

12.30 ΜΕΝΟΥΜΕ ΕΛΛΑΔΑ (Ε) Ταξιδιωτική εκπομπή

14.10 ΞΕΝΟ ΝΤΟΚΙΜΑΝΤΕΡ

15.00 ΕΙΔΗΣΕΙΣ

15.20 ΧΡΟΝΙΚΑ ΤΗΣ ΜΕΣΟΓΕΙΟΥ (Ε)

16.00 ΕΧΕΙ ΓΟΥΣΤΟ (Ε)

18.00 ΕΙΔΗΣΕΙΣ

18.15 ΣΗΜΕΙΟ ART

19.00 ΠΡΩΤΑΘΛΗΜΑ ΜΠΑΣΚΕΤ Α1 ΑΝΔΡΩΝ «Παναθηναϊκός - Περιστέρι»

21.00 ΕΙΔΗΣΕΙΣ

22.00 ΣΤΗΝ ΥΓΕΙΑ ΜΑΣ Εορταστική εκπομπή

24.00 ΕΙΔΗΣΕΙΣ

00.30 ΣΤΗΝ ΥΓΕΙΑ ΜΑΣ (Συνέχεια)

02.00 ΞΕΝΗ ΤΑΙΝΙΑ «Ζητείται εγκέφαλος για ληστεία»

  • Το πρόγραμμα συνεχίζεται με εκπομπές σε επανάληψη
ΕΤ-3
Τηλ. 2310.299.400

07.30 ΟΙ ΦΤΕΡΩΤΟΙ ΑΥΤΟΚΡΑΤΟΡΕΣ ΤΟΥ ΧΟΛΙΓΟΥΝΤ

08.30 ΑΚΡΑΙΟΙ ΤΑΞΙΔΙΩΤΕΣ

09.00 Ο ΥΠΕΡΟΧΟΣ ΒΥΘΟΣ ΤΗΣ ΜΕΣΟΓΕΙΟΥ

09.30 ΣΥΝΤΑΓΕΣ ΜΕ ΠΕΝΤΕ ΥΛΙΚΑ

10.00 ΑΞΙΟΝ ΕΣΤΙ (Ε)

11.00 ΚΑΙΝΟΥΡΙΑ ΜΕΡΑ

12.30 ΜΑΓΙΚΟΣ ΚΟΣΜΟΣ

13.00 ΕΙΔΗΣΕΙΣ

14.00 ΤΑΞΙΔΙ ΣΤΗΝ ΑΡΑΒΙΑ

15.00 ΤΟΛΜΗ ΚΑΙ ΓΟΗΤΕΙΑ

15.30 ΠΩΣ ΛΕΙΤΟΥΡΓΕΙ;

16.00 ΑΛΗΘΙΝΑ ΣΕΝΑΡΙΑ (Ε)

17.00 ΕΙΔΗΣΕΙΣ

17.15 ΠΕΝΤΕ ΚΑΙ...

18.30 Ο ΚΟΣΜΟΣ ΤΩΝ ΣΠΟΡ

19.00 ΕΛΛΗΝΙΚΗ ΤΑΙΝΙΑ «Ο εμίρης και ο κακομοίρης»

20.45 ΕΠΤΑ ΗΜΕΡΕΣ «Παταγονία»

21.45 ΔΕΛΤΙΟ ΚΑΙΡΟΥ

22.00 ΕΙΔΗΣΕΙΣ

23.00 ΑΛΗΘΙΝΑ ΣΕΝΑΡΙΑ

24.00 CINEMANIA «Η κωμωδία στον ελληνικό κινηματογράφο» Γ' μέρος: 1967-1979

01.00 ΠΟΥ ΕΙΣΤΕ; ΓΕΓΟΝΟΤΑ ΠΟΥ ΑΛΛΑΞΑΝ ΤΟΝ ΚΟΣΜΟ

01.30 ΠΕΝΤΕ ΚΑΙ... (Ε)

02.30 ΤΟΛΜΗ ΚΑΙ ΓΟΗΤΕΙΑ (Ε)

03.00 Ο ΥΠΕΡΟΧΟΣ ΒΥΘΟΣ ΤΗΣ ΜΕΣΟΓΕΙΟΥ (Ε)

03.30 ΑΛΗΘΙΝΑ ΣΕΝΑΡΙΑ (Ε)

04.30 ΥΠΕΥΘΥΝΗ ΕΡΓΑΣΙΑ

05.30 ΔΙΑΣΠΟΡΑ (Ε)

ΑΝΤ1
Τηλ. 210.6886.100

06.00 THE AMAZING RACE

07.00 ΠΡΩΙΝΟ ΑΝΤ1

12.50 ΜΕ ΑΓΑΠΗ

13.00 ΕΙΔΗΣΕΙΣ

13.30 ΑΚΡΩΣ ΟΙΚΟΓΕΝΕΙΑΚΟΝ (Ε)

14.30 PLAY AND WIN

14.40 ΚΩΝΣΤΑΝΤΙΝΟΥ ΚΑΙ ΕΛΕΝΗΣ (Ε)

15.40 PLAY AND WIN

15.50 ΤΟ ΚΑΦΕ ΤΗΣ ΧΑΡΑΣ (Ε)

16.50 ΕΙΔΗΣΕΙΣ - ΔΕΛΤΙΟ ΣΤΗ ΝΟΗΜΑΤΙΚΗ ΓΛΩΣΣΑ

17.00 MERLIN

18.00 ΠΕΙΡΑΣΜΟΣ

20.00 ΕΙΔΗΣΕΙΣ

21.00 ΞΕΝΗ ΤΑΙΝΙΑ «Ολιβερ Τουίστ»

23.40 ΒΡΑΔΥ ΜΕ ΤΟΝ ΠΕΤΡΟ ΚΩΣΤΟΠΟΥΛΟ

00.40 ELI STONE

01.40 ΕΙΔΗΣΕΙΣ

01.50 ΜΕ ΑΓΑΠΗ (Ε)

02.00 REAPER

03.00 ΛΟΛΑ (Ε)

04.00 ΤΟ ΚΑΦΕ ΤΗΣ ΧΑΡΑΣ (Ε)

05.00 ΤΗΛΕΜΑΡΚΕΤΙΝΓΚ

05.30 MOBILE FUN

ALPHA
Τηλ. 212.2124.000

06.00 ΔΕΣΤΕ ΤΟΥΣ (Ε)

07.45 Ο ΑΞΙΑΓΑΠΗΤΟΣ ΡΕΪΜΟΝΤ

08.45 Ο ΒΑΣΙΛΙΑΣ ΤΟΥ ΚΟΥΙΝΣ

09.45 ΜΑΡΓΑΡΙΤΑ (Ε)

10.45 ΑΝ Μ' ΑΓΑΠΑΣ (Ε)

11.45 ΕΝΤΙΜΟΤΑΤΟΙ... ΚΕΡΑΤΑΔΕΣ (Ε)

12.45 ΕΙΔΗΣΕΙΣ

13.00 ΕΛΕΝΗ

16.00 ΔΕΣΤΕ ΤΟΥΣ

17.55 ΕΙΔΗΣΕΙΣ - ΔΕΛΤΙΟ ΣΤΗ ΝΟΗΜΑΤΙΚΗ ΓΛΩΣΣΑ

18.00 ΟΙΚΟΓΕΝΕΙΑΚΕΣ ΙΣΤΟΡΙΕΣ (Ε)

19.00 ΕΙΔΗΣΕΙΣ

20.00 ΚΑΤΙ ΨΗΝΕΤΑΙ (Ε) Εκπομπή γαστρονομίας

21.00 ΠΑΜΕ ΠΑΚΕΤΟ (Ε)

23.00 ΟΙΚΟΓΕΝΕΙΑΚΕΣ ΙΣΤΟΡΙΕΣ (Ε)

24.00 ΝΟΜΟΣ ΚΑΙ ΤΑΞΗ: ΕΙΔΙΚΗ ΟΜΑΔΑ

01.00 THE BIG GAME

02.00 ΙΑΤΡΙΚΕΣ ΕΡΕΥΝΕΣ Σειρά

03.00 ΑΛΛΑΞΕ ΤΟ (Ε)

04.00 PATRAS ALLER RETOUR (Ε)

04.45 ΤΗΛΕΜΑΡΚΕΤΙΝΓΚ

05.00 ΕΙΚΟΝΕΣ (Ε)

MEGA
Τηλ. 210.6903.000 - 800.116.900

06.00 ΒΕΡΑ ΣΤΟ ΔΕΞΙ (Ε)

07.00 ΚΟΙΝΩΝΙΑ ΩΡΑ MEGA

10.00 ΠΡΩΙΝΟ MOU

13.10 ΚΛΕΜΜΕΝΑ ΟΝΕΙΡΑ (Ε)

14.00 ΕΙΔΗΣΕΙΣ

15.00 Η ΖΩΗ ΤΗΣ ΑΛΛΗΣ (Ε)

15.50 PATTY, Η ΠΙΟ ΟΜΟΡΦΗ ΙΣΤΟΡΙΑ

16.50 ΕΙΔΗΣΕΙΣ

17.00 50-50 (Ε)

18.00 ΕΡΩΤΑΣ ΚΑΙ ΤΙΜΩΡΙΑ

19.10 ΚΛΕΜΜΕΝΑ ΟΝΕΙΡΑ Σειρά

20.00 ΕΙΔΗΣΕΙΣ

21.00 Η ΖΩΗ ΤΗΣ ΑΛΛΗΣ Σειρά

21.50 JUNIOR MASTERCHEF

23.00 ΚΛΙΝΙΚΗ ΠΕΡΙΠΤΩΣΗ (Ε)

24.00 DAVID GUETTA: NOTHING BUT THE BEAT Μουσικό πρόγραμμα

01.00 ΕΙΔΗΣΕΙΣ

01.15 L.A.P.D.

02.15 ΕΛΛΗΝΙΚΗ ΣΕΙΡΑ (Ε)

03.15 ΑΜΑΡΤΙΕΣ ΓΟΝΕΩΝ (Ε)

04.15 ΤΗΛΕΜΑΡΚΕΤΙΝΓΚ

05.00 ΦΙΛΟΔΟΞΙΕΣ (Ε)

STAR
Τηλ. 211.189.1000 - 2000

06.00 ΣΤΗΝ ΕΝΤΑΤΙΚΗ

06.45 ΠΑΙΔΙΚΟ ΠΡΟΓΡΑΜΜΑ «Η τάξη του 3000», «Ο Δαίμονας της Ταζ-μάνια»

07.30 ΠΡΩΙΝΗ ΜΕΛΕΤΗ

10.15 ΙΣΤΟΡΙΕΣ ΜΕ ΤΟΥΣ ΤΟΜ ΚΑΙ ΤΖΕΡΙ

10.45 ΣΚΟΥΜΠΙ ΝΤΟΥ

11.15 ΣΑΡΙΤΑ, ΕΙΣΑΙ Η ΖΩΗ ΜΟΥ

12.50 ΕΙΔΗΣΕΙΣ

13.45 MADE IN STAR

15.45 ΜΙΛΑ

17.45 ΕΙΔΗΣΕΙΣ - ΔΕΛΤΙΟ ΣΤΗ ΝΟΗΜΑΤΙΚΗ

17.50 ΦΩΤΗΣ - ΜΑΡΙΑ LIVE

19.45 ΕΙΔΗΣΕΙΣ

21.00 THE MENTALIST Ξένη σειρά

22.00 ΞΕΝΗ ΤΑΙΝΙΑ «Ο μελανόκαρδος»

00.15 ΑΝΕΞΙΧΝΙΑΣΤΕΣ ΥΠΟΘΕΣΕΙΣ Αστυνομική σειρά

01.15 SUPERNATURAL

02.15 ΞΕΝΗ ΤΑΙΝΙΑ «Στον πυρετό της δόξας»




Διαβάστε στο «Ρ»
Ο καιρός
Weather data from openweathermap.org