Σάββατο 5 Γενάρη 2002
ΡΙΖΟΣΠΑΣΤΗΣ
ΡΙΖΟΣΠΑΣΤΗΣ
Σελίδα 29
Τηλεόραση

ΤΗΛΕΟΡΑΣΗ ΣΑΒΒΑΤΟΥ
«902»
Τηλ. 2592.802 - 2592.902

09.00 ΤΗΛΕΠΩΛΗΣΕΙΣ

18.00 ΕΙΔΗΣΕΙΣ

18.15 ΔΕΥΤΕΡΗ ΜΑΤΙΑ Ανασκόπηση των σημαντικότερων γεγονότων της βδομάδας. Επιμέλεια - παρουσίαση: Γιούλη Ασημακοπούλου

19.10 ΕΛΛΗΝΩΝ ΜΟΥΣΑ ΛΑΪΚΗ Το καλό ελληνικό τραγούδι, με τον Γιάννη Λεμπέση

20.00 ΟΙ ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΙ ΑΓΩΝΕΣ ΣΤΟ ΜΙΚΡΟΣΚΟΠΙΟ Ο δημοσιογράφος Γιώργος Λιβέρης συζητάει με: τον χρυσό Ολυμπιονίκη Νίκο Κακλαμανάκη, για το αγώνισμά του το ΜΙΣΤΡΑΛ, την αποκλειστική του αγάπη

21.00 ΕΙΔΗΣΕΙΣ

21.30 ΚΙΝΗΜΑΤΟΓΡΑΦΙΚΗ ΤΑΙΝΙΑ

23.00 ΠΑΡΟΥΣΙΑΣΗ ΧΕΙΡΟΠΟΙΗΤΩΝ ΧΑΛΙΩΝ Ζωντανή σύνδεση με τον Οίκο χειροποίητων χαλιών για την παρουσίαση χειροποίητων χαλιών και έργων τέχνης

24.00 ΕΙΔΗΣΕΙΣ

00.15 ΤΗΛΕΑΓΟΡΕΣ

ΕΤ-1
Τηλ. 7791.626

06.00 ΜΕΛΙ - ΓΑΛΑ (Ε)

ΠΑΙΔΙ TV

08.00 ΤΣΑΚ Ο ΚΑΣΤΟΡΑΣ

08.30 ΓΙΟΧΟ ΑΧΟΪ

08.40 Ο ΚΥΡΙΟΣ ΠΙΓΚΟΥΙΝΟΣ

09.15 Ο ΜΙΚΡΟΣ ΜΠΙΛ

09.45 SYMPHOLLIES

09.50 ΠΕΣ ΤΟ ΚΑΙ ΘΑ ΓΙΝΕΙ

10.20 ΞΕΝΗ ΤΑΙΝΙΑ «Ο πρίγκιπας και ο φτωχός»

12.00 ΟΙ ΠΕΡΙΠΕΤΕΙΕΣ ΤΟΥ ΝΙΚΟΛΑΣ ΝΙΚΕΛΜΠΙ

13.50 ΕΙΔΗΣΕΙΣ - ΚΑΙΡΟΣ

14.00 ΣΑΝ ΠΑΛΙΟ ΣΙΝΕΜΑ

14.15 ΕΛΛΗΝΙΚΗ ΤΑΙΝΙΑ «Διαζύγιο α λα ελληνικά»

16.00 ΑΘΛΗΤΙΣΜΟΣ ΚΑΙ ΘΕΑΜΑ

17.00 ΕΙΔΗΣΕΙΣ - ΚΑΙΡΟΣ

17.15 ΟΛΥΜΠΙΑΔΑ 2004... Η ΑΝΤΙΣΤΡΟΦΗ ΜΕΤΡΗΣΗ

18.00 ΚΑΙΝΟΥΡΙΑ ΖΩΗ

19.00 50 ΛΕΠΤΑ

20.00 ΚΛΗΡΩΣΗ ΛΟΤΤΟ

20.10 ΤΑ ΕΘΙΜΑ ΤΟΥ ΔΩΔΕΚΑΗΜΕΡΟΥ

21.15 ΑΥΛΑΙΑ (Ε)

23.00 ΕΙΔΗΣΕΙΣ - ΚΑΙΡΟΣ

ΓΥΑΛΙΝΟΙ ΗΡΩΕΣ

23.35 ΟΙ ΣΚΛΗΡΟΙ ΤΟΥ ΜΑΪΑΜΙ

00.30 ΟΙ ΕΚΔΙΚΗΤΕΣ

01.30 ΞΕΝΗ ΤΑΙΝΙΑ «Μαύρος κεραυνός»

03.10 ΚΑΙΝΟΥΡΙΑ ΖΩΗ (Ε)

04.10 ΑΘΛΗΤΙΣΜΟΣ ΚΑΙ ΘΕΑΜΑ (Ε)

ΝΕΤ
Τηλ. 6066.000

08.01 ΕΚΠΑΙΔΕΥΤΙΚΗ ΤΗΛΕΟΡΑΣΗ

11.00 ΚΙΝΔΥΝΟΣ ΣΤΗ ΘΑΛΑΣΣΑ (Ε)

11.30 ΖΗΤΗΜΑ ΓΕΥΣΗΣ (Ε)

12.00 ΟΙ ΠΟΛΕΙΣ ΤΟΥ ΚΟΣΜΟΥ (Ε)

13.00 ΤΑΞΙΔΕΥΟΝΤΑΣ ΣΤΗΝ ΑΡΚΤΙΚΗ (Ε)

13.30 ΜΕ ΑΡΕΤΗ ΚΑΙ ΤΟΛΜΗ

14.00 ΙΧΝΗΛΑΤΕΣ

15.00 ΕΙΔΗΣΕΙΣ

15.15 ΞΕΝΗ ΤΑΙΝΙΑ «Ο σκανθαροζούμης»

17.00 ΣΠΟΡ ΣΤΟΝ ΚΟΣΜΟ

17.30 ΣΤΑ ΟΡΙΑ ΤΗΣ ΑΝΤΟΧΗΣ (Ε)

18.00 ΕΙΔΗΣΕΙΣ

18.15 ΠΟΛΙΤΙΚΗ ΑΝΑΣΚΟΠΗΣΗ (Ε)

20.15 ΕΠΙΣΤΗΜΟΝΙΚΑ ΕΠΙΤΕΥΓΜΑΤΑ (Ε)

21.00 ΕΙΔΗΣΕΙΣ - ΑΘΛΗΤΙΚΑ - ΚΑΙΡΟΣ

22.00 ΞΕΝΗ ΤΑΙΝΙΑ «Μανχάταν»

24.00 ΕΙΔΗΣΕΙΣ - ΚΑΙΡΟΣ

00.15 ΣΥΓΧΡΟΝΟΣ ΕΛΛΗΝΙΚΟΣ ΚΙΝΗΜΑΤΟΓΡΑΦΟΣ «Το αίνιγμα»

  • Το πρόγραμμα συνεχίζεται με εκπομπές σε επανάληψη
ΕΤ-3
Τηλ. 031-299.400, 031-299.700

08.01 ΟΙ ΤΡΕΙΣ ΣΩΜΑΤΟΦΥΛΑΚΕΣ

09.00 Η ΟΜΑΔΑ ΑΡΙΘΜΩΝ

09.30 GIMME 6

09.30 ΠΡΟΚΛΗΣΗ

10.30 ΤΑ ΠΟΥΛΙΑ ΤΗΣ ΑΜΕΡΙΚΗΣ

11.00 ΟΝΕΙΡΟΔΡΟΜΙΟ

12.00 ΤΣΙΡΚΟ ΤΟΥ ΚΟΣΜΟΥ

13.30 ΑΠΕΡΑΝΤΟΣ ΟΥΡΑΝΟΣ

14.30 ΕΥΡΩΠΕΡΙΦΕΡΕΙΑ

15.00 ΕΙΔΗΣΕΙΣ

15.30 ΝΟΣΤΟΣ

17.00 ΚΑΘΕ ΤΟΠΟΣ ΚΑΙ ΤΡΑΓΟΥΔΙ

17.30 ΑΝΘΡΩΠΩΝ ΕΡΓΑ

18.30 ANOIXTOI ΟΡΙΖΟΝΤΕΣ

19.00 DESIGN X-treme

19.30 ΡΑΝΤΕΒΟΥ ΜΕ ΤΟΝ ΧΑΡΗ

20.00 ΟΙΚΟΝΟΜΙΑ ΚΑΙ ΑΝΑΠΤΥΞΗ

20.30 ΕΙΔΗΣΕΙΣ

21.00 ΚΟΝΤΡΑΠΟΥΝΤΟ

22.00 ΑΘΛΗΤΙΚΟ ΣΑΒΒΑΤΟΒΡΑΔΟ

23.00 PROFILES «Masters of cinema»

24.00 ΕΙΔΗΣΕΙΣ

00.10 ΞΕΝΗ ΤΑΙΝΙΑ «O λαβύρινθος του πάθους»

02.00 ΝΟΣΤΟΣ (Ε)

03.30 ΕΠΑΝΑΛΗΨΕΙΣ ΕΚΠΟΜΠΩΝ ΚΑΙ ΝΤΟΚΙΜΑΝΤΕΡ

ΑΝΤΕΝΝΑ
Τηλ. 6886.100

06.10 ΣΥΓΚΑΤΟΙΚΟΙ ΣΤΗΝ ΤΡΕΛΑ (Ε)

06.45 ΤΗΛΕΜΑΡΚΕΤΙΝΓΚ - ΤΗΛΕΑΓΟΡΑ

07.00 ΣΤΟΥΝΤΙΟ ΜΕ ΘΕΑ

10.00 ΤΑ ΠΑΡΑΜΥΘΙΑ ΤΩΝ ΑΔΕΛΦΩΝ ΓΚΡΙΜ

10.30 ΑΣΤΥΝΟΜΟΣ ΣΑΪΝΗΣ

11.00 ΝΤΡΑΓΚΟΝΜΠΟΛ

11.30 Η ΣΥΝΩΜΟΣΙΑ ΤΟΥ ΡΟΣΓΟΥΕΛ

12.00 ΠΑΟΥΕΡ ΡΕΪΝΤΖΕΡΣ

12.30 ΤΡΕΛΑ... ΣΩΣΙΒΙΑ

12.55 SUPER GAME

13.00 ΣΟΥΠΕΡ ΣΑΒΒΑΤΟ

14.00 ΤΑ ΝΕΑ ΤΟΥ ΑΝΤ1

14.15 ΞΕΝΗ ΤΑΙΝΙΑ «Spice World η ταινία»

16.10 ΜΠΑΜ BEST OF

16.15 ΕΛΛΗΝΙΚΗ ΤΑΙΝΙΑ «Ο Ηλίας του 16ου»

18.00 ΤΑ ΝΕΑ ΤΟΥ ΑΝΤ1 ΣΕ 5'

18.10 ΕΛΛΗΝΙΚΗ ΤΑΙΝΙΑ (Συνέχεια)

18.30 ΑΚΡΩΣ ΟΙΚΟΓΕΝΕΙΑΚΟΝ (Ε) Εορταστικό

19.30 ΤΑ ΝΕΑ ΤΟΥ ΑΝΤ1

21.00 ΕΛΛΗΝΙΚΗ ΤΑΙΝΙΑ «Μια Ιταλίδα στην Κυψέλη»

23.20 ΘΕΑΤΡΟ «Η Σαλώμη φιλούσε υπέροχα»

24.00 ΝΥΧΤΕΡΙΝΕΣ ΕΙΔΗΣΕΙΣ

00.15 ΘΕΑΤΡΟ (Συνέχεια)

02.30 ΤΜΗΜΑ ΗΘΩΝ (Ε)

03.30 ΘΗΣΑΥΡΟΦΥΛΑΚΙΟ (Ε)

04.10 ΤΗΛΕΜΑΡΚΕΤΙΝΓΚ - ΤΗΛΕΑΓΟΡΑ

04.45 ΞΕΝΗ ΤΑΙΝΙΑ «Φεστιβάλ κωμωδίας»

ALPHA
Τηλ. 4897.777

06.00 PACIFIC BLUE

07.00 ΠΕΡΑ ΑΠΟ ΤΟΝ ΟΡΙΖΟΝΤΑ

08.00 ΠΑΝΟΡΑΜΑ

11.00 ΕΚ ΤΟΥ ΣΥΝΕΓΓΥΣ

12.00 ΕΛΛΗΝΙΚΗ ΤΑΙΝΙΑ «Η υπόσχεση»

14.00 ΕΙΔΗΣΕΙΣ

15.00 ΕΛΛΗΝΙΚΗ ΤΑΙΝΙΑ «Ο ξεροκέφαλος»

17.00 ΥΠΑΣΤΥΝΟΜΟΣ ΡΕΞ

18.00 ΚΑΤΩ ΑΠΟ ΤΗΝ ΑΚΡΟΠΟΛΗ (Ε)

19.30 ΕΙΔΗΣΕΙΣ

21.00 ΕΟΡΤΑΣΤΙΚΟ ΠΡΟΓΡΑΜΜΑ ΜΕ ΤΗ ΡΟΥΛΑ ΚΟΡΟΜΗΛΑ (Ε)

00.45 ΕΙΔΗΣΕΙΣ

01.00 ΞΕΝΗ ΤΑΙΝΙΑ «Εγκλημα στο Μανχάταν»

03.00 ΜΙΑ ΒΡΑΔΙΑ ΣΤΟ RIBA'S

05.00 ΞΕΝΗ ΤΑΙΝΙΑ «Χονδρός - Λιγνός»

MEGA
Τηλ. 6994.224-6994.300

06.00 ΜΑΝΤΕΛΙΝ

06.30 ΟΙ ΠΕΡΙΠΕΤΕΙΕΣ ΤΟΥ ΗΡΑΚΛΗ (Ε)

07.00 ΠΡΩΙΝΕΣ ΣΕΛΙΔΕΣ

09.30 DISNEY CLUB

11.00 ΞΕΝΗ ΤΑΙΝΙΑ «Οικογένεια Ανταμς»

13.00 MEGA STAR

14.00 ΔΕΛΤΙΟ ΕΙΔΗΣΕΩΝ

14.20 ΜΑΖΙ

15.45 TRACTION

16.30 ΕΛΛΗΝΙΚΗ ΤΑΙΝΙΑ «Μια ζωή την έχουμε»

18.15 ΜΑΤΙΕΣ ΣΤΑ ΓΕΓΟΝΟΤΑ

18.20 Ο ΠΙΟ ΑΔΥΝΑΜΟΣ ΚΡΙΚΟΣ (τηλεπαιχνίδι)

19.30 ΚΕΝΤΡΙΚΟ ΔΕΛΤΙΟ ΕΙΔΗΣΕΩΝ

21.00 Σ' ΑΓΑΠΩ - Μ' ΑΓΑΠΑΣ (Ε)

22.30 PRIVE Δέσποινα Βανδή (Ε)

23.45 ΤΕΛΕΥΤΑΙΑ ΓΕΓΟΝΟΤΑ

24.00 ΞΕΝΗ ΤΑΙΝΙΑ «Αόρατος εχθρός»

02.00 ΞΕΝΗ ΤΑΙΝΙΑ «Στα νύχια των κατασκόπων»

03.30 ΑΜΑΡΤΙΕΣ ΓΟΝΕΩΝ Σειρά

04.00 ΤΑ ΜΥΣΤΗΡΙΑ ΤΟΥ ΣΥΜΠΑΝΤΟΣ

STAR
Τηλ. 3481.000

06.00 ΠΑΙΔΙΚΟ ΠΡΟΓΡΑΜΜΑ

12.00 ΗΡΑΚΛΗΣ: ΟΙ ΠΡΩΤΕΣ ΠΕΡΙΠΕΤΕΙΕΣ

12.30 ΣΟΥΙΤ ΒΑΛΕΪ ΧΑΪ

13.00 ΣΤΗ ΛΕΩΦΟΡΟ ΤΟΥ ΜΕΛΡΟΟΥΖ

14.00 ΗΡΑΚΛΗΣ

15.00 ΖΙΝΑ

16.00 ΟΙ ΠΕΡΙΠΕΤΕΙΕΣ ΤΗΣ ΣΙΝΤΝΕΪ ΦΟΞ

17.00 ΞΕΝΗ ΤΑΙΝΙΑ «Ο αόρατος άνθρωπος»

18.00 ΕΙΔΗΣΕΙΣ

19.15 ΛΟΪΣ ΚΑΙ ΚΛΑΡΚ

20.15 ΤΑ ΦΙΛΑΡΑΚΙΑ

21.00 ΜΙΣ ΕΥΡΩΠΗ 2001

23.00 ΛΑΡΓΚΟ ΓΟΥΙΝΤΣ

24.00 ΕΙΔΗΣΕΙΣ

00.15 ΞΕΝΗ ΤΑΙΝΙΑ «Σε κωματώδη κατάσταση»

02.15 ΞΕΝΗ ΤΑΙΝΙΑ «Ο Αφροαμερικάνος»

04.15 ΑΛΙΕΝ ΝΕΪΣΟΝ

05.15 ΑΣΤΕΡΙΑ ΣΤΟ ΠΕΝΤΑΓΡΑΜΜΟ




Διαβάστε στο «Ρ»
Ο καιρός
Weather data from openweathermap.org