Τετάρτη 30 Οχτώβρη 2002
ΡΙΖΟΣΠΑΣΤΗΣ
ΡΙΖΟΣΠΑΣΤΗΣ
Σελίδα 30
Τηλεόραση

ΤΕΤΑΡΤΗ
«902»
Τηλ. 010.2592.802 - 010.2592.902

08.00 ΕΝ... ΤΥΠΟΣ... ΕΙΣ Καθημερινή πρωινή ενημερωτική εκπομπή με τον Ανδρέα Θερμό

15.00 ΕΙΔΗΣΕΙΣ

15.45 ΕΚΠΑΙΔΕΥΤΙΚΗ ΤΗΛΕΟΡΑΣΗ

16.00 ΟΙ ΔΡΟΜΟΙ ΤΗΣ ΛΟΓΟΤΕΧΝΙΑΣ Ο Βαγγέλης Κούτας φιλοξενεί τον συγγραφέα Δημήτρη Σέρβο, σε μια συζήτηση για το βιβλίο του «Παιδομάζωμα» των εκδόσεων «Σύγχρονη Εποχή»

17.00... ΕΙΣ ΥΓΕΙΑΝ (Ε) Η Πόπη Καπετανοπούλου συνομιλεί με την Αλίκη Τζεν, φιλόλογο και ιδρυτικό μέλος της ελληνικής εταιρίας δυσλεξίας, για τη γνωστή και ταυτόχρονα άγνωστη ιδιαιτερότητα της δυσλεξίας

17.30 ΜΟΥΣΙΚΕΣ ΔΙΑΔΡΟΜΕΣ... με τον Λάκη Χαλκιά

18.00 ΔΕΛΤΙΟ ΝΟΗΜΑΤΙΚΗΣ ΓΛΩΣΣΑΣ

18.15 ΑΘΛΗΤΙΚΟ ΡΑΝΤΕΒΟΥ Ειδήσεις, ρεπορτάζ και αναλύσεις για την αθλητική επικαιρότητα στην Ελλάδα και στον κόσμο. Με τους Μιχάλη Χάρο και Κώστα Τσίφτη

19.00 ΜΟΝΟΠΡΑΚΤΟ Η Σοφία Αδαμίδου φιλοξενεί τους: Μιχάλη Παπαδάκη, πρόεδρο του Επιμελητηρίου Εικαστικών Τεχνών, Κωστή Μαλκότση, μέλος ΔΣ του Σωματείου Ελλήνων Ηθοποιών και Δημήτρη Χαλιβελάκη, μέλος του ΔΣ της Εταιρείας Ελλήνων Λογοτεχνών, με θέμα: «Η συζήτηση στη Βουλή της τροποποίησης του νόμου για τις τιμητικές συντάξεις καλλιτεχνών». Στη συζήτηση τηλεφωνικά παρεμβαίνει η ζωγράφος Εύα Μελά

20.00 ΣΤΑ ΜΟΝΟΠΑΤΙΑ ΤΟΥ ΠΟΛΙΤΙΣΜΟΥ Συναυλία Μίλτου Πασχαλίδη

21.00 ΕΙΔΗΣΕΙΣ

22.00 ΠΑΡΕΜΒΟΛΕΣ Ο Γιάννης Χατζηγεωργίου συνομιλεί με τους καλεσμένους του ενόψει του μεγάλου αντιπολεμικού συλλαλητηρίου της Πέμπτης

23.30 ΜΟΥΣΙΚΕΣ ΔΙΑΔΡΟΜΕΣ... από το Φεστιβάλ ΚΝΕ - «Οδηγητή»

24.00 ΕΙΔΗΣΕΙΣ

00.15 ΜΟΥΣΙΚΕΣ ΔΙΑΔΡΟΜΕΣ (Συνέχεια)

ΕΤ-1
Τηλ. 010.7701.911-5

07.30 ΤΑ ΠΡΩΙΝΑΚΙΑ (Ε)

07.50 CHAPI CHAPEAU

08.00 ΨΕΜΑΤΑ ΚΙ ΑΛΗΘΕΙΑ, ΕΤΣΙ ΛΕΝ ΤΑ ΠΑΡΑΜΥΘΙΑ (Ε)

08.30 Ο ΜΙΚΡΟΣ ΚΟΣΜΟΣ ΤΟΥ ΔΑΣΟΥΣ

09.30 ΚΛΕΩΝ ΚΑΙ ΝΕΛΛΗ (Ε)

09.45 ΤΑ ΠΙΤΣΙΡΙΚΙΑ (Ε)

10.00 ΣΟΦΙΤΑ

10.30 ΤΟ ΒΛΕΜΜΑ

11.15 ΓΕΝΝΗΜΕΝΑ ΕΛΕΥΘΕΡΑ

12.15 Η ΚΑΘΗΜΕΡΙΝΗ ΖΩΗ ΣΤΗΝ ΑΡΧΑΙΑ ΕΛΛΑΔΑ «Θρησκευτική ζωή»

12.45 ΑΝΝΑ, Η ΚΥΡΙΑΡΧΟΣ ΤΟΥ ΠΑΙΧΝΙΔΙΟΥ (Ε)

13.50 ΕΙΔΗΣΕΙΣ - ΚΑΙΡΟΣ

14.00 ΑΝΝΑ, Η ΚΥΡΙΑΡΧΟΣ ΤΟΥ ΠΑΙΧΝΙΔΙΟΥ (Συνέχεια)

15.00 ΚΛΗΡΩΣΗ ΕΘΝΙΚΟΥ ΛΑΧΕΙΟΥ

15.15 ΤΟΥ ΚΟΥΤΙΟΥ ΤΑ ΠΑΡΑΜΥΘΙΑ (Ε)

15.45 ΟΙ ΑΤΡΟΜΗΤΟΙ

16.30 ΣΚΙΠΙ

17.00 ΕΙΔΗΣΕΙΣ - ΚΑΙΡΟΣ - ΧΡΗΜΑΤΙΣΤΗΡΙΟ

17.30 ΕΛΛΗΝΙΚΗ ΤΑΙΝΙΑ «Καταραμένη ώρα»

19.00 ΑΓΩΝΑΣ ΒΟΛΕΪ «Παναθηναϊκός - Ολυμπιακός»

21.00 ΑΘΗΝΑ - ΘΕΣΣΑΛΟΝΙΚΗ (Ε)

22.00 ΓΕΩΡΓΙΟΣ ΒΙΖΥΗΝΟΣ - Η ΣΙΩΠΗ ΤΩΝ ΑΓΓΕΛΩΝ (Ε)

23.00 ΕΙΔΗΣΕΙΣ - ΚΑΙΡΟΣ - ΧΡΗΜΑΤΙΣΤΗΡΙΟ

23.30 ΤΖΟΝΑΘΑΝ ΚΡΙΚ (Ε)

00.30 ΟΙ ΕΚΔΙΚΗΤΕΣ

01.30 Ο ΥΠΟΠΤΟΣ ΚΟΣΜΟΣ ΤΟΥ ΤΟΥΙΝ ΠΙΚΣ (Ε)

  • Το πρόγραμμα συνεχίζεται με εκπομπές σε επανάληψη
ΝΕΤ
Τηλ. 010.6066.000

06.00 ΠΡΩΤΗ ΜΑΤΙΑ

10.00 ΟΙ ΑΟΡΑΤΕΣ ΔΥΝΑΜΕΙΣ ΤΩΝ ΖΩΩΝ

10.30 ΠΑΘΟΣ ΓΙΑ ΠΕΡΙΠΕΤΕΙΑ

11.00 ΤΑΞΙΔΙΑ

12.00 ΕΙΔΗΣΕΙΣ - ΧΡΗΜΑΤΙΣΤΗΡΙΟ - ΚΑΙΡΟΣ

13.00 ΑΛΛΗ ΔΙΑΣΤΑΣΗ

15.00 ΕΙΔΗΣΕΙΣ - ΑΘΛΗΤΙΚΑ - ΧΡΗΜΑΤΙΣΤΗΡΙΟ - ΚΑΙΡΟΣ

16.00 ΣΥΝ ΚΑΙ ΠΛΗΝ

18.00 ΕΙΔΗΣΕΙΣ - ΟΙΚΟΝΟΜΙΑ - ΔΕΛΤΙΟ ΣΤΗ ΝΟΗΜΑΤΙΚΗ ΓΛΩΣΣΑ - ΔΕΛΤΙΟ ΑΓΡΟΤΩΝ

19.00 ΕΚΤΟΣ ΓΡΑΜΜΗΣ

20.00 ΤΟ ΜΕΛΛΟΝ ΕΙΝΑΙ ΕΔΩ

21.00 ΕΙΔΗΣΕΙΣ - ΑΘΛΗΤΙΚΑ - ΧΡΗΜΑΤΙΣΤΗΡΙΟ - ΚΑΙΡΟΣ

22.00 ΠΡΩΤΑΓΩΝΙΣΤΕΣ

23.00 ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΙ ΗΡΩΕΣ

23.10 ΑΠΕΝΑΝΤΙ

01.00 ΕΙΔΗΣΕΙΣ ΣΕ ΠΕΝΤΕ ΛΕΠΤΑ

  • Το πρόγραμμα συνεχίζεται με εκπομπές σε επανάληψη
  • Μονόλεπτα δελτία ειδήσεων στις 11.00, 02.00, 03.00, 04.00 και 05.00
ΕΤ-3
Τηλ. 0310.299.400 - 0310.299.700

08.01 Ο ΚΟΣΜΟΣ ΣΤΟ ΕΠΙΚΕΝΤΡΟ

08.30 ΑΠΟ ΤΗΝ ΑΡΧΑΙΟΤΗΤΑ ΣΤΟ ΒΥΖΑΝΤΙΟ - ΙΣΤΟΡΙΚΕΣ ΕΠΟΧΕΣ ΣΤΗ ΜΑΚΕΔΟΝΙΑ Β'

09.00 Η ΑΛΛΗ ΜΕΡΑ

10.30 Ο ΠΛΑΝΗΤΗΣ ΠΙΕΖΕΤΑΙ

11.00 ΤΕΧΝΟΠΟΛΙΣ (Ε)

12.00 ΔΙΚΑΙΩΜΑΤΑ ΚΑΙ ΑΔΙΚΙΕΣ

12.30 Η ΙΣΤΟΡΙΑ ΤΩΝ ΣΙΔΗΡΟΔΡΟΜΩΝ

13.00 ΘΕΣΣΑΛΟΝΙΚΗΣ ΕΓΚΩΜΙΟΝ

13.30 Ο ΚΟΣΜΟΣ ΤΗΣ ΦΥΣΙΚΗΣ ΕΠΙΣΤΗΜΗΣ

13.45 ΜΙΣΕΛ ΜΕ ΜΠΕΣΑΜΕΛ

14.00 ΤΟ ΔΑΣΟΣ, ΠΗΓΗ ΖΩΗΣ

14.30 Η ΕΠΙΚΡΑΤΕΙΑ ΤΗΣ ΕΥΡΩΠΗΣ

15.00 ΕΙΔΗΣΕΙΣ

15.30 ΜΕ ΜΙΑ ΤΡΙΤΗ ΜΑΤΙΑ

17.00 ΑΛΛΑΓΗ ΤΟΠΟΥ

18.00 PIZZ' ANNEX

18.30 ΑΘΛΗΤΙΚΟ ΗΜΙΩΡΟ

19.00 ΠΕΡΙΜΕΤΡΟΣ

19.30 ΥΔΡΟΓΕΙΟΣ

19.55 Ο ΚΟΣΜΟΣ ΤΩΝ ΣΠΟΡ - ΠΑΜΕ ΣΤΟΙΧΗΜΑ

20.30 ΕΙΔΗΣΕΙΣ

21.30 ΘΕΣΣΑΛΟΝΙΚΕΩΝ ΠΟΛΙΣ

22.00 ΞΕΝΗ ΤΑΙΝΙΑ «Οταν λείπει ο γάτος»

24.00 ΕΙΔΗΣΕΙΣ

00.20 ΑΠΕΝΑΝΤΙ

01.30 ΜΠΟΡΕΙ Η ΕΠΙΣΤΗΜΗ ΝΑ ΔΗΜΙΟΥΡΓΗΣΕΙ ΕΝΑΝ ΠΡΩΤΑΘΛΗΤΗ;

  • Το πρόγραμμα συνεχίζεται με εκπομπές σε επανάληψη
ΑΝΤΕΝΝΑ
Τηλ. 010.6886.100

06.00 MOBILE FUN

06.20 ΔΙΠΛΑΝΗ ΠΟΡΤΑ (Ε)

07.00 ΚΑΛΗΜΕΡΑ ΕΛΛΑΔΑ

09.55 Ο ΚΑΙΡΟΣ ΤΗΣ ΕΒΔΟΜΑΔΑΣ

10.00 ΠΡΩΙΝΟΣ ΚΑΦΕΣ

11.00 ΤΑ ΝΕΑ ΤΟΥ ΑΝΤ1 ΣΕ 1'

11.05 ΠΡΩΙΝΟΣ ΚΑΦΕΣ (Συνέχεια)

13.05 FAME STORY

13.10 SUPER GAME

13.15 ΣΟΦΙΑ ΟΡΘΗ (Ε)

14.00 ΤΑ ΝΕΑ ΤΟΥ ΑΝΤ1

14.55 ΧΡΗΜΑ ΚΑΙ ΧΡΗΜΑΤΙΣΤΗΡΙΟ

15.00 ΚΑΙ ΟΙ ΠΑΝΤΡΕΜΕΝΟΙ ΕΧΟΥΝ ΨΥΧΗ (Ε)

15.55 SUPER GAME

16.00 TA ΣΤΡΑΒΑ ΚΑΙ ΑΝΑΠΟΔΑ (Ε)

16.40 FAME STORY

16.45 CHEEK TO CHEEK (E)

17.30 ΤΑ ΝΕΑ ΤΟΥ ΑΝΤ1 - ΕΙΔΗΣΕΙΣ ΣΤΗ ΝΟΗΜΑΤΙΚΗ ΓΛΩΣΣΑ

17.40 Ο ΚΑΙΡΟΣ ΤΗΣ ΕΒΔΟΜΑΔΑΣ

17.45 SUPER GAME

17.50 ΚΑΛΗΜΕΡΑ ΖΩΗ

18.40 ΘΗΣΑΥΡΟΦΥΛΑΚΙΟ

19.20 Η ΛΑΜΨΗ

20.00 ΤΑ ΝΕΑ ΤΟΥ ΑΝΤ1

21.00 ΤΟ ΠΙΟ ΓΛΥΚΟ ΜΟΥ ΨΕΜΑ

21.40 ΟΙ ΣΤΑΥΛΟΙ ΤΗΣ ΕΡΙΕΤΑΣ ΖΑΪΜΗ (Ε)

23.10 ΤΑ ΝΕΑ ΤΟΥ ΑΝΤ1 ΣΕ 1'

23.15 FAME STORY

00.15 ΝΥΧΤΕΡΙΝΕΣ ΕΙΔΗΣΕΙΣ

00.40 ΤΜΗΜΑ ΗΘΩΝ (Ε)

01.40 ΣΤΡΑΣ (Ε)

02.40 MOBILE FUN

03.00 ΤΗΛΕΜΑΡΚΕΤΙΝΓΚ - ΤΗΛΕΑΓΟΡΑ

03.40 ΞΕΝΗ ΤΑΙΝΙΑ «Προειδοποίηση θανάτου»

ALPHA
Τηλ. 010.4897.777

06.00 ΠΡΩΤΗ ΕΝΗΜΕΡΩΣΗ

07.00 ΠΑΝΟΡΑΜΑ

10.00 ΚΑΛΩΣ ΤΟΥΣ!

13.05 ΕΠΕΙΓΟΝΤΩΣ

14.00 ΕΙΔΗΣΕΙΣ

15.00 ΚΑΤΙ ΠΑΙΖΕΙ

16.00 ΔΕΛΤΙΟ ΝΟΗΜΑΤΙΚΗΣ ΓΛΩΣΣΑΣ

16.05 ΘΑ ΣΕ ΔΩ ΣΤΟ ΠΛΟΙΟ (Ε)

17.05 ΜΠΟΡΩ

18.00 ΑΓΩΝΑΣ ΜΠΑΣΚΕΤ «Ολυμπιακός - Παρτιζάν Βελιγραδίου»

20.00 ΕΙΔΗΣΕΙΣ

20.50 ΚΑΤΩ ΑΠΟ ΤΗΝ ΑΚΡΟΠΟΛΗ

21.30 ΠΑΤΡΑ - ΒΕΝΕΤΙΑ

22.30 ΜΙΣ ΝΤΑΙΖΥ

23.30 ΕΠΙ ΞΥΡΟΥ ΑΚΜΗΣ

00.45 ΕΙΔΗΣΕΙΣ

01.00 ΤΟ ΚΑΦΕΝΕΙΟ ΤΩΝ ΦΙΛΑΘΛΩΝ

03.00 ΟΛΑ ΓΙΑ ΤΗΝ ΑΓΑΠΗ (Ε)

04.00 ΤΗΛΕΑΓΟΡΕΣ

04.15 ΜΠΟΡΩ (Ε)

MEGA
Τηλ. 010.6980.900

06.15 ΔΕΛΤΙΟ ΕΙΔΗΣΕΩΝ ΣΤΗ ΝΟΗΜΑΤΙΚΗ ΓΛΩΣΣΑ

06.30 ΠΡΩΤΗ ΕΚΔΟΣΗ

07.00 ΣΗΜΕΡΑ ΜΕ ΤΗΝ ΑΝΝΑ

10.00 ΣΑΝ ΣΤΟ ΣΠΙΤΙ ΣΑΣ

13.10 ΚΑΡΕ ΤΗΣ ΝΤΑΜΑΣ (Ε)

14.00 ΓΕΓΟΝΟΤΑ

15.00 ΨΙΘΥΡΟΙ ΚΑΡΔΙΑΣ (Ε)

15.50 ΣΤΗΝ ΚΟΥΖΙΝΑ ΟΛΟΤΑΧΩΣ

16.20 ΑΚΟΥΣΕ ΜΕ

17.30 ΓΕΓΟΝΟΤΑ

17.50 ΡΩΣΙΚΗ ΡΟΥΛΕΤΑ

18.20 ΑΠΑΓΟΡΕΥΜΕΝΗ ΑΓΑΠΗ

19.00 ΕΙΣΑΙ ΤΟ ΤΑΙΡΙ ΜΟΥ (Ε)

20.00 ΚΕΝΤΡΙΚΟ ΔΕΛΤΙΟ ΕΙΔΗΣΕΩΝ

21.00 Η ΦΑΡΜΑ

21.45 ΕΥΡΩΠΑΪΚΟ ΠΡΩΤΑΘΛΗΜΑ ΠΟΔΟΣΦΑΙΡΟΥ «ΑΕΚ - Γκενκ»

23.45 ΤΕΛΕΥΤΑΙΑ ΓΕΓΟΝΟΤΑ

23.50 ΣΟΥΠΕΡ ΜΠΑΛΑ

02.00 ΞΕΝΗ ΤΑΙΝΙΑ «Ανάσα ζωής»

04.00 BAR (Ε)

05.00 ΑΚΟΥΣΕ ΜΕ (Ε)

STAR
Τηλ. 010.3481.000

06.30 ΠΑΙΔΙΚΕΣ ΣΕΙΡΕΣ

09.00 ΕΙΔΗΣΕΙΣ

10.00 ΛΟΓΙΑ STARάτα

12.00 ΤΟ ΚΛΕΙΔΙ (Ε)

13.00 ΕΙΔΗΣΕΙΣ

14.00 Ο ΚΟΣΜΟΣ ΤΟΥ ΠΑΙΔΙΟΥ

14.05 SUPER STAR

16.00 ΕΙΔΗΣΕΙΣ

16.28 ΔΕΛΤΙΟ ΣΤΗ ΝΟΗΜΑΤΙΚΗ ΓΛΩΣΣΑ

16.30 Η ΥΓΕΙΑ ΚΤΙΖΕΤΑΙ ΚΑΘΕ ΜΕΡΑ

16.35 ΜΕΛΙΤΑ, ΤΟ ΦΛΟΓΕΡΟ ΚΟΡΙΤΣΙ

17.30 ΠΑΛΟΜΑ ΚΑΙ ΛΟΡΕΝΤΖΟ

18.30 ΜΟΝΟΜΑΧΟΣ

19.15 ΕΙΔΗΣΕΙΣ

20.40 ΑΘΛΗΤΙΚΕΣ ΕΙΔΗΣΕΙΣ

20.50 ΤΟ ΧΡΗΜΑ - ΔΕΛΤΙΟ ΚΑΙΡΟΥ

21.00 ΞΕΝΗ ΤΑΙΝΙΑ «Ο θρύλος του 1900»

23.30 ΞΕΝΗ ΤΑΙΝΙΑ «Πέρα από την κόλαση»

01.20 ΕΙΔΗΣΕΙΣ

01.30 ΞΕΝΗ ΤΑΙΝΙΑ «Η φιέστα»

03.45 ΑΣΤΕΡΙΑ ΣΤΟ ΠΕΝΤΑΓΡΑΜΜΟ




Διαβάστε στο «Ρ»

Ο καιρός
Weather data from openweathermap.org