Σάββατο 3 Μάη 2008
ΡΙΖΟΣΠΑΣΤΗΣ
ΡΙΖΟΣΠΑΣΤΗΣ
Σελίδα 26
ΜΕΣΑ ΕΝΗΜΕΡΩΣΗΣ

«902»
Τηλ. 210.2592.902 - 210.2592.802

07.00 ΠΑΙΔΙΚΟ ΠΡΟΓΡΑΜΜΑ Τσάρλι Τσάπλιν: «Η θεραπεία», «Ο Σαρλώ μεταφορέας στο θέατρο»

08.00 Η ΕΛΛΑΔΑ ΚΑΙ Ο ΚΟΣΜΟΣ «Χανιά»

09.00 H ΑΓΟΡΑ ΣΤΗΝ ΤΗΛΕΟΡΑΣΗ

15.00 ΕΙΔΗΣΕΙΣ

15.30 ΑΘΛΗΤΙΚΕΣ ΣΥΝΑΝΤΗΣΕΙΣ Με αγώνες ποδοσφαίρου, βόλεϊ, μπάσκετ... «Ηφαιστος - Θύελλα Μοσχάτου»

17.30 ΚΟΝΤΑ ΣΤΗΝ ΠΑΡΑΔΟΣΗ Παραδοσιακή μουσική και τραγούδια, με τον Παντελή Σούλη

18.30 ΣΕΛΙΔΕΣ ΓΝΩΣΗΣ Η Αννεκε Ιωαννάτου φιλοξενεί τον Βασίλη Οψιμο, Συντονιστή Γραμματέα του ΚΜΕ, σε μια συζήτηση για το «Αντι-Ντίρινγκ» του Φρίντριχ Ενγκελς

19.30 ΚΕΝΤΡΙΚΟ ΔΕΛΤΙΟ ΕΙΔΗΣΕΩΝ

20.30 ΜΑΤΙΕΣ ΣΤΟΝ ΚΟΣΜΟ Η Αννα Μπαλλή συνομιλεί με τους καλεσμένους της για την ενεργειακή κόντρα ΗΠΑ - Ρωσίας και την υπογραφή για την κατασκευή του αγωγού αερίου «South Stream» που πραγματοποιήθηκε κατά την τελευταία επίσκεψη του Ελληνα πρωθυπουργού στη Ρωσία

21.30 ΣΤΑ ΜΟΝΟΠΑΤΙΑ ΤΟΥ ΠΟΛΙΤΙΣΜΟΥ Θα μεταδοθεί η θεατρική παράσταση «Τρία χωρίς Ελένη», από το θεατρικό σχήμα «ΣΧΟΙΝΟΒΑΤΕΣ»

23.30 ΕΙΔΗΣΕΙΣ

24.00 Η ΑΓΟΡΑ ΣΤΗΝ ΤΗΛΕΟΡΑΣΗ

ΕΤ-1
Τηλ. 210.7791.000

08.00 ΕΚΠΑΙΔΕΥΤΙΚΗ ΤΗΛΕΟΡΑΣΗ ΓΙΑ ΠΑΙΔΙΑ, NEOYΣ ΚΑΙ ΕΝΗΛΙΚΕΣ...

10.00 ΓΑΙΑ ΕΛΛΗΝΙΚΗ

10.30 MEDITERRANEO

11.00 ΑΠΟ ΠΕΤΡΑ ΚΑΙ ΧΡΟΝΟ «Αγορές Θεσσαλονίκης»

11.30 «ΑΕΙΝΑΥΤΕΣ», ΟΙ ΕΛΛΗΝΕΣ ΚΑΙ Η ΘΑΛΑΣΣΑ (Ε)

12.00 ΕΛΛΗΝΙΚΟ ΝΤΟΚΙΜΑΝΤΕΡ «Ιερά σκηνώματα Νομού Κοζάνης»

13.00 ΖΩΝΗ ΑΣΦΑΛΕΙΑΣ

13.30 ΝΒΑ PLAY OFF 6ος αγώνας 1ου γύρου

15.00 Η ΚΕΡΚΙΔΑ ΤΟΥ ΣΑΒΒΑΤΟΥ

17.00 ΜΠΑΣΚΕΤ - ΠΡΩΤΑΘΛΗΜΑ Α1 Play off «Αρης - Μαρούσι»

19.00 ΜΠΑΣΚΕΤ - ΠΡΩΤΑΘΛΗΜΑ Α1 Play off «ΠΑΟ - Ολύμπια Λάρισας»

21.00 ΚΛΗΡΩΣΗ ΛΟΤΤΟ

21.05 Η ΖΩΗ ΕΙΝΑΙ ΑΛΛΟΥ «Κατερίνα Μιλάκοβιτς»

22.00 ΡΙΜΕΪΚ

23.00 ΕΙΔΗΣΕΙΣ - ΑΘΛΗΤΙΚΑ - ΚΑΙΡΟΣ

24.00 ΝΕΟ ΣΙΝΕΜΑ ΑΠ' ΟΛΟ ΤΟΝ ΚΟΣΜΟ - ΑΓΓΛΙΑ «Σαρκική εξάρτηση»

  • Το πρόγραμμα συνεχίζεται με εκπομπές σε επανάληψη
ΝΕΤ
Τηλ. 210.6066.000

05.50 ΣΑΒΒΑΤΟΚΥΡΙΑΚΟ ΣΤΗ ΝΕΤ

DISNEY FESTIVAL

10.00 DARKWING DUCK

10.30 ΗΡΑΚΛΗΣ

11.00 BUZZ LIGHT YEAR OF STAR COMMAND

11.30 TALE SPIN

12.00 ΕΙΔΗΣΕΙΣ

12.30 ΕΙΝΑΙ Ο,ΤΙ ΚΑΛΥΤΕΡΟ

13.30 Ο ΘΑΥΜΑΣΤΟΣ ΚΟΣΜΟΣ ΤΟΥ DISNEY «Ο Ηρακλής πέρα από το μύθο»

15.00 ΕΙΔΗΣΕΙΣ

16.00 ΥΓΕΙΑ ΓΙΑ ΟΛΟΥΣ

17.00 Η ΑΛΛΗ ΟΨΗ

18.00 ΕΙΔΗΣΕΙΣ

19.00 ΞΕΝΗ ΤΑΙΝΙΑ «Εξομολογήσεις μιας έφηβης» Α΄ τηλεοπτική μετάδοση

21.00 ΕΙΔΗΣΕΙΣ

22.00 ΣΤΗΝ ΥΓΕΙΑ ΜΑΣ

--Στις 24.00 θα μεταδοθεί μονόλεπτο Δελτίο Ειδήσεων

01.00 ΣΤΑ ΑΚΡΑ (Ε) «Πατήρ Φιλόθεος Φάρος»

  • Το πρόγραμμα συνεχίζεται με εκπομπές σε επανάληψη
ΕΤ-3
Τηλ. 2310.299.400

08.00 ΕΞΩ ΑΠΟ ΤΟ ΠΑΡΕΛΘΟΝ «Κατάρρευση»

08.50 MOTO GP - ΔΟΚΙΜΑΣΤΙΚΑ (ΚΙΝΑ)

10.00 ΓΕΝΝΗΜΕΝΑ ΕΛΕΥΘΕΡΑ

10.30 ΤΟ ΖΩΟ ΠΟΥ ΑΓΑΠΩ

11.00 ΑΠΟΣΤΟΛΗ ΣΤΗΝ ΑΡΚΤΙΚΗ «Μεγάλες περιπέτειες»

12.00 ΓΝΩΡΙΖΩ ΤΟ ΠΑΙΔΙ ΜΟΥ;

13.00 ΕΙΔΗΣΕΙΣ

13.30 ΔΙΑΣΠΟΡΑ

15.00 ΑΠΕΥΘΕΙΑΣ ΜΕΤΑΔΟΣΗ ΠΟΔΟΣΦΑΙΡΙΚΟΥ ΑΓΩΝΑ Β΄ ΕΘΝΙΚΗΣ «Ηλυσιακός - ΠΑΣ Γιάννινα»

17.00 ΕΛΛΗΝΙΚΗ ΤΑΙΝΙΑ «Ο κακός, ψυχρός και ανάποδος»

18.30 ΑΞΙΟΝ ΕΣΤΙ

19.30 ΕΙΔΗΣΕΙΣ - ΚΑΙΡΟΣ

20.30 8ο ΤΣΙΡΚΟ ΜΑΣΙΜΟ

21.30 Η ΠΑΡΕΑ ΜΑΣ

24.00 ΕΙΔΗΣΕΙΣ

00.20 ΚΑΙΡΟΣ

00.30 ΧΡΥΣΗ ΟΘΟΝΗ «Χόκους Πόκους»

  • Το πρόγραμμα συνεχίζεται με εκπομπές σε επανάληψη
ΑΝΤ1
Τηλ. 210.6886.100

06.00 ΕΚΕΙΝΕΣ ΚΙ ΕΓΩ (Ε)

08.00 ΒΟΤΚΑ ΠΟΡΤΟΚΑΛΙ (Ε)

09.00 ΤΟ ΠΙΟ ΓΛΥΚΟ ΜΟΥ ΨΕΜΑ (Ε)

09.45 ΚΑΛΟΜΕΛΕΤΑ ΚΙ ΕΡΧΕΤΑΙ

13.00 ΤΑ ΝΕΑ ΤΟΥ ΑΝΤ1

13.45 ΣΟΥΠΕΡ ΣΑΒΒΑΤΟ

14.40 ΜΕ ΑΓΑΠΗ (Ε)

14.50 ΞΕΝΗ ΤΑΙΝΙΑ «Ιντιάνα Τζόουνς: Οι κυνηγοί της χαμένης κιβωτού»

17.20 ΤΑ ΝΕΑ ΤΟΥ ΑΝΤ1 - ΔΕΛΤΙΟ ΣΤΗ ΝΟΗΜΑΤΙΚΗ ΓΛΩΣΣΑ

17.40 ΜΕ ΑΓΑΠΗ (Ε)

17.50 ΕΛΛΗΝΙΚΗ ΤΑΙΝΙΑ «Ενας μάγκας στα σαλόνια»

20.00 ΤΑ ΝΕΑ ΤΟΥ ΑΝΤ1

21.00 ΘΕΑΤΡΙΚΗ ΠΑΡΑΣΤΑΣΗ «Κατά λάθος αστυνομικός»

24.00 8 ΟΛΑ (Ε)

00.40 ΕΙΔΗΣΕΙΣ

00.50 8 ΟΛΑ (Συνέχεια)

02.20 ΠΟΤΕ ΔΕΝ ΕΙΝΑΙ ΑΡΓΑ

03.20 ΤΗΛΕΜΑΡΚΕΤΙΝΓΚ - ΤΗΛΕΑΓΟΡΑ

03.50 ΓΟΝΕΙΣ ΜΕ ΤΑ ΟΛΑ ΤΟΥΣ

ALPHA
Τηλ. 212.212.4000

05.50 STUDIO ALPHA

10.00 ΑΥΤΟΣ ΜΑΣ ΕΛΕΙΠΕ

13.00 Η ΚΟΥΖΙΝΑ ΤΗΣ ΜΑΜΑΣ

14.00 ΕΙΔΗΣΕΙΣ

14.30 Η ΜΗΧΑΝΗ ΤΟΥ ΧΡΟΝΟΥ

15.30 ΟΥΤΕ ΓΑΤΑ, ΟΥΤΕ ΖΗΜΙΑ

16.30 ΑΛΛΑΞΕ ΤΟ

17.45 ΔΕΛΤΙΟ ΕΙΔΗΣΕΩΝ

18.00 ΕΛΛΗΝΙΚΗ ΤΑΙΝΙΑ «Ο τρελοπενηντάρης»

20.00 ΕΙΔΗΣΕΙΣ

21.00 LIFE & STYLE: ΓΥΝΑΙΚΕΣ ΤΗΣ ΧΡΟΝΙΑΣ (Ε)

24.00 ΚΟΙΤΑ ΤΙ ΕΚΑΝΕΣ (Ε)

01.30 ΕΙΔΗΣΕΙΣ

01.45 ΚΟΙΤΑ ΤΙ ΕΚΑΝΕΣ (Συνέχεια)

02.15 ΠΑΜΕ ΓΗΠΕΔΟ

03.15 ΤΗΛΕΑΓΟΡΕΣ

03.30 BELISSIMA

MEGA
Τηλ. 210.6903.000 - 800.116.900

06.00 ΑΠΟ ΝΩΡΙΣ... ΚΑΙ ΤΟ ΣΑΒΒΑΤΟΚΥΡΙΑΚΟ

07.00 MEGA ΣΑΒΒΑΤΟΚΥΡΙΑΚΟ

10.00 ΜΟΜΜΥ - ΤΟ ΠΑΙΔΙ ΜΟΥ ΚΙ ΕΓΩ

10.15 ΤΟ ΚΟΚΚΙΝΟ ΔΩΜΑΤΙΟ (Ε)

12.00 SUMUSU

13.00 MEGA STAR

14.00 ΕΙΔΗΣΕΙΣ

14.50 TRACTION

15.30 ΕΥΤΥΧΙΣΜΕΝΟΙ ΜΑΖΙ (Ε)

16.30 Ι-4 ΛΟΥΦΑ ΚΑΙ ΑΠΑΛΛΑΓΗ: ΠΩΣ ΓΥΡΙΣΤΗΚΕ Η ΤΑΙΝΙΑ

17.00 ΤΑ ΣΥΝΟΡΑ ΤΗΣ ΑΓΑΠΗΣ

18.00 TAXI GIRL

19.00 ΜΠΟΥΚΙΑ ΚΑΙ ΣΥΧΩΡΙΟ

20.00 ΕΙΔΗΣΕΙΣ

21.00 ΣΤΟ ΠΑΡΑΠΕΝΤΕ (Ε)

22.00 ΛΑΤΡΕΜΕΝΟΙ ΜΟΥ ΓΕΙΤΟΝΕΣ (Ε)

23.00 ΜΑΥΡΑ ΜΕΣΑΝΥΧΤΑ (Ε)

24.00 ΞΕΝΗ ΤΑΙΝΙΑ «Ενοχη σιωπή»

00.50 ΕΙΔΗΣΕΙΣ

01.05 ΞΕΝΗ ΤΑΙΝΙΑ (Συνέχεια)

02.15 ΞΕΝΗ ΤΑΙΝΙΑ «Κλέφτες και Αστυνόμοι»

04.15 ΤΗΛΕΜΑΡΚΕΤΙΝΓΚ

05.00 ΣΑΪΜΠΟΡΓΚ 009 Ξένη σειρά

STAR
Τηλ. 210.3481.000

07.30 ΠΑΙΔΙΚΟ ΠΡΟΓΡΑΜΜΑ

13.00 ΕΙΔΗΣΕΙΣ

13.45 ΞΕΝΗ ΤΑΙΝΙΑ «Η μεγάλη των μπάτσων σχολή Νο 4»

15.45 ΤΑ ΦΙΛΑΡΑΚΙΑ (5ος κύκλος)

16.45 ΤΟ ΜΥΣΤΙΚΟ ΤΟΥ ΒΟΥΝΟΥ Ξένη σειρά

17.40 ΕΙΔΗΣΕΙΣ - ΔΕΛΤΙΟ ΣΤΗ ΝΟΗΜΑΤΙΚΗ ΓΛΩΣΣΑ

17.45 ΦΙΛΟΙ ΓΙΑ ΠΑΝΤΑ Σειρά

18.45 ΙΑΤΡΙΚΕΣ ΥΠΟΘΕΣΕΙΣ

19.45 ΕΙΔΗΣΕΙΣ

21.00 FORD BOYARD IV

22.30 ΞΕΝΗ ΤΑΙΝΙΑ «Mad city»

01.00 ΞΕΝΗ ΤΑΙΝΙΑ «Το χρήμα στο λαιμό σου»

02.45 ΞΕΝΗ ΤΑΙΝΙΑ «Επικίνδυνα χρόνια»

05.15 ΑΣΤΕΡΙΑ ΣΤΟ ΠΕΝΤΑΓΡΑΜΜΟ

ΕΝΑ ΚΕΝΤΡΙΚΗΣ ΕΛΛΑΔΟΣ
Τηλ. 22310.51180

12.30 ΣΤΟ ΡΥΘΜΟ ΤΗΣ ΑΓΟΡΑΣ Νέα από την αγορά

14.15 ΤΑΔΕ ΕΦΗ

14.20 ΣΤΙΓΜΕΣ ΤΟΥ ΑΙΩΝΑ

14.30 ΜΕΣΗΜΒΡΙΝΟ ΔΕΛΤΙΟ ΕΙΔΗΣΕΩΝ

15.15 ΤΑΔΕ ΕΦΗ

15.20 ΓΑΙΑ ΕΛΛΗΝΙΚΗ Αγροτική εκπομπή

16.00 ΚΙΝΟΥΜΕΝΑ ΣΧΕΔΙΑ

16.55 ΤΑΔΕ ΕΦΗ

17.00 ΜΟΥΣΙΚΟ ΑΦΙΕΡΩΜΑ

19.00 ΤΑΔΕ ΕΦΗ

19.05 ΞΕΝΗ ΤΑΙΝΙΑ

20.25 ΤΑΔΕ ΕΦΗ

20.30 ΚΕΝΤΡΙΚΟ ΔΕΛΤΙΟ ΕΙΔΗΣΕΩΝ

21.45 ΤΑΔΕ ΕΦΗ

21.50 ΞΕΝΗ ΤΑΙΝΙΑ

23.45 ΤΑΔΕ ΕΦΗ

23.50 ΝΥΧΤΕΡΙΝΟ ΔΕΛΤΙΟ ΕΙΔΗΣΕΩΝ

00.15 ΤΑΔΕ ΕΦΗ

00.20 ΣΤΙΓΜΕΣ ΤΟΥ ΑΙΩΝΑ

00.30 ΞΕΝΗ ΤΑΙΝΙΑ

02.00 ΜΟΥΣΙΚΟ ΑΦΙΕΡΩΜΑ




Διαβάστε στο «Ρ»

Ο καιρός
Weather data from openweathermap.org