Πέμπτη 28 Οχτώβρη 2010
ΡΙΖΟΣΠΑΣΤΗΣ
ΡΙΖΟΣΠΑΣΤΗΣ
Σελίδα 30
ΜΕΣΑ ΕΝΗΜΕΡΩΣΗΣ

ΤΟ ΣΗΜΕΡΙΝΟ ΠΡΟΓΡΑΜΜΑ
«902»
Τηλ. 210.2592.902 - 210.2592.802

07.00 ΤΟ ΝΤΟΚΙΜΑΝΤΕΡ ΣΤΟΝ «902» «Σαλβαντόρ Νταλί. Με αφορμή μια έκθεση»

07.45 ΠΑΙΔΙΚΟ ΠΡΟΓΡΑΜΜΑ Οι περιπέτειες του Μπάτσον και του Ράστι «Η κοιλάδα με τις γαλοπούλες»

09.00 ΣΤΑ ΜΟΝΟΠΑΤΙΑ ΤΟΥ ΠΟΛΙΤΙΣΜΟΥ Παραδοσιακοί χοροί στο θέατρο Δώρα Στράτου

10.00 Η ΑΓΟΡΑ ΣΤΗΝ ΤΗΛΕΟΡΑΣΗ

15.00 ΕΙΔΗΣΕΙΣ

15.30 ΚΙΝΗΜΑΤΟΓΡΑΦΙΚΗ ΤΑΙΝΙΑ «Η μαύρη φούστα»

16.30 ΣΤΑ ΜΟΝΟΠΑΤΙΑ ΤΟΥ ΠΟΛΙΤΙΣΜΟΥ «Μάνα κουράγιο». Από τη θεατρική ομάδα του 18ΑΝΩ

17.30 ΠΑΝΩ ΑΠ' ΟΛΑ ΤΟ ΠΟΔΟΣΦΑΙΡΟ Ξένη σειρά (4ο)

18.00 ΜΟΥΣΙΚΕΣ ΔΙΑΔΡΟΜΕΣ Με τραγούδια του Μάνου Λοΐζου

19.00 ΚΥΜΑΤΑ ΤΗΣ ΜΑΥΡΗΣ ΘΑΛΑΣΣΑΣ Ξένη σειρά (8ο)

20.00 Η ΕΛΛΑΔΑ ΚΑΙ Ο ΚΟΣΜΟΣ «Η φύση» (2ο)

20.30 ΚΕΝΤΡΙΚΟ ΔΕΛΤΙΟ ΕΙΔΗΣΕΩΝ

21.30 ΑΦΙΕΡΩΜΑ ΣΤΗΝ 28η ΟΚΤΩΒΡΙΟΥ Η πορεία τόσο των διεθνών εξελίξεων όσο και των εσωτερικών, ανάμεσα στον πρώτο και το δεύτερο παγκόσμιο πόλεμο. Επιμέλεια - παρουσίαση: Παύλος Ρούφας

23.00 ΕΙΔΗΣΕΙΣ

23.15 ΜΟΥΣΙΚΟ ΔΙΑΛΕΙΜΜΑ

ΕΤ-1
Τηλ. 210.7761.000

08.30 ΟΙ ΗΡΩΕΣ ΠΟΛΕΜΟΥΝ ΣΑΝ ΕΛΛΗΝΕΣ (Ε)

09.30 ΣΥΝΑΝΤΗΣΕΙΣ ΜΕ ΤΗ ΜΗΤΕΡΑ ΜΟΥ ΛΕΛΑ ΚΑΡΑΓΙΑΝΝΗ (Ε)

10.00 ΔΟΞΟΛΟΓΙΑ

10.30 ΔΗΜΟΤΙΚΑ ΗΡΩΙΚΑ ΤΡΑΓΟΥΔΙΑ

11.00 ΠΑΡΕΛΑΣΗ

12.10 ΣΑΝ ΠΑΡΑΜΥΘΙ «Δημήτρης Μάργαρης - Ο ταχυδρόμος του πολέμου»

12.45 ΤΟ ΘΕΑΤΡΟ ΤΗΣ ΔΕΥΤΕΡΑΣ «Οι Γερμανοί ξανάρχονται»

14.15 ΧΡΗΣΤΟΥ ΛΕΟΝΤΗ «Καταχνιά: Κατοχή - Αντίσταση - Απελευθέρωση»

15.30 Η ΑΠΙΘΑΝΗ ΚΙΜ

16.00 ΖΙΚ ΚΑΙ ΛΟΥΘΕΡ

16.30 AARON STONE

17.00 ΑΤΙΘΑΣΑ ΝΙΑΤΑ

18.00 ΤΟ ΛΕΜΟΝΟΔΑΣΟΣ

19.00 ΜΑΡΤΥΡΙΕΣ (Ε) «Τα ελληνικά νιάτα πολεμούν το ναζισμό»

20.00 ΜΝΗΜΕΣ ΚΑΙ ΚΕΙΜΕΝΑ (Ε)

21.30 ΑΛΛΟΣ ΔΡΟΜΟΣ ΔΕΝ ΥΠΗΡΧΕ

23.00 ΕΙΔΗΣΕΙΣ - ΑΘΛΗΤΙΚΑ - ΟΙΚΟΝΟΜΙΑ - ΚΑΙΡΟΣ

23.40 ΣΑΝ ΣΗΜΕΡΑ ΤΟΝ 20ό ΑΙΩΝΑ (Ε)

24.00 ΚΑΚΟΛΥΡΙ 5/44... Η ΙΣΤΟΡΙΑ ΜΙΑΣ ΜΕΡΑΣ

01.30 ΕΓΚΛΗΜΑ ΚΑΙ ΕΡΕΥΝΑ (Ε)

  • Το πρόγραμμα συνεχίζεται με εκπομπές σε επανάληψη
ΝΕΤ
Τηλ. 210.6066.000

06.00 ΠΡΩΙΝΗ ΕΝΗΜΕΡΩΣΗ

10.00 ΣΥΜΒΑΙΝΕΙ ΤΩΡΑ Ενημερωτική εκπομπή

12.00 ΕΙΔΗΣΕΙΣ

13.00 ΜΕΝΟΥΜΕ ΕΛΛΑΔΑ - Best of

15.00 ΕΙΔΗΣΕΙΣ

16.00 ΞΕΝΗ ΤΑΙΝΙΑ «Ζένον, το κορίτσι του 21ου αιώνα»

18.00 ΕΙΔΗΣΕΙΣ

18.30 ΑΝ ΖΗΣΟΥΜΕ, ΘΑ ΕΧΟΥΜΕ ΝΑ ΛΕΜΕ ΙΣΤΟΡΙΕΣ

19.15 ΕΛΛΗΝΙΚΗ ΤΑΙΝΙΑ «Ψηλά τα χέρια Χίτλερ»

21.00 ΕΙΔΗΣΕΙΣ

21.45 EUROLEAGUE - ΜΠΑΣΚΕΤ «Παναθηναϊκός - ΤΣΣΚΑ Μόσχας»

23.45 ΤΟ ΚΟΥΤΙ ΤΗΣ ΠΑΝΔΩΡΑΣ

  • Στις 24.00 θα μεταδοθεί πεντάλεπτο δελτίο ειδήσεων
  • Το πρόγραμμα συνεχίζεται με εκπομπές σε επανάληψη
ΕΤ-3
Τηλ. 2310.299.400

07.30 ΘΕΣΣΑΛΟΝΙΚΗ, ΤΟΠΟΣ - ΙΣΤΟΡΙΑ «Θέρμη, πόλις Ελλήνων Θρηίκων»

08.00 Ο ΤΟΠΟΣ ΚΑΙ ΤΟ ΤΡΑΓΟΥΔΙ ΤΟΥ

09.00 ΕΛΛΗΝΙΚΗ ΤΑΙΝΙΑ «Ο άνθρωπος του τρένου»

11.00 ΠΑΡΕΛΑΣΗ

12.30 Η ΘΕΣΣΑΛΟΝΙΚΗ ΤΗΣ ΝΟΣΤΑΛΓΙΑΣ ΜΑΣ «Πόλεμος 1940»

13.00 ΕΙΔΗΣΕΙΣ

13.30 ΑΛΗΘΙΝΑ ΣΕΝΑΡΙΑ «Οι ήρωες περιμένουν»

14.30 ΤΟΛΜΗ ΚΑΙ ΓΟΗΤΕΙΑ

15.30 ΜΑΓΙΚΟΣ ΚΟΣΜΟΣ

16.30 Η ΚΟΥΖΙΝΑ ΤΗΣ ΜΑΜΑΣ (Ε)

17.00 ΕΛΛΗΝΙΚΗ ΤΑΙΝΙΑ «Είναι ένας τρελός... τρελός Βέγγος»

18.30 Ο ΚΟΣΜΟΣ ΤΩΝ ΖΩΩΝ

19.00 ΠΡΟΣΤΑΤΕΥΟΝΤΑΣ ΤΗ ΦΥΣΗ

19.50 ΟΙ ΚΟΡΕΣ ΤΟΥ ΜΑΚ ΛΕΟΝΤ

20.50 ΑΛΗΘΙΝΑ ΣΕΝΑΡΙΑ

21.45 ΔΕΛΤΙΟ ΚΑΙΡΟΥ

22.00 ΕΙΔΗΣΕΙΣ

23.00 ΠΑΓΕΤΩΝΕΣ

24.00 CINEMANIA

01.00 Ο ΑΡΧΟΝΤΑΣ ΤΟΥ ΣΙΠΑΝ

02.00 ΤΑ ΜΕΓΑΛΥΤΕΡΑ ΜΥΣΤΗΡΙΑ ΤΟΥ ΚΟΣΜΟΥ «Πριγκίπισσα Νταϊάνα: δυστύχημα ή συνωμοσία;»

02.30 ΤΟΛΜΗ ΚΑΙ ΓΟΗΤΕΙΑ (Ε)

03.30 ΑΛΗΘΙΝΑ ΣΕΝΑΡΙΑ (Ε)

04.30 ΚΑΘΗΜΕΡΙΝΑ (Ε)

05.30 ΕΠΙΧΕΙΡΗΣΗ ΠΕΡΙΒΑΛΛΟΝ (Ε)

06.30 BALKAN EXPRESS (Ε)

ΑΝΤ1
Τηλ. 210.6886.100

06.00 ΚΑΙ ΟΙ ΠΑΝΤΡΕΜΕΝΟΙ ΕΧΟΥΝ ΨΥΧΗ (Ε)

07.00 ΚΑΛΗΜΕΡΑ ΕΛΛΑΔΑ

10.00 10 ΜΕ 1 ΜΑΖΙ

12.50 ΜΕ ΑΓΑΠΗ

13.00 ΕΙΔΗΣΕΙΣ

13.30 ΑΚΡΩΣ ΟΙΚΟΓΕΝΕΙΑΚΟΝ (Ε)

14.30 ΚΩΝΣΤΑΝΤΙΝΟΥ ΚΑΙ ΕΛΕΝΗΣ (Ε)

15.30 ΤΟ ΚΑΦΕ ΤΗΣ ΧΑΡΑΣ (Ε)

16.50 ΕΙΔΗΣΕΙΣ - ΔΕΛΤΙΟ ΣΤΗ ΝΟΗΜΑΤΙΚΗ ΓΛΩΣΣΑ

17.00 KISMET

19.00 DEAL Τηλεπαιχνίδι

20.00 ΕΙΔΗΣΕΙΣ

21.00 ΞΕΝΗ ΤΑΙΝΙΑ «Braveheart»

00.15 ΕΓΚΛΗΜΑΤΑ (Ε)

01.15 ΕΙΔΗΣΕΙΣ

01.20 ΜΕ ΑΓΑΠΗ (Ε)

01.25 ΚΑΡΜΑ (Ε)

02.25 EUROPEAN POKER TOUR

03.25 ΚΑΘΡΕΦΤΗ, ΚΑΘΡΕΦΤΑΚΙ (Ε)

04.25 ΤΗΛΕΜΑΡΚΕΤΙΝΓΚ

05.05 MOBILE FUN

05.25 ΣΤΡΙΒΕΙΝ ΔΙΑ ΤΟΥ ΑΡΡΑΒΩΝΟΣ (Ε)

ALPHA
Τηλ. 212.2124.000

07.00 ΠΑΝΩ ΣΤΗΝ ΩΡΑ

10.00 ΚΑΦΕΣ ΜΕ ΤΗΝ ΕΛΕΝΗ

13.00 ΕΙΔΗΣΕΙΣ

13.15 ΚΟΥΣ ΚΟΥΣ ΤΟ ΜΕΣΗΜΕΡΙ

16.00 ΔΕΣΤΕ ΤΟΥΣ

17.15 ΕΙΔΗΣΕΙΣ - ΔΕΛΤΙΟ ΣΤΗ ΝΟΗΜΑΤΙΚΗ ΓΛΩΣΣΑ

17.20 ΔΕΣΤΕ ΤΟΥΣ (Συνέχεια)

18.00 ΟΙΚΟΓΕΝΕΙΑΚΕΣ ΙΣΤΟΡΙΕΣ

19.00 ΕΙΔΗΣΕΙΣ

20.00 ΚΑΤΙ ΨΗΝΕΤΑΙ

21.00 BIG BROTHER

22.00 ΕΦΙΑΛΤΗΣ ΣΤΗΝ ΚΟΥΖΙΝΑ

23.00 ΠΑΜΕ ΠΑΚΕΤΟ

24.00 ΒΡΑΔΥ Talk show

01.00 ΟΙ ΙΣΤΟΡΙΕΣ ΤΟΥ ΑΣΤΥΝΟΜΟΥ ΜΠΕΚΑ (Ε)

02.15 10η ΕΝΤΟΛΗ (Ε)

03.15 ΚΟΚΚΙΝΟΣ ΚΥΚΛΟΣ (Ε)

04.15 ΤΗΛΕΜΑΡΚΕΤΙΝΓΚ

04.30 ΚΟΥΣ ΚΟΥΣ ΤΟ ΜΕΣΗΜΕΡΙ (Ε)

MEGA
Τηλ. 210.6903.000 - 800.116.900

06.00 ΒΕΡΑ ΣΤΟ ΔΕΞΙ (Ε)

07.00 ΚΟΙΝΩΝΙΑ ΩΡΑ MEGA

10.00 ΠΡΩΙΝΟ ΜΟU

13.10 Η ΖΩΗ ΤΗΣ ΑΛΛΗΣ (Ε)

14.00 ΕΙΔΗΣΕΙΣ

15.00 SINGLES (Ε)

16.00 Η ΟΙΚΟΓΕΝΕΙΑ ΒΛΑΠΤΕΙ (Ε)

16.50 ΕΙΔΗΣΕΙΣ

17.00 MASTER CHEF (Ε)

18.00 PATTY, Η ΠΙΟ ΟΜΟΡΦΗ ΙΣΤΟΡΙΑ

19.00 ΤΑ ΜΥΣΤΙΚΑ ΤΗΣ ΕΔΕΜ

20.00 ΕΙΔΗΣΕΙΣ

21.00 Η ΖΩΗ ΤΗΣ ΑΛΛΗΣ

21.50 Η ΓΕΝΙΑ ΤΩΝ 592 ΕΥΡΩ Κωμική σειρά

22.50 MASTER CHEF

24.00 Η ΕΛΛΑΔΑ, Η ΟΙΚΟΝΟΜΙΚΗ ΚΡΙΣΗ ΚΑΙ Η ΕΞΩΤΕΡΙΚΗ ΤΗΣ ΠΟΛΙΤΙΚΗ Συνέντευξη του Β. Μαρκεζίνη στον Π. Τσίμα

01.00 ΕΙΔΗΣΕΙΣ

01.15 ΠΑΛΙ ΑΠΟ ΤΗΝ ΑΡΧΗ (E)

02.15 ΣΤΗΝ ΚΟΨΗ ΤΟΥ ΞΥΡΑΦΙΟΥ (Ε)

03.15 ΚΟΚΚΙΝΟ ΦΕΓΓΑΡΙ (Ε)

04.30 ΤΗΛΕΜΑΡΚΕΤΙΝΓΚ

05.00 ΦΙΛΟΔΟΞΙΕΣ (Ε)

STAR
Τηλ. 211.189.1000 - 2000

06.00 ΣΑ ΧΕΙΜΩΝΙΑΤΙΚΗ ΛΙΑΚΑΔΑ (Ε)

06.45 ΠΑΙΔΙΚΟ ΠΡΟΓΡΑΜΜΑ «Οι μπόμπιρες του 402», «Τα στρουμφάκια», «Ζορό: η νέα γενιά», «Κρύπτο, ο σούπερ σκύλος», «Ο Λάζλο στην κατασκήνωση», «Ντόρα, η μικρή εξερευνήτρια», «Angel's friends», «Σκούμπι Ντου»

10.30 ΞΕΝΗ ΤΑΙΝΙΑ «Η περιπέτεια αρχίζει» Κινούμενα σχεδία

11.15 ΚΟΡΙΝΑ, Η ΑΓΡΙΟΓΑΤΑ

13.00 ΕΙΔΗΣΕΙΣ

13.45 ΞΕΝΗ ΤΑΙΝΙΑ «Το γεμιστό όπλο Νο 1»

15.30 ΞΕΝΗ ΤΑΙΝΙΑ «Μίνι πράκτορες 2: το νησί των χαμένων ονείρων»

17.30 ΞΕΝΗ ΤΑΙΝΙΑ «Στον έρωτα και στον πόλεμο»

19.45 ΕΙΔΗΣΕΙΣ

21.00 ΕΛΛΗΝΙΚΗ ΤΑΙΝΙΑ «Υπολοχαγός Νατάσα»

23.45 ΞΕΝΗ ΤΑΙΝΙΑ «Η μαύρη λίστα»

02.45 ΞΕΝΗ ΤΑΙΝΙΑ «Ψάχνοντας τη Χώρα του Ποτέ»

04.45 JERICHO Περιπετειώδης σειρά

ΕΝΑ ΚΕΝΤΡΙΚΗΣ ΕΛΛΑΔΟΣ
Τηλ. 2231.051.180

12.30 ΣΤΟ ΡΥΘΜΟ ΤΗΣ ΑΓΟΡΑΣ Νέα από την αγορά

14.20 ΤΑΔΕ ΕΦΗ

14.25 ΣΤΙΓΜΕΣ ΤΟΥ ΑΙΩΝΑ

14.30 ΕΝΑ ΑΠ' ΟΛΑ Μεσημβρινό ενημερωτικό μαγκαζίνο

15.45 ΤΑΔΕ ΕΦΗ

15.50 ΝΤΟΚΙΜΑΝΤΕΡ

17.00 ΤΑΔΕ ΕΦΗ

17.05 Ο.Κ. με τον Θέμη Γεωργαντά - MAD ΜΟΥΣΙΚΗ ΕΚΠΟΜΠΗ

19.00 ΤΑΔΕ ΕΦΗ

19.05 ΝΤΟΚΙΜΑΝΤΕΡ

20.25 ΤΑΔΕ ΕΦΗ

20.30 ΚΕΝΤΡΙΚΟ ΔΕΛΤΙΟ ΕΙΔΗΣΕΩΝ

21.45 ΤΑΔΕ ΕΦΗ

21.50 ΣΤΟ ΚΕΝΤΡΟ ΤΗΣ ΠΕΡΙΦΕΡΕΙΑΣ Αγροτικά Νέα

22.00 4 ΕΠΟΧΕΣ Αγροτική ζωντανή εκπομπή

23.45 ΤΑΔΕ ΕΦΗ

23.50 ΝΥΧΤΕΡΙΝΟ ΔΕΛΤΙΟ ΕΙΔΗΣΕΩΝ

00.15 ΤΑΔΕ ΕΦΗ

00.20 ΣΤΙΓΜΕΣ ΤΟΥ ΑΙΩΝΑ

00.30 ΜΟΥΣΙΚΟ ΑΦΙΕΡΩΜΑ

ΤΟ ΑΥΡΙΑΝΟ ΠΡΟΓΡΑΜΜΑ
«902»
Τηλ. 210.2592.902 - 210.2592.802

07.00 ΠΑΙΔΙΚΟ ΠΡΟΓΡΑΜΜΑ Πολωνικά κινούμενα σχέδια

07.30 ΤΟ ΝΤΟΚΙΜΑΝΤΕΡ ΣΤΟΝ «902» «Κατίν, η ιστορία μιας παραποίησης»

08.00 ΚΑΛΗΜΕΡΑ ΜΕ ΤΟΝ «902» Πρωινή ενημερωτική εκπομπή, με τον Ορέστη Παντελόγλου

09.00 ΣΤΗΝ ΑΚΡΗ ΤΟΥ ΝΗΜΑΤΟΣ (Ε) Θέμα: Κλειστά επαγγέλματα. Το άνοιγμα προς την μονοπώλησή τους. Με τους Κώστα Τσίφτη, Βούλα Τσιβόλα και Μαρίνο Γκασιάμη

10.00 Η ΑΓΟΡΑ ΣΤΗΝ ΤΗΛΕΟΡΑΣΗ

15.00 ΕΙΔΗΣΕΙΣ

15.50 ΕΙΔΗΣΕΙΣ ΣΤΗ ΝΟΗΜΑΤΙΚΗ Σύντομο δελτίο ειδήσεων και ειδήσεις στην ελληνική νοηματική γλώσσα

15.55 ΜΟΥΣΙΚΕΣ ΔΙΑΔΡΟΜΕΣ Ο Συρμός γιορτάζει

16.15 ΑΘΛΗΤΙΚΟ ΡΑΝΤΕΒΟΥ Ειδήσεις, ενημέρωση, συζητήσεις από τον αθλητικό χώρο

16.50 ΑΝΟΙΧΤΟΙ ΟΡΙΖΟΝΤΕΣ Θέμα: Χοιροστάσια

17.30 ΝΤΑΡΤΑΝΙΑΝ ΚΑΙ ΟΙ 3 ΣΩΜΑΤΟΦΥΛΑΚΕΣ Ξένη σειρά (1ο)

19.10 CINE PLANO Κινηματογραφικές προβολές και κριτική ταινιών, φεστιβάλ, εκδηλώσεις, συνεντεύξεις και κινηματογραφικές ειδήσεις, με την Ιφιγένεια Καζαντζή, κριτικό κινηματογράφου. Συμμετέχει η Ελένη Στεργιοπούλου και σκηνοθετεί η Θεοδοσία Γραμματικού

20.00 ΔΕΝ ΑΝΘΙΣΑΝ ΜΑΤΑΙΩΣ...(Ε) Εκπομπή αφιερωμένη στη Μαρία Δημητριάδη. Με την Σοφία Αδαμίδου

20.30 ΚΕΝΤΡΙΚΟ ΔΕΛΤΙΟ ΕΙΔΗΣΕΩΝ

21.30 ΜΟΥΣΙΚΕΣ ΔΙΑΔΡΟΜΕΣ Με τον Κώστα Μάτζιο, στο «Μπαράκι του Βασίλη»

22.00 ΠΡΟΕΚΤΑΣΕΙΣ Πολιτική, ενημερωτική εκπομπή, με τον Τάκη Σέγκο

23.00 ΕΙΔΗΣΕΙΣ

23.15 ΜΟΥΣΙΚΟ ΔΙΑΛΕΙΜΜΑ

ΕΤ-1
Τηλ. 210.7761.000

08.30 ΜΕ ΟΔΗΓΟ ΤΗ ΦΑΝΤΑΣΙΑ

09.00 ΜΙΚΥ ΜΑΟΥΣ - ΠΑΙΖΩ ΚΑΙ ΜΑΘΑΙΝΩ

09.30 ΣΤΑ ΣΤΑΥΡΟΔΡΟΜΙΑ ΤΗΣ ΖΟΥΓΚΛΑΣ

10.00 ΕΚΠΑΙΔΕΥΤΙΚΗ ΤΗΛΕΟΡΑΣΗ

11.00 Η ΓΛΥΠΤΡΙΑ ΝΑΤΑΛΙΑ ΜΕΛΑ (Ε)

12.00 ΕΛΛΗΝΙΚΗ ΤΑΙΝΙΑ «Επτά μέρες ψέματα»

13.30 ΤΟ ΒΛΕΜΜΑ (Ε) «Το ερωτικό τους βλέμμα»

14.00 ΚΑΠΕΤΑΝ ΣΒΟΥΡΑΣ (Ε)

14.30 ΟΥΡΑΝΙΟ ΤΟΞΟ (Ε)

15.00 ΚΙΚ ΜΠΑΤΟΦΣΚΙ - Ο ΔΙΑΒΟΛΑΚΟΣ ΤΩΝ ΠΡΟΑΣΤΙΩΝ

15.30 Η ΑΠΙΘΑΝΗ ΚΙΜ

16.00 ΖΙΚ ΚΑΙ ΛΟΥΘΕΡ

16.30 ΑΑΡΟΝ ΣΤΟΟΥΝ Ξένη εφηβική σειρά

17.00 ΑΤΙΘΑΣΑ ΝΙΑΤΑ

18.00 ΤΟ ΛΕΜΟΝΟΔΑΣΟΣ (Ε)

ΑΥΤΟΔΙΟΙΚΗΤΙΚΕΣ ΕΚΛΟΓΕΣ 2010

19.00 Ο ΔΡΟΜΟΣ ΠΡΟΣ ΤΗΝ ΚΑΛΠΗ Πολιτική εκπομπή

20.00 ΟΙ ΧΑΜΕΝΕΣ ΒΙΒΛΙΟΘΗΚΕΣ ΤΟΥ ΤΙΜΠΟΥΚΤΟΥ Ξένο ντοκιμαντέρ

21.00 ΟΙ ΑΓΝΟΟΥΜΕΝΟΙ (Ε)

22.00 ΝΟΙΚΟΚΥΡΕΣ ΣΕ ΑΠΟΓΝΩΣΗ (Ε) Ξένη σειρά

23.00 ΕΙΔΗΣΕΙΣ - ΑΘΛΗΤΙΚΑ - ΟΙΚΟΝΟΜΙΑ - ΚΑΙΡΟΣ

23.40 ΣΑΝ ΣΗΜΕΡΑ ΤΟΝ 20ό ΑΙΩΝΑ (Ε)

24.00 ΚΙΝΗΜΑΤΟΓΡΑΦΙΚΗ ΛΕΣΧΗ «Βαν Γκογκ»

ΝΕΤ
Τηλ. 210.6066.000

06.00 ΠΡΩΙΝΗ ΕΝΗΜΕΡΩΣΗ

10.00 ΣΥΜΒΑΙΝΕΙ ΤΩΡΑ

12.00 ΕΙΔΗΣΕΙΣ

13.00 ΜΕΝΟΥΜΕ ΕΛΛΑΔΑ - Best of

15.00 ΕΙΔΗΣΕΙΣ

16.00 ΞΕΝΗ ΤΑΙΝΙΑ «Οι φυγάδες»

18.00 ΕΙΔΗΣΕΙΣ

18.30 ΣΤΡΑΤΗΛΑΤΕΣ: ΗΡΩΕΣ 'Η ΑΧΡΕΙΟΙ «Σογκούν»

19.20 ΕΛΛΗΝΙΚΗ ΤΑΙΝΙΑ «Ενας ήρως με παντούφλες»

21.00 ΕΙΔΗΣΕΙΣ

22.00 ΞΕΝΗ ΤΑΙΝΙΑ «Σούπερ σκύλος» Α' τηλεοπτική προβολή

23.45 ΑΙΝΙΓΜΑΤΙΚΑ ΜΥΣΤΗΡΙΑ (Ε) «Στόουνχεντζ»

  • Στις 24.00 θα μεταδοθεί πεντάλεπτο δελτίο ειδήσεων
  • Το πρόγραμμα συνεχίζεται με εκπομπές σε επανάληψη.
ΕΤ-3
Τηλ. 2310.299.400

07.30 ΔΑΣΟΣ ΔΑΔΙΑΣ

08.00 ΑΛΗΘΙΝΕΣ ΕΜΠΕΙΡΕΣ

08.30 ΠΑΓΚΟΣΜΙΑ ΟΙΚΟΓΕΝΕΙΑ

09.00 Ο ΑΡΧΟΝΤΑΣ ΤΟΥ ΣΙΠΑΝ

10.00 ΤΑ ΜΥΣΤΙΚΑ ΤΩΝ ΤΥΡΙΩΝ «Τα τυριά του Κεμπέκ»

10.30 Η ΚΟΥΖΙΝΑ ΤΗΣ ΜΑΜΑΣ (Ε)

11.00 ΚΑΘΗΜΕΡΙΝΑ

12.00 ΑΥΤΟΔΙΟΙΚΗΤΙΚΕΣ ΑΝΑΜΕΤΡΗΣΕΙΣ «Δήμος Λαγκαδά»

13.00 ΕΙΔΗΣΕΙΣ

14.30 ΤΟΛΜΗ ΚΑΙ ΓΟΗΤΕΙΑ

15.30 ΜΑΓΙΚΟΣ ΚΟΣΜΟΣ

16.30 Η ΚΟΥΖΙΝΑ ΤΗΣ ΜΑΜΑΣ (Ε)

17.00 ΕΙΔΗΣΕΙΣ

17.55 ΑΘΛΗΤΙΚΑ

18.15 Η ΕΚΤΗ ΑΙΣΘΗΣΗ

18.40 Ο ΚΟΣΜΟΣ ΤΩΝ ΖΩΩΝ

19.00 ΕΠΙΚΙΝΔΥΝΑ ΕΠΑΓΓΕΛΜΑΤΑ ΣΤΟΝ ΠΛΑΝΗΤΗ ΤΩΝ ΖΩΩΝ

19.50 ΟΙ ΚΟΡΕΣ ΤΟΥ ΜΑΚ ΛΕΟΝΤ

20.50 ΑΡΠΑΚΤΙΚΑ «Πιράνχα, ο λύκος στο νερό»

21.45 ΔΕΛΤΙΟ ΚΑΙΡΟΥ

22.00 ΕΙΔΗΣΕΙΣ

23.00 ΑΥΤΟΔΙΟΙΚΗΤΙΚΕΣ ΑΝΑΜΕΤΡΗΣΕΙΣ «Περιφέρεια Κεντρικής Μακεδονίας»

00.30 Ο ΠΥΡΓΟΣ ΤΗΣ ΒΑΒΕΛ «Πολεμιστές της Μεγάλης Σαβάνας»

01.30 Η ΑΨΙΔΑ ΤΗΣ ΦΩΤΙΑΣ

02.30 ΤΟΛΜΗ ΚΑΙ ΓΟΗΤΕΙΑ (Ε)

03.30 ΑΡΠΑΚΤΙΚΑ (Ε)

04.30 ΚΑΘΗΜΕΡΙΝΑ (Ε)

- Το πρόγραμμα συνεχίζεται με εκπομπές σε επανάληψη

ΑΝΤ1
Τηλ. 210.6886.100

06.00 ΚΑΙ ΟΙ ΠΑΝΤΡΕΜΕΝΟΙ ΕΧΟΥΝ ΨΥΧΗ (Ε)

07.00 ΚΑΛΗΜΕΡΑ ΕΛΛΑΔΑ

10.00 10 ΜΕ 1 ΜΑΖΙ Ζωντανή καθημερινή εκπομπή

12.50 ΜΕ ΑΓΑΠΗ Καθημερινή κοινωνικό μήνυμα προσφοράς

13.00 ΕΙΔΗΣΕΙΣ

13.30 ΑΚΡΩΣ ΟΙΚΟΓΕΝΕΙΑΚΟΝ (Ε)

14.30 ΚΩΝΣΤΑΝΤΙΝΟΥ ΚΑΙ ΕΛΕΝΗΣ (Ε)

15.30 ΤΟ ΚΑΦΕ ΤΗΣ ΧΑΡΑΣ (Ε)

16.50 ΕΙΔΗΣΕΙΣ - ΔΕΛΤΙΟ ΣΤΗ ΝΟΗΜΑΤΙΚΗ ΓΛΩΣΣΑ

17.00 KISMET Καθημερινή αισθηματική σειρά

19.00 DEAL Καθημερινό τηλεπαιχνίδι

20.00 ΕΙΔΗΣΕΙΣ

21.00 THE X-FACTOR LIVE Πρεμιέρα - Ζωντανό μουσικό talent show

01.00 ΑΝΤ1 NEWS

01.10 ΜΕ ΑΓΑΠΗ (Ε)

01.20 ΚΑΡΜΑ (Ε)

02.20 ΓΙΑ ΤΗΝ ΑΝΝΑ (Ε)

03.20 ΚΑΘΡΕΦΤΗ, ΚΑΘΡΕΦΤΑΚΙ ΜΟΥ (Ε)

04.20 ΤΗΛΕΜΑΡΚΕΤΙΝΓΚ

04.45 MOBILE FUN

05.20 ΣΤΡΙΒΕΙΝ ΔΙΑ ΤΟΥ ΑΡΡΑΒΩΝΟΣ (Ε)

ALPHA
Τηλ. 212.2124.000

07.00 ΠΑΝΩ ΣΤΗΝ ΩΡΑ

10.00 ΚΑΦΕΣ ΜΕ ΤΗΝ ΕΛΕΝΗ

13.00 ΕΙΔΗΣΕΙΣ

13.15 ΚΟΥΣ ΚΟΥΣ ΤΟ ΜΕΣΗΜΕΡΙ

16.00 ΔΕΣΤΕ ΤΟΥΣ

17.15 ΕΙΔΗΣΕΙΣ - ΔΕΛΤΙΟ ΣΤΗ ΝΟΗΜΑΤΙΚΗ ΓΛΩΣΣΑ

17.20 ΔΕΣΤΕ ΤΟΥΣ (Συνέχεια)

18.00 ΟΙΚΟΓΕΝΕΙΑΚΕΣ ΙΣΤΟΡΙΕΣ

19.00 ΕΙΔΗΣΕΙΣ

20.00 ΚΑΤΙ ΨΗΝΕΤΑΙ

21.00 BIG BROTHER

22.00 ΞΕΝΗ ΤΑΙΝΙΑ «Εχθρός προς των πυλών»

00.30 SEX AND THE CITY Σειρά

01.30 ΟΙ ΙΣΤΟΡΙΕΣ ΤΟΥ ΑΣΤΥΝΟΜΟΥ ΜΠΕΚΑ (Ε) Σειρά

02.45 10η ΕΝΤΟΛΗ (Ε)

03.45 ΤΗΛΕΑΓΟΡΕΣ

04.00 ΜΕΣ ΤΗΝ ΚΑΛΗ ΧΑΡΑ (Ε)

MEGA
Τηλ. 210.6903.000 - 800.116.900

06.00 ΒΕΡΑ ΣΤΟ ΔΕΞΙ (Ε)

07.00 ΚΟΙΝΩΝΙΑ ΩΡΑ MEGA

10.00 ΠΡΩΪΝΟ ΜΟΥ

13.15 Η ΖΩΗ ΤΗΣ ΑΛΛΗΣ (Ε)

14.00 ΕΙΔΗΣΕΙΣ

15.00 SINGLES 2 (Ε)

16.00 Η ΟΙΚΟΓΕΝΕΙΑ ΒΛΑΠΤΕΙ (Ε)

16.50 ΕΙΔΗΣΕΙΣ

17.00 MASTER CHEF (Ε)

18.00 ΡΑΤΤΥ, Η ΠΙΟ ΟΜΟΡΦΗ ΙΣΤΟΡΙΑ

19.00 ΤΑ ΜΥΣΤΙΚΑ ΤΗΣ ΕΔΕΜ

20.00 ΕΙΔΗΣΕΙΣ

21.00 Η ΖΩΗ ΤΗΣ ΑΛΛΗΣ

21.50 ΠΟΛΥΚΑΤΟΙΚΙΑ

22.50 MASTER CHEF

24.00 ΤΕΛΕΥΤΑΙΑ ΓΕΓΟΝΟΤΑ

00.15 ΞΕΝΗ ΤΑΙΝΙΑ «Ρομπέν των δασών: οι ήρωες με τα κολάν»

02.30 ΣΤΗΝ ΚΟΨΗ ΤΟΥ ΞΥΡΙΑΦΟΥ (Ε)

03.30 ΚΟΚΚΙΝΟ ΦΕΓΓΑΡΙ (Ε)

04.30 ΤΗΛΕΜΑΡΚΕΤΙΝΓΚ

05.00 ΦΙΛΟΔΟΞΙΕΣ (Ε)

STAR
Τηλ. 211.189.1000 - 2000

06.00 ΣΑΝ ΧΕΙΜΩΝΙΑΤΙΚΗ ΛΙΑΚΑΔΑ (Ε)

06.45 ΠΑΙΔΙΚΟ ΠΡΟΓΡΑΜΜΑ «Οι μπόμπιρες του 402», «Τα στρουμφάκια»

07.30 ΠΡΩΙΝΗ ΜΕΛΕΤΗ Ενημερωτική - ψυχαγωγική εκπομπή

10.15 ΝΗΣΤΙΚΟΙ ΠΡΑΚΤΟΡΕΣ Εκπομπή μαγειρικής

11.15 ΚΟΡΙΝΑ, Η ΑΓΡΙΟΓΑΤΑ

12.30 ΕΙΔΗΣΕΙΣ

13.30 SUPER STAR

15.45 ΑΞΙΖΕΙ ΝΑ ΤΟ ΖΕΙΣ Κοινωνική εκπομπή

17.45 ΕΙΔΗΣΕΙΣ ΣΤΗ ΝΟΗΜΑΤΙΚΗ ΓΛΩΣΣΑ

17.50 ΦΩΤΗΣ - ΜΑΡΙΑ LIVE Ψυχαγωγική εκπομπή

19.45 ΕΙΔΗΣΕΙΣ

21.00 ΞΕΝΗ ΤΑΙΝΙΑ «Rin tin tin» Α' προβολή

22.45 ΞΕΝΗ ΤΑΙΝΙΑ «Ο Χάρι Πότερ και ο αιχμάλωτος του Αζκαμπάν»

01.30 ΞΕΝΗ ΤΑΙΝΙΑ «Scary movie 3»

03.15 ΞΕΝΗ ΤΑΙΝΙΑ «Μέμφις Μπελ»

ΕΝΑ ΚΕΝΤΡΙΚΗΣ ΕΛΛΑΔΟΣ
Τηλ. 2231.051.180

12.30 ΣΤΟ ΡΥΘΜΟ ΤΗΣ ΑΓΟΡΑΣ Νέα από την αγορά

14.20 ΤΑΔΕ ΕΦΗ

14.25 ΣΤΙΓΜΕΣ ΤΟΥ ΑΙΩΝΑ

14.30 ΕΝΑ ΑΠ' ΟΛΑ Μεσημβρινό ενημερωτικό μαγκαζίνο

15.45 ΤΑΔΕ ΕΦΗ

15.50 ΝΤΟΚΙΜΑΝΤΕΡ

17.00 ΤΑΔΕ ΕΦΗ

17.05 Ο.Κ. με τον Θέμη Γεωργαντά - MAD ΜΟΥΣΙΚΗ ΕΚΠΟΜΠΗ

19.00 ΤΑΔΕ ΕΦΗ

19.05 ΝΤΟΚΙΜΑΝΤΕΡ

20.25 ΤΑΔΕ ΕΦΗ

20.30 ΚΕΝΤΡΙΚΟ ΔΕΛΤΙΟ ΕΙΔΗΣΕΩΝ

21.45 ΤΑΔΕ ΕΦΗ

21.50 ΣΤΟ ΚΕΝΤΡΟ ΤΗΣ ΠΕΡΙΦΕΡΕΙΑΣ Αγροτικά Νέα

22.00 4 ΕΠΟΧΕΣ Αγροτική ζωντανή εκπομπή

23.45 ΤΑΔΕ ΕΦΗ

23.50 ΝΥΧΤΕΡΙΝΟ ΔΕΛΤΙΟ ΕΙΔΗΣΕΩΝ

00.15 ΤΑΔΕ ΕΦΗ

00.20 ΣΤΙΓΜΕΣ ΤΟΥ ΑΙΩΝΑ

00.30 ΜΟΥΣΙΚΟ ΑΦΙΕΡΩΜΑ




Διαβάστε στο «Ρ»

Ο καιρός
Weather data from openweathermap.org