Παρασκευή 25 Μάη 2001
ΡΙΖΟΣΠΑΣΤΗΣ
ΡΙΖΟΣΠΑΣΤΗΣ
Σελίδα 53
Τηλεόραση

TV - ΠΑΡΑΣΚΕΥΗ
«902»
Τηλ. 2592.802 - 2592.902

08.00 ΕΝ... ΤΥΠΟΣ... ΕΙΣ Η ανασκόπηση του ημερήσιου Τύπου, σχολιασμός των σημαντικότερων άρθρων, ρεπορτάζ και συνεντεύξεις. Επιμέλεια - παρουσίαση: Κώστας Καραχάλιος

10.00 ΤΗΛΕΑΓΟΡΑ

15.00 ΕΙΔΗΣΕΙΣ

16.00 ΑΝΑΖΗΤΩΝΤΑΣ

16.30 ΕΠΙΛΕΓΟΝΤΑΣ ΕΥΚΑΙΡΙΕΣ

17.00 ΕΚΠΑΙΔΕΥΤΙΚΗ ΤΗΛΕΟΡΑΣΗ

17.30 ΠΑΙΔΙΚΟ ΠΡΟΓΡΑΜΜΑ

18.00 ΔΕΛΤΙΟ ΝΟΗΜΑΤΙΚΗΣ ΓΛΩΣΣΑΣ

18.30 ΤΟ ΣΤΙΓΜΑ Δεκαπενθήμερο τηλεοπτικό περιοδικό για την πολιτική, την οικολογία και τα κινήματα. Επιμέλεια: Συντακτική ομάδα

19.30 ΕΝΑ ΒΙΒΛΙΟ ΜΙΑ ΙΣΤΟΡΙΑ Ο δημοσιογράφος Θανάσης Παπαρήγας, που επιμελείται και παρουσιάζει την εκπομπή, συζητάει με τον ιστορικό και συγγραφέα Κ. Αυγητίδη για το βιβλίο του, των εκδόσεων της «Σύγχρονης Εποχής» «Ο ρόλος της Ρωσίας στην Επανάσταση του 1821»

20.45 ΚΑΤΑΣΚΕΥΕΣ

21.00 ΕΙΔΗΣΕΙΣ

22.00 ΠΟΛΙΤΙΚΗ ΕΠΙΚΑΙΡΟΤΗΤΑ Θα παρακολουθήσετε την ομιλία της Αλέκας Παπαρήγα, ΓΓ της ΚΕ του ΚΚΕ, στη Λάρισα, με θέμα: «Η απάντηση του ΚΚΕ στα σημερινά οικονομικά και κοινωνικά προβλήματα»

23.00 ΠΑΡΟΥΣΙΑΣΗ ΕΡΓΩΝ ΤΕΧΝΗΣ

24.00 ΕΙΔΗΣΕΙΣ

00.15 ΠΑΡΟΥΣΙΑΣΗ ΕΡΓΩΝ ΤΕΧΝΗΣ (Συνέχεια)

ΕΤ-1
Τηλ. 7701.911-5

06.00 ΟΠΩΣ ΜΑΣ ΑΡΕΣΕΙ (Ε)

07.30 ΠΑΝΤΟΣ ΚΑΙΡΟΥ

08.00 ΤΑ ΠΡΩΙΝΑΚΙΑ

08.30 ΛΕΟ, Ο ΒΑΣΙΛΙΑΣ ΤΗΣ ΖΟΥΓΚΛΑΣ

09.00 ΑΛΛΗ ΜΙΑ ΜΕΡΑ... ΦΩΤΕΙΝΗ

10.15 ΓΛΥΚΙΑ ΖΩΗ

12.00 ΧΡΥΣΕΣ ΣΥΝΤΑΓΕΣ

12.30 ΣΤΑ ΦΤΕΡΑ ΤΟΥ ΕΡΩΤΑ (Ε)

13.00 ΦΕΛΙΠΕ, ΤΟ ΔΩΡΟ ΑΠΟ ΤΗ ΘΑΛΑΣΣΑ

13.50 ΕΙΔΗΣΕΙΣ - ΚΑΙΡΟΣ

14.00 ΟΠΩΣ ΜΑΣ ΑΡΕΣΕΙ

15.00 ΚΛΗΡΩΣΗ ΕΘΝΙΚΟΥ ΛΑΧΕΙΟΥ

15.10 ΟΠΩΣ ΜΑΣ ΑΡΕΣΕΙ (Συνέχεια)

15.30 ΟΙ ΑΤΡΟΜΗΤΟΙ (Ε)

16.20 ΑΤΑΧΤΟΥΛΗΔΕΣ

16.25 ΧΡΙΣΤΟΦΟΡΟΣ ΚΟΛΟΜΒΟΣ

17.00 ΕΙΔΗΣΕΙΣ - ΚΑΙΡΟΣ

17.15 ΤΣΑΡΛΙ, ΤΟ ΠΙΘΗΚΑΚΙ ΜΑΣ (Ε)

18.00 ΥΜΕΙΣ ΚΑΙ ΗΜΕΙΣ

20.00 ΠΙΣΤΕΥΤΑ ΚΑΙ ΑΠΙΣΤΕΥΤΑ (Ε)

20.40 ΣΤΑ ΦΤΕΡΑ ΤΟΥ ΕΡΩΤΑ

21.20 ΞΕΝΗ ΤΑΙΝΙΑ «Κινγκ - Κονγκ»

23.00 ΕΙΔΗΣΕΙΣ - ΚΑΙΡΟΣ

23.30 ΞΕΝΗ ΤΑΙΝΙΑ (Συνέχεια)

00.15 ΞΕΝΗ ΤΑΙΝΙΑ «Η βελανιδιά»

02.00 ΜΟΥΣΙΚΟ ΠΡΟΓΡΑΜΜΑ

03.00 ΒΟΛΕΪ: WORLDLEAGUE 2001 «Bενεζουέλα - Ελλάδα»

05.00 ΑΛΛΗ ΜΙΑ ΜΕΡΑ... ΦΩΤΕΙΝΗ (Ε)

  • Στο πρόγραμμα παρουσιάζονται εμβόλιμα οι εκπομπές «Η ερώτηση της ημέρας», «Διαβάζοντας» και «Υμίν το κάλλος»
ΝΕΤ
Τηλ. 6066.000

06.00 ΕΤΣΙ ΕΧΟΥΝ ΤΑ ΠΡΑΓΜΑΤΑ

07.00 ΠΡΩΤΗ ΜΑΤΙΑ

10.00 ΤΟ ΥΓΡΟ ΣΤΟΙΧΕΙΟ «Λίμνη Βιστωνίδα»

10.30 ΑΥΤΗ ΕΙΝΑΙ Η ΚΡΗΤΗ

11.01 ΤΑΞΙΔΙΑ ΣΤΟ ΧΡΟΝΟ

11.30 ΑΝΑΚΑΛΥΨΕΙΣ ΠΟΥ ΑΛΛΑΞΑΝ ΤΗ ΖΩΗ ΜΑΣ

12.01 ΤΑΞΙΔΕΥΟΝΤΑΣ ΣΤΟΝ ΠΛΑΝΗΤΗ ΜΕ ΤΟΝ ΣΤΕΦΑΝ ΠΕΪΡΟΝ

13.00 ΕΙΔΗΣΕΙΣ - ΑΘΛΗΤΙΚΑ - ΚΑΙΡΟΣ

13.30 ΔΕΛΤΙΟ ΧΡΗΜΑΤΙΣΤΗΡΙΟΥ

13.45 ΔΙΑΣΤΗΜΟΠΛΟΙΟ ΓΗ

14.00 ΣΧΟΛΗ ΚΑΣΚΑΝΤΕΡ

15.00 ΕΙΔΗΣΕΙΣ - ΑΘΛΗΤΙΚΑ - ΟΙΚΟΝΟΜΙΑ - ΚΑΙΡΟΣ

16.00 ΣΥΝ ΚΑΙ ΠΛΗΝ

18.00 ΕΙΔΗΣΕΙΣ - ΔΕΛΤΙΟ ΚΩΦΩΝ

18.05 ΑΡΧΑΙΑ ΗΠΕΙΡΟΣ

19.00 ΕΙΔΗΣΕΙΣ - ΑΘΛΗΤΙΚΑ - ΚΑΙΡΟΣ - ΧΡΗΜΑΤΙΣΤΗΡΙΟ - ΔΕΛΤΙΟ ΑΓΡΟΤΩΝ

19.30 ΑΝΑΚΑΛΥΨΕΙΣ ΠΟΥ ΑΛΛΑΞΑΝ ΤΗ ΖΩΗ ΜΑΣ (Ε)

20.00 ΙΧΝΗΛΑΤΕΣ

21.00 ΕΙΔΗΣΕΙΣ - ΑΘΛΗΤΙΚΑ - ΟΙΚΟΝΟΜΙΑ - ΚΑΙΡΟΣ

22.00 ΠΡΩΤΑΓΩΝΙΣΤΕΣ

23.00 ΜΗΧΑΝΗ ΤΟΥ ΧΡΟΝΟΥ (Ε)

00.30 ΕΙΔΗΣΕΙΣ - ΑΘΛΗΤΙΚΑ - ΟΙΚΟΝΟΜΙΑ - ΚΑΙΡΟΣ

  • Το πρόγραμμα συνεχίζεται με εκπομπές σε επανάληψη
ΕΤ-3
Τηλ. 031-299.400, 031-299.700

08.01 ΕΚ ΤΩΝ ΠΡΟΤΕΡΩΝ `Η ΕΚ ΤΩΝ ΥΣΤΕΡΩΝ; (Ε) «Κάπνισμα»

08.30 ΚΑΦΕ «ΤΟ ΕΛΛΗΝΙΚΟΝ»

09.30 ΜΑΘΗΜΑΤΙΚΑ ΠΑΖΛ

10.00 Η ΡΩΜΑΪΚΗ ΠΟΛΕΜΙΚΗ ΜΗΧΑΝΗ

10.30 ΠΡΩΙΝΟ ΔΡΟΜΟ-ΛΟΓΙΟ

12.00 Η ΟΔΥΣΣΕΙΑ ΤΟΥ ΓΑΛΑΞΙΑ

12.30 ΝΕΑΝΤΕΡΤΑΛ

13.00 ΜΕΡΑ ΜΕΣΗΜΕΡΙ

14.30 ΠΟΙΗΤΕΣ - ΛΟΓΟΤΕΧΝΕΣ «Γουίλιαμ Μπλέικ»

15.00 ΕΙΔΗΣΕΙΣ

15.30 ΜΕ ΜΙΑ ΤΡΙΤΗ ΜΑΤΙΑ

17.00 ΤΑΡΑΤΣΑ

18.30 ΑΘΛΗΤΙΚΟ ΗΜΙΩΡΟ

19.00 ΕΙΔΗΣΕΙΣ

20.00 ΕΛΒΙΣ: ΟΛΟΙ ΟΙ ΑΝΘΡΩΠΟΙ ΤΟΥ ΒΑΣΙΛΙΑ

20.30 ΧΡΥΣΕΣ ΜΕΛΩΔΙΕΣ

21.00 ΑΝΑΚΡΙΣΗ ΤΡΙΤΟΥ ΒΑΘΜΟΥ

22.00 ΑΝΙΧΝΕΥΣΕΙΣ

23.30 ΕΙΔΗΣΕΙΣ

00.30 ΞΕΝΗ ΤΑΙΝΙΑ «Η αντάρτισσα»

ΑΝΤΕΝΝΑ
Τηλ. 6886.100

06.00 ΤΑ ΝΕΑ ΤΟΥ ΑΝΤΕΝΝΑ SATELLITE

06.20 ΟΙ ΕΙΔΗΣΕΙΣ ΤΟΥ CBS

06.45 ΠΡΙΝ ΑΠΟ ΤΟ ΣΧΟΛΕΙΟ

06.55 ΕΙΔΗΣΕΙΣ ΣΤΗ ΝΟΗΜΑΤΙΚΗ ΓΛΩΣΣΑ

07.00 ΚΑΛΗΜΕΡΑ ΕΛΛΑΔΑ

09.55 Ο ΚΑΙΡΟΣ ΤΗΣ ΕΒΔΟΜΑΔΑΣ

10.00 ΠΡΩΙΝΟΣ ΚΑΦΕΣ

11.00 ΤΑ ΝΕΑ ΤΟΥ ΑΝΤ1 ΣΕ 1΄

11.05 ΠΡΩΙΝΟΣ ΚΑΦΕΣ (Συνέχεια)

13.10 SUPER GAME

13.15 ΠΑΤΕΡ ΗΜΩΝ (Ε)

14.00 ΤΑ ΝΕΑ ΤΟΥ ΑΝΤ1

14.40 ΧΡΗΜΑ ΚΑΙ ΧΡΗΜΑΤΙΣΤΗΡΙΟ

14.45 ΚΑΙ ΟΙ ΠΑΝΤΡΕΜΕΝΟΙ ΕΧΟΥΝ ΨΥΧΗ (Ε)

15.45 SUPER GAME

15.50 ΕΓΚΛΗΜΑΤΑ (Ε)

16.35 SUPER GAME

16.40 ΑΤΙΘΑΣΑ ΝΙΑΤΑ

17.40 Ο ΚΑΙΡΟΣ ΤΗΣ ΕΒΔΟΜΑΔΑΣ

17.45 ΤΑ ΝΕΑ ΤΟΥ ΑΝΤ1 ΣΕ 5΄

17.50 ΚΑΛΗΜΕΡΑ ΖΩΗ

18.45 Η ΛΑΜΨΗ

19.25 ΤΑ ΝΕΑ ΤΟΥ ΑΝΤ1

21.05 ΙΔΙΑΙΤΕΡΑ ΓΙΑ ΚΛΑΜΑΤΑ

22.00 ΠΟΤΕ ΔΕΝ ΕΙΝΑΙ ΑΡΓΑ

22.55 ΤΑ ΝΕΑ ΤΟΥ ΑΝΤ1 ΣΕ 1΄

23.00 ΑΘΩΟΣ `Η ΕΝΟΧΟΣ

24.00 ΝΥΧΤΕΡΙΝΕΣ ΕΙΔΗΣΕΙΣ

00.15 X-FILES

01.15 ΞΕΝΗ ΤΑΙΝΙΑ «Κάπτεν Σκάρλετ»

02.45 ΤΗΛΕΜΑΡΚΕΤΙΝΓΚ - ΤΗΛΕΑΓΟΡΑ

03.15 ΞΕΝΗ ΤΑΙΝΙΑ «Η δεσποινίς Μπίσοπ»

05.15 ΟΙΚΟΓΕΝΕΙΑ ΚΑΖΙΝΟ (Ε)

ALPHA
Τηλ. 4897.777

06.00 ΠΡΩΤΗ ΕΝΗΜΕΡΩΣΗ

08.00 ΤΟ ΜΑΓΚΑΖΙΝΟ ΤΟΥ ALPHA

10.00 ΑΛΟΝΤΡΑ (Ε)

10.30 ΟΛΑ ΓΙΑ ΤΗΝ ΑΓΑΠΗ (Ε)

11.30 ΕΙΔΗΣΕΙΣ

12.15 ΕΛΛΗΝΙΚΗ ΤΑΙΝΙΑ «Ο άνθρωπος λαχείο»

14.00 ΕΙΔΗΣΕΙΣ

15.30 ΓΥΑΛΙΝΟΣ ΤΟΙΧΟΣ

17.15 ΥΠΑΣΤΥΝΟΜΟΣ ΡΕΞ

18.15 Ο ΛΑΒΥΡΙΝΘΟΣ ΤΟΥ ΠΑΘΟΥΣ

19.30 ΕΙΔΗΣΕΙΣ

21.00 ΕΛΛΗΝΙΚΗ ΤΑΙΝΙΑ «Βαλκανιζατέρ»

23.00 ΦΩΣ ΣΤΟ ΤΟΥΝΕΛ

01.15 ΕΙΔΗΣΕΙΣ

01.30 ΦΩΣ ΣΤΟ ΤΟΥΝΕΛ (Συνέχεια)

03.15 ΤΡΕΙΣ ΓΥΝΑΙΚΕΣ

04.15 ΝΤΑΝΙΕΛΑ (Ε)

05.00 ΜΟΙΡΑΙΟ ΠΑΘΟΣ (Ε)

ALTER
Τηλ. 5707.000

06.00 Η ALTER ΜΟΥΣΙΚΗ ΤΗΛΕΑΚΡΟΑΣΗ

07.00 ΑΠΟΔΡΑΣΕΙΣ (Ε)

08.00 ΝΩΡΙΣ ΤΟ ΠΡΩΙ

09.55 ΕΙΔΗΣΕΙΣ

10.00 ΣΟΦΟΚΛΕΟΥΣ LIVE

12.00 ΕΙΔΗΣΕΙΣ

12.05 ΣΟΦΟΚΛΕΟΥΣ LIVE (Συνέχεια)

15.00 ΕΙΔΗΣΕΙΣ

15.55 ΔΕΛΤΙΟ ΕΙΔΗΣΕΩΝ ΣΤΗ ΝΟΗΜΑΤΙΚΗ ΓΛΩΣΣΑ

16.00 ΧΑΚΕΡ

18.00 ΕΙΔΗΣΕΙΣ

18.05 ΞΕΝΗ ΣΕΙΡΑ «Στον αφρό του υποκόσμου»

19.00 ΕΛΛΗΝΙΚΗ ΤΑΙΝΙΑ «Ο μοναχογιός μου ο αγαθιάρης»

20.30 ΕΙΔΗΣΕΙΣ

21.15 PERSONA GRATA

22.00 ΞΕΝΗ ΤΑΙΝΙΑ «Μοιραίο πάθος»

24.00 ΕΙΔΗΣΕΙΣ

00.30 ΧΑΚΕΡ (Ε)

02.30 ΕΙΔΗΣΕΙΣ (Ε)

03.30 Η ALTER ΜΟΥΣΙΚΗ ΤΗΛΕΑΚΡΟΑΣΗ

MEGA
Τηλ. 6980.900

06.00 ΠΡΩΤΗ ΕΚΔΟΣΗ

08.00 ΣΗΜΕΡΑ ΜΕ ΤΗΝ ΑΝΝΑ

10.00 ΣΑΝ ΣΤΟ ΣΠΙΤΙ ΣΑΣ

13.10 ΔΕΛΤΙΟ ΕΙΔΗΣΕΩΝ ΣΤΗ ΝΟΗΜΑΤΙΚΗ ΓΛΩΣΣΑ

13.15 ΒΡΕΣ ΤΗ ΦΡΑΣΗ

14.00 ΔΕΛΤΙΟ ΕΙΔΗΣΕΩΝ

15.00 ΝΤΟΛΤΣΕ ΒΙΤΑ (Ε)

16.00 ΕΜΕΙΣ ΚΙ ΕΜΕΙΣ (Ε)

17.00 ΜΑΤΙΕΣ ΣΤΑ ΓΕΓΟΝΟΤΑ

17.15 ΓΙΑ ΜΙΑ ΘΕΣΗ ΣΤΟΝ ΗΛΙΟ

17.50 ΑΠΑΓΟΡΕΥΜΕΝΗ ΑΓΑΠΗ

18.40 ΠΟΙΟΣ ΘΕΛΕΙ ΝΑ ΓΙΝΕΙ ΕΚΑΤΟΜΜΥΡΙΟΥΧΟΣ

19.30 ΚΕΝΤΡΙΚΟ ΔΕΛΤΙΟ ΕΙΔΗΣΕΩΝ

21.00 ΔΕΚΑ ΛΕΠΤΑ ΚΗΡΥΓΜΑ

21.40 ΑΕΡΙΝΕΣ ΣΙΩΠΕΣ

22.40 ΞΕΝΗ ΤΑΙΝΙΑ «Ο τρίτος δίδυμος»

00.15 ΤΕΛΕΥΤΑΙΑ ΓΕΓΟΝΟΤΑ

00.30 ΞΕΝΗ ΤΑΙΝΙΑ (Συνέχεια)

02.15 ΜΑΘΗΜΑ ΧΗΜΕΙΑΣ

03.30 MEGA STAR (E)

04.30 ΧΑΡΑΥΓΗ (Ε)

05.30 ΠΑΡΑΛΛΗΛΟΙ ΔΡΟΜΟΙ (Ε)

STAR
Τηλ. 3481.000

06.40 ΠΑΙΔΙΚΟ ΠΡΟΓΡΑΜΜΑ

09.00 ΕΙΔΗΣΕΙΣ

09.05 ΚΑΤΑΛΙΝΑ ΚΑΙ ΣΕΜΠΑΣΤΙΑΝ (Ε)

10.00 ΛΟΓΙΑ STARATA

12.00 Η ΜΙΚΡΗ ΚΥΡΙΑ

12.25 Η ΥΓΕΙΑ ΚΤΙΖΕΤΑΙ ΚΑΘΕ ΜΕΡΑ

12.30 ΤΟΛΜΗ ΚΑΙ ΓΟΗΤΕΙΑ

13.00 ΕΙΔΗΣΕΙΣ

14.00 ΤΖΟΥΛΙΑΝΑ, Η ΓΥΝΑΙΚΑ ΤΟΥ ΑΝΕΜΟΥ

15.00 ΤΟΠ ΜΟΝΤΕΛΣ

16.00 ΜΙΡΑΝΤΑ, Η ΠΡΟΔΟΜΕΝΗ ΓΥΝΑΙΚΑ

17.00 Σ' ΑΓΑΠΩ ΡΟΖΙΤΑ

18.00 ΕΙΔΗΣΕΙΣ

19.30 ΟΙ ΠΕΤΑΛΟΥΔΕΣ ΕΛΕΥΘΕΡΕΣ ΠΕΤΟΥΝ

20.00 ΣΤΗ ΛΕΩΦΟΡΟ ΤΟΥ ΜΕΛΡΟΟΥΖ

21.00 ΟΙ ΜΑΓΙΣΣΕΣ

22.00 ΞΕΝΗ ΤΑΙΝΙΑ «Κάσπερ, το φαντασματάκι»

24.00 ΕΙΔΗΣΕΙΣ

00.15 ΞΕΝΗ ΤΑΙΝΙΑ «Πολίτης Χ»

02.00 ΞΕΝΗ ΤΑΙΝΙΑ «Τα τσακάλια της ασφάλτου»

04.00 Η ΑΠΟΣΤΟΛΗ

05.00 ΑΣΤΕΡΙΑ ΣΤΟ ΠΕΝΤΑΓΡΑΜΜΟ




Διαβάστε στο «Ρ»
Ο καιρός
Weather data from openweathermap.org