Παρασκευή 24 Δεκέμβρη 2010 - Κυριακή 26 Δεκέμβρη 2010
ΡΙΖΟΣΠΑΣΤΗΣ
ΡΙΖΟΣΠΑΣΤΗΣ
Σελίδα 18
ΕΝΘΕΤΗ ΕΚΔΟΣΗ: "7 ΜΕΡΕΣ ΜΑΖΙ"
Προγράμματα

ΚΥΡΙΑΚΗ
«902»
Τηλ. 210.2592.902 - 210.2592.802

07.00 ΠΑΙΔΙΚΟ ΠΡΟΓΡΑΜΜΑ Το βήμα του Καραγκιόζη

07.45 ΠΑΙΔΙΚΟ ΠΡΟΓΡΑΜΜΑ Διάφορα κινούμενα σχέδια

09.00 ΣΤΑ ΜΟΝΟΠΑΤΙΑ ΤΟΥ ΠΟΛΙΤΙΣΜΟΥ Χορευτική παράσταση «LUCID DREAM»

10.00 Η ΑΓΟΡΑ ΣΤΗΝ ΤΗΛΕΟΡΑΣΗ

12.00 ΣΤΑ ΜΟΝΟΠΑΤΙΑ ΤΟΥ ΠΟΛΙΤΙΣΜΟΥ Εθνική Λυρική Σκηνή Ιταλία 1900

15.00 ΕΙΔΗΣΕΙΣ

15.20 Η ΕΛΛΑΔΑ ΚΑΙ Ο ΚΟΣΜΟΣ «Θέατρο Μπολσόι - Χτες και σήμερα»

16.00 Η ΑΓΟΡΑ ΣΤΗΝ ΤΗΛΕΟΡΑΣΗ

17.00 ΚΙΝΗΜΑΤΟΓΡΑΦΙΚΗ ΤΑΙΝΙΑ «Εκλεκτικές συγγένειες»

18.30 ΤΑ ΠΑΝΤΕΛΟΝΙΑ ΕΙΝΑΙ ΠΕΡΙΕΡΓΑ ΡΟΥΧΑ (Ε) Εκπομπή αφιερωμένη στον Γιώργο Ξηντάρη. Με τον Πάρη Μήτσου

20.30 ΚΕΝΤΡΙΚΟ ΔΕΛΤΙΟ ΕΙΔΗΣΕΩΝ

21.20 ΣΤΙΣ 78 ΣΤΡΟΦΕΣ Εκπομπή 10η, με θέμα: «Οι Πειραιώτες ρεμπέτες». Με τον Αρη Νικολαΐδη

22.20 ΜΟΥΣΙΚΕΣ ΔΙΑΔΡΟΜΕΣ Με τον Αγάθωνα

23.00 ΕΙΔΗΣΕΙΣ

23.15 ΜΟΥΣΙΚΟ ΔΙΑΛΕΙΜΜΑ

ΕΤ-1
Τηλ. 210.7761.000

08.00 ΘΕΙΑ ΛΕΙΤΟΥΡΓΙΑ

10.30 ΑΡΧΟΝΤΑΡΙΚΙ (Ε)

11.30 ΥΜΝΟΙ ΧΡΙΣΤΟΥΓΕΝΝΩΝ (Ε)

12.30 ΕΛΛΗΝΙΚΟΙ ΧΟΡΟΙ ΑΠΟ ΤΟ ΘΕΑΤΡΟ «ΔΟΡΑ ΣΤΡΑΤΟΥ»

14.30 ΕΛΛΗΝΙΚΗ ΤΑΙΝΙΑ «Ο Φανούρης και το σόι του»

16.00 ΕΙΚΟΝΑ ΣΟΥ ΕΙΜΑΙ «Ακρίτες και αναχωρητές»

17.00 ΞΕΝΗ ΤΑΙΝΙΑ «Κυνηγώντας τα Χριστούγεννα»

18.30 ΕΝΑ ΔΕΝΤΡΟ ΜΙΑ ΦΟΡΑ (Ε)

19.00 ΙΖΑΜΠΕΛΑ ΡΟΣΕΛΙΝΙ

20.00 ΜΟΥΣΙΚΕΣ ΤΟΥ ΚΟΣΜΟΥ (Ε)

21.00 CASUS BELLI Ταινία μικρού μήκους

21.15 ΕΛΛΗΝΙΚΗ ΤΑΙΝΙΑ «Ακαδημία Πλάτωνος»

23.00 ΜΙΚΡΗ ΟΘΟΝΗ - ΜΕΓΑΛΕΣ ΠΑΡΑΣΤΑΣΕΙΣ «Μαραθών - Σαλαμίς» (Α' μέρος)

  • Το πρόγραμμα συνεχίζεται με εκπομπές σε επανάληψη
ΝΕΤ
Τηλ. 210.6066.000

06.00 ΔΕΥΤΕΡΟ ΛΑΟΓΡΑΦΙΚΟ ΑΝΤΑΜΩΜΑ ΝΕΩΝ Μουσικό πρόγραμμα

08.00 Ο ΤΖΟΝΙ ΚΑΙ ΟΙ ΚΟΥΚΛΕΣ

08.30 ΟΙ ΗΡΩΕΣ ΤΟΥ ΧΙΓΚΛΙΤΑΟΥΝ

09.00 Η ΜΠΡΑΝΤΙ ΚΑΙ Ο ΚΥΡΙΟς ΓΟΥΙΣΚΕΡΣ

09.30 ΟΙ ΑΝΤΙΚΑΤΑΣΤΑΤΕΣ

10.00 Ο ΛΟΪΝΤ ΣΤΟ ΔΙΑΣΤΗΜΑ (Ε)

10.30 Ο ΘΑΥΜΑΣΤΟΣ ΚΟΣΜΟΣ ΤΟΥ ΝΤΙΣΝΕΪ «Ταρζάν»

12.00 ΕΙΔΗΣΕΙΣ

12.30 ΤΟ ΔΙΑΛΕΙΜΜΑ

13.00 ΠΑΙΔΙΚΗ ΤΑΙΝΙΑ «Τα μαγικά Χριστούγεννα του Μίκυ: αποκλεισμένοι στη λέσχη του Μάους»

14.00 ΝΤΙΖΑΪΝ

15.00 ΕΙΔΗΣΕΙΣ

16.00 ΟΙ ΠΑΡΕΕΣ ΓΡΑΦΟΥΝ ΙΣΤΟΡΙΑ

18.00 ΕΙΔΗΣΕΙΣ

18.30 ΣΤΑ ΙΧΝΗ ΤΟΥ ΤΕΝ ΤΕΝ

19.30 ΕΛΛΗΝΙΚΗ ΤΑΙΝΙΑ «Διακοπές στην Αίγινα»

21.00 ΕΙΔΗΣΕΙΣ

22.00 ΞΕΝΗ ΤΑΙΝΙΑ «Εβίτα»

00.30 Η ΙΣΤΟΡΙΑ ΤΗΣ ΚΟΥΒΑΝΕΖΙΚΗΣ ΜΟΥΣΙΚΗΣ

  • Το πρόγραμμα συνεχίζεται με εκπομπές σε επανάληψη
ΕΤ-3
Τηλ. 2310.299.400

07.00 ΙΕΡΑ ΜΟΝΟΠΑΤΙΑ «Αφιέρωμα στους Αγίους Τόπους»

07.30 ΘΕΙΑ ΛΕΙΤΟΥΡΓΙΑ

10.30 ΙΕΡΑ ΜΟΝΟΠΑΤΙΑ

11.00 ΑΛΗΘΙΝΑ ΣΕΝΑΡΙΑ «Βασίλης Τσιτσάνης»

12.00 Ο ΤΟΠΟΣ ΚΑΙ ΤΟ ΤΡΑΓΟΥΔΙ ΤΟΥ

13.00 ΕΙΔΗΣΕΙΣ

13.30 ΟΝΕΙΡΟΥ ΕΛΛΑΣ (Ε)

15.30 ΚΥΡΙΑΚΗ ΣΤΟ ΧΩΡΙΟ «Αγιος Γεώργιος Βοιωτίας»

19.00 ΓΙΟΡΤΗ ΣΤΗ ΒΕΝΕΤΙΑ

20.00 ΕΛΛΗΝΙΚΗ ΤΑΙΝΙΑ «Καλώς ήρθε το δολάριο»

22.00 ΕΙΔΗΣΕΙΣ

23.00 ΤΟ ΒΑΣΙΛΕΙΟ ΤΩΝ ΤΑΡΑΝΔΩΝ

24.00 ΜΟΥΛΕΝ ΡΟΥΖ - ΣΤΑ ΠΑΡΑΣΚΗΝΙΑ

01.00 Ο ΦΡΕΝΤ ΑΣΤΕΡ ΚΑΙ ΟΙ ΥΠΕΡΟΧΕΣ ΓΥΝΑΙΚΕΣ ΠΟΥ ΧΟΡΕΨΑΝ ΜΑΖΙ ΤΟΥ

02.30 CINEMANIA (Ε)

03.30 ΤΑΞΙΔΙΑ ΣΤΗΝ ΑΚΡΗ ΤΟΥ ΚΟΣΜΟΥ ΜΕ ΤΟΝ ΑΡΤ ΓΟΥΛΦ

  • Το πρόγραμμα συνεχίζεται με εκπομπές σε επανάληψη
ΑΝΤ1
Τηλ. 210.6886.100

06.00 ΚΑΙ ΟΙ ΠΑΝΤΡΕΜΕΝΟΙ ΕΧΟΥΝ ΨΥΧΗ (Ε)

07.00 ΕΚΕΙΝΕΣ ΚΙ ΕΓΩ (Ε)

08.00 ΘΑ ΒΡΕΙΣ ΤΟ ΔΑΣΚΑΛΟ ΣΟΥ (Ε)

09.00 ΛΟΛΑ (Ε)

10.00 ΟΝΕΙΡΟΠΑΓΙΔΑ (Ε)

11.00 40 ΚΥΜΑΤΑ (Ε)

12.00 ΛΙΤΣΑ.COM (Ε)

13.00 ΕΙΔΗΣΕΙΣ

13.25 ΞΕΝΗ ΤΑΙΝΙΑ «Μπομπ σφουγγαράκης: Η ταινία»

15.00 ΞΕΝΗ ΤΑΙΝΙΑ «Shrek the halls»

15.30 ΕΛΛΗΝΙΚΗ ΣΕΙΡΑ (Ε)

17.50 ΕΙΔΗΣΕΙΣ

18.00 ΕΛΛΗΝΙΚΗ ΤΑΙΝΙΑ

20.00 ΕΙΔΗΣΕΙΣ

20.50 ΚΛΗΡΩΣΗ ΛΟΤΤΟ

21.00 ΞΕΝΗ ΤΑΙΝΙΑ «Η εποχή των Παγετώνων 2: Η απόψυξη»

22.45 ΞΕΝΗ ΤΑΙΝΙΑ «Παντρευτείτε, χωρίστε, τελειώσατε»

00.40 ΕΙΔΗΣΕΙΣ

00.50 ΞΕΝΗ ΤΑΙΝΙΑ «Ο τίγρης και το χιόνι»

03.10 TOP CHEF (Ε)

05.10 ΤΗΛΕΜΑΡΚΕΤΙΝΓΚ

05.40 MOBILE FUN

ΑLPHA
Τηλ. 212.212.4000

06.00 ΜΟΥ ΤΟ ΚΡΑΤΑΣ ΜΑΝΙΑΤΙΚΟ (Ε)

07.00 ΑΝ Μ' ΑΓΑΠΑΣ (Ε)

08.00 ΘΑ ΣΕ ΔΩ ΣΤΟ ΠΛΟΙΟ (Ε)

09.00 ΕΝΤΙΜΟΤΑΤΟΙ... ΚΕΡΑΤΑΔΕΣ (Ε)

10.00 ΜΕΣ ΣΤΗΝ ΚΑΛΗ ΧΑΡΑ

14.00 ΕΙΔΗΣΕΙΣ

14.15 STARS SYSTEM

15.15 ΕΛΛΗΝΙΚΗ ΤΑΙΝΙΑ «Ενας μάγκας στα σαλόνια»

17.00 ΕΙΔΗΣΕΙΣ - ΔΕΛΤΙΟ ΣΤΗ ΝΟΗΜΑΤΙΚΗ ΓΛΩΣΣΑ

17.05 ΞΕΝΗ ΤΑΙΝΙΑ «Το πιο λαμπρό μπουζούκι»

19.00 ΕΙΔΗΣΕΙΣ

20.00 ΧΡΙΣΤΟΥΓΕΝΝΑ ΜΕ ΤΟΝ JAMIE OLIVER

21.00 BIG BROTHER: THE SHOW

23.30 ΞΕΝΗ ΤΑΙΝΙΑ «Ο Αγιος Βασίλης είναι σκέτη λέρα»

01.30 ΚΟΙΤΑ ΤΙ ΕΚΑΝΕΣ (Ε)

05.00 ΚΟΥΣ ΚΟΥΣ ΤΟ ΜΕΣΗΜΕΡΙ (Ε)

ALTER
Τηλ. 210.5707.000

06.15 ALTER KIDS

12.00 ΤΕΧΝΗ ΚΑΙ ΠΟΛΙΤΙΣΜΟΣ (Ε)

13.00 TV WEEKEND

16.15 ΕΙΣΟΔΟΣ ΕΛΕΥΘΕΡΗ (Ε)

18.45 ΕΙΔΗΣΕΙΣ

21.00 ΞΕΝΗ ΤΑΙΝΙΑ «Bridget Jones: Η επόμενη σελίδα»

23.15 ΞΕΝΗ ΤΑΙΝΙΑ «Devdas»

02.45 ΞΕΝΗ ΤΑΙΝΙΑ «Δύο αδέλφια»

MEGA
Τηλ. 210.6903.000 - 800.116.900

06.00 ΒΕΡΑ ΣΤΟ ΔΕΞΙ (Ε)

07.00 ΧΡΙΣΤΟΥΓΕΝΝΑ ΜΕ ΤΗΝ MARIAH CAREY (Ε)

08.00 ΤΑΞΙΔΕΥΟΝΤΑΣ ΜΕ ΤΟΝ ΧΡΗΣΤΟ ΝΕΖΟ: ΚΟΚΚΙΝΑ ΧΑΛΙΑ (Ε)

09.15 ΜΠΟΥΚΙΑ ΚΑΙ ΣΥΧΩΡΙΟ (Ε)

10.15 PATTY, H ΠΙΟ ΟΜΟΡΦΗ ΙΣΤΟΡΙΑ (Ε)

12.15 MASTER CHEF - UK

13.15 TRACTION

14.00 ΕΙΔΗΣΕΙΣ

14.50 ΞΕΝΗ ΤΑΙΝΙΑ «Κοίτα ποιος μιλάει τώρα»

16.45 FIFTY FIFTY

17.30 Σ' ΑΓΑΠΩ - Μ' ΑΓΑΠΑΣ (Ε)

19.00 MASTER CHEF (Ε)

20.00 ΕΙΔΗΣΕΙΣ

21.00 JUST THE TWO OF US

23.45 ΕΜΠΟΛΕΜΗ ΖΩΝΗ

01.30 ΕΙΔΗΣΕΙΣ

01.45 ΦΕΥΓΑ (Ε)

02.45 ΘΥΜΑΤΑ ΕΙΡΗΝΗΣ (Ε)

03.45 ΤΗΛΕΜΑΡΚΕΤΙΝΓΚ

04.00 ΦΙΛΟΔΟΞΙΕΣ (Ε)

STAR
Τηλ. 211.189.1000 - 2000

06.00 ΟΙ ΜΑΓΙΣΣΕΣ Δραματική σειρά

07.00 ΠΑΙΔΙΚΟ ΠΡΟΓΡΑΜΜΑ «Yu-Gi-Oh», «Ζορό: Η νέα γενιά», «Κρύπτο, ο σούπερ σκύλος», «Ο φίλος μου ο... σκίουρος», «Οι μπόμπιρες του 402», «Go Diego go», «Angel's friends», «Lazy town», «Οι περιπέτειες του Μαξ», «Power Rangers: Mystic Force», «Ben 10: Alien Force», «Μπομπ ο σφουγγαράκης», «Xiaolin showdown», «Sylvester and Tweety Mysteries»

13.00 ΕΙΔΗΣΕΙΣ

13.45 ΞΕΝΗ ΤΑΙΝΙΑ «Φλάμπερ»

15.40 ΤΑ ΦΙΛΑΡΑΚΙΑ

17.00 TWO AND A HALF MEN

17.55 NΤΕΤΕΚΤΙΒ ΜΟΝΚ

18.50 ΕΠΤΑ

19.45 ΕΙΔΗΣΕΙΣ

21.00 ΕΛΛΗΝΙΚΗ ΤΑΙΝΙΑ «Δεσποινίς διευθυντής»

23.00 ΕΛΛΗΝΙΚΗ ΤΑΙΝΙΑ «The terminal»

01.30 ΞΕΝΗ ΤΑΙΝΙΑ «Αλάσκα: η γη του μυστηρίου»

04.00 ΞΕΝΗ ΤΑΙΝΙΑ «Το άλλοθί της»

ΕΝΑ ΚΕΝΤΡΙΚΗΣ ΕΛΛΑΔΟΣ
Τηλ. 2231.051.180

12.30 ΣΤΟ ΡΥΘΜΟ ΤΗΣ ΑΓΟΡΑΣ Νέα από την αγορά

14.20 ΤΑΔΕ ΕΦΗ

14.25 ΣΤΙΓΜΕΣ ΤΟΥ ΑΙΩΝΑ

14.30 ΜΕΣΗΜΒΡΙΝΟ ΔΕΛΤΙΟ ΕΙΔΗΣΕΩΝ

15.15 ΤΑΔΕ ΕΦΗ

15.20 ΚΟΝΤΑ ΣΤΗΝ ΠΑΡΑΔΟΣΗ «Παραδοσιακοί Χοροί & Τραγούδια»

16.00 ΚΙΝΟΥΜΕΝΑ ΣΧΕΔΙΑ

16.55 ΤΑΔΕ ΕΦΗ

17.00 ΜΟΥΣΙΚΟ ΑΦΙΕΡΩΜΑ

19.00 ΤΑΔΕ ΕΦΗ

19.05 ΞΕΝΗ ΤΑΙΝΙΑ

20.25 ΤΑΔΕ ΕΦΗ

20.30 ΚΕΝΤΡΙΚΟ ΔΕΛΤΙΟ ΕΙΔΗΣΕΩΝ

21.45 ΤΑΔΕ ΕΦΗ

21.50 ΞΕΝΗ ΤΑΙΝΙΑ

23.45 ΤΑΔΕ ΕΦΗ

23.50 ΝΥΧΤΕΡΙΝΟ ΔΕΛΤΙΟ ΕΙΔΗΣΕΩΝ

00.15 ΤΑΔΕ ΕΦΗ

00.20 ΣΤΙΓΜΕΣ ΤΟΥ ΑΙΩΝΑ

00.30 ΜΟΥΣΙΚΟ ΑΦΙΕΡΩΜΑ

ΔΕΥΤΕΡΑ
«902»
Τηλ. 210.2592.902 - 210.2592.802

07.00 ΠΑΙΔΙΚΟ ΠΡΟΓΡΑΜΜΑ Πολωνικά κινούμενα σχέδια

07.30 ΤΟ ΝΤΟΚΙΜΑΝΤΕΡ ΣΤΟΝ «902» Ντοκιμαντέρ για φύση, ζώα...

08.00 ΚΑΛΗΜΕΡΑ ΜΕ ΤΟΝ «902» Πρωινή ενημερωτική εκπομπή. Με τον Ορέστη Παντελόγλου

09.00 ΜΑΤΙΕΣ ΣΤΟΝ ΚΟΣΜΟ (Ε)

10.00 Η ΑΓΟΡΑ ΣΤΗΝ ΤΗΛΕΟΡΑΣΗ

15.00 ΕΙΔΗΣΕΙΣ

15.50 ΕΙΔΗΣΕΙΣ ΣΤΗ ΝΟΗΜΑΤΙΚΗ Σύντομο δελτίο ειδήσεων και ειδήσεις στην ελληνική νοηματική γλώσσα

15.55 ΜΟΥΣΙΚΕΣ ΔΙΑΔΡΟΜΕΣ Με καλό ελληνικό τραγούδι

16.15 ΑΘΛΗΤΙΚΟ ΡΑΝΤΕΒΟΥ Ειδήσεις, ενημέρωση, συζητήσεις από τον αθλητικό χώρο

17.00 Ο ΚΟΠΕΡΝΙΚΟΣ Ξένη σειρά (1ο)

18.00 ΣΕΛΙΔΕΣ ΓΝΩΣΗΣ (Ε) Ενας περίπατος στον κόσμο του βιβλίου με την Αννεκε Ιωαννάτου

19.00 Η ΕΛΛΑΔΑ ΚΑΙ Ο ΚΟΣΜΟΣ Σειρές ελληνικών και ξένων ντοκιμαντέρ

19.30 ΚΙΝΗΜΑΤΟΓΡΑΦΙΚΗ ΤΑΙΝΙΑ «Τσίρκο» (1ο)

20.30 ΚΕΝΤΡΙΚΟ ΔΕΛΤΙΟ ΕΙΔΗΣΕΩΝ

21.30 ΜΟΥΣΙΚΕΣ ΔΙΑΔΡΟΜΕΣ Με καλό ελληνικό τραγούδι

22.10 ΠΡΟΕΚΤΑΣΕΙΣ Πολιτική, ενημερωτική εκπομπή

23.00 ΕΙΔΗΣΕΙΣ

23.15 ΜΟΥΣΙΚΟ ΔΙΑΛΕΙΜΜΑ

ΕΤ1
Τηλ. 210.7761.000

08.30 ΣΤΑΝΛΕΪ

09.30 ΜΙΚΙ ΜΑΟΥΣ: ΠΑΙΖΩ ΚΑΙ ΜΑΘΑΙΝΩ

10.00 ΤΟΥ ΚΟΥΤΙΟΥ ΤΑ ΠΑΡΑΜΥΘΙΑ (Ε)

10.30 ΦΡΟΥΤΟΠΙΑ (Ε)

11.00 ΑΠΟ ΠΕΤΡΑ ΚΑΙ ΧΡΟΝΟ (Ε)

11.30 ΕΔΩ ΓΕΝΝΗΘΗΚΕ Η ΕΥΡΩΠΗ «Ο μύθος της Ευρώπης»

12.00 ΕΛΛΗΝΙΚΗ ΤΑΙΝΙΑ «Ματωμένα Χριστούγεννα»

13.30 ΤΟ ΒΛΕΜΜΑ (Ε)

14.00 ΤΑ ΔΕΛΦΙΝΑΚΙΑ ΤΟΥ ΑΜΒΡΑΚΙΚΟΥ (Ε)

14.30 ΟΥΡΑΝΙΟ ΤΟΞΟ (Ε)

15.00 ΦΙΝΕΑΣ ΚΑΙ ΦΕΡΜΠ

15.30 ΟΙΚΟΓΕΝΕΙΑ ΠΡΑΟΥΝΤ

16.00 ΑΑΡΟΝ ΣΤΟΟΥΝ (Ε)

17.00 ΑΤΙΘΑΣΑ ΝΙΑΤΑ

18.00 ΠΑΡΑΣΚΗΝΙΟ (Ε)

19.00 ΘΕΡΜΟΤΗΤΑ ΑΠΟ ΤΟΝ ΗΛΙΟ

20.00 Ο ΠΡΙΓΚΙΠΑΣ (Ε)

21.00 ΤΟ ΤΑΞΙΔΙ ΤΟΥ ΑΥΤΟΚΡΑΤΟΡΑ

22.45 DOC ON AIR «Γλυκά Ανατολής»

24.00 ΞΕΝΗ ΤΑΙΝΙΑ «Πυρηνική καταιγίδα»

  • Το πρόγραμμα συνεχίζεται με εκπομπές σε επανάληψη
ΝΕΤ
Τηλ. 210.6066.000

06.00 ΠΡΩΙΝΗ ΕΝΗΜΕΡΩΣΗ

10.00 ΣΥΜΒΑΙΝΕΙ ΤΩΡΑ

12.00 ΕΙΔΗΣΕΙΣ

13.00 ΜΕΝΟΥΜΕ ΕΛΛΑΔΑ - Best of

15.00 ΕΙΔΗΣΕΙΣ

16.00 ΞΕΝΗ ΤΑΙΝΙΑ «Χάνα Μοντάνα και Μάιλι Σάιρους: Οι καλύτερες στιγμές σε μια συναυλία»

18.00 ΕΙΔΗΣΕΙΣ

19.00 ΤΑ ΜΕΓΑΛΑ ΑΘΛΗΤΙΚΑ ΓΕΓΟΝΟΤΑ ΤΟΥ 2010 ΣΤΗΝ ΕΡΤ

21.00 ΕΙΔΗΣΕΙΣ

22.00 ΞΕΝΗ ΤΑΙΝΙΑ «Το πέμπτο στοιχείο»

24.00 ΕΙΔΗΣΕΙΣ

00.15 ΞΕΝΗ ΤΑΙΝΙΑ (Συνέχεια)

00.45 ΕΓΚΛΗΜΑ ΚΑΙ ΕΡΕΥΝΑ (Ε)

  • Το πρόγραμμα συνεχίζεται με εκπομπές σε επανάληψη
ΕΤ-3
Τηλ. 2310.299.400 08.00

07.30 ΠΑΓΚΟΣΜΙΑ ΟΙΚΟΓΕΝΕΙΑ «Κροκόδειλος, ο κλέφτης του βάλτου»

08.00 Ο ΚΟΣΜΟΣ ΤΩΝ ΖΩΩΝ ΜΕ ΤΟΝ ZEEK

08.30 ΟΙ ΕΛΕΦΑΝΤΕΣ ΤΟΥ ΑΝΤΟ

09.30 ΚΟΣΜΗΜΑΤΑ ΤΟΥ ΒΥΘΟΥ

09.50 ΚΑΘΗΜΕΡΙΝΑ

11.00 Ο ΘΑΥΜΑΣΤΟΣ ΚΟΣΜΟΣ ΤΟΥ ΩΚΕΑΝΟΥ

11.30 ΔΑΚΡΥΑ ΣΤΗΝ ΑΡΚΤΙΚΗ

12.30 Η ΕΛΛΗΝΙΚΗ ΜΟΥ ΚΟΥΖΙΝΑ

13.00 ΕΙΔΗΣΕΙΣ

14.30 ΤΟΛΜΗ ΚΑΙ ΓΟΗΤΕΙΑ

15.30 ΜΑΓΙΚΟΣ ΚΟΣΜΟΣ

16.30 Η ΚΟΥΖΙΝΑ ΤΗΣ ΜΑΜΑΣ (Ε)

17.00 ΕΙΔΗΣΕΙΣ

17.55 ΑΘΛΗΤΙΚΑ

18.30 ΟΙ ΚΟΡΕΣ ΤΟΥ ΜΑΚ ΛΕΟΝΤ

19.30 ΕΝΑ ΤΑΞΙΔΙ ΣΤΗΝ ΑΓΡΙΑ ΑΦΡΙΚΗ

20.00 ΟΙ ΤΕΛΕΥΤΑΙΟΙ ΤΩΝ ΔΡΑΚΩΝ

21.00 ΜΑΓΙΚΟΣ ΚΟΣΜΟΣ

21.45 ΔΕΛΤΙΟ ΚΑΙΡΟΥ

22.00 ΕΙΔΗΣΕΙΣ

23.00 ΟΙ ΣΤΑΥΡΟΦΟΡΟΙ Μίνι σειρά δράσης

02.30 ΤΟΛΜΗ ΚΑΙ ΓΟΗΤΕΙΑ (Ε)

  • Το πρόγραμμα συνεχίζεται με εκπομπές σε επανάληψη
ΑΝΤ1
Τηλ. 210.6886.100

06.00 ΚΑΙ ΟΙ ΠΑΝΤΡΕΜΕΝΟΙ ΕΧΟΥΝ ΨΥΧΗ (Ε)

07.00 ΚΑΛΗΜΕΡΑ ΕΛΛΑΔΑ

10.00 10 ΜΕ 1 ΜΑΖΙ

12.50 ΜΕ ΑΓΑΠΗ

13.00 ΕΙΔΗΣΕΙΣ

13.30 ΑΚΡΩΣ ΟΙΚΟΓΕΝΕΙΑΚΟΝ (Ε)

14.30 ΚΩΝΣΤΑΝΤΙΝΟΥ ΚΑΙ ΕΛΕΝΗΣ (Ε)

15.30 ΤΟ ΚΑΦΕ ΤΗΣ ΧΑΡΑΣ (Ε)

16.50 ΕΙΔΗΣΕΙΣ - ΔΕΛΤΙΟ ΣΤΗ ΝΟΗΜΑΤΙΚΗ ΓΛΩΣΣΑ

17.00 ΑΣΗΜΕΝΙΑ ΦΕΓΓΑΡΙΑ

19.00 DEAL Τηλεπαιχνίδι

20.00 ΕΙΔΗΣΕΙΣ

21.00 NEXT TOP MODEL

23.00 ΡΑΔΙΟ ΑΡΒΥΛΑ

24.00 ΟΛΑ 11

02.30 ΑΝΤ1 NEWS

02.40 ΜΕ ΑΓΑΠΗ (Ε)

02.50 EUROPEAN POKER TOUR

03.50 ΚΑΡΜΑ (Ε)

04.50 ΤΗΛΕΜΑΡΚΕΤΙΝΓΚ

05.20 MOBILE FUN

05.30 ΔΕΣΠΟΙΝΙΣ ΜΑΡΓΑΡΙΤΑ (Ε)

ALPHA
Τηλ. 212.2124.000

07.00 ΠΑΝΩ ΣΤΗΝ ΩΡΑ

10.00 ΚΑΦΕΣ ΜΕ ΤΗΝ ΕΛΕΝΗ

13.00 ΕΙΔΗΣΕΙΣ

13.15 ΚΟΥΣ ΚΟΥΣ ΤΟ ΜΕΣΗΜΕΡΙ

16.00 ΔΕΣΤΕ ΤΟΥΣ

17.30 ΕΙΔΗΣΕΙΣ - ΔΕΛΤΙΟ ΣΤΗ ΝΟΗΜΑΤΙΚΗ ΓΛΩΣΣΑ

17.35 ΔΕΣΤΕ ΤΟΥΣ (Συνέχεια)

19.00 ΕΙΔΗΣΕΙΣ

20.00 ΚΑΤΙ ΨΗΝΕΤΑΙ (Ε)

21.00 BIG BROTHER

22.45 ΛΕΣ ΚΑΙ ΤΟ 'ΞΕΡΕΣ (Ε) Τηλεπαιχνίδι

23.45 SEX AND THE CITY

00.45 ΟΙ ΙΣΤΟΡΙΕΣ ΤΟΥ ΑΣΤΥΝΟΜΟΥ ΜΠΕΚΑ (Ε)

02.00 10η ΕΝΤΟΛΗ (Ε)

03.00 ΚΟΚΚΙΝΟΣ ΚΥΚΛΟΣ (Ε)

04.00 ΤΗΛΕΜΑΡΚΕΤΙΝΓΚ

04.30 ΚΟΥΣ ΚΟΥΣ ΤΟ ΜΕΣΗΜΕΡΙ (Ε)

ALTER
Τηλ. 210.5707.000

06.00 «ΚΑΛΗΜΕΡΑ» ΜΕ ΤΟΝ ΓΙΩΡΓΟ ΑΥΤΙΑ

10.30 ΕΔΩ ΚΑΙ ΤΩΡΑ

12.30 ΠΟΛΥ ΜΠΛΑ ΜΠΛΑ

16.00 ΟΣΟ ΥΠΑΡΧΟΥΝ ΑΝΘΡΩΠΟΙ

17.30 ΕΙΔΗΣΕΙΣ

17.45 THAT'S LIFE

18.45 ΣΗΜΕΡΑ

20.00 ΕΙΔΗΣΕΙΣ

21.00 ΥΔΡΟΓΕΙΟΣ

21.30 ΞΕΝΗ ΤΑΙΝΙΑ «Αστυνόμος Σαΐνης»

23.15 ΞΕΝΗ ΤΑΙΝΙΑ «Το κυνήγι του χαμένου θησαυρού»

01.15 AUTO ALTER

01.30 KAREN SISCO Αστυνομική σειρά

02.30 FRIDAY NIGHT LIGHTS Νεανική σειρά

03.30 FLASH GORDON

MEGA
Τηλ. 210.6903.000 - 800.116.900

06.00 ΒΕΡΑ ΣΤΟ ΔΕΞΙ (Ε)

07.00 ΚΟΙΝΩΝΙΑ ΩΡΑ MEGA

10.00 ΠΡΩΙΝΟ ΜΟU

13.15 Η ΖΩΗ ΤΗΣ ΑΛΛΗΣ (Ε)

14.00 ΕΙΔΗΣΕΙΣ

15.00 ΕΝΑΣ ΜΗΝΑΣ ΚΑΙ ΚΑΤΙ (Ε)

16.00 ΣΑΒΒΑΤΟΓΕΝΝΗΜΕΝΕΣ (Ε)

16.50 ΕΙΔΗΣΕΙΣ

17.00 MASTER CHEF (Ε)

18.00 PATTY, Η ΠΙΟ ΟΜΟΡΦΗ ΙΣΤΟΡΙΑ

19.00 ΤΑ ΜΥΣΤΙΚΑ ΤΗΣ ΕΔΕΜ

20.00 ΕΙΔΗΣΕΙΣ

21.00 Η ΖΩΗ ΤΗΣ ΑΛΛΗΣ

21.50 MASTER CHEF

23.00 ΞΕΝΗ ΤΑΙΝΙΑ «Η ζωή σε δυο πράξεις»

00.50 ΕΙΔΗΣΕΙΣ

01.05 ΞΕΝΗ ΤΑΙΝΙΑ (Συνέχεια)

01.45 BIG BANG (Ε)

02.450 ΦΕΥΓΑ (Ε)

03.45 ΤΗΛΕΜΑΡΚΕΤΙΝΓΚ

04.30 ΦΙΛΟΔΟΞΙΕΣ (Ε)

STAR
Τηλ. 211.189.1000 - 2000

06.00 ΤΟ ΜΠΕΡΔΕΜΑ (Ε)

06.45 ΠΑΙΔΙΚΟ ΠΡΟΓΡΑΜΜΑ «Ντόρα, η μικρή εξερευνήτρια», «Μπομπ, ο σφουγγαράκης»

07.30 ΠΡΩΙΝΗ ΜΕΛΕΤΗ

10.15 SYLVESTER AND TWEETY MYSTERIES

10.45 Ο ΣΚΟΥΜΠΙ ΝΤΟΥ ΚΑΙ ΤΑ ΦΑΝΤΑΣΜΑΤΑΚΙΑ

11.15 ΜΑΡΙΑ, ΑΓΓΕΛΕ ΜΟΥ

12.30 ΕΙΔΗΣΕΙΣ

13.30 SUPER STAR

15.45 ΑΞΙΖΕΙ ΝΑ ΤΟ ΖΕΙΣ

17.45 ΕΙΔΗΣΕΙΣ - ΔΕΛΤΙΟ ΣΤΗ ΝΟΗΜΑΤΙΚΗ

17.50 ΦΩΤΗΣ - ΜΑΡΙΑ LIVE

19.45 ΕΙΔΗΣΕΙΣ

21.00 ΞΕΝΗ ΤΑΙΝΙΑ «Ενα σκληρό φιλί για καληνύχτα»

23.15 ΣΕ ΑΠΟΣΤΑΣΗ ΑΝΑΠΝΟΗΣ

00.15 ΑΝΕΞΙΧΝΙΑΣΤΕΣ ΥΠΟΘΕΣΕΙΣ

01.15 MEDIUM Σειρά

02.15 ΞΕΝΗ ΤΑΙΝΙΑ «Chips 99»

04.15 ΣΟΠΡΑΝΟΣ

ΚΕΝΤΡΙΚΗΣ ΕΛΛΑΔΟΣ
Τηλ. 2231.051.180

12.30 ΣΤΟ ΡΥΘΜΟ ΤΗΣ ΑΓΟΡΑΣ Νέα από την αγορά

14.20 ΤΑΔΕ ΕΦΗ

14.25 ΣΤΙΓΜΕΣ ΤΟΥ ΑΙΩΝΑ

14.30 ΕΝΑ ΑΠ' ΟΛΑ Μεσημβρινό ενημερωτικό μαγκαζίνο

15.45 ΤΑΔΕ ΕΦΗ

15.50 ΝΤΟΚΙΜΑΝΤΕΡ

17.00 ΤΑΔΕ ΕΦΗ

17.05 Ο.Κ. με τον Θέμη Γεωργαντά - MAD ΜΟΥΣΙΚΗ ΕΚΠΟΜΠΗ

19.00 ΤΑΔΕ ΕΦΗ

19.05 ΝΤΟΚΙΜΑΝΤΕΡ

20.25 ΤΑΔΕ ΕΦΗ

20.30 ΚΕΝΤΡΙΚΟ ΔΕΛΤΙΟ ΕΙΔΗΣΕΩΝ

21.45 ΤΑΔΕ ΕΦΗ

21.50 ΣΤΟ ΚΕΝΤΡΟ ΤΗΣ ΠΕΡΙΦΕΡΕΙΑΣ Αγροτικά Νέα

22.00 4 ΕΠΟΧΕΣ Αγροτική ζωντανή εκπομπή

23.45 ΤΑΔΕ ΕΦΗ

23.50 ΝΥΧΤΕΡΙΝΟ ΔΕΛΤΙΟ ΕΙΔΗΣΕΩΝ

00.15 ΤΑΔΕ ΕΦΗ

00.20 ΣΤΙΓΜΕΣ ΤΟΥ ΑΙΩΝΑ

00.30 ΜΟΥΣΙΚΟ ΑΦΙΕΡΩΜΑ

ΤΕΤΑΡΤΗ
«902»
Τηλ. 210.2592.902 - 210.2592.802

07.00 ΠΑΙΔΙΚΟ ΠΡΟΓΡΑΜΜΑ Πολωνικά κινούμενα σχέδια

07.30 ΤΟ ΝΤΟΚΙΜΑΝΤΕΡ ΣΤΟΝ «902» Ντοκιμαντέρ για φύση, ζώα...

08.00 ΚΑΛΗΜΕΡΑ ΜΕ ΤΟΝ «902» Πρωινή ενημερωτική εκπομπή. Με τον Ορέστη Παντελόγλου

09.00 ΣΤΗΝ ΑΚΡΗ ΤΟΥ ΝΗΜΑΤΟΣ (Ε)

10.00 Η ΑΓΟΡΑ ΣΤΗΝ ΤΗΛΕΟΡΑΣΗ

15.00 ΕΙΔΗΣΕΙΣ

15.50 ΕΙΔΗΣΕΙΣ ΣΤΗ ΝΟΗΜΑΤΙΚΗ Σύντομο δελτίο ειδήσεων και ειδήσεις στην ελληνική νοηματική γλώσσα

15.55 ΜΟΥΣΙΚΕΣ ΔΙΑΔΡΟΜΕΣ Με καλό ελληνικό τραγούδι

16.15 ΑΘΛΗΤΙΚΟ ΡΑΝΤΕΒΟΥ Ειδήσεις, ενημέρωση, συζητήσεις από τον αθλητικό χώρο

17.00 ΤΟ ΤΑΣΣ ΑΡΜΟΔΙΩΣ ΑΝΑΦΕΡΕΙ (1ο)

18.00 ΓΕΥΣΕΙΣ ΠΑΡΑΔΟΣΗΣ Οταν το φαγητό δεν είναι μόνο μια συνταγή, αλλά κομμάτι των εθίμων, των συνηθειών και των λαϊκών παραδόσεων ενός τόπου, με την Ευδοκία Πατσιλινάκου

19.00 ΣΤΙΣ 78 ΣΤΡΟΦΕΣ (Ε) Εκπομπή 10η, με θέμα «Οι Πειραιώτες ρεμπέτες». Με τον Αρη Νικολαΐδη

20.00 Ο ΧΟΝΤΡΟΣ Ξένη σειρά (5ο)

20.30 ΚΕΝΤΡΙΚΟ ΔΕΛΤΙΟ ΕΙΔΗΣΕΩΝ

21.30 ΜΟΥΣΙΚΕΣ ΔΙΑΔΡΟΜΕΣ Με καλό ελληνικό τραγούδι

22.00 ΠΑΜΕ ΤΑΞΙΚΑ Ενημερωτική εκπομπή, με τον Ζήση Νούσια

23.00 ΕΙΔΗΣΕΙΣ

23.15 ΜΟΥΣΙΚΟ ΔΙΑΛΕΙΜΜΑ

ΕΤ1
Τηλ. 210.7761.000

08.30 ΣΤΑΝΛΕΪ

09.30 ΜΙΚΙ ΜΑΟΥΣ: ΠΑΙΖΩ ΚΑΙ ΜΑΘΑΙΝΩ

10.00 ΤΟΥ ΚΟΥΤΙΟΥ ΤΑ ΠΑΡΑΜΥΘΙΑ (Ε)

10.30 ΦΡΟΥΤΟΠΙΑ (Ε)

11.00 ΑΠΟ ΠΕΤΡΑ ΚΑΙ ΧΡΟΝΟ (Ε)

11.30 ΕΔΩ ΓΕΝΝΗΘΗΚΕ Η ΕΥΡΩΠΗ «Τήνος: Λαϊκή Λιθογλυπτική»

12.00 ΕΛΛΗΝΙΚΗ ΤΑΙΝΙΑ «Ο αχόρταγος»

14.00 ΤΑ ΔΕΛΦΙΝΑΚΙΑ ΤΟΥ ΑΜΒΡΑΚΙΚΟΥ (Ε)

14.30 ΟΥΡΑΝΙΟ ΤΟΞΟ (Ε)

15.00 ΚΛΗΡΩΣΗ ΕΘΝΙΚΟΥ ΛΑΧΕΙΟΥ

15.10 ΦΙΝΕΑΣ ΚΑΙ ΦΕΡΜΠ

15.30 ΟΙΚΟΓΕΝΕΙΑ ΠΡΑΟΥΝΤ

16.00 ΑΑΡΟΝ ΣΤΟΟΥΝ (Ε)

16.30 ΖΙΚ ΚΑΙ ΛΟΥΘΕΡ (Ε)

17.00 ΚΥΠΕΛΛΟ ΜΠΑΣΚΕΤ «Παναθηναϊκός - Αρης»

19.00 ΚΥΠΕΛΛΟ ΜΠΑΣΚΕΤ «ΠΑΟΚ - Ολυμπιακός»

21.00 ΑΣΘΕΝΕΙΣ ΚΑΙ ΟΔΟΙΠΟΡΟΙ (Ε)

22.00 ΕΠΟΧΕΣ ΚΑΙ ΣΥΓΓΡΑΦΕΙΣ «Κωστής Μπαστιάς»

23.00 ΠΑΡΑΣΚΗΝΙΟ «Ξένια Καλογεροπούλου - η Μικρή Πόρτα»

24.00 ΞΕΝΗ ΤΑΙΝΙΑ «Ο Ναπολέων κι εγώ» Α' προβολή

  • Το πρόγραμμα συνεχίζεται με εκπομπές σε επανάληψη
ΝΕΤ
Τηλ. 210.6066.000

06.00 ΠΡΩΙΝΗ ΕΝΗΜΕΡΩΣΗ

10.00 ΣΥΜΒΑΙΝΕΙ ΤΩΡΑ

12.00 ΕΙΔΗΣΕΙΣ

13.00 ΜΕΝΟΥΜΕ ΕΛΛΑΔΑ - Best of

15.00 ΕΙΔΗΣΕΙΣ

16.00 ΞΕΝΗ ΤΑΙΝΙΑ «Μπαμπάς για γκολ»

18.00 ΕΙΔΗΣΕΙΣ

19.00 ΤΑ ΜΕΓΑΛΑ ΑΘΛΗΤΙΚΑ ΓΕΓΟΝΟΤΑ ΤΟΥ 2010 ΣΤΗΝ ΕΡΤ

21.00 ΕΙΔΗΣΕΙΣ

22.00 ΕΞΑΝΤΑΣ (Ε)

23.00 ΡΕΠΟΡΤΑΖ ΧΩΡΙΣ ΣΥΝΟΡΑ

24.00 ΕΙΔΗΣΕΙΣ

00.15 ΕΓΚΛΗΜΑ ΚΑΙ ΕΡΕΥΝΑ (Ε)

  • Το πρόγραμμα συνεχίζεται με εκπομπές σε επανάληψη
ΕΤ-3
Τηλ. 2310.299.400 08.00

07.30 ΠΑΓΚΟΣΜΙΑ ΟΙΚΟΓΕΝΕΙΑ

08.00 Ο ΚΟΣΜΟΣ ΤΩΝ ΖΩΩΝ ΜΕ ΤΟΝ ZEEK

08.30 ΓΙΝΕ ΕΝΑ ΜΕ ΤΑ ΠΛΑΣΜΑΤΑ

09.30 Ο ΘΑΥΜΑΣΤΟΣ ΚΟΣΜΟΣ ΤΗΣ ΦΥΣΗΣ

09.50 ΚΑΘΗΜΕΡΙΝΑ

11.00 SHAMWARI: ΜΙΑ ΑΓΡΙΑ ΖΩΗ

11.30 ΟΙ ΒΙΚΙΝΓΚΣ ΤΑΞΙΔΕΥΟΥΝ ΜΕ ΤΑ ΦΤΕΡΑ ΤΟΥ ΔΡΑΚΟΥ

12.30 Η ΕΛΛΗΝΙΚΗ ΜΟΥ ΚΟΥΖΙΝΑ «Νάξος»

13.00 ΕΙΔΗΣΕΙΣ

14.30 ΤΟΛΜΗ ΚΑΙ ΓΟΗΤΕΙΑ

15.30 ΜΑΓΙΚΟΣ ΚΟΣΜΟΣ

16.30 Η ΚΟΥΖΙΝΑ ΤΗΣ ΜΑΜΑΣ (Ε)

17.00 ΕΙΔΗΣΕΙΣ

17.55 ΑΘΛΗΤΙΚΑ

18.30 ΟΙ ΚΟΡΕΣ ΤΟΥ ΜΑΚ ΛΕΟΝΤ

19.30 ΕΠΤΑ ΗΜΕΡΕΣ «Φινλανδία»

20.30 ΤΑΞΙΔΙΑ ΣΤΗΝ ΑΚΡΗ ΤΟΥ ΚΟΣΜΟΥ ΜΕ ΤΟΝ ΑΡΤ ΓΟΥΛΦ «Μεξικό»

21.00 ΕΡΕΥΝΗΤΕΣ ΤΩΝ ΤΡΟΦΩΝ

21.45 ΔΕΛΤΙΟ ΚΑΙΡΟΥ

22.00 ΕΙΔΗΣΕΙΣ

23.00 ΑΝΙΧΝΕΥΣΕΙΣ

00.30 ΠΟΛΙΤΙΚΕΣ ΔΟΛΟΦΟΝΙΕΣ

01.30 ΡΟΛΙΝΓΚ ΣΤΟΟΥΝΣ

02.30 ΤΟΛΜΗ ΚΑΙ ΓΟΗΤΕΙΑ (Ε)

03.30 ΤΖΟΝ ΝΙΛΣΟΝ: Ο ΤΑΧΥΔΡΟΜΟΣ - ΚΙΝΗΜΑΤΟΓΡΑΦΙΣΤΗΣ

04.30 ΚΑΘΗΜΕΡΙΝΑ (Ε)

  • Το πρόγραμμα συνεχίζεται με εκπομπές σε επανάληψη
ΑΝΤ1
Τηλ. 210.6886.100

06.00 ΚΑΙ ΟΙ ΠΑΝΤΡΕΜΕΝΟΙ ΕΧΟΥΝ ΨΥΧΗ (Ε)

07.00 ΚΑΛΗΜΕΡΑ ΕΛΛΑΔΑ

10.00 10 ΜΕ 1 ΜΑΖΙ

12.50 ΜΕ ΑΓΑΠΗ

13.00 ΕΙΔΗΣΕΙΣ

13.30 ΑΚΡΩΣ ΟΙΚΟΓΕΝΕΙΑΚΟΝ (Ε)

14.30 ΚΩΝΣΤΑΝΤΙΝΟΥ ΚΑΙ ΕΛΕΝΗΣ (Ε)

15.30 ΤΟ ΚΑΦΕ ΤΗΣ ΧΑΡΑΣ (Ε)

16.50 ΕΙΔΗΣΕΙΣ - ΔΕΛΤΙΟ ΣΤΗ ΝΟΗΜΑΤΙΚΗ ΓΛΩΣΣΑ

17.00 ΑΣΗΜΕΝΙΑ ΦΕΓΓΑΡΙΑ

19.00 DEAL Τηλεπαιχνίδι

20.00 ΕΙΔΗΣΕΙΣ

20.50 ΚΛΗΡΩΣΗ ΛΟΤΤΟ

21.00 ΜΕ ΤΟ ΔΕΞΙ

23.00 ΡΑΔΙΟ ΑΡΒΥΛΑ

24.00 ΕΓΚΛΗΜΑΤΑ (Ε)

01.00 ΑΝΤ1 NEWS

01.10 ΜΕ ΑΓΑΠΗ (Ε)

01.20 ΟΝΕΙΡΟΠΑΓΙΔΑ (Ε)

02.20 EUROPEAN POKER TOUR

03.20 ΚΑΡΜΑ (Ε)

04.20 ΤΗΛΕΜΑΡΚΕΤΙΝΓΚ

04.50 MOBILE FUN

05.20 ΔΕΣΠΟΙΝΙΣ ΜΑΡΓΑΡΙΤΑ (Ε)

ALPHA
Τηλ. 212.2124.000

07.00 ΠΑΝΩ ΣΤΗΝ ΩΡΑ

10.00 ΚΑΦΕΣ ΜΕ ΤΗΝ ΕΛΕΝΗ

13.00 ΕΙΔΗΣΕΙΣ

13.15 ΚΟΥΣ ΚΟΥΣ ΤΟ ΜΕΣΗΜΕΡΙ

16.00 ΔΕΣΤΕ ΤΟΥΣ

17.30 ΕΙΔΗΣΕΙΣ - ΔΕΛΤΙΟ ΣΤΗ ΝΟΗΜΑΤΙΚΗ ΓΛΩΣΣΑ

17.35 ΔΕΣΤΕ ΤΟΥΣ (Συνέχεια)

19.00 ΕΙΔΗΣΕΙΣ

20.00 ΚΑΤΙ ΨΗΝΕΤΑΙ

21.00 BIG BROTHER

22.00 ΤΟ ΑΓΙΑΖΙ ΤΟΥ ΕΡΩΤΑ

24.00 SEX AND THE CITY

01.00 ΟΙ ΙΣΤΟΡΙΕΣ ΤΟΥ ΑΣΤΥΝΟΜΟΥ ΜΠΕΚΑ (Ε)

02.15 10η ΕΝΤΟΛΗ (Ε)

03.15 ΚΟΚΚΙΝΟΣ ΚΥΚΛΟΣ (Ε)

04.15 ΤΗΛΕΜΑΡΚΕΤΙΝΓΚ

04.30 ΚΟΥΣ ΚΟΥΣ ΤΟ ΜΕΣΗΜΕΡΙ (Ε)

ALTER
Τηλ. 210.5707.000

06.00 «ΚΑΛΗΜΕΡΑ» ΜΕ ΤΟΝ ΓΙΩΡΓΟ ΑΥΤΙΑ

10.30 ΕΔΩ ΚΑΙ ΤΩΡΑ

12.30 ΠΟΛΥ ΜΠΛΑ ΜΠΛΑ

16.00 ΟΣΟ ΥΠΑΡΧΟΥΝ ΑΝΘΡΩΠΟΙ

17.30 ΕΙΔΗΣΕΙΣ

17.45 THAT'S LIFE

18.45 ΣΗΜΕΡΑ

20.00 ΕΙΔΗΣΕΙΣ

21.00 ΥΔΡΟΓΕΙΟΣ

21.30 AUTO ALTER

21.45 ΤΟ ΝΑΥΑΓΙΟ ΤΟΥ ΠΟΣΕΙΔΩΝΑ

01.00 ΞΕΝΗ ΤΑΙΝΙΑ «The Rookie»

03.15 AUTO ALTER

03.30 KAREN SISCO Αστυνομική σειρά

04.30 FRIDAY NIGHT LIGHTS Νεανική σειρά

MEGA
Τηλ. 210.6903.000 - 800.116.900

06.00 ΒΕΡΑ ΣΤΟ ΔΕΞΙ (Ε)

07.00 ΚΟΙΝΩΝΙΑ ΩΡΑ MEGA

10.00 ΠΡΩΙΝΟ ΜΟU

13.15 Η ΖΩΗ ΤΗΣ ΑΛΛΗΣ (Ε)

14.00 ΕΙΔΗΣΕΙΣ

15.00 ΕΝΑΣ ΜΗΝΑΣ ΚΑΙ ΚΑΤΙ (Ε)

16.00 ΣΑΒΒΑΤΟΓΕΝΝΗΜΕΝΕΣ (Ε)

16.50 ΕΙΔΗΣΕΙΣ

17.00 MASTER CHEF (Ε)

18.00 PATTY, Η ΠΙΟ ΟΜΟΡΦΗ ΙΣΤΟΡΙΑ

19.00 ΤΑ ΜΥΣΤΙΚΑ ΤΗΣ ΕΔΕΜ

20.00 ΕΙΔΗΣΕΙΣ

21.00 Η ΖΩΗ ΤΗΣ ΑΛΛΗΣ

21.50 ΚΟΥΚΛΕΣ (Ε)

22.50 ΠΟΛΥΚΑΤΟΙΚΙΑ (Ε)

23.50 ΜΟΥΣΙΚΟ ΑΦΙΕΡΩΜΑ: ΜΑΪΚΛ ΤΖΑΚΣΟΝ

00.30 ΕΙΔΗΣΕΙΣ

00.50 ΜΟΥΣΙΚΟ ΑΦΙΕΡΩΜΑ: ΣΟΥΖΑΝ ΜΠΟΪΛ

01.30 ANTONY BOURDAIN: NO RESERVATIONS (Ε)

02.15 ΦΕΥΓΑ (Ε)

03.15 ΘΥΜΑΤΑ ΕΙΡΗΝΗΣ

04.15 ΤΗΛΕΜΑΡΚΕΤΙΝΓΚ

04.45 ΦΙΛΟΔΟΞΙΕΣ (Ε)

STAR
Τηλ. 211.189.1000 - 2000

06.00 ΤΟ ΜΠΕΡΔΕΜΑ (Ε)

06.45 ΠΑΙΔΙΚΟ ΠΡΟΓΡΑΜΜΑ «Ντόρα, η μικρή εξερευνήτρια», «Μπομπ, ο σφουγγαράκης»

07.30 ΠΡΩΙΝΗ ΜΕΛΕΤΗ

10.15 SYLVESTER AND TWEETY MYSTERIES

10.45 Ο ΣΚΟΥΜΠΙ ΝΤΟΥ ΚΑΙ ΤΑ ΦΑΝΤΑΣΜΑΤΑΚΙΑ

11.15 ΜΑΡΙΑ, ΑΓΓΕΛΕ ΜΟΥ

12.30 ΕΙΔΗΣΕΙΣ

13.30 SUPER STAR

15.45 ΑΞΙΖΕΙ ΝΑ ΤΟ ΖΕΙΣ

17.45 ΕΙΔΗΣΕΙΣ - ΔΕΛΤΙΟ ΣΤΗ ΝΟΗΜΑΤΙΚΗ

17.50 ΦΩΤΗΣ - ΜΑΡΙΑ LIVE

19.45 ΕΙΔΗΣΕΙΣ

21.00 ΞΕΝΗ ΤΑΙΝΙΑ «Ο χιονάνθρωπος»

23.00 ΣΕ ΑΠΟΣΤΑΣΗ ΑΝΑΠΝΟΗΣ

24.00 ΑΝΕΞΙΧΝΙΑΣΤΕΣ ΥΠΟΘΕΣΕΙΣ

01.00 MEDIUM Σειρά

02.00 ΞΕΝΗ ΤΑΙΝΙΑ «Proximity»

03.45 ΞΕΝΗ ΤΑΙΝΙΑ «Τι απέγινε η Κούκι»

ΕΝΑ ΚΕΝΤΡΙΚΗΣ ΕΛΛΑΔΟΣ
Τηλ. 2231.051.180

12.30 ΣΤΟ ΡΥΘΜΟ ΤΗΣ ΑΓΟΡΑΣ Νέα από την αγορά

14.20 ΤΑΔΕ ΕΦΗ

14.25 ΣΤΙΓΜΕΣ ΤΟΥ ΑΙΩΝΑ

14.30 ΕΝΑ ΑΠ' ΟΛΑ Μεσημβρινό ενημερωτικό μαγκαζίνο

15.45 ΤΑΔΕ ΕΦΗ

15.50 ΝΤΟΚΙΜΑΝΤΕΡ

17.00 ΤΑΔΕ ΕΦΗ

17.05 Ο.Κ. με τον Θέμη Γεωργαντά - MAD ΜΟΥΣΙΚΗ ΕΚΠΟΜΠΗ

19.00 ΤΑΔΕ ΕΦΗ

19.05 ΝΤΟΚΙΜΑΝΤΕΡ

20.25 ΤΑΔΕ ΕΦΗ

20.30 ΚΕΝΤΡΙΚΟ ΔΕΛΤΙΟ ΕΙΔΗΣΕΩΝ

21.45 ΤΑΔΕ ΕΦΗ

21.50 ΣΤΟ ΚΕΝΤΡΟ ΤΗΣ ΠΕΡΙΦΕΡΕΙΑΣ Αγροτικά Νέα

22.00 4 ΕΠΟΧΕΣ Αγροτική ζωντανή εκπομπή

23.45 ΤΑΔΕ ΕΦΗ

23.50 ΝΥΧΤΕΡΙΝΟ ΔΕΛΤΙΟ ΕΙΔΗΣΕΩΝ

00.15 ΤΑΔΕ ΕΦΗ

00.20 ΣΤΙΓΜΕΣ ΤΟΥ ΑΙΩΝΑ

00.30 ΜΟΥΣΙΚΟ ΑΦΙΕΡΩΜΑ

ΤΡΙΤΗ
«902»
Τηλ. 210.2592.902 - 210.2592.802

07.00 ΠΑΙΔΙΚΟ ΠΡΟΓΡΑΜΜΑ Πολωνικά κινούμενα σχέδια

07.30 ΤΟ ΝΤΟΚΙΜΑΝΤΕΡ ΣΤΟΝ «902» Ντοκιμαντέρ για φύση, ζώα...

08.00 ΚΑΛΗΜΕΡΑ ΜΕ ΤΟΝ «902» Πρωινή ενημερωτική εκπομπή. Με τον Ορέστη Παντελόγλου

09.00 ΠΡΟΕΚΤΑΣΕΙΣ (Ε)

10.00 Η ΑΓΟΡΑ ΣΤΗΝ ΤΗΛΕΟΡΑΣΗ

15.00 ΕΙΔΗΣΕΙΣ

15.50 ΕΙΔΗΣΕΙΣ ΣΤΗ ΝΟΗΜΑΤΙΚΗ Σύντομο δελτίο ειδήσεων και ειδήσεις στην ελληνική νοηματική γλώσσα

15.55 ΜΟΥΣΙΚΕΣ ΔΙΑΔΡΟΜΕΣ Με καλό ελληνικό τραγούδι

16.15 ΑΘΛΗΤΙΚΟ ΡΑΝΤΕΒΟΥ Ειδήσεις, ενημέρωση, συζητήσεις από τον αθλητικό χώρο

17.00 ΠΩΣ ΔΕΝΟΤΑΝΕ ΤΟ ΑΤΣΑΛΙ Ξένη σειρά (3ο)

18.00 ΕΙΣ ΥΓΕΙΑΝ Οι νεότερες εξελίξεις στο χώρο της Υγείας, με καλεσμένους που συμβουλεύουν για τις διάφορες παθήσεις

19.00 Η ΕΛΛΑΔΑ ΚΑΙ Ο ΚΟΣΜΟΣ Σειρές ελληνικών και ξένων ντοκιμαντέρ

19.20 ΚΙΝΗΜΑΤΟΓΡΑΦΙΚΗ ΤΑΙΝΙΑ «Τσίρκο» (2ο)

20.30 ΚΕΝΤΡΙΚΟ ΔΕΛΤΙΟ ΕΙΔΗΣΕΩΝ

21.30 ΔΕΝ ΑΝΘΙΣΑΝ ΜΑΤΑΙΩΣ Εκπομπή για ανθρώπους από το χώρο της Τέχνης και των Γραμμάτων, που έφυγαν... αφήνοντας σημαντικό έργο. Με την Σοφία Αδαμίδου

22.00 ΣΤΗΝ ΑΚΡΗ ΤΟΥ ΝΗΜΑΤΟΣ Ερευνώντας αιτίες και αναζητώντας λύσεις για τα οξυμένα κοινωνικά προβλήματα. Με τους Κώστα Τσίφτη, Βούλα Τσιβόλα και Μαρίνο Γκασιάμη

23.00 ΕΙΔΗΣΕΙΣ

23.15 ΜΟΥΣΙΚΟ ΔΙΑΛΕΙΜΜΑ

ΕΤ1
Τηλ. 210.7761.000

08.30 ΣΤΑΝΛΕΪ

09.30 ΜΙΚΙ ΜΑΟΥΣ: ΠΑΙΖΩ ΚΑΙ ΜΑΘΑΙΝΩ

10.00 ΤΟΥ ΚΟΥΤΙΟΥ ΤΑ ΠΑΡΑΜΥΘΙΑ (Ε)

10.30 ΦΡΟΥΤΟΠΙΑ (Ε)

11.00 ΑΠΟ ΠΕΤΡΑ ΚΑΙ ΧΡΟΝΟ (Ε)

11.30 ΕΔΩ ΓΕΝΝΗΘΗΚΕ Η ΕΥΡΩΠΗ «Οδοιπορικό στη Σαμαριά»

12.00 ΕΛΛΗΝΙΚΗ ΤΑΙΝΙΑ «Το ποντικάκι»

13.30 ΤΟ ΒΛΕΜΜΑ (Ε)

14.00 ΤΑ ΔΕΛΦΙΝΑΚΙΑ ΤΟΥ ΑΜΒΡΑΚΙΚΟΥ (Ε)

14.30 ΟΥΡΑΝΙΟ ΤΟΞΟ (Ε)

15.00 ΦΙΝΕΑΣ ΚΑΙ ΦΕΡΜΠ

15.30 ΟΙΚΟΓΕΝΕΙΑ ΠΡΑΟΥΝΤ

16.00 ΑΑΡΟΝ ΣΤΟΟΥΝ (Ε)

17.00 ΑΤΙΘΑΣΑ ΝΙΑΤΑ

18.00 ΜΙΑ ΚΟΙΝΩΝΙΑ... ΕΝΑ ΟΝΕΙΡΟ (Ε)

19.00 ΚΛΗΡΩΣΗ ΛΑΪΚΟΥ ΛΑΧΕΙΟΥ

19.10 ΗΛΕΚΤΡΙΣΜΟΣ ΑΠΟ ΤΟΝ ΗΛΙΟ

20.00 Ο ΠΡΙΓΚΙΠΑΣ (Ε)

21.00 ΑΜΥΝΑ ΖΩΝΗΣ (Ε)

22.00 ΑΠΟ ΤΟΝ ΚΑΛΛΙΚΡΑΤΗ ΣΤΟΝ ΚΑΛΑΤΡΑΒΑ

23.00 ΗΜΕΡΟΛΟΓΙΑ ΕΡΓΑΣΙΑΣ «Ζώσα γεωργία»

24.00 ΞΕΝΗ ΤΑΙΝΙΑ «Ενας ιδανικός σύζυγος»

  • Το πρόγραμμα συνεχίζεται με εκπομπές σε επανάληψη
ΝΕΤ
Τηλ. 210.6066.000

06.00 ΠΡΩΙΝΗ ΕΝΗΜΕΡΩΣΗ

10.00 ΣΥΜΒΑΙΝΕΙ ΤΩΡΑ

12.00 ΕΙΔΗΣΕΙΣ

13.00 ΜΕΝΟΥΜΕ ΕΛΛΑΔΑ - Best of

15.00 ΕΙΔΗΣΕΙΣ

16.00 ΞΕΝΗ ΤΑΙΝΙΑ «Δέκα πράγματα που μισώ σ' εσένα»

18.00 ΕΙΔΗΣΕΙΣ

19.00 ΤΑ ΜΕΓΑΛΑ ΑΘΛΗΤΙΚΑ ΓΕΓΟΝΟΤΑ ΤΟΥ 2010 ΣΤΗΝ ΕΡΤ

21.00 ΕΙΔΗΣΕΙΣ

22.00 27 ΤΗΣ ΕΥΡΩΠΗΣ

23.00 ΑΝΤΑΠΟΚΡΙΤΕΣ

24.00 ΕΙΔΗΣΕΙΣ

00.15 ΕΓΚΛΗΜΑ ΚΑΙ ΕΡΕΥΝΑ (Ε)

  • Το πρόγραμμα συνεχίζεται με εκπομπές σε επανάληψη
ΕΤ-3
Τηλ. 2310.299.400 08.00

07.30 ΠΑΓΚΟΣΜΙΑ ΟΙΚΟΓΕΝΕΙΑ

08.00 Ο ΚΟΣΜΟΣ ΤΩΝ ΖΩΩΝ ΜΕ ΤΟΝ ZEEK

08.30 ΤΟ ΨΑΡΕΜΑ

09.30 ΚΟΣΜΗΜΑΤΑ ΤΟΥ ΒΥΘΟΥ

09.50 ΚΑΘΗΜΕΡΙΝΑ

11.00 SHAMWARI: ΜΙΑ ΑΓΡΙΑ ΖΩΗ

11.30 ΕΡΥΘΡΟΔΕΡΜΟΙ - ΒΡΑΖΙΛΙΑ

12.30 ΠΟΛΙΤΙΣΜΙΚΕΣ ΓΕΥΣΕΙΣ: ΦΑΓΗΤΑ ΑΠ' ΟΛΟ ΤΟΝ ΚΟΣΜΟ «Σουδάν»

13.00 ΕΙΔΗΣΕΙΣ

14.30 ΤΟΛΜΗ ΚΑΙ ΓΟΗΤΕΙΑ

15.30 ΜΑΓΙΚΟΣ ΚΟΣΜΟΣ

16.30 Η ΚΟΥΖΙΝΑ ΤΗΣ ΜΑΜΑΣ (Ε)

17.00 ΕΙΔΗΣΕΙΣ

17.55 ΑΘΛΗΤΙΚΑ

18.30 ΟΙ ΚΟΡΕΣ ΤΟΥ ΜΑΚ ΛΕΟΝΤ

19.30 ΓΙΝΕ ΕΝΑ ΜΕ ΤΑ ΠΛΑΣΜΑΤΑ «Η ριγέ μαγκούστα»

20.30 ΘΕΟΣ ΚΑΙ ΑΥΤΟΚΡΑΤΟΡΑΣ - Ο ΛΕΥΚΟΣ ΕΛΕΦΑΝΤΑΣ

21.45 ΔΕΛΤΙΟ ΚΑΙΡΟΥ

22.00 ΕΙΔΗΣΕΙΣ

23.00 ΕΛΛΗΝΙΚΗ ΤΑΙΝΙΑ «Είναι ένας τρελός... τρελός Βέγγος»

00.30 ΑΓΙΟΣ ΑΥΓΟΥΣΤΙΝΟΣ

03.30 ΤΟΛΜΗ ΚΑΙ ΓΟΗΤΕΙΑ (Ε)

  • Το πρόγραμμα συνεχίζεται με εκπομπές σε επανάληψη
ΑΝΤ1
Τηλ. 210.6886.100

06.00 ΚΑΙ ΟΙ ΠΑΝΤΡΕΜΕΝΟΙ ΕΧΟΥΝ ΨΥΧΗ (Ε)

07.00 ΚΑΛΗΜΕΡΑ ΕΛΛΑΔΑ

10.00 10 ΜΕ 1 ΜΑΖΙ

12.50 ΜΕ ΑΓΑΠΗ

13.00 ΕΙΔΗΣΕΙΣ

13.30 ΑΚΡΩΣ ΟΙΚΟΓΕΝΕΙΑΚΟΝ (Ε)

14.30 ΚΩΝΣΤΑΝΤΙΝΟΥ ΚΑΙ ΕΛΕΝΗΣ (Ε)

15.30 ΤΟ ΚΑΦΕ ΤΗΣ ΧΑΡΑΣ (Ε)

16.50 ΕΙΔΗΣΕΙΣ - ΔΕΛΤΙΟ ΣΤΗ ΝΟΗΜΑΤΙΚΗ ΓΛΩΣΣΑ

17.00 ΑΣΗΜΕΝΙΑ ΦΕΓΓΑΡΙΑ

19.00 DEAL Τηλεπαιχνίδι

20.00 ΕΙΔΗΣΕΙΣ

21.00 ΧΙΛΙΕΣ ΚΑΙ ΜΙΑ ΝΥΧΤΕΣ

23.00 ΡΑΔΙΟ ΑΡΒΥΛΑ

24.00 ΕΓΚΛΗΜΑΤΑ (Ε)

01.00 ΑΝΤ1 NEWS

01.10 ΜΕ ΑΓΑΠΗ (Ε)

01.20 ΝΕΧΤ ΤΟΡ ΜΟDEL (Ε)

03.20 ΚΑΡΜΑ (Ε)

04.20 ΤΗΛΕΜΑΡΚΕΤΙΝΓΚ

04.50 MOBILE FUN

05.20 ΔΕΣΠΟΙΝΙΣ ΜΑΡΓΑΡΙΤΑ (Ε)

ALPHA
Τηλ. 212.2124.000

07.00 ΠΑΝΩ ΣΤΗΝ ΩΡΑ

10.00 ΚΑΦΕΣ ΜΕ ΤΗΝ ΕΛΕΝΗ

13.00 ΕΙΔΗΣΕΙΣ

13.15 ΚΟΥΣ ΚΟΥΣ ΤΟ ΜΕΣΗΜΕΡΙ

16.00 ΔΕΣΤΕ ΤΟΥΣ

17.30 ΕΙΔΗΣΕΙΣ - ΔΕΛΤΙΟ ΣΤΗ ΝΟΗΜΑΤΙΚΗ ΓΛΩΣΣΑ

17.35 ΔΕΣΤΕ ΤΟΥΣ (Συνέχεια)

19.00 ΕΙΔΗΣΕΙΣ

20.00 ΚΑΤΙ ΨΗΝΕΤΑΙ (Ε)

21.00 BIG BROTHER

22.00 ΕΛΛΗΝΙΚΗ ΤΑΙΝΙΑ «Το κλάμα βγήκε από τον παράδεισο»

00.15 SEX AND THE CITY

01.15 ΟΙ ΙΣΤΟΡΙΕΣ ΤΟΥ ΑΣΤΥΝΟΜΟΥ ΜΠΕΚΑ (Ε)

02.30 10η ΕΝΤΟΛΗ (Ε)

03.30 ΚΟΚΚΙΝΟΣ ΚΥΚΛΟΣ (Ε)

04.15 ΤΗΛΕΜΑΡΚΕΤΙΝΓΚ

04.30 ΚΟΥΣ ΚΟΥΣ ΤΟ ΜΕΣΗΜΕΡΙ (Ε)

ALTER
Τηλ. 210.5707.000

06.00 «ΚΑΛΗΜΕΡΑ» ΜΕ ΤΟΝ ΓΙΩΡΓΟ ΑΥΤΙΑ

10.30 ΕΔΩ ΚΑΙ ΤΩΡΑ

12.30 ΠΟΛΥ ΜΠΛΑ ΜΠΛΑ

16.00 ΟΣΟ ΥΠΑΡΧΟΥΝ ΑΝΘΡΩΠΟΙ

17.30 ΕΙΔΗΣΕΙΣ

17.45 THAT'S LIFE

18.45 ΣΗΜΕΡΑ

20.00 ΕΙΔΗΣΕΙΣ

21.00 ΥΔΡΟΓΕΙΟΣ

21.30 AUTO ALTER

21.45 ΤΕΧΝΗ ΚΑΙ ΠΟΛΙΤΙΣΜΟΣ

22.45 ΟΙ ΤΡΕΙΣ ΣΩΜΑΤΟΦΥΛΑΚΕΣ Μίνι σειρά εποχής

02.30 AUTO ALTER

02.45 KAREN SISCO Αστυνομική σειρά

03.45 FRIDAY NIGHT LIGHTS Νεανική σειρά

MEGA
Τηλ. 210.6903.000 - 800.116.900

06.00 ΒΕΡΑ ΣΤΟ ΔΕΞΙ (Ε)

07.00 ΚΟΙΝΩΝΙΑ ΩΡΑ MEGA

10.00 ΠΡΩΙΝΟ ΜΟU

13.15 Η ΖΩΗ ΤΗΣ ΑΛΛΗΣ (Ε)

14.00 ΕΙΔΗΣΕΙΣ

15.00 ΕΝΑΣ ΜΗΝΑΣ ΚΑΙ ΚΑΤΙ (Ε)

16.00 ΣΑΒΒΑΤΟΓΕΝΝΗΜΕΝΕΣ (Ε)

16.50 ΕΙΔΗΣΕΙΣ

17.00 MASTER CHEF (Ε)

18.00 PATTY, Η ΠΙΟ ΟΜΟΡΦΗ ΙΣΤΟΡΙΑ

19.00 ΤΑ ΜΥΣΤΙΚΑ ΤΗΣ ΕΔΕΜ

20.00 ΕΙΔΗΣΕΙΣ

21.00 Η ΖΩΗ ΤΗΣ ΑΛΛΗΣ

21.50 MASTER CHEF

23.00 ΞΕΝΗ ΤΑΙΝΙΑ «Εθνική ασφάλεια»

01.00 ΕΙΔΗΣΕΙΣ

01.15 ANTONY BOURDAIN: NO RESERVATIONS (Ε)

02.15 ΞΕΝΗ ΤΑΙΝΙΑ «Καλύτερα οι δυο μας»

04.15 ΤΗΛΕΜΑΡΚΕΤΙΝΓΚ

05.00 ΦΙΛΟΔΟΞΙΕΣ (Ε)

STAR
Τηλ. 211.189.1000 - 2000

06.00 ΤΟ ΜΠΕΡΔΕΜΑ (Ε)

06.45 ΠΑΙΔΙΚΟ ΠΡΟΓΡΑΜΜΑ «Ντόρα, η μικρή εξερευνήτρια», «Μπομπ, ο σφουγγαράκης»

07.30 ΠΡΩΙΝΗ ΜΕΛΕΤΗ

10.15 SYLVESTER AND TWEETY MYSTERIES

10.45 Ο ΣΚΟΥΜΠΙ ΝΤΟΥ ΚΑΙ ΤΑ ΦΑΝΤΑΣΜΑΤΑΚΙΑ

11.15 ΜΑΡΙΑ, ΑΓΓΕΛΕ ΜΟΥ

12.30 ΕΙΔΗΣΕΙΣ

13.30 SUPER STAR

15.45 ΑΞΙΖΕΙ ΝΑ ΤΟ ΖΕΙΣ

17.45 ΕΙΔΗΣΕΙΣ - ΔΕΛΤΙΟ ΣΤΗ ΝΟΗΜΑΤΙΚΗ

17.50 ΦΩΤΗΣ - ΜΑΡΙΑ LIVE

19.45 ΕΙΔΗΣΕΙΣ

21.00 ΞΕΝΗ ΤΑΙΝΙΑ «Χριστούγεννα εκτάκτου ανάγκης»

22.45 ΣΕ ΑΠΟΣΤΑΣΗ ΑΝΑΠΝΟΗΣ

23.45 ΑΝΕΞΙΧΝΙΑΣΤΕΣ ΥΠΟΘΕΣΕΙΣ

00.45 MEDIUM Σειρά

01.45 ΞΕΝΗ ΤΑΙΝΙΑ «Σπιτικές τηγανητές πατάτες»

03.45 ΞΕΝΗ ΤΑΙΝΙΑ «Ο θάνατός σου η ζωή μας»

ΕΝΑ ΚΕΝΤΡΙΚΗΣ ΕΛΛΑΔΟΣ
Τηλ. 2231.051.180

12.30 ΣΤΟ ΡΥΘΜΟ ΤΗΣ ΑΓΟΡΑΣ Νέα από την αγορά

14.20 ΤΑΔΕ ΕΦΗ

14.25 ΣΤΙΓΜΕΣ ΤΟΥ ΑΙΩΝΑ

14.30 ΕΝΑ ΑΠ' ΟΛΑ Μεσημβρινό ενημερωτικό μαγκαζίνο

15.45 ΤΑΔΕ ΕΦΗ

15.50 ΝΤΟΚΙΜΑΝΤΕΡ

17.00 ΤΑΔΕ ΕΦΗ

17.05 Ο.Κ. με τον Θέμη Γεωργαντά - MAD ΜΟΥΣΙΚΗ ΕΚΠΟΜΠΗ

19.00 ΤΑΔΕ ΕΦΗ

19.05 ΝΤΟΚΙΜΑΝΤΕΡ

20.25 ΤΑΔΕ ΕΦΗ

20.30 ΚΕΝΤΡΙΚΟ ΔΕΛΤΙΟ ΕΙΔΗΣΕΩΝ

21.45 ΤΑΔΕ ΕΦΗ

21.50 ΣΤΟ ΚΕΝΤΡΟ ΤΗΣ ΠΕΡΙΦΕΡΕΙΑΣ Αγροτικά Νέα

22.00 4 ΕΠΟΧΕΣ Αγροτική ζωντανή εκπομπή

23.45 ΤΑΔΕ ΕΦΗ

23.50 ΝΥΧΤΕΡΙΝΟ ΔΕΛΤΙΟ ΕΙΔΗΣΕΩΝ

00.15 ΤΑΔΕ ΕΦΗ

00.20 ΣΤΙΓΜΕΣ ΤΟΥ ΑΙΩΝΑ

00.30 ΜΟΥΣΙΚΟ ΑΦΙΕΡΩΜΑ

ΠΑΡΑΣΚΕΥΗ
«902»
Τηλ. 210.2592.902 - 210.2592.802

07.00 ΠΑΙΔΙΚΟ ΠΡΟΓΡΑΜΜΑ Πολωνικά κινούμενα σχέδια

07.30 ΤΟ ΝΤΟΚΙΜΑΝΤΕΡ ΣΤΟΝ «902» Ντοκιμαντέρ για φύση, ζώα...

08.00 ΚΑΛΗΜΕΡΑ ΜΕ ΤΟΝ «902» Πρωινή ενημερωτική εκπομπή, με τον Ορέστη Παντελόγλου

09.00 ΑΝΑΖΗΤΗΣΕΙΣ (Ε)

10.00 Η ΑΓΟΡΑ ΣΤΗΝ ΤΗΛΕΟΡΑΣΗ

15.00 ΕΙΔΗΣΕΙΣ

15.50 ΕΙΔΗΣΕΙΣ ΣΤΗ ΝΟΗΜΑΤΙΚΗ Σύντομο δελτίο ειδήσεων και ειδήσεις στην ελληνική νοηματική γλώσσα

15.55 ΜΟΥΣΙΚΕΣ ΔΙΑΔΡΟΜΕΣ Με καλό ελληνικό τραγούδι

16.15 ΑΘΛΗΤΙΚΟ ΡΑΝΤΕΒΟΥ Ειδήσεις, ενημέρωση, συζητήσεις από τον αθλητικό χώρο

16.50 ΑΝΟΙΧΤΟΙ ΟΡΙΖΟΝΤΕΣ Ενα οδοιπορικό στην ελληνική περιφέρεια, στα ξεχασμένα χωριά και τους ανθρώπους τους

17.30 ΜΕΡΕΣ ΑΝΤΙΣΤΑΣΗΣ Ξένη σειρά (6ο)

19.10 CINE PLANO Κινηματογραφικές προβολές και κριτική ταινιών, φεστιβάλ, εκδηλώσεις, συνεντεύξεις και κινηματογραφικές ειδήσεις, με την Ιφιγένεια Καζαντζή, κριτικό κινηματογράφου. Συμμετέχει η Ελένη Στεργιοπούλου και σκηνοθετεί η Θεοδοσία Γραμματικού

20.00 ΔΕΝ ΑΝΘΙΣΑΝ ΜΑΤΑΙΩΣ...(Ε) Εκπομπή για ανθρώπους από το χώρο της Τέχνης και των Γραμμάτων, που έφυγαν..., αφήνοντας σημαντικό έργο, με την Σοφία Αδαμίδου

20.30 ΚΕΝΤΡΙΚΟ ΔΕΛΤΙΟ ΕΙΔΗΣΕΩΝ

21.30 ΜΟΥΣΙΚΕΣ ΔΙΑΔΡΟΜΕΣ Με τον Γιάννη Λεμπέση «Ο δρόμος της καρδιάς»

23.00 ΕΟΡΤΑΣΤΙΚΟ ΠΡΟΓΡΑΜΜΑ

02.00 Η ΑΓΟΡΑ ΣΤΗΝ ΤΗΛΕΟΡΑΣΗ

ΕΤ-1
Τηλ. 210.7761.000

08.30 ΣΤΑΝΛΕΪ

09.30 ΜΙΚΥ ΜΑΟΥΣ - ΠΑΙΖΩ ΚΑΙ ΜΑΘΑΙΝΩ (Ε)

10.00 ΕΚΠΑΙΔΕΥΤΙΚΗ ΤΗΛΕΟΡΑΣΗ

11.00 ΠΡΩΤΟΧΡΟΝΙΑΤΙΚΑ ΚΑΛΑΝΤΑ (Ε)

12.00 ΕΛΛΗΝΙΚΗ ΤΑΙΝΙΑ «Ενας βλάκας και μισός»

13.30 ΚΟΚΚΙΝΗ ΚΛΩΣΤΗ ΔΕΜΕΝΗ (Ε)

14.30 ΟΥΡΑΝΙΟ ΤΟΞΟ (Ε)

15.00 DISNEY HOUR

15.30 ΟΙΚΟΓΕΝΕΙΑ ΠΡΑΟΥΝΤ

16.00 ΑΑΡΟΝ ΣΤΟΟΥΝ (Ε)

16.30 ΖΙΚ ΚΑΙ ΛΟΥΘΕΡ (Ε)

17.00 ΚΛΗΡΩΣΗ ΕΙΔΙΚΟΥ ΚΡΑΤΙΚΟΥ ΛΑΧΕΙΟΥ ΚΟΙΝΩΝΙΚΗΣ ΑΝΤΙΛΗΨΗΣ

18.00 ΕΙΚΟΝΑ ΣΟΥ ΕΙΜΑΙ (Ε) «Ακρίτες και Αναχωρητές»

19.00 ΞΕΝΟ ΝΤΟΚΙΜΑΝΤΕΡ (Ε) «Παραμονεύοντας για το Βόρειο Σέλας»

20.00 Η ΜΑΡΙΑ ΦΑΡΑΝΤΟΥΡΗ ΣΥΝΑΝΤΑ ΤΟΝ CHARLES LLOYD Μαγνητοσκοπημένη συναυλία από το Ωδείο Ηρώδου του Αττικού

21.50 ΞΕΝΗ ΤΑΙΝΙΑ «Κάντο όπως ο Μπέκαμ»

23.45 ΞΕΝΗ ΤΑΙΝΙΑ «Λαίδη Τσάτερλι» Α' τηλεοπτική μετάδοση

ΝΕΤ
Τηλ. 210.6066.000

06.00 ΠΡΩΙΝΗ ΕΝΗΜΕΡΩΣΗ

10.00 ΣΥΜΒΑΙΝΕΙ ΤΩΡΑ

12.00 ΕΙΔΗΣΕΙΣ

13.00 ΜΕΝΟΥΜΕ ΕΛΛΑΔΑ - Best of

15.00 ΕΙΔΗΣΕΙΣ

16.00 ΞΕΝΗ ΤΑΙΝΙΑ «Ενώ εσύ κοιμόσουν»

18.00 ΕΙΔΗΣΕΙΣ

18.30 ΤΑ ΜΕΓΑΛΑ ΑΘΛΗΤΙΚΑ ΓΕΓΟΝΟΤΑ ΤΟΥ 2010 ΣΤΗΝ ΕΡΤ Τελικός Παγκοσμίου Πρωταθλήματος Ποδοσφαίρου «Ολλανδία - Ισπανία»

21.00 ΕΙΔΗΣΕΙΣ

22.00 ΣΤΗΝ ΥΓΕΙΑ ΜΑΣ (Εορταστικό πρόγραμμα)

02.00 ΞΕΝΗ ΤΑΙΝΙΑ «Οι άνδρες του Στέπφορντ»

  • Το πρόγραμμα συνεχίζεται με εκπομπές σε επανάληψη.
ΕΤ-3
Τηλ. 2310.299.400

07.30 ΙΕΡΑ ΜΟΝΟΠΑΤΙΑ

08.00 ΠΡΟΣΚΥΝΗΜΑ ΣΤΗΝ ΚΑΠΠΑΔΟΚΙΑ

09.00 ΕΠΙΣΤΡΟΦΗ ΣΤΗΝ ΠΟΛΗ ΤΩΝ ΠΙΓΚΟΥΙΝΩΝ

09.50 ΚΑΘΗΜΕΡΙΝΑ

11.00 SWAMWARI: ΜΙΑ ΑΓΡΙΑ ΖΩΗ

11.30 ΤΟ ΒΑΣΙΛΕΙΟ ΤΩΝ ΤΑΡΑΝΔΩΝ

12.30 Η ΕΛΛΗΝΙΚΗ ΜΟΥ ΚΟΥΖΙΝΑ

13.00 ΕΙΔΗΣΕΙΣ

14.30 ΤΟΛΜΗ ΚΑΙ ΓΟΗΤΕΙΑ

15.30 ΜΑΓΙΚΟΣ ΚΟΣΜΟΣ

16.30 Η ΚΟΥΖΙΝΑ ΤΗΣ ΜΑΜΑΣ (Ε)

17.00 ΕΙΔΗΣΕΙΣ

17.55 ΑΘΛΗΤΙΚΑ

18.30 ΕΛΛΗΝΙΚΗ ΤΑΙΝΙΑ «Ενας ήρωας με παντούφλες»

20.30 Η ΜΟΙΡΑ ΤΩΝ ΜΑΥΡΟΔΕΛΦΙΝΩΝ

21.45 ΔΕΛΤΙΟ ΚΑΙΡΟΥ

22.00 ΕΙΔΗΣΕΙΣ

23.00 ΕΛΛΗΝΙΚΗ ΤΑΙΝΙΑ «Το κοροϊδάκι της δεσποινίδας»

24.00 ΑΛΛΑΓΗ ΕΤΟΥΣ

00.05 ΕΛΛΗΝΙΚΗ ΤΑΙΝΙΑ (Συνέχεια)

00.30 ΟΝΕΙΡΟΥ ΕΛΛΑΣ Εορταστική εκπομπή

02.30 10ο ΤΣΙΡΚΟ ΜΑΣΙΜΟ 2009

03.30 ΜΟΥΣΙΚΗ ΠΑΡΑΔΟΣΗ ΤΗΣ ΚΩΝΣΤΑΝΤΙΝΟΥΠΟΛΗΣ «Ενθύμιον Κωνσταντινουπόλεως»

05.00 ΠΡΟΣΚΥΝΗΜΑ ΣΤΗΝ ΚΑΠΠΑΔΟΚΙΑ (Ε)

06.00 ΑΛΗΘΙΝΑ ΣΕΝΑΡΙΑ (Ε)

ΑΝΤ1
Τηλ. 210.6886.100

06.00 ΚΑΙ ΟΙ ΠΑΝΤΡΕΜΕΝΟΙ ΕΧΟΥΝ ΨΥΧΗ (Ε)

07.00 ΚΑΛΗΜΕΡΑ ΕΛΛΑΔΑ

10.00 10 ΜΕ 1 ΜΑΖΙ Ζωντανή καθημερινή εκπομπή

12.50 ΜΕ ΑΓΑΠΗ Καθημερινή κοινωνικό μήνυμα προσφοράς

13.00 ΕΙΔΗΣΕΙΣ

13.30 ΑΚΡΩΣ ΟΙΚΟΓΕΝΕΙΑΚΟΝ (Ε)

14.30 ΚΩΝΣΤΑΝΤΙΝΟΥ ΚΑΙ ΕΛΕΝΗΣ (Ε)

15.30 ΤΟ ΚΑΦΕ ΤΗΣ ΧΑΡΑΣ (Ε)

16.50 ΕΙΔΗΣΕΙΣ - ΔΕΛΤΙΟ ΣΤΗ ΝΟΗΜΑΤΙΚΗ ΓΛΩΣΣΑ

17.00 ΑΣΗΜΕΝΙΑ ΦΕΓΓΑΡΙΑ Καθημερινή αισθηματική δραματική σειρά

19.00 DEAL Καθημερινό τηλεπαιχνίδι

20.00 ΕΙΔΗΣΕΙΣ

21.00 THE X-FACTOR LIVE Ζωντανό μουσικό talent show - Πρωτοχρονιάτικο Show

01.00 ΜΕ ΑΓΑΠΗ (Ε)

01.10 ΑΝΟΔΟΣ STAGE: ONIRAMA - Μ. ΣΤΡΑΤΗΣ - SALATA LATINO Μουσικό πρόγραμμα

04.10 TOP CHEF (Ε)

05.10 ΟΙ ΜΕΝ ΚΑΙ ΟΙ ΔΕΝ (Ε) Εορταστικό επεισόδιο

ALPHA
Τηλ. 212.2124.000

07.00 ΠΑΝΩ ΣΤΗΝ ΩΡΑ Εορταστικό

10.00 ΚΑΦΕΣ ΜΕ ΤΗΝ ΕΛΕΝΗ Εορταστικό

13.00 ΕΙΔΗΣΕΙΣ

13.15 ΚΟΥΣ ΚΟΥΣ ΤΟ ΜΕΣΗΜΕΡΙ Εορταστικό

16.00 ΔΕΣΤΕ ΤΟΥΣ Εορταστικό

17.30 ΕΙΔΗΣΕΙΣ - ΔΕΛΤΙΟ ΣΤΗ ΝΟΗΜΑΤΙΚΗ ΓΛΩΣΣΑ

17.35 ΔΕΣΤΕ ΤΟΥΣ (Συνέχεια)

19.00 ΕΙΔΗΣΕΙΣ

20.00 ΚΑΤΙ ΨΗΝΕΤΑΙ (Ε)

21.00 BIG BROTHER

22.00 ΞΕΝΗ ΤΑΙΝΙΑ «Θεός για μία εβδομάδα»

24.00 BIG BROTHER - Live

01.00 ΜΟΥΣΙΚΟ ΠΡΟΓΡΑΜΜΑ

04.45 ΜΕΣ ΤΗΝ ΚΑΛΗ ΧΑΡΑ (Ε)

ALTER
Τηλ. 210.5707.000

06.00 ΚΑΛΗΜΕΡΑ ΜΕ ΤΟΝ ΓΙΩΡΓΟ ΑΥΤΙΑ Ενημερωτική εκπομπή

10.30 ΕΔΩ ΚΑΙ ΤΩΡΑ Ενημερωτική εκπομπή

12.30 ΠΟΛΥ ΜΠΛΑ ΜΠΛΑ Ψυχαγωγική εκπομπή

16.00 ΟΣΟ ΥΠΑΡΧΟΥΝ ΑΝΘΡΩΠΟΙ Κοινωνική εκπομπή

17.30 ΕΙΔΗΣΕΙΣ

17.45 THAT'S LIFE

18.45 ΣΗΜΕΡΑ ΜΕ ΤΟΝ ΑΚΗ ΠΑΥΛΟΠΟΥΛΟ

20.00 ΚΕΝΤΡΙΚΟ ΔΕΛΤΙΟ ΕΙΔΗΣΕΩΝ

21.00 ΥΔΡΟΓΕΙΟΣ Ενημερωτικό εκπομπή

21.30 ΧΡΙΣΤΟΥΓΕΝΝΙΑΤΙΚΑ ΤΑΞΙΔΙΑ ΜΕ ΤΑ ΖΟΥΖΟΥΝΙΑ Παιδική μουσική εκπομπή

22.00 ΧΡΙΣΤΟΥΓΕΝΝΑ ΜΕ ΤΑ ΖΟΥΖΟΥΝΙΑ: Η ΓΥΝΑΙΚΑ ΤΟΥ ΑΪ ΒΑΣΙΛΗ

22.45 ΤΟ ΠΑΡΤΙ ΤΗΣ ΖΩΗΣ ΣΟΥ (Ε)

01.15 ΞΕΝΗ ΤΑΙΝΙΑ «Grendel»

03.00 AUTO ALTER

03.15 KAREN SISCO Αστυνομική σειρά

04.15 FRIDAY NIGHT LIGHTS Νεανική σειρά

05.15 FLASH GORDON Σειρά φαντασίας

MEGA
Τηλ. 210.6903.000 - 800.116.900

07.00 ΚΟΙΝΩΝΙΑ ΩΡΑ MEGA

10.00 ΠΡΩΪΝΟ ΜΟU

13.15 Η ΖΩΗ ΤΗΣ ΑΛΛΗΣ (Ε)

14.00 ΕΙΔΗΣΕΙΣ

15.00 ΕΛΛΗΝΙΚΗ ΣΕΙΡΑ (Ε)

16.00 ΣΑΒΒΑΤΟΓΕΝΝΗΜΕΝΕΣ (Ε)

16.50 ΕΙΔΗΣΕΙΣ

17.00 ΕΛΛΗΝΙΚΗ ΣΕΙΡΑ (Ε)

18.00 ΡΑΤΤΥ, Η ΠΙΟ ΟΜΟΡΦΗ ΙΣΤΟΡΙΑ

19.00 ΤΑ ΜΥΣΤΙΚΑ ΤΗΣ ΕΔΕΜ

20.00 ΕΙΔΗΣΕΙΣ

21.00 Η ΖΩΗ ΤΗΣ ΑΛΛΗΣ

21.50 ΠΟΛΥΚΑΤΟΙΚΙΑ (Ε)

23.45 ΜΟΥΣΙΚΟ ΠΡΟΓΡΑΜΜΑ

02.15 WORLD SERIES OF POKER

03.15 ΘΥΜΑΤΑ ΕΙΡΗΝΗΣ (Ε)

04.15 ΤΗΛΕΜΑΡΚΕΤΙΝΓΚ

05.00 ΦΙΛΟΔΟΞΙΕΣ (Ε)

STAR
Τηλ. 211.189.1000 - 2000

06.00 ΤΟ ΜΠΕΡΔΕΜΑ (Ε)

06.45 ΠΑΙΔΙΚΟ ΠΡΟΓΡΑΜΜΑ «Ντόρα, η μικρή εξερευνήτρια», «Μπομπ ο σφουγγαράκης», «Καπετάν Φλαμίνγκο», «Ο φίλος μου ο ...σκίουρος», «Πανδώρα και Πλάτωνας, τα φραουλόπουλα», «Sylbester and tweety mysteries», «Ο Σκούμπι Ντου και τα φαντάσματα»

09.50 ΞΕΝΗ ΤΑΙΝΙΑ «Πόκεμον 3: Η ταινία»

11.30 ΞΕΝΗ ΤΑΙΝΙΑ «Τομ και Τζέρι: Η ιστορία του Καρυοθραύστη»

12.30 ΕΙΔΗΣΕΙΣ

13.30 ΞΕΝΗ ΤΑΙΝΙΑ «Get Smart's: Ο Μπρους και ο Λόιντ εκτός ελέγχου»

14.45 ΞΕΝΗ ΤΑΙΝΙΑ «Τα ταξίδια του Γκιούλιβερ»

18.00 ΞΕΝΗ ΤΑΙΝΙΑ «Το πολικό εξπρές»

21.00 ΞΕΝΗ ΤΑΙΝΙΑ «Ο καρχαριομάχος»

22.45 ΞΕΝΗ ΤΑΙΝΙΑ «Το πλουσιόπαιδο»

00.45 ΞΕΝΗ ΤΑΙΝΙΑ «Οι γκρινιάρηδες»

03.00 ΜΟΥΣΙΚΗ ΠΑΡΑΣΤΑΣΗ «ΓΙΝΑΜΕ ΘΕΑΜΑ» - ΑΚΤΗ ΠΕΙΡΑΙΩΣ

04.45 ΣΟΠΡΑΝΟΣ Δραματική σειρά

ΕΝΑ ΚΕΝΤΡΙΚΗΣ ΕΛΛΑΔΟΣ
Τηλ. 2231.051.180

12.30 ΣΤΟ ΡΥΘΜΟ ΤΗΣ ΑΓΟΡΑΣ Νέα από την αγορά

14.20 ΤΑΔΕ ΕΦΗ

14.25 ΣΤΙΓΜΕΣ ΤΟΥ ΑΙΩΝΑ

14.30 ΕΝΑ ΑΠ' ΟΛΑ Μεσημβρινό ενημερωτικό μαγκαζίνο

15.45 ΤΑΔΕ ΕΦΗ

15.50 ΝΤΟΚΙΜΑΝΤΕΡ

17.00 ΤΑΔΕ ΕΦΗ

17.05 Ο.Κ. με τον Θέμη Γεωργαντά - MAD ΜΟΥΣΙΚΗ ΕΚΠΟΜΠΗ

19.00 ΤΑΔΕ ΕΦΗ

19.05 ΝΤΟΚΙΜΑΝΤΕΡ

20.25 ΤΑΔΕ ΕΦΗ

20.30 ΚΕΝΤΡΙΚΟ ΔΕΛΤΙΟ ΕΙΔΗΣΕΩΝ

21.45 ΤΑΔΕ ΕΦΗ

21.50 ΣΤΟ ΚΕΝΤΡΟ ΤΗΣ ΠΕΡΙΦΕΡΕΙΑΣ Αγροτικά Νέα

22.00 4 ΕΠΟΧΕΣ Αγροτική ζωντανή εκπομπή

23.45 ΤΑΔΕ ΕΦΗ

23.50 ΝΥΧΤΕΡΙΝΟ ΔΕΛΤΙΟ ΕΙΔΗΣΕΩΝ

00.15 ΤΑΔΕ ΕΦΗ

00.20 ΣΤΙΓΜΕΣ ΤΟΥ ΑΙΩΝΑ

00.30 ΜΟΥΣΙΚΟ ΑΦΙΕΡΩΜΑ

ΠΕΜΠΤΗ
«902»
Τηλ. 210.2592.902 - 210.2592.802

07.00 ΠΑΙΔΙΚΟ ΠΡΟΓΡΑΜΜΑ Πολωνικά κινούμενα σχέδια

07.30 ΤΟ ΝΤΟΚΙΜΑΝΤΕΡ ΣΤΟΝ «902» Ντοκιμαντέρ για φύση, ζώα...

08.00 ΚΑΛΗΜΕΡΑ ΜΕ ΤΟΝ «902» Πρωινή ενημερωτική εκπομπή. Με τον Ορέστη Παντελόγλου

09.00 ΠΑΜΕ ΤΑΞΙΚΑ (Ε)

10.00 Η ΑΓΟΡΑ ΣΤΗΝ ΤΗΛΕΟΡΑΣΗ

15.00 ΕΙΔΗΣΕΙΣ

15.50 ΕΙΔΗΣΕΙΣ ΣΤΗ ΝΟΗΜΑΤΙΚΗ Σύντομο δελτίο ειδήσεων και ειδήσεις στην ελληνική νοηματική γλώσσα

15.55 ΜΟΥΣΙΚΕΣ ΔΙΑΔΡΟΜΕΣ Με καλό ελληνικό τραγούδι

16.15 ΑΘΛΗΤΙΚΟ ΡΑΝΤΕΒΟΥ Ειδήσεις, ενημέρωση, συζητήσεις από τον αθλητικό χώρο

17.00 ΠΑΙΔΙΚΟ ΠΡΟΓΡΑΜΜΑ Πολωνικά κινούμενα σχέδια

17.30 ΣΤΑ ΙΧΝΗ ΤΟΥ ΕΓΚΛΗΜΑΤΟΣ Ξένη σειρά (6ο)

18.00 ΕΙΣ ΥΓΕΙΑΝ Οι νεότερες εξελίξεις στο χώρο της Υγείας, με καλεσμένους που συμβουλεύουν για τις διάφορες παθήσεις

19.00 ΘΕΜΑΤΑ ΠΑΙΔΕΙΑΣ (Ε) Μια εκπομπή αφιερωμένη στα πολλά και σοβαρά ζητήματα Παιδείας, τις ρίζες τους και την απαιτούμενη διέξοδο. Με τον Κυριάκο Κωνσταντινίδη

20.00 Η ΕΛΛΑΔΑ ΚΑΙ Ο ΚΟΣΜΟΣ Ντοκιμαντέρ για φύση, ζώα...

20.30 ΚΕΝΤΡΙΚΟ ΔΕΛΤΙΟ ΕΙΔΗΣΕΩΝ

21.30 ΜΟΥΣΙΚΕΣ ΔΙΑΔΡΟΜΕΣ Με καλό ελληνικό τραγούδι

22.00 ΑΝΑΖΗΤΗΣΕΙΣ Πολιτική ενημερωτική εκπομπή

23.00 ΕΙΔΗΣΕΙΣ

23.15 ΜΟΥΣΙΚΟ ΔΙΑΛΕΙΜΜΑ

ΕΤ-1
Τηλ. 210.7761.000

08.30 ΣΤΑΝΛΕΪ

09.30 ΜΙΚΙ ΜΑΟΥΣ: ΠΑΙΖΩ ΚΑΙ ΜΑΘΑΙΝΩ

10.00 ΤΟΥ ΚΟΥΤΙΟΥ ΤΑ ΠΑΡΑΜΥΘΙΑ (Ε)

10.30 ΦΡΟΥΤΟΠΙΑ (Ε)

11.00 ΑΠΟ ΠΕΤΡΑ ΚΑΙ ΧΡΟΝΟ (Ε)

11.30 ΕΔΩ ΓΕΝΝΗΘΗΚΕ Η ΕΥΡΩΠΗ «Ελληνικά κοσμήματα»

12.00 ΕΛΛΗΝΙΚΗ ΤΑΙΝΙΑ «Θ. Β. Φαλακρός πράκτωρ: επιχείρησις Γης μαδιάμ»

13.30 ΦΥΣΤΙΚΙ ΑΙΓΙΝΗΣ (Ε)

14.30 ΟΥΡΑΝΙΟ ΤΟΞΟ (Ε)

15.10 ΦΙΝΕΑΣ ΚΑΙ ΦΕΡΜΠ (Ε)

15.30 ΟΙΚΟΓΕΝΕΙΑ ΠΡΑΟΥΝΤ

16.00 ΑΑΡΟΝ ΣΤΟΟΥΝ (Ε)

16.30 ΖΙΚ ΚΑΙ ΛΟΥΘΕΡ (Ε)

17.00 ΑΤΙΘΑΣΑ ΝΙΑΤΑ

18.00 ΖΩΟΓΡΑΦΙΑ (Ε)

19.00 CERN: Ο ΜΕΓΑΛΟΣ ΕΠΙΤΑΧΥΝΤΗΣ ΑΔΡΟΝΙΩΝ

20.00 Ο ΠΡΙΓΚΙΠΑΣ (Ε)

21.00 Η ΑΓΑΠΗ ΑΡΓΗΣΕ ΜΙΑ ΜΕΡΑ (Ε)

22.00 ΔΕΝ ΗΡΘΑ ΕΔΩ ΓΙΑ ΔΙΑΚΟΠΕΣ

23.00 ΔΩΔΕΚΑ ΓΥΝΑΙΚΕΣ ΜΟΝΟ-ΛΟΓΟΥΝ Νέα εκπομπή «Μαρία Πρωτόπαπα», «Στεφανία Γουλιώτη»

24.00 CAFE DE LOS MAESTROS Μουσικό ντοκιμαντέρ Α' προβολή

  • Το πρόγραμμα συνεχίζεται με εκπομπές σε επανάληψη
ΝΕΤ
Τηλ. 210.6066.000

06.00 ΠΡΩΙΝΗ ΕΝΗΜΕΡΩΣΗ

10.00 ΣΥΜΒΑΙΝΕΙ ΤΩΡΑ

12.00 ΕΙΔΗΣΕΙΣ

13.00 ΜΕΝΟΥΜΕ ΕΛΛΑΔΑ - Best of

15.00 ΕΙΔΗΣΕΙΣ

16.00 ΞΕΝΗ ΤΑΙΝΙΑ «Σχεδόν έρωτας»

18.00 ΕΙΔΗΣΕΙΣ

19.00 ΤΑ ΜΕΓΑΛΑ ΑΘΛΗΤΙΚΑ ΓΕΓΟΝΟΤΑ ΤΟΥ 2010 ΣΤΗΝ ΕΡΤ

21.00 ΕΙΔΗΣΕΙΣ

22.00 ΚΛΙΜΑΤΙΚΗ ΑΛΛΑΓΗ: Η ΕΙΣΒΟΛΗ ΤΩΝ ΕΞΩΤΙΚΩΝ ΕΙΔΩΝ

23.00 ΤΟ ΚΟΥΤΙ ΤΗΣ ΠΑΝΔΩΡΑΣ

24.00 ΕΙΔΗΣΕΙΣ

00.15 ΕΓΚΛΗΜΑ ΚΑΙ ΕΡΕΥΝΑ (Ε)

  • Το πρόγραμμα συνεχίζεται με εκπομπές σε επανάληψη
ΕΤ-3
Τηλ. 2310.299.400 08.00

07.30 ΠΑΓΚΟΣΜΙΑ ΟΙΚΟΓΕΝΕΙΑ

08.00 Ο ΚΟΣΜΟΣ ΤΩΝ ΖΩΩΝ ΜΕ ΤΟΝ ZEEK

08.30 ΤΟ ΨΑΡΕΜΑ

09.30 Ο ΘΑΥΜΑΣΤΟΣ ΚΟΣΜΟΣ ΤΗΣ ΦΥΣΗΣ

09.50 ΚΑΘΗΜΕΡΙΝΑ

11.00 SHAMWARI: ΜΙΑ ΑΓΡΙΑ ΖΩΗ

11.30 Ο ΟΥΡΑΝΙΟΣ ΧΟΡΟΣ ΤΟΥ ΜΠΟΥΤΑΝ

12.30 ΠΟΛΙΤΙΣΜΙΚΕΣ ΓΕΥΣΕΙΣ: ΦΑΓΗΤΑ ΑΠ' ΟΛΟ ΤΟΝ ΚΟΣΜΟ «Κίνα»

13.00 ΕΙΔΗΣΕΙΣ

14.30 ΤΟΛΜΗ ΚΑΙ ΓΟΗΤΕΙΑ

15.30 ΜΑΓΙΚΟΣ ΚΟΣΜΟΣ

16.30 Η ΚΟΥΖΙΝΑ ΤΗΣ ΜΑΜΑΣ (Ε)

17.00 ΕΙΔΗΣΕΙΣ

17.55 ΑΘΛΗΤΙΚΑ

18.30 ΟΙ ΚΟΡΕΣ ΤΟΥ ΜΑΚ ΛΕΟΝΤ

19.30 ΚΑΤΑ ΒΑΘΟΣ ΞΑΔΕΛΦΙΑ - ΧΙΜΠΑΝΤΖΗΔΕΣ... ΜΑΘΑΙΝΟΝΤΑΣ ΝΑ ΖΟΥΝ

20.30 ΑΛΗΘΙΝΑ ΣΕΝΑΡΙΑ

21.45 ΔΕΛΤΙΟ ΚΑΙΡΟΥ

22.00 ΕΙΔΗΣΕΙΣ

23.00 ΚΑΤΑΔΙΩΞΗ ΚΑΡΧΑΡΙΩΝ «Νότια Αφρική»

24.00 CINEMANIA

01.00 ΜΙΑ ΡΟΚ ΣΤΑΥΡΟΦΟΡΙΑ, Η ΑΝΕΠΙΣΗΜΗ ΙΣΤΟΡΙΑ ΤΩΝ U2

02.00 ΚΟΣΜΗΜΑΤΑ ΤΟΥ ΒΥΘΟΥ

02.30 ΤΟΛΜΗ ΚΑΙ ΓΟΗΤΕΙΑ (Ε)

03.30 ΤΑ ΤΑΛΕΝΤΑ

  • Το πρόγραμμα συνεχίζεται με εκπομπές σε επανάληψη
ΑΝΤ1
Τηλ. 210.6886.100

06.00 ΚΑΙ ΟΙ ΠΑΝΤΡΕΜΕΝΟΙ ΕΧΟΥΝ ΨΥΧΗ (Ε)

07.00 ΚΑΛΗΜΕΡΑ ΕΛΛΑΔΑ

10.00 10 ΜΕ 1 ΜΑΖΙ

12.50 ΜΕ ΑΓΑΠΗ

13.00 ΕΙΔΗΣΕΙΣ

13.30 ΑΚΡΩΣ ΟΙΚΟΓΕΝΕΙΑΚΟΝ (Ε)

14.30 ΚΩΝΣΤΑΝΤΙΝΟΥ ΚΑΙ ΕΛΕΝΗΣ (Ε)

15.30 ΤΟ ΚΑΦΕ ΤΗΣ ΧΑΡΑΣ (Ε)

16.50 ΕΙΔΗΣΕΙΣ - ΔΕΛΤΙΟ ΣΤΗ ΝΟΗΜΑΤΙΚΗ ΓΛΩΣΣΑ

17.00 ΑΣΗΜΕΝΙΑ ΦΕΓΓΑΡΙΑ

19.00 DEAL Τηλεπαιχνίδι

20.00 ΕΙΔΗΣΕΙΣ

20.50 ΚΛΗΡΩΣΗ ΤΖΟΚΕΡ - ΠΡΟΤΟ

21.00 TOP CHEF

23.00 ΞΕΝΗ ΤΑΙΝΙΑ «Πολύ σκληρός για να πεθάνει 2»

01.00 ΕΙΔΗΣΕΙΣ

01.05 ΞΕΝΗ ΤΑΙΝΙΑ (Συνέχεια)

01.30 ΜΕ ΑΓΑΠΗ (Ε)

01.40 ΜΕ ΤΟ ΔΕΞΙ (Ε)

02.40 EUROPEAN POKER TOUR

03.40 ΚΑΡΜΑ (Ε)

04.40 ΤΗΛΕΜΑΡΚΕΤΙΝΓΚ

05.10 MOBILE FUN

05.20 ΔΕΣΠΟΙΝΙΣ ΜΑΡΓΑΡΙΤΑ (Ε)

ALPHA
Τηλ. 212.2124.000

07.00 ΠΑΝΩ ΣΤΗΝ ΩΡΑ

10.00 ΚΑΦΕΣ ΜΕ ΤΗΝ ΕΛΕΝΗ

13.00 ΕΙΔΗΣΕΙΣ

13.15 ΚΟΥΣ ΚΟΥΣ ΤΟ ΜΕΣΗΜΕΡΙ

16.00 ΔΕΣΤΕ ΤΟΥΣ

17.30 ΕΙΔΗΣΕΙΣ - ΔΕΛΤΙΟ ΣΤΗ ΝΟΗΜΑΤΙΚΗ ΓΛΩΣΣΑ

17.35 ΔΕΣΤΕ ΤΟΥΣ (Συνέχεια)

19.00 ΕΙΔΗΣΕΙΣ

20.00 ΚΑΤΙ ΨΗΝΕΤΑΙ (Ε)

21.00 BIG BROTHER

22.00 ΕΦΙΑΛΤΗΣ ΣΤΗΝ ΚΟΥΖΙΝΑ (Ε)

23.00 ΒΡΑΔΥ

00.30 SEX AND THE CITY

01.30 ΚΟΙΤΑ ΤΙ ΕΚΑΝΕΣ (Ε)

04.45 ΚΟΥΣ ΚΟΥΣ ΤΟ ΜΕΣΗΜΕΡΙ (Ε)

ALTER
Τηλ. 210.5707.000

06.00 «ΚΑΛΗΜΕΡΑ» ΜΕ ΤΟΝ ΓΙΩΡΓΟ ΑΥΤΙΑ

10.30 ΕΔΩ ΚΑΙ ΤΩΡΑ

12.30 ΠΟΛΥ ΜΠΛΑ ΜΠΛΑ

16.00 ΟΣΟ ΥΠΑΡΧΟΥΝ ΑΝΘΡΩΠΟΙ

17.30 ΕΙΔΗΣΕΙΣ

17.45 THAT'S LIFE

18.45 ΣΗΜΕΡΑ

20.00 ΕΙΔΗΣΕΙΣ

21.00 ΥΔΡΟΓΕΙΟΣ

21.30 AUTO ALTER

21.45 ΞΕΝΗ ΤΑΙΝΙΑ «Δύο άσπονδοι φίλοι»

23.45 ΞΕΝΗ ΤΑΙΝΙΑ «Νεντ Κέλι»

02.00 HIT PARADE (Ε)

02.30 KAREN SISCO Αστυνομική σειρά

03.30 FRIDAY NIGHT LIGHTS Νεανική σειρά

04.30 FLASH GORDON

MEGA
Τηλ. 210.6903.000 - 800.116.900

06.00 ΒΕΡΑ ΣΤΟ ΔΕΞΙ (Ε)

07.00 ΚΟΙΝΩΝΙΑ ΩΡΑ MEGA

10.00 ΠΡΩΙΝΟ ΜΟU

13.15 Η ΖΩΗ ΤΗΣ ΑΛΛΗΣ (Ε)

14.00 ΕΙΔΗΣΕΙΣ

15.00 ΕΛΛΗΝΙΚΗ ΣΕΙΡΑ (Ε)

16.00 ΣΑΒΒΑΤΟΓΕΝΝΗΜΕΝΕΣ (Ε)

16.50 ΕΙΔΗΣΕΙΣ

17.00 ΕΛΛΗΝΙΚΗ ΣΕΙΡΑ (Ε)

18.00 PATTY, Η ΠΙΟ ΟΜΟΡΦΗ ΙΣΤΟΡΙΑ

19.00 ΤΑ ΜΥΣΤΙΚΑ ΤΗΣ ΕΔΕΜ

20.00 ΕΙΔΗΣΕΙΣ

21.00 Η ΖΩΗ ΤΗΣ ΑΛΛΗΣ

21.50 ΠΟΛΥΚΑΤΟΙΚΙΑ (Ε)

23.20 ΞΕΝΗ ΤΑΙΝΙΑ «Οι άντρες με τα μαύρα 2»

01.00 ΕΙΔΗΣΕΙΣ

01.15 BIG BANG (Ε)

02.15 WORLD SERIES OF POKER

03.15 ΘΥΜΑΤΑ ΕΙΡΗΝΗΣ (Ε)

04.15 ΤΗΛΕΜΑΡΚΕΤΙΝΓΚ

04.45 ΦΙΛΟΔΟΞΙΕΣ (Ε)

STAR
Τηλ. 211.189.1000 - 2000

06.00 ΤΟ ΜΠΕΡΔΕΜΑ (Ε)

06.45 ΠΑΙΔΙΚΟ ΠΡΟΓΡΑΜΜΑ «Ντόρα, η μικρή εξερευνήτρια», «Μπομπ, ο σφουγγαράκης»

07.30 ΠΡΩΙΝΗ ΜΕΛΕΤΗ

10.15 SYLVESTER AND TWEETY MYSTERIES

10.45 Ο ΣΚΟΥΜΠΙ ΝΤΟΥ ΚΑΙ ΤΑ ΦΑΝΤΑΣΜΑΤΑΚΙΑ

11.15 ΜΑΡΙΑ, ΑΓΓΕΛΕ ΜΟΥ

12.30 ΕΙΔΗΣΕΙΣ

13.30 SUPER STAR

15.45 ΑΞΙΖΕΙ ΝΑ ΤΟ ΖΕΙΣ

17.45 ΕΙΔΗΣΕΙΣ - ΔΕΛΤΙΟ ΣΤΗ ΝΟΗΜΑΤΙΚΗ

17.50 ΦΩΤΗΣ - ΜΑΡΙΑ LIVE

19.45 ΕΙΔΗΣΕΙΣ

21.00 ΞΕΝΗ ΤΑΙΝΙΑ «Το χρονικό μιας χυλόπιτας»

22.45 ΞΕΝΗ ΤΑΙΝΙΑ «Dreamgirls» Α'προβολή

01.15 ΞΕΝΗ ΤΑΙΝΙΑ «Οι αδελφοί Γκριμ»

03.30 ΞΕΝΗ ΤΑΙΝΙΑ «Μια Αμερικανιδούλα πάει διακοπές»

ΕΝΑ ΚΕΝΤΡΙΚΗΣ ΕΛΛΑΔΟΣ
Τηλ. 2231.051.180

12.30 ΣΤΟ ΡΥΘΜΟ ΤΗΣ ΑΓΟΡΑΣ Νέα από την αγορά

14.20 ΤΑΔΕ ΕΦΗ

14.25 ΣΤΙΓΜΕΣ ΤΟΥ ΑΙΩΝΑ

14.30 ΕΝΑ ΑΠ' ΟΛΑ Μεσημβρινό ενημερωτικό μαγκαζίνο

15.45 ΤΑΔΕ ΕΦΗ

15.50 ΝΤΟΚΙΜΑΝΤΕΡ

17.00 ΤΑΔΕ ΕΦΗ

17.05 Ο.Κ. με τον Θέμη Γεωργαντά - MAD ΜΟΥΣΙΚΗ ΕΚΠΟΜΠΗ

19.00 ΤΑΔΕ ΕΦΗ

19.05 ΝΤΟΚΙΜΑΝΤΕΡ

20.25 ΤΑΔΕ ΕΦΗ

20.30 ΚΕΝΤΡΙΚΟ ΔΕΛΤΙΟ ΕΙΔΗΣΕΩΝ

21.45 ΤΑΔΕ ΕΦΗ

21.50 ΣΤΟ ΚΕΝΤΡΟ ΤΗΣ ΠΕΡΙΦΕΡΕΙΑΣ Αγροτικά Νέα

22.00 4 ΕΠΟΧΕΣ Αγροτική ζωντανή εκπομπή

23.45 ΤΑΔΕ ΕΦΗ

23.50 ΝΥΧΤΕΡΙΝΟ ΔΕΛΤΙΟ ΕΙΔΗΣΕΩΝ

00.15 ΤΑΔΕ ΕΦΗ

00.20 ΣΤΙΓΜΕΣ ΤΟΥ ΑΙΩΝΑ

00.30 ΜΟΥΣΙΚΟ ΑΦΙΕΡΩΜΑ

ΣΑΒΒΑΤΟ
«902»

Τηλ. 210.2592.902 - 210.2592.802

07.00 ΠΑΙΔΙΚΟ ΠΡΟΓΡΑΜΜΑ Το βήμα του Καραγκιόζη

07.45 ΠΑΙΔΙΚΟ ΠΡΟΓΡΑΜΜΑ Διάφορα κινούμενα σχέδια

10.00 Η ΑΓΟΡΑ ΣΤΗΝ ΤΗΛΕΟΡΑΣΗ

12.00 ΚΙΝΗΜΑΤΟΓΡΑΦΙΚΗ ΤΑΙΝΙΑ «Η μικρή ζωή μας»

14.00 ΟΔΟΙΠΟΡΙΚΟ ΣΕ ΧΩΡΙΑ ΤΟΥ ΑΡΑΧΘΟΥ ΤΟΥ ΝΟΜΟΥ ΙΩΑΝΝΙΝΩΝ «Τζουμέρκα»

15.00 ΕΙΔΗΣΕΙΣ

15.20 Η ΕΛΛΑΔΑ ΚΑΙ Ο ΚΟΣΜΟΣ Σειρές ελληνικών και ξένων ντοκιμαντέρ

16.00 Η ΑΓΟΡΑ ΣΤΗΝ ΤΗΛΕΟΡΑΣΗ

17.00 ΚΙΝΗΜΑΤΟΓΡΑΦΙΚΗ ΤΑΙΝΙΑ «Ο κλόουν» (1ο)

18.30 ΦΩΤΑΨΙΕΣ ΤΗΣ ΑΛΛΗΣ ΟΧΘΗΣ Ενα ταξίδι στο πολύμορφο και πολύτροπο ανθρώπινο τοπίο της παραδοσιακής μουσικής και της λαϊκής παράδοσης, με συνταξιδιώτη τον Αλέξανδρο Λαμπρίδη

19.30 ΣΤΑ ΜΟΝΟΠΑΤΙΑ ΤΟΥ ΠΟΛΙΤΙΣΜΟΥ Art & Ilusion Magic Festival 2006

20.30 ΚΕΝΤΡΙΚΟ ΔΕΛΤΙΟ ΕΙΔΗΣΕΩΝ

21.20 ΜΟΥΣΙΚΕΣ ΔΙΑΔΡΟΜΕΣ Με τραγούδια από τα 9/8 με τους Γ. Ντουνιά, Ν. Καραγιάννη, Θ. Στίγκα

23.00 ΕΙΔΗΣΕΙΣ

23.15 ΜΟΥΣΙΚΩΝ ΔΙΑΔΡΟΜΩΝ (Συνέχεια) Με ρεμπέτικους ήχους από την ΑΡΓΩ

ΕΤ-1
Τηλ. 210.7791.000

06.30 ΤΟ ΜΙΚΡΟ ΜΟΥ ΚΑΣΤΕΛΟΡΙΖΟ

08.00 ΘΕΑΤΡΟ ΓΙΑ ΠΑΙΔΙΑ «Ελίζα»

10.00 ΚΑΛΑΝΤΑ ΚΑΙ ΤΡΑΓΟΥΔΙΑ ΤΗΣ ΠΡΩΤΟΧΡΟΝΙΑΣ

10.30 ΕΙΚΟΝΑ ΚΑΙ ΧΡΟΝΟΣ

11.00 ΔΟΞΟΛΟΓΙΑ Απευθείας μετάδοση από τον Ιερό Ναό Αγίου Διονυσίου του Αεροπαγίτου

11.30 ΤΟ ΠΟΝΤΙΚΑΚΙ ΠΟΥ ΗΘΕΛΕ ΝΑ ΑΓΓΙΞΕΙ ΕΝΑ ΑΣΤΕΡΑΚΙ (Ε)

12.00 ΠΡΩΤΟΧΡΟΝΙΑΤΙΚΗ ΣΥΝΑΥΛΙΑ ΤΗΣ ΦΙΛΑΡΜΟΝΙΚΗΣ ΟΡΧΗΣΤΡΑΣ ΤΗΣ ΒΙΕΝΝΗΣ Απευθείας μετάδοση

14.45 ΑΥΤΟΙ ΠΟΥ ΠΗΡΑΝ ΤΑ ΒΟΥΝΑ

15.45 ΜΙΑ ΚΟΙΝΩΝΙΑ ...ΕΝΑ ΟΝΕΙΡΟ «Η προσφορά για την Τρίτη Ηλικία»

16.45 ΦΙΛΟ ΚΑΙ ΜΑΡΙΝΑ (Ε)

18.00 ΞΕΝΗ ΤΑΙΝΙΑ «Τα Χριστούγεννα της Λιζ και του Τομ»

19.30 ΠΑΡΑΔΟΣΙΑΚΑ ΕΠΑΓΓΕΛΜΑΤΑ ΠΟΥ ΧΑΝΟΝΤΑΙ «Ο λατερνατζής»

20.00 ΜΟΥΣΙΚΕΣ ΤΟΥ ΚΟΣΜΟΥ (Ε) «Λιουμπλιάνα»

21.00 Η ΞΕΝΗ ΤΑΙΝΙΑ ΤΟΥ ΣΑΒΒΑΤΟΥ «Οι πειρατές της Καραϊβικής: Το τέλος του κόσμου»

23.45 ΕΛΛΗΝΙΚΗ ΤΑΙΝΙΑ «Εγκλημα στο Κολωνάκι»

ΝΕΤ
Τηλ. 210.6066.000

06.00 ΜΟΥΣΙΚΟ ΠΡΟΓΡΑΜΜΑ

08.00 ΧΑΝΤΙ ΜΑΝΙ Ο ΜΑΣΤΟΡΑΚΟΣ

08.30 Ο ΜΙΚΥ ΚΑΙ Η ΠΑΡΕΑ ΤΟΥ «Η χριστουγεννιάτικη λίστα της Κάραμπελ»

09.00 Ο ΜΙΚΥ ΚΑΙ Η ΠΑΡΕΑ ΤΟΥ

09.30 ΤΑ 101 ΣΚΥΛΙΑ ΤΗΣ ΔΑΛΜΑΤΙΑΣ

10.15 Ο ΘΑΥΜΑΣΤΟΣ ΚΟΣΜΟΣ ΤΟΥ DISNEY «Ο ρατατούλης»

12.00 ΕΙΔΗΣΕΙΣ

12.30 ΞΕΝΗ ΤΑΙΝΙΑ «Μπελάδες με τον μπαμπά μου»

14.00 ΝΤΙΖΑΪΝ «Η κόκκινη και μπλε καρέκλα του Ρίτφελεντ», «Το επιδαπέδιο φωτιστικό Arco»

15.00 ΕΙΔΗΣΕΙΣ

16.00 ΞΕΝΟ ΜΟΥΣΙΚΟ ΝΤΟΚΙΜΑΝΤΕΡ

17.00 ΞΕΝΟ ΝΤΟΚΙΜΑΝΤΕΡ

18.00 ΕΙΔΗΣΕΙΣ

19.30 ΕΛΛΗΝΙΚΗ ΤΑΙΝΙΑ «Ο Ψευτοθόδωρος»

21.00 ΕΙΔΗΣΕΙΣ

22.00 ΣΤΗΝ ΥΓΕΙΑ ΜΑΣ

01.00 ΞΕΝΗ ΤΑΙΝΙΑ «Ερωτικές ραψωδίες»

  • Το πρόγραμμα συνεχίζεται με εκπομπές σε επανάληψη
ΕΤ-3
Τηλ. 2310.299.400

07.00 ΙΕΡΑ ΜΟΝΟΠΑΤΙΑ

07.30 ΘΕΙΑ ΛΕΙΤΟΥΡΓΙΑ

10.30 ΠΡΟΣΚΥΝΗΜΑ ΣΤΗΝ ΠΟΛΗ

11.00 ΞΕΝΗ ΤΑΙΝΙΑ «Το τελευταίο δώρο των Χριστουγέννων»

13.00 ΕΙΔΗΣΕΙΣ

13.30 ΚΥΡΙΑΚΗ ΣΤΟ ΧΩΡΙΟ «Φανό Κιλκίς»

17.00 ΕΛΛΗΝΙΚΗ ΤΑΙΝΙΑ «Τύφλα να 'χει ο Μάρλον Μπράντο»

18.30 ΝΑΠΟΛΕΩΝ Ξένη σειρά

20.00 ΞΕΝΗ ΤΑΙΝΙΑ «Κυνηγώντας το κόκκινο μπαλόνι»

22.00 ΕΙΔΗΣΕΙΣ

23.00 ΕΛΛΗΝΙΚΗ ΤΑΙΝΙΑ «Αν έχεις τύχη»

00.30 ΧΡΥΣΗ ΟΘΟΝΗ «Πρετ α πορτέ»

02.45 ΜΟΥΛΕΝ ΡΟΥΖ - ΣΤΑ ΠΑΡΑΣΚΗΝΙΑ Α' προβολή Ωριαίο ντοκιμαντέρ

03.45 ΤΗΛΕΜΑΡΚΕΤΙΝΓΚ

04.00 ΑΛΗΘΙΝΑ ΣΕΝΑΡΙΑ (Ε)

05.00 Ο ΤΟΠΟΣ ΚΑΙ ΤΟ ΤΡΑΓΟΥΔΙ ΤΟΥ (Ε)

06.30 ΠΡΟΣΚΥΝΗΜΑ ΣΤΗΝ ΠΟΛΗ (Ε)

ΑΝΤ1
Τηλ. 210.6886.100

06.00 ΚΑΙ ΟΙ ΠΑΝΤΡΕΜΕΝΟΙ ΕΧΟΥΝ ΨΥΧΗ (E)

07.00 ΕΚΕΙΝΕΣ ΚΙ ΕΓΩ (Ε)

08.00 ΘΑ ΒΡΕΙΣ ΤΟ ΔΑΣΚΑΛΟ ΣΟΥ (Ε)

09.00 ΛΟΛΑ (Ε)

10.00 40 ΚΥΜΑΤΑ (Ε)

11.00 ΦΙΛΑ ΤΟ ΒΑΤΡΑΧΟ ΣΟΥ (Ε)

12.00 ΛΙΤΣΑ.COM (Ε)

13.00 ΤΑ ΝΕΑ ΤΟΥ ΑΝΤ1

13.30 ΞΕΝΗ ΤΑΙΝΙΑ «Οι δράκοι του σκότους»

15.30 ΕΠΑΝΑΛΗΨΗ ΕΛΛΗΝΙΚΟΥ ΠΡΟΓΡΑΜΜΑΤΟΣ

17.40 ΤΑ ΝΕΑ ΤΟΥ ΑΝΤ1 - ΔΕΛΤΙΟ ΣΤΗ ΝΟΗΜΑΤΙΚΗ ΓΛΩΣΣΑ

17.50 ΕΛΛΗΝΙΚΗ ΤΑΙΝΙΑ

20.00 ANT1 NEWS

21.00 ΞΕΝΗ ΤΑΙΝΙΑ «Ολιβερ Τουίστ»

23.40 ΟΛΑ 11+

01.00 ANT1 NEWS

01.05 ΟΛΑ 11+ (...συνέχεια)

01.50 ΞΕΝΗ ΤΑΙΝΙΑ «In the mix»

03.45 ΕΚΕΙΝΕΣ ΚΙ ΕΓΩ (Ε) Εορταστικό επεισόδιο

05.20 ΠΑΤΕΡ ΗΜΩΝ (Ε) Εορταστικό επεισόδιο

ALPHA
Τηλ. 212.212.4000

06.00 ΜΟΥ ΤΟ ΚΡΑΤΑΣ ΜΑΝΙΑΤΙΚΟ (Ε)

07.00 ΑΝ Μ' ΑΓΑΠΑΣ (Ε)

08.00 ΘΑ ΣΕ ΔΩ ΣΤΟ ΠΛΟΙΟ (Ε)

09.00 ΕΝΤΙΜΟΤΑΤΟΙ... ΚΕΡΑΤΑΔΕΣ (Ε)

10.00 ΜΕΣ ΣΤΗΝ ΚΑΛΗ ΧΑΡΑ Εορταστικό

14.00 ΕΙΔΗΣΕΙΣ

14.15 EXCLUSIVE (Ε)

15.00 ΞΕΝΗ ΤΑΙΝΙΑ «The breakfast club»

17.00 ΔΕΛΤΙΟ ΕΙΔΗΣΕΩΝ ΣΤΗ ΝΟΗΜΑΤΙΚΗ ΓΛΩΣΣΑ

17.05 ΞΕΝΗ ΤΑΙΝΙΑ «Θεός για μία εβδομάδα»

19.00 ΕΙΔΗΣΕΙΣ

20.00 ΕΦΙΑΛΤΗΣ! ΣΤΗΝ ΚΟΥΖΙΝΑ (Ε)

21.00 BIG BROTHER

22.00 ΕΛΛΗΝΙΚΗ ΤΑΙΝΙΑ «Το ανθρωπάκι»

24.00 ΜΟΥΣΙΚΟ ΠΡΟΓΡΑΜΜΑ

02.00 Η ΜΗΧΑΝΗ ΤΟΥ ΧΡΟΝΟΥ (Ε)

03.15 Η ΚΟΥΖΙΝΑ ΤΗΣ ΜΑΜΑΣ (Ε)

04.15 ΜΕΣ ΣΤΗΝ ΚΑΛΗ ΧΑΡΑ (Ε)

ALTER
Τηλ. 210.5707.000

06.00 ΠΑΙΔΙΚΕΣ ΣΕΙΡΕΣ

12.00 ΜΠΑΚΟΥΓΚΑΝ

12.30 HIT PARADE Μουσική εκπομπή

13.00 TV WEEKEND

16.15 ΕΙΣΟΔΟΣ ΕΛΕΥΘΕΡΗ (Ε)

18.45 ΕΙΔΗΣΕΙΣ

21.00 LIFESTYLE

22.00 ΠΑΙΔΙΚΗ ΤΑΙΝΙΑ

24.00 ΞΕΝΗ ΤΑΙΝΙΑ «Νέα πιστόλια 2»

02.00 ΞΕΝΗ ΤΑΙΝΙΑ «Φλεγόμενη άσφαλτος»

04.00 ΗΡΑΚΛΗΣ Σειρά περιπέτειας

MEGA
Τηλ. 210.6903.000 - 800.116.900

06.00 ΒΕΡΑ ΣΤΟ ΔΕΞΙ (Ε)

07.00 ΕΛΛΗΝΙΚΗ ΣΕΙΡΑ (Ε)

08.00 ΕΛΛΗΝΙΚΗ ΣΕΙΡΑ (Ε)

09.00 ΕΛΛΗΝΙΚΗ ΣΕΙΡΑ (Ε)

10.00 ΡΑΤΤΥ, Η ΠΙΟ ΟΜΟΡΦΗ ΙΣΤΟΡΙΑ (Ε)

12.50 MEGA STAR

14.00 ΕΙΔΗΣΕΙΣ

14.50 ΕΠΤΑ ΘΑΝΑΣΙΜΕΣ ΠΕΘΕΡΕΣ (Ε)

17.10 ΜΑΤΙΕΣ ΣΤΑ ΓΕΓΟΝΟΤΑ

17.15 FIFTY - FIFTY

18.00 ΟΙ ΚΗΠΟΥΡΟΙ ΤΟΥ MEGA (Ε)

19.00 ΓΛΥΚΕΣ ΑΛΧΗΜΕΙΕΣ

20.00 ΚΕΝΤΡΙΚΟ ΔΕΛΤΙΟ ΕΙΔΗΣΕΩΝ

21.00 MONEY DROP Τηλεπαιχνίδι

22.15 ΤΙ ΨΥΧΗ ΘΑ ΠΑΡΑΔΟΣΕΙΣ ΜΩΡΗ; (Ε)

23.50 ΞΕΝΗ ΤΑΙΝΙΑ «Το φιλοδώρημα των 2.000.000 δολαρίων»

00.50 ΤΕΛΕΥΤΑΙΑ ΓΕΓΟΝΟΤΑ

01.05 ΞΕΝΗ ΤΑΙΝΙΑ (Συνέχεια)

02.00 ΜΟΥΣΙΚΟ ΠΡΟΓΡΑΜΜΑ (Ε)

03.00 ΘΥΜΑΤΑ ΕΙΡΗΝΗΣ (Ε)

04.00 ΤΗΛΕΜΑΡΚΕΤΙΝΓΚ

STAR
Τηλ. 211.189.10.00-20.00

06.00 ΟΙ ΜΑΓΙΣΣΕΣ Δραματική σειρά

06.50 ΠΑΙΔΙΚΟ ΠΡΟΓΡΑΜΜΑ «YU-GI-OH», «Ζορό: Η νέα γενιά», «Κρύπτο, ο σούπερ σκύλος», «Ο φίλος μου ο... σκίουρος», «Οι μπόμπιρες του 402», «Ντόρα, η μικρή εξερευνήτρια», «Angel's friends», «Lazy town», «Οι περιπέτειες του MAX», «Power Rangers: mystic force», «Ben 10: Alien Force», «Μπομπ ο σφουγγαράκης», «Xiaolin showdown», «Sylvester and Tweety mysteries»

13.00 ΕΙΔΗΣΕΙΣ

13.45 ΞΕΝΗ ΤΑΙΝΙΑ «Χριστουγεννιάτικη χιονοθύελλα»

15.30 ΤΑ ΦΙΛΑΡΑΚΙΑ

16.30 ΞΕΝΗ ΤΑΙΝΙΑ «Χριστουγεννιάτικη ιστορία»

18.15 ΞΕΝΗ ΤΑΙΝΙΑ «Μια χρονιά χωρίς Αγιο Βασίλη!»

19.45 ΕΙΔΗΣΕΙΣ

21.00 ΞΕΝΗ ΤΑΙΝΙΑ «Ο αδελφός του Αϊ Βασίλη» Α' τηλεοπτική προβολή

23.00 ΞΕΝΗ ΤΑΙΝΙΑ «Miss... με το ζόρι 2: Κυκλοφορεί και οπλοφορεί»

01.15 ΞΕΝΗ ΤΑΙΝΙΑ «Χριστούγεννα στη Νέα Υόρκη»

03.30 ΞΕΝΗ ΤΑΙΝΙΑ «Το άγγιγμα των αγγέλων»

ΕΝΑ ΚΕΝΤΡΙΚΗΣ ΕΛΛΑΔΟΣ
Τηλ. 22310.51180

12.30 ΣΤΟ ΡΥΘΜΟ ΤΗΣ ΑΓΟΡΑΣ Νέα από την αγορά

14.15 ΤΑΔΕ ΕΦΗ

14.20 ΣΤΙΓΜΕΣ ΤΟΥ ΑΙΩΝΑ

14.30 ΜΕΣΗΜΒΡΙΝΟ ΔΕΛΤΙΟ ΕΙΔΗΣΕΩΝ

15.15 ΤΑΔΕ ΕΦΗ

15.20 ΓΑΙΑ ΕΛΛΗΝΙΚΗ Αγροτική εκπομπή

16.00 ΚΙΝΟΥΜΕΝΑ ΣΧΕΔΙΑ

16.55 ΤΑΔΕ ΕΦΗ

17.00 ΜΟΥΣΙΚΟ ΑΦΙΕΡΩΜΑ

19.00 ΤΑΔΕ ΕΦΗ

19.05 ΞΕΝΗ ΤΑΙΝΙΑ

20.25 ΤΑΔΕ ΕΦΗ

20.30 ΚΕΝΤΡΙΚΟ ΔΕΛΤΙΟ ΕΙΔΗΣΕΩΝ

21.45 ΤΑΔΕ ΕΦΗ

21.50 ΞΕΝΗ ΤΑΙΝΙΑ

23.45 ΤΑΔΕ ΕΦΗ

23.50 ΝΥΧΤΕΡΙΝΟ ΔΕΛΤΙΟ ΕΙΔΗΣΕΩΝ

00.15 ΤΑΔΕ ΕΦΗ

00.20 ΣΤΙΓΜΕΣ ΤΟΥ ΑΙΩΝΑ

00.30 ΞΕΝΗ ΤΑΙΝΙΑ

02.00 ΜΟΥΣΙΚΟ ΑΦΙΕΡΩΜΑ




Διαβάστε στο «Ρ»

Ο καιρός
Weather data from openweathermap.org