Πέμπτη 23 Αυγούστου 2012
ΡΙΖΟΣΠΑΣΤΗΣ
ΡΙΖΟΣΠΑΣΤΗΣ
Σελίδα 22
ΜΕΣΑ ΕΝΗΜΕΡΩΣΗΣ

ΠΕΜΠΤΗ 23/8
«902»
Τηλ. 210.2592.902 - 210.2592.802

07.00 ΠΑΙΔΙΚΟ ΠΡΟΓΡΑΜΜΑ Πολωνικά κινούμενα σχέδια

07.30 ΤΟ ΝΤΟΚΙΜΑΝΤΕΡ ΣΤΟΝ «902» «Κάρυστος» (Μέρος Β')

08.00 Η ΓΙΑΤΡΟΣ ΕΥΑ Ξένη σειρά (4ο)

09.00 Η ΕΛΛΑΔΑ ΚΑΙ Ο ΚΟΣΜΟΣ «Επιχείρηση Contor»

10.00 Η ΑΓΟΡΑ ΣΤΗΝ ΤΗΛΕΟΡΑΣΗ

15.00 ΕΙΔΗΣΕΙΣ

15.50 ΕΙΔΗΣΕΙΣ ΣΤΗ ΝΟΗΜΑΤΙΚΗ ΓΛΩΣΣΑ

15.55 ΜΟΥΣΙΚΕΣ ΔΙΑΔΡΟΜΕΣ «Αρχοντες - Αρετή Μπέλου»

17.00 ΣΗΜΑΔΙ ΠΑΝΩ ΣΤΗ ΓΗ Ξένη σειρά (6ο)

18.30 ΚΙΝΗΜΑΤΟΓΡΑΦΙΚΗ ΤΑΙΝΙΑ «Η υιοθεσία»

19.50 Η ΕΛΛΑΔΑ ΚΑΙ Ο ΚΟΣΜΟΣ «Αφιέρωμα στην αρχαία ελληνική τεχνολογία»

20.30 ΚΕΝΤΡΙΚΟ ΔΕΛΤΙΟ ΕΙΔΗΣΕΩΝ

21.30 ΚΙΝΗΜΑΤΟΓΡΑΦΙΚΗ ΤΑΙΝΙΑ «Οι ορίζοντες»

23.00 ΕΙΔΗΣΕΙΣ

23.15 ΜΟΥΣΙΚΟ ΔΙΑΛΕΙΜΜΑ

ΕΤ-1
Τηλ. 210.7761.000

08.00 Ο ΟΜΟΡΦΟΣ ΚΟΣΜΟΣ ΜΙΑΣ ΞΕΧΑΣΜΕΝΗΣ ΑΥΤΟΚΡΑΤΟΡΙΑΣ (Ε)

08.30 ΡΑΣΤΑ ΜΑΟΥΣ (Ε)

09.00 ΑΡΘΟΥΡ

09.30 Ο ΜΙΚΡΟΣ ΝΙΚΟΛΑΣ (Ε)

10.00 ΑΠΟΣΤΡΟΦΟΣ (Ε) «Ντίνος Πετράτος»

10.30 ΤΑ ΜΥΣΤΙΚΑ ΤΟΥ ΑΠΟΛΥΤΟΥ ΓΑΛΑΖΙΟΥ (Ε)

11.00 BERINGIA: Η ΑΤΛΑΝΤΙΔΑ ΤΟΥ ΒΟΡΡΑ (Ε)

12.00 Η ΛΥΓΕΡΗ (Ε)

ΠΡΟΓΡΑΜΜΑ ΜΕ ΥΠΗΡΕΣΙΕΣ ΠΡΟΣΒΑΣΗΣ ΓΙΑ ΑμεΑ

13.00 ΚΟΥΚΛΟΜΠΕΛΑΔΕΣ (Ε)

14.00 ΟΥΡΑΝΙΟ ΤΟΞΟ (Ε)

15.00 Η ΜΙΚΡΗ ΛΟΥΛΟΥ (Ε)

15.30 ΑΣΤΥΝΟΜΟΣ ΣΑΪΝΗΣ (Ε)

16.00 ΧΑΝΑ ΜΟΝΤΑΝΑ (Ε)

16.30 ΤΕΛΕΥΤΑΙΑ ΕΚΔΟΣΗ

16.50 Η ΚΑΤΑΛΛΗΛΗ ΣΤΙΓΜΗ (Ε)

17.45 ΟΙ ΟΛΥΜΠΙΟΙ (Ε) «Απίθανοι ήρωες»

18.40 ΠΑΓΚΟΣΜΙΟ ΠΡΩΤΑΘΛΗΜΑ ΜΠΑΣΚΕΤ 3χ3 «Ελλάδα - Ρωσία» (Ζ)

19.00 Η ΕΠΟΧΗ ΤΩΝ ΕΙΚΟΝΩΝ (Ε) «Γιάννης Κουνέλλης»

20.00 ΣΗΜΕΙΟ ART (Ε)

21.00 ΦΙΛΟΞΕΝΟΥΜΕΝΟΙ (Ε)

22.00 ΞΕΝΗ ΤΑΙΝΙΑ «Δέσμιοι αγάπης» Α' τηλεοπτική προβολή

ΠΡΟΓΡΑΜΜΑ ΜΕ ΥΠΗΡΕΣΙΕΣ ΠΡΟΣΒΑΣΗΣ ΓΙΑ ΑμεΑ

23.40 ΠΑΓΚΟΣΜΙΟ ΠΡΩΤΑΘΛΗΜΑ ΜΠΑΣΚΕΤ 3χ3 (Μ) «Ελλάδα - Ρωσία», «Ελλάδα - Ισραήλ», «Ελλάδα - Τσεχία»

01.00 ΟΙ ΓΥΝΑΙΚΕΣ ΤΗΣ ΖΩΗΣ ΤΗΣ (Ε)

03.00 ΣΗΜΕΙΟ ART (Ε)

  • Το πρόγραμμα συνεχίζεται με εκπομπές σε επανάληψη
ΝΕΤ
Τηλ. 210.6066.000

07.00 ΕΝΗΜΕΡΩΣΗ ΣΤΗ ΝΕΤ

10.00 ΑΥΤΟΙ ΠΟΥ ΠΗΡΑΝ ΤΑ ΒΟΥΝΑ (Ε) «Η αρχαιολόγος από την Κορομηλιά και ο βιοκαλλιεργητής από τις Σέρρες»

11.00 ΜΕΤΑ-ΜΟΥΣΕΙΟ (Ε)

12.00 ΕΙΔΗΣΕΙΣ

13.00 ΜΕΝΟΥΜΕ ΕΛΛΑΔΑ - Best of

15.00 ΕΙΔΗΣΕΙΣ

16.00 ΑΠΟΚΩΔΙΚΟΠΟΙΩΝΤΑΣ ΤΑ ΧΡΩΜΑΤΑ (Ε)

17.00 ΟΙ ΧΙΜΠΑΝΤΖΗΔΕΣ ΤΗΣ ΤΑΝΓΚΑΝΙΚΑ (Ε)

18.00 ΕΙΔΗΣΕΙΣ

18.15 ΜΟΝΑ-ΖΥΓΑ ΔΙΚΑ ΣΑΣ (Ε) «Γιώργος Χρονάς»

20.00 ΞΕΝΟ ΝΤΟΚΙΜΑΝΤΕΡ (Ε) «Οι χαμένες βιβλιοθήκες του Τιμπουκτού»

21.00 ΕΙΔΗΣΕΙΣ

22.00 ΕΞΑΝΤΑΣ (Ε) «Τα παιδιά ενός βιασμού»

23.00 ΟΙ ΛΟΥΟΜΕΝΟΙ (Ε)

24.00 ΕΙΔΗΣΕΙΣ

00.30 DIAMOND LEAGUE Μαγνητοσκοπημένη μετάδοση από τη Λωζάνη

  • Το πρόγραμμα συνεχίζεται με εκπομπές σε επανάληψη
ΕΤ-3
Τηλ. 2310.299.400

07.30 ΜΑΚΡΙΝΑ ΞΑΔΕΡΦΙΑ - Ο ΕΥΦΥΗΣ ΧΙΜΠΑΝΤΖΗΣ

08.30 ΤΟ ΨΑΡΕΜΑ

09.30 Η ΧΑΡΑ ΤΗΣ ΖΩΓΡΑΦΙΚΗΣ

10.00 Ο ΤΟΠΟΣ ΚΑΙ ΤΟ ΤΡΑΓΟΥΔΙ ΤΟΥ (Ε) «Πολυπόταμος Φλώρινας»

11.00 ΔΥΟ ΠΕΤΑΛΙΑ ΔΡΟΜΟΣ (Ε)

12.00 BALKAN EXPRESS (Ε) «Βιέννη» (Β' μέρος)

13.00 ΕΙΔΗΣΕΙΣ

14.00 ΤΟΛΜΗ ΚΑΙ ΓΟΗΤΕΙΑ (Ε)

15.00 ΟΙ ΤΕΛΕΥΤΑΙΟΙ ΑΛΕΥΘΕΡΟΙ ΑΝΘΡΩΠΟΙ «Πέρα από τον ορίζοντα»

16.00 ΕΞΥΠΝΗ ΖΩΗ (Ε)

17.00 ΕΙΔΗΣΕΙΣ

17.30 ΧΩΡΙΣ ΑΥΤΟΚΙΝΗΤΟ (Ε)

18.00 ΜΑΓΙΚΟΣ ΚΟΣΜΟΣ «Μηδενική βαρύτητα»

18.30 ΑΡΧΙΤΕΚΤΟΝΙΚΗ

19.00 ΑΛΗΘΙΝΑ ΣΕΝΑΡΙΑ (Ε)

20.00 ΕΛΛΗΝΙΚΗ ΤΑΙΝΙΑ «Ενας Δον Ζουάν για κλάματα»

21.45 ΔΕΛΤΙΟ ΚΑΙΡΟΥ

22.00 ΕΙΔΗΣΕΙΣ

23.00 ΕΚΑΤΟΓΡΑΦΙΑ (Ε)

23.10 ΚΕΝΕΝΤΙ

24.00 ΠΑΓΚΟΣΜΙΑ ΜΥΣΤΙΚΑ ΓΑΣΤΡΟΝΟΜΙΑΣ

00.30 CINEMANIA (Ε)

01.30 ΟΙ ΤΕΛΕΥΤΑΙΟΙ ΕΛΕΥΘΕΡΟΙ ΑΝΘΡΩΠΟΙ (Ε)

02.30 ΤΟΛΜΗ ΚΑΙ ΓΟΗΤΕΙΑ (Ε)

03.30 ΚΕΝΕΝΤΙ (Ε)

04.30 ΕΞΥΠΝΗ ΖΩΗ (Ε)

05.30 BALKAN EXPRESS (Ε)

06.30 ΑΛΗΘΙΝΑ ΣΕΝΑΡΙΑ (Ε)

ΑΝΤ1
Τηλ. 210.6886.100

06.00 Ο ΤΖΙΤΖΙΚΑΣ ΚΑΙ Ο ΜΕΡΜΗΓΚΑΣ (Ε)

07.00 ΠΡΩΙΝΟ ANT1 (Ε)

10.00 40 ΚΥΜΑΤΑ (Ε)

11.00 ΟΝΕΙΡΟΠΑΓΙΔΑ (Ε)

12.00 STARFISH Σειρά

12.50 SUPER GAME

13.00 ΕΙΔΗΣΕΙΣ

13.30 ΑΚΡΩΣ ΟΙΚΟΓΕΝΕΙΑΚΟΝ (Ε)

14.30 SUPER GAME

14.40 ΚΩΝΣΤΑΝΤΙΝΟΥ ΚΑΙ ΕΛΕΝΗΣ (Ε)

15.40 SUPER GAME

15.50 ΤΟ ΚΑΦΕ ΤΗΣ ΧΑΡΑΣ (Ε)

17.00 ΦΙΛΑ ΤΟ ΒΑΤΡΑΧΟ ΣΟΥ (Ε)

18.00 ΕΙΔΗΣΕΙΣ

18.10 ΤΗΣ ΕΛΛΑΔΟΣ ΤΑ ΠΑΙΔΙΑ (Ε)

19.00 ΕΓΚΛΗΜΑΤΑ (Ε)

20.00 ΕΙΔΗΣΕΙΣ

21.00 FTHIS TV

22.00 ASI Σειρά

23.00 ΤΑ ΚΟΡΙΤΣΙΑ ΤΟΥ ΜΠΑΜΠΑ (Ε)

24.00 OLA 12 HOT (Ε)

01.10 ΤΗΛΕΚΥΒΟΣ Ζωντανό τηλεπαιχνίδι

03.10 ΤΟ ΚΑΦΕ ΤΗΣ ΧΑΡΑΣ (Ε)

04.10 ΤΗΛΕΜΑΡΚΕΤΙΝΓΚ

04.45 MOBILE FUN

05.20 ΠΑΤΕΡ ΗΜΩΝ (Ε)

ALPHA
Τηλ. 212.2124.000

06.15 MACGYVER (Ε)

07.45 ΟΔΟΣ ΠΑΡΑΔΕΙΣΟΥ 7 (Ε)

08.45 ΑΝ Μ' ΑΓΑΠΑΣ (Ε)

09.45 ΕΡΩΤΑΣ ΜΕ ΕΠΙΔΟΤΗΣΗ ΟΓΑ (Ε)

10.45 ΘΑ ΣΕ ΔΩ ΣΤΟ ΠΛΟΙΟ (Ε)

11.45 ΒΕΛΟΥΔΟ ΑΠΟ ΜΕΤΑΞΙ (Ε)

12.45 ΕΙΔΗΣΕΙΣ

13.00 Η ΚΟΥΖΙΝΑ ΤΗΣ ΜΑΜΑΣ (Ε)

14.00 KITCHEN NIGHTMARES UK

15.00 OLIVER'S TWIST

16.00 ΣΦΗΝΑΚΙΑ (Ε)

17.00 ΕΙΔΗΣΕΙΣ - ΔΕΛΤΙΟ ΣΤΗ ΝΟΗΜΑΤΙΚΗ ΓΛΩΣΣΑ

17.05 ΔΕΣΤΕ ΤΟΥΣ (Ε)

18.00 ΕΝΤΙΜΟΤΑΤΟΙ ΚΕΡΑΤΑΔΕΣ (Ε)

19.00 ΕΙΔΗΣΕΙΣ

20.00 ΝΤΑΝΤΑ ΑΜΕΣΟΥ ΔΡΑΣΗΣ

21.00 ΔΥΟ ΚΑΙ ΚΑΤΙ ΑΝΤΡΕΣ

22.15 ΣΦΗΝΑΚΙΑ (Ε)

23.45 ΑΛΗΘΙΝΟΙ ΕΡΩΤΕΣ (Ε)

00.45 CSI, LAS VEGAS Σειρά

01.45 JUDGING AMY Σειρά

02.45 FASHION FEVER (Ε)

03.45 PATRAS ALLER-RETOUR (Ε)

04.30 ΤΗΛΕΜΑΡΚΕΤΙΝΓΚ

04.45 ΔΕΣΤΕ ΤΟΥΣ (Ε)

MEGA
Τηλ. 210.6903.000 - 800.116.900

05.45 ΤΑ ΜΥΣΤΙΚΑ ΤΗΣ ΕΔΕΜ (Ε)

06.45 ΠΡΩΙΝΟ MEGA

10.00 ΠΡΩΙΝΟ MOU (Ε)

12.00 SILA (Ε) Σειρά

13.00 ΜΟΙΡΑΙΟΣ ΕΡΩΤΑΣ (Ε)

14.00 ΕΙΔΗΣΕΙΣ

15.00 ΜΠΟΥΚΙΑ ΚΑΙ ΣΥΧΩΡΙΟ (Ε)

16.00 ΚΑΝΕΙΣ ΔΕ ΛΕΕΙ Σ' ΑΓΑΠΩ (Ε)

16.50 ΕΙΔΗΣΕΙΣ

17.00 ΔΥΟ ΞΕΝΟΙ (Ε)

18.00 SINGLES (Ε)

19.00 ΜΟΙΡΑΙΟΣ ΕΡΩΤΑΣ

20.00 ΕΙΔΗΣΕΙΣ

21.00 SILA Σειρά

22.00 ΕΥΤΥΧΙΣΜΕΝΟΙ ΜΑΖΙ (Ε)

23.10 ΜΑΥΡΑ ΜΕΣΑΝΥΧΤΑ (Ε)

00.15 ΕΙΔΗΣΕΙΣ

00.30 ΑΓΡΙΑ ΠΑΙΔΙΑ (Ε)

01.30 Ο 3ος ΝΟΜΟΣ (Ε)

02.30 ΑΕΡΙΝΕΣ ΣΙΩΠΕΣ (Ε)

04.00 ΤΗΛΕΜΑΡΚΕΤΙΝΓΚ

05.00 ΜΙΑ ΣΤΙΓΜΗ, ΔΥΟ ΖΩΕΣ (Ε)

STAR
Τηλ. 211.189.1000 - 2000

06.00 OFFICE: AN AMERICAN WORKPLACE

06.50 ΠΑΙΔΙΚΟ ΠΡΟΓΡΑΜΜΑ «Power Rangers: Mystic Force», «Power Rangers operation overdrive», «Magi-nation», «Κρύπτο, ο σούπερ σκύλος», «Πέπα, το γουρουνάκι», «Baby Looney Tunes», «Tom and Jerry kids», «Tutenstein: η μικρή μούμια», «Η Λεγεώνα των υπερηρώων», «Batman: Οι νέες περιπέτειες», «Ben 10», «Ο Ιάσονας και οι θεοί του Ολύμπου», «Pichi Pichi Pitch»

12.30 ΖΙΝΑ Σειρά

13.30 ΕΙΔΗΣΕΙΣ

14.00 FLORICIENTA Σειρά

15.45 PRIVILEGED Σειρά

16.50 THE BIG BANG THEORY Σειρά

17.45 ΕΙΔΗΣΕΙΣ

17.50 ΝΤΕΤΕΚΤΙΒ ΜΟΝΚ

18.50 ΙΑΤΡΙΚΕΣ ΥΠΟΘΕΣΕΙΣ

19.45 ΕΙΔΗΣΕΙΣ

21.00 LIFE Περιπετειώδης σειρά

22.00 ΞΕΝΗ ΤΑΙΝΙΑ «Ανυποχώρητη δύναμη»

00.15 ΑΝΕΞΙΧΝΙΑΣΤΕΣ ΥΠΟΘΕΣΕΙΣ Αστυνομική σειρά

01.15 MEDIUM

02.15 ΞΕΝΗ ΤΑΙΝΙΑ «Ολέθρια σχέση»




Διαβάστε στο «Ρ»
Ο καιρός
Weather data from openweathermap.org