Σάββατο 23 Μάρτη 2013 - Κυριακή 24 Μάρτη 2013
ΡΙΖΟΣΠΑΣΤΗΣ
ΡΙΖΟΣΠΑΣΤΗΣ
Σελίδα 10
ΕΝΘΕΤΗ ΕΚΔΟΣΗ: "7 ΜΕΡΕΣ ΜΑΖΙ"
Προγράμματα

ΚΥΡΙΑΚΗ 24/3
«902»
Τηλ. 210-2592.902

08.00 ΠΑΙΔΙΚΟ ΠΡΟΓΡΑΜΜΑ «Τρελή παρέα»

09.15 ΠΑΙΔΙΚΟ ΠΡΟΓΡΑΜΜΑ «Η Χιονούλα»

09.25 ΠΑΙΔΙΚΟ ΠΡΟΓΡΑΜΜΑ «Ο χιονοταχυδρόμος»

09.45 ΠΑΙΔΙΚΟ ΠΡΟΓΡΑΜΜΑ «Η φωτιά λάμπει στο ιγκλού»

10.00 ΝΤΟΚΙΜΑΝΤΕΡ ΣΤΟΝ «902» «Ρέθυμνο - Κρήτη»

10.25 ΝΤΟΚΙΜΑΝΤΕΡ ΣΤΟΝ «902» «Κυκλαδικά ειδώλια»

11.00 ΓΕΥΣΕΙΣ ΠΑΡΑΔΟΣΗΣ Οταν το φαγητό δεν είναι μόνο μια συνταγή, αλλά κομμάτι των εθίμων, των συνηθειών και των λαϊκών παραδόσεων ενός τόπου, με την Ευδοκία Πατσιλινάκου: «Αγάπες τηγανιτές της Λένα Μερίκα»

11.55 ΤΕΧΝΟΜΟΡΦΕΣ «Κατασκευές ειδών διακόσμησης»

12.20 ΜΟΥΣΙΚΕΣ ΔΙΑΔΡΟΜΕΣ «Πορτοκάλογλου»

13.10 ΑΝΑΧΩΡΗΣΕΙΣ ΚΑΙ ΕΠΙΣΤΡΟΦΕΣ Ξένη σειρά

14.00 ΦΩΤΑΨΙΕΣ ΤΗΣ ΑΛΛΗΣ ΟΧΘΗΣ

15.00 ΠΑΙΔΙΚΟ ΠΡΟΓΡΑΜΜΑ «Καραγκιόζης: Καφέ Internet»

15.40 ΜΟΥΣΙΚΕΣ ΔΙΑΔΡΟΜΕΣ «Από τον Αττίκ στον Γούναρη», πιάνο Δ. Ναχμιας

17.00 ΓΕΥΣΕΙΣ ΠΑΡΑΔΟΣΗΣ Με την Ευδοκία Πατσιλινάκου, η οποία φιλοξενεί τη διάσημη σεφ Ντίνα Νικολάου

18.00 ΔΕΝ ΑΝΘΙΣΑΝ ΜΑΤΑΙΩΣ «Μίνος Βολανάκης»

18.25 ΟΙ ΠΕΡΙΠΕΤΕΙΕΣ ΤΟΥ ΤΣΙΒΙΛ Ξένη σειρά

19.00 ΟΙ ΤΕΣΣΕΡΙΣ ΤΑΝΚΙΣΤΕΣ ΚΑΙ ΤΟ ΣΚΥΛΙ Ξένη σειρά

20.00 ΚΕΝΤΡΙΚΟ ΔΕΛΤΙΟ ΕΙΔΗΣΕΩΝ

20.25 ΤΑ ΠΑΝΤΕΛΟΝΙΑ ΕΙΝΑΙ ΠΕΡΙΕΡΓΑ ΡΟΥΧΑ «Νίκος Μαμαγκάκης»

22.20 ΞΕΝΗ ΤΑΙΝΙΑ «Η απόφαση»

24.00 ΜΟΥΣΙΚΕΣ ΔΙΑΔΡΟΜΕΣ (Ε) «Από τον Αττίκ στο Γούναρη»

01.20 ΟΙ ΤΕΣΣΕΡΙΣ ΤΑΝΚΙΣΤΕΣ ΚΑΙ ΤΟ ΣΚΥΛΙ Ξένη σειρά (Ε)

02.20 ΦΩΤΑΨΙΕΣ ΤΗΣ ΑΛΛΗΣ ΟΧΘΗΣ (Ε)

03.20 ΞΕΝΗ ΤΑΙΝΙΑ «Η απόφαση» (Ε)

05.00 ΔΕΝ ΑΝΘΙΣΑΝ ΜΑΤΑΙΩΣ (Ε) «Μίνος Βολανάκης»

05.30 ΤΑ ΠΑΝΤΕΛΟΝΙΑ ΕΙΝΑΙ ΠΕΡΙΕΡΓΑ ΡΟΥΧΑ (Ε) «Νίκος Μαμαγκάκης»

07.20 ΠΑΙΔΙΚΟ ΠΡΟΓΡΑΜΜΑ (Ε) «Ο χιονοταχυδρόμος»

07.40 ΠΑΙΔΙΚΟ ΠΡΟΓΡΑΜΜΑ (Ε) «Η φωτιά λάμπει στο ιγκλού»

ΕΤ-1
Τηλ. 210.7761.000

08.00 ΑΡΧΙΕΠΙΣΚΟΠΗ ΚΑΙ ΣΥΝΟΔΙΚΗ ΘΕΙΑ ΛΕΙΤΟΥΡΓΙΑ - ΚΥΡΙΑΚΗ ΤΗΣ ΟΡΘΟΔΟΞΙΑΣ

11.30 ΦΩΤΟΣΦΑΙΡΑ (Ε) «Στη Λεύκα του Πειραιά»

12.00 ΔΕΝ ΕΙΣΑΙ ΜΟΝΟΣ «Παναγία, η Πλατυτέρα των ουρανών»

13.00 ΟΙ ΕΛΛΗΝΕΣ (Ε)

14.00 2013 FIA FORMULA ONE WORLD CHAMPIONSHIP Εκπομπή

15.00 2013 FIA FORMULA ONE WORLD CHAMPIONSHIP (M)

17.00 ΜΠΑΣΚΕΤ LEAGUE ΟΠΑΠ «Παναθηναϊκός - Περιστέρι» Απευθείας μετάδοση

19.00 Η ΣΙΩΠΗΛΗ ΣΧΟΛΗ (Ε)

20.00 Η ΕΠΙΣΤΡΟΦΗ ΤΟΥ Ε.Χ. ΓΟΝΑΤΑ Ντοκιμαντέρ

21.00 ΚΟΛΑΣΗ ΚΑΙ ΠΑΡΑΔΕΙΣΟΣ: ΦΙΟΝΤΟΡ ΝΤΟΣΤΟΓΙΕΦΣΚΙ Σειρά

22.00 ΟΙ ΜΕΓΑΛΕΣ ΣΤΙΓΜΕΣ ΤΗΣ EUROVISION - 49ος ΠΑΝΕΥΡΩΠΑΪΚΟΣ ΔΙΑΓΩΝΙΣΜΟΣ ΤΡΑΓΟΥΔΙΟΥ EUROVISION 2004 (Ε)

24.00 ΕΙΔΗΣΕΙΣ

01.00 ΜΙΚΡΟΦΙΛΜ: ΟΙ ΤΑΙΝΙΕΣ (Ε) «Αμπάριζα για απόδραση», «Ζαφείρης»

  • Το πρόγραμμα συνεχίζεται με εκπομπές σε επανάληψη
ΝΕΤ
Τηλ. 210.6066.000

06.45 ΣΑΒΒΑΤΟΚΥΡΙΑΚΟ ΣΤΗ ΝΕΤ

10.00 ΝΕΤ ΠΑΝΤΟΥ

12.00 ΕΙΔΗΣΕΙΣ

12.30 ΜΕ ΑΡΕΤΗ ΚΑΙ ΤΟΛΜΗ

13.00 ΒΟΥΛΗ ΤΩΝ ΕΛΛΗΝΩΝ

14.00 ΑΝΤΑΠΟΚΡΙΤΕΣ

15.00 ΕΙΔΗΣΕΙΣ

16.00 ΞΕΝΗ ΤΑΙΝΙΑ «Scoop»

18.00 ΕΙΔΗΣΕΙΣ

18.15 ΕΣ ΑΥΡΙΟΝ ΤΑ ΣΠΟΥΔΑΙΑ

19.00 ΕΠΤΑ

20.00 ΚΑΤΑΔΥΣΕΙΣ: ΞΕΠΕΡΝΩΝΤΑΣ ΤΑ ΟΡΙΑ

21.00 ΕΙΔΗΣΕΙΣ

22.00 ΣΜΥΡΝΑΙΪΚΟ ΜΙΝΟΡΕ: ΓΛΥΚΕΡΙΑ, DILEC KOC, ΑΡΕΤΗ ΚΑΤΙΜΕ (Ε)

00.30 ΞΕΝΗ ΤΑΙΝΙΑ «Μέρες θυμού»

  • Το πρόγραμμα συνεχίζεται με εκπομπές σε επανάληψη
ΕΤ-3
Τηλ. 2310.299.400

07.00 ΤΑ ΑΔΕΛΦΙΑ ΜΑΣ ΟΙ ΑΝΘΡΩΠΟΙ (Ε)

07.30 ΘΕΙΑ ΛΕΙΤΟΥΡΓΙΑ

09.30 ΜΕΤΑΔΟΣΗ ΤΗΣ ΠΑΤΡΙΑΡΧΙΚΗΣ ΛΕΙΤΟΥΡΓΙΑΣ ΓΙΑ ΤΗΝ ΚΥΡΙΑΚΗ ΤΗΣ ΟΡΘΟΔΟΞΙΑΣ

13.00 ΕΙΔΗΣΕΙΣ

13.30 ΧΩΡΙΣ ΑΥΤΟΚΙΝΗΤΟ

14.00 ΜΗΤΕΡΑ ΓΗ (Ε)

15.00 ΚΥΡΙΑΚΗ ΣΤΟ ΧΩΡΙΟ

17.00 ΕΙΔΗΣΕΙΣ

17.05 ΚΥΡΙΑΚΗ ΣΤΟ ΧΩΡΙΟ (Συνέχεια)

18.00 ΕΛΛΗΝΩΝ ΔΡΩΜΕΝΑ «Στειακές κοντυλιές»

19.00 ΕΛΛΗΝΙΚΗ ΤΑΙΝΙΑ «Κάλπικη λίρα»

21.00 BALKAN EXPRESS

22.00 ΕΙΔΗΣΕΙΣ

23.00 ΞΕΝΗ ΤΑΙΝΙΑ «Αλι»

02.00 ΞΕΝΗ ΤΑΙΝΙΑ «Εκπτωτος άγγελος»

03.30 ΧΩΡΙΣ ΑΥΤΟΚΙΝΗΤΟ (Ε)

04.00 ΚΥΡΙΑΚΗ ΣΤΟ ΧΩΡΙΟ (Ε)

ΑΝΤ1
Τηλ. 210.6886.100

06.00 ΔΙΠΛΑΝΗ ΠΟΡΤΑ (Ε)

07.00 ΤΗΛΕΚΥΒΟΣ

09.00 ΤΟ ΠΙΟ ΓΛΥΚΟ ΜΟΥ ΨΕΜΑ (Ε) Σειρά

09.45 ΦΙΛΑ ΤΟ ΒΑΤΡΑΧΟ ΣΟΥ (Ε)

10.45 WIPE OUT (Ε)

11.50 WINTER WIPE OUT (Ε)

12.50 SUPER GAME

13.00 ΕΙΔΗΣΕΙΣ

13.30 SUPER GAME

13.40 ΞΕΝΗ ΤΑΙΝΙΑ «Clockstoppers»

15.30 OREO COOKIENG Εκπομπή ζαχαροπλαστικής

15.45 ΛΙΤΣΑ.COM (Ε)

16.50 Ο ΠΟΛΕΜΟΣ ΤΩΝ ΑΣΤΡΩΝ (Ε)

17.50 ΕΙΔΗΣΕΙΣ - ΔΕΛΤΙΟ ΣΤΗ ΝΟΗΜΑΤΙΚΗ ΓΛΩΣΣΑ

18.00 ΕΡΓΑΖΟΜΕΝΗ ΓΥΝΑΙΚΑ (Ε) Κωμική σειρά

20.00 ΕΙΔΗΣΕΙΣ

20.50 ΚΛΗΡΩΣΗ ΤΖΟΚΕΡ - ΠΡΟΤΟ

21.00 ΞΕΝΗ ΤΑΙΝΙΑ «Πώς να χωρίσετε σε 10 μέρες»

23.50 ΣΕ ΠΡΩΤΟ ΠΛΑΝΟ Ενημερωτική εκπομπή

00.50 ΤΗΛΕΚΥΒΟΣ

02.50 ΞΕΝΗ ΤΑΙΝΙΑ «Η Μαργκό πάει στο γάμο» Α' τηλεοπτική προβολή

04.30 ΤΗΛΕΜΑΡΚΕΤΙΝΓΚ

05.00 ΦΙΛΙ ΖΩΗΣ (Ε)

ΑLPHA
Τηλ. 212.212.4000

06.00 MACGAYVER (Ε) Σειρά

08.00 ΑΚΑΤΑ ΜΑΚΑΤΑ ΜΕ ΤΑ ΖΟΥΖΟΥΝΙΑ Παιδική εκπομπή

10.00 ΜΕΣ ΣΤΗΝ ΚΑΛΗ ΧΑΡΑ Ψυχαγωγική εκπομπή

14.00 ΕΙΔΗΣΕΙΣ

14.15 STARS SYSTEM

15.15 ΕΤΣΙ ΑΠΛΑ Ψυχαγωγική εκπομπή

16.00 JAMIE'S 30' MEALS Εκπομπή μαγειρικής

16.55 ΕΙΔΗΣΕΙΣ - ΔΕΛΤΙΟ ΣΤΗ ΝΟΗΜΑΤΙΚΗ

17.00 ANNITA SOS

19.00 ΕΙΔΗΣΕΙΣ

20.00 ΤΙ ΘΑ ΦΑΜΕ ΣΗΜΕΡΑ ΜΑΜΑ; Εκπομπή μαγειρικής

21.00 ΞΕΝΗ ΤΑΙΝΙΑ «Street fighter: η απόλυτη δύναμη»

23.00 ΕΛΛΗΝΙΚΗ ΤΑΙΝΙΑ «Ψυχή βαθιά»

02.00 ΘΥΡΙΔΑ ΤΗΛΕΠΩΛΗΣΗΣ

04.30 JUDGING AMY Σειρά

05.30 ΘΥΡΙΔΑ ΤΗΛΕΠΩΛΗΣΗΣ

MEGA
Τηλ. 210.6903.000 - 800.116.900

06.00 ΤΑ ΜΥΣΤΙΚΑ ΤΗΣ ΕΔΕΜ (Ε)

07.00 MEGA ΣΑΒΒΑΤΟΚΥΡΙΑΚΟ

10.00 ΟΛΑ ΓΙΑ ΤΗΝ ΥΓΕΙΑ MOU (Ε)

11.00 ΓΛΥΚΕΣ ΑΛΧΗΜΕΙΕΣ (Ε)

12.00 Η ΩΡΑ Η ΚΑΛΗ (Ε)

13.10 ΕΜΕΙΣ ΚΙ ΕΜΕΙΣ (Ε)

14.00 ΕΙΔΗΣΕΙΣ

14.50 ΞΕΝΗ ΤΑΙΝΙΑ «Αφραγκη και έγκυος»

17.00 ΠΑΡΕΑ ΣΤΗΝ ΚΟΥΖΙΝΑ, ΚΑΘΕ ΜΕΡΑ (Ε)

17.35 ΕΙΔΗΣΕΙΣ

17.40 ΟΙ ΒΑΣΙΛΙΑΔΕΣ (Ε)

18.30 ΜΕ ΤΑ ΠΑΝΤΕΛΟΝΙΑ ΚΑΤΩ (Ε)

20.00 ΕΙΔΗΣΕΙΣ

21.15 ΞΕΝΗ ΤΑΙΝΙΑ «Ασκήσεις ηρεμίας»

23.30 ΕΡΕΥΝΑ Ενημερωτική εκπομπή

01.00 ΕΙΔΗΣΕΙΣ

01.15 ΞΕΝΗ ΤΑΙΝΙΑ «Ο θρύλος της Μπέτι Πέιτζ»

03.30 ΦΕΥΓΑ (Ε)

04.30 ΠΑΡΑΛΛΗΛΟΙ ΔΡΟΜΟΙ (Ε)

05.00 ΦΙΛΟΔΟΞΙΕΣ (Ε)

STAR
Τηλ. 211.189.1000 - 2000

06.00 ΠΑΙΔΙΚΟ ΠΡΟΓΡΑΜΜΑ «Η σούπερ λεγεώνα», «Η λεγεώνα των υπερηρώων», «Mucha Lucha», «Baby Looney Tunes», «Polly Pocket», «Τόμας, το τρενάκι», «Πέπα, Το γουρουνάκι», «Tom and Jerry kids», «Lazy town», «Jewelpet», «Μπομπ, ο Σφουγγαράκης», «Ben 10 ultimate alien» «Beyblade metal fury» «Gormiti: η φύση αντεπιτίθεται»

12.00 FLORICIENTA Σειρά

13.00 ΕΙΔΗΣΕΙΣ

13.45 ΞΕΝΗ ΤΑΙΝΙΑ «Κατασκοπεύοντας τη μαμά»

15.45 ΤΑ ΦΙΛΑΡΑΚΙΑ

16.50 MIKE AND MOLLY Κωμική σειρά

17.45 ΕΙΔΗΣΕΙΣ - ΔΕΛΤΙΟ ΣΤΗ ΝΟΗΜΑΤΙΚΗ

18.00 HUMAN TARGET Σειρά

18.50 TWO AND A HALF MEN Σειρά

19.45 ΕΙΔΗΣΕΙΣ

21.00 ΕΛΛΗΝΙΚΗ ΤΑΙΝΙΑ «Παπαφλέσσας»

23.45 ΞΕΝΗ ΤΑΙΝΙΑ «Οι σημαίες των προγόνων μας»

02.15 ΞΕΝΗ ΤΑΙΝΙΑ «Η εξέγερση»

ΔΕΥΤΕΡΑ 25/3
«902»
Τηλ. 210.2592.902

08.00 ΠΑΙΔΙΚΟ ΠΡΟΓΡΑΜΜΑ «Τρελή παρέα»

09.10 ΠΑΙΔΙΚΟ ΠΡΟΓΡΑΜΜΑ «Ο παππούς χιονιάς»

09.20 ΠΑΙΔΙΚΟ ΠΡΟΓΡΑΜΜΑ «Το ασχημόπαπο»

09.35 ΠΑΙΔΙΚΟ ΠΡΟΓΡΑΜΜΑ «Οταν οι ευχές γίνονται πραγματικότητα»

09.55 ΤΟ ΝΤΟΚΙΜΑΝΤΕΡ ΣΤΟΝ «902» «Αμοργός»

10.25 ΤΟ ΝΤΟΚΙΜΑΝΤΕΡ ΣΤΟΝ «902» «Επανάσταση του 1821: Διπλωματικό παρασκήνιο»

11.05 ΓΕΥΣΕΙΣ ΠΑΡΑΔΟΣΗΣ Με την Ευδοκία Πατσιλινάκου, η οποία φιλοξενεί τη διάσημη σεφ Ντίνα Νικολάου

12.00 ΤΕΧΝΟΜΟΡΦΕΣ «Πλεύσις»

12.30 ΜΟΥΣΙΚΕΣ ΔΙΑΔΡΟΜΕΣ «Δημοτικοί χοροί»

13.25 ΑΝΑΧΩΡΗΣΕΙΣ ΚΑΙ ΕΠΙΣΤΡΟΦΕΣ Ξένη σειρά

14.15 ΦΩΤΑΨΙΕΣ ΤΗΣ ΑΛΛΗΣ ΟΧΘΗΣ

15.15 ΠΑΙΔΙΚΟ ΠΡΟΓΡΑΜΜΑ «Ο καπετάν Κίσσας & ο Καραγκιόζης πρωτοπαλίκαρο»

16.00 ΜΟΥΣΙΚΕΣ ΔΙΑΔΡΟΜΕΣ «Ηπειρωτικό πανόραμα - Σύλλογος Ηπειρωτών Θριασίου Πεδίου - Συναυλία Λάκη Χαλκιά»

17.00 ΓΕΥΣΕΙΣ ΠΑΡΑΔΟΣΗΣ Οταν το φαγητό δεν είναι μόνο μια συνταγή, αλλά κομμάτι των εθίμων, των συνηθειών και των λαϊκών παραδόσεων ενός τόπου, με την Ευδοκία Πατσιλινάκου «Πίτες μαζί με τον Χρήστο Μπάρκα»

18.00 ΔΕΝ ΑΝΘΙΣΑΝ ΜΑΤΑΙΩΣ «Βασίλης Αυλωνίτης»

18.25 ΟΙ ΠΕΡΙΠΕΤΕΙΕΣ ΤΟΥ ΤΣΙΒΙΛ Ξένη σειρά

19.00 ΣΕΛΙΔΕΣ ΓΝΩΣΗΣ «Η καθημερινή ιστορία του '21»

20.00 ΚΕΝΤΡΙΚΟ ΔΕΛΤΙΟ ΕΙΔΗΣΕΩΝ

20.25 ΤΟ ΝΤΟΚΙΜΑΝΤΕΡ ΣΤΟΝ «902» «25η Μαρτίου»

21.15 ΚΑΤΑΣΚΟΠΟΣ J-23 Ξένη σειρά

22.15 ΞΕΝΗ ΤΑΙΝΙΑ «Η μαύρη φούστα»

23.00 ΣΤΙΣ 78 ΣΤΡΟΦΕΣ «Οι μαέστροι: Σκαρβέλης, Σέσμης, Δραγάτσης, Περιστέρης»

24.00 ΜΟΥΣΙΚΕΣ ΔΙΑΔΡΟΜΕΣ «Δημοτικοί χοροί» (Ε)

01.30 ΑΝΑΧΩΡΗΣΕΙΣ ΚΑΙ ΕΠΙΣΤΡΟΦΕΣ Ξένη σειρά (Ε)

02.20 ΦΩΤΑΨΙΕΣ ΤΗΣ ΑΛΛΗΣ ΟΧΘΗΣ (Ε)

03.20 ΚΑΤΑΣΚΟΠΟΣ J-23 Ξένη σειρά (Ε)

04.20 ΞΕΝΗ ΤΑΙΝΙΑ (Ε) «Η μαύρη φούστα»

05.05 ΔΕΝ ΑΝΘΙΣΑΝ ΜΑΤΑΙΩΣ (Ε) «Βασίλης Αυλωνίτης»

05.30 ΤΕΧΝΟΜΟΡΦΕΣ (Ε) «Πλεύσις»

06.00 ΜΟΥΣΙΚΕΣ ΔΙΑΔΡΟΜΕΣ (Ε) «Ηπειρωτικό πανόραμα - Σύλλογος Ηπειρωτών Θριασίου Πεδίου - Συναυλία Λάκη Χαλκιά»

07.00 ΤΟ ΝΤΟΚΙΜΑΝΤΕΡ ΣΤΟΝ «902» (Ε) «Αμοργός»

07.30 ΠΑΙΔΙΚΟ ΠΡΟΓΡΑΜΜΑ (Ε) «Οταν οι ευχές γίνονται πραγματικότητα»

07.50 ΠΑΙΔΙΚΟ ΠΡΟΓΡΑΜΜΑ (Ε) «Ο παππούς χιονιάς»

ΕΤ1
Τηλ. 210.7761.000

06.30 ΥΜΝΟΣ ΕΙΣ ΤΗΝ ΕΛΕΥΘΕΡΙΑΝ

07.30 ΤΟ '21 ΚΑΙ ΟΙ ΞΕΝΟΙ ΖΩΓΡΑΦΟΙ

ΠΡΟΓΡΑΜΜΑ ΜΕ ΥΠΗΡΕΣΙΕΣ ΠΡΟΣΒΑΣΗΣ ΓΙΑ ΑμεΑ

08.00 ΛΑΣΚΑΡΙΝΑ ΜΠΟΥΜΠΟΥΛΙΝΑ (Ε)

09.00 ΕΛΛΗΝΙΚΗ ΝΟΜΑΡΧΙΑ

10.00 ΔΟΞΟΛΟΓΙΑ

10.25 ΜΟΥΣΙΚΗ ΠΑΡΑΔΟΣΗ «Δημοτικά, ηρωικά τραγούδια»

10.50 ΚΑΤΑΘΕΣΗ ΣΤΕΦΑΝΟΥ

11.25 ΠΑΡΕΛΑΣΗ

12.00 ΚΑΝΤΑΤΑ ΕΛΕΥΘΕΡΙΑΣ: ΡΗΓΑΣ, ΣΟΛΩΜΟΣ, ΜΑΚΡΥΓΙΑΝΝΗΣ (Ε)

13.00 ΤΟ ΑΛΑΤΙ ΤΗΣ ΓΗΣ

15.00 ΕΛΛΗΝΙΚΗ ΤΑΙΝΙΑ «Λαός και Κολωνάκι»

ΠΡΟΓΡΑΜΜΑ ΜΕ ΥΠΗΡΕΣΙΕΣ ΠΡΟΣΒΑΣΗΣ ΓΙΑ ΑμεΑ

16.15 Ο ΜΠΑΪΡΟΝ ΚΑΙ Η ΕΛΛΑΔΑ (Ε)

17.00 ΣΥΝΑΝΤΗΣΕΙΣ ΜΕ ΑΞΙΟΣΗΜΕΙΩΤΟΥΣ ΑΝΘΡΩΠΟΥΣ (Ε) «Αγαπητέ πρόγονε»

18.00 ΩΡΑΙΟΙ ΩΣ ΕΛΛΗΝΕΣ

19.00 ΜΠΑΣΚΕΤ LEAGUE ΟΠΑΠ «Αρης - Ολυμπιακός» Απευθείας μετάδοση

21.00 ΠΑΡΑΣΚΗΝΙΟ (Ε)

22.00 ΞΕΝΗ ΤΑΙΝΙΑ «Τα φαντάσματα του Γκόγια»

24.00 ΕΙΔΗΣΕΙΣ

01.00 ΣΗΜΕΙΟ ART

  • Το πρόγραμμα συνεχίζεται με εκπομπές σε επανάληψη
ΝΕΤ
Τηλ. 210.6066.000

06.00 ΠΡΩΙΝΗ ΕΝΗΜΕΡΩΣΗ Ενημερωτική εκπομπή

08.00 ΝΕΤ ΣΤΑ ΓΕΓΟΝΟΤΑ

10.00 ΣΥΜΒΑΙΝΕΙ ΤΩΡΑ Ενημερωτική εκπομπή

12.00 ΕΙΔΗΣΕΙΣ

13.00 25η ΜΑΡΤΙΟΥ: ΘΕΛΕΙ ΑΡΕΤΗ ΚΑΙ ΤΟΛΜΗ Η ΕΛΕΥΘΕΡΙΑ (Ε)

13.40 ΓΙΑΝΝΕΝΑ ΤΟΥ ΣΤΟΧΑΣΜΟΥ ΚΑΙ ΤΩΝ ΘΡΥΛΩΝ (Ε)

15.00 ΕΙΔΗΣΕΙΣ

16.00 ΡΗΓΑΣ ΒΕΛΕΣΤΙΝΛΗΣ

16.30 ΕΛΛΗΝΙΚΗ ΤΑΙΝΙΑ «Ο Φανούρης και το σόι του»

18.00 ΕΙΔΗΣΕΙΣ

18.15 136 Καθημερινό μαγκαζίνο

21.00 ΕΙΔΗΣΕΙΣ

22.00 ΜΟΥΣΙΚΑ ΣΥΝΟΛΑ ΜΕ ΤΟΝ ROSS DALY

23.45 ΟΙ ΕΛΛΗΝΕΣ

00.45 FIFA magazine Αθλητική εκπομπή

  • Το πρόγραμμα συνεχίζεται με εκπομπές σε επανάληψη
ΕΤ-3
Τηλ. 2310.299.400

07.30 Η ΧΑΡΑ ΤΗΣ ΖΩΓΡΑΦΙΚΗΣ

08.00 ΚΑΛΗ ΨΑΡΙΑ (Ε)

08.30 Ο ΥΠΕΡΟΧΟΣ ΒΥΘΟΣ ΤΗΣ ΜΕΣΟΓΕΙΟΥ (Ε)

09.00 ΑΛΗΘΙΝΑ ΣΕΝΑΡΙΑ (Ε)

10.00 Ο ΤΟΠΟΣ ΚΑΙ ΤΟ ΤΡΑΓΟΥΔΙ ΤΟΥ (Ε)

11.00 ΠΑΡΕΛΑΣΗ

12.00 ΕΛΛΗΝΩΝ ΔΡΩΜΕΝΑ (Ε)

12.50 ΕΚΑΤΟΓΡΑΦΙΑ - ΠΡΟΣΩΠΟΓΡΑΦΙΕΣ (Ε)

13.00 ΕΙΔΗΣΕΙΣ

14.00 Η ΕΥΡΩΠΗ ΤΟΥ RICK STEVE

14.30 ΠΑΓΚΟΣΜΙΑ ΚΟΥΖΙΝΑ

15.00 ΤΟΛΜΗ ΚΑΙ ΓΟΗΤΕΙΑ

15.30 ΕΛΛΗΝΙΚΗ ΤΑΙΝΙΑ «Ο αγαπητικός της βοσκοπούλας»

17.00 ΕΙΔΗΣΕΙΣ

17.20 ΜΙΚΡΑ ΚΟΜΜΑΤΙΑ ΙΣΤΟΡΙΑΣ

17.30 Η ΘΕΣΣΑΛΟΝΙΚΗ ΤΗΣ ΝΟΣΤΑΛΓΙΑΣ ΜΑΣ (Ε)

18.00 ΑΛΗΘΙΝΑ ΣΕΝΑΡΙΑ (Ε)

19.00 ΧΩΜΑΤΑ ΜΕ ΙΣΤΟΡΙΑ - ΑΝΤΩΝΗΣ ΚΑΤΣΑΝΤΩΝΗΣ (Ε)

20.00 ΕΛΛΗΝΙΚΗ ΤΑΙΝΙΑ «Ο εαυτούλης μου»

22.00 ΕΙΔΗΣΕΙΣ

23.00 ANIMATED... ΦΙΛΟΣΟΦΟΙ

23.30 ΕΤΣΙ ΒΛΕΠΩ ΤΟΝ ΚΟΣΜΟ

24.00 ΙΠΤΑΜΕΝΑ ΑΝΤΙΚΕΙΜΕΝΑ ΥΠΟ ΕΡΕΥΝΑ (Ε)

01.00 Η ΚΑΤΑΚΤΗΣΗ ΤΟΥ ΔΙΑΣΤΗΜΑΤΟΣ (Ε)

02.00 ΠΑΓΚΟΣΜΙΑ ΚΟΥΖΙΝΑ (Ε)

02.30 ΤΟΛΜΗ ΚΑΙ ΓΟΗΤΕΙΑ (Ε)

03.00 ΚΑΛΗ ΨΑΡΙΑ (Ε)

03.30 Ο ΥΠΕΡΟΧΟΣ ΒΥΘΟΣ ΤΗΣ ΜΕΣΟΓΕΙΟΥ (Ε)

04.00 Η ΕΥΡΩΠΗ ΤΟΥ RICK STEVE (Ε)

04.30 ΑΛΗΘΙΝΑ ΣΕΝΑΡΙΑ (Ε)

05.30 ΧΩΜΑΤΑ ΜΕ ΙΣΤΟΡΙΑ - ΑΝΤΩΝΗΣ ΚΑΤΣΑΝΤΩΝΗΣ (Ε)

06.30 ΙΠΤΑΜΕΝΑ ΑΝΤΙΚΕΙΜΕΝΑ (Ε)

ΑΝΤ1
Τηλ. 210.6886.100

06.00 ΔΙΠΛΑΝΗ ΠΟΡΤΑ (Ε)

07.00 ΠΡΩΙΝΟ ΑΝΤ1 Ενημερωτική εκπομπή

11.00 FTHIS TV

12.00 SUPER GAME

12.10 ΟΝΕΙΡΟΠΑΓΙΔΑ (Ε)

12.50 ΜΕ ΑΓΑΠΗ

13.00 ΕΙΔΗΣΕΙΣ

13.30 SUPER GAME

13.40 ΑΚΡΩΣ ΟΙΚΟΓΕΝΕΙΑΚΟΝ (Ε)

14.40 SUPER GAME

14.50 ΚΩΝΣΤΑΝΤΙΝΟΥ ΚΑΙ ΕΛΕΝΗΣ (Ε)

15.50 ΤΟ ΚΑΦΕ ΤΗΣ ΧΑΡΑΣ (Ε)

17.05 ΑΝΤ1 NEWS - ΔΕΛΤΙΟ ΣΤΗ ΝΟΗΜΑΤΙΚΗ ΓΛΩΣΣΑ

17.10 ΕΛΛΗΝΙΚΗ ΤΑΙΝΙΑ «Πράκτορες 005 εναντίον Χρυσοπόδαρου»

19.00 ΒΑΛΣ ΜΕ ΔΩΔΕΚΑ ΘΕΟΥΣ Σειρά

20.00 ΕΙΔΗΣΕΙΣ

21.15 ΣΟΥΛΕΪΜΑΝ Ο ΜΕΓΑΛΟΠΡΕΠΗΣ

22.15 SON Δραματική σειρά

23.15 ΡΑΔΙΟ ΑΡΒΥΛΑ

00.15 ΟΛΑ ΜΠΑΧΑΛΟ ΦΕΤΟΣ

01.30 ΤΗΛΕΚΥΒΟΣ

03.30 ΤΟ ΚΑΦΕ ΤΗΣ ΧΑΡΑΣ (Ε)

04.30 ΤΗΛΕΜΑΡΓΚΕΤΙΝΓΚ

05.00 ΦΙΛΙ ΖΩΗΣ (Ε)

ALPHA
Τηλ. 212.2124.000

06.00 EVERYBODY LOVES RAYMOND

06.50 FRAZIER

07.45 ΘΥΡΙΔΑ ΤΗΛΕΠΩΛΗΣΗΣ

08.00 ΑΚΑΤΑ ΜΑΚΑΤΑ ΜΕ ΤΑ ΖΟΥΖΟΥΝΙΑ

10.15 ΘΥΡΙΔΑ ΤΗΛΕΠΩΛΗΣΗΣ

10.30 STARS SYSTEM (Ε)

11.30 ΕΝΤΙΜΟΤΑΤΟΙ ΚΕΡΑΤΑΔΕΣ (Ε)

12.30 ΕΙΔΗΣΕΙΣ

13.00 ΕΛΕΝΗ (Μ)

16.00 ΔΕΣΤΕ ΤΟΥΣ (Μ)

17.55 ΕΙΔΗΣΕΙΣ - ΔΕΛΤΙΟ ΣΤΗ ΝΟΗΜΑΤΙΚΗ ΓΛΩΣΣΑ

18.00 ΟΙΚΟΓΕΝΕΙΑΚΕΣ ΙΣΤΟΡΙΕΣ (Ε)

19.00 ΕΙΔΗΣΕΙΣ

20.00 ΚΑΤΙ ΨΗΝΕΤΑΙ (Ε) Εκπομπή γαστρονομίας

21.00 ΕΛΛΗΝΙΚΗ ΤΑΙΝΙΑ «Μαντώ Μαυρογένους»

23.00 ΝΟΜΟΣ ΚΑΙ ΤΑΞΗ: ΕΙΔΙΚΗ ΟΜΑΔΑ Αστυνομική σειρά

24.00 10η ΕΝΤΟΛΗ (Ε)

01.00 ΘΥΡΙΔΑ ΤΗΛΕΠΩΛΗΣΗΣ

03.30 JUDGING AMY

04.20 CSI, ΝΥ

05.00 ΘΥΡΙΔΑ ΤΗΛΕΠΩΛΗΣΗΣ

05.15 ΕΙΚΟΝΕΣ (Ε)

MEGA
Τηλ. 210.6903.000 - 800.116.900

05.45 ΤΑ ΜΥΣΤΙΚΑ ΤΗΣ ΕΔΕΜ (Ε)

06.45 ΚΟΙΝΩΝΙΑ ΩΡΑ MEGA

10.00 ΠΡΩΙΝΟ MOU

13.10 ΕΜΕΙΣ ΚΙ ΕΜΕΙΣ (Ε)

14.00 ΕΙΔΗΣΕΙΣ

14.50 ΔΕΚΑ ΛΕΠΤΑ ΚΗΡΥΓΜΑ (Ε)

16.25 ΕΙΔΗΣΕΙΣ

16.30 SINGLES (Ε)

17.30 ΠΑΡΕΑ ΣΤΗΝ ΚΟΥΖΙΝΑ, ΚΑΘΕ ΜΕΡΑ

17.50 ΕΠΤΑ ΘΑΝΑΣΙΜΕΣ ΠΕΘΕΡΕΣ (Ε) Σειρά

19.00 FARMAGUL Δραματική σειρά

20.00 ΕΙΔΗΣΕΙΣ

21.15 ΚΛΕΜΜΕΝΑ ΟΝΕΙΡΑ Σειρά

22.30 ΜΕ ΤΑ ΠΑΝΤΕΛΟΝΙΑ ΚΑΤΩ Σειρά

23.40 ΑΝΑΤΡΟΠΗ Εκπομπή

01.00 ΕΙΔΗΣΕΙΣ

01.15 ΞΕΝΗ ΤΑΙΝΙΑ «Ο δρόμος για την ελευθερία»

03.15 MY BOYS

04.30 ΠΑΡΑΛΛΗΛΟΙ ΔΡΟΜΟΙ (Ε)

05.00 ΦΙΛΟΔΟΞΙΕΣ (Ε)

STAR
Τηλ. 211.189.1000 - 2000

06.00 ΝΗΣΤΙΚΟΙ ΠΡΑΚΤΟΡΕΣ (Ε) Σειρά

06.45 ΠΑΙΔΙΚΟ ΠΡΟΓΡΑΜΜΑ «Η λεγεώνα των υπερηρώων», «Mucha Lucha», «Κρύπτο, ο σούπερ σκύλος», «Baby Looney Tunes», «Tom & Jerry kids», «Ο Ιάσονας και οι θεοί του Ολύμπου», «Bugs Bunny», «Beyblade», «Thundercats»

11.00 ΠΑΙΔΙΚΗ ΤΑΙΝΙΑ «Το σκιάχτρο»

12.30 ΕΙΔΗΣΕΙΣ

13.00 ΠΑΙΔΙΚΗ ΤΑΙΝΙΑ «Ο Σκούμπι Ντου και ο βασιλιάς καλικάντζαρος»

14.30 ΞΕΝΗ ΤΑΙΝΙΑ «Η μεγάλη των μπάτσων σχολή Νο 6»

16.15 ΞΕΝΗ ΤΑΙΝΙΑ «Ο γιος του δράκου»

19.45 ΕΙΔΗΣΕΙΣ

21.00 THE CLOSER Αστυνομική σειρά

22.00 ΞΕΝΗ ΤΑΙΝΙΑ «88 λεπτά»

00.15 ΝΟΜΟΣ ΚΑΙ ΤΑΞΗ: L.A.

01.15 THE FORGOTTEN Αστυνομική σειρά

02.15 ΞΕΝΗ ΤΑΙΝΙΑ «Το τρελό θηριοτροφείο πάει διακοπές στην Ευρώπη»

ΤΡΙΤΗ 26/3
«902»
Τηλ. 210-2592.902

08.00 ΠΑΙΔΙΚΟ ΠΡΟΓΡΑΜΜΑ «Τρελή παρέα»

09.10 ΠΑΙΔΙΚΟ ΠΡΟΓΡΑΜΜΑ «Η Πεντάμορφη και το τέρας»

09.50 ΝΤΟΚΙΜΑΝΤΕΡ ΣΤΟΝ «902» «Ερασιτεχνικό θέατρο»

11.00 ΓΕΥΣΕΙΣ ΠΑΡΑΔΟΣΗΣ Οταν το φαγητό δεν είναι μόνο μια συνταγή, αλλά κομμάτι των εθίμων, των συνηθειών και των λαϊκών παραδόσεων ενός τόπου, με την Ευδοκία Πατσιλινάκου - «Πίτες μαζί με τον Χρήστο Μπάρκα»

12.00 ΤΕΧΝΟΜΟΡΦΕΣ «Μουσικός παιδαγωγός»

12.30 ΜΟΥΣΙΚΕΣ ΔΙΑΔΡΟΜΕΣ «Νταλάρας - Πασχαλίδης - Πυξ - Λαξ - Μάλαμας»

13.05 ΑΝΑΧΩΡΗΣΕΙΣ ΚΑΙ ΕΠΙΣΤΡΟΦΕΣ Ξένη σειρά

14.00 ΔΕΛΤΙΟ ΕΙΔΗΣΕΩΝ

14.15 ΦΩΤΑΨΙΕΣ ΤΗΣ ΑΛΛΗΣ ΟΧΘΗΣ

15.15 ΠΑΙΔΙΚΟ ΠΡΟΓΡΑΜΜΑ «Ο Καραγκιόζης γραμματικός»

16.05 ΜΟΥΣΙΚΕΣ ΔΙΑΔΡΟΜΕΣ «Μαρκέτης - Ορφανού - Γκέκος - Ράπτης - Σκέντζος - Νταλιάνης»

17.00 ΓΕΥΣΕΙΣ ΠΑΡΑΔΟΣΗΣ Οταν το φαγητό δεν είναι μόνο μια συνταγή, αλλά κομμάτι των εθίμων, των συνηθειών και των λαϊκών παραδόσεων ενός τόπου, με την Ευδοκία Πατσιλινάκου - «Αγγελική Βαρελά, Μαγειρική και Συναίσθημα»

18.00 ΔΕΝ ΑΝΘΙΣΑΝ ΜΑΤΑΙΩΣ «Μάνος Κατράκης». Καλεσμένοι: Φ. Ταξιάρχης, Λήδα Πρωτοψάλτη

18.30 ΟΙ ΠΕΡΙΠΕΤΕΙΕΣ ΤΟΥ ΤΣΙΒΙΛ Ξένη σειρά

19.00 ΟΙ ΤΕΣΣΕΡΙΣ ΤΑΝΚΙΣΤΕΣ ΚΑΙ ΤΟ ΣΚΥΛΙ Ξένη σειρά

20.00 ΚΕΝΤΡΙΚΟ ΔΕΛΤΙΟ ΕΙΔΗΣΕΩΝ

20.35 ΑΦΙΕΡΩΜΑΤΑ «Γιάννης Ρίτσος»

21.00 ΚΑΤΑΣΚΟΠΟΣ J-23 Ξένη σειρά

22.00 ΜΕΧΡΙ ΤΗ ΝΙΚΗ Ξένη σειρά

23.00 ΜΟΥΣΙΚΕΣ ΔΙΑΔΡΟΜΕΣ «Το Τρίφωνο παρουσιάζει μικρές ιστορίες σε τοίχους»

24.00 ΜΟΥΣΙΚΕΣ ΔΙΑΔΡΟΜΕΣ «Μαρκέτης - Ορφανού - Γκέκος - Ράπτης - Σκέντζος - Νταλιάνης»

01.15 ΟΙ ΤΕΣΣΕΡΙΣ ΤΑΝΚΙΣΤΕΣ ΚΑΙ ΤΟ ΣΚΥΛΙ (Ε) Ξένη σειρά

02.15 ΦΩΤΑΨΙΕΣ ΤΗΣ ΑΛΛΗΣ ΟΧΘΗΣ (Ε)

03.15 ΚΑΤΑΣΚΟΠΟΣ J-23 Ξένη σειρά (Ε)

04.15 ΜΟΥΣΙΚΕΣ ΔΙΑΔΡΟΜΕΣ «Το Τρίφωνο παρουσιάζει μικρές ιστορίες σε τοίχους» (Ε)

05.15 ΑΦΙΕΡΩΜΑΤΑ (Ε) «Γιάννης Ρίτσος»

05.40 ΤΕΧΝΟΜΟΡΦΕΣ «Μουσικός παιδαγωγός» (Ε)

06.10 ΠΑΙΔΙΚΟ ΠΡΟΓΡΑΜΜΑ (Ε) «Η Πεντάμορφη και το τέρας»

06.50 ΝΤΟΚΙΜΑΝΤΕΡ ΣΤΟΝ «902» «Ερασιτεχνικό θέατρο» (Ε)

ΕΤ1
Τηλ. 210.7761.000

06.30 ΖΩΟΓΡΑΦΙΑ (Ε)

07.30 ΟΥΡΑΝΙΟ ΤΟΞΟ (Ε)

08.00 ΑΣΤΥΝΟΜΟΣ ΣΑΪΝΗΣ (Ε)

08.30 ΜΑΡΘΑ, ΤΟ ΣΚΥΛΑΚΙ ΠΟΥ ΜΙΛΑΕΙ (Ε)

09.00 ΡΟΜΠΟΤ ΣΕ ΔΡΑΣΗ (Ε)

09.30 ΣΑΡΛΩ ΚΑΙ ΦΙΛΟΙ (Ε)

10.00 PEDAL (Ε)

10.30 ΠΡΟΒΑ ΓΑΜΟΥ (Ε) «Γιαννιτσά»

11.00 ΒΑΛΚΑΝΙΟΣ ΠΡΑΜΑΤΕΥΤΗΣ (Ε)

12.00 ΣΑΝ ΤΑ ΤΡΕΛΑ ΠΟΥΛΙΑ (Ε)

13.00 ΕΛΛΗΝΙΚΗ ΤΑΙΝΙΑ «Βοήθεια ο Βέγγος!... Φανερός πράκτωρ 000»

14.30 ΜΑΡΘΑ, ΤΟ ΣΚΥΛΑΚΙ ΠΟΥ ΜΙΛΑΕΙ (Ε)

15.00 ΡΟΜΠΟΤ ΣΕ ΔΡΑΣΗ

15.30 ΣΑΡΛΩ ΚΑΙ ΦΙΛΟΙ (Ε)

16.00 ΠΟΔΟΣΦΑΙΡΟ ΣΤΙΣ ΓΕΙΤΟΝΙΕΣ

16.30 ΤΟ ΜΥΣΤΙΚΟ ΣΟΟΥ

17.00 ΤΑΞΙΔΕΥΟΝΤΑΣ (Ε)

18.00 ΦΩΤΟΣΦΑΙΡΑ

18.30 ΑΣΤΙΚΟ ΤΟΠΙΟ

19.00 ΚΛΗΡΩΣΗ ΛΑΪΚΟΥ ΛΑΧΕΙΟΥ

19.10 ΘΥΜΑΜΑΙ Κοινωνική σειρά

20.00 Ο ΓΥΡΟΣ ΤΟΥ ΠΛΑΝΗΤΗ ΣΕ 360 ΜΟΙΡΕΣ

21.00 ΠΡΩΤΟΣΕΛΙΔΑ ΙΣΤΟΡΙΑΣ

22.00 ΕΛΛΗΝΙΚΗ ΤΑΙΝΙΑ «Δυο φεγγάρια τον Αύγουστο»

23.30 ΝΥΧΤΕΡΙΝΗ ΒΑΡΔΙΑ (Ε)

24.00 ΕΙΔΗΣΕΙΣ

01.00 ΕΛΛΗΝΙΚΗ ΤΑΙΝΙΑ «Αντίο Βερολίνο»

  • Το πρόγραμμα συνεχίζεται με εκπομπές σε επανάληψη
ΝΕΤ
Τηλ. 210.6066.000

06.00 ΠΡΩΙΝΗ ΕΝΗΜΕΡΩΣΗ Ενημερωτική εκπομπή

08.00 ΝΕΤ ΣΤΑ ΓΕΓΟΝΟΤΑ

10.00 ΣΥΜΒΑΙΝΕΙ ΤΩΡΑ Ενημερωτική εκπομπή

12.00 ΕΙΔΗΣΕΙΣ

13.00 ΜΕΝΟΥΜΕ ΕΛΛΑΔΑ (Ε) Ταξιδιωτική εκπομπή

15.00 ΕΙΔΗΣΕΙΣ

16.00 Η ΜΕΓΑΛΗ ΑΛΛΑΓΗ (Ε)

17.00 Ο ΘΗΣΑΥΡΟΣ ΤΗΣ ΑΓΓΕΛΙΝΑΣ (Ε)

18.00 ΕΙΔΗΣΕΙΣ

18.15 136 Καθημερινό μαγκαζίνο

21.00 ΕΙΔΗΣΕΙΣ

22.05 ΘΑΝΑΤΟΣ ΣΤΟΝ ΠΑΡΑΔΕΙΣΟ Νέα αστυνομική σειρά

23.00 ΖOOM

00.30 ΞΕΝΗ ΤΑΙΝΙΑ «Το μυστικό στα μάτια της»

  • Το πρόγραμμα συνεχίζεται με εκπομπές σε επανάληψη
ΕΤ-3
Τηλ. 2310.299.400

07.30 Η ΧΑΡΑ ΤΗΣ ΖΩΓΡΑΦΙΚΗΣ

08.00 ΚΑΛΗ ΨΑΡΙΑ (Ε)

08.30 Ο ΥΠΕΡΟΧΟΣ ΒΥΘΟΣ ΤΗΣ ΜΕΣΟΓΕΙΟΥ (Ε)

09.00 BALKAN EXPRESS (Ε)

10.00 ΕΞΥΠΝΗ ΖΩΗ (Ε)

11.00 ΕΝΑ ΚΙ ΕΝΑ

12.45 ΜΙΑ ΜΕΡΑ ΣΑΝ ΚΙ ΑΥΤΗ

13.00 ΕΙΔΗΣΕΙΣ

14.00 Η ΕΥΡΩΠΗ ΤΟΥ RICK STEVE

14.30 ΠΑΓΚΟΣΜΙΑ ΚΟΥΖΙΝΑ «Νέα Υόρκη»

15.00 ΤΟΛΜΗ ΚΑΙ ΓΟΗΤΕΙΑ

15.30 ΓΕΓΟΝΟΣ Ενημερωτική εκπομπή

16.45 ΜΙΚΡΑ ΚΟΜΜΑΤΙΑ ΙΣΤΟΡΙΑΣ

17.00 ΕΙΔΗΣΕΙΣ

17.15 ΜΙΑ ΜΕΡΑ ΣΑΝ ΚΙ ΑΥΤΗ (Ε)

17.20 Η ΘΕΣΣΑΛΟΝΙΚΗ ΜΕΣΑ ΑΠΟ ΤΗΝ ΠΟΙΗΣΗ (Ε)

17.30 ΠΡΑΓΜΑΤΩΝ ΥΛΗ ΜΑΓΙΚΗ (Ε)

18.00 Ο ΚΟΣΜΟΣ ΤΩΝ ΣΠΟΡ

18.30 ΕΡΕΥΝΗΤΕΣ ΤΩΝ ΤΡΟΦΩΝ (Ε)

19.00 ΣΧΕΔΙΟ (Ε)

19.30 ΑΡΧΙΤΕΚΤΟΝΙΚΗ (Ε)

20.00 ΕΛΛΗΝΙΚΗ ΤΑΙΝΙΑ «Ο δραπέτης»

21.45 ΔΕΛΤΙΟ ΚΑΙΡΟΥ

22.00 ΕΙΔΗΣΕΙΣ

23.00 ΜΙΑ ΚΛΗΡΟΝΟΜΙΑ

23.40 ΤΑΞΙΔΙ ΣΤΙΣ ΡΑΓΕΣ ΤΟΥ ΧΡΟΝΟΥ... ΑΠΟ ΤΟ ΤΡΑΜ ΣΤΟ ΜΕΤΡΟ (Ε)

00.30 ΓΥΝΑΙΚΕΣ ΕΝ ΠΛΩ

01.00 Ο ΤΣΑΟΥΣΕΣΚΟΥ ΚΑΙ Η ΡΟΥΜΑΝΙΚΗ ΕΠΑΝΑΣΤΑΣΗ (Ε)

02.00 ΠΑΓΚΟΣΜΙΑ ΚΟΥΖΙΝΑ (Ε)

02.30 ΤΟΛΜΗ ΚΑΙ ΓΟΗΤΕΙΑ (Ε)

03.00 ΕΝΑ ΚΙ ΕΝΑ (Ε)

04.30 ΓΕΓΟΝΟΣ (Ε)

06.30 ΣΧΕΔΙΟ (Ε)

07.00 ΑΡΧΙΤΕΚΤΟΝΙΚΗ (Ε)

ΑΝΤ1
Τηλ. 210.6886.100

06.00 ΔΙΠΛΑΝΗ ΠΟΡΤΑ (Ε)

07.00 ΠΡΩΙΝΟ ΑΝΤ1

11.00 FTHIS TV

12.00 SUPER GAME

12.10 ΟΝΕΙΡΟΠΑΓΙΔΑ (Ε)

12.50 ΜΕ ΑΓΑΠΗ

13.00 ΕΙΔΗΣΕΙΣ

13.30 SUPER GAME

13.40 ΑΚΡΩΣ ΟΙΚΟΓΕΝΕΙΑΚΟΝ (Ε)

14.40 SUPER GAME

14.50 ΚΩΝΣΤΑΝΤΙΝΟΥ ΚΑΙ ΕΛΕΝΗΣ (Ε)

15.50 ΤΟ ΚΑΦΕ ΤΗΣ ΧΑΡΑΣ (Ε)

17.05 ΕΙΔΗΣΕΙΣ - ΔΕΛΤΙΟ ΣΤΗ ΝΟΗΜΑΤΙΚΗ

17.10 ΕΛΛΗΝΙΚΗ ΤΑΙΝΙΑ «Κόσμος και κοσμάκης»

19.00 ΒΑΛΣ ΜΕ ΔΩΔΕΚΑ ΘΕΟΥΣ Σειρά

20.00 ΕΙΔΗΣΕΙΣ

21.15 ΣΟΥΛΕΪΜΑΝ Ο ΜΕΓΑΛΟΠΡΕΠΗΣ

22.15 IMMERSION: ΒΟΥΤΙΑ ΣΕ ΜΙΑ ΑΛΛΗ ΠΡΑΓΜΑΤΙΚΟΤΗΤΑ Ντοκιμαντέρ του Αντ. Κανάκη για την ActionAid

00.15 ΟΛΑ ΜΠΑΧΑΛΟ ΦΕΤΟΣ

01.30 ΤΗΛΕΚΥΒΟΣ

03.30 ΤΟ ΚΑΦΕ ΤΗΣ ΧΑΡΑΣ (Ε)

04.30 ΤΗΛΕΜΑΡΓΚΕΤΙΝΓΚ

05.00 ΦΙΛΙ ΖΩΗΣ (Ε)

ALPHA
Τηλ. 212.2124.000

06.00 EVERYBODY LOVES RAYMOND

06.50 FRAZIER

07.45 ΘΥΡΙΔΑ ΤΗΛΕΠΩΛΗΣΗΣ

08.00 ΕΛΛΗΝΙΚΗ ΤΑΙΝΙΑ «Μαντώ Μαυρογένους»

10.00 ΘΥΡΙΔΑ ΤΗΛΕΠΩΛΗΣΗΣ

10.15 ΑΛΛΑΞΕ ΤΟ (Ε)

11.30 ΕΝΤΙΜΟΤΑΤΟΙ ΚΕΡΑΤΑΔΕΣ (Ε)

12.30 ΕΙΔΗΣΕΙΣ

13.00 ΕΛΕΝΗ Ψυχαγωγική εκπομπή

16.00 ΔΕΣΤΕ ΤΟΥΣ Ψυχαγωγική εκπομπή

17.55 ΕΙΔΗΣΕΙΣ - ΔΕΛΤΙΟ ΣΤΗ ΝΟΗΜΑΤΙΚΗ ΓΛΩΣΣΑ

18.00 ΟΙΚΟΓΕΝΕΙΑΚΕΣ ΙΣΤΟΡΙΕΣ

19.00 ΕΙΔΗΣΕΙΣ

20.00 ΚΑΤΙ ΨΗΝΕΤΑΙ (E) Εκπομπή γαστρονομίας

21.00 ΞΕΝΗ ΤΑΙΝΙΑ «Παράπλευρες απώλειες» Α' τηλεοπτική προβολή

23.00 ΝΟΜΟΣ ΚΑΙ ΤΑΞΗ: ΕΙΔΙΚΗ ΟΜΑΔΑ

00.15 10η ΕΝΤΟΛΗ (Ε)

01.15 ΘΥΡΙΔΑ ΤΗΛΕΠΩΛΗΣΗΣ

03.45 JUDGING AMY

04.20 ΘΥΡΙΔΑ ΤΗΛΕΠΩΛΗΣΗΣ

05.15 ΕΙΚΟΝΕΣ (Ε)

MEGA
Τηλ. 210.6903.000 - 800.116.900

05.45 ΤΑ ΜΥΣΤΙΚΑ ΤΗΣ ΕΔΕΜ (Ε)

06.45 ΚΟΙΝΩΝΙΑ ΩΡΑ MEGA

10.00 ΠΡΩΙΝΟ MOU

13.10 ΕΜΕΙΣ ΚΙ ΕΜΕΙΣ (Ε)

14.00 ΕΙΔΗΣΕΙΣ

15.00 ΔΕΚΑ ΛΕΠΤΑ ΚΗΡΥΓΜΑ (Ε)

16.25 ΕΙΔΗΣΕΙΣ

16.30 SINGLES (Ε) Σειρά

17.30 ΠΑΡΕΑ ΣΤΗΝ ΚΟΥΖΙΝΑ, ΚΑΘΕ ΜΕΡΑ

17.50 ΕΠΤΑ ΘΑΝΑΣΙΜΕΣ ΠΕΘΕΡΕΣ (Ε) Σειρά

19.00 FATMAGUL Σειρά

20.00 ΕΙΔΗΣΕΙΣ

21.15 ΚΛΕΜΜΕΝΑ ΟΝΕΙΡΑ Σειρά

22.30 ΞΕΝΗ ΤΑΙΝΙΑ «Οι γκαφατζήδες των σπηλαίων»

00.30 ΕΙΔΗΣΕΙΣ

00.45 ΠΑΙΔΙΚΗ ΤΑΙΝΙΑ «Ο μύθος της λίμνης»

03.00 MY BOYS

03.30 BERLIN BREAK

04.30 ΠΑΡΑΛΛΗΛΟΙ ΔΡΟΜΟΙ (Ε)

05.00 ΦΙΛΟΔΟΞΙΕΣ (Ε)

STAR
Τηλ. 211.189.1000 - 2000

06.00 ΝΗΣΤΙΚΟΙ ΠΡΑΚΤΟΡΕΣ (Ε) Σειρά

06.45 ΠΑΙΔΙΚΟ ΠΡΟΓΡΑΜΜΑ «Η λεγεώνα των υπερηρώων», «Mucha Lucha», «Κρύπτο, ο σούπερ σκύλος»

08.00 ΦΜ LIVE (Ε)

09.50 Ο ΠΡΙΓΚΙΠΑΣ ΤΟΥ BEL AIR Σειρά

10.20 ΦΙΛΟΙ ΓΙΑ ΠΑΝΤΑ Σειρά

11.20 ΝΤΕΤΕΚΤΙΒ ΜΟΝΚ

12.30 ΕΙΔΗΣΕΙΣ

13.00 ΜΕΣΗΜΕΡΙΑΝΗ ΜΕΛΕΤΗ Ενημερωτική ψυχαγωγική εκπομπή

15.30 ΜΙΛΑ Κοινωνική εκπομπή

17.15 ΕΙΔΗΣΕΙΣ

17.50 ΦΜ Live Εκπομπή

19.45 ΕΙΔΗΣΕΙΣ

21.00 THE CLOSER Αστυνομική σειρά

22.00 ΞΕΝΗ ΤΑΙΝΙΑ «Τα φαντάσματα των πρώην»

00.15 ΝΟΜΟΣ ΚΑΙ ΤΑΞΗ: L.A.

01.15 THE FORGOTTEN Αστυνομική σειρά

02.15 ΞΕΝΗ ΤΑΙΝΙΑ «Οι κατάσκοποι που ήρθαν απ' τη ζέστη»

ΤΕΤΑΡΤΗ 27/3
«902»
Τηλ. 210.2592.902

08.00 ΠΑΙΔΙΚΟ ΠΡΟΓΡΑΜΜΑ «Τρελή παρέα»

09.15 ΠΑΙΔΙΚΟ ΠΡΟΓΡΑΜΜΑ «Λάσσυ, ορυχείο»

09.40 ΠΑΙΔΙΚΟ ΠΡΟΓΡΑΜΜΑ «Λάσσυ, το ροντέο»

10.05 ΤΟ ΝΤΟΚΙΜΑΝΤΕΡ ΣΤΟΝ «902» «Γκρίζα αρκούδα»

10.35 ΤΟ ΝΤΟΚΙΜΑΝΤΕΡ ΣΤΟΝ «902» «Πολική αρκούδα»

11.00 ΓΕΥΣΕΙΣ ΠΑΡΑΔΟΣΗΣ Οταν το φαγητό δεν είναι μόνο μια συνταγή, αλλά κομμάτι των εθίμων, των συνηθειών και των λαϊκών παραδόσεων ενός τόπου, με την Ευδοκία Πατσιλινάκου - «Αγγελική Βαρελά, Μαγειρική και Συναίσθημα»

12.00 ΤΕΧΝΟΜΟΡΦΕΣ «Υφαντήριο»

12.25 ΜΟΥΣΙΚΕΣ ΔΙΑΔΡΟΜΕΣ «Μάτζικ ντε Σπελ - Μάζαρης - Πλαζίγου - Συνήθεις ύποπτοι - Μακεδόνας»

12.55 Η ΣΗΜΑΝΤΙΚΟΤΕΡΗ ΜΕΡΑ ΤΗΣ ΖΩΗΣ ΜΟΥ Ξένη σειρά

14.00 ΔΕΛΤΙΟ ΕΙΔΗΣΕΩΝ

14.15 ΤΣΑΡΛΙ ΤΣΑΠΛΙΝ

15.15 ΠΑΙΔΙΚΟ ΠΡΟΓΡΑΜΜΑ «Ο Καραγκιόζης γιατρός»

16.25 ΜΟΥΣΙΚΕΣ ΔΙΑΔΡΟΜΕΣ «Ζωή Τηγανουριά»

17.00 ΓΕΥΣΕΙΣ ΠΑΡΑΔΟΣΗΣ Οταν το φαγητό δεν είναι μόνο μια συνταγή, αλλά κομμάτι των εθίμων, των συνηθειών και των λαϊκών παραδόσεων ενός τόπου, με την Ευδοκία Πατσιλινάκου «Νηστίσιμα με τη Μαρία Παλαιού»

18.00 ΔΕΝ ΑΝΘΙΣΑΝ ΜΑΤΑΙΩΣ «Νίκος Ξυλούρης». Καλεσμένοι: Ουρανία Ξυλούρη, Ηλίας Ανδιόπουλος

18.30 ΑΤΙΘΑΣΗ ΜΑΪΚΑ Ξένη σειρά

19.00 ΟΙ ΤΕΣΣΕΡΙΣ ΤΑΝΚΙΣΤΕΣ ΚΑΙ ΤΟ ΣΚΥΛΙ Ξένη σειρά

20.00 ΚΕΝΤΡΙΚΟ ΔΕΛΤΙΟ ΕΙΔΗΣΕΩΝ

20.35 ΤΑ ΠΑΝΤΕΛΟΝΙΑ ΕΙΝΑΙ ΠΕΡΙΕΡΓΑ ΡΟΥΧΑ «Ευαγγελία Μαργαρώνη»

22.20 ΔΙΑ ΠΥΡΟΣ ΚΑΙ ΣΙΔΗΡΟΥ Ξένη σειρά

23.20 ΜΟΥΣΙΚΕΣ ΔΙΑΔΡΟΜΕΣ «Γιάννης Χαρούλης»

24.00 ΜΟΥΣΙΚΕΣ ΔΙΑΔΡΟΜΕΣ «Ζωή Τηγανουριά» (Ε)

01.05 ΟΙ ΤΕΣΣΕΡΙΣ ΤΑΝΚΙΣΤΕΣ ΚΑΙ ΤΟ ΣΚΥΛΙ (Ε) Ξένη σειρά

02.00 ΤΣΑΡΛΙ ΤΣΑΠΛΙΝ (Ε)

03.00 Η ΣΗΜΑΝΤΙΚΟΤΕΡΗ ΜΕΡΑ ΤΗΣ ΖΩΗΣ ΜΟΥ (Ε) Ξένη σειρά

04.05 ΜΟΥΣΙΚΕΣ ΔΙΑΔΡΟΜΕΣ «Γιάννης Χαρούλης» (Ε)

04.55 ΔΕΝ ΑΝΘΙΣΑΝ ΜΑΤΑΙΩΣ (Ε) «Νίκος Ξυλούρης»

05.20 ΤΑ ΠΑΝΤΕΛΟΝΙΑ ΕΙΝΑΙ ΠΕΡΙΕΡΓΑ ΡΟΥΧΑ (Ε) «Ευαγγελία Μαργαρώνη»

07.05 ΤΟ ΝΤΟΚΙΜΑΝΤΕΡ ΣΤΟΝ «902» (Ε) «Γκρίζα αρκούδα»

07.35 ΤΟ ΝΤΟΚΙΜΑΝΤΕΡ ΣΤΟΝ «902» (Ε) «Πολική αρκούδα»

ΕΤ1
Τηλ. 210.7761.000

06.30 ΖΩΟΓΡΑΦΙΑ (Ε)

07.30 ΟΥΡΑΝΙΟ ΤΟΞΟ (Ε)

08.00 ΑΣΤΥΝΟΜΟΣ ΣΑΪΝΗΣ (Ε)

08.30 ΜΑΡΘΑ, ΤΟ ΣΚΥΛΑΚΙ ΠΟΥ ΜΙΛΑΕΙ (Ε)

09.00 ΡΟΜΠΟΤ ΣΕ ΔΡΑΣΗ (Ε)

09.30 ΣΑΡΛΩ ΚΑΙ ΦΙΛΟΙ (Ε)

10.00 PEDAL (Ε)

10.30 ΠΡΟΒΑ ΓΑΜΟΥ (Ε) «Δροσερό Ξάνθης»

11.00 ΒΑΛΚΑΝΙΟΣ ΠΡΑΜΑΤΕΥΤΗΣ (Ε)

12.00 ΣΑΝ ΤΑ ΤΡΕΛΑ ΠΟΥΛΙΑ (Ε)

13.00 ΕΛΛΗΝΙΚΗ ΤΑΙΝΙΑ «Ο τετραπέρατος»

14.30 ΜΑΡΘΑ, ΤΟ ΣΚΥΛΑΚΙ ΠΟΥ ΜΙΛΑΕΙ

15.00 ΡΟΜΠΟΤ ΣΕ ΔΡΑΣΗ

15.30 ΣΑΡΛΩ ΚΑΙ ΦΙΛΟΙ (Ε)

16.00 ΠΟΔΟΣΦΑΙΡΟ ΣΤΙΣ ΓΕΙΤΟΝΙΕΣ

16.30 ΤΟ ΜΥΣΤΙΚΟ ΣΟΟΥ

17.00 WORLD LEAGUE ΠΟΛΟ «Ελλάδα - Μαυροβούνιο» Απευθείας μετάδοση

18.00 ΤΑ ΜΥΣΤΙΚΑ ΤΗΣ ΜΟΥΣΙΚΗΣ

19.00 ΘΥΜΑΜΑΙ Σειρά

20.00 Ο ΓΥΡΟΣ ΤΟΥ ΚΟΣΜΟΥ ΣΕ 360 ΜΟΙΡΕΣ «Η πόλη των παπουτσιών»

ΘΕΜΑΤΙΚΗ ΒΡΑΔΙΑ: «ΠΑΓΚΟΣΜΙΑ ΗΜΕΡΑ ΘΕΑΤΡΟΥ»

21.00 ΠΑΡΑΣΚΗΝΙΟ (Ε) «Δημήτρης Χορν»

21.50 ΣΥΖΗΤΗΣΗ Συντονίζει ο Νίκος Μεγγρέλης

22.50 ΕΛΛΗΝΙΚΑ ΜΟΝΟΠΡΑΚΤΑ «Forever»

24.00 ΕΙΔΗΣΕΙΣ

01.00 ΣΗΜΕΙΟ ART

  • Το πρόγραμμα συνεχίζεται με εκπομπές σε επανάληψη
ΝΕΤ
Τηλ. 210.6066.000

06.00 ΠΡΩΙΝΗ ΕΝΗΜΕΡΩΣΗ Ενημερωτική εκπομπή

08.00 ΝΕΤ ΣΤΑ ΓΕΓΟΝΟΤΑ

10.00 ΣΥΜΒΑΙΝΕΙ ΤΩΡΑ Ενημερωτική εκπομπή

12.00 ΕΙΔΗΣΕΙΣ

13.00 ΜΕΝΟΥΜΕ ΕΛΛΑΔΑ (Ε) Ταξιδιωτική εκπομπή

15.00 ΕΙΔΗΣΕΙΣ

16.00 Η ΜΕΓΑΛΗ ΑΛΛΑΓΗ (Ε)

17.00 ΑΝΤΑΠΟΚΡΙΤΕΣ

18.00 ΕΙΔΗΣΕΙΣ

18.15 136 Καθημερινό μαγκαζίνο

21.00 ΕΙΔΗΣΕΙΣ

22.00 Η ΜΗΧΑΝΗ ΤΟΥ ΧΡΟΝΟΥ

24.00 ΞΕΝΗ ΤΑΙΝΙΑ «Domino»

  • Το πρόγραμμα συνεχίζεται με εκπομπές σε επανάληψη
ΕΤ-3
Τηλ. 2310.299.400

07.30 Η ΧΑΡΑ ΤΗΣ ΖΩΓΡΑΦΙΚΗΣ

08.00 ΚΑΛΗ ΨΑΡΙΑ (Ε)

08.30 Ο ΥΠΕΡΟΧΟΣ ΒΥΘΟΣ ΤΗΣ ΜΕΣΟΓΕΙΟΥ (Ε)

09.00 ΞΕΝΑΓΟΣ (Ε)

09.30 ΚΡΟΙΣΟΙ (Ε)

10.00 ΤΟΥ ΝΕΡΟΥ ΤΑ ΠΑΡΑΜΥΘΙΑ (Ε)

11.00 ΕΝΑ ΚΙ ΕΝΑ

12.45 ΜΙΑ ΜΕΡΑ ΣΑΝ ΚΙ ΑΥΤΗ

13.00 ΕΙΔΗΣΕΙΣ

14.00 Η ΕΥΡΩΠΗ ΤΟΥ RICK STEVE

14.30 ΠΑΓΚΟΣΜΙΑ ΚΟΥΖΙΝΑ «Λισαβόνα»

15.00 ΤΟΛΜΗ ΚΑΙ ΓΟΗΤΕΙΑ

15.30 ΓΕΓΟΝΟΣ Ενημερωτική εκπομπή

16.45 ΜΙΚΡΑ ΚΟΜΜΑΤΙΑ ΙΣΤΟΡΙΑΣ

16.50 ΔΕΣ ΘΕΣΣ... Η ΘΕΣΣΑΛΟΝΙΚΗ ΟΠΩΣ ΕΙΝΑΙ

17.00 ΕΙΔΗΣΕΙΣ

17.15 ΜΙΑ ΜΕΡΑ ΣΑΝ ΚΙ ΑΥΤΗ (Ε)

17.20 ΜΙΚΡΑ ΚΟΜΜΑΤΙΑ ΙΣΤΟΡΙΑΣ

17.30 ΕΚΤΗ ΑΙΣΘΗΣΗ

18.00 ΤΕΛΙΚΟΣ ΑΓΩΝΑΣ ΚΥΠΕΛΛΟΥ ΤΗΣ ΕΠΣΜ Απευθείας μετάδοση

21.00 ΑΛΗΘΙΝΟΣ ΠΑΡΑΔΕΙΣΟΣ (Ε)

21.45 ΔΕΛΤΙΟ ΚΑΙΡΟΥ

22.00 ΕΙΔΗΣΕΙΣ

23.00 ΕΚΑΤΟΓΡΑΦΙΑ - ΠΡΟΣΩΠΟΓΡΑΦΙΕΣ

23.10 ΑΝΙΧΝΕΥΣΕΙΣ

00.30 ΠΑΓΚΟΣΜΙΑ ΜΥΣΤΙΚΑ ΓΑΣΤΡΟΝΟΜΙΑΣ (Ε)

01.00 ΜΑΟ ΤΣΕ ΤΟΥΓΚ (Ε)

02.00 ΠΑΓΚΟΣΜΙΑ ΚΟΥΖΙΝΑ (Ε)

02.30 ΤΟΛΜΗ ΚΑΙ ΓΟΗΤΕΙΑ (Ε)

03.00 ΕΝΑ ΚΙ ΕΝΑ (Ε)

04.30 ΓΕΓΟΝΟΣ (Ε)

06.00 ΑΝΙΧΝΕΥΣΕΙΣ (Ε)

ΑΝΤ1
Τηλ. 210.6886.100

06.00 ΔΙΠΛΑΝΗ ΠΟΡΤΑ (Ε)

07.00 ΠΡΩΙΝΟ ΑΝΤ1

11.00 FTHIS TV

12.00 SUPER GAME

12.10 ΟΝΕΙΡΟΠΑΓΙΔΑ (Ε)

12.50 ΜΕ ΑΓΑΠΗ

13.00 ΕΙΔΗΣΕΙΣ

13.30 SUPER GAME

13.40 ΑΚΡΩΣ ΟΙΚΟΓΕΝΕΙΑΚΟΝ (Ε)

14.40 SUPER GAME

14.50 ΚΩΝΣΤΑΝΤΙΝΟΥ ΚΑΙ ΕΛΕΝΗΣ (Ε)

15.50 ΤΟ ΚΑΦΕ ΤΗΣ ΧΑΡΑΣ (Ε)

17.05 ΕΙΔΗΣΕΙΣ - ΔΕΛΤΙΟ ΣΤΗ ΝΟΗΜΑΤΙΚΗ

17.10 ΕΛΛΗΝΙΚΗ ΤΑΙΝΙΑ «Φίφης ο αχτύπητος»

19.00 ΒΑΛΣ ΜΕ ΔΩΔΕΚΑ ΘΕΟΥΣ Σειρά

20.00 ΕΙΔΗΣΕΙΣ

21.15 ΣΟΥΛΕΪΜΑΝ Ο ΜΕΓΑΛΟΠΡΕΠΗΣ

22.15 SON Δραματική σειρά

23.15 ΡΑΔΙΟ ΑΡΒΥΛΑ

00.15 ΒΡΑΔΥ Με τον Πέτρο Κωστόπουλο

01.30 ΤΗΛΕΚΥΒΟΣ

03.30 ΤΟ ΚΑΦΕ ΤΗΣ ΧΑΡΑΣ (Ε)

04.30 ΤΗΛΕΜΑΡΚΕΤΙΝΓΚ

05.00 ΦΙΛΙ ΖΩΗΣ (Ε)

ALPHA
Τηλ. 212.2124.000

06.00 EVERYBODY LOVES RAYMOND

06.50 FRAZIER

07.45 ΘΥΡΙΔΑ ΤΗΛΕΠΩΛΗΣΗΣ

08.00 FOUR WEDDINGS

09.00 ΘΥΡΙΔΑ ΤΗΛΕΠΩΛΗΣΗΣ

09.15 Η ΚΟΥΖΙΝΑ ΤΗΣ ΜΑΜΑΣ (Ε)

10.15 ΑΛΛΑΞΕ ΤΟ (Ε)

11.30 ΕΝΤΙΜΟΤΑΤΟΙ ΚΕΡΑΤΑΔΕΣ (Ε)

12.30 ΕΙΔΗΣΕΙΣ

13.00 ΕΛΕΝΗ Ψυχαγωγική εκπομπή

16.00 ΔΕΣΤΕ ΤΟΥΣ

17.55 ΕΙΔΗΣΕΙΣ - ΔΕΛΤΙΟ ΣΤΗ ΝΟΗΜΑΤΙΚΗ ΓΛΩΣΣΑ

18.00 ΟΙΚΟΓΕΝΕΙΑΚΕΣ ΙΣΤΟΡΙΕΣ (Ε)

19.00 ΕΙΔΗΣΕΙΣ

20.00 ΚΑΤΙ ΨΗΝΕΤΑΙ (Ε) Εκπομπή γαστρονομίας

21.00 ΕΛΛΗΝΙΚΗ ΤΑΙΝΙΑ «Η θεία μου η χίπισσα»

23.00 ΕΦΙΑΛΤΗΣ! ΣΤΗΝ ΚΟΥΖΙΝΑ (Ε)

24.00 10η ΕΝΤΟΛΗ (Ε)

01.00 ΘΥΡΙΔΑ ΤΗΛΕΠΩΛΗΣΗΣ

03.30 JUDGING AMY

04.20 CSI, LAS VEGAS

05.00 ΘΥΡΙΔΑ ΤΗΛΕΠΩΛΗΣΗΣ

05.15 ΕΙΚΟΝΕΣ (Ε)

MEGA
Τηλ. 210.6903.000 - 800.116.900

05.45 ΤΑ ΜΥΣΤΙΚΑ ΤΗΣ ΕΔΕΜ (Ε)

06.45 ΚΟΙΝΩΝΙΑ ΩΡΑ MEGA

10.00 ΠΡΩΙΝΟ MOU

13.10 ΕΜΕΙΣ ΚΙ ΕΜΕΙΣ (Ε)

14.00 ΕΙΔΗΣΕΙΣ

15.00 ΔΕΚΑ ΛΕΠΤΑ ΚΗΡΥΓΜΑ (Ε)

16.25 ΕΙΔΗΣΕΙΣ

16.30 SINGLES (Ε) Σειρά

17.30 ΠΑΡΕΑ ΣΤΗΝ ΚΟΥΖΙΝΑ, ΚΑΘΕ ΜΕΡΑ

17.50 ΕΠΤΑ ΘΑΝΑΣΙΜΕΣ ΠΕΘΕΡΕΣ (Ε)

19.00 FATMAGUL Δραματική σειρά

20.00 ΕΙΔΗΣΕΙΣ

21.15 ΚΛΕΜΜΕΝΑ ΟΝΕΙΡΑ Σειρά

22.30 ΠΙΣΩ ΣΤΟ ΣΠΙΤΙ Κωμική σειρά

23.40 ΞΕΝΗ ΤΑΙΝΙΑ «Σφραγισμένα χείλη»

00.50 ΕΙΔΗΣΕΙΣ

01.05 ΞΕΝΗ ΤΑΙΝΙΑ (Συνέχεια)

02.30 ΞΕΝΗ ΤΑΙΝΙΑ «Final Fantasy VII: Advent Children» - Animation

04.30 MY BOYS

05.00 ΦΙΛΟΔΟΞΙΕΣ (Ε)

STAR
Τηλ. 211.189.1000 - 2000

06.00 ΝΗΣΤΙΚΟΙ ΠΡΑΚΤΟΡΕΣ (Ε) Σειρά

06.45 ΠΑΙΔΙΚΟ ΠΡΟΓΡΑΜΜΑ «Η λεγεώνα των υπερηρώων», «Mucha Lucha», «Κρύπτο, ο σούπερ σκύλος»

08.00 ΦΜ LIVE (Ε)

09.50 Ο ΠΡΙΓΚΙΠΑΣ ΤΟΥ BEL AIR Κωμική σειρά

10.20 ΦΙΛΟΙ ΓΙΑ ΠΑΝΤΑ Σειρά

11.20 ΝΤΕΤΕΚΤΙΒ ΜΟΝΚ

12.30 ΕΙΔΗΣΕΙΣ

13.00 ΜΕΣΗΜΕΡΙΑΝΗ ΜΕΛΕΤΗ

15.30 ΜΙΛΑ

17.15 ΕΙΔΗΣΕΙΣ - ΔΕΛΤΙΟ ΣΤΗ ΝΟΗΜΑΤΙΚΗ

17.50 ΦΜ Live

19.45 ΕΙΔΗΣΕΙΣ

21.00 THE CLOSER Αστυνομική σειρά

22.00 ΞΕΝΗ ΤΑΙΝΙΑ «Οι σπεσιαλίστες»

00.15 ΝΟΜΟΣ ΚΑΙ ΤΑΞΗ: L.A.

01.15 THE FORGOTΤEN Αστυνομική σειρά

02.15 ΞΕΝΗ ΤΑΙΝΙΑ «Ο καταζητούμενος»

ΠΑΡΑΣΚΕΥΗ 29/3
«902»
Τηλ. 210.2592.902

08.00 ΠΑΙΔΙΚΟ ΠΡΟΓΡΑΜΜΑ «Τρελή παρέα»

09.15 ΠΑΙΔΙΚΟ ΠΡΟΓΡΑΜΜΑ «Λάσσυ, Περιπέτεια στην Αρκτική»

09.35 ΠΑΙΔΙΚΟ ΠΡΟΓΡΑΜΜΑ «Λάσσυ, Ισπανική γαλέρα»

10.00 ΑΝΑΖΗΤΗΣΕΙΣ (Ε) Πολιτική, ενημερωτική εκπομπή

11.00 ΓΕΥΣΕΙΣ ΠΑΡΑΔΟΣΗΣ Οταν το φαγητό δεν είναι μόνο μια συνταγή, αλλά κομμάτι των εθίμων, των συνηθειών και των λαϊκών παραδόσεων ενός τόπου, με την Ευδοκία Πατσιλινάκου «Πολίτικες σαλάτες και πολίτικες πίτες»

11.55 ΤΕΧΝΟΜΟΡΦΕΣ «Μέλισσες»

12.20 ΜΟΥΣΙΚΕΣ ΔΙΑΔΡΟΜΕΣ «Γερ. Ανδρεάτος & Συνεργάτες»

13.00 Η ΣΗΜΑΝΤΙΚΟΤΕΡΗ ΜΕΡΑ ΤΗΣ ΖΩΗΣ ΜΟΥ Ξένη σειρά

14.00 ΔΕΛΤΙΟ ΕΙΔΗΣΕΩΝ

14.15 ΘΕΑΤΡΟ ΣΤΟΝ «902» «Ο Πεταλουδόσαυρος» του Ευγ. Τριβιζά

15.45 ΠΑΙΔΙΚΟ ΠΡΟΓΡΑΜΜΑ «Ο Καραγκιόζης και το τζίνι της συμφοράς»

16.35 ΜΟΥΣΙΚΕΣ ΔΙΑΔΡΟΜΕΣ «Χαρ. Γαργανουράκης»

17.00 ΓΕΥΣΕΙΣ ΠΑΡΑΔΟΣΗΣ Οταν το φαγητό δεν είναι μόνο μια συνταγή, αλλά κομμάτι των εθίμων, των συνηθειών και των λαϊκών παραδόσεων ενός τόπου, με την Ευδοκία Πατσιλινάκου «Τα μυστικά της καθαριότητας»

17.55 ΔΕΝ ΑΝΘΙΣΑΝ ΜΑΤΑΙΩΣ «Αγγελος Σικελιανός»

18.20 ΑΤΙΘΑΣΗ ΜΑΪΚΑ Ξένη σειρά

19.00 ΣΕΛΙΔΕΣ ΓΝΩΣΗΣ «Φώτης Αγγουλές (Με την Χρύσα Καροπούλου)»

20.00 ΚΕΝΤΡΙΚΟ ΔΕΛΤΙΟ ΕΙΔΗΣΕΩΝ

20.35 ΤΑ ΠΑΝΤΕΛΟΝΙΑ ΕΙΝΑΙ ΠΕΡΙΕΡΓΑ ΡΟΥΧΑ Αφιέρωμα στην Πίτσα Παπαδοπούλου

22.25 ΔΙΑ ΠΥΡΟΣ ΚΑΙ ΣΙΔΗΡΟΥ Ξένη σειρά

23.25 ΜΟΥΣΙΚΕΣ ΔΙΑΔΡΟΜΕΣ 1ο Φεστιβάλ Τζαζ

24.00 ΜΟΥΣΙΚΕΣ ΔΙΑΔΡΟΜΕΣ «Γερ. Ανδρεάτος & Συνεργάτες» (Ε)

01.05 Η ΣΗΜΑΝΤΙΚΟΤΕΡΗ ΜΕΡΑ ΤΗΣ ΖΩΗΣ ΜΟΥ Ξένη σειρά (Ε)

02.00 ΘΕΑΤΡΟ ΣΤΟΝ «902» (Ε)

03.30 ΦΩΤΑΨΙΕΣ ΤΗΣ ΑΛΛΗΣ ΟΧΘΗΣ (Ε)

04.30 ΑΤΙΘΑΣΗ ΜΑΪΚΑ Ξένη σειρά (Ε)

05.00 ΔΕΝ ΑΝΘΙΣΑΝ ΜΑΤΑΙΩΣ (Ε) «Αγγελος Σικελιανός»

05.25 ΤΑ ΠΑΝΤΕΛΟΝΙΑ ΕΙΝΑΙ ΠΕΡΙΕΡΓΑ ΡΟΥΧΑ (Ε) Αφιέρωμα στην Πίτσα Παπαδοπούλου

07.15 ΤΕΧΝΟΜΟΡΦΕΣ (Ε) «Μέλισσες»

07.40 ΠΑΙΔΙΚΟ ΠΡΟΓΡΑΜΜΑ (Ε) «Λάσσυ, Ισπανική γαλέρα»

ΕΤ-1
Τηλ. 210.7761.000

06.30 ΖΩΟΓΡΑΦΙΑ (Ε)

07.30 ΟΥΡΑΝΙΟ ΤΟΞΟ (Ε)

08.00 ΑΣΤΥΝΟΜΟΣ ΣΑΪΝΗΣ

08.30 ΜΑΡΘΑ, ΤΟ ΣΚΥΛΑΚΙ ΠΟΥ ΜΙΛΑ (Ε)

09.00 ΡΟΜΠΟΤ ΣΕ ΔΡΑΣΗ (Ε)

09.30 ΣΑΡΛΩ ΚΑΙ ΦΙΛΟΙ (Ε)

10.00 PEDAL (Ε)

10.30 ΠΡΟΒΑ ΓΑΜΟΥ (Ε) «Νίσυρος»

11.00 ΕΚΠΑΙΔΕΥΤΙΚΗ ΤΗΛΕΟΡΑΣΗ

12.00 ΜΑΡΙΑ ΙΟΡΔΑΝΙΔΟΥ, Η ΚΑΘΑΡΟΤΗΤΑ ΤΟΥ ΒΛΕΜΜΑΤΟΣ ΤΗΣ (Ε)

13.00 ΕΛΛΗΝΙΚΗ ΤΑΙΝΙΑ «Φτωχαδάκια και λεφτάδες»

14.30 ΜΑΡΘΑ, ΤΟ ΣΚΥΛΑΚΙ ΠΟΥ ΜΙΛΑ (Ε)

15.00 ΡΟΜΠΟΤ ΣΕ ΔΡΑΣΗ

15.30 ΣΑΡΛΩ ΚΑΙ ΦΙΛΟΙ (Ε)

16.00 ΠΟΔΟΣΦΑΙΡΟ ΣΤΙΣ ΓΕΙΤΟΝΙΕΣ

16.30 ΤΟ ΜΥΣΤΙΚΟ ΣΟΟΥ

17.00 ΤΑΞΙΔΕΥΟΝΤΑΣ (Ε)

18.00 ΓΕΝΟΥΣ ΘΗΛΥΚΟΥ

19.00 Β' ΧΑΙΡΕΤΙΣΜΟΙ Απευθείας μετάδοση από τον ιερό ναό Αγίας Τριάδας Αιγάλεω

21.00 EUROLEAGUE ΜΠΑΣΚΕΤ «Φενέρ - Ολυμπιακός» Απευθείας μετάδοση

23.00 ΟΙ ΕΛΛΗΝΕΣ (Ε)

24.00 ΕΙΔΗΣΕΙΣ

01.00 ΣΗΜΕΙΟ ART

  • Το πρόγραμμα συνεχίζεται με εκπομπές σε επανάληψη
ΝΕΤ
Τηλ. 210.6066.000

06.00 ΠΡΩΙΝΗ ΕΝΗΜΕΡΩΣΗ Ενημερωτική εκπομπή

08.00 ΝΕΤ ΣΤΑ ΓΕΓΟΝΟΤΑ

10.00 ΣΥΜΒΑΙΝΕΙ ΤΩΡΑ Ενημερωτική εκπομπή

12.00 ΕΙΔΗΣΕΙΣ

13.00 ΜΕΝΟΥΜΕ ΕΛΛΑΔΑ (Best of)

15.00 ΕΙΔΗΣΕΙΣ

16.00 Η ΜΕΓΑΛΗ ΑΛΛΑΓΗ (Ε)

17.00 ΑΠΟΣΤΟΛΟΣ ΚΑΙ ΜΟΝΟΣ (Ε)

18.00 ΕΙΔΗΣΕΙΣ

18.15 136 Καθημερινό μαγκαζίνο

21.00 ΕΙΔΗΣΕΙΣ

22.05 ΧΟΡΕΥΟΝΤΑΣ ΜΕ ΤΗΝ ΤΖΑΖ Ξένη σειρά

23.00 ΣΤΑ ΑΚΡΑ

01.00 ΞΕΝΗ ΤΑΙΝΙΑ «Παγιδευμένος»

  • Το πρόγραμμα συνεχίζεται με εκπομπές σε επανάληψη
ΕΤ-3
Τηλ. 2310.299.400

07.30 Η ΧΑΡΑ ΤΗΣ ΖΩΓΡΑΦΙΚΗΣ

08.00 ΚΑΛΗ ΨΑΡΙΑ (Ε)

08.30 Ο ΥΠΕΡΟΧΟΣ ΒΥΘΟΣ ΤΗΣ ΜΕΣΟΓΕΙΟΥ «Bodrum, Τουρκία» (Ε)

09.00 ΑΛΗΘΙΝΑ ΣΕΝΑΡΙΑ (Ε)

10.00 ΜΗΤΕΡΑ ΓΗ (Ε)

11.00 ΕΝΑ ΚΙ ΕΝΑ

12.45 ΜΙΑ ΜΕΡΑ ΣΑΝ ΚΙ ΑΥΤΗ

13.00 ΕΙΔΗΣΕΙΣ

14.00 Η ΕΥΡΩΠΗ ΤΟΥ RICK STEVE

14.30 ΠΑΓΚΟΣΜΙΑ ΚΟΥΖΙΝΑ «Fez»

15.00 ΤΟΛΜΗ ΚΑΙ ΓΟΗΤΕΙΑ

15.30 ΓΕΓΟΝΟΣ

16.45 ΜΙΚΡΑ ΚΟΜΜΑΤΙΑ ΙΣΤΟΡΙΑΣ

17.00 ΕΙΔΗΣΕΙΣ

17.15 ΜΙΑ ΜΕΡΑ ΣΑΝ ΚΙ ΑΥΤΗ (Ε)

17.20 ΜΙΚΡΑ ΚΟΜΜΑΤΙΑ ΙΣΤΟΡΙΑΣ

17.30 ΕΤΣΙ ΒΛΕΠΩ ΤΟΝ ΚΟΣΜΟ (Ε)

18.00 Ο ΚΟΣΜΟΣ ΤΩΝ ΣΠΟΡ Ενθετα στην εκπομπή η ενότητα «ΣΤΗ ΣΦΑΙΡΑ ΤΟΥ ΜΥΘΟΥ»

18.30 ΚΑΤΑΛΥΤΗΣ

19.00 ΑΛΗΘΙΝΑ ΣΕΝΑΡΙΑ (Ε)

20.00 ΕΛΛΗΝΙΚΗ ΤΑΙΝΙΑ «Ο τσαχπίνης»

21.45 ΔΕΛΤΙΟ ΚΑΙΡΟΥ

22.00 ΕΙΔΗΣΕΙΣ

23.00 ΕΚΑΤΟΓΡΑΦΙΑ - ΠΡΟΣΩΠΑ

23.10 ΛΑΒΥΡΙΝΘΟΣ

00.30 ΠΑΓΚΟΣΜΙΑ ΜΥΣΤΙΚΑ ΓΑΣΤΡΟΝΟΜΙΑΣ (Ε)

01.00 RED HOT CHILI PAPPERS: ΦΑΙΝΟΜΕΝΟ

02.30 ΤΟΛΜΗ ΚΑΙ ΓΟΗΤΕΙΑ (Ε)

03.00 ΕΝΑ ΚΙ ΕΝΑ (Ε)

04.30 ΓΕΓΟΝΟΣ (Ε)

05.30 ΛΑΒΥΡΙΝΘΟΣ (Ε)

ΑΝΤ1
Τηλ. 210.6886.100

06.00 ΔΙΠΛΑΝΗ ΠΟΡΤΑ (Ε)

07.00 ΠΡΩΙΝΟ ΑΝΤ1 Ζωντανή καθημερινή εκπομπή

11.00 FTHIS TV

12.00 SUPER GAME

12.10 ΟΝΕΙΡΟΠΑΓΙΔΑ (Ε)

12.50 ΜΕ ΑΓΑΠΗ

13.00 ΕΙΔΗΣΕΙΣ

13.30 SUPER GAME

13.40 ΑΚΡΩΣ ΟΙΚΟΓΕΝΕΙΑΚΟΝ (Ε)

14.40 SUPER GAME

14.50 ΚΩΝΣΤΑΝΤΙΝΟΥ ΚΑΙ ΕΛΕΝΗΣ (Ε)

15.50 ΤΟ ΚΑΦΕ ΤΗΣ ΧΑΡΑΣ (Ε)

17.05 ΕΙΔΗΣΕΙΣ - ΔΕΛΤΙΟ ΣΤΗ ΝΟΗΜΑΤΙΚΗ

17.10 ΕΛΛΗΝΙΚΗ ΤΑΙΝΙΑ «Ο κακός, ο ψυχρός και ο ανάποδος»

19.00 ΒΑΛΣ ΜΕ ΔΩΔΕΚΑ ΘΕΟΥΣ Σειρά

20.00 ΕΙΔΗΣΕΙΣ

21.15 ΣΟΥΛΕΪΜΑΝ Ο ΜΕΓΑΛΟΠΡΕΠΗΣ

22.15 SON Δραματική σειρά

23.15 SPRING WIPE OUT

00.15 ΒΡΑΔΥ Με τον Πέτρο Κωστόπουλο

01.30 ΤΗΛΕΚΥΒΟΣ

03.30 ΞΕΝΗ ΤΑΙΝΙΑ «The X-Files: Η ταινία»

05.20 ΤΗΛΕΜΑΡΚΕΤΙΝΓΚ

05.40 ΦΙΛΙ ΖΩΗΣ (Ε)

ALPHA
Τηλ. 212.2124.000

06.00 EVERYBODY LOVES RAYMOND

06.50 FRASIER

07.45 ΘΥΡΙΔΑ ΤΗΛΕΠΩΛΗΣΗΣ

08.00 FOUR WEDDINGS

09.00 ΘΥΡΙΔΑ ΤΗΛΕΠΩΛΗΣΗΣ

09.15 Η ΚΟΥΖΙΝΑ ΤΗΣ ΜΑΜΑΣ (Ε)

10.30 ΑΛΛΑΞΕ ΤΟ (Ε)

11.30 ΕΝΤΙΜΟΤΑΤΟΙ ΚΕΡΑΤΑΔΕΣ (Ε)

12.30 ΕΙΔΗΣΕΙΣ

13.00 ΕΛΕΝΗ Ψυχαγωγική εκπομπή

16.00 ΔΕΣΤΕ ΤΟΥΣ

17.55 ΔΕΛΤΙΟ ΕΙΔΗΣΕΩΝ ΣΤΗ ΝΟΗΜΑΤΙΚΗ ΓΛΩΣΣΑ

18.00 ΟΙΚΟΓΕΝΕΙΑΚΕΣ ΙΣΤΟΡΙΕΣ (Ε)

19.00 ΕΙΔΗΣΕΙΣ

20.00 ΚΑΤΙ ΨΗΝΕΤΑΙ (Ε)

21.00 ΞΕΝΗ ΤΑΙΝΙΑ «Το κάλεσμα της φύσης» Α' τηλεοπτική προβολή

23.00 ΦΩΣ ΣΤΟ ΤΟΥΝΕΛ

02.00 ΘΥΡΙΔΑ ΤΗΛΕΠΩΛΗΣΗΣ

04.30 JUDGING AMY

05.15 ΕΙΚΟΝΕΣ (Ε)

MEGA
Τηλ. 210.6903.000 - 800.116.900

05.45 ΤΑ ΜΥΣΤΙΚΑ ΤΗΣ ΕΔΕΜ (Ε)

06.45 ΚΟΙΝΩΝΙΑ ΩΡΑ MEGA

10.00 ΠΡΩΙΝΟ MOU

13.10 ΕΜΕΙΣ ΚΙ ΕΜΕΙΣ (Ε)

14.00 ΕΙΔΗΣΕΙΣ

15.00 ΔΕΚΑ ΛΕΠΤΑ ΚΗΡΥΓΜΑ (Ε)

16.25 ΜΑΤΙΕΣ ΣΤΑ ΓΕΓΟΝΟΤΑ

16.30 SINGLES 2 1/2 (Ε)

17.30 ΠΑΡΕΑ ΣΤΗΝ ΚΟΥΖΙΝΑ, ΚΑΘΕ ΜΕΡΑ

17.50 ΕΠΤΑ ΘΑΝΑΣΙΜΕΣ ΠΕΘΕΡΕΣ (Ε)

19.00 FATMAGUL Ξένη σειρά

20.00 ΕΙΔΗΣΕΙΣ

21.15 ΚΛΕΜΜΕΝΑ ΟΝΕΙΡΑ Σειρά

21.00 ΚΑΨΕ ΤΟ ΣΕΝΑΡΙΟ

23.40 ΞΕΝΗ ΤΑΙΝΙΑ «Ο εξορκισμός της Εμιλυ Ρόουζ»

00.50 ΕΙΔΗΣΕΙΣ

01.05 ΞΕΝΗ ΤΑΙΝΙΑ (Συνέχεια)

02.15 MY BOYS Σειρά

03.00 BERLIN BREAK Σειρά

05.00 ΦΙΛΟΔΟΞΙΕΣ (Ε)

STAR
Τηλ. 211.189.1000 - 2000

06.00 ΝΗΣΤΙΚΟΙ ΠΡΑΚΤΟΡΕΣ (Ε)

06.45 ΠΑΙΔΙΚΟ ΠΡΟΓΡΑΜΜΑ «Η λεγεώνα των υπερηρώων», «Mucha Lucha», «Κρύπτο, ο σούπερ σκύλος»

08.00 ΦΜ LIVE (Ε)

09.50 Ο ΠΡΙΓΚΙΠΑΣ ΤΟΥ BEL AIR

10.20 ΦΙΛΟΙ ΓΙΑ ΠΑΝΤΑ Κοινωνική σειρά

11.20 ΝΤΕΤΕΚΤΙΒ ΜΟΝΚ

12.30 ΕΙΔΗΣΕΙΣ

13.00 ΜΕΣΗΜΕΡΙΑΝΗ ΜΕΛΕΤΗ

15.30 ΜΙΛΑ

17.15 ΕΙΔΗΣΕΙΣ Περιέχει δελτίο στη Νοηματική Γλώσσα

17.50 ΦΜ LIVE Ψυχαγωγική εκπομπή

19.45 ΕΙΔΗΣΕΙΣ

21.00 THE CLOSER Αστυνομική σειρά

22.00 ΞΕΝΗ ΤΑΙΝΙΑ «Οι θησαυροί του Σολομώντος»

01.30 ΞΕΝΗ ΤΑΙΝΙΑ «Ο σημαδεμένος»

ΣΑΒΒΑΤΟ 30/3
«902»
Τηλ. 210.2592.902

08.00 ΠΑΙΔΙΚΟ ΠΡΟΓΡΑΜΜΑ «Τρελή παρέα»

09.15 ΠΑΙΔΙΚΟ ΠΡΟΓΡΑΜΜΑ «Οι περιπέτειες του Μπάτονς και του Ράστυ: Η περιπετειομηχανή»

10.00 ΝΤΟΚΙΜΑΝΤΕΡ ΣΤΟΝ «902» «Νησιά Γκαλαπάγκος»

10.30 ΝΤΟΚΙΜΑΝΤΕΡ ΣΤΟΝ «902» «Καραϊβική»

11.00 ΓΕΥΣΕΙΣ ΠΑΡΑΔΟΣΗΣ Οταν το φαγητό δεν είναι μόνο μια συνταγή, αλλά κομμάτι των εθίμων, των συνηθειών και των λαϊκών παραδόσεων ενός τόπου, με την Ευδοκία Πατσιλινάκου «Τα μυστικά της καθαριότητας»

11.55 ΤΕΧΝΟΜΟΡΦΕΣ «Οινοποιείον»

12.25 ΜΟΥΣΙΚΕΣ ΔΙΑΔΡΟΜΕΣ «Apurimac - Λ. Παπαδόπουλος - Υπόγεια ρεύματα»

13.00 Η ΣΗΜΑΝΤΙΚΟΤΕΡΗ ΜΕΡΑ ΤΗΣ ΖΩΗΣ ΜΟΥ Ξένη σειρά

14.00 ΤΣΑΡΛΙ ΤΣΑΠΛΙΝ

15.00 ΠΑΙΔΙΚΟ ΠΡΟΓΡΑΜΜΑ «Ο Μέγας Αλέξανδρος και το καταραμένο φίδι»

15.50 ΜΟΥΣΙΚΕΣ ΔΙΑΔΡΟΜΕΣ «Δρόμοι της θάλασσας»: Γ. Καλκάνης, Δ. Παπαγεωργίου, Β. Γιουκλή, Χρ. Καλκάνης, Μ. Μπακάλης

17.00 ΓΕΥΣΕΙΣ ΠΑΡΑΔΟΣΗΣ Οταν το φαγητό δεν είναι μόνο μια συνταγή, αλλά κομμάτι των εθίμων, των συνηθειών και των λαϊκών παραδόσεων ενός τόπου, με την Ευδοκία Πατσιλινάκου «Μανιτάρια, από τον Στέφανο Σιγάλα»

18.00 ΔΕΝ ΑΝΘΙΣΑΝ ΜΑΤΑΙΩΣ «Νίκος Καββαδίας»

18.25 ΑΤΙΘΑΣΗ ΜΑΪΚΑ Ξένη σειρά

19.00 ΟΙ ΤΕΣΣΕΡΙΣ ΤΑΝΚΙΣΤΕΣ ΚΑΙ ΤΟ ΣΚΥΛΙ Ξένη σειρά

20.00 ΚΕΝΤΡΙΚΟ ΔΕΛΤΙΟ ΕΙΔΗΣΕΩΝ

20.25 ΠΟΛΙΤΙΣΤΙΚΗ ΕΚΔΗΛΩΣΗ ΤΗΣ ΚΕ ΤΟΥ ΚΚΕ ΓΙΑ ΤΟΝ ΜΠ. ΜΠΡΕΧΤ «Το ρομάντζο της πεντάρας» Μουσικοθεατρική παράσταση

21.50 ΞΕΝΗ ΤΑΙΝΙΑ «Εσύ για μένα, εγώ για σένα»

23.30 ΜΟΥΣΙΚΕΣ ΔΙΑΔΡΟΜΕΣ «Αγάθωνας»

24.00 ΜΟΥΣΙΚΕΣ ΔΙΑΔΡΟΜΕΣ (Ε) «Δρόμοι της θάλασσας»: Γ. Καλκάνης, Δ. Παπαγεωργίου, Β. Γιουκλή, Χρ. Καλκάνης, Μ. Μπακάλης

01.30 ΟΙ ΤΕΣΣΕΡΙΣ ΤΑΝΚΙΣΤΕΣ ΚΑΙ ΤΟ ΣΚΥΛΙ Ξένη σειρά (Ε)

02.30 ΦΩΤΑΨΙΕΣ ΤΗΣ ΑΛΛΗΣ ΟΧΘΗΣ (Ε)

03.30 ΞΕΝΗ ΤΑΙΝΙΑ «Εσύ για μένα, εγώ για σένα» (Ε)

05.00 ΔΕΝ ΑΝΘΙΣΑΝ ΜΑΤΑΙΩΣ «Νίκος Καββαδίας» (Ε)

05.25 ΜΟΥΣΙΚΕΣ ΔΙΑΔΡΟΜΕΣ (Ε) «Αγάθωνας»

06.00 ΤΕΧΝΟΜΟΡΦΕΣ (Ε) «Οινοποιείον»

06.30 ΝΤΟΚΙΜΑΝΤΕΡ ΣΤΟΝ «902» «Καραϊβική»

07.00 ΤΣΑΡΛΙ ΤΣΑΠΛΙΝ (Ε)

ΕΤ-1
Τηλ. 210.7791.000

08.00 Η ΜΙΚΡΗ ΛΟΥΛΟΥ

09.00 ΣΑΜΠΡΙΝΑ, Η ΜΙΚΡΗ ΜΑΓΙΣΣΑ

09.30 SONIC UNDERGROUND

10.00 ΜΟΥΣΙΚΗ ΠΑΡΑΔΟΣΗ «Τραγούδια και χοροί από διάφορες περιοχές της Ελλάδας»

11.00 ΕΚΠΑΙΔΕΥΤΙΚΗ ΤΗΛΕΟΡΑΣΗ

13.00 Η ΚΕΡΚΙΔΑ ΤΟΥ ΣΑΒΒΑΤΟΥ Αθλητική εκπομπή

15.00 ΠΟΛΟ Α1 ΑΝΔΡΩΝ «Εθνικός - Νηρέας Χαλανδρίου» Απευθείας μετάδοση

16.00 ΜΠΑΣΚΕΤ LEUAGE ΟΠΑΠ «Απόλλων Πάτρας - Πανελευσινιακός» Απευθείας μετάδοση

18.00 Ο ΓΥΡΟΣ ΤΟΥ ΚΟΣΜΟΥ ΜΕ 80 ΒΙΒΛΙΑ «Μόμπι Ντικ»

18.30 ΗΜΕΡΟΛΟΓΙΑ 2

19.30 ΑΠΟ ΤΟΝ ΦΡΟΫΝΤ ΣΤΟ ΔΙΑΔΙΚΤΥΟ (Ε)

20.30 ΕΛΛΗΝΙΚΗ ΤΑΙΝΙΑ «Αλλος για το εκατομμύριο»

22.00 ΞΕΝΗ ΤΑΙΝΙΑ «Τα φτερά ενός αγγέλου»

23.30 ΝΥΧΤΕΡΙΝΗ ΒΑΡΔΙΑ «Διπλή ταρίφα»

24.00 ΕΙΔΗΣΕΙΣ

01.00 ΞΕΝΗ ΤΑΙΝΙΑ «Υπηρέτησα το βασιλιά της Αγγλίας»

  • Το πρόγραμμα συνεχίζεται με εκπομπές σε επανάληψη
ΝΕΤ
Τηλ. 210.6066.000

06.45 ΣΑΒΒΑΤΟΚΥΡΙΑΚΟ ΣΤΗ ΝΕΤ

10.00 ΝΕΤ ΠΑΝΤΟΥ

12.00 ΕΙΔΗΣΕΙΣ

12.30 MEDITERRANEO

13.00 ΚΟΙΝΟΒΟΥΛΙΟ ΑΙΧΜΗΣ

14.00 9+1 ΜΟΥΣΕΣ

15.00 ΕΙΔΗΣΕΙΣ

16.00 ΠΡΟΣΩΠΙΚΑ

17.00 Η ΑΛΛΗ ΟΨΗ

18.00 ΕΙΔΗΣΕΙΣ

18.10 Η ΜΗΧΑΝΗ ΤΟΥ ΧΡΟΝΟΥ

19.00 ΕΙΔΙΚΗ ΕΚΔΟΣΗ

20.15 ΑΠΟ ΤΟΝ ΦΡΟΫΝΤ ΣΤΟ ΔΙΑΔΙΚΤΥΟ (Ε)

21.00 ΕΙΔΗΣΕΙΣ

22.00 ΣΤΗΝ ΥΓΕΙΑ ΜΑΣ

01.15 ΣΤΑ ΑΚΡΑ (Ε)

  • Το πρόγραμμα συνεχίζεται με εκπομπές σε επανάληψη
ΕΤ-3
Τηλ. 2310.299.400

07.30 Η ΣΑΝΤΙ... ΦΥΣΙΚΑ (Ε)

08.00 ΕΚΤΗ ΑΙΣΘΗΣΗ (Ε)

08.30 ΠΩΣ ΛΕΙΤΟΥΡΓΕΙ; (Ε) «Πράσινη τεχνολογία»

09.00 BALKAN EXPRESS (Ε)

10.00 ΔΕΥΤΕΡΗ ΑΝΑΓΝΩΣΗ

12.00 ΑΞΙΟΝ ΕΣΤΙ (Ε)

13.00 ΕΙΔΗΣΕΙΣ

13.30 ΕΞΥΠΝΗ ΖΩΗ (Ε)

14.30 ΤΟΥ ΝΕΡΟΥ ΤΑ ΠΑΡΑΜΥΘΙΑ (Ε)

15.30 ΔΙΑΣΠΟΡΑ

16.50 ΔΕΣ ΘΕΣΣ... Η ΘΕΣΣΑΛΟΝΙΚΗ ΟΠΩΣ ΕΙΝΑΙ

17.00 ΕΙΔΗΣΕΙΣ

17.05 ANIMATED... ΦΙΛΟΣΟΦΟΙ (Ε)

17.30 ΠΡΑΓΜΑΤΩΝ ΥΛΗ ΜΑΓΙΚΗ

18.00 ΜΟΥΣΕΙΑΚΑ ΜΥΣΤΗΡΙΑ «Το Κρεμλίνο, Μόσχα»

19.00 ΘΕΣ τη ΝΙΚΗ Νέα εκπομπή

20.00 ΚΡΟΙΣΟΙ Νέα εκπομπή

20.30 ΞΕΝΑΓΟΣ Νέα εκπομπή

21.00 ΤΑ ΤΡΑΓΟΥΔΙΑ ΤΗΣ ΟΘΟΝΗΣ (Ε)

22.00 ΕΙΔΗΣΕΙΣ

23.00 ΞΕΝΗ ΤΑΙΝΙΑ Αφιέρωμα: Τα πολλά πρόσωπα του σύγχρονου θρίλερ «Μην της το πεις»

01.00 ΞΕΝΗ ΤΑΙΝΙΑ «Κατά λάθος εισβολείς»

03.30 Ο ΥΠΕΡΟΧΟΣ ΒΥΘΟΣ ΤΗΣ ΜΕΣΟΓΕΙΟΥ (Ε)

04.00 ΕΞΥΠΝΗ ΖΩΗ (Ε)

05.00 ΔΕΥΤΕΡΗ ΑΝΑΓΝΩΣΗ (Ε)

ΑΝΤ1
Τηλ. 210.6886.100

06.00 ΔΙΠΛΑΝΗ ΠΟΡΤΑ (Ε)

07.00 ΤΗΛΕΚΥΒΟΣ

09.00 ΤΟ ΠΙΟ ΓΛΥΚΟ ΜΟΥ ΨΕΜΑ (Ε)

09.45 ΦΙΛΑ ΤΟ ΒΑΤΡΑΧΟ ΣΟΥ (Ε)

10.45 WIPE OUT (Ε)

11.40 OREO COOKIENG (Ε)

11.50 ΥΓΕΙΑ ΠΑΝΩ ΑΠ' ΟΛΑ Ιατρική εκπομπή

12.50 SUPER GAME

13.00 ΤΑ ΝΕΑ ΤΟΥ ΑΝΤ1

13.30 SUPER GAME

13.40 ΞΕΝΗ ΤΑΙΝΙΑ «Ο γάτος»

15.20 ΛΙΤΣΑ.COM (Ε)

16.50 Ο ΠΟΛΕΜΟΣ ΤΩΝ ΑΣΤΡΩΝ (Ε)

17.50 ΤΑ ΝΕΑ ΤΟΥ ΑΝΤ1 - ΔΕΛΤΙΟ ΣΤΗ ΝΟΗΜΑΤΙΚΗ ΓΛΩΣΣΑ

18.00 ΕΡΓΑΖΟΜΕΝΗ ΓΥΝΑΙΚΑ (Ε)

20.00 ANT1 NEWS

21.00 SOLD OUT Ψυχαγωγική εκπομπή

23.15 ΟΛΑ ΜΠΑΧΑΛΟ ΦΕΤΟΣ+

01.15 ΤΗΛΕΚΥΒΟΣ

03.15 ΞΕΝΗ ΤΑΙΝΙΑ «The opposite sex and how to live with them»

05.00 ΤΗΛΕΜΑΡΚΕΤΙΝΓΚ

05.30 ΦΙΛΙ ΖΩΗΣ (Ε)

ALPHA
Τηλ. 212.212.4000

06.00 MACGYVER (Ε)

08.00 ΑΚΑΤΑ ΜΑΚΑΤΑ ΜΕ ΤΑ ΖΟΥΖΟΥΝΙΑ Παιδική εκπομπή

10.00 ΜΕΣ ΣΤΗΝ ΚΑΛΗ ΧΑΡΑ Ψυχαγωγική εκπομπή

14.00 ΕΙΔΗΣΕΙΣ

14.15 JAMIES' 30 MEALS

14.50 ΕΛΛΗΝΙΚΗ ΤΑΙΝΙΑ «Η θεία μου η χίπισσα»

16.55 ΕΙΔΗΣΕΙΣ - ΔΕΛΤΙΟ ΣΤΗ ΝΟΗΜΑΤΙΚΗ ΓΛΩΣΣΑ

17.00 ΑΝΝΙΤΑ SOS

19.00 ΕΙΔΗΣΕΙΣ

20.00 ΤΙ ΘΑ ΦΑΜΕ ΣΗΜΕΡΑ ΜΑΜΑ; Εκπομπή μαγειρικής

21.00 ΞΕΝΗ ΤΑΙΝΙΑ «Νύφες σε πόλεμο»

23.00 ΞΕΝΗ ΤΑΙΝΙΑ «Εμμονή»

01.00 ΘΥΡΙΔΑ ΤΗΛΕΠΩΛΗΣΗΣ «BOING»

03.30 JUDGING AMY Σειρά

04.20 CSI, LAS VEGAS Σειρά

05.00 ΘΥΡΙΔΑ ΤΗΛΕΠΩΛΗΣΗΣ

05.15 ΕΙΚΟΝΕΣ (Ε)

MEGA
Τηλ. 210.6903.000 - 800.116.900

06.00 ΤΑ ΜΥΣΤΙΚΑ ΤΗΣ ΕΔΕΜ (Ε)

07.00 MEGA ΣΑΒΒΑΤΟΚΥΡΙΑΚΟ Ενημερωτική εκπομπή

10.00 ΤΗΛΕΜΠΟΡΑ (Ε) Σειρά

11.00 ΓΛΥΚΕΣ ΑΛΧΗΜΕΙΕΣ (Ε)

12.00 Η ΩΡΑ Η ΚΑΛΗ (Ε)

13.10 ΠΑΡΕΑ ΣΤΗΝ ΚΟΥΖΙΝΑ, ΚΑΘΕ ΜΕΡΑ (Ε)

14.00 ΕΙΔΗΣΕΙΣ

14.50 ΞΕΝΗ ΤΑΙΝΙΑ «Ο νέος είναι αλλιώς»

16.45 ΜΑΤΙΕΣ ΣΤΑ ΓΕΓΟΝΟΤΑ

16.50 ΟΛΑ ΓΙΑ ΤΗΝ ΥΓΕΙΑ ΜΟU

17.50 ΟΙ ΚΗΠΟΥΡΟΙ ΤΟΥ MEGA

18.40 Σ' ΑΓΑΠΩ - Μ' ΑΓΑΠΑΣ (Ε) Σειρά

20.00 ΚΕΝΤΡΙΚΟ ΔΕΛΤΙΟ ΕΙΔΗΣΕΩΝ

21.15 ΞΕΝΗ ΤΑΙΝΙΑ «Ο θρύλος ενός ιππότη»

23.50 ΞΕΝΗ ΤΑΙΝΙΑ «Γυναικείες υποθέσεις»

00.50 ΤΕΛΕΥΤΑΙΑ ΓΕΓΟΝΟΤΑ

01.05 ΞΕΝΗ ΤΑΙΝΙΑ (Συνέχεια)

02.15 ΞΕΝΗ ΤΑΙΝΙΑ «Η χρονιά του κομήτη»

05.00 ΦΙΛΟΔΟΞΙΕΣ (Ε)

STAR
Τηλ. 211.189.10.00-20.00

06.00 STARLAND «Η σούπερ λεγεώνα», «Η λεγεώνα των υπερηρώων», «Mucha Lucha», «Baby Looney Tunes», «Polly Pocket», «Τόμας, το τρενάκι», «Πέπα, το γουρουνάκι», «Τομ και Τζέρι Kids», «Lazy town», «Pichi Pichi Pitch», «Μπομπ, ο σφουγγαράκης», «Thundercats», «Beyblade Metal Fury», «Οι περιπέτειες του Μαξ»

12.00 FLORICIENTA Σειρά

13.00 ΕΙΔΗΣΕΙΣ

13.45 ΞΕΝΗ ΤΑΙΝΙΑ «Ο δάσκαλος για γέλια και για κλάματα»

15.45 ΤΑ ΦΙΛΑΡΑΚΙΑ Σειρά

16.50 JOEY Κωμωδία

17.45 ΕΙΔΗΣΕΙΣ - ΔΕΛΤΙΟ ΣΤΗ ΝΟΗΜΑΤΙΚΗ ΓΛΩΣΣΑ

18.00 GOSSIP GIRL Σειρά

18.50 TWO AND A HALF MAN Κωμική σειρά

19.45 ΕΙΔΗΣΕΙΣ

21.00 ΞΕΝΗ ΤΑΙΝΙΑ «Barbie: Στην ιστορία μιας γοργόνας 2»

22.30 ΞΕΝΗ ΤΑΙΝΙΑ «American Dreamz»

00.45 ΞΕΝΗ ΤΑΙΝΙΑ «Χαμένοι στον ωκεανό»

02.30 ΞΕΝΗ ΤΑΙΝΙΑ «Μόνος με τον θείο»




Διαβάστε στο «Ρ»
Ο καιρός
Weather data from openweathermap.org