Σάββατο 20 Οχτώβρη 2012 - 2η έκδοση
ΡΙΖΟΣΠΑΣΤΗΣ
ΡΙΖΟΣΠΑΣΤΗΣ
Σελίδα 30
ΜΕΣΑ ΕΝΗΜΕΡΩΣΗΣ

ΣΑΒΒΑΤΟ 20/10
ΕΤ-1
Τηλ. 210.7791.000

08.00 ΜΑΡΘΑ, ΤΟ ΣΚΥΛΑΚΙ ΠΟΥ ΜΙΛΑΕΙ

09.00 SONIC UNDERGROUND

09.30 Ο ΤΣΙΤΣΑΝΗΣ ΤΗΣ ΘΕΣΣΑΛΟΝΙΚΗΣ (Ε)

10.30 ΟΜΙΛΙΑ ΤΟΥ ΠΡΟΕΔΡΟΥ ΤΟΥ ΣΥΡΙΖΑ Α. ΤΣΙΠΡΑ

11.30 ΕΚΠΑΙΔΕΥΤΙΚΗ ΤΗΛΕΟΡΑΣΗ

13.30 ΞΕΝΗ ΤΑΙΝΙΑ «Foyle's war 15: Bleak midwinter»

15.10 ΘΕΑΤΡΟ ΑΠΟ ΤΟ ΑΡΧΕΙΟ ΤΗΣ ΕΡΤ «Η επιστροφή του ευεργέτη»

16.00 Η ΔΙΑΣΩΣΗ ΕΝΟΣ ΠΟΛΙΤΙΣΜΟΥ: ΜΟΥΣΕΙΟ ΠΙΕΡΙΔΗ

17.00 ΤΟ ΧΡΟΝΙΚΟ ΤΗΣ ΕΘΝΙΚΗΣ ΑΝΤΙΣΤΑΣΗΣ (Ε) «Η συνθηκολόγηση της Ιταλίας και οι συνέπειες στην Ελλάδα»

18.15 ΕΞΙΣΤΟΡΕΙΝ ΚΑΙ ΙΣΤΟΡΕΙΝ (Ε)

19.10 ΑΥΤΟΠΤΗΣ ΜΑΡΤΥΡΑΣ

19.15 ΑΣΘΕΝΕΙΣ ΚΑΙ ΟΔΟΙΠΟΡΟΙ (Ε)

20.00 ΣΑΝ ΠΑΡΑΜΥΘΙ (Ε) «Δομένικο»

21.00 ΜΑΡΤΥΡΙΕΣ (Ε) «Μίδας 614»

21.55 ΑΥΤΟΠΤΗΣ ΜΑΡΤΥΡΑΣ

22.00 ΝΥΡΕΜΒΕΡΓΗ: Η ΔΙΚΗ ΤΩΝ ΝΑΖΙ (Ε)

23.10 ΑΚΥΒΕΡΝΗΤΕΣ ΠΟΛΙΤΕΙΕΣ (Ε)

00.10 ΞΕΝΗ ΤΑΙΝΙΑ «Θύματα πολέμου»

01.45 ΠΑΓΚΟΣΜΙΟ ΠΡΩΤΑΘΛΗΜΑ ΡΑΛΙ - ΣΑΡΔΗΝΙΑ

  • Το πρόγραμμα συνεχίζεται με εκπομπές σε επανάληψη
ΝΕΤ
Τηλ. 210.6066.000

06.45 ΣΑΒΒΑΤΟΚΥΡΙΑΚΟ ΣΤΗ ΝΕΤ

10.00 ΟΙ ΑΡΧΙΤΕΚΤΟΝΕΣ ΤΗΣ ΑΛΛΑΓΗΣ (Ε)

11.00 ΚΟΙΝΟΒΟΥΛΙΟ ΑΙΧΜΗΣ

12.00 ΕΙΔΗΣΕΙΣ

12.30 MEDITERRANEO

13.00 Ο ΜΙΚΡΟΣ ΠΡΙΓΚΙΠΑΣ

14.00 27 ΤΗΣ ΕΥΡΩΠΗΣ Νέος κύκλος εκπομπών «Μια βολική κρίση»

15.00 ΕΙΔΗΣΕΙΣ

16.00 ΜΠΑΣΚΕΤ LEAGUE ΟΠΑΠ «Πανελευσινιακός - Καβάλα» Απευθείας μετάδοση

18.00 ΕΙΔΗΣΕΙΣ

18.10 Η ΜΗΧΑΝΗ ΤΟΥ ΧΡΟΝΟΥ Νέος κύκλος εκπομπών «Σουλεϊμάν ο Μεγαλοπρεπής»

19.00 ΚΑΡΥΩΤΑΚΗΣ Σειρά (Ε)

21.00 ΕΙΔΗΣΕΙΣ

22.00 ΣΤΗΝ ΥΓΕΙΑ ΜΑΣ (Ε)

24.00 ΕΙΔΗΣΕΙΣ

00.10 ΣΤΗΝ ΥΓΕΙΑ ΜΑΣ (Συνέχεια)

  • Το πρόγραμμα συνεχίζεται με εκπομπές σε επανάληψη
ΕΤ-3
Τηλ. 2310.299.400

07.30 ΕΝΤΟΜΟΣΚΟΠΙΟ

07.40 Ο ΠΑΠΠΟΥΣ ΣΤΗΝ ΤΣΕΠΗ ΜΟΥ

08.05 ΕΛΕΥΘΕΡΟ ΡΑΔΙΟΦΩΝΟ ROSCOE

08.30 ΝΕΑΡΟΙ ΕΞΕΡΕΥΝΗΤΕΣ ΣΤΗΝ ΑΦΡΙΚΗ

09.30 ΕΥΡΩΠΑΪΚΑ ΛΙΜΑΝΙΑ

10.00 ΔΕΥΤΕΡΗ ΑΝΑΓΝΩΣΗ

12.00 ΑΞΙΟΝ ΕΣΤΙ

13.00 ΕΙΔΗΣΕΙΣ

13.30 ΔΙΑΣΠΟΡΑ (Ε)

15.00 ΕΞΥΠΝΗ ΖΩΗ

16.00 ΤΟΥ ΝΕΡΟΥ ΤΑ ΠΑΡΑΜΥΘΙΑ

17.00 ΕΙΔΗΣΕΙΣ

17.05 ΑΡΧΙΕΡΑΤΙΚΟΣ ΕΣΠΕΡΙΝΟΣ

18.30 ΧΩΡΙΣ ΑΥΤΟΚΙΝΗΤΟ

19.00 ΕΛΛΗΝΙΚΗ ΤΑΙΝΙΑ «Κρυστάλλω»

21.00 ΤΑ ΤΡΑΓΟΥΔΙΑ ΤΗΣ ΟΘΟΝΗΣ (Ε)

22.00 ΕΙΔΗΣΕΙΣ

23.00 ΞΕΝΗ ΤΑΙΝΙΑ «Το ξενοδοχείο του ενός εκατομμυρίου δολαρίων»

01.00 ΟΝΕΙΡΟΥ ΕΛΛΑΣ (Ε)

02.00 ΔΙΑΣΠΟΡΑ (Ε)

03.30 ΕΞΥΠΝΗ ΖΩΗ (Ε)

05.00 ΔΕΥΤΕΡΗ ΑΝΑΓΝΩΣΗ (Ε)

ΑΝΤ1
Τηλ. 210.6886.100

06.10 ΕΚΕΙΝΕΣ ΚΙ ΕΓΩ (Ε)

07.00 ΤΟ ΠΙΟ ΓΛΥΚΟ ΜΟΥ ΨΕΜΑ (Ε)

08.00 ΔΕΛΗΓΙΑΝΝΕΙΟ ΠΑΡΘΕΝΑΓΩΓΕΙΟ (Ε)

09.00 ΙΔΙΑΙΤΕΡΑ ΓΙΑ ΚΛΑΜΑΤΑ (Ε)

10.00 ΦΙΛΑ ΤΟ ΒΑΤΡΑΧΟ ΣΟΥ (Ε)

11.00 ARMY WIVES Δραματική σειρά

12.00 PROJECT RUNWAY

13.00 ΤΑ ΝΕΑ ΤΟΥ ΑΝΤ1

13.30 ΞΕΝΗ ΤΑΙΝΙΑ «Σπασικλο-φύλακας»

15.40 COOK SMART BY COCA COLA (Ε)

15.50 ΗΜΕΡΑ ΘΕΤΙΚΗΣ ΕΝΕΡΓΕΙΑΣ AMITA MOTION 2012

16.50 Ο ΠΟΛΕΜΟΣ ΤΩΝ ΑΣΤΡΩΝ (Ε)

17.50 ΤΑ ΝΕΑ ΤΟΥ ΑΝΤ1 - ΔΕΛΤΙΟ ΣΤΗ ΝΟΗΜΑΤΙΚΗ ΓΛΩΣΣΑ

18.00 ΕΡΓΑΖΟΜΕΝΗ ΓΥΝΑΙΚΑ (Ε)

20.00 ANT1 NEWS

20.50 ΚΛΗΡΩΣΗ ΛΟΤΤΟ

21.00 ΘΕΑΤΡΙΚΟ ΕΡΓΟ

00.20 BROTHERS AND SISTERS

01.20 ΤΗΛΕΚΥΒΟΣ

03.20 ΞΕΝΗ ΤΑΙΝΙΑ «Η γκουβερνάντα»

05.00 ΤΗΛΕΜΑΡΚΕΤΙΝΓΚ - ΤΗΛΕΑΓΟΡΑ

05.30 BROTHERS AND SISTERS

ALPHA
Τηλ. 212.212.4000

06.00 ΤΟ ΑΓΙΑΖΙ ΤΟΥ ΕΡΩΤΑ (Ε)

08.00 ΑΝ Μ' ΑΓΑΠΑΣ (Ε)

09.00 ΑΛΛΗ ΦΑΤΣΑ, ΑΛΛΗ ΡΑΤΣΑ

10.00 ΜΕΣ ΣΤΗΝ ΚΑΛΗ ΧΑΡΑ

14.00 ΕΙΔΗΣΕΙΣ

14.15 ΞΕΝΗ ΤΑΙΝΙΑ «Μάρλεϊ, ένας μεγάλος μπελάς»

16.15 Ο ΒΑΣΙΛΙΑΣ ΤΟΥ ΚΟΥΙΝΣ Σειρά

16.55 ΔΕΛΤΙΟ ΕΙΔΗΣΕΩΝ ΣΤΗ ΝΟΗΜΑΤΙΚΗ ΓΛΩΣΣΑ

17.00 ΑΝΝΙΤΑ SOS

19.00 ΕΙΔΗΣΕΙΣ

20.00 30ΛΕΠΤΑ ΓΕΥΜΑΤΑ

21.00 ΞΕΝΗ ΤΑΙΝΙΑ «Μις με το ζόρι 2: κυκλοφορεί και οπλοφορεί»

23.15 ΞΕΝΗ ΤΑΙΝΙΑ «Μοντέλο για φόνο»

01.30 ΤΗΛΕΑΓΟΡΕΣ

03.45 ΞΕΝΗ ΤΑΙΝΙΑ «Το καταφύγιο»

05.30 ΕΙΚΟΝΕΣ (Ε)

MEGA
Τηλ. 210.6903.000 - 800.116.900

06.00 ΤΑ ΜΥΣΤΙΚΑ ΤΗΣ ΕΔΕΜ (Ε)

07.00 MEGA ΣΑΒΒΑΤΟΚΥΡΙΑΚΟ

10.00 ΜΕ ΔΥΟ ΜΑΜΑΔΕΣ (Ε)

11.00 FOOD AND THE CITY (Ε)

12.00 ΛΑΚΗΣ Ο ΓΛΥΚΟΥΛΗΣ (Ε)

13.20 MINUTE TO WIN IT (Ε)

14.00 ΕΙΔΗΣΕΙΣ

14.50 ΞΕΝΗ ΤΑΙΝΙΑ «Zathura»

16.45 ΜΑΤΙΕΣ ΣΤΑ ΓΕΓΟΝΟΤΑ

16.50 ΟΛΑ ΓΙΑ ΤΗΝ ΥΓΕΙΑ ΜΟΥ

18.00 ΣΑΒΒΑΤΟΓΕΝΝΗΜΕΝΕΣ (Ε)

19.00 ΕΙΣΑΙ ΤΟ ΤΑΙΡΙ ΜΟΥ (Ε)

20.00 ΚΕΝΤΡΙΚΟ ΔΕΛΤΙΟ ΕΙΔΗΣΕΩΝ

21.15 ΞΕΝΗ ΤΑΙΝΙΑ «Θα κλέψω τη νύφη»

23.30 ΕΙΔΗΣΕΙΣ

23.45 ΟΜΟΡΦΟΣ ΚΟΣΜΟΣ 2 (Ε)

00.45 MASTERCHEF (E)

01.45 ΞΕΝΗ ΤΑΙΝΙΑ «Ο βασιλιάς της μεταμφίεσης»

03.30 ΣΚΥΛΙΣΙΑ ΖΩΗ (Ε)

04.15 ΤΗΛΕΜΑΡΚΕΤΙΝΓΚ

05.00 ΜΙΑ ΣΤΙΓΜΗ, ΔΥΟ ΖΩΕΣ (Ε)

STAR
Τηλ. 211.189.10.00-20.00

06.00 ΣΙΓΑ ΤΟΝ ΠΟΛΥΕΛΑΙΟ (Ε)

06.45 STARLAND «Πόκεμον», «Xiaolin Showdown», «Mucha Lucha», «Πανδώρα και Πλάτωνας, τα φραουλόπουλα», «Πέπα, το γουρουνάκι», «Τομ και Τζέρι Kids», «Lazy town», «Jewelpet», «Pichi Pichi Pitch», «Οι πιγκουίνοι της Μαδαγασκάρης», «Μπομπ, ο σφουγγαράκης», «Ben 10: Ultimate Alien», «Beyblade», «Γούντι, ο τρυποκάρυδος»

13.00 ΕΙΔΗΣΕΙΣ

13.45 ΞΕΝΗ ΤΑΙΝΙΑ «LARA CROFT: Tomb Raider»

15.45 ΤΑ ΦΙΛΑΡΑΚΙΑ Σειρά

16.50 SMALLVILLE Νεανική σειρά

17.45 ΕΙΔΗΣΕΙΣ ΣΤΗ ΝΟΗΜΑΤΙΚΗ ΓΛΩΣΣΑ

17.50 GOSSIP GIRL Σειρά

19.45 ΕΙΔΗΣΕΙΣ

21.00 ΞΕΝΗ ΤΑΙΝΙΑ «Barbie: Σχολείο για πριγκίπισσες»

22.45 ΞΕΝΗ ΤΑΙΝΙΑ «Η βασίλισσα του χιονιού»

02.30 ΞΕΝΗ ΤΑΙΝΙΑ «Ενα τρελό ζιζάνιο»




Διαβάστε στο «Ρ»
Ο καιρός
Weather data from openweathermap.org