Σάββατο 2 Μάρτη 2013 - 1η έκδοση
ΡΙΖΟΣΠΑΣΤΗΣ
ΡΙΖΟΣΠΑΣΤΗΣ
Σελίδα 30
ΜΕΣΑ ΕΝΗΜΕΡΩΣΗΣ

«902»
Τηλ. 210.2592.902

08.10 ΠΑΙΔΙΚΟ ΠΡΟΓΡΑΜΜΑ «Καφέ ίντερνετ»

08.50 ΠΑΙΔΙΚΟ ΠΡΟΓΡΑΜΜΑ «Kido, το super φορτηγάκι»

10.05 ΝΤΟΚΙΜΑΝΤΕΡ ΣΤΟΝ «902» «Αιγαία γη»

10.50 ΓΕΥΣΕΙΣ ΠΑΡΑΔΟΣΗΣ Οταν το φαγητό δεν είναι μόνο μια συνταγή, αλλά κομμάτι των εθίμων, των συνηθειών και των λαϊκών παραδόσεων ενός τόπου, με την Ευδοκία Πατσιλινάκου: «Σκυριανή λαϊκή τέχνη - κεντήματα - πήλινα κ.λπ.»

12.00 ΔΕΝ ΑΝΘΙΣΑΝ ΜΑΤΑΙΩΣ «Κώστας Βάρναλης»

12.50 ΣΗΜΑΝΤΙΚΑ ΣΗΜΑΔΙΑ Ξένη σειρά

14.15 ΦΩΤΑΨΙΕΣ ΤΗΣ ΑΛΛΗΣ ΟΧΘΗΣ

15.35 ΠΑΙΔΙΚΟ ΠΡΟΓΡΑΜΜΑ «Το προξενιό της Αντιγόνης»

16.10 ΜΟΥΣΙΚΕΣ ΔΙΑΔΡΟΜΕΣ «Συναυλία - Βασίλης Κασούρας»

16.50 ΓΕΥΣΕΙΣ ΠΑΡΑΔΟΣΗΣ Οταν το φαγητό δεν είναι μόνο μια συνταγή, αλλά κομμάτι των εθίμων, των συνηθειών και των λαϊκών παραδόσεων ενός τόπου, με την Ευδοκία Πατσιλινάκου: «Ταξίδι γεύσεων»

17.30 ΤΑ ΖΙΖΑΝΙΑ Ξένη σειρά

18.15 ΜΕΡΕΣ ΑΝΤΙΣΤΑΣΗΣ Ξένη σειρά

20.00 ΚΕΝΤΡΙΚΟ ΔΕΛΤΙΟ ΕΙΔΗΣΕΩΝ

20.45 ΦΩΤΟΓΡΑΦΕΣ «Μαμίδης»

20.50 ΞΕΝΗ ΤΑΙΝΙΑ «Οι ορίζοντες»

22.20 Ο ΓΙΑΝΟΣΙΚ Ξένη σειρά

23.05 ΚΟΠΕΡΝΙΚΟΣ Ξένη σειρά

24.00 ΜΟΥΣΙΚΕΣ ΔΙΑΔΡΟΜΕΣ (Ε) «Συναυλία - Βασίλης Κασούρας»

01.05 ΜΕΡΕΣ ΑΝΤΙΣΤΑΣΗΣ Ξένη σειρά (Ε)

02.30 ΦΩΤΑΨΙΕΣ ΤΗΣ ΑΛΛΗΣ ΟΧΘΗΣ (Ε)

03.30 ΞΕΝΗ ΤΑΙΝΙΑ «Οι ορίζοντες» (Ε)

05.00 ΔΕΝ ΑΝΘΙΣΑΝ ΜΑΤΑΙΩΣ «Κώστας Βάρναλης» (Ε)

05.25 ΣΗΜΑΝΤΙΚΑ ΣΗΜΑΔΙΑ (Ε) Ξένη σειρά

06.22 Ο ΓΙΑΝΟΣΙΚ (Ε) Ξένη σειρά

07.05 ΠΑΙΔΙΚΟ ΠΡΟΓΡΑΜΜΑ (Ε) «Kido, το super φορτηγάκι»

ΕΤ-1
Τηλ. 210.7791.000

08.00 ΜΑΡΘΑ, ΤΟ ΣΚΥΛΑΚΙ ΠΟΥ ΜΙΛΑ

09.00 ΣΑΜΠΡΙΝΑ, Η ΜΙΚΡΗ ΜΑΓΙΣΣΑ

09.30 ΝΤΕΝΙΣ Ο ΤΡΟΜΕΡΟΣ

10.00 ΜΟΥΣΙΚΗ ΠΑΡΑΔΟΣΗ (Ε) «Μελί Μικράς Ασίας»

11.00 ΕΚΠΑΙΔΕΥΤΙΚΗ ΤΗΛΕΟΡΑΣΗ

12.00 ΕΥΡΩΠΑΪΚΟ ΠΡΩΤΑΘΛΗΜΑ ΚΛΕΙΣΤΟΥ ΣΤΙΒΟΥ Απευθείας μετάδοση από το Γκέτεμποργκ της Σουηδίας

15.50 ΧΕΙΜΕΡΙΝΟ ΠΑΝΕΛΛΗΝΙΟ ΠΡΩΤΑΘΛΗΜΑ ΚΟΛΥΜΒΗΣΗΣ Απευθείας μετάδοση

17.00 ΕΥΡΩΠΑΪΚΟ ΠΡΩΤΑΘΛΗΜΑ ΚΛΕΙΣΤΟΥ ΣΤΙΒΟΥ Απευθείας μετάδοση από το Γκέτεμποργκ της Σουηδίας

19.00 ΟΜΙΛΙΑ ΤΟΥ ΠΡΟΕΔΡΟΥ ΤΟΥ ΠΑΣΟΚ ΕΥΑΓΓ. ΒΕΝΙΖΕΛΟΥ

Το πρόγραμμα θα επανέλθει στην κανονική του ροή μετά το τέλος της ομιλίας

20.30 ΕΛΛΗΝΙΚΗ ΤΑΙΝΙΑ «Το προξενιό της Αννας»

22.00 ΞΕΝΗ ΤΑΙΝΙΑ «Ολική έκλειψη»

24.00 ΟΙ ΚΕΡΑΙΕΣ ΤΗΣ ΕΠΟΧΗΣ ΜΑΣ (Ε) «Ντάνιελ Μέντελσον»

01.00 ΞΕΝΗ ΤΑΙΝΙΑ «Στη φωλιά του λιονταριού»

  • Το πρόγραμμα συνεχίζεται με εκπομπές σε επανάληψη
ΝΕΤ
Τηλ. 210.6066.000

06.45 Η ΥΓΕΙΑ ΣΤΗΝ ΕΥΡΩΠΗ (Ε)

07.45 ΒΙΒΛΙΑ ΣΤΟ ΚΟΥΤΙ (Ε)

08.45 ΕΛΛΗΝΙΚΟ ΚΟΣΜΗΜΑ (Ε) «Σύγχρονο κόσμημα»

09.45 ΑΠΟ ΤΟΝ ΚΑΛΛΙΚΡΑΤΗ ΣΤΟΝ ΚΑΛΑΤΡΑΒΑ (Ε)

10.45 ΣΑΝ ΣΗΜΕΡΑ (Ε)

11.00 ΜΕΤΑ ΜΟΥΣΕΙΟ (Ε) «Νομισματικό μουσείο»

12.00 ΖΩΑ ΣΕ ΚΙΝΔΥΝΟ Ντοκιμαντέρ (Ε)

12.30 MEDITERRANEO

13.00 ΑΠΟ ΤΟΝ ΦΡΟΫΝΤ ΣΤΟ ΔΙΑΔΙΚΤΥΟ (Ε)

14.00 9+1 ΜΟΥΣΕΣ (Ε) «Πριγκίπισσες από το Κυκλαδικό και το Ινστιτούτο Θερβάντες»

15.00 ΣΥΝΑΝΤΗΣΕΙΣ (Ε)

16.00 ΞΕΝΗ ΤΑΙΝΙΑ «Οικογενειακά μπερδέματα»

18.00 103,7 ΕΛΛΗΝΕΣ ΔΗΜΙΟΥΡΓΟΙ (Ε) «Ορφέας Περίδης»

19.45 ΤΑΞΙΔΕΥΟΝΤΑΣ ΜΕ ΤΗ ΜΑΓΙΑ (Ε)

21.00 ΝΑΡΚΩΤΙΚΑ ΚΑΙ ΕΓΚΕΦΑΛΟΣ (Ε) «Παραισθησιογόνα και έκσταση»

22.00 ΣΤΗΝ ΥΓΕΙΑ ΜΑΣ (Ε)

01.15 ΣΤΑ ΑΚΡΑ (Ε)

  • Το πρόγραμμα συνεχίζεται με εκπομπές σε επανάληψη
ΕΤ-3
Τηλ. 2310.299.400

07.30 Η ΣΑΝΤΙ... ΦΥΣΙΚΑ

08.00 ΕΚΤΗ ΑΙΣΘΗΣΗ (Ε)

08.30 ΠΩΣ ΛΕΙΤΟΥΡΓΕΙ; (Ε)

09.00 BALKAN EXPRESS (Ε)

10.00 ΔΕΥΤΕΡΗ ΑΝΑΓΝΩΣΗ

12.00 ΑΞΙΟΝ ΕΣΤΙ

13.00 ΕΙΔΗΣΕΙΣ

13.30 ΕΞΥΠΝΗ ΖΩΗ

14.30 ΤΟΥ ΝΕΡΟΥ ΤΑ ΠΑΡΑΜΥΘΙΑ

15.30 ΔΙΑΣΠΟΡΑ

16.50 ΔΕΣ ΘΕΣΣ... Η ΘΕΣΣΑΛΟΝΙΚΗ ΟΠΩΣ ΕΙΝΑΙ

17.00 ΑΓΩΝΑΣ ΜΠΑΣΚΕΤ «Αρης - Απόλλων Πάτρας»

ΕΙΔΗΣΕΙΣ ΣΤΟ ΗΜΙΧΡΟΝΟ

19.00 ΑΓΩΝΑΣ ΜΠΑΣΚΕΤ «Περιστέρι - Ικαρος Καλ.»

21.00 ΤΑ ΤΡΑΓΟΥΔΙΑ ΤΗΣ ΟΘΟΝΗΣ (Ε)

22.00 ΕΙΔΗΣΕΙΣ

23.00 ΞΕΝΗ ΤΑΙΝΙΑ Αφιέρωμα: Η μαύρη κωμωδία «Μοντάνα»

01.00 ΞΕΝΗ ΤΑΙΝΙΑ «Off Ways - Berlin» Ταινία - ντοκιμαντέρ

03.30 Ο ΥΠΕΡΟΧΟΣ ΒΥΘΟΣ ΤΗΣ ΜΕΣΟΓΕΙΟΥ (Ε)

04.00 ΕΞΥΠΝΗ ΖΩΗ (Ε)

05.00 ΔΕΥΤΕΡΗ ΑΝΑΓΝΩΣΗ (Ε)

ΑΝΤ1
Τηλ. 210.6886.100

06.00 ΔΙΠΛΑΝΗ ΠΟΡΤΑ (Ε)

07.00 ΤΗΛΕΚΥΒΟΣ

09.00 ΤΟ ΠΙΟ ΓΛΥΚΟ ΜΟΥ ΨΕΜΑ (Ε)

09.45 ΦΙΛΑ ΤΟ ΒΑΤΡΑΧΟ ΣΟΥ (Ε)

10.45 WIPE OUT (Ε)

11.40 OREO COOKIENG (Ε)

11.50 ΥΓΕΙΑ ΠΑΝΩ ΑΠ' ΟΛΑ Ιατρική εκπομπή

12.50 SUPER GAME

13.00 ΤΑ ΝΕΑ ΤΟΥ ΑΝΤ1

13.30 SUPER GAME

13.40 ΞΕΝΗ ΤΑΙΝΙΑ «Δυο ατσίδες και το πονηρό ποντίκι»

15.45 ΛΙΤΣΑ.COM (Ε)

16.50 Ο ΠΟΛΕΜΟΣ ΤΩΝ ΑΣΤΡΩΝ (Ε)

17.50 ΤΑ ΝΕΑ ΤΟΥ ΑΝΤ1 - ΔΕΛΤΙΟ ΣΤΗ ΝΟΗΜΑΤΙΚΗ ΓΛΩΣΣΑ

18.00 ΕΡΓΑΖΟΜΕΝΗ ΓΥΝΑΙΚΑ (Ε)

20.00 ANT1 NEWS

21.00 ΞΕΝΗ ΤΑΙΝΙΑ «Επικίνδυνη αποστολή»

23.40 ΟΛΑ ΜΠΑΧΑΛΟ ΦΕΤΟΣ+

01.20 ΤΗΛΕΚΥΒΟΣ

03.20 ΞΕΝΗ ΤΑΙΝΙΑ «Μην πεις... λέξη»

05.50 ΤΗΛΕΜΑΡΚΕΤΙΝΓΚ

ALPHA
Τηλ. 212.212.4000

06.00 MACGYVER (Ε)

08.00 ΑΚΑΤΑ ΜΑΚΑΤΑ ΜΕ ΤΑ ΖΟΥΖΟΥΝΙΑ Παιδική εκπομπή

10.00 ΜΕΣ ΣΤΗΝ ΚΑΛΗ ΧΑΡΑ

14.00 ΕΙΔΗΣΕΙΣ

14.15 JAMIES' 30 MEALS

14.45 ΕΛΛΗΝΙΚΗ ΤΑΙΝΙΑ «Γοργόνες και μάγκες»

16.55 ΕΙΔΗΣΕΙΣ - ΔΕΛΤΙΟ ΣΤΗ ΝΟΗΜΑΤΙΚΗ ΓΛΩΣΣΑ

17.00 ΑΝΝΙΤΑ SOS

19.00 ΕΙΔΗΣΕΙΣ

20.00 ΤΙ ΘΑ ΦΑΜΕ ΣΗΜΕΡΑ ΜΑΜΑ; Εκπομπή μαγειρικής

21.00 ΑΛ ΤΣΑΝΤΙΡΙ ΝΙΟΥΖ (Ε)

23.00 ΞΕΝΗ ΤΑΙΝΙΑ «Ανάμεσα σε τρεις γυναίκες»

01.00 ΘΥΡΙΔΑ ΤΗΛΕΠΩΛΗΣΗΣ

03.30 JUDGING AMY Σειρά

04.20 CSI, NEW YORK Σειρά

05.00 ΘΥΡΙΔΑ ΤΗΛΕΠΩΛΗΣΗΣ

05.15 ΕΙΚΟΝΕΣ (Ε)

MEGA
Τηλ. 210.6903.000 - 800.116.900

06.00 ΤΑ ΜΥΣΤΙΚΑ ΤΗΣ ΕΔΕΜ (Ε)

07.00 MEGA ΣΑΒΒΑΤΟΚΥΡΙΑΚΟ Ενημερωτική εκπομπή

10.00 ΤΗΛΕΜΠΟΡΑ (Ε) Σειρά

11.00 ΓΛΥΚΕΣ ΑΛΧΗΜΕΙΕΣ (Ε)

12.00 MASTERCHEF (Ε)

13.10 ΕΜΕΙΣ ΚΙ ΕΜΕΙΣ (Ε)

14.00 ΕΙΔΗΣΕΙΣ

14.50 ΞΕΝΗ ΤΑΙΝΙΑ «Κατά λάθος μπαμπάς»

16.35 ΜΑΤΙΕΣ ΣΤΑ ΓΕΓΟΝΟΤΑ

16.40 ΟΛΑ ΓΙΑ ΤΗΝ ΥΓΕΙΑ ΜΟU

18.00 ΟΙ ΚΗΠΟΥΡΟΙ ΤΟΥ MEGA

18.50 Σ' ΑΓΑΠΩ - Μ' ΑΓΑΠΑΣ (Ε) Σειρά

20.00 ΚΕΝΤΡΙΚΟ ΔΕΛΤΙΟ ΕΙΔΗΣΕΩΝ

21.15 MASTERCHEF

22.30 ΞΕΝΗ ΤΑΙΝΙΑ «Το χαμόγελο της Μόνα Λίζα»

01.00 ΤΕΛΕΥΤΑΙΑ ΓΕΓΟΝΟΤΑ

01.15 ΞΕΝΗ ΤΑΙΝΙΑ «Καταραμένη κοιλάδα»

03.30 MY BOYS Ξένη σειρά

04.30 ΠΑΡΑΛΛΗΛΟΙ ΔΡΟΜΟΙ (Ε)

05.10 ΦΙΛΟΔΟΞΙΕΣ (Ε)

STAR
Τηλ. 211.189.10.00-20.00

06.00 STARLAND «Η σούπερ λεγεώνα», «Η λεγεώνα των υπερηρώων», «Mucha Lucha», «Baby Looney Tunes», «Polly Pocket», «Τόμας, το τρενάκι», «Πέπα, το γουρουνάκι», «Τομ και Τζέρι Kids», «Lazy town», «Pichi Pichi Pitch», «Μπομπ, ο σφουγγαράκης», «Thundercats», «Beyblade Metal Fury», «Οι περιπέτειες του Μαξ»

12.00 FLORICIENTA Σειρά

13.00 ΕΙΔΗΣΕΙΣ

13.45 ΞΕΝΗ ΤΑΙΝΙΑ «Superhero movie»

15.30 ΤΑ ΦΙΛΑΡΑΚΙΑ Σειρά

16.50 JOEY Κωμωδία

17.45 ΕΙΔΗΣΕΙΣ - ΔΕΛΤΙΟ ΣΤΗ ΝΟΗΜΑΤΙΚΗ ΓΛΩΣΣΑ

18.00 GOSSIP GIRL Σειρά

18.50 TWO AND A HALF MAN Κωμική σειρά

19.45 ΕΙΔΗΣΕΙΣ

21.00 ΞΕΝΗ ΤΑΙΝΙΑ «Τριχωτή επίθεση» Α' τηλεοπτική προβολή

22.45 ΞΕΝΗ ΤΑΙΝΙΑ «Οπως στον Παράδεισο»

00.45 ΞΕΝΗ ΤΑΙΝΙΑ «Lip Service»

02.45 ΞΕΝΗ ΤΑΙΝΙΑ «Εκδικητής»




Διαβάστε στο «Ρ»

Ο καιρός
Weather data from openweathermap.org