Σάββατο 19 Φλεβάρη 2011
ΡΙΖΟΣΠΑΣΤΗΣ
ΡΙΖΟΣΠΑΣΤΗΣ
Σελίδα 30
ΜΕΣΑ ΕΝΗΜΕΡΩΣΗΣ

ΣΑΒΒΑΤΟ
«902»
Τηλ. 210.2592.902 - 210.2592.802

07.00 ΠΑΙΔΙΚΟ ΠΡΟΓΡΑΜΜΑ «Ο Καραγκιόζης και το τζίνι της συμφοράς»

07.55 ΠΑΙΔΙΚΟ ΠΡΟΓΡΑΜΜΑ Οι περιπέτειες του Μπάτσονς και του Ράστυ: «Η περιπετειομηχανή»

09.00 Η ΑΓΟΡΑ ΣΤΗΝ ΤΗΛΕΟΡΑΣΗ

15.00 ΕΙΔΗΣΕΙΣ

15.20 ΑΤΙΘΑΣΗ ΜΑΪΚΑ Ξένη σειρά (9ο)

16.00 Η ΑΓΟΡΑ ΣΤΗΝ ΤΗΛΕΟΡΑΣΗ

17.30 2η ΜΑΤΙΑ Ανασκόπηση των σημαντικότερων γεγονότων της βδομάδας

18.30 ΦΩΤΑΨΙΕΣ ΤΗΣ ΑΛΛΗΣ ΟΧΘΗΣ Ενα ταξίδι στο πολύμορφο και πολύτροπο ανθρώπινο τοπίο της παραδοσιακής μουσικής και της λαϊκής παράδοσης, με συνταξιδιώτη τον Αλέξανδρο Λαμπρίδη

19.30 ΣΤΑ ΕΔΡΑΝΑ ΤΗΣ ΒΟΥΛΗΣ Τα σημαντικότερα της κοινοβουλευτικής δραστηριότητας, με τον Κώστα Ψωμιάδη

20.30 ΚΕΝΤΡΙΚΟ ΔΕΛΤΙΟ ΕΙΔΗΣΕΩΝ

21.20 ΚΡΑΤΙΚΑ ΣΥΝΟΡΑ (3ο) Ξένη σειρά

22.30 ΜΟΥΣΙΚΕΣ ΔΙΑΔΡΟΜΕΣ Στη μουσική σκηνή «ΣΥΡΜΟΣ»

23.00 ΕΙΔΗΣΕΙΣ

23.15 ΜΟΥΣΙΚΟ ΔΙΑΛΕΙΜΜΑ

ΕΤ-1
Τηλ. 210.7791.000

08.00 ΕΚΠΑΙΔΕΥΤΙΚΗ ΤΗΛΕΟΡΑΣΗ

10.00 ΑΡΧΑΙΑ ΗΠΕΙΡΟΣ (Ε) «Κλασική περίοδος»

11.00 ΟΜΙΛΙΑ ΤΟΥ ΠΡΟΕΔΡΟΥ ΤΗΣ ΝΔ, ΑΝΤ. ΣΑΜΑΡΑ ΣΤΗ ΣΥΝΕΔΡΙΑΣΗ ΤΗΣ ΠΟΛΙΤΙΚΗΣ ΕΠΙΤΡΟΠΗΣ ΤΟΥ ΚΟΜΜΑΤΟΣ

12.00 ΠΑΡΑΔΟΣΙΑΚΑ ΕΠΑΓΓΕΛΜΑΤΑ ΠΟΥ ΧΑΝΟΝΤΑΙ (Ε)

12.30 ΚΟΙΝΟΒΟΥΛΙΟ ΑΙΧΜΗΣ

13.30 MEDITERRANEO

14.00 ΣΑΝ ΣΗΜΕΡΑ ΤΟΝ 20ό ΑΙΩΝΑ (Ε)

14.15 ΦΩΤΟΣΦΑΙΡΑ «Οι έφηβοι της Αρχαίας Ολυμπίας δημιουργούν»

14.45 ΑΥΤΟΙ ΠΟΥ ΠΗΡΑΝ ΤΑ ΒΟΥΝΑ

15.45 ΑΠΟ ΠΟΥ ΚΡΑΤΑΕΙ Η ΣΚΟΥΦΙΑ ΜΑΣ «Ανταμώματα»

16.45 PRE GAME

17.00 ΜΠΑΣΚΕΤ ΠΡΩΤΑΘΛΗΜΑ Α1 ΑΝΔΡΩΝ «Ηλυσιακός - ΑΕΚ»

19.00 ΠΑΝΕΛΛΗΝΙΟ ΠΡΩΤΑΘΛΗΜΑ ΚΛΕΙΣΤΟΥ ΣΤΙΒΟΥ - Απευθείας μετάδοση

21.00 Η ΞΕΝΗ ΤΑΙΝΙΑ ΤΟΥ ΣΑΒΒΑΤΟΥ «Hotel Rwanda»

23.30 ΕΛΛΗΝΙΚΟΣ ΚΙΝΗΜΑΤΟΓΡΑΦΟΣ «Τα χρόνια της θύελλας»

  • Το πρόγραμμα συνεχίζεται με εκπομπές σε επανάληψη
ΝΕΤ
Τηλ. 210.6066.000

07.00 ΣΑΒΒΑΤΟΚΥΡΙΑΚΟ ΣΤΗ ΝΕΤ

DISNEY FESTIVAL

10.00 WEEKENDERS

11.00 ΠΕΠΕΡ ΑΝ

12.00 ΕΙΔΗΣΕΙΣ - ΑΘΛΗΤΙΚΑ - ΚΑΙΡΟΣ

12.30 Ο ΘΑΥΜΑΣΤΟΣ ΚΟΣΜΟΣ ΤΟΥ DISNEY «Ποκαχόντας»

14.00 Η ΜΗΧΑΝΗ ΤΟΥ ΧΡΟΝΟΥ (Ε)

15.00 ΕΙΔΗΣΕΙΣ

16.00 27 ΤΗΣ ΕΥΡΩΠΗΣ

17.00 ΑΝΤΑΠΟΚΡΙΤΕΣ (Ε) «Φάκελος Ρομά»

18.00 ΕΙΔΗΣΕΙΣ

18.30 PRE GAME

19.30 SUPER LEAGUE - ΠΡΩΤΑΘΛΗΜΑ ΠΟΔΟΣΦΑΙΡΟΥ «Ολυμπιακός - Παναθηναϊκός»

21.30 ΕΙΔΗΣΕΙΣ

22.00 ΣΤΗΝ ΥΓΕΙΑ ΜΑΣ Στην αποψινή εκπομπή θα δούμε μια μουσική περιήγηση στο χώρο του ρεμπέτικου

Στις 24.00 πεντάλεπτο Δελτίο Ειδήσεων

  • Το πρόγραμμα συνεχίζεται με εκπομπές σε επανάληψη
ΕΤ-3

Τηλ. 2310.299.400

07.00 Ο ΘΑΥΜΑΣΤΟΣ ΚΟΣΜΟΣ ΤΟΥ ΩΚΕΑΝΟΥ «Δράκοι»

07.30 Ο ΘΑΥΜΑΣΤΟΣ ΚΟΣΜΟΣ ΤΗΣ ΦΥΣΗΣ «Ψάχνοντας το μεγάλο ρακούν της πόλης - Ρακούν, Ιαπωνία»

08.00 ΠΛΑΝΗΤΗΣ ΓΗ - ΕΠΕΙΓΟΝ

09.00 ΤΟ ΨΑΡΕΜΑ «Μεγάλες ψαριές στα ναυάγια»

10.00 ΔΕΥΤΕΡΗ ΑΝΑΓΝΩΣΗ

12.00 ΑΞΙΟΝ ΕΣΤΙ

13.00 ΕΙΔΗΣΕΙΣ

13.30 ΔΙΑΣΠΟΡΑ

15.00 ΑΓΩΝΑΣ ΠΟΔΟΣΦΑΙΡΟΥ FOOTBALL LEAGUE «Βέροια - Πιερικός»

17.00 ΕΛΛΗΝΙΚΗ ΤΑΙΝΙΑ «Μπαρμπα-Γιάννης κανατάς»

18.30 Ο ΗΛΙΘΙΟΣ Ξένη σειρά

20.00 ΖΩΑ ΣΑΝ ΕΜΑΣ «Κουλτούρα των ζώων»

21.00 ΟΝΕΙΡΟΥ ΕΛΛΑΣ

22.00 ΕΙΔΗΣΕΙΣ

23.00 ΧΡΥΣΗ ΟΘΟΝΗ - Το αφιέρωμα της χρυσής οθόνης της ΕΡΤ-3 «Αντίο Λένιν»

01.30 Η ΒΙΒΛΙΟΘΗΚΗ ΤΗΣ ΑΛΕΞΑΝΔΡΕΙΑΣ

02.30 ΚΑΤΩ ΑΠΟ ΦΩΤΑ ΚΟΚΚΙΝΑ: Η «Βάρδια»

04.00 Ο ΧΟΡΟΣ ΤΩΝ ΠΡΩΤΑΘΛΗΤΩΝ Ντοκιμαντέρ

05.00 ΔΕΥΤΕΡΗ ΑΝΑΓΝΩΣΗ (Ε)

ΑΝΤ1
Τηλ. 210.6886.100

06.00 ΤΟ ΠΙΟ ΓΛΥΚΟ ΜΟΥ ΨΕΜΑ (E)

07.00 ΕΚΕΙΝΕΣ ΚΙ ΕΓΩ (Ε)

08.00 ΘΑ ΒΡΕΙΣ ΤΟ ΔΑΣΚΑΛΟ ΣΟΥ (Ε)

09.00 ΛΟΛΑ (Ε)

10.00 40 ΚΥΜΑΤΑ (Ε)

11.00 ΦΙΛΑ ΤΟ ΒΑΤΡΑΧΟ ΣΟΥ (Ε)

12.00 Ο ΠΟΛΕΜΟΣ ΤΩΝ ΑΣΤΡΩΝ (Ε)

13.00 ΤΑ ΝΕΑ ΤΟΥ ΑΝΤ1

13.30 ΞΕΝΗ ΤΑΙΝΙΑ «Οι ιππότες του Μπρονξ»

15.20 MADWALK VODAFONE (Ε)

17.10 ΟΝΕΙΡΟΠΑΓΙΔΑ (Ε)

18.10 ΤΑ ΝΕΑ ΤΟΥ ΑΝΤ1 - ΔΕΛΤΙΟ ΣΤΗ ΝΟΗΜΑΤΙΚΗ ΓΛΩΣΣΑ

18.20 ΕΛΛΗΝΙΚΗ ΤΑΙΝΙΑ «Μακρυκωσταίοι και Κοντογιώργηδες»

20.00 ANT1 NEWS

20.50 ΚΛΗΡΩΣΗ ΛΟΤΤΟ

21.00 ΞΕΝΗ ΤΑΙΝΙΑ «Πάνω απ' όλα ο έρωτας»

23.10 ΟΛΑ 11+

01.10 ANT1 NEWS

01.20 ΞΕΝΗ ΤΑΙΝΙΑ «Ο τίγρης και το χιόνι»

03.30 ΚΑΡΜΑ (Ε)

04.30 ΤΗΛΕΜΑΡΚΕΤΙΝΓΚ

05.00 MOBILE FUN

05.20 ΤΑ ΦΙΛΑΡΑΚΙΑ (Ε)

ALPHA
Τηλ. 212.212.4000

06.00 ΜΟΥ ΤΟ ΚΡΑΤΑΣ ΜΑΝΙΑΤΙΚΟ (Ε)

07.00 ΑΝ Μ' ΑΓΑΠΑΣ (Ε)

08.00 ΘΑ ΣΕ ΔΩ ΣΤΟ ΠΛΟΙΟ (Ε)

09.00 ΕΝΤΙΜΟΤΑΤΟΙ... ΚΕΡΑΤΑΔΕΣ (Ε)

10.00 ΜΕΣ ΣΤΗΝ ΚΑΛΗ ΧΑΡΑ

14.00 ΕΙΔΗΣΕΙΣ

14.15 HOW CLEAN IS YOUSE?

15.30 ΣΠΙΤΙ ΑΠ' ΤΗΝ ΑΡΧΗ (Ε)

16.30 ΓΙΑ ΛΟΓΑΡΙΑΣΜΟ ΣΑΣ (Ε)

17.25 ΔΕΛΤΙΟ ΕΙΔΗΣΕΩΝ ΣΤΗ ΝΟΗΜΑΤΙΚΗ ΓΛΩΣΣΑ

17.30 ΞΕΝΗ ΤΑΙΝΙΑ «Βάλιαντ, το γενναίο περιστέρι»

19.00 ΕΙΔΗΣΕΙΣ

20.30 ΕΦΙΑΛΤΗΣ ΣΤΗΝ ΚΟΥΖΙΝΑ (Ε)

21.30 GREEC IDOL - Πρεμιέρα

23.00 ΕΛΛΗΝΙΚΗ ΤΑΙΝΙΑ «Μια Ελληνίδα στο χαρέμι»

01.15 ΞΕΝΗ ΤΑΙΝΙΑ «Οι άγγελοι του σκότους»

02.45 ΕΙΚΟΝΕΣ (Ε)

04.00 ΞΕΝΗ ΤΑΙΝΙΑ «Οι άγγελοι του σκότους»

05.30 ΤΗΛΕΑΓΟΡΕΣ

MEGA
Τηλ. 210.6903.000 - 800.116.900

06.00 ΒΕΡΑ ΣΤΟ ΔΕΞΙ (Ε)

07.00 MEGA ΣΑΒΒΑΤΟΚΥΡΙΑΚΟ

10.00 ΜΟΜΜΥ - ΤΟ ΠΑΙΔΙ ΜΟΥ ΚΙ ΕΓΩ

10.20 ΡΑΤΤΥ, Η ΠΙΟ ΟΜΟΡΦΗ ΙΣΤΟΡΙΑ (Ε)

12.50 MEGA STAR

14.00 ΕΙΔΗΣΕΙΣ

14.50 Η ΓΕΝΙΑ ΤΩΝ 592 ΕΥΡΩ (Ε)

16.00 ΟΛΑ ΓΙΑ ΤΗΝ ΥΓΕΙΑ MOU

17.10 ΜΑΤΙΕΣ ΣΤΑ ΓΕΓΟΝΟΤΑ

17.15 FIFTY - FIFTY

18.00 ΟΙ ΚΗΠΟΥΡΟΙ ΤΟΥ MEGA

19.00 ΓΛΥΚΕΣ ΑΛΧΗΜΕΙΕΣ

20.00 ΚΕΝΤΡΙΚΟ ΔΕΛΤΙΟ ΕΙΔΗΣΕΩΝ

21.00 MONEY DROP Τηλεπαιχνίδι

22.15 ΞΕΝΗ ΤΑΙΝΙΑ «Τα κακά παιδιά»

00.30 ΤΕΛΕΥΤΑΙΑ ΓΕΓΟΝΟΤΑ

00.45 Η ΕΚΔΙΚΗΣΗ ΤΗΣ ΞΑΝΘΙΑΣ (Ε)

02.00 ΠΡΟΔΟΣΙΑ (Ε)

03.00 ΕΝΟΧΗ ΑΓΑΠΗ (Ε)

04.00 ΤΗΛΕΜΑΡΚΕΤΙΝΓΚ

04.30 ΦΙΛΟΔΟΞΙΕΣ (Ε)

STAR
Τηλ. 211.189.10.00-20.00

06.15 ΟΙ ΜΑΓΙΣΣΕΣ Δραματική σειρά

07.00 ΠΑΙΔΙΚΟ ΠΡΟΓΡΑΜΜΑ «YU-GI-OH», «Urban Vermin», «Σούπερ Looney Tunes», «Πανδώρα και Πλάτωνας, τα φραουλόπουλα», «Ντόρα, η μικρή εξερευνήτρια», «Angel's friends», «Lazy town», «Οι περιπέτειες του MAX», «Power Rangers: operation overdrive», «World of quest», «Μπομπ ο σφουγγαράκης», «Xiaolin showdown», «Σκούμπι Ντου»

13.00 ΕΙΔΗΣΕΙΣ

13.45 ΞΕΝΗ ΤΑΙΝΙΑ «Ο δρόμος της επιτυχίας» Α' προβολή

15.30 ΤΑ ΦΙΛΑΡΑΚΙΑ

16.50 GOSSIP GIRL

17.45 ΕΙΔΗΣΕΙΣ ΣΤΗ ΝΟΗΜΑΤΙΚΗ ΓΛΩΣΣΑ

17.50 ΦΙΛΟΙ ΓΙΑ ΠΑΝΤΑ

18.50 ΙΑΤΡΙΚΕΣ ΥΠΟΘΕΣΕΙΣ

19.45 ΕΙΔΗΣΕΙΣ

21.00 ΞΕΝΗ ΤΑΙΝΙΑ «Superhero Movie»

22.40 ΞΕΝΗ ΤΑΙΝΙΑ «Constantine»

01.15 ΞΕΝΗ ΤΑΙΝΙΑ «Σκοτεινός κόσμος»

03.00 ΞΕΝΗ ΤΑΙΝΙΑ «Η κυριαρχία του κακού»




Διαβάστε στο «Ρ»
Ο καιρός
Weather data from openweathermap.org