Πέμπτη 17 Μάρτη 2011
ΡΙΖΟΣΠΑΣΤΗΣ
ΡΙΖΟΣΠΑΣΤΗΣ
Σελίδα 38
ΜΕΣΑ ΕΝΗΜΕΡΩΣΗΣ

ΠΕΜΠΤΗ
«902»
Τηλ. 210.2592.902 - 210.2592.802

07.00 ΠΑΙΔΙΚΟ ΠΡΟΓΡΑΜΜΑ Πολωνικά κινούμενα σχέδια

07.30 ΤΟ ΝΤΟΚΙΜΑΝΤΕΡ ΣΤΟΝ «902» Οδοιπορικό στα Κύθηρα

07.50 ΠΑΙΔΙΚΟ ΠΡΟΓΡΑΜΜΑ «Οι περιπέτειες του Μπάτσονς και του Ράστι»

08.35 ΤΟ ΒΗΜΑ ΤΟΥ ΚΑΡΑΓΚΙΟΖΗ «7 γαμπροί και μια νύφη»

10.00 Η ΑΓΟΡΑ ΣΤΗΝ ΤΗΛΕΟΡΑΣΗ

15.00 ΚΙΝΗΜΑΤΟΓΡΑΦΙΚΗ ΤΑΙΝΙΑ «Γιάκομπ ο ψεύτης»

16.40 ΜΟΥΣΙΚΕΣ ΔΙΑΔΡΟΜΕΣ Συναυλία Ιωσήφ Λεμονή

17.05 ΠΑΙΔΙΚΟ ΠΡΟΓΡΑΜΜΑ Πολωνικά κινούμενα σχέδια

17.30 Η ΣΠΕΙΡΑ ΤΟΥ ΚΟΚΚΙΝΟΜΑΛΗ Ξένη σειρά (5ο)

18.05 ΤΟ ΝΤΟΚΙΜΑΝΤΕΡ ΣΤΟΝ «902» «Καπιταλιστική κρίση»

18.45 Η ΕΛΛΑΔΑ ΚΑΙ Ο ΚΟΣΜΟΣ

20.00 ΚΙΝΗΜΑΤΟΓΡΑΦΙΚΗ ΤΑΙΝΙΑ Θα μεταδοθεί η γερμανική ταινία «Αλύγιστος στη φωτιά»

21.15 ΜΟΥΣΙΚΕΣ ΔΙΑΔΡΟΜΕΣ Με τους «ΕΝ ΧΟΡΔΑΙΣ» - MISIRLI AHMET

21.50 ΣΤΑ ΜΟΝΟΠΑΤΙΑ ΤΟΥ ΠΟΛΙΤΙΣΜΟΥ «Τα παιδιά στην εξουσία» του ROZE VITRAK ΒΙΚΤΩΡ

23.15 ΜΟΥΣΙΚΟ ΔΙΑΛΕΙΜΜΑ

ΕΤ-1
Τηλ. 210.7761.000

06.00 Η ΑΛΛΗ ΕΛΛΑΔΑ - ΣΦΑΚΙΑΝΑ ΣΠΙΤΙΑ (Ε)

06.30 ΑΠΟ ΠΕΤΡΑ ΚΑΙ ΧΡΟΝΟ: ΜΟΛΥΒΟΣ ΜΥΤΙΛΗΝΗΣ (Ε)

07.00 ΕΠΟΧΕΣ ΚΑΙ ΣΥΓΓΡΑΦΕΙΣ: ΜΑΡΙΟΣ ΧΑΚΚΑΣ (Ε)

08.00 ΣΤΡΑΤΗΣ ΤΣΙΡΚΑΣ, Η ΖΩΗ ΤΟΥ ΚΑΙ ΤΟ ΕΡΓΟ ΤΟΥ (Ε)

09.00 ΕΛΛΗΝΙΚΟΙ ΠΑΡΑΔΟΣΙΑΚΟΙ ΟΙΚΙΣΜΟΙ: ΠΑΤΜΟΣ (Ε)

09.30 ΕΛΛΗΝΙΚΗ ΤΑΙΝΙΑ «Τζο ο τρομερός»

11.00 Ο ΕΡΩΤΑΣ ΤΩΝ ΠΡΩΤΩΝ ΠΛΑΝΩΝ (Ε) «Κώστας Καραγιάννης»

11.50 2ός ΑΙΩΝΑΣ ΕΠΙΛΟΓΕΣ: «Λάμπρος Κωνσταντάρας»

12.20 Η ΚΑΤΣΑΡΟΛΑ, ΤΟ ΓΕΥΜΑ ΚΙ Ο ΟΥΡΑΝΙΣΚΟΣ

12.50 ΤΡΟΦΕΣ ΤΟΥ ΚΟΣΜΟΥ (Ε) «Πάστα μάνια»

13.45 ΓΕΝΝΗΜΕΝΗ ΚΑΤΩ ΑΠΟ ΤΑ ΠΟΛΙΚΑ ΑΣΤΡΑ (Ε)

14.40 ΘΕΑΤΡΟ ΓΙΑ ΠΑΙΔΙΑ (Ε) «Τα ταξίδια του τυχερού Πέτρου»

16.30 ΑΥΤΟΙ ΠΟΥ ΠΗΡΑΝ ΤΑ ΒΟΥΝΑ (Ε)

17.15 ΞΕΝΗ ΤΑΙΝΙΑ «High school Musical 2»

19.00 ΣΥΝΑΝΤΗΣΑ ΚΑΙ ΕΥΤΥΧΙΣΜΕΝΟΥΣ ΜΑΣΤΟΡΟΥΣ (Ε) «Ξυλογλύπτης: Δημήτρης Χρηστίδης»

19.45 EUROPEAN ROOTS (Ε) «Η Δόμνα Σαμίου και τα εγγόνια της»

20.45 ΕΛΛΗΝΙΚΗ ΤΑΙΝΙΑ «Ο Μιχαλιός του 14ου Συντάγματος»

22.10 13ο ΦΕΣΤΙΒΑΛ ΝΤΟΚΙΜΑΝΤΕΡ ΘΕΣΣΑΛΟΝΙΚΗΣ Εκπομπή

22.20 Ο ΣΕΦΕΡΗΣ ΣΤΗ ΧΩΡΑ ΤΗΣ ΕΚΛΕΙΨΗΣ Ντοκιμαντέρ

23.50 ΞΕΝΗ ΤΑΙΝΙΑ «Κάλλας για πάντα»

  • Το πρόγραμμα συνεχίζεται με εκπομπές σε επανάληψη
ΝΕΤ
Τηλ. 210.6066.000

06.00 ΕΝΑ ΤΣΙΓΑΡΟ ΔΡΟΜΟΣ

06.55 Ο ΜΥΘΟΣ ΤΩΝ ΒΙΟΚΑΥΣΙΜΩΝ

07.40 WEEKENDERS (Ε)

08.45 Ο ΛΟΪΝΤ ΣΤΟ ΔΙΑΣΤΗΜΑ (Ε)

09.50 ΠΕΠΕΡ ΑΝ

11.00 ΠΥΡΓΟΣ ΠΑΡΘΕΝΩΝ Ντοκιμαντέρ

11.55 ΕΛΛΗΝΙΚΗ ΤΑΙΝΙΑ «Νυμφίος ανύμφευτος»

13.10 Ο ΜΟΝΑΧΙΚΟΣ ΠΛΑΝΗΤΗΣ «Λονδίνο»

14.00 ΞΕΝΗ ΤΑΙΝΙΑ «Τζέιν Εϊρ»

15.50 ΤΑ ΜΥΣΤΙΚΑ ΤΩΝ ΦΥΤΩΝ

16.45 ΕΛΛΗΝΙΚΗ ΤΑΙΝΙΑ «Ο γαμπρός μου ο δικηγόρος»

18.35 EVA JOLY, ΔΙΚΑΙΟΣΥΝΗ ΣΕ ΠΕΙΣΜΑ ΟΛΩΝ Ντοκιμαντέρ

19.25 ΜΕΤΑ ΤΟ ΜΙΣΟΣ Ντοκιμαντέρ

21.25 ΞΕΝΗ ΤΑΙΝΙΑ «Στα ίχνη του χαμένου θησαυρού: Το βιβλίο με τα μυστικά»

23.25 ΓΙΑΝΝΗΣ ΜΟΡΑΛΗΣ Ντοκιμαντέρ

00.45 ΙΖΑΜΠΕΛΑ ΡΟΣΕΛΙΝΙ Ντοκιμαντέρ

  • Το πρόγραμμα συνεχίζεται με εκπομπές σε επανάληψη
ΕΤ-3
Τηλ. 2310.299.400 08.00

06.00 ΣΦΑΙΡΙΚΗ ΑΠΟΨΗ - ΟΙ ΝΕΟΙ ΠΕΡΙΒΑΛΛΟΝΤΟΛΟΓΟΙ

07.00 ΕΡΓΑΖΟΜΕΝΑ ΖΩΑ «Εβδομάδα μόδας κατοικίδιων»

07.20 ΤΑ ΜΥΣΤΙΚΑ ΤΩΝ ΤΥΡΙΩΝ «Η επανάσταση των αμερικανικών τυριών»

07.45 ΚΟΣΜΗΜΑΤΑ ΤΟΥ ΒΥΘΟΥ

08.15 ΙΕΡΟΙ ΠΙΘΗΚΟΙ «Μια νέα αρχή»

08.30 ΘΗΣΑΥΡΟΙ ΤΟΥ ΚΟΣΜΟΥ - ΑΝΘΡΩΠΙΝΗ ΚΛΗΡΟΝΟΜΙΑ «Μνημεία της αιωνιότητας»

09.30 ΟΙ ΚΟΡΕΣ ΤΟΥ ΜΑΚ ΛΕΟΝΤ

10.15 Ο ΠΥΡΓΟΣ ΤΗΣ ΒΑΒΕΛ «Επιβιώνοντας στο τέλος του κόσμου»

11.00 Ο ΥΠΕΡΟΧΟΣ ΒΥΘΟΣ ΤΗΣ ΜΕΣΟΓΕΙΟΥ

11.30 ΘΗΣΑΥΡΟΙ ΤΟΥ ΚΟΣΜΟΥ - ΑΝΘΡΩΠΙΝΗ ΚΛΗΡΟΝΟΜΙΑ

11.15 ΣΥΝΤΑΓΕΣ ΜΕ ΠΕΝΤΕ ΥΛΙΚΑ «Στα κάρβουνα χωρίς ψησταριά»

11.30 Η ΕΛΛΗΝΙΚΗ ΜΟΥ ΚΟΥΖΙΝΑ «Κέρκυρα»

12.00 BURT WOLF: ΟΤΙ ΤΡΩΜΕ «Πόσο γλυλιά είναι: η ιστορία της ζάχαρης»

12.30 ΤΣΙΓΓΑΝΟΙ

13.30 ΕΛΛΗΝΙΚΗ ΤΑΙΝΙΑ «Το γέλιο βγήκε από τον Παράδεισο»

15.00 ΤΟΛΜΗ ΚΑΙ ΓΟΗΤΕΙΑ

15.40 ΕΝΤΟΜΟΣΚΟΠΙΟ

15.50 Ο ΠΑΠΠΟΥΣ ΣΤΗΝ ΤΣΕΠΗ ΜΟΥ

16.10 ΜΙΚΡΟΙ ΑΝΘΡΩΠΟΙ

16.15 Η ΣΑΝΤΙ... ΦΥΣΙΚΑ

16.35 ΜΑΓΙΚΟΣ ΚΟΣΜΟΣ

16.50 Ο ΥΠΕΡΟΧΟΣ ΒΥΘΟΣ ΤΗΣ ΜΕΣΟΓΕΙΟΥ «Μεσογειακά μυστικά»

17.15 Η ΧΑΡΑ ΤΗΣ ΖΩΓΡΑΦΙΚΗΣ

17.30 ΕΡΕΥΝΗΤΕΣ ΤΩΝ ΤΡΟΦΩΝ «Βρώμικα Bar Snacks»

18.00 ΣΟΛΑ - Η ΤΡΟΠΙΚΗ ΖΟΥΓΚΛΑ ΤΗΣ ΙΝΔΙΑΣ

18.30 ΤΕΛΕΥΤΑΙΟΣ ΤΑΞΙΔΙΩΤΗΣ

19.30 ΟΙ ΤΕΛΕΥΤΑΙΟΙ ΕΛΕΥΘΕΡΟΙ ΑΝΘΡΩΠΟΙ «Γη χωρίς κυριότητα»

20.30 ΟΤΑΝ Η ΦΥΣΗ ΕΚΔΙΚΕΙΤΑΙ «Σεισμοί»

21.30 ΟΙ ΕΠΤΑ ΕΠΟΧΕΣ ΤΗΣ ΕΓΚΥΜΟΣΥΝΗΣ

22.30 ΕΛΛΗΝΙΚΗ ΤΑΙΝΙΑ «Ανθρωπος για όλες τις δουλειές»

00.30 ΜΟΧΑΜΕΝΤ ΑΛΙ - ΜΑΧΗΤΙΚΟ ΠΝΕΥΜΑ

01.30 ΑΡΠΑΚΤΙΚΑ «Ανακόντα, το γιγαντιαίο φίδι του Αμαζονίου»

02.30 ΑΠΟΣΤΟΛΗ ΣΤΗΝ ΑΡΚΤΙΚΗ «Το κλίμα στα όρια»

03.30 ΤΟΛΜΗ ΚΑΙ ΓΟΗΤΕΙΑ (Ε)

04.30 ΣΦΑΙΡΙΚΗ ΑΠΟΨΗ - ΟΙ ΝΕΟΙ ΠΕΡΙΒΑΛΛΟΝΤΟΛΟΓΟΙ (Ε)

05.30 Η ΜΟΥΣΙΚΗ ΕΙΝΑΙ ΜΙΑ

06.30 ΤΕΛΕΥΤΑΙΟΣ ΤΑΞΙΔΙΩΤΗΣ (Ε)

ΑΝΤ1
Τηλ. 210.6886.100

06.00 ΙΔΙΑΙΤΕΡΑ ΓΙΑ ΚΛΑΜΑΤΑ (Ε)

07.00 ΕΡΓΑΖΟΜΕΝΗ ΓΥΝΑΙΚΑ (Ε)

08.50 ΜΕ ΤΟ ΔΕΞΙ (Ε)

09.50 ΜΗΝ ΤΟ ΠΕΙΣ ΣΤΗ ΝΥΦΗ (Ε)

10.50 THE REAL HOUSEWIVES OF ATHENS (Ε)

11.50 ΠΛΑΚΑ ΚΑΝΕΙΣ

12.50 ΜΕ ΑΓΑΠΗ

13.00 ΑΚΡΩΣ ΟΙΚΟΓΕΝΕΙΑΚΟΝ (Ε)

14.00 ΚΩΝΣΤΑΝΤΙΝΟΥ ΚΑΙ ΕΛΕΝΗΣ (Ε)

15.00 ΤΟ ΚΑΦΕ ΤΗΣ ΧΑΡΑΣ (Ε)

17.00 ΑΣΗΜΕΝΙΑ ΦΕΓΓΑΡΙΑ

19.00 WIPE OUT

20.00 EUROPA LEAGUE LIVE «Μάντσεστερ Σίτι - Ντινάμο Κιέβου»

22.05 EUROPA LEAGUE LIVE «Λίβερπουλ - Μπράγκα»

00.05 ΞΕΝΗ ΤΑΙΝΙΑ «Η αδελφότητα του τρόμου»

02.00 ΜΕ ΑΓΑΠΗ (Ε)

03.10 ΚΑΡΜΑ (Ε)

04.10 ΤΗΛΕΜΑΡΚΕΤΙΝΓΚ

04.45 MOBILE FUN

05.20 ΤΑ ΦΙΛΑΡΑΚΙΑ (Ε)

ALPHA
Τηλ. 212.2124.000

07.00 ΜΕΣ ΣΤΗΝ ΚΑΛΗ ΧΑΡΑ (Ε)

10.00 ΚΑΦΕΣ ΜΕ ΤΗΝ ΕΛΕΝΗ - Best of

13.00 ΚΟΥΣ ΚΟΥΣ ΤΟ ΜΕΣΗΜΕΡΙ (Ε)

13.45 ΔΕΣΤΕ ΤΟΥΣ - Best of

18.00 ΟΙΚΟΓΕΝΕΙΑΚΕΣ ΙΣΤΟΡΙΕΣ

20.00 ΚΑΤΙ ΨΗΝΕΤΑΙ

21.00 ΠΑΜΕ ΠΑΚΕΤΟ

22.00 ΕΦΙΑΛΤΗΣ ΣΤΗΝ ΚΟΥΖΙΝΑ

23.00 ΟΙΚΟΓΕΝΕΙΑΚΕΣ ΙΣΤΟΡΙΕΣ (Ε)

24.00 ΒΡΑΔΥ

01.15 ΓΙΑ ΤΗΝ ΚΑΡΔΙΑ ΕΝΟΣ ΑΓΓΕΛΟΥ (Ε)

02.15 ΕΙΚΟΝΕΣ (Ε)

03.15 Η ΚΟΥΖΙΝΑ ΤΗΣ ΜΑΜΑΣ (Ε)

04.15 ΤΗΛΕΜΑΡΚΕΤΙΝΓΚ

04.30 ΚΟΥΣ ΚΟΥΣ ΤΟ ΜΕΣΗΜΕΡΙ (Ε)

MEGA
Τηλ. 210.6903.000 - 800.116.900

06.00 ΒΕΡΑ ΣΤΟ ΔΕΞΙ (Ε)

08.00 ΕΠΤΑ ΘΑΝΑΣΙΜΕΣ ΠΕΘΕΡΕΣ (Ε)

11.00 ΤΟ ΚΟΚΚΙΝΟ ΔΩΜΑΤΙΟ (Ε)

13.10 Η ΖΩΗ ΤΗΣ ΑΛΛΗΣ (Ε)

14.00 FOOD AND THE CITY (Ε)

15.00 ΕΡΑΣΤΗΣ ΔΥΤΙΚΩΝ ΠΡΟΑΣΤΙΩΝ (Ε)

16.00 ΛΑΤΡΕΜΕΝΟΙ ΜΟΥ ΓΕΙΤΟΝΕΣ (Ε)

17.00 ΔΥΟ ΞΕΝΟΙ (Ε)

18.00 PATTY, Η ΠΙΟ ΟΜΟΡΦΗ ΙΣΤΟΡΙΑ

19.00 ΤΑ ΜΥΣΤΙΚΑ ΤΗΣ ΕΔΕΜ

20.00 ΠΕΝΗΝΤΑ - ΠΕΝΗΝΤΑ (Ε)

21.00 Η ΖΩΗ ΤΗΣ ΑΛΛΗΣ

21.50 ΕΥΤΥΧΙΣΜΕΝΟΙ ΜΑΖΙ (Ε)

22.50 Η ΓΕΝΙΑ ΤΩΝ 592 ΕΥΡΩ

23.50 ΟΥΚ ΑΝ ΛΑΒΟΙΣ ΠΑΡΑ ΤΟΥ ΜΗ ΕΧΟΝΤΟΣ

00.40 ΑΓΡΙΑ ΠΑΙΔΙΑ (Ε)

01.40 WORLD SERIES OF POKER

03.00 ΣΚΟΡΠΙΟΣ (Ε)

04.00 ΤΗΛΕΜΑΡΚΕΤΙΝΓΚ

04.30 ΦΙΛΟΔΟΞΙΕΣ (Ε)

STAR
Τηλ. 211.189.1000 - 2000

06.00 ΤΟ ΚΛΕΙΔΙ (Ε)

06.45 ΠΑΙΔΙΚΟ ΠΡΟΓΡΑΜΜΑ «Sylvester and Tweety mysteries», «Ο Σκούμπι Ντου και τα φαντάσματα»

07.30 ΠΡΩΙΝΗ ΜΕΛΕΤΗ Best of

10.15 ΝΗΣΤΙΚΟΙ ΠΡΑΚΤΟΡΕΣ

11.15 ΜΑΡΙΑ, ΑΓΓΕΛΕ ΜΟΥ

12.30 ΤΑ ΦΙΛΑΡΑΚΙΑ

13.30 ΞΕΝΗ ΤΑΙΝΙΑ «Η μεγάλη των μπάτσων σχολή Νο 7»

15.10 ΠΑΙΔΙΚΗ ΤΑΙΝΙΑ «Ο Σκούμπι Ντου και ο βασιλιάς καλικάντζαρος»

16.45 ΞΕΝΗ ΤΑΙΝΙΑ «Σύγκρουση των τιτάνων»

19.00 ΞΕΝΗ ΤΑΙΝΙΑ «Το πλουσιόπαιδο»

21.00 ΞΕΝΗ ΤΑΙΝΙΑ «Μαχητές των δρόμων: Tokyo drift» Α' προβολή

23.15 THE MENTALIST

00.15 FRINGE

01.15 NIP TUCK Σειρά

02.15 ΞΕΝΗ ΤΑΙΝΙΑ «Εγκλημα γένους θηλυκού»

04.15 ΜΑΓΙΣΣΑ ΤΙΜΩΡΟΣ Σειρά φαντασία




Διαβάστε στο «Ρ»
Ο καιρός
Weather data from openweathermap.org