Σάββατο 17 Δεκέμβρη 2011
ΡΙΖΟΣΠΑΣΤΗΣ
ΡΙΖΟΣΠΑΣΤΗΣ
Σελίδα 30
ΜΕΣΑ ΕΝΗΜΕΡΩΣΗΣ

ΣΑΒΒΑΤΟ 17/12
«902»
Τηλ. 210.2592.902 - 210.2592.802

07.00 ΠΑΙΔΙΚΟ ΠΡΟΓΡΑΜΜΑ «Τσάρλι Τσάπλιν»

08.10 ΠΑΙΔΙΚΟ ΠΡΟΓΡΑΜΜΑ «Οι περιπέτειες του Μπάτσονς και του Ράστυ: Το μέλι του Μπαγου»

09.00 Η ΑΓΟΡΑ ΣΤΗΝ ΤΗΛΕΟΡΑΣΗ

15.00 ΕΙΔΗΣΕΙΣ

15.20 Ο ΧΟΝΤΡΟΣ Ξένη σειρά (4ο)

16.00 Η ΑΓΟΡΑ ΣΤΗΝ ΤΗΛΕΟΡΑΣΗ

17.30 2η ΜΑΤΙΑ Ανασκόπηση των σημαντικότερων γεγονότων της βδομάδας

18.30 ΦΩΤΑΨΙΕΣ ΤΗΣ ΑΛΛΗΣ ΟΧΘΗΣ Ενα ταξίδι στο πολύμορφο και πολύτροπο ανθρώπινο τοπίο της παραδοσιακής μουσικής και της λαϊκής παράδοσης, με συνταξιδιώτη τον Αλέξανδρο Λαμπρίδη

19.30 ΠΟΛΙΤΙΚΗ ΕΠΙΚΑΙΡΟΤΗΤΑ Εκδήλωση της ΚΕ του ΚΚΕ για την παρουσίαση του β' τόμου του Δοκιμίου Ιστορίας του ΚΚΕ

20.30 ΚΕΝΤΡΙΚΟ ΔΕΛΤΙΟ ΕΙΔΗΣΕΩΝ

21.30 ΓΕΝΝΗΜΕΝΗ ΑΠΟ ΤΗΝ ΕΠΑΝΑΣΤΑΣΗ Ξένη σειρά (9ο)

23.00 ΕΙΔΗΣΕΙΣ

23.15 ΜΟΥΣΙΚΟ ΔΙΑΛΕΙΜΜΑ

ΕΤ-1
Τηλ. 210.7791.000

08.00 ΕΚΠΑΙΔΕΥΤΙΚΗ ΤΗΛΕΟΡΑΣΗ

11.00 ΕΙΜΑΙ ΣΤΟ ΣΥΓΚΡΟΤΗΜΑ

11.30 ΧΑΝΑ ΜΟΝΤΑΝΑ ΓΙΑ ΠΑΝΤΑ

12.00 ΤΑΙΝΙΑ ΚΙΝΟΥΜΕΝΩΝ ΣΧΕΔΙΩΝ «Η Τίνκερμπελ και η μεγάλη νεραϊδοδιάσωση» Α' τηλεοπτική μετάδοση

13.30 MEDITERRANEO

14.00 ΕΛΛΗΝΙΚΗ ΤΑΙΝΙΑ «Σχολή για σωφερίνες»

15.20 ΞΕΝΗ ΤΑΙΝΙΑ «Η απίθανη περιπέτεια της Σαρπέι»

17.00 ΧΡΙΣΤΟΥΓΕΝΝΙΑΤΙΚΗ ΣΥΝΑΥΛΙΑ ΜΟΥΣΙΚΩΝ ΣΥΝΟΛΩΝ ΕΡΤ

19.30 CHALLENGES

20.00 Η ΕΠΟΧΗ ΤΩΝ ΕΙΚΟΝΩΝ Νέος κύκλος εκπομπών

21.00 Η ΞΕΝΗ ΤΑΙΝΙΑ ΤΟΥ ΣΑΒΒΑΤΟΥ «Η νύχτα είναι ακόμα δική μας» Α' τηλεοπτική μετάδοση

23.00 ΜΟΥΣΙΚΟ ΠΡΟΓΡΑΜΜΑ «Οι DELOS PROJECT και η Φένια Παπαδοδήμα»

24.00 Η ΕΠΟΧΗ ΤΩΝ ΕΙΚΟΝΩΝ (Ε)

01.00 ΞΕΝΗ ΤΑΙΝΙΑ «Ρεβέκκα»

  • Το πρόγραμμα συνεχίζεται με εκπομπές σε επανάληψη
ΝΕΤ
Τηλ. 210.6066.000

07.00 ΣΑΒΒΑΤΟΚΥΡΙΑΚΟ ΣΤΗ ΝΕΤ

10.00 ΚΟΙΝΟΒΟΥΛΙΟ ΑΙΧΜΗΣ

11.00 ΟΨΕΙΣ ΤΗΣ ΝΕΑΣ ΥΟΡΚΗΣ (Ε) «Μπρούκλιν» Ντοκιμαντέρ

12.00 ΕΙΔΗΣΕΙΣ

12.30 «SOS! ΖΩΑ ΣΕ ΚΙΝΔΥΝΟ» (Ε)

13.00 NETWEEK (Ε)

14.00 27 ΤΗΣ ΕΥΡΩΠΗΣ

15.00 ΕΙΔΗΣΕΙΣ

16.00 CHANGES (Ε) «Πολωνία - Ιγκόρ»

16.15 ΞΕΝΗ ΤΑΙΝΙΑ «Κανείς δεν είναι τέλειος»

18.00 ΕΙΔΗΣΕΙΣ

18.30 ON THE ROAD (Ε) «Εύβοια - Εθελοντισμός»

19.00 ΠΡΩΤΑΘΛΗΜΑ ΜΠΑΣΚΕΤ Α1 ΑΝΔΡΩΝ «ΚΑΟ Δράμας - Καβάλα»

21.00 ΕΙΔΗΣΕΙΣ

22.00 ΣΤΗΝ ΥΓΕΙΑ ΜΑΣ

24.00 ΕΙΔΗΣΕΙΣ

00.30 ΣΤΗΝ ΥΓΕΙΑ ΜΑΣ (Συνέχεια)

02.00 ΞΕΝΗ ΤΑΙΝΙΑ «Ο κλέφτης και η χορεύτρια»

  • Το πρόγραμμα συνεχίζεται με εκπομπές σε επανάληψη
ΕΤ-3
Τηλ. 2310.299.400

07.30 ΠΟΛΙΤΙΣΜΟΙ ΣΕ ΚΙΝΔΥΝΟ «Η κιβωτός των προγόνων»

08.30 Η ΣΑΝΤΙ... ΦΥΣΙΚΑ

09.30 ΕΡΕΥΝΗΤΕΣ ΤΡΟΦΩΝ «Γαλοπούλα που υπνωτίζει»

10.00 ΑΛΗΘΙΝΟΣ ΠΑΡΑΔΕΙΣΟΣ «Ναμίμπια, πανίδα και άμμοι»

11.00 ΔΕΥΤΕΡΗ ΑΝΑΓΝΩΣΗ

12.40 ΜΙΚΡΑ ΤΑΞΙΔΙΑ

13.00 ΕΙΔΗΣΕΙΣ

13.30 ΔΙΑΣΠΟΡΑ

15.00 ΜΝΗΜΗ ΜΟΥ, ΣΕ ΛΕΝΕ ΠΟΝΤΟ

16.00 ΤΟΥ ΝΕΡΟΥ ΤΑ ΠΑΡΑΜΥΘΙΑ

16.50 PRE GAME

17.00 ΑΓΩΝΑΣ ΜΠΑΣΚΕΤ Α1 ΑΝΔΡΩΝ Μεταξύ των ομάδων «Αρης - Ηλυσιακός»

17.40 5ΛΕΠΤΟ ΔΕΛΤΙΟ ΕΙΔΗΣΕΩΝ

19.00 PRE GAME

19.30 ΑΓΩΝΑΣ ΠΟΔΟΣΦΑΙΡΟΥ «ΣΚΟΝΤΑ ΞΑΝΘΗ - ΠΑΝΙΩΝΙΟΣ»

21.30 ΠΟΥ ΕΙΣΤΕ; ΓΕΓΟΝΟΤΑ ΠΟΥ ΑΛΛΑΞΑΝ ΤΟΝ ΚΟΣΜΟ «Ασιατικό τσουνάμι»

22.00 ΕΙΔΗΣΕΙΣ

23.00 ΞΕΝΗ ΤΑΙΝΙΑ - ΧΡΥΣΗ ΟΘΟΝΗ «Κουίζ σόου»

01.30 ΑΞΙΟΝ ΕΣΤΙ

02.30 CINEMANIA (Ε)

03.30 Η ΣΑΝΤΙ... ΦΥΣΙΚΑ (Ε)

04.30 ΤΟΥ ΝΕΡΟΥ ΤΑ ΠΑΡΑΜΥΘΙΑ (Ε)

05.30 ΔΕΥΤΕΡΗ ΑΝΑΓΝΩΣΗ (Ε)

ΑΝΤ1
Τηλ. 210.6886.100

06.00 ΚΑΙ ΟΙ ΠΑΝΤΡΕΜΕΝΟΙ ΕΧΟΥΝ ΨΥΧΗ (Ε)

07.00 ΓΙΑ ΜΙΑ ΓΥΝΑΙΚΑ ΚΑΙ ΕΝΑ ΑΥΤΟΚΙΝΗΤΟ (Ε)

08.00 ΟΙ ΜΕΝ ΚΑΙ ΟΙ ΔΕΝ (Ε)

09.00 40 ΚΥΜΑΤΑ (Ε)

10.00 ΕΛΛΗΝΙΚΗ ΤΑΙΝΙΑ «Διπλοπενιές»

12.00 ΤΑ ΚΟΡΙΤΣΙΑ ΤΟΥ ΜΠΑΜΠΑ (Ε)

13.00 ΤΑ ΝΕΑ ΤΟΥ ΑΝΤ1

13.30 ΞΕΝΗ ΤΑΙΝΙΑ «Ο δρόμος για το Ελ Ντοράντο»

15.20 COOK SMART BY COCA-COLA (Ε) Εκπομπή μαγειρικής

15.30 ΛΙΤΣΑ.COM (Ε)

16.50 Ο ΠΟΛΕΜΟΣ ΤΩΝ ΑΣΤΡΩΝ (Ε)

17.50 ΤΑ ΝΕΑ ΤΟΥ ΑΝΤ1 - ΔΕΛΤΙΟ ΣΤΗ ΝΟΗΜΑΤΙΚΗ ΓΛΩΣΣΑ

18.00 ΕΛΛΗΝΙΚΗ ΤΑΙΝΙΑ «Ο γεροντοκόρος»

20.00 ANT1 NEWS

20.50 ΚΛΗΡΩΣΗ ΛΟΤΤΟ

21.00 ΞΕΝΗ ΤΑΙΝΙΑ «Η ταινία μιας μέλισσας» Α' τηλεοπτική προβολή

23.10 ΤΗΛΕΤΑΙΝΙΑ «Shrek the halls» Κινούμενα σχέδια

23.45 OLA 12+ Σατιρική εκπομπή

02.00 ANT1 NEWS

02.10 GREEK Νεανική σειρά

03.00 ΛΟΛΑ (Ε)

04.00 ΚΛΕΜΜΕΝΗ ΖΩΗ (Ε)

04.50 ΤΗΛΕΜΑΡΚΕΤΙΝΓΚ

05.20 MOBILE FUN

05.30 ΑΣ ΠΡΟΣΕΧΕΣ (Ε)

ALPHA
Τηλ. 212.212.4000

06.00 ΟΔΟΣ ΠΑΡΑΔΕΙΣΟΥ 7 (Ε)

08.00 ΠΙΑΤΣΑ ΚΟΛΩΝΑΚΙ (Ε)

09.00 ΧΟΡΕΥΟΝΤΑΣ ΣΤΗ ΣΙΩΠΗ (Ε)

10.00 ΜΕΣ ΣΤΗΝ ΚΑΛΗ ΧΑΡΑ

14.00 ΕΙΔΗΣΕΙΣ

14.15 HOW CLEAN IS YOUR HOUSE?

15.00 BOTRINI'S PROJECT (Ε)

16.00 HOTEL INSPECTOR (Ε)

17.00 ΔΕΛΤΙΟ ΕΙΔΗΣΕΩΝ ΣΤΗ ΝΟΗΜΑΤΙΚΗ ΓΛΩΣΣΑ

17.05 ΞΕΝΗ ΤΑΙΝΙΑ «Τιτάν: Μετά το τέλος της γης»

19.00 ΕΙΔΗΣΕΙΣ

20.00 JAMIE'S FAMILY CHRISTMAS

21.00 ΞΕΝΗ ΤΑΙΝΙΑ «Μόνος στο σπίτι: Χαμένος στη Νέα Υόρκη»

23.30 ΞΕΝΗ ΤΑΙΝΙΑ «Δεκατριών»

01.30 FASHION FEVER

02.30 ΞΕΝΗ ΤΑΙΝΙΑ «Δεκατριών»

04.30 ΤΗΛΕΜΑΡΚΕΤΙΝΓΚ

04.45 ΜΕΣ ΣΤΗΝ ΚΑΛΗ ΧΑΡΑ (Ε)

MEGA
Τηλ. 210.6903.000 - 800.116.900

06.00 ΒΕΡΑ ΣΤΟ ΔΕΞΙ (Ε)

07.00 MEGA ΣΑΒΒΑΤΟΚΥΡΙΑΚΟ

10.00 ΜΟΜΜY - ΤΟ ΠΑΙΔΙ ΜΟΥ ΚΙ ΕΓΩ

10.30 ΠΕΡΙ ΑΝΕΜΩΝ ΚΑΙ ΥΔΑΤΩΝ (Ε)

11.30 Η ΩΡΑ Η ΚΑΛΗ (Ε)

12.30 ΕΡΩΤΑΣ ΚΑΙ ΤΙΜΩΡΙΑ (Ε)

14.00 ΕΙΔΗΣΕΙΣ

14.50 ΞΕΝΗ ΤΑΙΝΙΑ «Χελωνονιντζάκια» Α' τηλεοπτική μετάδοση

16.30 ΠΑΡΕΑ ΣΤΗΝ ΚΟΥΖΙΝΑ

16.45 ΜΑΤΙΕΣ ΣΤΑ ΓΕΓΟΝΟΤΑ

16.50 ΟΛΑ ΓΙΑ ΤΗΝ ΥΓΕΙΑ MOU

18.10 ΟΙ ΚΗΠΟΥΡΟΙ ΤΟΥ MEGA

19.00 ΓΛΥΚΕΣ ΑΛΧΗΜΕΙΕΣ Πρεμιέρα

20.00 ΚΕΝΤΡΙΚΟ ΔΕΛΤΙΟ ΕΙΔΗΣΕΩΝ

21.00 ΟΜΟΡΦΟΣ ΚΟΣΜΟΣ 2

22.15 ΞΕΝΗ ΤΑΙΝΙΑ «Fun with Dick and Jane»

24.00 ΞΕΝΗ ΤΑΙΝΙΑ «Ο Αγγλος ασθενής»

00.50 ΤΕΛΕΥΤΑΙΑ ΓΕΓΟΝΟΤΑ

01.05 ΞΕΝΗ ΤΑΙΝΙΑ (Συνέχεια)

03.30 ΟΛΑ ΓΙΑ ΤΗΝ ΥΓΕΙΑ MOU (Ε)

04.30 ΤΗΛΕΜΑΡΚΕΤΙΝΓΚ

05.00 ΦΙΛΟΔΟΞΙΕΣ (Ε) Σειρά

STAR
Τηλ. 211.189.10.00-20.00

06.00 ΣΤΗΝ ΕΝΤΑΤΙΚΗ Δραματική σειρά

06.50 STARLAND «Οι σούπερ ήρωες», «Τζούνιπερ Λι, το σούπερ κορίτσι», «Powerpuff girls Z», «Τα σούπερ παιδιά», «Polly pocket», «Peppa: Το γουρουνάκι», «Ντόρα, η μικρή εξερευνήτρια», «Lazy town», «Pichi Pichi Pitch», «Teen days», «Μπομπ ο σφουγγαράκης», «ΒΕΝ 10: Ultimate Alien», «Gormiti», «Ο Μπαγκς Μπάνι και η παρέα του», «Οι πιγκουίνοι της Μαδαγασκάρης»

13.00 ΕΙΔΗΣΕΙΣ

13.30 ΞΕΝΗ ΤΑΙΝΙΑ «Χριστούγεννα εκτάκτου ανάγκης»

15.15 ΤΑ ΦΙΛΑΡΑΚΙΑ

16.15 THE BIG BANG THEORY Κωμική σειρά

17.15 ΕΙΔΗΣΕΙΣ ΣΤΗ ΝΟΗΜΑΤΙΚΗ ΓΛΩΣΣΑ

17.20 ΞΕΝΗ ΤΑΙΝΙΑ «Monster High» Ταινία κινουμένων σχεδίων

18.15 ΞΕΝΗ ΤΑΙΝΙΑ «Barbie: Σχολείο για πριγκίπισσες». Ταινία κινουμένων σχεδίων

19.45 ΕΙΔΗΣΕΙΣ

21.00 ΤΑΙΝΙΑ ΚΙΝΟΥΜΕΝΩΝ ΣΧΕΔΙΩΝ «Το πολικό εξπρές»

23.00 ΕΛΛΗΝΙΚΗ ΤΑΙΝΙΑ «Αγάπησα μια πολυθρόνα»

01.00 ΞΕΝΗ ΤΑΙΝΙΑ «Camille»

02.45 ΞΕΝΗ ΤΑΙΝΙΑ «Sliver»

05.00 THE DEAD ZONE Σειρά μυστηρίου




Διαβάστε στο «Ρ»

Ο καιρός
Weather data from openweathermap.org