Σάββατο 16 Ιούνη 2012 - Κυριακή 17 Ιούνη 2012
ΡΙΖΟΣΠΑΣΤΗΣ
ΡΙΖΟΣΠΑΣΤΗΣ
Σελίδα 10
ΕΝΘΕΤΗ ΕΚΔΟΣΗ: "7 ΜΕΡΕΣ ΜΑΖΙ"
Προγράμματα

ΚΥΡΙΑΚΗ 17/6
«902»
Τηλ. 210.2592.902 - 210.2592.802

07.00 ΤΟ ΝΤΟΚΙΜΑΝΤΕΡ ΣΤΟΝ «902» «100 ημέρες απεργία χαλυβουργών»

08.00 ΕΚΛΟΓΕΣ 2012 Ζωντανή πρωινή ενημερωτική εκπομπή

12.00 ΜΟΥΣΙΚΕΣ ΔΙΑΔΡΟΜΕΣ Αφιέρωμα στον Μάνο Λοΐζο

13.10 ΤΟ ΝΤΟΚΙΜΑΝΤΕΡ ΣΤΟΝ «902» Μουσείο κέρινων ομοιωμάτων

15.00 ΕΙΔΗΣΕΙΣ

15.20 Ο ΧΟΝΤΡΟΣ Ξένη σειρά (3ο)

16.00 ΣΤΑ ΜΟΝΟΠΑΤΙΑ ΤΟΥ ΠΟΛΙΤΙΣΜΟΥ Από τα μπαλέτα Μπολσόι «Πέτρινο Λουλούδι»

17.00 ΤΟ ΝΤΟΚΙΜΑΝΤΕΡ ΣΤΟΝ «902» «Ο λύκος»

18.00 ΜΟΥΣΙΚΕΣ ΔΙΑΔΡΟΜΕΣ Με το Γιάννη Χαρούλη

18.30 ΕΚΛΟΓΕΣ 2012

ΕΤ-1
Τηλ. 210.7761.000

06.30 Ο ΜΙΚΡΟΣ ΝΙΚΟΛΑΣ

07.00 ΜΑΡΘΑ, ΤΟ ΣΚΥΛΑΚΙ ΠΟΥ ΜΙΛΑΕΙ

08.00 ΘΕΙΑ ΛΕΙΤΟΥΡΓΙΑ Από τον Ιερό Ναό του Διονυσίου Αεροπαγίτου

10.30 ΜΟΥΣΙΚΑ ΣΥΝΟΛΑ ΕΡΤ (Ε)

12.15 ΑΠΟΣΤΡΟΦΟΣ «Γιώργος Μαρκόπουλος»

13.00 ΤΟ ΑΛΑΤΙ ΤΗΣ ΓΗΣ

15.00 ΞΕΝΗ ΤΑΙΝΙΑ «Το μυστικό της σβάστικας: Εγκλημα στο Γουάιτ Φέδερ»

16.45 SATSANG - ΣΥΝΤΡΟΦΙΑ ΜΕ ΤΗΝ ΑΛΗΘΕΙΑ

17.30 WALTER THE GREEK (Ε)

18.45 ΣΑΝ ΣΗΜΕΡΑ ΤΟΝ 20ό ΑΙΩΝΑ

ΠΡΟΓΡΑΜΜΑ ΜΕ ΥΠΗΡΕΣΙΕΣ ΠΡΟΣΒΑΣΗΣ ΓΙΑ ΑμεΑ

19.00 ΣΥΝΑΝΤΗΣΕΙΣ ΜΕ ΑΞΙΟΣΗΜΕΙΩΤΟΥΣ ΑΝΘΡΩΠΟΥΣ

20.00 GREEKTOWN «Βαλτιμόρη»

21.00 EUROLAND! - Pre game Αθλητική εκπομπή

21.45 EURO 2012 «Πορτογαλία - Ολλανδία» Απευθείας μετάδοση από το Χάρκοβο

23.45 EUROLAND! Εκπομπή

00.45 EURO 2012 «Δανία - Γερμανία» Μαγνητοσκοπημένη μετάδοση από το Λβιβ

02.45 ΞΕΝΗ ΤΑΙΝΙΑ «Ερωτας και... τίποτα άλλο»

Το Δελτίο Ειδήσεων στη Νοηματική θα μεταδοθεί από το Web TV

  • Το πρόγραμμα συνεχίζεται με εκπομπές σε επανάληψη
ΝΕΤ
Τηλ. 210.6066.000

06.00 ΕΚΛΟΓΕΣ 2012 - ΠΡΩΙΝΗ ΕΝΗΜΕΡΩΣΗ

10.00 ΕΚΛΟΓΕΣ 2012 - ΣΥΜΒΑΙΝΕΙ ΤΩΡΑ

12.00 ΕΙΔΗΣΕΙΣ

13.00 ΕΚΛΟΓΕΣ 2012 - ΣΑΒΒΑΤΟΚΥΡΙΑΚΟ ΣΤΗ ΝΕΤ

15.00 ΕΙΔΗΣΕΙΣ

16.00 ΞΕΝΗ ΤΑΙΝΙΑ «Μια φάρμα στην Αφρική»

18.00 ΕΚΛΟΓΕΣ 2012 Μαραθώνιος μετάδοσης της εκλογικής βραδιάς

Στις 19.00 Ο Κώστας Παναγόπουλος θα παρουσιάσει την πρόβλεψη του εκλογικού αποτελέσματος, μέσα από το exit poll. Μετά την ολοκλήρωση της μαραθώνιας μετάδοσης, η ΝΕΤ θα μεταδίδει σε κάρτες τη ροή των αποτελεσμάτων

ΕΤ-3
Τηλ. 2310.299.400

07.00 ΟΔΟΙΠΟΡΙΚΟ ΣΤΗΝ ΠΙΝΔΟ (Ε)

07.30 ΧΩΜΑΤΑ ΜΕ ΙΣΤΟΡΙΑ - ΑΝΤΩΝΗΣ ΚΑΤΣΑΝΤΩΝΗΣ

08.00 ΕΠΙΒΙΩΣΗ ΣΕ ΠΕΡΙΟΔΟ ΞΗΡΑΣΙΑΣ

09.00 ΕΘΝΙΚΕΣ ΕΚΛΟΓΕΣ 2012

12.00 ΑΛΗΘΙΝΑ ΣΕΝΑΡΙΑ (Ε)

13.00 ΕΙΔΗΣΕΙΣ

14.00 ΕΛΛΗΝΙΚΗ ΤΑΙΝΙΑ «Αγάπησα μια πολυθρόνα»

15.30 Ο ΤΟΠΟΣ ΚΑΙ ΤΟ ΤΡΑΓΟΥΔΙ ΤΟΥ (Ε)

16.30 ΕΛΛΗΝΩΝ ΔΡΩΜΕΝΑ (Ε) «Η ωραία των Πενταγιών»

17.00 ΕΙΔΗΣΕΙΣ

17.30 ΤΟΥ ΝΕΡΟΥ ΤΑ ΠΑΡΑΜΥΘΙΑ (Ε)

18.30 ΕΘΝΙΚΕΣ ΕΚΛΟΓΕΣ 2012

01.00 ΓΥΝΑΙΚΕΣ, ΠΟΛΕΜΟΣ ΚΑΙ ΕΙΡΗΝΗ «Ο πόλεμος που ζούμε»

02.00 BALKAN EXPRESS (Ε)

03.30 EURO 2012 «Πορτογαλία - Ολλανδία» Μαγνητοσκοπημένος αγώνας

05.00 ΑΛΗΘΙΝΑ ΣΕΝΑΡΙΑ (Ε)

06.30 ΕΠΙΒΙΩΣΗ ΣΕ ΠΕΡΙΟΔΟ ΞΗΡΑΣΙΑΣ (Ε)

ΑΝΤ1
Τηλ. 210.6886.100

06.00 ΕΚΕΙΝΕΣ ΚΙ ΕΓΩ (Ε)

07.00 ΠΡΩΙΝΟ ΑΝΤ1 - ΕΚΛΟΓΕΣ 2012 Ζωντανή εκπομπή

13.00 ΕΙΔΗΣΕΙΣ

13.30 ΠΑΙΔΙΚΗ ΤΑΙΝΙΑ «Ο δρόμος για το Ελ Ντοράντο»

15.20 ΛΙΤΣΑ.COM (Ε)

16.50 Ο ΠΟΛΕΜΟΣ ΤΩΝ ΑΣΤΡΩΝ (Ε)

17.50 ΕΙΔΗΣΕΙΣ - ΔΕΛΤΙΟ ΣΤΗ ΝΟΗΜΑΤΙΚΗ ΓΛΩΣΣΑ

18.00 ΕΚΛΟΓΕΣ 2012 - ΟΙ ΕΛΛΗΝΕΣ ΑΠΟΦΑΣΙΖΟΥΝ Ζωντανή πολιτική εκπομπή

02.30 ΞΕΝΗ ΤΑΙΝΙΑ «Μοιραία σύγκρουση»

04.20 UNITED STATES OF TARA Σειρά

05.20 ΤΗΛΕΜΑΡΚΕΤΙΝΓΚ

05.50 MOBILE FUN

ΑLPHA
Τηλ. 212.212.4000

06.00 ΟΔΟΣ ΠΑΡΑΔΕΙΣΟΥ 7 (Ε)

08.00 ΑΝ Μ' ΑΓΑΠΑΣ (Ε)

09.00 ΕΝΤΙΜΟΤΑΤΟΙ... ΚΕΡΑΤΑΔΕΣ (Ε)

10.00 ΜΕΣ ΣΤΗΝ ΚΑΛΗ ΧΑΡΑ Ψυχαγωγική εκπομπή

14.00 ΕΙΔΗΣΕΙΣ

14.15 STARS SYSTEM

15.00 ΑΛΛΗ ΦΑΤΣΑ, ΑΛΛΗ ΡΑΤΣΑ Ντοκιμαντέρ

15.30 ΕΛΛΗΝΙΚΗ ΤΑΙΝΙΑ «Τζένη, Τζένη»

17.00 ΕΙΔΗΣΕΙΣ - ΔΕΛΤΙΟ ΣΤΗ ΝΟΗΜΑΤΙΚΗ

17.05 ΕΛΛΗΝΙΚΗ ΤΑΙΝΙΑ (Συνέχεια)

18.00 ΕΚΛΟΓΕΣ 2012

24.00 ΞΕΝΗ ΤΑΙΝΙΑ «Η κατασκήνωση»

02.00 10η ΕΝΤΟΛΗ (Ε)

03.00 ΞΕΝΗ ΤΑΙΝΙΑ «Η κατασκήνωση»

05.00 ΤΗΛΕΜΑΡΚΕΤΙΝΓΚ

05.15 ΕΙΚΟΝΕΣ (Ε)

MEGA
Τηλ. 210.6903.000 - 800.116.900

06.00 ΤΑ ΜΥΣΤΙΚΑ ΤΗΣ ΕΔΕΜ (Ε)

07.00 MEGA ΣΑΒΒΑΤΟΚΥΡΙΑΚΟ Ενημερωτική εκπομπή

10.00 MEGA ΕΚΛΟΓΕΣ 2012 - Η ΩΡΑ ΤΗΣ ΚΑΛΠΗΣ Ζωντανή ενημερωτική εκπομπή

14.00 ΕΙΔΗΣΕΙΣ

14.50 ΞΕΝΗ ΤΑΙΝΙΑ «Καράτε Κιντ 2»

14.50 ΟΙ ΒΑΣΙΛΙΑΔΕΣ (Ε)

18.30 MEGA ΕΚΛΟΓΕΣ 2012 - Η ΩΡΑ ΤΗΣ ΚΑΛΠΗΣ Ζωντανή ενημερωτική εκπομπή

02.00 ΕΙΔΗΣΕΙΣ

02.15 ΞΕΝΗ ΤΑΙΝΙΑ «Σκοτεινές ψυχές»

04.30 ΤΗΛΕΜΑΡΚΕΤΙΝΓΚ

STAR
Τηλ. 211.189.1000 - 2000

06.00 ΣΤΗΝ ΕΝΤΑΤΙΚΗ Σειρά

06.50 ΠΑΙΔΙΚΟ ΠΡΟΓΡΑΜΜΑ «Power Rangers: Mystic force», «Ο φίλος μου ο... σκίουρος», «Πανδώρα και Πλάτωνας: Τα φραουλόπουλα», «Angel's friends», «Polly pocket», «Peppa, Το γουρουνάκι», «Go, Diego, go!», «Lazy town», «Jewelpet», «Pichi Pichi Pitch», «Teens days», «Barbie: Στην ιστορία μιας γοργόνας 2» (Α' μέρος)», «Generator Rex», «Gormiti-Neorganic», «Sylverster and Tweety mysteries»

13.00 ΕΙΔΗΣΕΙΣ

13.45 ΞΕΝΗ ΤΑΙΝΙΑ «Πρωταθλητές στο σκονάκι»

15.30 ΤΑ ΦΙΛΑΡΑΚΙΑ

16.50 Ο ΠΡΙΓΚΙΠΑΣ ΤΟΥ BELL AIR Σειρά

17.45 ΕΙΔΗΣΕΙΣ - ΔΕΛΤΙΟ ΣΤΗ ΝΟΗΜΑΤΙΚΗ

17.50 ΙΑΤΡΙΚΕΣ ΥΠΟΘΕΣΕΙΣ Σειρά

18.50 ΕΚΛΟΓΕΣ 2012

22.00 ΞΕΝΗ ΤΑΙΝΙΑ «Γάμος α λα ελληνικά»

00.15 ΞΕΝΗ ΤΑΙΝΙΑ «Ο πρωτάρης της χρονιάς» Α' τηλεοπτική προβολή

02.15 ΞΕΝΗ ΤΑΙΝΙΑ «Η αλήθεια της Τζέιν»

ΤΡΙΤΗ 19/6
«902»
Τηλ. 210.2592.902 - 210.2592.802

07.00 ΠΑΙΔΙΚΟ ΠΡΟΓΡΑΜΜΑ «Στην καρδιά του δάσους»

08.00 ΚΑΛΗΜΕΡΑ ΜΕ ΤΟΝ «902» Πρωινή ενημερωτική εκπομπή

09.00 ΑΝΑΖΗΤΗΣΕΙΣ (Ε) Πολιτική ενημερωτική εκπομπή

10.00 Η ΑΓΟΡΑ ΣΤΗΝ ΤΗΛΕΟΡΑΣΗ

15.00 ΕΙΔΗΣΕΙΣ και ΕΙΔΗΣΕΙΣ ΣΤΗ ΝΟΗΜΑΤΙΚΗ

15.55 ΜΟΥΣΙΚΕΣ ΔΙΑΔΡΟΜΕΣ Με την ορχήστρα της Ν. Ιωνίας

16.15 ΑΘΛΗΤΙΚΟ ΡΑΝΤΕΒΟΥ Ειδήσεις, ενημέρωση, συζητήσεις από τον αθλητικό χώρο

17.00 ΕΚΛΟΓΕΣ 2012 (Ε) Πολιτική, ενημερωτική εκπομπή

18.00 ΤΟ ΠΑΛΙΟ ΟΧΥΡΟ Ξένη σειρά (4ο)

18.40 Η ΕΛΛΑΔΑ ΚΑΙ Ο ΚΟΣΜΟΣ Σειρές ελληνικών και ξένων ντοκιμαντέρ

19.20 ΚΙΝΗΜΑΤΟΓΡΑΦΙΚΗ ΤΑΙΝΙΑ «Η προσωπική ζωή του διευθυντή» (2ο)

20.30 ΚΕΝΤΡΙΚΟ ΔΕΛΤΙΟ ΕΙΔΗΣΕΩΝ

21.30 ΔΕΝ ΑΝΘΙΣΑΝ ΜΑΤΑΙΩΣ Εκπομπή αφιερωμένη στο Βασίλη Αυλωνίτη. Με τη Σοφία Αδαμίδου

22.00 ΕΚΛΟΓΕΣ 2012 Πολιτική, ενημερωτική εκπομπή

23.00 ΕΙΔΗΣΕΙΣ

23.15 ΜΟΥΣΙΚΟ ΔΙΑΛΕΙΜΜΑ

ΕΤ1
Τηλ. 210.7761.000

08.00 Ο ΘΗΣΑΥΡΟΣ ΤΗΣ ΒΑΓΙΑΣ (Ε)

08.30 ΑΡΘΟΥΡ (Ε)

09.00 Ο ΜΙΚΡΟΣ ΝΙΚΟΛΑΣ

09.30 ΜΑΡΘΑ, ΤΟ ΣΚΥΛΑΚΙ ΠΟΥ ΜΙΛΑΕΙ

10.00 ΑΘΗΝΑ - ΧΕΙΡΟΠΟΙΗΤΗ ΠΟΛΗ (Ε)

10.30 ΟΙΝΟΠΟΙΗΜΑΤΑ (Ε)

11.00 Ο ΓΥΡΟΣ ΤΟΥ ΠΛΑΝΗΤΗ ΣΕ 360'

12.00 ΜΑΜΑ ΚΑΙ ΓΙΟΣ (Ε)

13.00 ΟΤΑΝ ΗΜΟΥΝ ΔΑΣΚΑΛΟΣ (Ε) Κοινωνική σειρά

14.00 ΤΟ ΚΟΥΤΑΛΙ (Ε)

14.30 ΟΥΡΑΝΙΟ ΤΟΞΟ Παιδική εκπομπή

15.00 ΣΑΜΠΡΙΝΑ, Η ΜΙΚΡΗ ΜΑΓΙΣΣΑ (Ε)

15.30 ΑΣΤΥΝΟΜΟΣ ΣΑΪΝΗΣ

16.00 ΕΙΜΑΙ ΣΤΟ ΣΥΓΚΡΟΤΗΜΑ Νεανική σειρά

16.30 ΤΕΛΕΥΤΑΙΑ ΕΚΔΟΣΗ

17.00 Ο ΠΡΙΓΚΙΠΑΣ (Ε)

ΠΡΟΓΡΑΜΜΑ ΜΕ ΥΠΗΡΕΣΙΕΣ ΠΡΟΣΒΑΣΗΣ ΓΙΑ ΑμΕΑ

18.00 ΑΠΟ ΠΟΥ ΚΡΑΤΑΕΙ Η ΣΚΟΥΦΙΑ ΜΑΣ (Ε)

19.00 ΚΛΗΡΩΣΗ ΛΑΪΚΟΥ ΛΑΧΕΙΟΥ

ΠΡΟΓΡΑΜΜΑ ΜΕ ΥΠΗΡΕΣΙΕΣ ΠΡΟΣΒΑΣΗΣ ΓΙΑ ΑμεΑ

19.10 ΟΙ ΚΕΡΑΙΕΣ ΤΗΣ ΕΠΟΧΗΣ ΜΑΣ

20.00 ΣΗΜΕΙΟ ART (Ε)

21.00 EUROLAND! - Pre game Αθλητική εκπομπή

21.45 EURO 2012 «Σουηδία - Γαλλία» Απευθείας μετάδοση από το Κίεβο

23.45 EUROLAND! Εκπομπή

00.45 EURO 2012 «Αγγλία - Ουκρανία» Μαγνητοσκοπημένη μετάδοση

02.45 ΞΕΝΗ ΤΑΙΝΙΑ «Ασύλληπτη καταδίωξη στο Μπρονξ»

04.15 ΒΡΑΔΙΝΕΣ ΚΑΜΠΑΝΕΣ (E) Σειρά

Το Δελτίο Ειδήσεων στη νοηματική θα μεταδοθεί από το Web TV

  • Το πρόγραμμα συνεχίζεται με εκπομπές σε επανάληψη
ΝΕΤ
Τηλ. 210.6066.000

06.00 ΠΡΩΙΝΗ ΕΝΗΜΕΡΩΣΗ

10.00 ΣΥΜΒΑΙΝΕΙ ΤΩΡΑ Ενημερωτική εκπομπή

12.00 ΕΙΔΗΣΕΙΣ

13.00 ΜΕΝΟΥΜΕ ΕΛΛΑΔΑ Ταξιδιωτική εκπομπή

15.00 ΕΙΔΗΣΕΙΣ

16.00 ΕΧΕΙ ΓΟΥΣΤΟ (Ε) Πολιτιστικό μαγκαζίνο

18.00 ΕΙΔΗΣΕΙΣ

18.15 ΤΑΞΙΔΕΥΟΝΤΑΣ ΣΤΗΝ ΕΛΛΑΔΑ (Ε) «Καβάλα»

19.00 ΜΑΡΤΥΡΙΕΣ (Ε)

20.00 ΒΕΡΟΛΙΝΟ 1885: Η ΔΙΑΙΡΕΣΗ ΤΗΣ ΑΦΡΙΚΗΣ Ντοκιμαντέρ (Β' μέρος)

21.00 ΕΙΔΗΣΕΙΣ

22.15 ΠΑΝΟΡΑΜΑ ΜΙΑΣ ΕΠΤΑΕΤΙΑΣ

23.00 ΤΟ ΚΟΥΤΙ ΤΗΣ ΠΑΝΔΩΡΑΣ

24.00 ΕΙΔΗΣΕΙΣ

00.30 ΞΕΝΗ ΤΑΙΝΙΑ «Solomon Kane»

  • Το πρόγραμμα συνεχίζεται με εκπομπές σε επανάληψη
ΕΤ-3
Τηλ. 2310.299.400

07.30 ΤΕΛΕΥΤΑΙΟΣ ΤΑΞΙΔΙΩΤΗΣ

08.30 ΘΕΡΜΕΣ ΠΟΛΕΙΣ

09.30 ΕΡΕΥΝΗΤΕΣ ΤΩΝ ΤΡΟΦΩΝ

10.00 ΑΛΗΘΙΝΑ ΣΕΝΑΡΙΑ (Ε)

11.00 ΚΑΙΝΟΥΡΙΑ ΜΕΡΑ

12.30 ΕΠΟΧΙΑΚΕΣ ΓΕΥΣΕΙΣ «Νιόκι»

13.00 ΕΙΔΗΣΕΙΣ

14.00 ΤΑ ΕΠΤΑ ΘΑΥΜΑΤΑ ΤΟΥ ΑΡΧΑΙΟΥ...

15.00 ΤΟΛΜΗ ΚΑΙ ΓΟΗΤΕΙΑ

15.30 Ο ΥΠΕΡΟΧΟΣ ΒΥΘΟΣ ΤΗΣ ΜΕΣΟΓΕΙΟΥ

16.00 ΟΙ ΑΠΕΝΑΝΤΙ

17.00 ΕΙΔΗΣΕΙΣ

17.25 ΠΕΝΤΕ ΚΑΙ...

19.00 ΟΙ ΦΥΛΑΚΕΣ ΤΟΥ ΑΚΡΩΤΗΡΙΟΥ

19.30 ΕΛΛΗΝΙΚΗ ΤΑΙΝΙΑ «Τα δολάρια της Ασπασίας»

21.15 ΠΑΓΚΟΣΜΙΑ ΜΥΣΤΙΚΑ ΓΑΣΤΡΟΝΟΜΙΑΣ

21.45 ΔΕΛΤΙΟ ΚΑΙΡΟΥ

22.00 ΕΙΔΗΣΕΙΣ

23.00 ΞΕΝΗ ΤΑΙΝΙΑ «Ως την τελευταία στιγμή»

00.30 ΣΤΑ ΟΡΙΑ (Ε)

01.30 ΠΕΝΤΕ ΚΑΙ... (Ε)

02.30 ΤΟΛΜΗ ΚΑΙ ΓΟΗΤΕΙΑ (Ε)

03.00 EURO 2012 «Σουηδία - Γαλλία» (Μ)

05.00 ΕΛΛΗΝΩΝ ΔΡΩΜΕΝΑ (Ε)

06.30 Ο ΤΟΠΟΣ ΚΑΙ ΤΟ ΤΡΑΓΟΥΔΙ ΤΟΥ (Ε)

ΑΝΤ1
Τηλ. 210.6886.100

06.00 ΕΚΕΙΝΕΣ ΚΙ ΕΓΩ (Ε)

07.00 ΠΡΩΙΝΟ ΑΝΤ1

12.50 ΜΕ ΑΓΑΠΗ

13.00 ΕΙΔΗΣΕΙΣ

13.30 ΑΚΡΩΣ ΟΙΚΟΓΕΝΕΙΑΚΟΝ (Ε)

14.30 SUPER GAME

14.40 ΚΩΝΣΤΑΝΤΙΝΟΥ ΚΑΙ ΕΛΕΝΗΣ (Ε)

15.40 SUPER GAME

15.50 ΤΟ ΚΑΦΕ ΤΗΣ ΧΑΡΑΣ (Ε)

16.50 ΕΙΔΗΣΕΙΣ - ΔΕΛΤΙΟ ΣΤΗ ΝΟΗΜΑΤΙΚΗ ΓΛΩΣΣΑ

17.00 STARFISH Δραματική σειρά

18.00 ΠΛΑΚΑ ΚΑΝΕΙΣ (Ε)

19.00 BLACK OUT (Ε)

20.00 ΕΙΔΗΣΕΙΣ

21.00 ASI Σειρά

23.00 ΕΛΕΥΘΕΡΟΣ ΚΙ ΩΡΑΙΟΣ (Ε)

24.00 LOST Σειρά περιπέτειας

01.00 ΕΙΔΗΣΕΙΣ

01.10 ΤΗΛΕΚΥΒΟΣ Ζωντανό τηλεπαιχνίδι

03.10 ΤΟ ΚΑΦΕ ΤΗΣ ΧΑΡΑΣ (Ε)

04.00 ΤΗΛΕΜΑΡΚΕΤΙΝΓΚ

04.45 MOBILE FUN

05.20 ΠΑΤΕΡ ΗΜΩΝ (Ε)

ALPHA
Τηλ. 212.2124.000

06.00 ΔΕΣΤΕ ΤΟΥΣ (Ε)

08.15 FRASIER

09.10 Ο ΒΑΣΙΛΙΑΣ ΤΟΥ ΚΟΥΙΝΣ

10.00 ΡΩΤΑ ΤΗΝ ΑΓΑΠΗ Σειρά

11.00 ΚΟΜΒΙΚΟ ΣΗΜΕΙΟ Ενημερωτική εκπομπή

12.45 ΕΙΔΗΣΕΙΣ

13.00 ΕΛΕΝΗ

16.00 ΔΕΣΤΕ ΤΟΥΣ Ψυχαγωγική εκπομπή

17.55 ΕΙΔΗΣΕΙΣ - ΔΕΛΤΙΟ ΣΤΗ ΝΟΗΜΑΤΙΚΗ ΓΛΩΣΣΑ

18.00 ΟΙΚΟΓΕΝΕΙΑΚΕΣ ΙΣΤΟΡΙΕΣ (Ε)

19.00 ΕΙΔΗΣΕΙΣ

20.00 ΚΑΤΙ ΨΗΝΕΤΑΙ (Ε)

21.00 ΞΕΝΗ ΤΑΙΝΙΑ «Ανάμεσα σε τρεις γυναίκες»

23.00 ΝΟΜΟΣ ΚΑΙ ΤΑΞΗ: ΕΙΔΙΚΗ ΟΜΑΔΑ

24.00 ΔΙΕΞΟΔΟΣ Ενημερωτική εκπομπή

01.15 CSI, LAS VEGAS Σειρά

02.15 ΞΕΝΗ ΤΑΙΝΙΑ «Ανάμεσα σε τρεις γυναίκες»

04.15 ΑΛΛΑΞΕ ΤΟ (Ε)

05.15 ΤΗΛΕΜΑΡΚΕΤΙΝΓΚ

05.30 ΕΙΚΟΝΕΣ (Ε)

MEGA
Τηλ. 210.6903.000 - 800.116.900

05.45 ΤΑ ΜΥΣΤΙΚΑ ΤΗΣ ΕΔΕΜ (Ε)

06.45 ΚΟΙΝΩΝΙΑ ΩΡΑ MEGA

10.00 ΠΡΩΙΝΟ MOU

13.00 ΜΟΙΡΑΙΟΣ ΕΡΩΤΑΣ (Ε)

14.00 ΕΙΔΗΣΕΙΣ

15.00 ΕΛΛΗΝΙΚΗ ΣΕΙΡΑ (Ε)

15.50 ΕΛΛΗΝΙΚΗ ΣΕΙΡΑ (Ε)

16.50 ΕΙΔΗΣΕΙΣ

17.00 ΕΛΛΗΝΙΚΗ ΣΕΙΡΑ (Ε)

18.00 SINGLES (E)

19.00 ΜΟΙΡΑΙΟΣ ΕΡΩΤΑΣ

20.00 ΕΙΔΗΣΕΙΣ

21.00 SILA Σειρά

22.00 ΣΤΟ ΠΑΡΑ ΠΕΝΤΕ (Ε)

23.10 4 (Ε)

00.15 ΕΙΔΗΣΕΙΣ

00.30 ΞΕΝΗ ΤΑΙΝΙΑ «Βόας εναντίον πύθωνα»

02.30 ΣΤΟΥΣ 31 ΔΡΟΜΟΥΣ (Ε)

03.30 Η ΑΓΑΠΗ ΤΗΣ ΓΑΤΑΣ (Ε)

04.30 ΤΗΛΕΜΑΡΚΕΤΙΝΓΚ

05.00 ΜΙΑ ΣΤΙΓΜΗ, ΔΥΟ ΖΩΕΣ (Ε)

STAR
Τηλ. 211.189.1000 - 2000

06.00 ΣΙΓΑ ΤΟΝ ΠΟΛΥΕΛΑΙΟ (Ε)

06.50 ΠΑΙΔΙΚΟ ΠΡΟΓΡΑΜΜΑ «Power Rangers: Mystic Force», «Power Rangers operation overdrive», «Magi-Nation», «Κρύπτο, ο σούπερ σκύλος», «Πέππα, το γουρουνάκι», «Baby Looney Tunes», «Ο Ιάσονας και οι θεοί του Ολύμπου», «Η λεγεώνα των υπερηρώων», «Batman: Οι νέες περιπέτειες», «Ο δαίμονας της Ταζμανίας»

11.30 ΜΑΡΙΑ, ΑΓΓΕΛΕ ΜΟΥ (Ε)

12.30 ΕΙΔΗΣΕΙΣ

13.00 ΜΕΣΗΜΕΡΙΑΝΗ ΜΕΛΕΤΗ

15.30 ΜΙΛΑ Κοινωνική εκπομπή

17.15 ΕΙΔΗΣΕΙΣ

17.50 ΦΩΤΗΣ-ΜΑΡΙΑ LIVE

19.45 ΕΙΔΗΣΕΙΣ

21.00 HUMAN TARGET Περιπετειώδης σειρά

22.00 ΞΕΝΗ ΤΑΙΝΙΑ «Junior»

00.15 ΝΟΜΟΣ ΚΑΙ ΤΑΞΗ: ΑΣΤΥΝΟΜΙΚΕΣ ΙΣΤΟΡΙΕΣ Αστυνομική σειρά

01.15 V Δραματική σειρά

02.15 ΞΕΝΗ ΤΑΙΝΙΑ «Η κατάρα 2»

ΔΕΥΤΕΡΑ 18/6
«902»
Τηλ. 210.2592.902 - 210.2592.802

07.00 ΠΑΙΔΙΚΟ ΠΡΟΓΡΑΜΜΑ «Η Σταχτοπούτα και το σπίτι της κότας»

07.30 ΤΟ ΝΤΟΚΙΜΑΝΤΕΡ ΣΤΟΝ «902» Μια πόλη μια ιστορία «Ελευσίνα» (Α' μέρος)

08.00 ΚΑΛΗΜΕΡΑ ΜΕ ΤΟΝ «902» Πρωινή, ενημερωτική εκπομπή, με τον Ορέστη Παντελόγλου

09.00 ΣΤΑ ΜΟΝΟΠΑΤΙΑ ΤΟΥ ΠΟΛΙΤΙΣΜΟΥ

15.00 ΕΙΔΗΣΕΙΣ ΚΑΙ ΕΙΔΗΣΕΙΣ ΣΤΗ ΝΟΗΜΑΤΙΚΗ

15.55 ΜΟΥΣΙΚΕΣ ΔΙΑΔΡΟΜΕΣ Με τους Γ. Χριστοδούλου, Π. Θαλασσινό

16.15 ΑΘΛΗΤΙΚΟ ΡΑΝΤΕΒΟΥ Ειδήσεις, ενημέρωση, συζητήσεις από τον αθλητικό χώρο

17.00 ΤΑ ΚΥΜΑΤΑ ΤΗΣ ΜΑΥΡΗΣ ΘΑΛΑΣΣΑΣ Ξένη σειρά (3ο)

18.10 ΣΕΛΙΔΕΣ ΓΝΩΣΗΣ Μια διαδρομή στο χώρο του βιβλίου, με την Αννεκε Ιωαννάτου

19.00 Η ΕΛΛΑΔΑ ΚΑΙ Ο ΚΟΣΜΟΣ Σειρές ελληνικών και ξένων ντοκιμαντέρ

19.20 ΚΙΝΗΜΑΤΟΓΡΑΦΙΚΗ ΤΑΙΝΙΑ «Η προσωπική ζωή του διευθυντή» (1ο)

20.30 ΚΕΝΤΡΙΚΟ ΔΕΛΤΙΟ ΕΙΔΗΣΕΩΝ

21.20 ΜΟΥΣΙΚΕΣ ΔΙΑΔΡΟΜΕΣ Με το Λαυρέντη Μαχαιρίτσα

21.50 ΑΝΑΖΗΤΗΣΕΙΣ Πολιτική ενημερωτική εκπομπή

23.00 ΕΙΔΗΣΕΙΣ

23.15 ΜΟΥΣΙΚΟ ΔΙΑΛΕΙΜΜΑ

ΕΤ1
Τηλ. 210.7761.000

08.00 ΙΟΛΗ (Ε)

08.30 ΑΡΘΟΥΡ

09.00 Ο ΜΙΚΡΟΣ ΝΙΚΟΛΑΣ

09.30 ΜΑΡΘΑ, ΤΟ ΣΚΥΛΑΚΙ ΠΟΥ ΜΙΛΑΕΙ

10.00 ΑΘΗΝΑ - ΧΕΙΡΟΠΟΙΗΤΗ ΠΟΛΗ (Ε)

10.30 ΟΙΝΟΠΟΙΗΜΑΤΑ (Ε)

11.00 Ο ΓΥΡΟΣ ΤΟΥ ΠΛΑΝΗΤΗ ΣΕ 360'

12.00 ΜΑΜΑ ΚΑΙ ΓΙΟΣ (Ε)

13.00 ΟΤΑΝ ΗΜΟΥΝ ΔΑΣΚΑΛΟΣ (Ε) Κοινωνική σειρά

14.00 ΤΟ ΚΟΥΤΑΛΙ (Ε)

14.30 ΟΥΡΑΝΙΟ ΤΟΞΟ Παιδική εκπομπή

15.00 ΣΑΜΠΡΙΝΑ, Η ΜΙΚΡΗ ΜΑΓΙΣΣΑ

15.30 ΑΣΤΥΝΟΜΟΣ ΣΑΪΝΗΣ

16.00 ΕΙΜΑΙ ΣΤΟ ΣΥΓΚΡΟΤΗΜΑ Νεανική σειρά

16.30 ΤΕΛΕΥΤΑΙΑ ΕΚΔΟΣΗ

17.00 Ο ΠΡΙΓΚΙΠΑΣ (Ε)

ΠΡΟΓΡΑΜΜΑ ΜΕ ΥΠΗΡΕΣΙΕΣ ΠΡΟΣΒΑΣΗΣ ΓΙΑ ΑμεΑ

18.00 ΑΠΟ ΠΟΥ ΚΡΑΤΑΕΙ Η ΣΚΟΥΦΙΑ ΜΑΣ (Ε)

19.00 ΥΓΙΑΙΝΕΤΕ

20.00 ΣΗΜΕΙΟ ART (Ε)

21.00 EUROLAND! - Pre game Αθλητική εκπομπή

21.45 EURO 2012 «Κροατία - Ισπανία» Απευθείας μετάδοση από το Γκντανσκ

23.45 EUROLAND! Εκπομπή

00.45 EURO 2012 «Ιταλία - Ιρλανδία» Μαγνητοσκοπημένη μετάδοση

02.45 ΞΕΝΗ ΤΑΙΝΙΑ «Τι κι αν είναι cyborg; Είναι... ΟΚ»

04.30 ΒΡΑΔΙΝΕΣ ΚΑΜΠΑΝΕΣ (E) Σειρά

Το Δελτίο Ειδήσεων στη νοηματική θα μεταδοθεί από το Web TV

  • Το πρόγραμμα συνεχίζεται με εκπομπές σε επανάληψη
ΝΕΤ
Τηλ. 210.6066.000

06.00 ΠΡΩΙΝΗ ΕΝΗΜΕΡΩΣΗ

10.00 ΣΥΜΒΑΙΝΕΙ ΤΩΡΑ Ενημερωτική εκπομπή

12.00 ΕΙΔΗΣΕΙΣ

13.00 ΜΕΝΟΥΜΕ ΕΛΛΑΔΑ Ταξιδιωτική εκπομπή

15.00 ΕΙΔΗΣΕΙΣ

16.00 ΕΧΕΙ ΓΟΥΣΤΟ (Ε) Πολιτιστικό μαγκαζίνο

18.00 ΕΙΔΗΣΕΙΣ

18.15 ΤΑΞΙΔΕΥΟΝΤΑΣ ΣΤΗΝ ΕΛΛΑΔΑ (Ε) «Τήνος»

19.00 27 ΤΗΣ ΕΥΡΩΠΗΣ (Ε)

20.00 ΒΕΡΟΛΙΝΟ 1885: Η ΔΙΑΙΡΕΣΗ ΤΗΣ ΑΦΡΙΚΗΣ Ντονιμαντέρ (Α' μέρος)

21.00 ΕΙΔΗΣΕΙΣ

22.00 ΝΕΤWeek Ενημερωτική εκπομπή

24.00 ΕΙΔΗΣΕΙΣ

00.30 ΞΕΝΗ ΤΑΙΝΙΑ «Πέρα από το θάνατο»

  • Το πρόγραμμα συνεχίζεται με εκπομπές σε επανάληψη
ΕΤ-3
Τηλ. 2310.299.400

07.30 ΤΕΛΕΥΤΑΙΟΣ ΤΑΞΙΔΙΩΤΗΣ

08.30 ΘΕΡΜΕΣ ΠΟΛΕΙΣ

09.30 ΕΡΕΥΝΗΤΕΣ ΤΩΝ ΤΡΟΦΩΝ

10.00 BALKAN EXPRESS (Ε)

11.00 ΚΑΙΝΟΥΡΙΑ ΜΕΡΑ

12.30 ΕΠΟΧΙΑΚΕΣ ΓΕΥΣΕΙΣ «Ελαιόλαδο»

13.00 ΕΙΔΗΣΕΙΣ

14.00 ΤΑ ΕΠΤΑ ΘΑΥΜΑΤΑ ΤΟΥ ΑΡΧΑΙΟΥ...

15.00 ΤΟΛΜΗ ΚΑΙ ΓΟΗΤΕΙΑ

15.30 Ο ΥΠΕΡΟΧΟΣ ΒΥΘΟΣ ΤΗΣ ΜΕΣΟΓΕΙΟΥ

16.00 ΟΙ ΑΠΕΝΑΝΤΙ

17.00 ΕΙΔΗΣΕΙΣ

17.25 ΠΕΝΤΕ ΚΑΙ...

19.00 ΟΙ ΦΥΛΑΚΕΣ ΤΟΥ ΑΚΡΩΤΗΡΙΟΥ

19.30 ΕΛΛΗΝΙΚΗ ΤΑΙΝΙΑ «Ερωτικές ιστορίες»

21.15 ΠΑΓΚΟΣΜΙΑ ΜΥΣΤΙΚΑ ΓΑΣΤΡΟΝΟΜΙΑΣ

21.45 ΔΕΛΤΙΟ ΚΑΙΡΟΥ

22.00 ΕΙΔΗΣΕΙΣ

23.00 ΜΙΛΩΝΤΑΣ ΠΟΛΙΤΙΚΑ

00.30 ΠΕΡΑ ΑΠΟ ΤΑ ΑΝΘΡΩΠΙΝΑ ΟΡΙΑ «Ωρα απομόνωσης»

01.30 ΠΕΝΤΕ ΚΑΙ... (Ε)

02.30 ΤΟΛΜΗ ΚΑΙ ΓΟΗΤΕΙΑ (Ε)

03.00 EURO 2012 «Κροατία - Ισπανία» (Μ)

05.00 ΤΟΥ ΝΕΡΟΥ ΤΑ ΠΑΡΑΜΥΘΙΑ (Ε)

06.30 ΔΥΟ ΠΕΤΑΛΙΑ ΔΡΟΜΟΣ (Ε)

ΑΝΤ1
Τηλ. 210.6886.100

06.00 ΕΚΕΙΝΕΣ ΚΙ ΕΓΩ (Ε)

07.00 ΠΡΩΙΝΟ ΑΝΤ1 Καθημερινό μαγκαζίνο

12.50 ΜΕ ΑΓΑΠΗ Κοινωνική εκπομπή

13.00 ΕΙΔΗΣΕΙΣ

13.30 ΑΚΡΩΣ ΟΙΚΟΓΕΝΕΙΑΚΟΝ (Ε)

14.30 SUPER GAME

14.40 ΚΩΝΣΤΑΝΤΙΝΟΥ ΚΑΙ ΕΛΕΝΗΣ (Ε)

15.40 SUPER GAME

15.50 ΤΟ ΚΑΦΕ ΤΗΣ ΧΑΡΑΣ (Ε)

16.50 ΕΙΔΗΣΕΙΣ - ΔΕΛΤΙΟ ΣΤΗ ΝΟΗΜΑΤΙΚΗ ΓΛΩΣΣΑ

17.00 STARFISH Σειρά

18.00 ΠΛΑΚΑ ΚΑΝΕΙΣ (Ε)

19.00 BLACK OUT (Ε)

20.00 ΕΙΔΗΣΕΙΣ

21.00 ASI Σειρά

23.00 ΕΛΕΥΘΕΡΟΣ ΚΙ ΩΡΑΙΟΣ (Ε)

24.00 LOST Σειρά

01.00 ΕΙΔΗΣΕΙΣ

01.10 ΤΗΛΕΚΥΒΟΣ Ζωντανό τηλεπαιχνίδι

03.10 ΤΟ ΚΑΦΕ ΤΗΣ ΧΑΡΑΣ (Ε)

04.10 ΤΗΛΕΜΑΡΚΕΤΙΝΓΚ

04.55 MOBILE FUN

05.20 ΠΑΤΕΡ ΗΜΩΝ (Ε)

ALPHA
Τηλ. 212.2124.000

06.15 ΔΕΣΤΕ ΤΟΥΣ (Ε)

08.15 FRASIER

09.10 Ο ΒΑΣΙΛΙΑΣ ΤΟΥ ΚΟΥΙΝΣ

10.00 ΡΩΤΑ ΤΗΝ ΑΓΑΠΗ Σειρά

11.00 ΚΟΜΒΙΚΟ ΣΗΜΕΙΟ Ενημερωτική εκπομπή

12.45 ΕΙΔΗΣΕΙΣ

13.00 ΕΛΕΝΗ Ψυχαγωγική εκπομπή

16.00 ΔΕΣΤΕ ΤΟΥΣ

17.55 ΕΙΔΗΣΕΙΣ - ΔΕΛΤΙΟ ΣΤΗ ΝΟΗΜΑΤΙΚΗ ΓΛΩΣΣΑ

18.00 ΟΙΚΟΓΕΝΕΙΑΚΕΣ ΙΣΤΟΡΙΕΣ (Ε)

19.00 ΕΙΔΗΣΕΙΣ

20.00 ΚΑΤΙ ΨΗΝΕΤΑΙ (Ε)

21.00 ΞΕΝΗ ΤΑΙΝΙΑ «Η μεγάλη απάτη»

23.15 ΝΟΜΟΣ ΚΑΙ ΤΑΞΗ: ΕΙΔΙΚΗ ΟΜΑΔΑ

00.15 CSI, LAS VEGAS Σειρά

01.15 ΞΕΝΗ ΤΑΙΝΙΑ «Η μεγάλη απάτη»

03.30 Η ΚΟΥΖΙΝΑ ΤΗΣ ΜΑΜΑΣ (Ε)

04.30 ΑΛΛΑΞΕ ΤΟ (Ε)

05.00 ΤΗΛΕΜΑΡΚΕΤΙΝΓΚ

05.30 ΕΙΚΟΝΕΣ (Ε)

MEGA
Τηλ. 210.6903.000 - 800.116.900

05.45 ΤΑ ΜΥΣΤΙΚΑ ΤΗΣ ΕΔΕΜ (Ε)

06.45 ΚΟΙΝΩΝΙΑ ΩΡΑ MEGA

10.00 ΠΡΩΙΝΟ MOU

13.00 ΜΟΙΡΑΙΟΣ ΕΡΩΤΑΣ (Ε)

14.00 ΕΙΔΗΣΕΙΣ

15.00 ΕΛΛΗΝΙΚΗ ΣΕΙΡΑ (Ε)

15.50 ΕΛΛΗΝΙΚΗ ΣΕΙΡΑ (Ε)

16.50 ΕΙΔΗΣΕΙΣ

17.00 ΠΑΡΕΑ ΣΤΗΝ ΚΟΥΖΙΝΑ (Ε)

18.00 SINGLES (Ε)

19.00 ΜΟΙΡΑΙΟΣ ΕΡΩΤΑΣ

20.00 ΕΙΔΗΣΕΙΣ

21.00 SILA Σειρά

22.00 ΣΤΟ ΠΑΡΑ ΠΕΝΤΕ (Ε)

23.10 ΑΝΑΤΡΟΠΗ Ενημερωτική εκπομπή

01.00 ΕΙΔΗΣΕΙΣ

01.15 ΔΥΟ ΜΕΡΕΣ ΜΟΝΟ (Ε)

02.15 ΣΤΟΥΣ 31 ΔΡΟΜΟΥΣ (Ε)

03.15 Η ΑΓΑΠΗ ΤΗΣ ΓΑΤΑΣ (Ε) Σειρά

04.15 ΤΗΛΕΜΑΡΚΕΤΙΝΓΚ

05.00 ΜΙΑ ΣΤΙΓΜΗ, ΔΥΟ ΖΩΕΣ (Ε)

STAR
Τηλ. 211.189.1000 - 2000

06.00 ΣΙΓΑ ΤΟΝ ΠΟΛΥΕΛΑΙΟ (Ε)

06.50 ΠΑΙΔΙΚΟ ΠΡΟΓΡΑΜΜΑ «Power Rangers: Mystic Force», «Power Rangers operation overdrive», «Magi-Nation», «Κρύπτο, ο σούπερ σκύλος», «Πέππα, το γουρουνάκι», «Baby Looney Tunes», «Ο Ιάσονας και οι θεοί του Ολύμπου», «Η λεγεώνα των υπερηρώων», «Batman: Οι νέες περιπέτειες», «Ο δαίμονας της Ταζμανίας»

11.30 ΜΑΡΙΑ, ΑΓΓΕΛΕ ΜΟΥ (Ε)

12.30 ΕΙΔΗΣΕΙΣ

13.00 ΜΕΣΗΜΕΡΙΑΝΗ ΜΕΛΕΤΗ

15.30 ΜΙΛΑ Εκπομπή

17.15 ΕΙΔΗΣΕΙΣ

17.50 ΦΩΤΗΣ - ΜΑΡΙΑ LIVE

19.45 ΕΙΔΗΣΕΙΣ

21.00 HUMAN TARGET Περιπετειώδης σειρά

22.00 ΞΕΝΗ ΤΑΙΝΙΑ «Το χάρισμα»

00.15 ΝΟΜΟΣ ΚΑΙ ΤΑΞΗ: ΑΣΤΥΝΟΜΙΚΕΣ ΙΣΤΟΡΙΕΣ Αστυνομική σειρά

01.15 V Δραματική σειρά

02.15 ΞΕΝΗ ΤΑΙΝΙΑ «Εξάχνωση» Α' τηλεοπτική προβολή

ΤΕΤΑΡΤΗ 20/6
«902»
Τηλ. 210.2592.902 - 210.2592.802

07.00 ΠΑΙΔΙΚΟ ΠΡΟΓΡΑΜΜΑ Πολωνικά κινούμενα σχέδια

07.30 ΤΟ ΝΤΟΚΙΜΑΝΤΕΡ ΣΤΟΝ «902» Ντοκιμαντέρ για φύση, ζώα...

08.00 ΚΑΛΗΜΕΡΑ ΜΕ ΤΟΝ «902» Πρωινή ενημερωτική εκπομπή. Με τον Ορέστη Παντελόγλου

09.00 ΕΚΛΟΓΕΣ 2012 (Ε) Πολιτική, ενημερωτική εκπομπή

10.00 Η ΑΓΟΡΑ ΣΤΗΝ ΤΗΛΕΟΡΑΣΗ

15.00 ΕΙΔΗΣΕΙΣ και ΕΙΔΗΣΕΙΣ ΣΤΗ ΝΟΗΜΑΤΙΚΗ

15.55 ΜΟΥΣΙΚΕΣ ΔΙΑΔΡΟΜΕΣ Με τους ΚΟΤΖΑΜ

16.15 ΑΘΛΗΤΙΚΟ ΡΑΝΤΕΒΟΥ Ειδήσεις, ενημέρωση, συζητήσεις από τον αθλητικό χώρο

17.00 ΕΚΛΟΓΕΣ 2012 (Ε) Πολιτική, ενημερωτική εκπομπή

18.00 ΓΕΥΣΕΙΣ ΠΑΡΑΔΟΣΗΣ Οταν το φαγητό δεν είναι μόνο μια συνταγή, αλλά κομμάτι των εθίμων. Με την Ευδοκία Πατσιλινάκου

19.00 Η ΕΛΛΑΔΑ ΚΑΙ Ο ΚΟΣΜΟΣ Ντοκιμαντέρ

20.00 Η ΣΠΕΙΡΑ ΤΟΥ ΚΟΚΚΙΝΟΜΑΛΛΗ Ξένη σειρά (5ο)

20.30 ΚΕΝΤΡΙΚΟ ΔΕΛΤΙΟ ΕΙΔΗΣΕΩΝ

21.30 ΜΟΥΣΙΚΕΣ ΔΙΑΔΡΟΜΕΣ Με καλό ελληνικό τραγούδι

22.00 ΕΚΛΟΓΕΣ 2012 Πολιτική, ενημερωτική εκπομπή

23.00 ΕΙΔΗΣΕΙΣ

23.15 ΜΟΥΣΙΚΟ ΔΙΑΛΕΙΜΜΑ

ΕΤ-1
Τηλ. 210.7761.000

08.00 Ο ΘΗΣΑΥΡΟΣ ΤΗΣ ΒΑΓΙΑΣ (Ε)

08.30 ΑΡΘΟΥΡ (Ε)

09.00 Ο ΜΙΚΡΟΣ ΝΙΚΟΛΑΣ

09.30 ΜΑΡΘΑ, ΤΟ ΣΚΥΛΑΚΙ ΠΟΥ ΜΙΛΑΕΙ

10.00 ΑΘΗΝΑ - ΧΕΙΡΟΠΟΙΗΤΗ ΠΟΛΗ (Ε)

10.30 ΟΙΝΟΠΟΙΗΜΑΤΑ (Ε)

11.00 Ο ΓΥΡΟΣ ΤΟΥ ΠΛΑΝΗΤΗ ΣΕ 360'

12.00 ΜΑΜΑ ΚΑΙ ΓΙΟΣ (Ε)

13.00 ΟΤΑΝ ΗΜΟΥΝ ΔΑΣΚΑΛΟΣ (Ε) Κοινωνική σειρά

14.00 ΤΟ ΚΟΥΤΑΛΙ (Ε)

14.30 ΟΥΡΑΝΙΟ ΤΟΞΟ Παιδική εκπομπή

15.00 ΣΑΜΠΡΙΝΑ, Η ΜΙΚΡΗ ΜΑΓΙΣΣΑ (Ε)

15.30 ΑΣΤΥΝΟΜΟΣ ΣΑΪΝΗΣ

16.00 ΑΑΡΟΝ ΣΤΟΟΥΝ Νεανική σειρά

16.30 ΤΕΛΕΥΤΑΙΑ ΕΚΔΟΣΗ

17.00 Ο ΠΡΙΓΚΙΠΑΣ (Ε)

ΠΡΟΓΡΑΜΜΑ ΜΕ ΥΠΗΡΕΣΙΕΣ ΠΡΟΣΒΑΣΗΣ ΓΙΑ ΑμεΑ

18.00 ΑΠΟ ΠΟΥ ΚΡΑΤΑΕΙ Η ΣΚΟΥΦΙΑ ΜΑΣ (Ε)

19.00 ΠΑΡΑΣΚΗΝΙΟ (Ε)

20.00 ΣΗΜΕΙΟ ART (Ε)

ΠΡΟΓΡΑΜΜΑ ΜΕ ΥΠΗΡΕΣΙΕΣ ΠΡΟΣΒΑΣΗΣ ΓΙΑ ΑμεΑ

21.00 ΕΙΔΗΣΕΙΣ ΣΤΗ ΝΟΗΜΑΤΙΚΗ

21.45 EUROLAND! Εκπομπή

23.00 ΞΕΝΗ ΤΑΙΝΙΑ «Ο ανυπότακτος» Α' τηλεοπτική προβολή

ΠΑΓΚΟΣΜΙΑ ΗΜΕΡΑ ΠΡΟΣΦΥΓΩΝ

00.30 ΚΑΛΩΣ ΗΡΘΑΤΕ ΣΤΗΝ ΕΥΡΩΠΗ

02.15 ΜΙΚΡΕΣ ΟΔΥΣΣΕΙΕΣ (Ε)

03.00 ΔΕΝ ΗΡΘΑ ΕΔΩ ΓΙΑ ΔΙΑΚΟΠΕΣ (Ε)

03.50 ΒΡΑΔΙΝΕΣ ΚΑΜΠΑΝΕΣ (E) Σειρά

  • Το πρόγραμμα συνεχίζεται με εκπομπές σε επανάληψη
ΝΕΤ
Τηλ. 210.6066.000

06.00 ΠΡΩΙΝΗ ΕΝΗΜΕΡΩΣΗ

10.00 ΣΥΜΒΑΙΝΕΙ ΤΩΡΑ Ενημερωτική εκπομπή

12.00 ΕΙΔΗΣΕΙΣ

13.00 ΜΕΝΟΥΜΕ ΕΛΛΑΔΑ Ταξιδιωτική εκπομπή

15.00 ΕΙΔΗΣΕΙΣ

16.00 ΕΧΕΙ ΓΟΥΣΤΟ (Ε) Πολιτιστικό μαγκαζίνο

18.00 ΕΙΔΗΣΕΙΣ

18.15 ΤΑΞΙΔΕΥΟΝΤΑΣ ΣΤΗΝ ΕΛΛΑΔΑ (Ε) «Καστελόριζο»

19.15 ΣΑΝ ΣΗΜΕΡΑ (Ε)

19.30 ΦΩΤΟΣΦΑΙΡΑ (Ε) «Γκιόνα»

20.00 ΑΝΡΙ ΦΙΛΙΠ ΠΕΤΕΝ: 1914-1945, από ήρωας προδότης (Α' μέρος)

21.00 ΕΙΔΗΣΕΙΣ

22.00 ΡΕΠΟΡΤΑΖ ΧΩΡΙΣ ΣΥΝΟΡΑ

23.00 ΣΤΗΝ ΥΓΕΙΑ ΜΑΣ

24.00 ΕΙΔΗΣΕΙΣ

00.05 ΣΤΗΝ ΥΓΕΙΑ ΜΑΣ (Συνέχεια)

  • Το πρόγραμμα συνεχίζεται με εκπομπές σε επανάληψη
ΕΤ-3
Τηλ. 2310.299.400

07.30 ΤΕΛΕΥΤΑΙΟΣ ΤΑΞΙΔΙΩΤΗΣ

08.30 ΘΕΡΜΕΣ ΠΟΛΕΙΣ

09.30 ΕΡΕΥΝΗΤΕΣ ΤΩΝ ΤΡΟΦΩΝ

10.00 ΕΛΛΗΝΩΝ ΔΡΩΜΕΝΑ (Ε) «Παιδιά της Σαμαρίνας»

10.30 ΕΚΤΗ ΑΙΣΘΗΣΗ

11.00 ΚΑΙΝΟΥΡΙΑ ΜΕΡΑ

12.30 ΕΠΟΧΙΑΚΕΣ ΓΕΥΣΕΙΣ «Σπαράγγια»

13.00 ΕΙΔΗΣΕΙΣ

14.00 Ο ΠΥΡΓΟΣ ΤΟΥ ΒΑΒΕΛ

15.00 ΤΟΛΜΗ ΚΑΙ ΓΟΗΤΕΙΑ

15.30 Ο ΥΠΕΡΟΧΟΣ ΒΥΘΟΣ ΤΗΣ ΜΕΣΟΓΕΙΟΥ

16.00 ΑΛΗΘΙΝΑ ΣΕΝΑΡΙΑ (Ε)

17.00 ΕΙΔΗΣΕΙΣ

17.25 ΠΕΝΤΕ ΚΑΙ...

19.00 ΟΙ ΦΥΛΑΚΕΣ ΤΟΥ ΑΚΡΩΤΗΡΙΟΥ

19.30 ΕΛΛΗΝΙΚΗ ΤΑΙΝΙΑ «Κρουαζιέρα στη Ρόδο»

21.15 ΣΤΡΑΣΒΟΥΡΓΟ - ΘΕΣΣΑΛΟΝΙΚΗ

21.45 ΔΕΛΤΙΟ ΚΑΙΡΟΥ

22.00 ΕΙΔΗΣΕΙΣ

22.55 ΕΚΑΤΟΓΡΑΦΙΑ «Το σχέδιο Εμπράρ»

23.00 ΑΝΙΧΝΕΥΣΕΙΣ

00.30 ΣΤΑ ΟΡΙΑ (Ε)

01.30 ΠΕΝΤΕ ΚΑΙ... (Ε)

02.30 ΤΟΛΜΗ ΚΑΙ ΓΟΗΤΕΙΑ (Ε)

03.00 ΟΙ ΦΥΛΑΚΕΣ ΤΟΥ ΑΚΡΩΤΗΡΙΟΥ (Ε)

03.30 ΤΟ ΠΙΟ ΔΥΣΚΟΛΟ ΚΟΛΠΟ

04.30 ΑΛΗΘΙΝΑ ΣΕΝΑΡΙΑ (Ε)

05.30 ΑΝΙΧΝΕΥΣΕΙΣ (Ε)

ΑΝΤ1
Τηλ. 210.6886.100

06.00 ΕΚΕΙΝΕΣ ΚΙ ΕΓΩ (Ε)

07.00 ΠΡΩΙΝΟ ΑΝΤ1

12.50 ΜΕ ΑΓΑΠΗ

13.00 ΕΙΔΗΣΕΙΣ

13.30 ΑΚΡΩΣ ΟΙΚΟΓΕΝΕΙΑΚΟΝ (Ε)

14.30 SUPER GAME

14.40 ΚΩΝΣΤΑΝΤΙΝΟΥ ΚΑΙ ΕΛΕΝΗΣ (Ε)

15.40 SUPER GAME

15.50 ΤΟ ΚΑΦΕ ΤΗΣ ΧΑΡΑΣ (Ε)

16.50 ΕΙΔΗΣΕΙΣ - ΔΕΛΤΙΟ ΣΤΗ ΝΟΗΜΑΤΙΚΗ ΓΛΩΣΣΑ

17.00 STARFISH Σειρά

18.00 ΠΛΑΚΑ ΚΑΝΕΙΣ (Ε)

19.00 BLACK OUT (Ε)

20.00 ΕΙΔΗΣΕΙΣ

21.00 ASI Δραματική σειρά

23.00 ΕΛΕΥΘΕΡΟΣ ΚΙ ΩΡΑΙΟΣ (Ε)

24.00 LOST Σειρά

01.00 ΕΙΔΗΣΕΙΣ

01.10 ΤΗΛΕΚΥΒΟΣ Ζωντανό τηλεπαιχνίδι

03.10 ΤΟ ΚΑΦΕ ΤΗΣ ΧΑΡΑΣ (Ε)

04.10 ΤΗΛΕΜΑΡΚΕΤΙΝΓΚ

04.55 MOBILE FUN

05.20 ΠΑΤΕΡ ΗΜΩΝ (Ε)

ALPHA
Τηλ. 212.2124.000

06.15 ΔΕΣΤΕ ΤΟΥΣ (Ε)

08.15 FRASIER

09.10 Ο ΒΑΣΙΛΙΑΣ ΤΟΥ ΚΟΥΙΝΣ

10.00 ΡΩΤΑ ΤΗΝ ΑΓΑΠΗ

11.00 ΚΟΜΒΙΚΟ ΣΗΜΕΙΟ Ενημερωτική εκπομπή

12.45 ΕΙΔΗΣΕΙΣ

13.00 ΕΛΕΝΗ Ψυχαγωγική εκπομπή

16.00 ΔΕΣΤΕ ΤΟΥΣ

17.55 ΕΙΔΗΣΕΙΣ - ΔΕΛΤΙΟ ΣΤΗ ΝΟΗΜΑΤΙΚΗ ΓΛΩΣΣΑ

18.00 ΟΙΚΟΓΕΝΕΙΑΚΕΣ ΙΣΤΟΡΙΕΣ (Ε)

19.00 ΕΙΔΗΣΕΙΣ

20.00 ΚΑΤΙ ΨΗΝΕΤΑΙ (Ε)

21.00 ΣΠΙΤΙ ΑΠΟ ΤΗΝ ΑΡΧΗ (Ε)

22.00 ΕΦΙΑΛΤΗΣ! ΣΤΗΝ ΚΟΥΖΙΝΑ (Ε)

23.00 ΝΟΜΟΣ ΚΑΙ ΤΑΞΗ: ΕΙΔΙΚΗ ΟΜΑΔΑ

24.00 ΑΥΤΟΨΙΑ Ενημερωτική εκπομπή

01.15 CSI, LAS VEGAS Αστυνομική σειρά

02.15 ΟΙ ΙΣΤΟΡΙΕΣ ΤΟΥ ΑΣΤΥΝΟΜΟΥ ΜΠΕΚΑ (Ε)

03.15 Η ΚΟΥΖΙΝΑ ΤΗΣ ΜΑΜΑΣ (Ε)

04.15 ΑΛΛΑΞΕ ΤΟ (Ε)

05.15 ΤΗΛΕΜΑΡΚΕΤΙΝΓΚ

05.30 ΕΙΚΟΝΕΣ (Ε)

MEGA
Τηλ. 210.6903.000 - 800.116.900

05.45 ΤΑ ΜΥΣΤΙΚΑ ΤΗΣ ΕΔΕΜ (Ε)

06.45 ΚΟΙΝΩΝΙΑ ΩΡΑ MEGA

10.00 ΠΡΩΙΝΟ MOU

13.00 ΜΟΙΡΑΙΟΣ ΕΡΩΤΑΣ (Ε)

14.00 ΕΙΔΗΣΕΙΣ

15.00 ΕΛΛΗΝΙΚΗ ΣΕΙΡΑ (Ε)

15.50 ΕΛΛΗΝΙΚΗ ΣΕΙΡΑ (Ε)

16.50 ΕΙΔΗΣΕΙΣ

17.00 ΕΛΛΗΝΙΚΗ ΣΕΙΡΑ (Ε)

18.00 SINGLES (Ε)

19.00 ΜΟΙΡΑΙΟΣ ΕΡΩΤΑΣ

20.00 ΕΙΔΗΣΕΙΣ

21.00 SILA Σειρά

22.00 ΣΤΟ ΠΑΡΑ ΠΕΝΤΕ (Ε)

23.10 4 (Ε)

00.15 ΕΙΔΗΣΕΙΣ

00.30 ΞΕΝΗ ΤΑΙΝΙΑ «Παγκόσμιος στρατιώτης: Η επιστροφή»

02.00 ΣΤΟΥΣ 31 ΔΡΟΜΟΥΣ (Ε)

03.00 Η ΑΓΑΠΗ ΤΗΣ ΓΑΤΑΣ (Ε)

04.00 ΤΗΛΕΜΑΡΚΕΤΙΝΓΚ

05.00 ΜΙΑ ΣΤΙΓΜΗ, ΔΥΟ ΖΩΕΣ (Ε)

STAR
Τηλ. 211.189.1000 - 2000

06.00 ΣΙΓΑ ΤΟΝ ΠΟΛΥΕΛΑΙΟ (Ε)

06.45 ΠΑΙΔΙΚΟ ΠΡΟΓΡΑΜΜΑ «Power Rangers: Mystic Force», «Power Rangers operation overdrive», «Magi-Nation», «Κρύπτο, ο σούπερ σκύλος», «Πέππα, το γουρουνάκι», «Baby Looney Tunes», «Ο Ιάσονας και οι θεοί του Ολύμπου», «Η λεγεώνα των υπερηρώων», «Batman: Οι νέες περιπέτειες», «Ο δαίμονας της Ταζμανίας»

11.30 ΜΑΡΙΑ, ΑΓΓΕΛΕ ΜΟΥ (Ε)

12.30 ΕΙΔΗΣΕΙΣ

13.00 ΜΕΣΗΜΕΡΙΑΝΗ ΜΕΛΕΤΗ

15.30 ΜΙΛΑ

17.15 ΕΙΔΗΣΕΙΣ - ΔΕΛΤΙΟ ΣΤΗ ΝΟΗΜΑΤΙΚΗ

17.50 ΦΩΤΗΣ - ΜΑΡΙΑ live

19.45 ΕΙΔΗΣΕΙΣ

21.00 HUMAN TARGET Περιπετειώδης σειρά

22.00 ΞΕΝΗ ΤΑΙΝΙΑ «Το στοίχημα του Σλέβιν»

00.15 ΝΟΜΟΣ ΚΑΙ ΤΑΞΗ: ΑΣΤΥΝΟΜΙΚΕΣ ΙΣΤΟΡΙΕΣ Αστυνομική σειρά

01.15 V Δραματική σειρά

02.15 ΞΕΝΗ ΤΑΙΝΙΑ «Ο ροζ ρινόκερος»

ΠΕΜΠΤΗ 21/6
«902»
Τηλ. 210.2592.902 - 210.2592.802

07.00 ΠΑΙΔΙΚΟ ΠΡΟΓΡΑΜΜΑ Πολωνικά κινούμενα σχέδια

07.30 ΤΟ ΝΤΟΚΙΜΑΝΤΕΡ ΣΤΟΝ «902» Ντοκιμαντέρ για φύση, ζώα...

08.00 ΚΑΛΗΜΕΡΑ ΜΕ ΤΟΝ «902» Πρωινή ενημερωτική εκπομπή. Με τον Ορέστη Παντελόγλου

09.00 ΕΚΛΟΓΕΣ 2012 (Ε) Πολιτική, ενημερωτική εκπομπή

10.00 Η ΑΓΟΡΑ ΣΤΗΝ ΤΗΛΕΟΡΑΣΗ

15.00 ΕΙΔΗΣΕΙΣ

15.50 ΕΙΔΗΣΕΙΣ ΣΤΗ ΝΟΗΜΑΤΙΚΗ ΓΛΩΣΣΑ

15.55 ΜΟΥΣΙΚΕΣ ΔΙΑΔΡΟΜΕΣ Με καλό ελληνικό τραγούδι

16.15 ΑΘΛΗΤΙΚΟ ΡΑΝΤΕΒΟΥ Ειδήσεις, ενημέρωση, συζητήσεις από τον αθλητικό χώρο

17.00 ΕΚΛΟΓΕΣ 2012 (Ε) Πολιτική, ενημερωτική εκπομπή

18.00 ΞΕΝΗ ΣΕΙΡΑ «Ο Ντ' Αρτανιάν και οι τρεις σωματοφύλακες» (3ο)

19.00 ΚΙΝΗΜΑΤΟΓΡΑΦΙΚΗ ΤΑΙΝΙΑ «Οι χτύποι της καρδιάς»

20.00 Η ΕΛΛΑΔΑ ΚΑΙ Ο ΚΟΣΜΟΣ Ντοκιμαντέρ για φύση, ζώα...

20.30 ΚΕΝΤΡΙΚΟ ΔΕΛΤΙΟ ΕΙΔΗΣΕΩΝ

21.30 ΜΟΥΣΙΚΕΣ ΔΙΑΔΡΟΜΕΣ Με καλό ελληνικό τραγούδι

22.00 ΕΚΛΟΓΕΣ 2012 Πολιτική, ενημερωτική εκπομπή

23.00 ΕΙΔΗΣΕΙΣ

23.15 ΜΟΥΣΙΚΟ ΔΙΑΛΕΙΜΜΑ

ΕΤ-1
Τηλ. 210.7761.000

08.00 Ο ΘΗΣΑΥΡΟΣ ΤΗΣ ΒΑΓΙΑΣ (Ε)

08.30 ΑΡΘΟΥΡ (Ε)

09.00 ΡΑΣΤΑ ΜΑΟΥΣ

09.30 ΜΑΡΘΑ, ΤΟ ΣΚΥΛΑΚΙ ΠΟΥ ΜΙΛΑΕΙ

10.00 ΑΘΗΝΑ - ΧΕΙΡΟΠΟΙΗΤΗ ΠΟΛΗ (Ε)

10.30 ΟΙΝΟΠΟΙΗΜΑΤΑ

11.00 Ο ΓΥΡΟΣ ΤΟΥ ΠΛΑΝΗΤΗ ΣΕ 360'

12.00 ΜΑΜΑ ΚΑΙ ΓΙΟΣ (Ε)

13.00 ΟΤΑΝ ΗΜΟΥΝ ΔΑΣΚΑΛΟΣ (Ε) Κοινωνική σειρά

14.00 ΤΟ ΚΟΥΤΑΛΙ (Ε)

14.30 ΟΥΡΑΝΙΟ ΤΟΞΟ Παιδική εκπομπή

15.00 Η ΜΙΚΡΗ ΛΟΥΛΟΥ

15.30 ΑΣΤΥΝΟΜΟΣ ΣΑΪΝΗΣ

16.00 ΑΑΡΟΝ ΣΤΟΟΥΝ Νεανική σειρά

16.30 ΤΕΛΕΥΤΑΙΑ ΕΚΔΟΣΗ

ΠΑΓΚΟΣΜΙΑ ΜΕΡΑ ΜΟΥΣΙΚΗΣ

17.00 ΤΟ ΑΛΑΤΙ ΤΗΣ ΓΗΣ «Ο Καραγκιόζης μουσικός, με τον Αθω Δανέλλη»

ΠΡΟΓΡΑΜΜΑ ΜΕ ΥΠΗΡΕΣΙΕΣ ΠΡΟΣΒΑΣΗΣ ΓΙΑ ΑμεΑ

19.00 Η ΕΠΟΧΗ ΤΩΝ ΕΙΚΟΝΩΝ

20.00 ΣΗΜΕΙΟ ART

21.00 EUROLAND! - Pre game Αθλητική εκπομπή

21.45 EURO 2012 Προημιτελικός αγώνας. Απευθείας μετάδοση από τη Βαρσοβία

23.45 EUROLAND! Εκπομπή

02.00 ΞΕΝΗ ΤΑΙΝΙΑ «Η παγίδα»

03.50 ΒΡΑΔΙΝΕΣ ΚΑΜΠΑΝΕΣ (E) Σειρά

  • Το Δελτίο Ειδήσεων στη Νοηματική θα μεταδοθεί από το Web TV
  • Το πρόγραμμα συνεχίζεται με εκπομπές σε επανάληψη
ΝΕΤ
Τηλ. 210.6066.000

06.00 ΠΡΩΙΝΗ ΕΝΗΜΕΡΩΣΗ

10.00 ΣΥΜΒΑΙΝΕΙ ΤΩΡΑ Ενημερωτική εκπομπή

12.00 ΕΙΔΗΣΕΙΣ

13.00 ΜΕΝΟΥΜΕ ΕΛΛΑΔΑ Ταξιδιωτική εκπομπή

15.00 ΕΙΔΗΣΕΙΣ

16.00 ΕΧΕΙ ΓΟΥΣΤΟ (Ε) Πολιτιστικό μαγκαζίνο

18.00 ΕΙΔΗΣΕΙΣ

18.15 ΤΑΞΙΔΕΥΟΝΤΑΣ ΣΤΗΝ ΕΛΛΑΔΑ (Ε) «Φολέγανδρος»

19.15 ΣΑΝ ΣΗΜΕΡΑ (Ε)

19.30 ΜΟΝΟΓΡΑΜΜΑ «Ηλίας Ανδριόπουλος»

20.00 ΑΝΡΙ ΦΙΛΙΠ ΠΕΤΕΝ: 1914-1945, από ήρωας προδότης (Β' μέρος)

21.00 ΕΙΔΗΣΕΙΣ

22.00 ΕΞΑΝΤΑΣ (Ε) «Το άγγιγμα του Μίδα»

23.00 ΠΕΜΠΤΗ ΒΡΑΔΥ Χ2

00.30 ΕΙΔΗΣΕΙΣ

01.00 ΞΕΝΗ ΤΑΙΝΙΑ «Εμπορος ανθρώπινων οργάνων» Α' τηλεοπτική προβολή

  • Το πρόγραμμα συνεχίζεται με εκπομπές σε επανάληψη
ΕΤ-3
Τηλ. 2310.299.400

07.30 ΤΕΛΕΥΤΑΙΟΣ ΤΑΞΙΔΙΩΤΗΣ

08.30 ΧΙΜΠΑΝΤΖΗΔΕΣ: Η ΚΛΗΡΟΔΟΤΗΣΗ ΤΗΣ ΕΞΟΥΣΙΑΣ

09.30 ΕΡΕΥΝΗΤΕΣ ΤΩΝ ΤΡΟΦΩΝ

09.50 ΕΚΑΤΟΓΡΑΦΙΑ (Ε)

10.00 ΤΟΥ ΝΕΡΟΥ ΤΑ ΠΑΡΑΜΥΘΙΑ (E)

11.00 ΚΑΙΝΟΥΡΙΑ ΜΕΡΑ

12.30 ΕΠΟΧΙΑΚΕΣ ΓΕΥΣΕΙΣ «Ντομάτες»

13.00 ΕΙΔΗΣΕΙΣ

14.00 Ο ΠΥΡΓΟΣ ΤΗΣ ΒΑΒΕΛ

15.00 ΤΟΛΜΗ ΚΑΙ ΓΟΗΤΕΙΑ

15.30 Ο ΥΠΕΡΟΧΟΣ ΒΥΘΟΣ ΤΗΣ ΜΕΣΟΓΕΙΟΥ «Μάλτα»

16.00 ΟΙ ΑΠΕΝΑΝΤΙ

17.00 ΕΙΔΗΣΕΙΣ

17.25 ΠΕΝΤΕ ΚΑΙ...

18.45 ΟΙ ΦΥΛΑΚΕΣ ΤΟΥ ΑΚΡΩΤΗΡΙΟΥ

19.30 ΕΛΛΗΝΙΚΗ ΤΑΙΝΙΑ «Ζήτω η τρέλα»

21.15 ΠΑΓΚΟΣΜΙΑ ΜΥΣΤΙΚΑ ΓΑΣΤΡΟΝΟΜΙΑΣ

21.45 ΔΕΛΤΙΟ ΚΑΙΡΟΥ

22.00 ΕΙΔΗΣΕΙΣ

23.00 ΑΤΕΛΕΙΩΤΟ ΚΟΝΤΣΕΡΤΟ

01.00 ΤΟ ΜΕΛΛΟΝ... «Το μέλλον του... πλανήτη»

01.30 ΠΕΝΤΕ ΚΑΙ... (Ε)

02.30 ΤΟΛΜΗ ΚΑΙ ΓΟΗΤΕΙΑ (Ε)

03.00 ΟΙ ΦΥΛΑΚΕΣ ΤΟΥ ΑΚΡΩΤΗΡΙΟΥ (Ε)

03.30 Η ΙΣΤΟΡΙΑ ΤΟΥ ΜΙΧΑΛΗ

04.30 ΑΛΗΘΙΝΑ ΣΕΝΑΡΙΑ (Ε)

05.30 ΔΙΑΣΠΟΡΑ (Ε)

ΑΝΤ1
Τηλ. 210.6886.100

06.00 ΕΚΕΙΝΕΣ ΚΙ ΕΓΩ (Ε)

07.00 ΠΡΩΙΝΟ ΑΝΤ1

12.50 ΜΕ ΑΓΑΠΗ

13.00 ΕΙΔΗΣΕΙΣ

13.30 ΑΚΡΩΣ ΟΙΚΟΓΕΝΕΙΑΚΟΝ (Ε)

14.30 SUPER GAME

14.40 ΚΩΝΣΤΑΝΤΙΝΟΥ ΚΑΙ ΕΛΕΝΗΣ (Ε)

15.40 SUPER GAME

15.50 ΤΟ ΚΑΦΕ ΤΗΣ ΧΑΡΑΣ (Ε)

16.50 ΕΙΔΗΣΕΙΣ - ΔΕΛΤΙΟ ΣΤΗ ΝΟΗΜΑΤΙΚΗ ΓΛΩΣΣΑ

17.00 STARFISH Σειρά

18.00 ΠΛΑΚΑ ΚΑΝΕΙΣ (Ε)

19.00 WIPE OUT (Ε)

20.00 ΕΙΔΗΣΕΙΣ

21.00 ASI Δραματική σειρά

23.00 ΕΛΕΥΘΕΡΟΣ ΚΙ ΩΡΑΙΟΣ (Ε)

24.00 LOST Σειρά

01.00 ΕΙΔΗΣΕΙΣ

01.10 ΤΗΛΕΚΥΒΟΣ Ζωντανό τηλεπαιχνίδι

03.10 ΤΟ ΚΑΦΕ ΤΗΣ ΧΑΡΑΣ (Ε)

04.10 ΤΗΛΕΜΑΡΚΕΤΙΝΓΚ

04.45 MOBILE FUN

05.20 ΠΑΤΕΡ ΗΜΩΝ (Ε)

ALPHA
Τηλ. 212.2124.000

06.15 ΔΕΣΤΕ ΤΟΥΣ (Ε)

08.15 FRASIER

09.10 Ο ΒΑΣΙΛΙΑΣ ΤΟΥ ΚΟΥΙΝΣ

10.00 ΡΩΤΑ ΤΗΝ ΑΓΑΠΗ Σειρά

11.00 ΚΟΜΒΙΚΟ ΣΗΜΕΙΟ Ενημερωτική εκπομπή

12.45 ΕΙΔΗΣΕΙΣ

13.00 ΕΛΕΝΗ

16.00 ΔΕΣΤΕ ΤΟΥΣ

17.55 ΕΙΔΗΣΕΙΣ - ΔΕΛΤΙΟ ΣΤΗ ΝΟΗΜΑΤΙΚΗ ΓΛΩΣΣΑ

18.00 ΟΙΚΟΓΕΝΕΙΑΚΕΣ ΙΣΤΟΡΙΕΣ (Ε)

19.00 ΕΙΔΗΣΕΙΣ

20.00 ΚΑΤΙ ΨΗΝΕΤΑΙ (Ε)

21.00 ΠΑΜΕ ΠΑΚΕΤΟ

23.00 ΝΟΜΟΣ ΚΑΙ ΤΑΞΗ: ΕΙΔΙΚΗ ΟΜΑΔΑ

24.00 ΠΑΡΕΜΒΑΣΗ Ενημερωτική εκπομπή

01.15 CSI, LAS VEGAS Αστυνομική σειρά

02.15 ΟΙ ΙΣΤΟΡΙΕΣ ΤΟΥ ΑΣΤΥΝΟΜΟΥ ΜΠΕΚΑ (Ε)

03.15 FASHION FEVER (Ε)

04.15 ΑΛΛΑΞΕ ΤΟ (Ε)

05.15 ΤΗΛΕΜΑΡΚΕΤΙΝΓΚ

05.30 ΕΙΚΟΝΕΣ (Ε)

MEGA
Τηλ. 210.6903.000 - 800.116.900

05.45 ΤΑ ΜΥΣΤΙΚΑ ΤΗΣ ΕΔΕΜ (Ε)

06.45 ΚΟΙΝΩΝΙΑ ΩΡΑ MEGA

10.00 ΠΡΩΙΝΟ MOU

13.00 ΜΟΙΡΑΙΟΣ ΕΡΩΤΑΣ (Ε)

14.00 ΕΙΔΗΣΕΙΣ

15.00 ΕΛΛΗΝΙΚΗ ΣΕΙΡΑ (Ε)

15.50 ΕΛΛΗΝΙΚΗ ΣΕΙΡΑ (Ε)

16.50 ΕΙΔΗΣΕΙΣ

17.00 ΣΑΒΒΑΤΟΓΕΝΝΗΜΕΝΕΣ (Ε)

18.00 SINGLES (Ε) Σειρά

19.00 ΜΟΙΡΑΙΟΣ ΕΡΩΤΑΣ Δραματική σειρά

20.00 ΕΙΔΗΣΕΙΣ

21.00 SILA Σειρά

22.00 ΣΤΟ ΠΑΡΑΠΕΝΤΕ (Ε)

23.10 4 Δραματική σειρά

00.15 ΕΙΔΗΣΕΙΣ

00.30 ΞΕΝΗ ΤΑΙΝΙΑ «Το κρησφύγετο»

03.00 Η ΑΓΑΠΗ ΤΗΣ ΓΑΤΑΣ (Ε)

04.00 ΤΗΛΕΜΑΡΚΕΤΙΝΓΚ

05.00 ΜΙΑ ΣΤΙΓΜΗ, ΔΥΟ ΖΩΕΣ (Ε)

STAR
Τηλ. 211.189.1000 - 2000

06.00 ΣΙΓΑ ΤΟΝ ΠΟΛΥΕΛΑΙΟ (Ε)

06.45 ΠΑΙΔΙΚΟ ΠΡΟΓΡΑΜΜΑ «Power Rangers: Mystic Force», «Power Rangers operation overdrive», «Magination», «Κρύπτο, ο σούπερ σκύλος», «Πέπα, το γουρουνάκι», «Baby Looney Tunes», «Ο Ιάσονας και οι θεοί του Ολύμπου», «Η λεγεώνα των υπερηρώων», «Batman: Οι νέες περιπέτειες», «Ο δαίμονας της Ταζμανίας»

11.30 ΜΑΡΙΑ, ΑΓΓΕΛΕ ΜΟΥ (Ε)

12.30 ΕΙΔΗΣΕΙΣ

13.00 ΜΕΣΗΜΕΡΙΑΝΗ ΜΕΛΕΤΗ

15.30 ΜΙΛΑ

17.15 ΕΙΔΗΣΕΙΣ - ΔΕΛΤΙΟ ΣΤΗ ΝΟΗΜΑΤΙΚΗ

17.50 ΦΩΤΗΣ - ΜΑΡΙΑ LIVE

19.45 ΕΙΔΗΣΕΙΣ

21.00 HUMAN TARGET Περιπετειώδης σειρά

22.00 ΞΕΝΗ ΤΑΙΝΙΑ «Ο Χάρι Πότερ και το τάγμα του Φοίνικα»

00.45 ΝΟΜΟΣ ΚΑΙ ΤΑΞΗ: ΑΣΤΥΝΟΜΙΚΕΣ ΙΣΤΟΡΙΕΣ Αστυνομική σειρά

01.45 V Δραματική σειρά

02.45 ΞΕΝΗ ΤΑΙΝΙΑ «Διαλυμένα όνειρα»

ΠΑΡΑΣΚΕΥΗ 22/6
«902»
Τηλ. 210.2592.902 - 210.2592.802

07.00 ΠΑΙΔΙΚΟ ΠΡΟΓΡΑΜΜΑ Κλασικά κινούμενα σχέδια

07.30 Η ΕΛΛΑΔΑ ΚΑΙ Ο ΚΟΣΜΟΣ Ντοκιμαντέρ για φύση, ζώα

08.00 ΚΑΛΗΜΕΡΑ ΜΕ ΤΟΝ «902» Πρωινή, ενημερωτική εκπομπή. Με τον Ορέστη Παντελόγλου

09.00 ΕΚΛΟΓΕΣ 2012 (Ε) Πολιτική, ενημερωτική εκπομπή

10.00 Η ΑΓΟΡΑ ΣΤΗΝ ΤΗΛΕΟΡΑΣΗ

15.00 ΕΙΔΗΣΕΙΣ και ΕΙΔΗΣΕΙΣ ΣΤΗ ΝΟΗΜΑΤΙΚΗ

15.55 ΜΟΥΣΙΚΕΣ ΔΙΑΔΡΟΜΕΣ Με καλό ελληνικό τραγούδι

16.15 ΑΘΛΗΤΙΚΟ ΡΑΝΤΕΒΟΥ Ειδήσεις, ενημέρωση, συζητήσεις από τον αθλητικό χώρο

17.05 Η ΕΛΛΑΔΑ ΚΑΙ Ο ΚΟΣΜΟΣ Ντοκιμαντέρ

18.00 ΤΟ ΘΕΑΤΡΟ ΣΤΟΝ «902» Θα μεταδοθεί η θεατρική παράσταση «Οι μάγοι του χρήματος»

20.00 ΔΕΝ ΑΝΘΙΣΑΝ ΜΑΤΑΙΩΣ... (Ε) Εκπομπή αφιερωμένη στο Φοίβο Ταξιάρχη. Με την Σοφία Αδαμίδου

20.30 ΚΕΝΤΡΙΚΟ ΔΕΛΤΙΟ ΕΙΔΗΣΕΩΝ

21.30 ΤΑ ΠΑΝΤΕΛΟΝΙΑ ΕΙΝΑΙ ΠΕΡΙΕΡΓΑ ΡΟΥΧΑ Εκπομπή αφιερωμένη στο καλό ελληνικό τραγούδι και τους δημιουργούς του. Με τον Πάρη Μήτσου

23.00 ΕΙΔΗΣΕΙΣ

23.15 ΜΟΥΣΙΚΟ ΔΙΑΛΕΙΜΜΑ

ΕΤ-1
Τηλ. 210.7761.000

08.00 Ο ΘΗΣΑΥΡΟΣ ΤΗΣ ΒΑΓΙΑΣ (Ε)

08.30 ΑΡΘΟΥΡ

09.00 ΡΑΣΤΑ ΜΑΟΥΣ

09.30 ΜΑΡΘΑ, ΤΟ ΣΚΥΛΑΚΙ ΠΟΥ ΜΙΛΑ

10.00 ΑΘΗΝΑ - ΧΕΙΡΟΠΟΙΗΤΗ ΠΟΛΗ (Ε) «Οι νύχτες»

10.30 ΟΙΝΟΠΟΙΗΜΑΤΑ (Ε) «Νεμέα - Αργος»

11.00 ΕΚΠΑΙΔΕΥΤΙΚΗ ΤΗΛΕΟΡΑΣΗ

12.00 ΜΑΜΑ ΚΑΙ ΓΙΟΣ (Ε)

13.00 ΟΤΑΝ ΗΜΟΥΝ ΔΑΣΚΑΛΟΣ (Ε)

14.00 ΤΟ ΚΟΥΤΑΛΙ (Ε)

14.30 ΟΥΡΑΝΙΟ ΤΟΞΟ

15.00 Η ΜΙΚΡΗ ΛΟΥΛΟΥ

15.30 ΑΣΤΥΝΟΜΟΣ ΣΑΪΝΗΣ

16.00 ΑΑΡΟΝ ΣΤΟΟΥΝ Εφηβική σειρά

16.30 ΤΕΛΕΥΤΑΙΑ ΕΚΔΟΣΗ Εφηβική σειρά

17.00 Ο ΠΡΙΓΚΙΠΑΣ (Ε)

18.00 ΑΠΟ ΠΟΥ ΚΡΑΤΑΕΙ Η ΣΚΟΥΦΙΑ ΜΑΣ (Ε)

19.00 ΩΡΑΙΟΙ ΩΣ ΕΛΛΗΝΕΣ

20.00 ΣΗΜΕΙΟ ART (Ε)

21.00 EUROLAND! Pre game (και σε HD)

21.45 EURO 2012 Προημιτελικός αγώνας. Απευθείας μετάδοση από το Γκντάνσκ

23.45 EUROLAND! (και σε HD)

02.00 ΞΕΝΗ ΤΑΙΝΙΑ «Κυνηγώντας το σίγουρο κρεβάτι»

03.50 ΒΡΑΔΙΝΕΣ ΚΑΜΠΑΝΕΣ (Ε)

  • Το πρόγραμμα συνεχίζεται με εκπομπές σε επανάληψη
ΝΕΤ
Τηλ. 210.6066.000

06.00 ΠΡΩΙΝΗ ΕΝΗΜΕΡΩΣΗ

10.00 ΣΥΜΒΑΙΝΕΙ ΤΩΡΑ

12.00 ΕΙΔΗΣΕΙΣ

13.00 ΜΕΝΟΥΜΕ ΕΛΛΑΔΑ

15.00 ΕΙΔΗΣΕΙΣ

16.00 ΕΧΕΙ ΓΟΥΣΤΟ

18.00 ΕΙΔΗΣΕΙΣ

18.15 ΕΚΤΟΣ ΤΩΝ ΤΕΙΧΩΝ (Ε) «Μεχμέτ»

19.00 ΤΑΞΙΔΕΥΟΝΤΑΣ ΜΕ ΤΗ ΜΑΓΙΑ (Ε)

20.00 Ο ΘΡΥΛΟΣ ΤΩΝ ΜΠΟΥΤΟ Η ΠΟΛΙΤΙΚΗ ΣΤΟ ΑΙΜΑ» Ντοκιμαντέρ

21.00 ΕΙΔΗΣΕΙΣ

22.00 ΣΤΑ ΑΚΡΑ

24.00 ΕΙΔΗΣΕΙΣ

00.30 Ο ΘΡΥΛΟΣ ΤΟΥ ΕΚΛΕΚΤΟΥ (Ε) Ξένη σειρά

01.30 ΦΑΝΤΑΣΜΑΤΑ (Ε) Σειρά

  • Το πρόγραμμα συνεχίζεται με εκπομπές σε επανάληψη
ΕΤ-3
Τηλ. 2310.299.400

07.30 ΠΟΛΙΤΙΣΜΟΙ ΣΕ ΚΙΝΔΥΝΟ

08.30 ΜΑΚΡΙΝΑ ΞΑΔΕΛΦΙΑ - Ο ΕΥΦΥΗΣ ΧΙΜΠΑΝΤΖΗΣ

09.30 ΕΡΕΥΝΗΤΕΣ ΤΩΝ ΤΡΟΦΩΝ

10.00 ΜΗΤΕΡΑ ΓΗ (Ε)

11.00 ΚΑΙΝΟΥΡΙΑ ΜΕΡΑ

12.30 ΕΠΟΧΙΑΚΕΣ ΓΕΥΣΕΙΣ

13.00 ΕΙΔΗΣΕΙΣ

14.00 Ο ΠΥΡΓΟΣ ΤΗΣ ΒΑΒΕΛ

15.00 ΤΟΛΜΗ ΚΑΙ ΓΟΗΤΕΙΑ

15.30 Ο ΥΠΕΡΟΧΟΣ ΒΥΘΟΣ ΤΗΣ ΜΕΣΟΓΕΙΟΥ

16.00 ΕΞΥΠΝΗ ΖΩΗ (Ε)

17.00 ΕΙΔΗΣΕΙΣ

17.25 ΠΕΝΤΕ ΚΑΙ...

19.00 ΟΙ ΦΥΛΑΚΕΣ ΤΟΥ ΑΚΡΩΤΗΡΙΟΥ

19.30 ΕΛΛΗΝΙΚΗ ΤΑΙΝΙΑ «Κατά λάθος μπαμπάς»

21.00 ΠΩΣ ΛΕΙΤΟΥΡΓΕΙ;

21.45 ΔΕΛΤΙΟ ΚΑΙΡΟΥ

22.00 ΕΙΔΗΣΕΙΣ

22.55 ΕΚΑΤΟΓΡΑΦΙΑ

23.00 ΛΑΒΥΡΙΝΘΟΣ

00.30 ΤΑ ΤΡΑΓΟΥΔΙΑ ΤΗΣ ΟΘΟΝΗΣ (Ε)

01.30 ΠΕΝΤΕ ΚΑΙ... (Ε)

02.30 ΤΟΛΜΗ ΚΑΙ ΓΟΗΤΕΙΑ (Ε)

03.00 ΟΙ ΦΥΛΑΚΕΣ ΤΟΥ ΑΚΡΩΤΗΡΙΟΥ (Ε)

03.30 5ο ΦΕΣΤΙΒΑΛ ΕΥΡΩΠΑΪΚΗΣ ΤΗΛΕΟΡΑΣΗΣ - CIRCOM

04.30 ΑΛΗΘΙΝΑ ΣΕΝΑΡΙΑ (Ε)

05.30 ΛΑΒΥΡΙΝΘΟΣ (Ε)

ΑΝΤ1
Τηλ. 210.6886.100

06.00 ΕΚΕΙΝΕΣ ΚΙ ΕΓΩ (Ε)

07.00 ΠΡΩΙΝΟ ΑΝΤ1 Ζωντανή καθημερινή εκπομπή

12.50 ΜΕ ΑΓΑΠΗ

13.00 ΕΙΔΗΣΕΙΣ

13.30 ΑΚΡΩΣ ΟΙΚΟΓΕΝΕΙΑΚΟΝ (Ε)

14.30 ΚΩΝΣΤΑΝΤΙΝΟΥ ΚΑΙ ΕΛΕΝΗΣ (Ε)

15.30 ΤΟ ΚΑΦΕ ΤΗΣ ΧΑΡΑΣ (Ε)

16.50 ΕΙΔΗΣΕΙΣ - ΔΕΛΤΙΟ ΣΤΗ ΝΟΗΜΑΤΙΚΗ ΓΛΩΣΣΑ

17.00 STARFISH Δραματική σειρά

18.00 ΠΛΑΚΑ ΚΑΝΕΙΣ (Ε)

19.00 BLACK OUT (Ε)

20.00 ΕΙΔΗΣΕΙΣ

21.00 ASI Δραματική σειρά τουρκικής παραγωγής

23.00 ΕΛΕΥΘΕΡΟΣ ΚΙ ΩΡΑΙΟΣ (Ε)

24.00 LOST

01.00 ΕΙΔΗΣΕΙΣ

01.10 ΤΗΛΕΚΥΒΟΣ Ζωντανό τηλεπαιχνίδι

03.10 RAISING THE BAR Δραματική σειρά

04.10 ΤΗΛΕΜΑΡΚΕΤΙΝΓΚ

05.00 MOBILE FUN

05.20 ΠΑΤΕΡ ΗΜΩΝ (Ε)

ALPHA
Τηλ. 212.2124.000

06.15 ΔΕΣΤΕ ΤΟΥΣ (Ε)

08.15 FRASIER Σειρά

09.10 Ο ΒΑΣΙΛΙΑΣ ΤΟΥ ΚΟΥΙΝΣ

10.00 ΡΩΤΑ ΤΗΝ ΑΓΑΠΗ Σειρά τουρκικής παραγωγής

11.00 ΚΟΜΒΙΚΟ ΣΗΜΕΙΟ Ενημερωτική εκπομπή

12.45 ΕΙΔΗΣΕΙΣ

13.00 ΕΛΕΝΗ Ψυχαγωγική εκπομπή

16.00 ΔΕΣΤΕ ΤΟΥΣ Ψυχαγωγική εκπομπή

17.55 ΕΙΔΗΣΕΙΣ - ΔΕΛΤΙΟ ΣΤΗ ΝΟΗΜΑΤΙΚΗ ΓΛΩΣΣΑ

18.00 ΟΙΚΟΓΕΝΕΙΑΚΕΣ ΙΣΤΟΡΙΕΣ (Ε)

19.00 ΕΙΔΗΣΕΙΣ

20.00 ΚΑΤΙ ΨΗΝΕΤΑΙ (Ε)

21.00 ΞΕΝΗ ΤΑΙΝΙΑ «Μίνι πράκτορες 2: Το νησί των χαμένων ονείρων»

23.00 ΝΟΜΟΣ ΚΑΙ ΤΑΞΗ: ΕΙΔΙΚΗ ΟΜΑΔΑ Ξένη σειρά

24.00 CSI, LAS VEGAS

01.00 ΟΙ ΙΣΤΟΡΙΕΣ ΤΟΥ ΑΣΤΥΝΟΜΟΥ ΜΠΕΚΑ (Ε)

02.00 ΚΟΚΚΙΝΟΣ ΚΥΚΛΟΣ (Ε)

03.00 Η ΚΟΥΖΙΝΑ ΤΗΣ ΜΑΜΑΣ (Ε)

04.00 ΤΗΛΕΜΑΡΚΕΤΙΝΓΚ

04.15 ΜΕΣ ΣΤΗΝ ΚΑΛΗ ΧΑΡΑ (Ε)

MEGA
Τηλ. 210.6903.000 - 800.116.900

05.45 ΤΑ ΜΥΣΤΙΚΑ ΤΗΣ ΕΔΕΜ (Ε)

06.45 ΚΟΙΝΩΝΙΑ ΩΡΑ MEGA

10.00 ΠΡΩΙΝΟ MOU

13.00 ΜΟΙΡΑΙΟΣ ΕΡΩΤΑΣ (Ε)

14.00 ΕΙΔΗΣΕΙΣ

15.00 ΕΛΛΗΝΙΚΗ ΣΕΙΡΑ (Ε)

15.50 ΕΛΛΗΝΙΚΗ ΣΕΙΡΑ (Ε)

16.50 ΕΙΔΗΣΕΙΣ

17.00 ΕΛΛΗΝΙΚΗ ΣΕΙΡΑ (Ε)

18.00 SINGLES (Ε)

19.00 ΜΟΙΡΑΙΟΣ ΕΡΩΤΑΣ Ξένη σειρά

20.00 ΕΙΔΗΣΕΙΣ

21.00 SILA Σειρά

22.00 ΣΤΟ ΠΑΡΑ ΠΕΝΤΕ (Ε)

23.10 4 (Ε) Σειρά

00.15 ΕΙΔΗΣΕΙΣ

00.30 ΞΕΝΗ ΤΑΙΝΙΑ «Εύκολο χρήμα»

02.30 ΣΤΟΥΣ 31 ΔΡΟΜΟΥΣ (Ε)

03.30 Η ΑΓΑΠΗ ΤΗΣ ΓΑΤΑΣ (E)

04.30 ΤΗΛΕΜΑΡΚΕΤΙΝΓΚ

05.00 ΜΙΑ ΣΤΙΓΜΗ, ΔΥΟ ΖΩΕΣ (Ε)

STAR
Τηλ. 211.189.1000 - 2000

06.00 ΣΙΓΑ ΤΟΝ ΠΟΛΥΕΛΑΙΟ (Ε)

06.50 ΠΑΙΔΙΚΟ ΠΡΟΓΡΑΜΜΑ «Power Rangers: Mystic Force», «Power Rangers operation overdrive», «Magi-Nation», «Κρύπτο, ο σούπερ σκύλος», «Πέππα, το γουρουνάκι», «Baby Looney Tunes», «Ο Ιάσονας και οι θεοί του Ολύμπου», «Η λεγεώνα των υπερηρώων», «Batman: Οι νέες περιπέτειες», «Ο δαίμονας της Ταζμανίας»

11.30 ΜΑΡΙΑ, ΑΓΓΕΛΕ ΜΟΥ (Ε)

12.30 ΕΙΔΗΣΕΙΣ

13.00 ΜΕΣΗΜΕΡΙΑΝΗ ΜΕΛΕΤΗ Ενημερωτική - ψυχαγωγική εκπομπή

15.30 ΜΙΛΑ

17.15 ΕΙΔΗΣΕΙΣ ΣΤΗ ΝΟΗΜΑΤΙΚΗ ΓΛΩΣΣΑ

17.50 ΦΩΤΗΣ - ΜΑΡΙΑ LIVE

19.45 ΕΙΔΗΣΕΙΣ

21.00 HUMAN TARGET Αστυνομική σειρά

22.00 ΞΕΝΗ ΤΑΙΝΙΑ «Το πράσινο μίλι»

01.45 ΞΕΝΗ ΤΑΙΝΙΑ «Ο ήχος του τρόμου» Α' τηλεοπτική προβολή

03.30 ΞΕΝΗ ΤΑΙΝΙΑ «Το επόμενο πρωινό»

ΣΑΒΒΑΤΟ 23/6
«902»
Τηλ. 210.2592.902 - 210.2592.802

07.00 ΠΑΙΔΙΚΟ ΠΡΟΓΡΑΜΜΑ «Τσάρλι Τσάπλιν»

07.45 ΠΑΙΔΙΚΟ ΠΡΟΓΡΑΜΜΑ Διάφορα κινούμενα σχέδια

09.00 Η ΑΓΟΡΑ ΣΤΗΝ ΤΗΛΕΟΡΑΣΗ

15.00 ΕΙΔΗΣΕΙΣ

15.20 Ο ΧΟΝΤΡΟΣ Ξένη σειρά (4ο)

16.00 Η ΑΓΟΡΑ ΣΤΗΝ ΤΗΛΕΟΡΑΣΗ

17.30 2η ΜΑΤΙΑ Ανασκόπηση των σημαντικότερων γεγονότων της εβδομάδας

18.30 ΦΩΤΑΨΙΕΣ ΤΗΣ ΑΛΛΗΣ ΟΧΘΗΣ Ενα ταξίδι στο πολύμορφο και πολύτροπο ανθρώπινο τοπίο της παραδοσιακής μουσικής και της λαϊκής παράδοσης, με συνταξιδιώτη τον Αλέξανδρο Λαμπρίδη

19.30 ΚΙΝΗΜΑΤΟΓΡΑΦΙΚΗ ΤΑΙΝΙΑ «Το κοράκι»

20.30 ΚΕΝΤΡΙΚΟ ΔΕΛΤΙΟ ΕΙΔΗΣΕΩΝ

21.30 17 ΣΤΙΓΜΕΣ ΤΗΣ ΑΝΟΙΞΗΣ Ξένη σειρά (8ο)

22.30 ΜΟΥΣΙΚΕΣ ΔΙΑΔΡΟΜΕΣ Με καλό ελληνικό τραγούδι

23.00 ΕΙΔΗΣΕΙΣ

23.15 ΜΟΥΣΙΚΕΣ ΔΙΑΔΡΟΜΕΣ (Συνέχεια)

ΕΤ-1
Τηλ. 210.7791.000

07.00 ΟΥΡΑΝΙΟ ΤΟΞΟ (Ε)

07.30 Ο ΜΙΚΡΟΣ ΝΙΚΟΛΑΣ

08.00 ΜΑΡΘΑ, ΤΟ ΣΚΥΛΑΚΙ ΠΟΥ ΜΙΛΑ

09.00 SONIC UNDERGROUND

09.30 ΑΚΑΔΗΜΙΑ ΜΟΝΟΜΑΧΩΝ

10.00 ΞΕΝΗ ΤΑΙΝΙΑ ΚΙΝΟΥΜΕΝΩΝ ΣΧΕΔΙΩΝ «Ο Τζούνιορ και τα μαγικά πλάσματα του δάσους»

11.30 ΕΚΠΑΙΔΕΥΤΙΚΗ ΤΗΛΕΟΡΑΣΗ

13.30 ΜΟΥΣΙΚΗ ΠΑΡΑΔΟΣΗ (Ε) «Σκοτούσα Σερρών»

14.10 ΘΕΑΤΡΟ ΑΠΟ ΤΟ ΑΡΧΕΙΟ ΤΗΣ ΕΡΤ (Ε) «Ο πατέρας» του Α. Στρίντμπεργκ

16.00 ΤΟ ΑΛΑΤΙ ΤΗΣ ΓΗΣ (Ε) «Ο Καραγκιόζης μουσικός με τον Αθω Δανέλλη»

18.00 ΗΜΕΡΟΛΟΓΙΑ 2

19.00 Η ΚΡΥΜΜΕΝΗ ΕΙΚΟΝΑ

20.00 HOTEL ΤΡΙΤΩΝ

21.00 EUROLAND! Pre game (και σε HD)

21.45 EURO 2012 Προημιτελικός αγώνας Απευθείας μετάδοση από το Ντονέτσκ

23.45 EUROLAND! (και σε HD)

01.15 ΞΕΝΗ ΤΑΙΝΙΑ «Ο αρχιτέκτονας» Α' τηλεοπτική μετάδοση

02.45 Η ΕΠΟΧΗ ΤΩΝ ΕΙΚΟΝΩΝ (Ε)

03.45 ΠΑΡΑΣΚΗΝΙΟ (Ε)

  • Το πρόγραμμα συνεχίζεται με εκπομπές σε επανάληψη
ΝΕΤ
Τηλ. 210.6066.000

06.45 ΣΑΒΒΑΤΟΚΥΡΙΑΚΟ ΣΤΗ ΝΕΤ

10.00 ΚΙΒΩΤΟΣ.GR (Ε)

11.00 9+1 ΜΟΥΣΕΣ (Ε)

12.00 ΕΙΔΗΣΕΙΣ

12.30 MEDITERRANEO

13.00 NETWEEK (Ε)

14.00 ΑΝΤΑΠΟΚΡΙΤΕΣ

15.00 ΕΙΔΗΣΕΙΣ

16.00 ΣΕΙΡΑ ΚΙΝΟΥΜΕΝΩΝ ΣΧΕΔΙΩΝ

16.30 CAROUSEL

17.00 SCHOOL TUBE

18.00 ΕΙΔΗΣΕΙΣ

18.15 Η ΓΕΝΝΗΣΗ ΤΗΣ ΣΥΓΧΡΟΝΗΣ ΑΡΧΙΤΕΚΤΟΝΙΚΗΣ

19.00 ΞΕΝΗ ΤΑΙΝΙΑ «Στενός κορσές»

21.00 ΕΙΔΗΣΕΙΣ

22.00 ΣΤΗΝ ΥΓΕΙΑ ΜΑΣ

24.00 ΕΙΔΗΣΕΙΣ

00.05 ΣΤΗΝ ΥΓΕΙΑ ΜΑΣ (Συνέχεια)

02.00 ΕΚΠΟΜΠΗ WRC ΡΑΛΙ ΝΕΑΣ ΖΗΛΑΝΔΙΑΣ

ΕΤ-3
Τηλ. 2310.299.400

07.30 ΕΝΤΟΜΟΣΚΟΠΙΟ

07.40 Ο ΠΑΠΠΟΥΣ ΣΤΗΝ ΤΣΕΠΗ ΜΟΥ

07.55 ΜΙΚΡΟΙ ΑΝΘΡΩΠΟΙ

08.05 ΕΛΕΥΘΕΡΟ ΡΑΔΙΟΦΩΝΟ ROSCOE

08.30 Η ΣΑΝΤΙ... ΦΥΣΙΚΑ

09.30 ΚΑΛΗ ΨΑΡΙΑ (Ε)

09.50 ΕΚΑΤΟΓΡΑΦΙΑ (Ε)

10.00 ΔΕΥΤΕΡΗ ΑΝΑΓΝΩΣΗ

12.00 ΑΞΙΟΝ ΕΣΤΙ (Ε)

13.00 ΕΙΔΗΣΕΙΣ

13.30 ΔΙΑΣΠΟΡΑ

15.00 ΕΞΥΠΝΗ ΖΩΗ Νέα εκπομπή

16.00 ΤΟΥ ΝΕΡΟΥ ΤΑ ΠΑΡΑΜΥΘΙΑ

17.00 ΕΙΔΗΣΕΙΣ

17.05 ΕΛΛΗΝΩΝ ΔΡΩΜΕΝΑ

18.00 ΔΥΟ ΠΕΤΑΛΙΑ ΔΡΟΜΟΣ (Ε)

19.00 ΕΛΛΗΝΙΚΗ ΤΑΙΝΙΑ «Τα τέσσερα σκαλοπάτια»

21.00 ΤΑ ΤΡΑΓΟΥΔΙΑ ΤΗΣ ΟΘΟΝΗΣ (Ε)

22.00 ΕΙΔΗΣΕΙΣ

23.00 ΞΕΝΗ ΤΑΙΝΙΑ «Γκάνγκα Ντιν»

01.30 ΑΝΘΡΩΠΟΙ ΤΗΣ ΑΛΛΑΓΗΣ

02.30 ΔΥΟ ΠΕΤΑΛΙΑ ΔΡΟΜΟΣ (Ε)

03.30 Η ΣΑΝΤΙ... ΦΥΣΙΚΑ (Ε)

04.30 ΤΟΥ ΝΕΡΟΥ ΤΑ ΠΑΡΑΜΥΘΙΑ (Ε)

05.30 ΔΕΥΤΕΡΗ ΑΝΑΓΝΩΣΗ (Ε)

ΑΝΤ1
Τηλ. 210.6886.100

06.00 ΕΚΕΙΝΕΣ ΚΙ ΕΓΩ (Ε)

07.00 GREEK

09.00 40 ΚΥΜΑΤΑ (Ε)

10.00 ΦΙΛΑ ΤΟ ΒΑΤΡΑΧΟ ΣΟΥ (Ε)

11.00 ΘΑ ΒΡΕΙΣ ΤΟ ΔΑΣΚΑΛΟ ΣΟΥ (Ε)

12.00 GALILEO (Ε)

13.00 ΤΑ ΝΕΑ ΤΟΥ ΑΝΤ1

13.30 ΞΕΝΗ ΤΑΙΝΙΑ «Σχέση πρώτου βαθμού»

15.40 COOK SMART BY COCA-COLA Εκπομπή μαγειρικής

16.00 ΛΙΤΣΑ.COM (Ε) Κωμική σειρά

16.50 Ο ΠΟΛΕΜΟΣ ΤΩΝ ΑΣΤΡΩΝ (Ε)

17.50 ΤΑ ΝΕΑ ΤΟΥ ΑΝΤ1 - ΔΕΛΤΙΟ ΣΤΗ ΝΟΗΜΑΤΙΚΗ ΓΛΩΣΣΑ

18.00 ΕΡΓΑΖΟΜΕΝΗ ΓΥΝΑΙΚΑ (Ε) Τηλεταινία

20.00 ANT1 NEWS

21.00 ΞΕΝΗ ΤΑΙΝΙΑ «Πώς να χωρίσετε σε 10 μέρες»

23.40 OLA 12+ (Ε) Σατιρική εκπομπή

01.10 ΑΝΤ1 NEWS

01.20 ΤΗΛΕΚΥΒΟΣ Ζωντανό τηλεπαιχνίδι

03.20 ΞΕΝΗ ΤΑΙΝΙΑ «Μια φορά»

05.00 ΤΗΛΕΜΑΡΚΕΤΙΝΓΚ - ΤΗΛΕΑΓΟΡΑ

05.40 MOBILE FUN

ALPHA
Τηλ. 212.212.4000

06.00 ΟΔΟΣ ΠΑΡΑΔΕΙΣΟΥ 7 (Ε)

08.00 ΑΝ Μ' ΑΓΑΠΑΣ (Ε)

09.00 ΕΝΤΙΜΟΤΑΤΟΙ... ΚΕΡΑΤΑΔΕΣ (Ε)

10.00 ΜΕΣ ΣΤΗΝ ΚΑΛΗ ΧΑΡΑ

14.00 ΕΙΔΗΣΕΙΣ

14.15 GOΤ TO DANCE Talent show

15.10 ΑΛΛΗ ΦΑΤΣΑ, ΑΛΛΗ ΡΑΤΣΑ

16.10 ΡΟΒΙΝΣΩΝΑΣ ΚΡΟΥΣΟΣ

17.00 ΔΕΛΤΙΟ ΕΙΔΗΣΕΩΝ ΣΤΗ ΝΟΗΜΑΤΙΚΗ ΓΛΩΣΣΑ

17.05 ΞΕΝΗ ΤΑΙΝΙΑ «Judging Amy»

19.00 ΕΙΔΗΣΕΙΣ

19.55 ΤΟ spirto.net ΠΥΡΟΔΟΤΕΙ ΤΗΝ ΤΕΧΝΗ

20.00 JAMIE AT HOME

21.00 ΕΛΛΗΝΙΚΗ ΤΑΙΝΙΑ «Οι φανταρίνες»

23.15 ΞΕΝΗ ΤΑΙΝΙΑ «Δηλητηριασμένες ψυχές»

01.15 ΞΕΝΗ ΤΑΙΝΙΑ «Skid marks»

03.00 ΞΕΝΗ ΤΑΙΝΙΑ «Δηλητηριασμένες ψυχές»

05.15 ΤΗΛΕΑΓΟΡΕΣ

05.30 ΕΙΚΟΝΕΣ (Ε)

MEGA
Τηλ. 210.6903.000 - 800.116.900

05.45 ΤΑ ΜΥΣΤΙΚΑ ΤΗΣ ΕΔΕΜ (Ε)

07.00 MEGA ΣΑΒΒΑΤΟΚΥΡΙΑΚΟ

10.00 MOMMY - ΤΟ ΠΑΙΔΙ ΜΟΥ ΚΙ ΕΓΩ

10.30 PATTY, Η ΠΙΟ ΟΜΟΡΦΗ ΙΣΤΟΡΙΑ (Ε)

11.30 ΛΑΚΗΣ Ο ΓΛΥΚΟΥΛΗΣ (Ε)

12.45 ΤΑΞΙΔΕΥΟΝΤΑΣ (Ε)

14.00 ΕΙΔΗΣΕΙΣ

14.50 L.A.P.D. (Ε)

16.40 ΠΑΡΕΑ ΣΤΗΝ ΚΟΥΖΙΝΑ

17.05 ΜΑΤΙΕΣ ΣΤΑ ΓΕΓΟΝΟΤΑ

17.10 ΟΛΑ ΓΙΑ ΤΗΝ ΥΓΕΙΑ MOU

18.10 ΟΙ ΚΗΠΟΥΡΟΙ ΤΟΥ MEGA (Ε)

19.00 ΓΛΥΚΕΣ ΑΛΧΗΜΕΙΕΣ (Ε)

20.00 ΚΕΝΤΡΙΚΟ ΔΕΛΤΙΟ ΕΙΔΗΣΕΩΝ

21.00 ΕΠΤΑ ΘΑΝΑΣΙΜΕΣ ΠΕΘΕΡΕΣ (Ε)

23.45 ΣΥΝΑΥΛΙΑ LOCOMONDO

01.00 ΤΕΛΕΥΤΑΙΑ ΓΕΓΟΝΟΤΑ

01.15 ΞΕΝΗ ΤΑΙΝΙΑ «Οικογενειακά μυστικά»

03.15 ΟΛΑ ΓΙΑ ΤΗΝ ΥΓΕΙΑ MOU (Ε)

04.15 ΤΗΛΕΜΑΡΚΕΤΙΝΓΚ

05.00 ΜΙΑ ΣΤΙΓΜΗ, ΔΥΟ ΖΩΕΣ (Ε)

STAR
Τηλ. 211.189.10.00-20.00

06.00 ΣΤΗΝ ΕΝΤΑΤΙΚΗ Δραματική σειρά

06.50 STARLAND «Power Rangers: Mystic Force», «Power Rangers operation overdrive», «Magination», «Κρύπτο, ο σούπερ σκύλος», «Πέππα, το γουρουνάκι», «Polly Pocket», «Lazy town», «Οι περιπέτειες του Μax», «Jewelpet», «Teen days», «Μπομπ, ο σφουγγαράκης», «Ben 10 Ultimate Alien», «Generator Rex», «Bugs Bunny»

13.00 ΕΙΔΗΣΕΙΣ

13.45 ΞΕΝΗ ΤΑΙΝΙΑ «Ο τετράποδος φίλος μου»

15.45 ΤΑ ΦΙΛΑΡΑΚΙΑ Σειρά

16.50 Ο ΠΡΙΓΚΙΠΑΣ ΤΟΥ BEL AIR Κωμική σειρά

17.45 ΕΙΔΗΣΕΙΣ ΣΤΗ ΝΟΗΜΑΤΙΚΗ ΓΛΩΣΣΑ

17.50 SMALLVILLE Σειρά

19.45 ΕΙΔΗΣΕΙΣ

21.00 ΞΕΝΗ ΤΑΙΝΙΑ «Τροία»

00.15 ΞΕΝΗ ΤΑΙΝΙΑ «The number 23»

02.15 ΞΕΝΗ ΤΑΙΝΙΑ «Εκδικητής»




Διαβάστε στο «Ρ»
Ο καιρός
Weather data from openweathermap.org