Πέμπτη 15 Μάρτη 2001
ΡΙΖΟΣΠΑΣΤΗΣ
ΡΙΖΟΣΠΑΣΤΗΣ
Σελίδα 37
Τηλεόραση

TV - ΠΕΜΠΤΗ
«902»
Τηλ. 2592.802 - 2592.902

08.00 ΕΝ... ΤΥΠΟΣ... ΕΙΣ Η ανασκόπηση του ημερήσιου Τύπου, σχολιασμός των σημαντικότερων άρθρων, ρεπορτάζ και συνεντεύξεις. Επιμέλεια - παρουσίαση: Κώστας Καραχάλιος

10.00 ΤΗΛΕΑΓΟΡΑ

15.00 ΕΙΔΗΣΕΙΣ

16.00 ΑΝΑΖΗΤΩΝΤΑΣ

16.30 ΕΠΙΛΕΓΟΝΤΑΣ ΕΥΚΑΙΡΙΕΣ

17.00 ΕΚΠΑΙΔΕΥΤΙΚΗ ΤΗΛΕΟΡΑΣΗ Παράθυρο στο Σύμπαν

17.30 ΠΑΙΔΙΚΟ ΠΡΟΓΡΑΜΜΑ Συντροφιά με τους Μπόλεκ, Λόλεκ και Ρεξ

18.00 ΔΕΛΤΙΟ ΝΟΗΜΑΤΙΚΗΣ ΓΛΩΣΣΑΣ

18.10 ΑΘΛΗΤΙΚΕΣ ΣΥΝΑΝΤΗΣΕΙΣ Θα παρακολουθήσετε τον αγώνα μπάσκετ μεταξύ ΗΡΑΚΛΗ και ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΥ

19.30 AUTO SPRINT LIVE Ο σ. Φωτεινέλης, που επιμελείται και παρουσιάζει την εκπομπή συζητάει με τον Γιάννη Παπαδημητρίου, τον μοναδικό Ελληνα που συμμετείχε στο Παγκόσμιο Πρωτάθλημα ΡΑΛΙ στην Πορτογαλία

20.45... ΚΑΤΑΣΚΕΥΕΣ

21.00 ΕΙΔΗΣΕΙΣ

22.00 ΠΡΟΕΚΤΑΣΕΙΣ Ο δημοσιογράφος Κώστας Καραχάλιος συζητάει με τους καλεσμένους του για τη συνέχιση των κινητοποιήσεων των Επιτροπών αγώνα για την κοινωνική ασφάλιση

23.00 ΜΟΥΣΙΚΕΣ ΚΑΤΑΘΕΣΕΙΣ (Ε) Ο Γιώργος Μηνάς που παρουσιάζει και επιμελείται ένα αφιέρωμα στο συνθέτη Ιάνη Ξενάκι με τον φιλοξενούμενο συνομιλητή του, συνθέτη Στέφανο Βασιλειάδη

24.00 ΕΙΔΗΣΕΙΣ

ΕΤ-1
Τηλ. 7701.911-5

06.00 ΟΠΩΣ ΜΑΣ ΑΡΕΣΕΙ (Ε)

07.30 ΠΑΝΤΟΣ ΚΑΙΡΟΥ

08.00 ΤΑ ΠΡΩΙΝΑΚΙΑ

08.30 ΛΕΟ, Ο ΒΑΣΙΛΙΑΣ ΤΗΣ ΖΟΥΓΚΛΑΣ

09.00 ΑΛΛΗ ΜΙΑ ΜΕΡΑ... ΦΩΤΕΙΝΗ

10.30 ΓΛΥΚΙΑ ΖΩΗ

12.00 ΧΡΥΣΕΣ ΣΥΝΤΑΓΕΣ

12.30 ΣΤΑ ΦΤΕΡΑ ΤΟΥ ΕΡΩΤΑ (Ε)

13.00 ΜΑΡΙΟΥ

13.50 ΕΙΔΗΣΕΙΣ - ΚΑΙΡΟΣ

14.00 ΟΠΩΣ ΜΑΣ ΑΡΕΣΕΙ

15.30 ΟΙ ΑΤΡΟΜΗΤΟΙ (Ε)

16.20 ΑΤΑΧΤΟΥΛΗΔΕΣ

16.25 ΤΑ ΠΑΙΔΙΑ ΤΟΥ ΟΖ

17.00 ΕΙΔΗΣΕΙΣ - ΚΑΙΡΟΣ

17.10 ΔΕΛΤΙΟ ΧΙΟΝΟΔΡΟΜΙΚΩΝ ΚΕΝΤΡΩΝ

17.15 ΤΣΑΡΛΙ, ΤΟ ΠΙΘΗΚΑΚΙ ΜΑΣ (Ε)

18.00 ΥΜΕΙΣ ΚΑΙ ΗΜΕΙΣ

12.44 ΥΜΙΝ ΤΟ ΚΑΛΛΟΣ

19.45 ΠΙΣΤΕΥΤΑ ΚΑΙ ΑΠΙΣΤΕΥΤΑ (Ε)

20.30 ΣΤΑ ΦΤΕΡΑ ΤΟΥ ΕΡΩΤΑ

21.00 ΕΛΛΗΝΙΚΗ ΤΑΙΝΙΑ «Εταιρία θαυμάτων»

22.59 ΥΜΙΝ ΤΟ ΚΑΛΛΟΣ

23.00 ΕΙΔΗΣΕΙΣ - ΚΑΙΡΟΣ

23.35 ΡΙΜΕΪΚ

00.35 ΠΑΜΕ ΣΤΟΙΧΗΜΑ

00.40 ΣΥΝΕΙΚΟΝΕΣ

01.10 ΑΝΤ' ΑΥΤΟΥ (Ε)

01.30 ΥΜΕΙΣ ΚΑΙ ΗΜΕΙΣ (Ε)

03.00 ΓΛΥΚΙΑ ΖΩΗ (Ε)

04.30 ΑΛΛΗ ΜΙΑ ΜΕΡΑ... ΦΩΤΕΙΝΗ (Ε)

  • Στο πρόγραμμα παρουσιάζονται εμβόλιμα οι εκπομπές «Η ερώτηση της ημέρας» και «Διαβάζοντας»
ΝΕΤ
Τηλ. 6066.0000

06.00 ΕΤΣΙ ΕΧΟΥΝ ΤΑ ΠΡΑΓΜΑΤΑ

07.00 ΠΡΩΤΗ ΜΑΤΙΑ

10.00 ΑΡΧΑΙΟΛΟΓΙΚΕΣ ΞΕΝΑΓΗΣΕΙΣ «Σαμοθράκη»

10.30 ΟΙ ΜΕΡΕΣ ΤΗΣ ΑΛΚΥΟΝΑΣ

11.01 ΙΣΤΟΡΙΕΣ ΤΟΥ ΩΚΕΑΝΟΥ

11.30 ΤΑΞΙΔΕΥΟΝΤΑΣ ΣΤΗΝ ΑΡΚΤΙΚΗ

12.01 ΟΛΗ Η ΑΜΕΡΙΚΗ

13.00 ΕΙΔΗΣΕΙΣ - ΑΘΛΗΤΙΚΑ - ΚΑΙΡΟΣ

13.30 ΔΕΛΤΙΟ ΧΡΗΜΑΤΙΣΤΗΡΙΟΥ

13.45 Η ΟΔΥΣΣΕΙΑ ΤΗΣ ΤΡΟΦΗΣ ΜΑΣ «Τυρί»

14.00 ΝΩΕ

15.00 ΕΙΔΗΣΕΙΣ - ΑΘΛΗΤΙΚΑ - OIKONOMIA - ΚΑΙΡΟΣ

16.00 ΣΥΝ ΚΑΙ ΠΛΗΝ

18.00 ΕΙΔΗΣΕΙΣ - ΔΕΛΤΙΟ ΚΩΦΩΝ

18.05 ART NET (Ε)

18.30 ΥΓΕΙΑ, ΔΡΑΣΗ ΚΑΙ ΖΩΗ (Ε)

19.00 ΕΙΔΗΣΕΙΣ - ΑΘΛΗΤΙΚΑ - ΚΑΙΡΟΣ - ΧΡΗΜΑΤΙΣΤΗΡΙΟ - ΔΕΛΤΙΟ ΑΓΡΟΤΩΝ

19.32 ΠΑΜΕ ΣΤΟΙΧΗΜΑ

19.35 ΕΡΑΣΤΕΣ ΤΗΣ ΠΕΡΙΠΕΤΕΙΑΣ (Ε)

20.32 CINETRIP

21.00 ΕΙΔΗΣΕΙΣ - ΑΘΛΗΤΙΚΑ - ΟΙΚΟΝΟΜΙΑ - ΚΑΙΡΟΣ

22.00 ΠΡΩΤΑΓΩΝΙΣΤΕΣ

22.00 ΡΕΠΟΡΤΑΖ ΧΩΡΙΣ ΣΥΝΟΡΑ

24.00 ΕΙΔΗΣΕΙΣ - ΑΘΛΗΤΙΚΑ - ΟΙΚΟΝΟΜΙΑ - ΚΑΙΡΟΣ

00.30 ΟΙ ΔΡΟΜΟΙ ΤΗΣ ΤΕΧΝΗΣ

  • Μονόλεπτα δελτία ειδήσεων στις 11.00, 12.00, 02.00, 03.00, 04.00 και 05.00.
  • Στις 20.00 θα μεταδίδεται μονόλεπτο τρέιλερ ειδήσεων
  • Το πρόγραμμα συνεχίζεται με εκπομπές σε επανάληψη
ΕΤ-3
Τηλ. 031-299.400, 031-299.700

08.01 ΕΚ ΤΩΝ ΠΡΟΤΕΡΩΝ `Η ΕΚ ΤΩΝ ΥΣΤΕΡΩΝ; (Ε)

08.30 ΚΑΦΕ «ΤΟ ΕΛΛΗΝΙΚΟΝ»

09.30 ΓΡΑΜΜΙΚΑ ΣΥΣΤΗΜΑΤΑ

10.00 ΤΟ ΘΑΥΜΑΣΤΟ ΒΙΒΛΙΟ ΤΗΣ ΦΥΣΗΣ

10.30 ΠΡΩΙΝΟ ΔΡΟΜΟ-ΛΟΓΙΟ

12.00 WOMAN (E)

12.30 ΧΑΠΙ ΝΤΕΪ (Ε)

13.00 ΜΕΡΑ ΜΕΣΗΜΕΡΙ

14.30 ROCK TV

15.00 ΕΙΔΗΣΕΙΣ

15.30 ΜΕ ΜΙΑ ΤΡΙΤΗ ΜΑΤΙΑ

17.00 ΝΤΟΚΙΜΑΝΤΕΡ: «Τα παιδιά του Λάγκαν»

17.30 ΑΠΕΥΘΕΙΑΣ ΜΕΤΑΔΟΣΗ ΑΓΩΝΑ ΒΟΛΕΪ ΗΡΑΚΛΗΣ - ΟΡΕΣΤΙΑΔΑ

19.00 ΕΙΔΗΣΕΙΣ

20.00 Η ΥΓΕΙΑ ΣΗΜΕΡΑ

20.30 DESIGN FOREVER (Ε)

21.00 ΕΠΙ ΤΡΟΧΩΝ (Ε)

21.30 ΑΠΕΥΘΕΙΑΣ ΜΕΤΑΔΟΣΗ ΓΙΑ ΤΟ ΚΥΠΕΛΛΟ ΟΥΕΦΑ Καϊζερσλάουτερν - Αϊτχόβεν

23.30 ΕΙΔΗΣΕΙΣ

24.00 Η ΕΥΡΩΠΗ ΠΑΙΖΕΙ ΜΠΑΣΚΕΤ

00.30 ΞΕΝΗ ΤΑΙΝΙΑ «Καυτό ροκ»

ΑΝΤΕΝΝΑ
Τηλ. 6855.690 - 2

06.00 TA NEA TOY ANT1 SATELLITE

06.20 ΟΙ ΕΙΔΗΣΕΙΣ ΤΟΥ CBS

06.45 ΠΡΙΝ ΑΠΟ ΤΟ ΣΧΟΛΕΙΟ

06.55 ΕΙΔΗΣΕΙΣ ΣΤΗ ΝΟΗΜΑΤΙΚΗ ΓΛΩΣΣΑ

07.00 ΚΑΛΗΜΕΡΑ ΕΛΛΑΔΑ

09.55 Ο ΚΑΙΡΟΣ ΤΗΣ ΕΒΔΟΜΑΔΑΣ

10.00 ΠΡΩΙΝΟΣ ΚΑΦΕΣ

11.00 ΤΑ ΝΕΑ ΤΟΥ ΑΝΤ1 ΣΕ 1'

11.05 ΠΡΩΙΝΟΣ ΚΑΦΕΣ (Συνέχεια)

13.10 SUPER GAME

13.15 ΣΟΦΙΑ ΟΡΘΗ (Ε)

14.00 ΤΑ ΝΕΑ ΤΟΥ ΑΝΤ1

14.40 ΧΡΗΜΑ ΚΑΙ ΧΡΗΜΑΤΙΣΤΗΡΙΟ

14.45 ΚΩΝΣΤΑΝΤΙΝΟΥ ΚΑΙ ΕΛΕΝΗΣ (Ε)

15.40 SUPER GAME

15.45 ΑΤΙΘΑΣΑ ΝΙΑΤΑ

16.40 SUPER GAME

16.45 ΜΗΝΥΜΑ ΕΛΗΦΘΗ

17.50 Ο ΚΑΙΡΟΣ ΤΗΣ ΕΒΔΟΜΑΔΑΣ

17.55 ΤΑ ΝΕΑ ΤΟΥ ΑΝΤ1 ΣΕ 5'

18.00 ΚΑΛΗΜΕΡΑ ΖΩΗ

18.50 Η ΛΑΜΨΗ

19.30 ΤΑ ΝΕΑ ΤΟΥ ΑΝΤ1

21.05 ΛΙΦΤΙΝΓΚ

22.00 THE SEFERLEE SHOW

22.55 ΤΑ ΝΕΑ ΤΟΥ ΑΝΤ1 ΣΕ 1'

23.00 ΞΕΝΗ ΤΑΙΝΙΑ «Η ετυμηγορία»

24.00 ΝΥΧΤΕΡΙΝΕΣ ΕΙΔΗΣΕΙΣ

00.15 ΞΕΝΗ ΤΑΙΝΙΑ (Συνέχεια)

02.15 ΞΕΝΗ ΤΑΙΝΙΑ «Ενα από τα αεροπλάνα δεν επέστρεψε»

04.00 ΤΗΛΕΜΑΡΚΕΤΙΝΓΚ - ΤΗΛΕΑΓΟΡΑ

04.30 ΞΕΝΗ ΤΑΙΝΙΑ «Η επιστροφή του Τόπερ»

ALPHA
Τηλ. 4897.777

06.00 ΠΡΩΤΗ ΕΝΗΜΕΡΩΣΗ

08.00 ALPHA MAGAZINO

10.00 ΕΛΛΗΝΙΚΗ ΤΑΙΝΙΑ

12.00 ΕΙΔΗΣΕΙΣ

12.30 ΚΑΝΤΕΛΑ

13.00 ΠΑΟΥΛΙΝΑ (Ε)

14.00 ΕΙΔΗΣΕΙΣ

15.00 ΕΛΛΗΝΙΚΗ ΤΑΙΝΙΑ «Το παιδί της πιάτσας»

17.00 ΥΠΑΣΤΥΝΟΜΟΣ ΡΕΞ

18.00 Ο ΛΑΒΥΡΙΝΘΟΣ ΤΟΥ ΠΑΘΟΥΣ

18.45 ΑΞΕΧΑΣΤΟΣ ΕΡΩΤΑΣ

19.30 ΕΙΔΗΣΕΙΣ

21.00 ΞΕΝΗ ΤΑΙΝΙΑ «Εγκλήματα στη σκιά»

23.00 ΖΟΥΓΚΛΑ

01.00 ΕΙΔΗΣΕΙΣ

01.15 ΖΟΥΓΚΛΑ (Συνέχεια)

03.00 PRETENDER

04.00 ΤΗΛΕΑΓΟΡΕΣ

04.15 ΝΤΑΝΙΕΛΑ (Ε)

05.00 ΜΟΙΡΑΙΟ ΠΑΘΟΣ (Ε)

ALTER
Τηλ. 5707.000

06.00 ΝΩΡΙΣ ΤΟ ΠΡΩΙ

08.00 ΟΚΤΩ ΜΕ 10

09.55 ΕΙΔΗΣΕΙΣ

10.00 ΣΟΦΟΚΛΕΟΥΣ LIVE

12.00 ΕΙΔΗΣΕΙΣ

12.05 ΣΟΦΟΚΛΕΟΥΣ LIVE (Συνέχεια)

15.00 ΕΙΔΗΣΕΙΣ

15.55 ΔΕΛΤΙΟ ΕΙΔΗΣΕΩΝ ΣΤΗ ΝΟΗΜΑΤΙΚΗ ΓΛΩΣΣΑ

16.00 ΧΑΚΕΡ

18.00 ΕΙΔΗΣΕΙΣ

18.05 ΞΕΝΗ ΣΕΙΡΑ «Στον αφρό του υποκόσμου»

19.00 ΕΛΛΗΝΙΚΗ ΤΑΙΝΙΑ «Οι άντρες ξέρουν ν' αγαπούν»

20.30 ΕΙΔΗΣΕΙΣ

21.15 ΕΝΤΟΣ ΚΑΙ ΕΚΤΟΣ ΕΔΡΑΣ Αθλητική εκπομπή

22.00 ΛΙΒΕΡΠΟΥΛ - ΠΟΡΤΟ

23.40 ΤΟ ΚΑΦΕΝΕΙΟ ΤΩΝ ΦΙΛΑΘΛΩΝ

24.00 ΕΙΔΗΣΕΙΣ

02.30 ΧΑΚΕΡ (Ε)

04.30 ΕΙΔΗΣΕΙΣ (Ε)

06.30 Η ALTER ΜΟΥΣΙΚΗ ΤΗΛΕΑΚΡΟΑΣΗ

MEGA
Τηλ. 6903.000 - 6980.900

06.00 ΠΡΩΤΗ ΕΚΔΟΣΗ

08.00 ΣΗΜΕΡΑ ΜΕ ΤΗΝ ΑΝΝΑ

10.00 ΣΑΝ ΣΤΟ ΣΠΙΤΙ ΣΑΣ

13.10 ΔΕΛΤΙΟ ΕΙΔΗΣΕΩΝ ΣΤΗ ΝΟΗΜΑΤΙΚΗ ΓΛΩΣΣΑ

13.15 ΒΡΕΣ ΤΗ ΦΡΑΣΗ

14.00 ΔΕΛΤΙΟ ΕΙΔΗΣΕΩΝ

15.00 ΝΤΟΛΤΣΕ ΒΙΤΑ

16.00 ΛΟΓΩ ΤΙΜΗΣ (Ε)

17.00 ΜΑΤΙΕΣ ΣΤΑ ΓΕΓΟΝΟΤΑ

17.15 ΓΙΑ ΜΙΑ ΘΕΣΗ ΣΤΟΝ ΗΛΙΟ

18.00 ΑΠΑΓΟΡΕΥΜΕΝΗ ΑΓΑΠΗ

18.40 ΠΟΙΟΣ ΘΕΛΕΙ ΝΑ ΓΙΝΕΙ ΕΚΑΤΟΜΜΥΡΙΟΥΧΟΣ;

19.30 ΚΕΝΤΡΙΚΟ ΔΕΛΤΙΟ ΕΙΔΗΣΕΩΝ

21.00 ΣΚΥΛΙΣΙΑ ΖΩΗ

21.40 ΠΕΡΙ ΑΝΕΜΩΝ ΚΑΙ ΥΔΑΤΩΝ

22.40 Η ΑΙΘΟΥΣΑ ΤΟΥ ΘΡΟΝΟΥ (Ε)

23.50 ΤΕΛΕΥΤΑΙΑ ΓΕΓΟΝΟΤΑ

00.15 ΡΑΝΤΕΒΟΥ ΓΙΑ ΣΙΝΕΜΑ

00.30 ΞΕΝΗ ΤΑΙΝΙΑ «Το χρώμα του χρήματος»

03.00 ΤΗΛΕΜΑΡΚΕΤΙΝΓΚ

03.30 ΣΑΝ ΣΤΟ ΣΠΙΤΙ ΣΑΣ (Ε)

STAR
Τηλ. 3421.201-4

06.10 ΠΡΙΓΚΙΠΙΣΣΑ ΣΙΣΙ

06.50 ΤΕΛΑΤΑΜΠΙΣ

07.30 ΑΡΘΟΥΡ

08.10 ΜΙΚΡΗ ΛΟΥΛΟΥ

08.25 ΜΙΚΡΟΙ ΚΥΡΙΟΙ ΚΑΙ ΜΙΚΡΕΣ ΚΥΡΙΕΣ

08.35 ΤΙΜΠΟΥΚΤΟΥ

08.45 ΟΙΚΟΓΕΝΕΙΑ ΠΟΚΟΠΙΚΟΥ

09.00 ΕΙΔΗΣΕΙΣ

09.05 ΚΑΤΑΛΙΝΑ ΚΑΙ ΣΕΜΠΑΣΤΙΑΝ (Ε)

10.00 ΛΟΓΙΑ STARATA

12.00 Η ΜΙΚΡΗ ΚΥΡΙΑ (Ε)

12.25 Ο ΚΟΣΜΟΣ ΤΟΥ ΠΑΙΔΙΟΥ

12.30 ΤΟΛΜΗ ΚΑΙ ΓΟΗΤΕΙΑ

13.00 ΕΙΔΗΣΕΙΣ

14.00 ΤΟΠ ΜΟΝΤΕΛΣ

15.00 ΜΙΡΑΝΤΑ, Η ΠΡΟΔΟΜΕΝΗ ΓΥΝΑΙΚΑ

16.00 ΓΛΥΚΙΑ ΜΟΥ ΑΝΝΑ

17.00 Σ' ΑΓΑΠΩ ΡΟΖΙΤΑ

18.00 ΕΙΔΗΣΕΙΣ

19.30 ΟΙ ΠΕΤΑΛΟΥΔΕΣ ΕΛΕΥΘΕΡΕΣ ΠΕΤΟΥΝ

20.30 ΣΤΗ ΛΕΩΦΟΡΟ ΤΟΥ ΜΕΛΡΟΟΥΖ

21.00 ΞΕΝΗ ΤΑΙΝΙΑ «Αλεξίσφαιροι ντετέκτιβ»

23.15 ΣΤΟ STAR ΜΕ ΤΟΝ ΤΕΡΕΝΣ ΚΟΥΙΚ

00.15 ΕΙΔΗΣΕΙΣ

00.30 ΞΕΝΗ ΤΑΙΝΙΑ «Ο αθόρυβος»

02.30 ΞΕΝΗ ΤΑΙΝΙΑ «Μια αξέχαστη βραδιά»

04.30 ΠΕΡΙΠΕΤΕΙΕΣ ΣΤΙΣ ΝΟΤΙΕΣ ΘΑΛΑΣΣΕΣ

05.30 ΠΑΡΑΞΕΝΕΣ ΙΣΤΟΡΙΕΣ




Διαβάστε στο «Ρ»

Ο καιρός
Weather data from openweathermap.org