15.00 ΕΙΔΗΣΕΙΣ
15.45 ΕΚΠΑΙΔΕΥΤΙΚΗ ΤΗΛΕΟΡΑΣΗ
16.00 ΑΘΛΗΤΙΚΟ ΡΑΝΤΕΒΟΥ Ειδήσεις, ρεπορτάζ & αναλύσεις για την αθλητική επικαιρότητα στην Ελλάδα και τον κόσμο. Με τον Κώστα Χατζόπουλο
17.00 ΤΕΧΝΟΜΟΡΦΕΣ Η διαδικασία παρασκευής των υλικών
17.30 ΕΙΔΗΣΕΙΣ Οι ειδήσεις της μέρας και οι ειδήσεις στη νοηματική
18.00 ΕΚΠΑΙΔΕΥΤΙΚΗ ΤΗΛΕΟΡΑΣΗ
18.25 ΝΤΟΚΙΜΑΝΤΕΡ ΣΤΟΝ «902»
19.00 ΣΤΑ ΜΟΝΟΠΑΤΙΑ ΤΟΥ ΠΟΛΙΤΙΣΜΟΥ
20.25... ΕΙΣ ΥΓΕΙΑΝ Επιστήμονες διαφόρων ειδικοτήτων συνομιλούν για θέματα υγείας με την Πόπη Καπετανοπούλου
21.00 ΕΙΔΗΣΕΙΣ
22.00 ΠΡΟΕΚΤΑΣΕΙΣ Ενημερωτική, πολιτική εκπομπή με τον Κώστα Καραχάλιο
23.10 ΑΠΟΨΕ ΑΥΤΟΣΧΕΔΙΑΖΟΥΜΕ Αυτοσχεδιάζοντας με το λόγο και το έργο σημαντικών ανθρώπων της μουσικής και θεατρικής σκηνής
24.00 ΕΙΔΗΣΕΙΣ
ΠΑΙΔΙΚΑ ΤΟΥ BBC
07.00 ΤΑ ΔΙΔΥΜΑΚΙΑ
08.00 ΚΟΥΚΛΟΜΕΓΑΛΟΙ ΚΑΙ ΠΟΛΥΣΠΟΡΙΑ (Ε)
09.45 ANIMAL ANTICS
10.10 ΒΙΟΓΡΑΦΙΕΣ (Ε) «Μπομπ Ντίλαν» Μέρος Α΄
11.10 ΙΣΤΟΡΙΑ (Ε) «Γκέισα» Μέρος Α΄
12.00 ΣΙΚΕΛΙΑ, ΕΝΑ ΠΑΛΙΜΨΗΣΤΟ
13.00 ΤΑ ΕΠΑΓΓΕΛΜΑΤΑ ΤΗΣ ΘΑΛΑΣΣΑΣ
14.00 ΑΝΑΖΗΤΗΣΗ... ΕΝΑΣ ΑΝΘΡΩΠΟΣ ΕΝΑΣ ΤΟΠΟΣ «Γρεβενά»
14.30 Ο ΜΥΣΤΙΚΟΣ ΚΟΣΜΟΣ ΤΩΝ ΠΟΥΛΙΩΝ
15.00 ΟΙ ΑΤΡΟΜΗΤΟΙ (Ε)
16.00 ΤΣΙΚΙΤΙΤΑΣ Σειρά
17.00 ΟΔΗΣΣΟΣ, ΜΙΑ ΞΕΧΑΣΜΕΝΗ ΕΛΛΗΝΙΚΗ ΠΑΤΡΙΔΑ
17.30 ΤΑ ΓΕΦΥΡΙΑ ΤΟΥ ΙΟΝΙΟΥ
18.00 Η ΤΕΧΝΗ ΤΗΣ ΦΩΤΟΓΡΑΦΙΑΣ
18.30 ΗΡΩΕΣ ΤΟΥ ΧΟΛΙΓΟΥΝΤ «Κέβιν Κόστνερ»
19.00 ΚΛΗΡΩΣΗ ΛΑΪΚΟΥ ΛΑΧΕΙΟΥ
19.10 ΣΤΗΝ ΑΓΡΙΑ ΦΥΣΗ
20.00 ΕΡΑΣΤΕΣ ΤΗΣ ΠΕΡΙΠΕΤΕΙΑΣ «Σιβηρία» Μέρος Α΄
21.00 ΒΙΟΓΡΑΦΙΕΣ «Μπομπ Ντίλαν» Μέρος Β΄
22.00 Η ΦΛΟΓΑ ΤΗΣ ΖΩΗΣ Παραολυμπιακή λαμπαδηδρομία
23.00 ΕΙΔΗΣΕΙΣ - ΧΡΗΜΑΤΙΣΤΗΡΙΟ - ΑΘΛΗΤΙΚΑ - ΚΑΙΡΟΣ
24.00 ΤΑ ΚΑΛΥΤΕΡΑ ΤΟΥΣ ΧΡΟΝΙΑ «Το καλοκαίρι της Αννας»
05.45 ΠΡΩΤΗ ΓΡΑΜΜΗ
10.00 ΑΛΛΗ ΔΙΑΣΤΑΣΗ
12.00 ΕΙΔΗΣΕΙΣ
13.00 ΣΑΝ ΤΑ ΤΡΕΛΑ ΠΟΥΛΙΑ
14.00 ΣΤΕΝΕΣ ΕΠΑΦΕΣ ΤΡΥΠΙΟΥ ΤΟΙΧΟΥ
15.00 ΕΙΔΗΣΕΙΣ
16.00 ΑΤΙΘΑΣΑ ΝΙΑΤΑ
17.00 ΧΡΙΣΤΙΝΑ, ΔΙΚΑΙΩΜΑ ΣΤΗΝ ΑΓΑΠΗ Σειρά
18.00 ΕΙΔΗΣΕΙΣ - ΔΕΛΤΙΟ ΣΤΗ ΝΟΗΜΑΤΙΚΗ ΓΛΩΣΣΑ - ΔΕΛΤΙΟ ΑΓΡΟΤΩΝ
18.30 16 ΜΕΡΕΣ ΣΤΗΝ ΑΘΗΝΑ
20.00 ΕΙΔΗΣΕΙΣ
21.00 PREGAME
21.45 CHAMPIONS LEAGUE «ΠΑΟ - Ρόζενμποργκ»
23.45 CHAMPIONS NET
24.00 CHAMPIONS LEAGUE «Αρσεναλ - Αϊντχόβεν»
02.00 CHAMPIONS LEAGUE
08.00 ΘΕΣΣΑΛΟΝΙΚΗ, ΤΟΠΟΣ - ΙΣΤΟΡΙΑ
08.30 ΠΡΩΙΝΟ ΜΑΓΚΑΖΙΝΟ
10.00 ΕΡΕΥΝΑ ΣΤΟΝ ΚΟΣΜΟ ΤΗΣ ΜΟΥΣΙΚΗΣ «Ηχος, μουσική και περιβάλλον»
10.30 Ο ΠΛΑΝΗΤΗΣ ΠΙΕΖΕΤΑΙ «Γη: μια ειδική περίπτωση»
11.00 ΑΠΟ ΤΗΝ ΠΛΕΥΡΑ ΤΟΥ ΠΑΤΕΡΑ «Πατέρας - μια ζωή πατέρας»
12.00 ΑΓΡΙΟΙ ΤΟΠΟΙ ΤΟΥ ΛΟΡΝ ΓΚΡΙΝ
12.30 ΜΑΚΕΔΟΝΙΚΕΣ ΛΙΜΝΕΣ
13.00 ΕΙΔΗΣΕΙΣ
14.00 ΣΤΑ ΙΧΝΗ ΤΟΥ ΜΕΓΑΛΟΥ ΒΑΣΙΛΙΑ «Κάλλας» Β΄ μέρος
14.30 ΜΕ ΜΙΑ ΤΡΙΤΗ ΜΑΤΙΑ
16.00 ΟΙ ΙΘΑΓΕΝΕΙΣ ΦΥΛΕΣ ΤΟΥ ΚΟΣΜΟΥ «Νέα γη, νέα ζωή - Οι Μπούσμεν της Νότιας Αφρικής»
16.30 Η ΖΩΗ ΕΙΝΑΙ ΩΡΑΙΑ
18.00 Η ΟΔΟΣ ΤΩΝ ΥΔΑΤΩΝ
19.00 ΙΣΤΟΡΙΕΣ ΤΗΣ ΘΑΛΑΣΣΑΣ
20.00 ΖΩ ΣΤΗΝ ΕΥΡΩΠΗ
20.30 ΕΙΔΗΣΕΙΣ
21.00 ΑΠΟ ΤΟ ΜΕΓΑΡΟ ΜΟΥΣΙΚΗΣ ΘΕΣΣΑΛΟΝΙΚΗΣ
23.00 ΑΘΗΝΑ 2004, ΩΡΑ ΕΛΛΑΔΑΣ
24.00 ΕΙΔΗΣΕΙΣ
00.30 ΓΚΙΛΜΠΕΡΤ ΚΑΙ ΤΖΟΡΤΖ
01.30 ELVIS COSTELLO - LIVE A CASE FOR SONG
* Το πρόγραμμα συνεχίζεται με εκπομπές σε επανάληψη
06.00 ΜΙΑ ΖΩΗ ΜΕ ΤΗΝ ΕΛΣΑ (Ε)
06.50 ΚΑΛΗΜΕΡΑ ΕΛΛΑΔΑ
10.15 ΛΙΦΤΙNΓΚ (Ε)
11.00 ΤΑ ΝΕΑ ΤΟΥ ΑΝΤ-1 ΣΕ 1΄
11.05 ΛΙΦΤΙNΓΚ (Συνέχεια)
12.15 ΕΚΕΙΝΕΣ ΚΙ ΕΓΩ (Ε)
13.05 SUPER GAME
13.15 ΠΑΤΕΡ ΗΜΩΝ (Ε)
14.00 ΕΙΔΗΣΕΙΣ
15.00 ΟΙ ΜΕΝ ΚΑΙ ΟΙ ΔΕΝ (Ε)
15.45 ΚΑΙ ΟΙ ΠΑΝΤΡΕΜΕΝΟΙ ΕΧΟΥΝ ΨΥΧΗ (Ε)
16.40 SUPER GAME
16.45 KAI OI ΠΑΝΤΡΕΜΕΝΟΙ ΕΧΟΥΝ ΨΥΧΗ (Συνέχεια)
17.45 ΤΑ ΝΕΑ ΤΟΥ ΑΝΤ1 - ΕΙΔΗΣΕΙΣ ΣΤΗ ΝΟΗΜΑΤΙΚΗ ΓΛΩΣΣΑ
18.00 Ο ΚΑΙΡΟΣ ΤΗΣ ΕΒΔΟΜΑΔΑΣ
18.05 SUPER GAME
18.10 ΚΑΛΗΜΕΡΑ ΖΩΗ
19.10 Η ΛΑΜΨΗ
20.00 ΤΑ ΝΕΑ ΤΟΥ ΑΝΤ1
21.00 ΤΟ ΚΑΦΕ ΤΗΣ ΧΑΡΑΣ (Ε)
22.00 ΑΚΡΩΣ ΟΙΚΟΓΕΝΕΙΑΚΟΝ (Ε)
23.00 ΟΙ ΣΤΑΒΛΟΙ ΤΗΣ ΕΡΙΕΤΑΣ ΖΑΪΜΗ (Ε)
24.00 ΕΙΔΗΣΕΙΣ
00.30 ΣΕ ΕΠΤΑ ΗΜΕΡΕΣ
01.30 SURVIVOR
02.30 ΞΕΝΗ ΤΑΙΝΙΑ «Το αίμα των Απάτσι»
04.30 MOBILE FUN
04.50 ΤΗΛΕΜΑΡΚΕΤΙΝΓΚ
05.20 ΣΥΓΚΑΤΟΙΚΟΙ ΣΤΗΝ ΤΡΕΛΑ
05.40 ΚΑΙΝΟΥΡΙΑ ΗΜΕΡΑ
06.50 ΚΑΛΗΜΕΡΑ ΣΑΣ
10.00 ΠΡΩΙΝΟ ΚΟΥΣ - ΚΟΥΣ
13.00 ΕΣΜΕΡΑΛΝΤΑ
14.00 ΕΙΔΗΣΕΙΣ
14.50 ΜΙΡΑΝΤΑ
15.50 ΝΙΝΑ
16.50 ΕΙΔΗΣΕΙΣ ΣΤΗ ΝΟΗΜΑΤΙΚΗ ΓΛΩΣΣΑ
17.00 ΑΚΡΟΒΑΤΩΝΤΑΣ (Ε)
18.00 ΘΑ ΣΕ ΔΩ ΣΤΟ ΠΛΟΙΟ (Ε)
19.00 ΜΕΤΑΞΥ ΑΓΑΠΗΣ ΚΑΙ ΜΙΣΟΥΣ (Ε)
20.00 ΕΙΔΗΣΕΙΣ
21.00 ΠΑΤΡΑ - ΒΕΝΕΤΙΑ (Ε)
22.00 ΜΙΑ ΑΓΑΠΗ ΜΙΑ ΖΩΗ (Ε)
23.40 ΠΡΟΣΩΠΑ
00.45 ΕΙΔΗΣΕΙΣ
01.00 ΕΝΑΣ ΤΡΕΛΟΣ, ΤΡΕΛΟΣ ΠΛΑΝΗΤΗΣ (Ε)
02.30 EUROGOAL
03.00 ΕΙΚΟΝΕΣ (Ε)
04.00 ΤΗΛΕΑΓΟΡΕΣ
04.15 ΜΠΟΡΩ (Ε)
05.45 ΠΡΩΙΝΟ MEGA
10.00 ΑΜΑΡΤΙΕΣ ΓΟΝΕΩΝ (Ε)
11.15 Η ΤΡΑΠΕΖΑ (Ε)
12.00 ΚΑΠΟΥ ΣΕ ΞΕΡΩ (Ε)
13.00 ΡΕΤΙΡΕ (Ε)
14.00 ΕΙΔΗΣΕΙΣ
15.00 ΝΤΟΛΤΣΕ ΒΙΤΑ (Ε)
16.15 ΦΤΩΧΗ ΜΟΥ ΑΝΑΣΤΑΣΙΑ (Ε)
17.30 ΕΙΔΗΣΕΙΣ ΚΑΙ ΔΕΛΤΙΟ ΣΤΗ ΝΟΗΜΑΤΙΚΗ ΓΛΩΣΣΑ
17.40 ΑΠΑΓΟΡΕΥΜΕΝΗ ΑΓΑΠΗ
18.20 ΦΙΛΟΔΟΞΙΕΣ
19.00 ΕΙΣΑΙ ΤΟ ΤΑΙΡΙ ΜΟΥ (Ε)
20.00 ΕΙΔΗΣΕΙΣ
21.00 Η ΝΤΑΝΤΑ (Ε)
21.40 ΣΑΒΒΑΤΟΓΕΝΝΗΜΕΝΕΣ (Ε)
22.40 ΕΛΛΗΝΙΚΗ ΤΑΙΝΙΑ «Νύχτα γάμου»
00.15 ΤΕΛΕΥΤΑΙΑ ΓΕΓΟΝΟΤΑ
00.30 ΕΛΛΗΝΙΚΗ ΤΑΙΝΙΑ (Συνέχεια)
01.00 BAR (E)
02.00 ΡΕΪΒΕΝ Σειρά
03.00 ΤΥΧΕΡΗ ΕΚΔΟΣΗ
04.00 ΤΗΛΕΜΑΡΚΕΤΙΝΓΚ
04.30 ΝΤΑΝΤΑ ΑΜΕΣΟΥ ΔΡΑΣΕΩΣ
05.00 Η ΔΙΨΑ (Ε)
06.15 ΜΕΣΑ ΚΑΙ ΕΞΩ
06.45 ΚΑΘΕ ΜΕΡΑ, ΚΑΛΗΜΕΡΑ
10.00 ΑΓΙΟ ΕΙΧΑΜΕ
11.15 ΕΛΛΗΝΙΚΗ ΤΑΙΝΙΑ «Είναι γάτα ο γιατρός»
13.00 ΕΙΔΗΣΕΙΣ
14.00 SUPER STAR
16.20 ΕΙΔΗΣΕΙΣ ΣΤΗ ΝΟΗΜΑΤΙΚΗ ΓΛΩΣΣΑ
16.30 ΛΟΥΙΖΑ, Η ΚΟΡΗ ΤΟΥ ΚΗΠΟΥΡΟΥ Σειρά
17.30 ΙΕΡΟ ΠΑΘΟΣ
18.30 ΜΟΝΟΜΑΧΟΣ
19.30 ΕΙΔΗΣΕΙΣ
21.00 ΞΕΝΗ ΤΑΙΝΙΑ «Ο θρύλος του Μπάγκες Βανς»
23.30 ΕΛΛΗΝΙΚΗ ΤΑΙΝΙΑ «Κατήφορος»
01.45 Η ΖΩΝΗ ΤΟΥ ΛΥΚΟΦΩΤΟΣ Σειρά
02.45 ΝΟΜΟΣ ΚΑΙ ΤΑΞΗ
03.45 ΕΙΔΗΣΕΙΣ
04.00 ΝΤΕΤΕΚΤΙΒ ΦΑΝΤΑΣΜΑ
05.00 ΑΣΤΕΡΙΑ ΣΤΟ ΠΕΝΤΑΓΡΑΜΜΟ